Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) marilllyo válasza Sz4bolcs (#6748) üzenetére


marilllyo
veterán

Én az acronis true image -t javaslom. Én mindig azzal mentek. "megvenni" csak a lementéshez kell. Virágboltban meg tudod:). A visszaállításhoz már a trial is elég. Milyen ssd-t vettél bele?

rágugliztam: [link] Partition wizard. Ezzel elvileg tudsz partíciókat "merge"-zni. Elvileg adatvesztés nélkül de ez nem garantált.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6752) marilllyo válasza marilllyo (#6751) üzenetére


marilllyo
veterán

Easus

Ez lehet jobb lenne a partíciókat matatni. Ahogy nézem free. Szétszedni ezzel szedtem szét. A súgójában azt írják, hogy eeelvileg itt sincs adatvesztés.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6753) Sz4bolcs válasza marilllyo (#6751) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

CRUCIAL 240GB mSATA M500

(#6754) Sheepczx válasza Sz4bolcs (#6748) üzenetére


Sheepczx
tag

másik kérdés válasza: Partition managerrel próbálkozz, össze tud rakni particiókat adatvesztés nélkül, de lehet h az bezavar hogy a rendszer is rajta van...

hopsz, látom már megválaszolták, csak elfelejtettem lapozni! :D

[ Szerkesztve ]

(#6755) Sz4bolcs válasza Sheepczx (#6754) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Köszi!

Nincs rajta rendszer. Most vettem ssd-t arra került a rendszer. Van egy üres fele a vinyómnak, amit hozzá kéne csapni a másik feléhez, amin adatok vannak. Eddig még nem mertem hozzáfogni. :/ Ha eltűnik a sok szemét.... vagyis fontos adat a gépemről, akkor eret vágok. xD

(#6756) marilllyo


marilllyo
veterán

Én viszont most továbbfogalmaztam a kérdést...rakok most majd bele én is SSD-t és
1TB SSHD-van benne. Ha kiveszem belőle az sshd-t és beletenném egy USB 3-mas rack-be és az usb 3mas portra dugva akkor az gyorsabb lenne? Vagy nincs jelentősége és kár költeni rá, jó az sima rack-ben is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6757) Sheepczx válasza marilllyo (#6756) üzenetére


Sheepczx
tag

az usb2-nél simán 2.5-3x gyorsabb a winyó...

(#6755) Sz4bolcs: szerintem(!) nincs olyan opció hogy eltünik az adat, vagy megcsinálja vagy nem.
(persze ha a format parancsot kerülöd! :D )

[ Szerkesztve ]

(#6758) Sz4bolcs válasza Sheepczx (#6757) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Meg is van. :)
Most meg azon agyalok, h. azért egy ssd mellett lehet nem árt egy 50 gigás partíciót üresen hagyni rendszernek szükség esetére... :D
Dehát csak nem lesz baja...

(#6759) marilllyo válasza Sz4bolcs (#6758) üzenetére


marilllyo
veterán

A lényeg, hogy ne írd tele az SSD-t soha.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6760) Danex válasza Sz4bolcs (#6758) üzenetére


Danex
addikt

10%-ot szokás szabadon hagyni. Én hagytam egy leformázatlan 10%-ot, így a C-t addig telítem még van hely.

[ Szerkesztve ]

(#6761) marilllyo válasza Sheepczx (#6757) üzenetére


marilllyo
veterán

A kérdés lényege az, hogy USB 2 es vagy 3 mas rackbe érdemes belerakni.? Valaki?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6762) Sheld válasza marilllyo (#6761) üzenetére


Sheld
senior tag

Szerintem érdemes USB 3-as rakni.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6763) baro32 válasza marilllyo (#6761) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Szerintem az usb3-at használd usb3-as házban(rack-be) mert a hdd felpörgési áramfelvétele tudtommal 940mA-ert vesz fel amit az usb2-es port nem tud teljesíteni,most nem azt mondom hogy nem fog működni meg ilyenek csak hosszabb távon nem tesz jót a hdd-nek.
Mert az usb2-ő 500mA-ert tud csak biztosítani.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6764) marilllyo válasza baro32 (#6763) üzenetére


marilllyo
veterán

Köszi szépen:) ...itt is megválaszoltad:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6765) Sheepczx válasza marilllyo (#6761) üzenetére


Sheepczx
tag

usb2-vel 20-25mb, usb 3mal 60-75mb lesz a másolási sebességed, sztem ez nem mindegy!

(#6766) Sheepczx válasza Sz4bolcs (#6758) üzenetére


Sheepczx
tag

lejárt a szerk idő :(

Nekem majdnem kereken 5 hónapos az ssd-m és hd sentinel szerint 97%-os és még több mint 1000 napot becsélt neki élettartamot. nem hiszem hogy hamarabb beszarna mint a winyó...

(#6767) Danex válasza baro32 (#6763) üzenetére


Danex
addikt

A mobilHDD-k elindulnak vele, nekem is USB2-es van mivel 1,5 éve még elég drága volt a 3-as rack.

Ha csat adattárolásra használod, akkor a 2-es is megfelelhet, de ha van keret vedd a 3-ast értelemszerűen jobb :)

(#6768) baro32 válasza Danex (#6767) üzenetére


baro32
aktív tag

Hello

Szerintem te valamit félreértettél nem én kérdeztem én csak válaszoltam. :)
Nekem már az van amugy usb3-as tavaly óta.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6769) Criton


Criton
veterán

Valaki használ Samsung EVO 840es SSD-t?

(#6770) marilllyo


marilllyo
veterán

Köszi srácok. ~3.000 körül van már rack USB 3mas. Az nem annyira veszélyes.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6771) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ghoula, tényleg -15-17C-t sikerült elérned azzal, hogy az Ultrabay VGA-t újrapasztáztad és alátétet tették a rugós csavarok alá ? :Y

(#6772) Ghoula válasza Darth_Revan (#6771) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha nem is önmagában csak azzal a moddal, de igen, közel annyit tudsz rajta faragni. Nekem rugó már nincs is közte, hanem úgynevezett "hardmount"-al van rögzítve. Ez elég veszélyes, hiszen megroppanthatod, lesarkazhatod a magot vele, szóval első körben rugóval alátétezz. Paszta nélkül rögzítsd a hűtőt, és nézd meg, átlátsz-e a chip és a borda között. Ha igen, akkor a gap pad eltartja a hűtőt a chiptől.
Az általam linkelt tutorial-okban conscriptvirus csinált róla képet, ott ez jól látszik.
Próbáld meg először egy alátéttel, minimális pasztával, hogyan teríti szét a chip-en.
Ha nem terül eléggé, akkor még egy alátét.
És arra is nagyon figyelj, hogy az ultrabay nyákja könnyen hajlik, vetemedik, nehogy megroppantsd.

(#6773) Sz4bolcs válasza Sheepczx (#6766) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

1000 nap? Az jónak számít egy ssd-nél? o_O

(#6774) sethyx válasza Criton (#6769) üzenetére


sethyx
csendes tag

Igen, 250-est.

(#6775) Cyber_Bird válasza Sz4bolcs (#6773) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Az (1500 nap) tobb mint 4 eves (folyamatos 0-24) uzemidot jelent. De tobb mint 1000-napot ir neki. Tehat mondjuk 2 honap mulva is velhetoen a tobb mint 1000 nap becsult hatralevo elettartam lesz irva, csak a hdsentinel ilyen titokzatos.

Criton: En egy 120-ast.

[ Szerkesztve ]

(#6776) Danex válasza Sz4bolcs (#6773) üzenetére


Danex
addikt

1,5év alatt 9-10%-ot csökkent a kondició.

De ezekkel a számokkal óvatosan kell bánni.

A sima 840-es Samsung ezt érte el egy forumon.

Samsung 840 - FINAL REPORT - DEAD - As of Day 52
Drive Hours: 1235
ASU GiB Written (APPROX): 443,309.73 (432.92 TiB)

Az-az 52 napon át megállás nélkül írták, 433TB-ot írtak rá, mikor elhalálozott. Mondanom se kell, hogy 8,5TB-nál járok 1,5év alatt :)) Lehet számolgatni :P

(#6777) Sz4bolcs válasza Danex (#6776) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

1,5év alatt 9-10%-ot csökkent a kondició.

-ez attól függetlenül értendő, mire használja az ember?

(#6778) Danex válasza Sz4bolcs (#6777) üzenetére


Danex
addikt

Kondiciót a ráírt adatmennyiségből számítja csak, azt hiszem. Ez egy gyártó által megállapított érték.

Tehát ,ha letöltésekre használja az ember, akkor több az írás is ugye, hamarabb elfeküdhet elméletben.

De ez csak egy "iránymutató" érték, Samsung 830-as SSD-je például ennyit bírt :DDD
(GiB) 6,488,443
(TiB) 6,336
(PiB) 6.22
261 nap folyamatos írást.

Na most ha csak a számoknak élünk, akkor az én felhasználási módommal 1111 évig ment volna :DDD

A lényeg az, hogy ha egy SSD meghal, akkor általában úgy is a vezérlő hal meg, ami többnyire független a ráírt adat mennyiségétől.

[ Szerkesztve ]

(#6779) Criton válasza sethyx (#6774) üzenetére


Criton
veterán

Nekem is ez van. Te felraktad a Samsung Magician szoftvert hozzá?

Milyen külső dvd író/olvasót ajánlotok? Mert ugye a 755 SLI-ben nincs.

Valamint a CM U3 Plus, ha felrakjuk a hűtőket, akkor azoknak a kis pöcke átlóg a túloldalra, nem ér hozzá a notebookhoz? Nem nyomja az alját?

Most egy óra World Of Warplanes után 75 fokos így a két kártya videókártya, ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#6780) Sz4bolcs válasza Criton (#6779) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Én, amikor vettem notit, ilyet adtak boltban:

Asus SDRW-08D2S-U LITE

Eddig mindenre elég volt..

(#6781) Criton válasza Sz4bolcs (#6780) üzenetére


Criton
veterán

és az ára sem vészes, köszi. :R

(#6782) marilllyo válasza Sz4bolcs (#6780) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem 2 ssd m volt már. Egy corsair gt meg egy kingston 3k hyperx. Jó volt mindkettő. Most egy samsung evo lesz.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6783) Sheld


Sheld
senior tag

SoS segítség kéne, újratelepítettem a gépet windows 7-el, és nem tudom telepíteni az Nvidia Drivert. Azt írja, hogy nincs kompatibilis hardver. GT755m SLI

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6784) M.T. válasza Sheld (#6783) üzenetére


M.T.
senior tag

Nagyon gyengének fog tűnni amit írok de pár ismerősöm már belefutott szóval hátha.
Ellenőrizd le, hogy a megfelelő drivert akarod telepíteni.
Pl.: 32 bites windowsra ne 64 bites drivert és ilyesmik......

(#6785) Tybee000 válasza M.T. (#6784) üzenetére


Tybee000
aktív tag

az a fail ha 32 bites windows lenne a gépén :D

(#6786) Sheld válasza M.T. (#6784) üzenetére


Sheld
senior tag

Sajnos ezeken már túl vagyok. :) Jó pár gépet telepítettem, nekem is ez volt az első, amit ellenőriztem, a második meg az, hogy nem-e 32bites win-t raktam-e fel. Minden passzol, és mégsem. Ithon ráadásul csiga netem is van, most várom míg lefrissíti magát a windows, mert úgy néz ki, hogy ő talált hozzá drivert.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6787) M.T. válasza Sheld (#6786) üzenetére


M.T.
senior tag

32 vs 64 bitet csak példának írtam.
Egyéb esetben nem láttam, hallottam azt a hibaüzenetet amit írtál.
Amit a windows talált nem biztos hogy tuti lesz jobb lenne az Nvidiától leszedni mégiscsak.
Nvidia 755M win 7 64 bit driver

[ Szerkesztve ]

(#6788) Sheld válasza M.T. (#6787) üzenetére


Sheld
senior tag

Videókártya driver nagy nehezen felment. Most viszont lett 3db ismeretlen eszközöm az eszközkezelőben...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6789) M.T. válasza Sheld (#6788) üzenetére


M.T.
senior tag

Az nvidiás audio drivert is tesz fel meg ilyesmi, ha a windowso ment fel akkor lehet azok hiányoznak amit az nvidia drivercsomag feltenne.

(#6790) Sheld válasza M.T. (#6789) üzenetére


Sheld
senior tag

Most uninstaláltam az energy managementet, és a 3-ból 1-re redukálódott az ismeretlen eszközök száma. Szerintem bugosan ment fel az energy manadgement. Mindjárt újratelepítem, és meglátjuk.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6791) M.T. válasza Sheld (#6790) üzenetére


M.T.
senior tag

Én anno úgy csináltam hogy egy gépen lementettem pendrivera a kapott cd tartalmát. majd amit nem ismert fel a windows, rákerestettem vele a pendriveon és utána feltettem az nvidiás drivert, meg az energy managmentes progit.
Nem kaptam egy ismeretlen eszközt sem.

[ Szerkesztve ]

(#6792) marilllyo


marilllyo
veterán

Én úgy gondolom, hogy amit lehet azt mind a gyártó oldaláról érdemes leszedni. Egyedül a Wlan driver amiből rajta hagytam a windowsost de csak azért mert sokan panaszkodtatok az inteles wlanra és azzal működött....nem akartam babrálni. Vga driver értelemszerűen az nvidia honlapjáról. Wlan,bt driverből is van frissebb mint amit a lenovo oldalán kínálnak. Mintha chipsetből is láttam volna egyel újabbat.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6793) Criton


Criton
veterán

CM U3 Plus-nál hogyan érdemes a ventilátorokat elhelyezni?

(#6794) Sheld válasza M.T. (#6791) üzenetére


Sheld
senior tag

Sikerült megoldanom! Az energy management-et újraraktam és jó lett.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6795) Criton


Criton
veterán

8.1 windows alatt miért van az, hogy mindenhol tökéletes a cleartype 1920x1080-ban, de ha megnyítok egy alkalmazást nem full screenben, akkor nem éles a szöveg....

valamint bekapcsolás után, mielőtt megjelenne a bejelentkező ablak, olyan csíkok jelennek meg, mint ha valami gebasz lenne a videokártyával, de működés közben viszont minden rendben van. Tegnap mondjuk a TechPowerUp indításakor a komplett gép kifagyott. Tapasztalt valaki már ilyet? Benchmarkok rendesen lemennek, valamint a GPU 74fok fölé eddig még nem ment.

(#6796) marilllyo válasza Criton (#6795) üzenetére


marilllyo
veterán

A megjelenés beállításoknál rakd a nagyítást 100%-ra és éles lesz . Vga biost updatelted? Vagy gyárilag fel volt? Próbáld meg a legújabb nvidia drivert. Béla még de jó.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6797) Criton válasza marilllyo (#6796) üzenetére


Criton
veterán

A legújabb nvidia driver van fent, nem a beta. Bios elvileg a legfrissebb. A windows beállítást akkor megpróbálom, köszönöm :R

(#6798) teguran


teguran
tag

na kiprobaltam az uj driverrel a Rome II-t. 25-40 közötti FPS nagyon magas beallitason. az eddigiekhez kepest tenyleg sokkal jobb ( de nem 71%-al :DDD )

(#6799) sethyx válasza Criton (#6779) üzenetére


sethyx
csendes tag

Feltettem a Magiciant a biztonság kedvéért, hátha lesz valamikor firmware vagy ilyesmi.
De másra nem használom, egyszer futtattam vele egy sebességtesztet és ennyi. :)

(#6800) Criton válasza sethyx (#6799) üzenetére


Criton
veterán

Nálam 8.1-nél, bejelentkezés után, mindig engedélyt kér, nálad is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.