Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) Sheepczx válasza #72172032 (#6098) üzenetére


Sheepczx
tag

Én láttam kékhalált kb 3x, minden egyes frissités alkalmával! :D
Én hülye azt hittem hogy a jogtiszta szoftvert lehet hagyni updatelni, de nem! :DD

Hogy hasznos is legyek, onnantöl win7et használtam hogy kijött, első windows volt ami nem omlott össze évekig, csak akkor telepitettem amikor hardver csere volt, most meglett ez a gép kb 9 hónapja alapból win8-cal, adtam neki egy esélyt és hát addig amig nem kell a beállitások mélyére mászni teljesen ugyan az mint a win7.

(#6102) Sheld y500-on próbáltam anno sli-vel, maxon futott szépen, sztem sli nélkül is kb ugyan az lenne

[ Szerkesztve ]

(#6102) Sheld


Sheld
senior tag

Valaki kipróbálná SW:TOR-t az Y510p-n? Sli-al meg anélkül? Esetleg van akinek i5-el van ilyen gépe? Ha kell meghívom egy sörre, ha kipróbálja xD

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6103) kzolee216 válasza Darth_Revan (#6100) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Mi a baja a gépednek? Én ma írtam nekik egy szep kis emailt a garancia miatt. De ahogy a facebookon olvasom, elég trehány ez a Telemax szervíz.

(#6104) Darth_Revan válasza kzolee216 (#6103) üzenetére


Darth_Revan
veterán

sötét színnél vibrrál a kijelző, grafikai hibák egyes játékokban (gondolom túlmelegedett vga miatt), bal hangszóró magas frekvencián recseg, stb ...

(#6105) marilllyo válasza Darth_Revan (#6104) üzenetére


marilllyo
veterán

Szép kis bűnlajstrom :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6106) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

frissen telepített gépen mit kell beállítani és hol hogy ne legyen "homályos" a google chrome ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#6107) Anubris válasza beloadjoker (#6106) üzenetére


Anubris
őstag

Tulajdonságokban, futtasd xp service pack 3-ban, esetleg még a DPI-t is belehet kapcsolni.

(#6108) beloadjoker válasza Anubris (#6107) üzenetére


beloadjoker
őstag

összes elem méretének módosítása és azt kicsire kell állítani

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#6109) kacsip válasza beloadjoker (#6106) üzenetére


kacsip
tag

Vezérlőpult-->Megjelenítés és személyes beállítások-->Képernyő. itt állísd 100%ról 125%ra és minden ok

(#6110) taboros válasza Darth_Revan (#6100) üzenetére


taboros
tag

Telemax, a budaörsi Tesco mögött. Futárt küldenek vagy beviheted. Kulturált környezet, de lassú. Feb. 12-én vittük be a gépet, múlt hét pénteken egyeztünk meg teljes gépcserében, de ma még nem tudták megmondani, mikorra jön meg. :(

(#6111) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Hali!
Notebook vásárlás előtt állok. Már egy jó ideje szemezgetek Lenovo Y510P szériájával. elég sokat játszok és majd tervezem egy monitor vásárlását hogy normálisan is tudjak játszani. A forumon nagyrészt már végigrágtam magam és kicsit aggasztó az SLI kérdés. Tök jó hogy papíron elég brutál teljesítményt nyújt de ez mit sem ér ha a egy csomó játéknál beszarik plusz az optimust sem lehet használni vele. Most nem szapulni akarom az SLI-t mert én is ezt terveztem megvenni de az is érdekes (lehet hogy csak számomra, előre is bocs ha hülyeségen akadok fenn) hogy az Nvidia nem csinál külön drivert az SLI hez (persze lehet hogy nem is kell?). Mindegy most azért elgondolkoztam én is egy i7 750M egy karis konfigon is bár azt nem tudom hogy így mennyire lenne jó a játékra?
Aki kicsit jobban ért hozzá és mondjuk használ is egy és két karis gépet annak a segítségét szívesen fogadom.
Válaszokat előre is kössz. :R

(#6112) depe95 válasza lackopetyko1 (#6111) üzenetére


depe95
tag

Attól függ mennyire hamar akarod megvenni. Így ~2 hónap távolságból lehet érdemes lenne megvárni neked is, hogy az új Y50 mit hoz.
A meghirdetett konfiguráció alapján még ha valamivel gyengébb is lenne az új videokártya az SLI-nél, akkor is stabilabb lehet, hiszen csak egy kártya. Legalábbis remélhetőleg :D
Valamivel drágább lesz mint az y510p, hiszen az induló ára 999$ ami rögtön 1270$ lesz áfával, plusz a haszon szóval az alap modellje szerintem olyan 320-350 ezer körül lesz.

(#6113) lackopetyko1 válasza depe95 (#6112) üzenetére


lackopetyko1
csendes tag

kössz a gyors választ.
Igen én is gondolkoztam ezen de a 300k feletti ára nekem már egy kicsit sok. Egyenlőre nem tudom megéri-e az SLI(hatalmas teljesítmény de kissé labilis. van egyetalán valaki akinek minden hiba nélkül működik?) mellett dönteni vagy a gyengébb egy karis változatot választani. nem tudom hogy az egy kártyás konfigról van-e tapasztalat valakinek?

(#6114) marilllyo válasza lackopetyko1 (#6113) üzenetére


marilllyo
veterán

Sok játék van ahol jól működik a két kártyás megoldás . Ha egy kártyával veszed akkor nem tudod bővíteni később. /elméletileg lehet..gyakorlatilag nem !/ viszont a két kártyából ha nem kell akkor csak egyet használsz... De lehet, hogy Később még jól jöhet...az a plusz!

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6115) lackopetyko1 válasza marilllyo (#6114) üzenetére


lackopetyko1
csendes tag

Nagyon szeretném én is az SLI-t csak több fórumon is olvastam kisebb nagyobb problémákat bár igaz olyan probléma nincs amit ne lehetne orvosolni(ha más nem használ akkor garival). Jó ez az SLI csak az Nvidia oldaláról dühítő ez a trehányság.
Valószínűleg én is beszerzek egy SLI-s gépet aztán remélem nem kell majd sokt bajlódni vele(ha mégis akkor majd boldogítom a fórumozókat a kérdéseimmel :DDD ).

(#6116) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Ma gondoltam, hogy a TDR hibák miatt nyomok egy kis benchmarkot. A Heaven Benchmark 4.-ra került a választásom, amit 2 órán keresztül nyüstöltem. Sehol semmi gond, a TDR nem jelentkezett. Lehet, hogy csak a programokkal lesz a gond és csak a 755m Sli rendszerét nem szeretik? Ez elképzelhető? Gondolok itt a Crisys Warhead, Natural Selection 2? Megjegyzem, hogy olyan 2-3 fajta Nvidia driverrel próbáltam ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#6117) M.T. válasza lackopetyko1 (#6113) üzenetére


M.T.
senior tag

Vagy veszel egy használt jól bevált Y500at itt pár hirdetés volt jó állapotúról...:)

(#6118) lackopetyko1 válasza M.T. (#6117) üzenetére


lackopetyko1
csendes tag

Mit értesz a "jól bevált" alatt? tudtommal annak is voltak SLI problémái.

(#6119) M.T. válasza lackopetyko1 (#6118) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát volt pár hirdetés, hogy gépcsere és nem vacokoló sli miatt adnák el valamint az y500 kevésbé melegszik mind a proci mind a videokártya.
Ráadásul ha NVinspectorral meghúzod a VGA kat olyan teljesítmény hoz mint a 750M és kevesebb melegedéssel.
Ugyanis a 750M - 755M felfogható gyárilag túlhajtott 650M ként (+ fesz,+ órajel) annyira minimális a különbség (kepler mag mindkettő)

[ Szerkesztve ]

(#6120) lackopetyko1 válasza M.T. (#6119) üzenetére


lackopetyko1
csendes tag

kössz a tippet. megnézem ezeket is.

(#6121) M.T. válasza lackopetyko1 (#6120) üzenetére


M.T.
senior tag

Nálam pl a VGA -k 1000/1225Mhz -en mennek, de tovább nem próbáltam valószínűleg az Ultrabayes nálam nem is bírná tovább mert az Asic qualityje nem a legjobb 60% körüli, míg az elsődleges 83% ami elég jól húzhatóságot jelenthet.

(#6122) teguran válasza M.T. (#6051) üzenetére


teguran
tag

mármint a vbiost frissítettem, igen! és semmi

(#6123) M.T. válasza teguran (#6122) üzenetére


M.T.
senior tag

Gondolom a gép biosát is frissítetted, bár szerintem annélkül is jónak kellene lennie.

(#6124) pokers válasza lackopetyko1 (#6120) üzenetére


pokers
senior tag

Nekem is y500-as van, egyelőre semmi pénzért nem válnék meg tőle, mert nem tudnék mit venni helyette :)
Tényleg sokat lehet itt a fórumon olvasni, hogy az y510-ek melegednek, míg nekem semmi ilyen bajom nincs.
Az SLI is tökéletesen működik. Szóval még nem eladó az enyém :D

(#6125) Cyber_Bird válasza pokers (#6124) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Azert az elejen mi is szivtunk az nvidia driverrel :)
De szerencsere, lekopogom, azota rendben van es stabil a masina.

(#6126) Sheld válasza Cyber_Bird (#6125) üzenetére


Sheld
senior tag

Valaki? Próbálta SW:TOR-t a gépén?

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6127) Balázzs válasza Sheld (#6126) üzenetére


Balázzs
senior tag

Az meg mi? :D

(#6128) Anubris válasza Balázzs (#6127) üzenetére


Anubris
őstag

Star Wars: The Old Republic szerintem, én is pont most gondoltam rá, most ez ingyenes már?

(#6129) Balázzs válasza Anubris (#6128) üzenetére


Balázzs
senior tag

igen, rákerestem, már töltöm én is. Ha ilyen lassan jön csak holnap melóban tudom kipróbálni :DDD

(#6130) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok tervezek venni egy 510y -t es arra lennek kivancsi, hogy a hardware elegendo e a Natural Selecton 2 futattasahoz? Nativ felbontason.

(#6131) gygalilei válasza kzolee216 (#6116) üzenetére


gygalilei
tag

Nálatok is időnként akadozik a Heaven Benchmark 4 ? Tizedmásodpercekre néha, néhol megakad.Teljesen mindegy milyen beállításon, akár médiumon, 1366x768-on is.Olyan, mintha "töltene" éppen vagy mikrolag lenne.Tehát nem teljesen folyamatos a videó néhol, pedig az fps láthatólag nem esik le. A min fps is 30 fölött van.Ez általános vagy nálam van valami gond ?

(#6132) kzolee216 válasza Radványi (#6130) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Dx11-es beállítások mellett én 1366x768 felbontás mellett fix 60 fps-re beállítva játszok full grafikán.

FullHD-ban azt hiszem, hogy kicsit időnként behúz.

(#6133) kzolee216 válasza gygalilei (#6131) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Igen, én is tapasztaltam. Kapcsold ki a Tessellationt, ami után ez a szaggatás megszűnik...

(#6134) gygalilei válasza kzolee216 (#6133) üzenetére


gygalilei
tag

Az ki volt kapcsolva, a stereo 3d is, ás az Anti-aliasing is.Alapból gondolom, legalább is nem emlékszem, hogy állítottam volna rajta.

(#6135) Radványi válasza kzolee216 (#6132) üzenetére


Radványi
aktív tag

Es neked melyik tipus van, mert en most eppen azon vacilalok,hogy kell e sli vagy nem illetve ugyhallottam, hogy az sli hez nem mindig van jo driver es a jatekok nem profitalnak belole eleg jol vagy akar nem is futnak jol.

Errol van valakinek tapasztalata?

(#6136) kzolee216 válasza Radványi (#6135) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem y510p 755m SLI + 16Gb memória

(#6137) marilllyo válasza Radványi (#6135) üzenetére


marilllyo
veterán

Hol sz@r...hol nem....ha SLI-set veszel...akkor végülis használhatod 1 kártyával...de ha 1 kártyával veszed...nem tudsz bele rakni egy másodikat. Most eljátszol 1 vga-val is...de lehet, hogy egy év múlva jól jönne bele a másik. Ennek tudatában gondolkodj....persze nem akarlak rábeszélni mert....az SLI-s jóval drágább:(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6138) marilllyo


marilllyo
veterán

Megkockáztatom...egy kártyás megoldással lehet, hogy lenne jobb választás is....

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6139) Radványi válasza marilllyo (#6138) üzenetére


Radványi
aktív tag

Koszonom a tanacsot szivesen meghalgatok barmit, meg csak ma kezdtem nezelodni mar van egy lenovo a csaladban ezert itt indultam de mindenfele lehetoseg johet.

(#6140) marilllyo válasza Radványi (#6139) üzenetére


marilllyo
veterán

Garit adnak rá bőven...kérdés, hogy milyen a szerviz......az biztos, hogy nincs egy Sony színvonal. Nem örülök neki, hogy hazahozták Magyarországra....

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6141) Balázzs válasza marilllyo (#6138) üzenetére


Balázzs
senior tag

Mire gondolsz?

(#6142) Radványi válasza Balázzs (#6141) üzenetére


Radványi
aktív tag

Engem is erdekelne :)

(#6143) Punisher15


Punisher15
tag

Na megvettem a vasat.Annyi hogy akkor most hogy is van ez a vid karival?Laptopszalon vásárolt 750sli gép.a számlán 755sli van írv.meg a gépnél is bent.és az orajelek gó:980MHZ MEMA:5400MHZ.Akkor most hogy van ez melyik biost rakjam föl a kártyához vagy nem tudom.A 750 fölment rá.

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#6144) marilllyo válasza Balázzs (#6141) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát....a Sony szervize az Frankfurtban van. Ha valami gondod van a gépeddel...a szokásos pick up and return szolgáltatás van. A diszpécser állítása szerint...a gépekben az alkatrészeket gépek cserélik ki, hogy az emberi hibát kizárhassák(...ezt én nem tudom) de azt viszont igen..., hogy pl. nekem olyan hibám volt vele, hogy bontotta a netet....ezzel egyidőben belassult a gép...a vinyó használata felkúszott maxra....az egér elkezdett szaggatva mozogni....meg a ventik is felbúgtak.. Ezt levideóztam nekik és úgy küldtem el a gépet. Egy hét múlva megjött...új vinyóval, coolerrel, gpu-val és hálókártyával...meg sem próbálták kideríteni, hogy végül is mi a baj...cseréltek szó nélkül benne mindent és a 7. napon a kezembe volt a laptop. Ez Frankfurt!!!!

Na most ez Magyarországon úgy működik, hogy 3x hazaküldik a laptopot, hogy használj eredeti oprendszert mert azért szar! Ha meg mégis megjavítják, akkor úgy kukáznak hozzá alkatrészt...és csak imádkozhatsz, hogy nem karistolják össze a fedlapot...plusz az 5+2 napos fordulást sem nagyon tudják tartani:(

Szerk: Ja nem ezt kérdezted...sorry.! Valaki múltkor belinkelt egy egész klafa kis Acert...nem tudom már a típusát de az úgy megtetszett...Hasonló config de egy kártyával....és néztem tesztet róla a gpu/cpu 85 fokon megáll

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6145) action294 válasza marilllyo (#6144) üzenetére


action294
csendes tag

Előző gépem egy prémium kategóriás, újonnan 400 ezer forintos VAIO volt. A szervízről annyit, hogy a kijelző rétegei között elkezdett porosodni, ami miatt elküldtem garanciális javításra. Pár nappal később jön az e-mail, hogy a gép a szakvélemény alapján egyértelműen fizikai sérülés miatt produkálja a hibát (a gép karcmentes volt, soha nem volt leejtve stb.) és vagy kérem a kijelző panel cseréjét 110000Ft-ért vagy benyelem a futár 20000Ft-os díját. Természetesen az utóbbit választottam, kiállva amellett, hogy ez teljesen jogtalan. Elég volt megemlíteni a fogyasztóvédelem nevét, azután utalást sem mertek tenni a futár összegére. Ez volt a híres külföldi szervíz, én itt a Sonyval befejeztem, azóta vagyok egy y510p boldog tulajdonosa.

[ Szerkesztve ]

(#6146) marilllyo válasza action294 (#6145) üzenetére


marilllyo
veterán

Furcsa....én 2x küldtem Vaio-t szervizbe...első alkalommal...szennyeződés ment az egyik billentyű alá...na én azt a billentyűt kiszedtem és olyan jól sikerült, hogy a billentyű zsanérja kitörött...ez egy 70.000 forintos javítás lett volna a sonynál...de nem kértek egy fillért sem..belefért a garanciába. Jó tény én szervizbe mindig úgy küldtem a notit, hogy a háttér egy csöcsös csaj volt alatta meg, egy "Fix my Vaio please and have a nice day" felirat :DDD :DDD :DDD

Dolgoztam IT-s cégnél még 2009-ben. Értékesítettünk laptopokat is. Anno egy Asus volt amire teljeskörű garanciát kötöttek...extra sérülésre is!....a gép leesett...és megtört a fedlap... közel 8 hónapig volt a user laptop nélkül.....

Aztán volt egy DELL...aminek asszem Pécs környékén volt/van egy szervizük...a gép túlmelegedett és lecsapta folyton...na leküldtük a vadiúj gépet....visszaküldték összekaristolt fedlappal...ugyanúgy,hogy ...hát a hiba az szoftveres..

Meg egy MSI-vel is jártunk hasonlóképpen...arra mondjuk nem emlékszem, hogy hol szervizelték de az meg be se kapcsolt....meg se nyikkant...visszaküldte a szerviz ugyanúgy...azzal, hogy ..javítva.

És mindig én voltam az akivel üvöltöttek a vevők...elegem is lett belőle.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6147) buborekosviz


buborekosviz
tag

SSD cache üzemben! :C

Win 8.1, UEFI, rakok fel pár teszt képet hamarosan!

(#6148) nggabi válasza buborekosviz (#6147) üzenetére


nggabi
nagyúr

ezt az uefi-t külön be kell kapcsolni? emiatt újra is kéne rakni a winnyócat? :R

"szenyor dzsíííí"

(#6149) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok.
OPENVPN beállításba vargalex openwrt alatt történő
beállításában kérnék segítséget.
Aki tud segíteni kérem írjon pü-t.
Neki vágtam de nem akar összeállni.
Köszönöm előre is.

(#6150) buborekosviz válasza nggabi (#6148) üzenetére


buborekosviz
tag

Igen, külön a biosban.

Igen újra mert más partíció kell uefinek mint a sima biosnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.