Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) dipeti


dipeti
senior tag

Egy napja van nálam ez a y510p (i5; 755m; ngff)
Csináltam egy stress testet, hogy megnézzem milyen hatékony a hűtése.
Ilyen hőfokokat produkált:

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#7702) marilllyo válasza v1kt0hr (#7700) üzenetére


marilllyo
veterán

Én először kopp ugyanolyan ramaxel ramot raktam bele ami benne van és úgy kékhalálozott mint a rosseb. Most is egy ramaxel van benne ...ugyanaz csak ez 1,5 V -os. De tökéletesen szuperál.

(#7701) dipeti: Ez nem SLI-s ezzel nincs is gond. Jók ezek a hőfokok. Itt egyedül az SLI-s változatok második VGA-ja a problémás.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7703) hjanos1 válasza Malonee (#7695) üzenetére


hjanos1
senior tag

maxwell, külföldi fórumon egyik vásárló megerősítette. :)

The Factory Must Grow

(#7704) dipeti válasza marilllyo (#7702) üzenetére


dipeti
senior tag

Értem. De azért hátha hasznára lesz valakinek a teszt. :R

Más: Ultrabay helyére be tudok tenni egy optikai meghajtót? Esetleg valami mást? (Nem második VGA-t)

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#7705) Tybee000 válasza dipeti (#7701) üzenetére


Tybee000
aktív tag

látszik az i5 nem fűt sokat i7hez képest :D

[ Szerkesztve ]

(#7706) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Laptopszalonban 10ezerért megcsinálják a komplett 4giga rambővítést :O tud valaki ennél olcsóbb alternatívát, illetve van ennek valami hátulütője?

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#7707) Tybee000 válasza v1kt0hr (#7706) üzenetére


Tybee000
aktív tag

nincs hátulütő, a szemem előtt csinálták, 3 perc alatt, és szerintem nincs is nagyon olcsóbb alternatíva.

(#7708) marilllyo válasza v1kt0hr (#7706) üzenetére


marilllyo
veterán

Az szerintem jó. Én ezt a másik használt ram-ot 7500 ért vettem. Tőle Aprón top eladó.

(#7704) dipeti : Miért nem DVD író van most benne? Persze, vinyót, ssd-t.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7709) Tybee000 válasza dipeti (#7704) üzenetére


Tybee000
aktív tag

be, átlagos 9,5 mm-es meghajtó jó bele, bár hogy fixen álljon kellene az eredeti lenovo meghajtóról egy két műanyag elem, de ezek nélkül is a helyén marad

[ Szerkesztve ]

(#7710) dipeti válasza Tybee000 (#7705) üzenetére


dipeti
senior tag

Ezt most nem értem, hogy érted. :W :DDD
Akkor sokkal jobban melegszik az i7 vagy nem?

(#7708) marilllyo: Egy műanyag van a az Ultrabay helyén, hogy ne tátongjon a luk. :DDD

(#7709) Tybee000: Valami coolert nem lehetne belerakni? Mintha olvastam volna ilyet.

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#7711) marilllyo válasza dipeti (#7710) üzenetére


marilllyo
veterán

Háááát nekem nem melegebb az i7.

I5-ös 1 gpu-s modellnél nem kell aggódnod a hőfokok miatt.
Semmi mást nem tudsz belerakni. Dvd írót, vagy merevlemezt vagy másik gpu-t. Extra hűtő az csak valamelyik korábbi modellhez volt de azt írta egy gyerek a fórumban, hogy kb annyit ért mintha üresen hagyta volna azt a nyílást.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7712) Hawnin


Hawnin
tag

Ma vettem y510p alá egy hűtőpadot, még nem igazán volt hűtőpaddal dolgom ezért kérdezem én normális az hogy zúg picit a hűtőpad? illetve 15,6 hoz valót vettem de kicsinek tűnik.....

(#7713) Because válasza Hawnin (#7712) üzenetére


Because
őstag

milyen zúgás? szélzaj? mert az természetes ha más rendellenes dolgot tapasztalt vidd vissza...

(#7714) marilllyo válasza Hawnin (#7712) üzenetére


marilllyo
veterán

17"-es passzol alá.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7715) Hawnin válasza Because (#7713) üzenetére


Hawnin
tag

csúnyán zúg a motorja -.-" és akk szerintem vissza viszem ...kicseréltetem 17 esre

(#7716) kzolee216 válasza marilllyo (#7711) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem is hasonlóak az értékek egy kártyával. Sőt... lehet még hidegebb 2-3fokkal. :)

(#7717) marilllyo válasza kzolee216 (#7716) üzenetére


marilllyo
veterán

Hogy érted, hogy egy kártyával?! Neked is SLI-s!
Felraktam ezt a friss Nvidia drivert....és most mintha levenne egy kis terhet a cpu-ról. Wolfi, BF alatt sem éri el a 80 fokot a CPU. Persze...lehet, hogy csak placebo...vagy valamit máshogy állítottam ...nem tudom.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7718) kzolee216 válasza marilllyo (#7717) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Egy kártyát arra értem, hogy nem nézem a másik adatait :)

(#7719) Sheld


Sheld
senior tag

Az normális folog, ha egyszer thottlingol a gépem, utána csak újraindítás után képes rendesen működni? Továbbá az MSI Afterburner nem engedi visszaállítani a memória órajelét. Hiába húzom vissza, ha rányomok az apply-ra, akkor visszadobja eredeti értékre.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7720) Sheld válasza Sheld (#7719) üzenetére


Sheld
senior tag

Megoldva! Aksibeállítások között volt a hiba.

A Throttlingolós kérdés mondjuk még kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7721) depe95 válasza Sheld (#7720) üzenetére


depe95
tag

Van fent egy videó a youtubeon y50-ről. BF4 mediumon stabli 60fps.

Mondjuk nagyon biztató az is, hogy május 27-én ezt írta a Lenovo UK: Hi Ali, thanks for your message of interest. We don't have this information available at present, we will be in touch via Facebook and Twitter with updates. Thanks

[ Szerkesztve ]

(#7722) Sz4bolcs válasza dipeti (#7704) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Őőő, ami először eszembe jutott, azt inkább nem írom.. :DDD

tudom, tudom... "köszönjük, Emese" :D

Na de hogy próbáljak kicsit konstruktív lenni: 2. vinyót?

(#7723) dipeti válasza Sz4bolcs (#7722) üzenetére


dipeti
senior tag

Elég az a tera nekem :K

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#7724) dragoners


dragoners
tag

Napi wifis tapasztalatszerzés:

Udvaron voltam, nagyjából 8-10méterre a wifitől, és a windows max erősséget mutatott. Ez számomra természetes volt, mert nemrég szereztem be egy ilyen routert, de egy dolog zavart: Ha használtam az udvaron a laptopot, semmi netem nem volt, miközben telefon és tablet is röhögve vitte a netet. Windows szerint jó és kiváló között ugrált a teljesítmény, így nem értettem a problémát. Végül egy gyenge pillanatomba kitéptem a vezetéknélküli egér nano usb csatlakozóját a gépből (nem volt már mit eldobni), mire hirtelen betöltött az oldal, és onnan teljesen normális volt a net. Visszadugtam, megint lassú volt. A fejemhez csaptam, az egér 2,4Ghz sávot használja, ahogy a wifi is, és ez valószínűleg nagyon nem tetszik a laptopnak (meg az inteles csodakártyának...)

Jelenleg a touchpadet nyomkodom, ami kész halál, de legalább van normális net. Gondoltam megosztom veletek, hátha a jövőben valaki beleesik ugyan ebbe a problémába.

(#7725) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki a következő hibával?:

Elindítok egy erőforrás igényesebb programot vagy játékot az elején megy is rendesen, majd 1-2 perc múlva a ventilátor majdnem alapjáratra visszaáll és elkezd az egész rendszer belassulni fps a béka feneke alá esik. Majd 5-6 perc múlva újra felpörög és megint 1-2 percig normálisan működik.

Winf*s 8 elvileg minden driver a legújabb, működött is a rendszer normálisan majd félévig.

Előre is köszönöm!

(#7726) Hawnin válasza p06 (#7725) üzenetére


Hawnin
tag

Hello!
A drivereket a lenovo honlapjáról raktad rá? illetve milyen sorrendben? sajnos jártam már úgy hogy a sorrend igen is számított másképpen nem volt jó a gépnek /régebbi eset másik géppel/.

általában mindíg chipset driver el kezdj majd minden inteles driver aztán jöhet a maradék hardver drivere és a végén az utility driverek /energy managemant stb/

(#7727) p06 válasza Hawnin (#7726) üzenetére


p06
senior tag

Hali!

Köszi. Igen onnan töltöttem le, furcsa mert eddig nem volt gond de akkor megpróbálom újra feltelepíteni őket sorban.

(#7728) Sheld válasza p06 (#7727) üzenetére


Sheld
senior tag

Nálam is hasonló probléma áll fenn. Javaslom a következőt:
A Lenovo-s energy management-ben a Maximális akkumulátor élettartam legyen bejelölve, ne az optimalizált. És ez meg is fogja oldani a problémádat 99% eséllyel.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7729) p06 válasza Sheld (#7728) üzenetére


p06
senior tag

Köszi!

Eddig úgy tűnik ez volt a gond! Köszi

(#7730) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy y510p laptopot,és alig 1-2 órás használat után hirtelen kékhalált dobott (0x000021a)
Majd újraindításnál már be se kapcsol a képernyő,de a többi komponens működik. És ha kihúzom vagy visszadugom a tápcsatlakozót,akkor egy hangosat rövidet búgnak a hangszórók.
Valaki találkozott már ilyen hibával?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#7731) Balázzs válasza voyi (#7730) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem, vidd vissza oda ahol vetted és cserélniük kell.

Kellemetlen és bosszantó lehet.

(#7732) voyi válasza Balázzs (#7731) üzenetére


voyi
aktív tag

Az a gond,hgy már bizony túlvagyok a 3 napon,ami alatt cserélhetik,a hétfői szünet miatt meg csak kedden tudom visszavinni...

Aláírás

(#7733) Sheepczx válasza voyi (#7732) üzenetére


Sheepczx
tag

szerintem az 3 munkanap... :)

(#7734) voyi válasza Sheepczx (#7733) üzenetére


voyi
aktív tag

mondjuk pénteken lett átvéve ezen a héten a cucc,azaz még kedden visszalehet vinni. iponban lett véve.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#7735) depe95 válasza voyi (#7734) üzenetére


depe95
tag

Ha minden igaz még szerdán is visszavihetnéd, mivel ha jól tudom átvételi nap utáni 3 nap ami számít.
De mivel vasárnap és hétfő ünnepnap, így az nem számít bele a 3 napba, szóval kedden vidd vissza, hogy biztosra menj.

[ Szerkesztve ]

(#7736) Cyber_Bird válasza voyi (#7734) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ha iponban vetted 8 nap.

(#7737) Mukih


Mukih
tag

Sziasztok.
Valamit lehet már tudni a Y50 magyarországi megjelenéséről?

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#7738) depe95 válasza Mukih (#7737) üzenetére


depe95
tag

Nem egy hamar, itt azt mondja a srác, hogy lenovo júliusra akarta szállítani a hivatalos webshopból.
Néhány hozzászólással ezelőtt írtam, hogy a lenovo UK május 27-én még semmit biztosat nem tudott a megjelenésről. Ezek alapján én július előtt nem mondanám, de inkább augusztus vége (mint az y510p esetében...)

(#7739) kacsip


kacsip
tag

Hali
1 VGA-s Y510p gépen hogy tudom kikapcsolni a vga-t hogy csak a beépített intelt használja? energiatakarosság szempontjából.

(#7740) -dajer- válasza kacsip (#7739) üzenetére


-dajer-
csendes tag

Lenovo energy managementben energiatakarékosra állítod.

(#7741) voyi válasza voyi (#7730) üzenetére


voyi
aktív tag

Úgy néz ki, megoldottam a problémát. Feltettem rá egy sima 8.0-s windowst,azóta betonstabilan működik,nem fagy le. :) Azért az durva,hogy az előző win 8.1 miatt még a lenovo logo se jött be a laptop bekapcsolásnál. Ilyet még életemben nem láttam.

Aláírás

(#7742) marilllyo válasza voyi (#7741) üzenetére


marilllyo
veterán

Furcsállom. Sztem a relase -zel lehetett gondolni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7743) voyi válasza marilllyo (#7742) üzenetére


voyi
aktív tag

Nade most legalább prímán működik, lekopogom. :)
Amúgy amit észrevettem procinál még,hogy a turbo boost nem működik. Ezekszerint le lett tiltva a gyártó által? Csak mert nálam az i5ös proci csak 2,5ghz-ig pörög fel, tovább nem. Meg lehet valahogy oldani,hogy működjö a 3.1 ghz is? Ja,és a rendszer 755m-nek látja a 750m-et, noha az órajeleit jól mutatja(igazából jelentéktelen hiba ez).

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#7744) Sheld válasza voyi (#7743) üzenetére


Sheld
senior tag

Throttlestop progival be tudod álltani, hogy a turbo órajelét is használja a procinak. Pár hozzászólással feljebb volt is róla szó.

755 vs 750m nem sok különbség van, mondhatni semennyi, szóval ez jelentéktelen. Bár nem értem a 755m-ért kért felárat.

BTW: Nekem az ultrabayben van 750m, és 755m-nek látja a gép. Így van 755m SLI.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7745) Sheld


Sheld
senior tag

Az y500 jobb konstrukció volt, igaz? Ha jól tudom, ott az i7-esnél is engedélyezve volt a turbo, a GT650m SLI-s kiadására sem volt jellemző a túlmelegedés. Ha nincs így, akkor mondjátok nyugodtan. Én egyébként az y500-at vettem volna meg, csak már nem volt kapható, mire összegyűlt a pénzem.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#7746) dipeti


dipeti
senior tag

Itt lehet valami szívatás? Rendelt már valaki eBayről ngff ssd-t?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#7747) Cyber_Bird válasza Sheld (#7745) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nekem nincs problemam az SLI melegedessel y500-nal, i7-es modellel, szoval sajat tapasztalat alapjan, jobbnak tunik igen.(Cserebe kivett masodik kartyaval sincs optimus)

(#7748) dragoners


dragoners
tag

Ahhoz képest, hogy az égvilágon még sehol nem jelent meg a y50, GameStar -on nagyon hirdeti a Lenovo úgy, hogy magyar linkre visz a hirdetés, és itt semmilyen információ nem található a laptopról :D

[ Szerkesztve ]

(#7749) depe95 válasza dragoners (#7748) üzenetére


depe95
tag

Amerikában már megjelent.
És tényleg, vajon tudnak valamit, amit mi nem vagy egy túlságosan előre feladott hirdetést látunk? :D

[ Szerkesztve ]

(#7750) dragoners válasza depe95 (#7749) üzenetére


dragoners
tag

Mosolyogva látom, hogy a hirdetésen is a y500 / y510p van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.