Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) taboros válasza buborekosviz (#6349) üzenetére


taboros
tag

Vki magyarázza már el nekem, miért jobb (jó) a MyDigital SSD-t cache-ként használni és nem rendszer disknek.

[ Szerkesztve ]

(#6352) taboros válasza G@ms (#6350) üzenetére


taboros
tag

Nem is értem, mit írsz... :(

- Letöltöd a Lenovo-tól a Win7 drivereket.
- Kibontod és felmásolod őket a pendrivera, ahol a Win7 telepítő is van. (ha >4GB, akkor ugye 64bites kell.)
- Bebootolsz, Boot Menu-ből USB boot kiválasztása, elindul a telepítő, felmegy a Windows.
- Első újraindítás már a HDD-ről. Előbb-utóbb elkészül.
- Utána mehetnek a driverek egyenként.
- És ennyi.... :)

(#6353) taboros válasza buborekosviz (#6345) üzenetére


taboros
tag

Kizárt, hogy bekavar. Az op.rendszer számára a 8GB-os/1TB-os SSHD sima HDD-nek látszik.

(#6354) taboros válasza sethyx (#6346) üzenetére


taboros
tag

Ja, most látom, hogy már válaszoltál, nagyjából ua-t, mint én.

(#6355) conqver


conqver
aktív tag

Valaki tudna fölrakni Mod.Bios-t Y500-hoz? :F :R :R

Shadow&Dust.....

(#6356) Darth_Revan válasza taboros (#6302) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akkor megkaptad az új gépet a Telemax-tól? Mennyi idő volt összesen leadástól számítva?

(#6357) buborekosviz válasza taboros (#6351) üzenetére


buborekosviz
tag

Mert 128gb-on nem férek el semmiképpen.

(#6358) Tybee000 válasza buborekosviz (#6357) üzenetére


Tybee000
aktív tag

mérsz nekem egy menetet crystal disk mark-al?

csak kíváncsi vagyok a sebességekre ha cache-ként hazsnálod

[ Szerkesztve ]

(#6359) G@ms válasza taboros (#6352) üzenetére


G@ms
csendes tag

Megoldotam kiderült hogy hibás volt a program amivel az Usbre tettem a win 7 2 pendrive kuka ... xD mosmtár megy win 7 stabil eddig problémám nem volt nem melegszik a gép pedig nagyon féltem tőle :D eddig a vidi karik 62C mentek fel tovább nem igaz csak Lolt toltam full grafba igaz furcsálkodok mert ha minden igaz akkor 750 sli verziom van de minden hol 755 ír még az auto driver is azt szedte le :D :DD

(#6360) Defterdar


Defterdar
csendes tag

Sziasztok! Szeretném a segítségetek kérni. Első problémám a géppel a következő: feltettem a win 8.1-et, ehhez ugye frissítettem a 2. vga biosát a hivatalos lenovo oldaláról. Elképzelhető hogy ez váltotta ki a problémát? Mert ezek után kicsivel a gép besokallt, és egyszerűen lefagyott, újraindítás után rendben volt minden, de egy idő után megint megállt minden, majd fogadott egy critical process died, illetve egy kernel data inpage error egy újabb újraindítás alkalmával. Ez kedvemet vette a 8.1 es wintől, és hirtelen felindulásból visszaraktam a win7-et de szomorúan tapasztalom, hogy ugyan a kék képernyő már nem fogad, ellenben 20-30 perces használatát után teljesen megáll a gép, és csak egy reset segít a helyzeten. Bekapcsolás után sokszor nem ismeri fel a wifiket, tehát nem lát egyetlen kapcsolatot sem, és az asztalon egy sima jobb klikkre 10-15 mp-et kell várni. Találkoztatok-e már hasonló problémával esetleg más gépeknél, illetve, hogy ezt kiválthatta-e a 2. vga biosának updatje?

Szerk: kipróbáltam azóta 3 oprendszert, de ez a belassul, megáll minden sajnos mindegyiknél meg van.

[ Szerkesztve ]

(#6361) M.T. válasza Defterdar (#6360) üzenetére


M.T.
senior tag

Nagyon 1x-ű kideríteni használd SLI nélkül vagy vedd ki az ultrabay karit és ha nem változik máshol lesz a bibi...
Én kapásból ezzel kezdtem volna mint a win telepítés vacakolással.

[ Szerkesztve ]

(#6362) taboros válasza buborekosviz (#6357) üzenetére


taboros
tag

Hmm, ezt nem igazán értem.

- Az SSD-re felrakod az OP rendszert + a gyakran használt programokat
- A ritkábban használt programok mennek az SSHD-re + az adatok, stb.

Annyi gyakran használt programod van, hogy nem fér el kb. 90-100 GB-on?

(#6363) taboros válasza Darth_Revan (#6356) üzenetére


taboros
tag

Egy frászt. Kb. 04.04. Ha jól számolom, 65 nap!!!! :o A héten futottam egy pár kört az ügyben. A hétvégén megírom a kálváriát és felrakom a Lenovo.hu FB oldalára, tanuljanak belőle és a rajongó táboruk is lássa, milyen "kiváló" :((( a szerviz meg az egész folyamat. És nem lehet a Lenovo Magyarországot felhívni! Csak egy üf. szám van, ami hol csöng? Na...? A TMX-nél. :W

Majd teszek ide egy linket, ha elkészült a poszt.

[ Szerkesztve ]

(#6364) v1kt0hr válasza kovadika (#6341) üzenetére


v1kt0hr
tag

én itt láttam, de relevanciát nem tudok mondani
http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Y510_59-390558_8GB.jpg
és nem is biztos hogy van nekik készleten, mert az oldal nem tul gyakran van frissitve..

[ Szerkesztve ]

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#6365) Don Atosz válasza v1kt0hr (#6364) üzenetére


Don Atosz
tag

Én ezt rendeltem meg ma
90 Huf-al olcsóbb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6366) G@ms


G@ms
csendes tag

Hu pont belecsusztam az akcio végébe én még akcios áron vettem ezt :D tegnap :P http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=Lenovo+IdeaPad+Y510p&pcatid=#pid_11840 jó lesz remélhetőleg 1 jó darabig nem melegszik :P eddig még nem jöttek ki hibái majd kiderül xD

(#6367) taboros válasza Don Atosz (#6365) üzenetére


taboros
tag

... és +1 év gari... :)

(#6368) Don Atosz válasza taboros (#6367) üzenetére


Don Atosz
tag

De a +1 év garinak is vannak feltételei :B

(#6369) taboros válasza Don Atosz (#6368) üzenetére


taboros
tag

Tényleg? Micsoda?

(#6370) Punisher15 válasza taboros (#6369) üzenetére


Punisher15
tag

Az hogy minden évbe beviszed hozzájuk a gépet 1szer hogy ki takarítsák ez ugy 7ezer forint ha jol emlékszem.3*7=21ezer magyar forint kapsz +1évet mondjuk jobb mintha 1 összegben raknád le és még a gép is ki lesz puccolva.

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#6371) buborekosviz válasza Tybee000 (#6358) üzenetére


buborekosviz
tag

[link]

Avast nélkül lehet jobbat mértem volna.
Nem azt mondom hogy a legjobb érték amit valaha láttam de ahhoz képest hogy cache... szerintem rendben van, illetve a felhasználói élményt így is nagyon megdobja. :R

(#6372) buborekosviz válasza buborekosviz (#6371) üzenetére


buborekosviz
tag

És ez enhanced módban van.

2 módot tud a szoftver, enhanced és maximized

Enhanced: a merevlemezre ír és a SSD-ről olvas amit lehet

Maximized: az SSD-re ír és arról olvas ilyenkor maximális mind az írás és az olvasás sebessége, majd amikor hagyod a gépet kicsid nyugiban akkor elkezdi bemásolni HDD-re amik eddig az SSD-re íródtak illetve újraindítás előtt is bemásol mindent de ha bemásolás elött elszállna a gép kék halállal vagy nem szabályosan lett leállítva akkor elszállnak az adatok amiket nem másolt be a merevlemezre.

Én az első verziót használom, nem vállaltam a rizikót meg így is kielégítő a teljesítménye

[PDF link].
Ebben benne van minden, hogy hogyan kell installálni, milyen módok vannak, részletesebb, és crystal disk benchmarkok is vannak a különböző módokkal.

[ Szerkesztve ]

(#6373) Don Atosz válasza taboros (#6369) üzenetére


Don Atosz
tag

Úgy látom már megválaszolták, de itt bővebben tudsz olvasni róla.

(#6374) Balázzs válasza Don Atosz (#6373) üzenetére


Balázzs
senior tag

Fontos, hogy külön kell regisztrálni a +1év garanciát a honlapjukon!

(#6375) buborekosviz válasza taboros (#6362) üzenetére


buborekosviz
tag

Én nem férek el 100gb-on. Sok programom is van amiket szeretném ha gyorsan töltenének illetve a játékok töltése is legyen instant ha már ennyi pénzt kiadtam egy ekkora tárhelyért. És itt nem csak a betöltésre hanem különböző textúra töltésekre is gondolok. pl : [link]

(#6376) marilllyo válasza buborekosviz (#6375) üzenetére


marilllyo
veterán

Nekem is volt egy 120-as HyperX SSD-m...de én is elpasszoltam. Kevés...értelmetlen. Azért veszed az SSD-t, hogy pörögjön a gép....Windows mellé használnál még photoshoppot, offiszt....etc..etc...simán 60-70 gigánál vagy.Azért vettük ezt a típust mert játszani akarunk...na már most 5400 es vinyóról necces lehet. (az SSHD extra 8 gigája játékoknál semmit nem ér)...felraksz egy Bf4-et( most tart 40 giga körül)...és akkor még gondolni kell arra, hogy az SSD-n kell hagyni pár giga szabad területet amit nem írsz meg.... Esélytelen.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6377) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

1. Ma váltottam W8.1-re, feltettem a Lenovo és az NVIDIA oldaláról minden drivert, mégis az Eszközkezelőben kettő hw-hez hiányzik.

Láttam a 2nd VGA-hoz van BIOS-t, azt is frissítettem és a drivert (legfrissebb VGA) is újratelepítettem, de nem oldja meg a gondot.
Mit néztem el? :U

2. Az energiamenedzsment ikonjának meg kell jelennie a Tálcán? A W7-nél ott volt)

3. Milyen programmal lehetne mérni a CPU hőmérsékletét? A CoreTemp összeakad a 8.1-el.

[ Szerkesztve ]

(#6378) marilllyo válasza aclandiae (#6377) üzenetére


marilllyo
veterán

Én HWinfo-t használok. Azzal nézegettem. Nekem is írja azt az egy...valamit ott. Fogalmam sincs mi lehet az. Esetleg egy "drivergenius" szerű program megmondaná...de nem érzem hiányát semminek.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6379) aclandiae válasza marilllyo (#6378) üzenetére


aclandiae
senior tag

Az SLI nálad működik?

(#6380) kacsip válasza aclandiae (#6377) üzenetére


kacsip
tag

Az ismeretlen eszközre nekem van egy bevált módszerem. Ha jól emlékszem 8.1 alatt is használtam. Adtak a géphez driver cd-t, arról átmásoltam mindent egy pendrive-ra, mivel a gépben nincs optikai meghajtó, majd rádugtam a gépemre a pendrive-ot, és az eszközkezelőben az ismeretlen eszköznél megkerestettem az illesztőprogramját a pendrive-ról. Mindig betalálta nekem.

(#6381) kzolee216 válasza aclandiae (#6377) üzenetére


kzolee216
aktív tag

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/em8180214.exe
http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/imei147w8164.exe

Tedd fel mind a kettőt....
Mind a kettő kell, de az egyikkel fogja majd felismerni az ismeretlen eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#6382) marilllyo válasza kzolee216 (#6381) üzenetére


marilllyo
veterán

Az SLI nél nem volt háromszögem...csak ami felül van.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6383) kzolee216 válasza marilllyo (#6382) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Arra jó az a driver, amit linkeltem, de valóban nem fontos feltelepíteni, mert csak energiagazdálkodás...

[ Szerkesztve ]

(#6384) marilllyo válasza kzolee216 (#6383) üzenetére


marilllyo
veterán

Fenn van mind a kettő nekem. Az energy management kell ahhoz, hogy pl. a touchpad-ot ki tudd kapcsolni. A fánksönkíjek egy része nem működik nélküle.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6385) aclandiae válasza kzolee216 (#6381) üzenetére


aclandiae
senior tag

Működött, remek! Köszönöm! :K

Az a gyanúm a 2nd VGA-ra megoldás egy újratelepítés lesz.. :(

(#6386) taboros válasza Punisher15 (#6370) üzenetére


taboros
tag

Köszi, hát, jó marketing megoldás. A 7e egy 9 csavar ki / hátlap le / porpisztollyal kifúj / hátlap vissza / 9 csavar vissza játékért (ha én csinálom, se több mint 15 perc; rutinnal / elektromos csavarhúzóval meg <10 perc) elég jó órabér... De lehet, hogy 21e megér +1 év garit. Mindenki döntse el. (pláne, ha nem adják egyébként drágábban a gépet, mint máshol)

(#6387) taboros válasza Don Atosz (#6373) üzenetére


taboros
tag

köszi

(#6388) marilllyo válasza taboros (#6386) üzenetére


marilllyo
veterán

Igazából szerintem ha egy gép kibírt 3 évet...nem hiszem, hogy a 4-iken döglik be. Szépen az első évben itt mindannyiunké megsül egyszer:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6389) Sheld válasza taboros (#6386) üzenetére


Sheld
senior tag

Hát nem tudom. Én beszéltem bennt a srácokkal. Lapos szétszed, hűtés kicsavaroz, régi paszta le, új fel, hűtés vissza, és emellett portalanítják. És mindezt úgy, hogy ők garantálják a garit, míg te otthon elrontasz valamit, és buktad még a garit is. Szeretem, mikor valaki ilyen pozitívan áll hozzá a dolgokhoz. Van egy lehetőség, ahelyett, hogy örülne neki, talál benne kivetnivalót és szapulja. Az ilyen miért nem vesz használt gépet, gari nélkül, olcsóbb is, meg kedvére boncolhatja otthon.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6390) taboros válasza Sheld (#6389) üzenetére


taboros
tag

Figyelj, olvasd el FIGYELMESEN, mit írtam, és ne pampogj és ne "ilyen"-ezz le, l.sz.

Ki szapul és mit???? Le írtam a véleményemet. A családban 4 laptopot tartok karban, simán szétszedem, kifújom / kiszedegetem a porcicákat és vissza. Kb. félévente, évente. És paszta update-t nélkül is zajtalanul mennek. Van, amelyik 5 éves. Semmi bajuk (ill. az egyiknek volt, mert a gazdája lejtette :)) FuSi, HP, 2 x Dell. Eddig egyet sem rontottam el. Ja, bocs, okl. villamosmérnök (is) vagyok. Lehet, hogy azért, lehet, hogy csak simán azért, mert van némi gyakorlatom benne.

Azt írtam: "De lehet, hogy 21e megér +1 év garit. Mindenki döntse el. (pláne, ha nem adják egyébként drágábban a gépet, mint máshol)"

És valóban "jó marketing megoldás". Nem azt írtam: trükk vagy átverés. Én termék-marketinges voltam, ezt hívják cross- (esetleg up-) sellingnek. Eladnak egy terméket és hozzá eladnak egy szolgáltatást, amiből nekik extra bevételük van elég magas profitrátával, cserébe vállalják a +1 évből adódó kockázatot. A vevő pedig cserébe +1 év nyugalmat vásárol, évi 7e Ft-os "biztosítási" díjért. Fair üzlet, ha kell, beszállsz, hanem, akkor nem.

Hasonló van az autógyáraknál is: alapgarancia mondjuk 3 év, de felárért vehetsz +1 vagy +2 évet is. Ott is előírják, hogy szakszervizbe kell vinni az autót éves szervizre.

Szóval nem írtam semmi olyat, ami miatt pampoghatsz és "ilyen"-ezhetsz.

(#6391) Sheld válasza taboros (#6390) üzenetére


Sheld
senior tag

Akkor lehet valamit félreolvastam... Bocsánat. Így mondjuk teljesen korrekt.

Én is Villamosmérnöknek tanultam, bár nem biztos, hogy neki mernék állni egy garis gépnek a szétbontásához. Mondjuk megfelelő szerszám sincs a birtokomban.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6392) taboros válasza Sheld (#6391) üzenetére


taboros
tag

Ok, rendben. Nekem is van olyan erősáramú villamosmérnök haverom, aki még egy villanykapcsolót sem tud kicserélni, pedig nem pályaelhagyó.:-) nincs ezzel baj, vagy van valakinek gyakorlati érzéke vagy nincs.

(#6393) nggabi válasza Sheld (#6391) üzenetére


nggabi
nagyúr

csillag csavarhúzó és gitárpengető? :D nem olyan nagy kaland ám szétszedni, és ha csak az alsó burkolatot szeded le attól még nem ugrik a gar. esetleg felveszel egy fehér kesztyűt hozzá, mégis adjuk már meg a módját :DDD

összerakásnál az optibaynél lévő 2 pöcökre kell figyelni, h rendesen összepattintsd.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#6394) marilllyo válasza taboros (#6392) üzenetére


marilllyo
veterán

Meg bátorság is kell hozzá.
Anno egy vinyócsere alatt egy résen begurult egy apró csavar a házba....hát bőgni tudtam volna...de hát nem volt mit tenni...zárlatot okozhat...meg még kitudja mit nem...szóval fogtam egy csavarhúzót és atomjaira szedtem...majd összeraktam.
1: a csavart nem találtam meg
2: elég lett volna csak az olvasót kivenni belőle...mert csak odáig tudott gurulni...

Ez volt az én első notiszétszerelésem... :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6395) beloadjoker válasza marilllyo (#6394) üzenetére


beloadjoker
őstag

Hali !

valami tudja hogy mi ez az exe ? nem engedi belőni az slit
ja igen az exe: glcnd.exe

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#6396) marilllyo válasza beloadjoker (#6395) üzenetére


marilllyo
veterán

"For those using Windows 8.1.

Found that I couldn't enable SLI on my 680's due to glcnd.exe process running. Took me a while to figure out, but its Windows Reader (PDFs) and needs to be ended to enable SLI."

Szerk: Itt találod: c:\program file\WindowsApps\wglcnd.exe
Szerk 2: Én Foxitot használok....az az alapértelmezett pdf nézegetőm...nem is írt ki nekem ilyeneket. Lehet ha nem a Win-es az alapértelmezett akkor nem fog butaságokat kiírni utána.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6397) beloadjoker válasza marilllyo (#6396) üzenetére


beloadjoker
őstag

köszi közben viszont kikapcsoltam kivettem második kártyát benyomtam aztán megint ki és vissza a kártya, na most nem töltöttek be a az nvidiás progik kb 5 percig, most nem arról az 5 percről van szó, de van amikor azonnal észleli a kártyát van amikor így 5 perc után vagy nem is észleli.
ilyenkor erre gondolok :

és akkor 5 perc után képernyő elsötétül aztán betölt és megjelenik a program :

rendben akkor kipróbálom azt a pdf nézegetőt :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#6398) marilllyo válasza beloadjoker (#6397) üzenetére


marilllyo
veterán

[link]

Csak pipáld ki és "get installer"...se toolbar...se trója...se vírus.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6399) G@ms


G@ms
csendes tag

Mi a véleményetek a [link] 510p allá érdemes megvenni vagy kinek mi a véleménye kinek mi jött be ? :)

(#6400) Balázzs válasza G@ms (#6399) üzenetére


Balázzs
senior tag

Én eddig a dobozban lévő habszivacs darabokra tettem a gépet, külső egér és billentyűzet használata mellett, poénosan néz ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.