Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) tpv válasza marilllyo (#5550) üzenetére


tpv
csendes tag

No, ezt már linuxról írom, halad a dolog.

Magát a dual bootot (win 8.1-lubuntu 13-10) nem volt nehéz megoldani, csak arra kell figyelni, hogy a boot mode legacy legyen, és akkor nincs baj. Én először felraktama windózt, és utána a linuxot, usbről mindkettőt.

Linuxon már van szopkodás, maga a telepítés szépen lement guival, utána meg nem jutott el a loginig se, mert a nouveau (alap open source nvidia driver) segfaultolt.
Recoveryben bejött a tty, onnan felraktam a 331-es nvidia drivert meg a bumblebeet, és akkor már sikerült belépni.
Ami elég gáz, hogy alapesetben, ha benn van az ultrabayben a 2. VGA, akkor a rendszer csak a két nvidia kártyát látja, az integrált intelt nem (és így a bumblebee se úgy megy, ahogy az ember gondolná, alapból is nvidia fut, optirunra meg megpróbálja a másikat, aztán exitre az X meghal). Ennek tetejébe a screen brightnesst sem lehet állítani a function key kombóval.

Viszont ha kiveszem az ultrabayt, akkor minden ok, megy alapból az intel, optirunra meg az nvidia, és a screen brightness is megy mindenféle extra kernelparaméter nélkül.
Asszem az lesz a terv, hogy szerzek egy hdd optibayt (megy egy kisebb töltőt), és linuxon melóhoz az lesz benn, ha meg játszani akarok winen, akkor berakom a másik kártyát.

(#5552) marilllyo válasza tpv (#5551) üzenetére


marilllyo
veterán

Mondjuk én ubuntunál leragadtam valahol 11-12 körül:D Egyébként vicces, hogy a vaiomra a sony zárt driverei miatt...szinte képtelenség volt vga drivert találni win alá. Linuxnál semmi probléma nem volt....azonnal talált hozzá.

Más: Amúgy...ahogy nézegettem ezt az ultrabay-t nem arra tervezték, hogy napi szinten 12x kivedd belőle.
Ram csereberénél is kb. idegbajt kaptam, hogy folyton az egész alsó burkolatot szét kellett bontani hozzá....Olyan b*zin van megoldva....előbb utóbb valami úgyis letörik róla.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5553) marilllyo


marilllyo
veterán

Asszem volt már, de sok az új vevő úgyhogy belinkelem még egyszer
i5,i7 és GT750, GT755 el szerelt gépeket hasonlít össze.

[y510p teszt]

"A 750M és 755M csatája is lezárult, teljesen mindegy melyik van a laptopunkban, hacsak nem alacsony grafikai szinten akarunk játszani (ami egy ilyen gépnél érdekes is volna), sohasem jönnénk rá, hogy melyik melyik, mint ahogy a teszt megírása előtti napokban én sem tudtam megmondani melyik gépben mi van."

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5554) Because


Because
őstag

a utódok érkezése mikorra várható tudtok erről valamit?

(#5555) marilllyo válasza Because (#5554) üzenetére


marilllyo
veterán

2 hete vettem ezt....remélem, hogy soha....sőt..remélem az elkövetkező 5 évben nem is lesz semmilyen újabb laptop a világon...nehogy le akarjam cserélni megint egy vagyonért:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5556) Because válasza marilllyo (#5555) üzenetére


Because
őstag

pedig ez már kifutó modell... elavult technológia :D

(#5557) marilllyo válasza Because (#5556) üzenetére


marilllyo
veterán

Igen...aztán fogom kiviszem a rétre....és felgyújtom az egészet...aztán veszek helyette Csimpokomont, Őrületes bringagépet meg Vidéki MAN-t és játszom azokkal. :))

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5558) Balázzs


Balázzs
senior tag

Y50 tavasszal jon allitolag, most csak a nem hd- s gepek jonnek olcsobban

(#5559) depe95 válasza Because (#5554) üzenetére


depe95
tag

Én tegnap voltam a laptopszalonban, az ottani srác azt mondta, hogy "ha tudna is valamit, nem mondhatja el", de sejthetőleg azt mondta, hogy a megjelenés inkább a harmadik negyedévre várható és egy árkategóriával fentebbiben fog megjelenni. Az y40 pedig nem is várható Európában, csakúgy mint az y410p-se kapható.

(#5560) Because válasza depe95 (#5559) üzenetére


Because
őstag

ez szomorú, pedig egy 14"-os erőgépnek örültem volna

(#5561) Balázzs válasza Because (#5560) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem ertem miert nincs akkor 17-es is, tuti azt vennek. Na nem baj, marad ez.

(#5562) NyxNyxNyx válasza Balázzs (#5561) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én is 17-eset szerettem volna, de most hogy megvan, örülök hogy nem választhattam olyat.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#5563) kanilac válasza marilllyo (#5555) üzenetére


kanilac
csendes tag

Nekem meg még csak pár napja van meg, de én is sokáig tervezem vele. 5 év minimum. A régi laptopomat egy :R MSI m645 2006-ban (8 éve) vettem. Akkor volt 310 000ft. Ami akkor azért többet ért. Azóta is szinte tökéletesen működik. Szóval nekem ez az új gép most über brutál. Egy jó pár generációt ugrottam. Remélem az y510p is bírni fogja...! Ha nem is 8 éveig de azért sokáig.... :))

[ Szerkesztve ]

(#5564) Because válasza kanilac (#5563) üzenetére


Because
őstag

nem vagyok benne biztos, hogy ezek kibírják olyan sokáig, de reméljük beteljesíti a terved

(#5565) kanilac válasza Because (#5564) üzenetére


kanilac
csendes tag

Tudom. Ma már nem a tartósság a erénye a gyártóknak. Fogyasztói társadalomban élünk. De azért naivan reménykedem benne, hogy talán még vannak jó minőségű és/vagy tartós dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#5566) marilllyo válasza Because (#5564) üzenetére


marilllyo
veterán

Én egy Vaio i5/hd5650-el nyomtam eddig. 720p low-medium beállítások ...bf3 volt az első game amit már nem tudtam játszani vele.
Nekem van egy nagyon vészjósló pesszimista nézetem a jövőre nézve.
A legtöbb pc játék konzolport...vagy szorosan kötődött a konzolhoz aminek az erőforrása elfogyott most 2013-ra. Ez visszafogta a PC-s fejlesztést is. Ezek a játékok gyönyörűen futnak az y510p-n.
Most az új konzolok megjelenésével biztos vagyok benne, hogy ugrik az egész egy szintet. Új vga-k ...mantle stb....szerintem most megint lesz egy kisebb fajta megújúlás amivel mi...nem fogunk tudni lépést tartani.
szvsz: kő egy péesnégy:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5567) Because válasza marilllyo (#5566) üzenetére


Because
őstag

szerencsére kevés játék tud megfogni, inkább csak MMO-kal bohóckodok

áprilisi szülinapra jó lenne nézni valami gamerebb notit... de nem hiszem, akkor, hogy az utódok kijönnek addig

(#5568) Balázzs válasza NyxNyxNyx (#5562) üzenetére


Balázzs
senior tag

Miért?

(#5569) Sheepczx válasza taboros (#5547) üzenetére


Sheepczx
tag

Szia!

Nem vagy nagyon buta, sima ssdt is crucial m4nek hivják.
Nekem az msata verzió van, ami akkora mint egy gyufásdoboz.

(#5570) Bozso68 válasza Sheepczx (#5569) üzenetére


Bozso68
senior tag

Mióta megy benne?

(#5571) spyduck


spyduck
nagyúr

Latom tema volt, az Y50 nyaron erkezik, legalabb is a Lenovo ezt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#5572) alador


alador
csendes tag

Sziasztok, tervezzem, hogy veszek magamnak egy y510p (i7, 2xVGA, 8gb RAM) laptopot, de pár dolog elbizonytalanított, ha kétségeimet elűzitek már jövő héten megyek és megveszem. Jómagam egyetemista volnék és főként tervezésre használnám meg néha egy kis játékra (azt is 720p-ben medium-high mellet) esténként, hogyha lesz rá időm.
Szóval a problémák: tényleg annyira melegszik ahogy azt mondják (kifagy/leáll magától), ha játszok vele? Ezen segít egy jó hűtő alatta vagy csak kidobott pénz? És az utolsó kérdés a laptop max terhelésnél, tényleg nem használja/kikapcsolja a Turbot (ezt a notebookcheck-en olvastam)?
Előre is köszi a válaszokat

(#5573) Danex válasza alador (#5572) üzenetére


Danex
addikt

Kérdésed első felére nem tudok válaszolni mivel nekem az első széria van i5-tel.

A Turbó-s dologra pedig létezik program ami ingyenes és "ráerőlteti" a gépre a Turbó-t tehát nem kapcsolja azt ki. Ekkor viszont számolni kell a magasabb hőmérséklettel is értelemszerűen.

Ugyanekkor én számításba vennék egy olyan lehetőséget, hogy egy olcsóbb laptop/asztali lehet jobban megérné számodra. Hiszen 720p mediumra egy fele ilyen drága gép is elég lehet. De igazából attól függ, hogy milyen típusú tervezést gondolsz, hogy kell-e a nagy grafikus teljesítmény-e vagy sem. (ui. Mint ha problémát okozott volna 1-2 embernek ,hogy az SLI-t befogja renderelésre, de ebben sincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#5574) marilllyo válasza Danex (#5573) üzenetére


marilllyo
veterán

Én azt olvastam, hogy a Turbo probléma csak az SLI-vel szerelt gépeken jelentkezett. Amúgy engem is érdekelne mi újság vele?!...Mondjuk le nem ellenőriztem, hogy tényleg gond lenne vele.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5575) Ghoula válasza marilllyo (#5574) üzenetére


Ghoula
senior tag

Kivancsi lennek hol olvastad, mert nem igy van...

(#5576) Sheepczx válasza Bozso68 (#5570) üzenetére


Sheepczx
tag

2.5 hónapja.

(#5577) Bozso68 válasza Sheepczx (#5576) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem a 3. ADATA-m ment tönkre, kb 2 hetet bírt darabja.
A boltosnak mondtam, hogy minden más érdekel.

(#5578) marilllyo válasza Ghoula (#5575) üzenetére


marilllyo
veterán

"In some reviews there is a turbo boost problem is referred it looks to be since it looks to be not working but it looks like it is a problem in SLI configuration not in the single GPU."

[link]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5579) taboros válasza alador (#5572) üzenetére


taboros
tag

Arra a célra, amire szánod, szvsz egy 1xVGA-s verzió jobb lenne és nincs para a hűtéssel. Grafikus tervezéshez minek a 2x VGA? Milyen CAD használja ki?

(#5580) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali !

Arra van valami ötletetek hogy miért sötét a képernyő alsó fele ha nincs bent a második vga és úgy bootolok be win 8.1be ? most dobtam fel a drivereket és az igpjé még nincs fent, kikapcsoltam kiszedtem a második vga-t bekapcsoltam erre nincs a képernyőnek alsó fele, de az is érdekes mert eltolta szóval amit felül látok az egyébként az alja lenne, win8nál nem volt ilyen hiba.
ja és dualbootban van fent a win8.1 mellette kali linux van, bár nemhiszem hogy befolyásolná, csatolok képet is.
a gond az hogy ugye így fel sem tudom telepíteni az igp drivert :/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5581) Ghoula válasza marilllyo (#5578) üzenetére


Ghoula
senior tag

Én nem hivatkoznék egy nem túl ismert fórum 40 soros review-jában szerzett információra, főleg egy olyan embertől, aki egy értelmes angol mondatot nem képes leírni? :(
Ennyi erővel hasonlíthatnánk a súlyát egy kacsáéhoz...
És hogy ne csak trollkodjak, igen, kipróbáltam egy vga-val is, ugyanúgy nincs turbo 65C gpu felett...

[ Szerkesztve ]

(#5582) Balázzs


Balázzs
senior tag

Pixelhiba garit érdemes venni? elég a 15 nap vagy azért az egy év ajánlott? kinek volt ilyen téren gondja y510p-vel?

(#5583) kzolee216 válasza Balázzs (#5582) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Én vettem rá egy hónapos pixelgaranciát, de gondom nem volt eddig ilyen téren. Szerintem, ha már 300 ért veszel egy gépet, akkor már az a pár ezer forint nem fog földhöz vágni. :)

(#5584) Balázzs válasza kzolee216 (#5583) üzenetére


Balázzs
senior tag

Megeri persze ekkora osszegnel, csak ha boltban atnezem es semmi gond es ez eleg akkor nem adnek ki feleslegesen erte penzt.

(#5585) kzolee216 válasza Balázzs (#5584) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ja, igen. Én futárral rendeltem :)

Úgy én se vennék rá...

(#5586) tpv válasza beloadjoker (#5580) üzenetére


tpv
csendes tag

Nekem a múltkor a win (8.1) load screenig sem sikerült eljutni (helyette fekete képernyő, meg egy tekerő egér volt csak), amikor kivettem a második VGA-t, de előtte meg ment. Valami elég nagy furaság van a dologgal kapcsolatban, ha bárki többet tud, ne habozzon megosztani :)

(#5587) tpv válasza Balázzs (#5582) üzenetére


tpv
csendes tag

Én 15 naposat vettem, addig csak kijön, ha van vele valami. Szerintem megéri azt a párezer forintot, mert ha nincs és baj van, az nagy-nagy szopás.

(#5588) Because válasza tpv (#5587) üzenetére


Because
őstag

ha neten rendeled, 14 napod van visszaküldeni :U

(#5590) Sheepczx válasza Bozso68 (#5577) üzenetére


Sheepczx
tag

Én ebayen rendeltem úgy hogy "új, de ki lett nyitva". (egy ilyen cuccnál pont nem látszik hogy használva volt-e elötte hónapokig) Ezt csak ajánlani tudom (tudnám ha még lenne, mert már akkor se nagyon volt)

(#5591) marilllyo válasza Ghoula (#5581) üzenetére


marilllyo
veterán

Én csak annyit írtam, hogy olvastam valahol. Utána fel is tettem a kérdést, hogy ki mit tud a dologról. Mindig mindent elolvasok az adott témával kapcsolatban. Egyébként ki tudja....azon a fórumon ő a helyi Ghoula vagy Spyduck...

Őszinte leszek...csak rángatom a vállam erre a turbo boost dologra mert...nyilván a Lenovo-nak megvolt az oka arra, hogy leszabályozza. Ettől eltekintve...erős a gép. Én biztos nem állok neki játszani throttlestop-pal, hogy menjen rendesen.

Amúgy felraktam ezt az új beta drivert amit kidobott az nvidia. (Gondolom a mantle meg a bf4 miatt) ...és bf4-ben akármit csináltam a a vga-kat nem tudtam 85 fölé sütni magasabb beállítások alatt sem. Bár a bf4-hez is jött peccs szóval az is közrejátszhat. Vagy csak olyanja volt....

(#5586) tpv 8.1 indítás nálam is érdekes....Nálam csak szimplán tetű lassú... Van, hogy fekete képernyő és csak várok és várok. De van, hogy pikk pakk beugrik. Szerintem valamelyik lenovo-s illesztőprogram miatt lehet, mert friss telepítés után zsupsz beugrik a win.

(#5572) alador Szerintem kifejezetten tervezgetni, Photoshoppolni és renderelgetni létezik ennél jobb választás is.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5592) Ghoula válasza marilllyo (#5591) üzenetére


Ghoula
senior tag

Igaz, hozzátetted, hogy Te személyesen nem próbáltad, de attól még hogy mindent elolvasol, nem kell mindent elhinni/továbbadni amit olvasol. És ha másból nem is, de az adott írás minőségéből már lehetne következtetni a tartalmi minőségre is. ( és ha te ezekkel példálózol, gondolom fals módon, de ehhez a szinthez fognak besorolni az emberek :( )
És kikérem magamnak, hogy bármi módon hasonlíts ahhoz a kreténhez, aki azt írta.

Persze, hogy megvolt, de erről már beszéltünk itt is.
Anno ezt a hűtést az Ivy/650m pároshoz tervezték. Így, hogy elbírja a haswell/750m-et, vissza kellett fogni a cpu-t. Lehet, hogy téged ez nem érdekel, de vannak emberek, akiket igen, gondolom ezért is kérdezték, mi a szitu vele...
Simán lehet, hogy azért nem melegszenek jobban a gpu-k, mert a cpu nem hajtja meg őket.
Mekkora terhelésen mennek a gpu-k, és a cpu?

(#5593) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

En szemelyesen probaltam, de vettem ra 15 napot, hatha valami elojon rajta. Ekkora tetelnel, az a par ezert forint pluszban mert nem ertem meg az aggodast. Nyilvan igy utolag, hogy nem volt vele gond, felesleges kiadas volt, dehat ez van.

(#5594) marilllyo válasza Ghoula (#5592) üzenetére


marilllyo
veterán

Ez egy fórum és beszélgetünk. Nem ér trollkodni. Majd bocsánatot kérek mindenkitől aki olvassa a topicot.
Afterburner szerint Gpu1 96, Gpu2 98

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5595) Ghoula válasza marilllyo (#5594) üzenetére


Ghoula
senior tag

Igazad van, de ettől még kis csipkelődés belefér. (szerintem) :)

Azért az nem rossz, hogy 95+% gpu load mellett is csak ilyen hőmérsékleteid vannak.
És az új driverrel a performanciád is rendben van? Számomra fura lenne, de inkább elképzelhetetlen, hogy driver/szoftver frissítéssel lehetne csökkenteni a gpu hőtermelését, performanciavesztés nélkül. Ettől még gondolhatom rosszul is...

(#5596) marilllyo válasza Ghoula (#5595) üzenetére


marilllyo
veterán

A furcsa az....amit nem értek, hogy a Cpu hőmérsékletek viszont 5-8 fokkal megugrottak ...Magam sem értem.
Mivel tudnám loggolni rendesen? Cpu/gpu usage és temp szinten. Speedfan grafikonon mutatja a hőmérsékleteket szépen de a kihasználtságot nem.

Annyi, hogy raktam bele még ramot...mert bf4 kevesellte a 4 gigát... de nem tudom ez számíthat e ilyen téren.

A legutóbbi bf peccs elvileg valamit alakított a hardver kihasználásán az tuti mert többek között az fps drop-ok kijavítása volt az egyik cél. Plusz ez a mantle cucc...Valamit matattak nvidiánál is a mantle hatására de...semmi konkrétumot nem találtam. Bf4 topic meg átláthatatlan mert mindenki a ati/mantle miatt sír.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5597) Ghoula válasza marilllyo (#5596) üzenetére


Ghoula
senior tag

hwinfo tud logolni, próbáld meg azzal.
Optimalizálástól simán lehet,hogy jobban kihasználja a cpu-t.
Ha plusz modul, akkor a mem sávszéled is duplájára nőtt, az is emelhetett a cpu hőmérsékleten, hogy 2 modult hajt a mem vezérlő.
Nv-éknek nem sok lehetőségük maradt,max a driveren tekerni kicsit.DX-be nem tudnak belenyúlni.

(#5598) bagyusz


bagyusz
őstag

Napokban össze dobtam egy hő vezérelt venti szabályzót a notihoz, idáig pozitívak az élmények. :D

Hamarosan lesz belőle egy cikk is, csak előtte az ultrabay gpu is megkapja ezt az upgradet.

[ Szerkesztve ]

(#5599) Ghoula válasza bagyusz (#5598) üzenetére


Ghoula
senior tag

Szép mod, gratula!
Bár a noti venti vezérlésével nincs bajom, az ultrabay verzióra kíváncsi leszek. :)

(#5600) bagyusz válasza Ghoula (#5599) üzenetére


bagyusz
őstag

Köszi

Amikor még próbapanelon volt összerakva akkor olyan 65-70°C környéke volt a max az ultrabay gpu-nak egy 10perces bf4 után, de ezt még lehetne fokozni ahogy a cpu/gpu esetében is csak akkor már túlságosan nagy lesz az alapjárat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.