Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) marilllyo


marilllyo
veterán

Még kettőt kell aludni és megjön az enyém is:D....Amúgy melyik oprendszerrel ajánljátok? Vagy nincs jelentősége? Driver van 7-től felfelé mindegyikhez.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5302) Danex


Danex
addikt

Megjött a szervizből a vas. A levélben már alapból bejelölték, h karcosan érkezett, alaplapcserét 1 nap alatt megcsinálták.

Karcolás nem keletkezett a gépen, eddig úgy néz ki minden rendben :)

(#5303) #72172032 válasza M.T. (#5299) üzenetére


#72172032
törölt tag

Én ezt nem csináltam meg de szerintem megy a másodlagos VGA is.
Hol tudnám ezt lecsekkolni?

(#5304) --Disztroj-- válasza marilllyo (#5301) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Mindegy melyiket teszed fel, működni fog vele, döntsön a megszokás/kényelem (: (bár 8 alatt nekem homályos volt a képernyő itt-ott, független hogy minden driver felment rá :Y )

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#5305) taboros válasza taboros (#5209) üzenetére


taboros
tag

Hét végén beraktam a 128GB NGFF SSD-t. Ment, mint a karikacsapás :DD . Majd, ha lesz kis időm, teszek fel CrystalDismark eredményeket (előtte/utána). Megéri... :C

(#5306) kisako


kisako
újonc

Sziasztok.

Én is új tulaj vagyok egy i5 755 -öst vettem.
Win 7 Ultimate-et tettem fel rá
A drivereket felpakoltam rá, viszont a win élményindex a videókarira és megjelenítésre 1 pontot ad.
már újra tettem 3x
azon gondolkoztam, hogy esetleg win 8.1 et tegyek e fel rá?
Mert már kezd idegesíteni a dolog.
Próbáltam visszaolvasni a hozzászólásokat nem találtam meg ezt a problémát.
Valaki tudna ebben segíteni?

(#5307) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ez az undervolting kezd felidegesíteni, az ultrabay vBIOS-ban és a BIOS-ba beépített vBIOS-ban is hex editorral írtam át értékeket, de a 2. vga GPU-Z szerint még mindig 1,1180 V-on megy terhelés alatt :W

(#5308) M.T. válasza #72172032 (#5303) üzenetére


M.T.
senior tag

Nvidia vezérlőpultban a fenti sorban 3d beállításoknál van egy olyan hogy SLI vizuális indikátor bepipálod.
Majd indítasz egy biztosan SLI s programot és a képen függőlegesen lesz egy Zöld csík ha megy az SLI.

[ Szerkesztve ]

(#5309) Rundll32 válasza taboros (#5305) üzenetére


Rundll32
tag

szia Magyarországon sikerült beszerezned ? Ha igen légyszi mond el hol :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#5310) #72172032 válasza M.T. (#5308) üzenetére


#72172032
törölt tag

Ok, nincs csík! :((
Le tudnád írni pontról-pontra mi a teendő?
(Teszt játék a Total War: Rome 2 volt).

Vezérlőpultnál:
SLI engedélyezve.
Processzor automatikus kiválasztás.

[ Szerkesztve ]

(#5311) M.T. válasza #72172032 (#5310) üzenetére


M.T.
senior tag

A rome 2 támogatja az sli-t?
Nekem úgy rémlik nem...
>>Itt<< Csekkolhatod a rome 2 őt nem találtam, tehát ha abban nincs SLI az nem a gép hibája próbáld ki valami olyannal ami a listában szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#5312) M.T. válasza M.T. (#5311) üzenetére


M.T.
senior tag

A linken amit küldtem ott a képek alatt van írva a játék mit támogat, de lehet szűrni is Az SLI támogatottak listája

(#5313) #72172032 válasza M.T. (#5312) üzenetére


#72172032
törölt tag

A Rome 2 nem támogatja az SLI-t de az 1. rész igen!
EPIC!!!!! :D :Y :W :DD
(Amúgy igen, ott már van csík).

(#5314) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Nem tudjátok, hogy a hyperthreading hogyan lehet kikapcsolni?
Fontos lenne.

(#5315) Sz4bolcs válasza kzolee216 (#5314) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

nem lehet

(#5316) Danex válasza kzolee216 (#5314) üzenetére


Danex
addikt

Teljesen azt hiszem, hogy módosított BIOS-al, viszont, ha csak egyes alkalmazásokhoz szeretnéd kikapcsolni, akkor feladatkezelő és a megadott programnál jobbclick és Affinitás beállítása, itt a páros magok a hyperthreding-ek azt hiszem.

(#5317) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok.

Ma hozták ki nekem az új y510p-met. Teljesen meg vagyok elégedve eddig vele, viszont annyi bajom van, ha akksiról játszok rajta, akkor nagyon akadnak a játékok. Viszont töltőről minden baba. Hogyan kell azt beállítani hogy akksival is ugyanolyan teljesítményt produkáljon mint töltőről?

Előre köszi a választ! :R

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#5318) Cyber_Bird válasza bendikeee11 (#5317) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Grat hozza.
Leginkabb sehogyan, le lett irva millioszor mar, olvass vissza. :U

[ Szerkesztve ]

(#5319) kisako


kisako
újonc

Sziasztok.

Vettem egy új Y510p -t

Próbáltam 3dmark-ot elindítani de hiba miatt leállt
ugyan ezt írta ki egy régebbinél.
Játékokat se tudok elindítani.

elsőnek a win 7 et tettem rá és élmény index 1 est mutatott a videókarira.
most 8.1 et tettem rá de úgy néz ki így sem működik.
Lehetséges az, hogy a kártyámmal van hardveresen gond?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#5320) gygalilei válasza kisako (#5319) üzenetére


gygalilei
tag

SLI-s a kártyád ? Milyen driver van fenn ?

(#5321) gygalilei


gygalilei
tag

Ez a "folytonos ellátású USB port" hogy működik ? Most olvastam.Elvileg kikapcsolt állapotban is tudja tölteni a telefont.
http://shop.lenovo.com/hu/hu/laptops/ideapad/y-series/y510p/

(#5322) kisako válasza gygalilei (#5320) üzenetére


kisako
újonc

332.21 es driver
az eszközkezelőben azt írja, hogy megfelelően működik.
van egy gyengébb kisebb játékom az fut. de pl a kiegészítője már nem.
de nagyobb játékok nem futnak.

ez a laptop az: http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_y510p_59_390570/519787

(#5323) gygalilei válasza kisako (#5322) üzenetére


gygalilei
tag

Az nvidia vezérlőpultnál minden jól van ? Physx,3d beállítások, stb.
Bár vmi gond lehet,ha az élményindex 1-es.Könnyen lehet, hogy tényleg hardverileg van gond vele.
Esetleg a Unigine Heaven Benchmark-ot próbáld még meg.http://www.geforce.com/games-applications/pc-applications/Unigine-Heaven-2/downloads

(#5324) kisako válasza gygalilei (#5323) üzenetére


kisako
újonc

ezt sikerült elindítani és végig is ment.
905 pontot kaptam.
viszont az Nvidia vezérlő pult ugyan úgy nem indul el.
azt írja, hogy a működése leáll :(

(#5325) gygalilei válasza kisako (#5324) üzenetére


gygalilei
tag

Akkor nem települt rendesen sztem az nvidia. Próbáld újra ! Ha tudod először uninstalláld.Esetleg régebbi driverekkel is próbálkozhatsz.Az nvidia telepítésénél nem jelzett semmi hibát ?

(#5326) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sziasztok!

Tervezem egy ilyen gép megvételét, de bizonytalan vagyok pl. az SLI-vel kapcsolatban.
1. Akkor nincs benne optikai meghajtó, ugye? Nekem eredeti Win 8 cédém van, legalább ahhoz jól jönne, de akkor azt külön kell venni.
2. Azok a játékok (pl. indie-k, gondolom), amik nem támogatják külön az SLI-t, csak az egyik kártyát fogják használni?
3. Ha akarom, hogy csak az egyik kártya menjen, azt be lehet állítani szoftveresen?
4. Van egy mezei 2,5"-ös Kingston SSD-m, azt ugye simán be tudom pattintani a HDD helyére? Nekem elég a 120 GB mindenre. :K

Köszönöm. :R

(#5327) Kolcantas válasza BomiBoogie (#5326) üzenetére


Kolcantas
csendes tag

Amire tudok válaszolok:

Az SLI-s verzióban valóban nincs optikai meghajtó. USB-s optikai meghajtót szoktak árulni hozzá, de ezt külön kell megvenni. (vagy persze ott az ultrabay, de ehhez is külön kell venni ODD-t)
Ha valami nem támogatja az SLI-t, akkor szimplán nem megy a 2. vidkari :) Ebből nincs probléma. Nvidia vezérlőpultban pedig szoftveresen kikapcsolható.

(#5328) BomiBoogie válasza Kolcantas (#5327) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. Azért annyira hardcore játékos nem vagyok, lehet, hogy jobban járnék ezzel az Acerrel. :K :)

(#5329) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok !

NGFF SSD-t árul bele valaki Magyarországon ??? :F mert sehol nem találtam :\

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#5330) GPT válasza Oceanus (#5283) üzenetére


GPT
csendes tag

Nos több lenovos boltot is felhívtam és azt mondták, hogy jó a ddr3-as - ezen felbátorodva vettem is egy 8 gb-os kingmaxot. Kicseréltem szépen, elindítottam a gépet és működik minden, pont ahogyan illik. Igaz, hogy olvastam olyat nevenincs fórumon, hogy ez elvileg károsíthatja a gépet, DE 1. sok fórumon sok mindent írhatnak, ami nem úgy van. 2. Ha baja lehetne a gépnek, akkor gondolom lett volna annyi esze az intelnek, hogy el se indul a gép, ha 1,5V os Ramot tesz bele az ember, vagy legalább valami warning felirattal megáldja a kreálmányát.
Az, hogy így csökken az akkus üzemidő valamicskével, az érthető, de nem is nagyon számít, az y510p úgyse a hordozhatóságról szól.

Azért ha valakinek van konkrét ellenjavaslata - ami nem megérzésen alapul - akkor kérem írja ki bátran, hogy hülyeséget csináltam.

(#5331) marilllyo válasza GPT (#5330) üzenetére


marilllyo
veterán

- Haswell supports both DDR3 (1.5v) and DDR3L (1.35v). Performance is based on timings and speed, not voltage. However, DDR3L will last longer and be easier on the battery in a laptop because of the lower voltage

....Röffentsd be rajta a BF4-et aztán kiderül...az szereti a 8 giga ramot.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5332) marilllyo válasza M.T. (#5312) üzenetére


marilllyo
veterán

Érdekes a BF3 ott van a BF4 viszont nem...:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5333) kanilac


kanilac
csendes tag

Sziasztok!

Én most szeretnék venni egy y510p-t csak én sem tudom még hogy milyet pontosan. Ebben szeretnék egy kis tanácsot kérni! Pl.: valaki tudja hogy mi a különbség a két gép között, mert én nem látok csak árban 15000Ft-t.
1. [link]
2.[link]

És érdemes-e 4GB memoriát 8-ra bővíteni, nyújt-e annyival többet használhatóságban/játékban?
Melyik oprendszert rakjam majd fel Win7 vagy Win8? Van-e ennek bármi jelentősége egyáltalán?
Elsősorban NEM SLI-t akarok de az sincs persze kizárva, csak azt kicsit "macerásabbnak" tartom.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5334) kisako válasza gygalilei (#5325) üzenetére


kisako
újonc

Igen próbáltam újra. Úgy is, hogy csak az nvidia drivere van fent. és úgy is ezeket a hibákat produkálja.
normál esetben nem kéne semmit állítani nem? csak felteszem a 8.1-et nvidia drivert és kész lehet játszani.

(#5335) Anubris válasza BomiBoogie (#5328) üzenetére


Anubris
őstag

Mivel több olyan játék is van ami nem támogatja az SLI-t ezért lehet jobb választás egy darabos erősebb kártyás gép.
Én mondjuk Acer-t nem vennék, előző notim az volt és nem igen voltam tőle elájulva.
Ez a proci ami a gépben van ha jól emlékszem volt pár Y510p-ben is de aztán visszacserélték a 4700-ra. Gyengébb picivel talán de lehet rosszul emlékszem.

(#5336) marilllyo válasza kanilac (#5333) üzenetére


marilllyo
veterán

Az olcsóbbikban egy darab 755 van+ sshd. Érdekes....a drágábbikban meg 750 van és csak sima hdd.

Amit nem értek az az, hogy én pl. most vettem 2 napja és nekem 750 SLI-vel van. A gyártási idő szerint nincs 2 hónapos sem a gép...hogy-hogy nem 755 SLI-vel jött...nem értem. Vagy miért gyártják még 750-el is...ha van 755-el is.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5337) kanilac válasza marilllyo (#5336) üzenetére


kanilac
csendes tag

"Az olcsóbbikban egy darab 755 van+ sshd. Érdekes....a drágábbikban meg 750 van és csak sima hdd."
Hát ez az. Ha fordítva lenne az árképzés akkor érthető is lenne, de így nem igazán.

(#5338) marilllyo


marilllyo
veterán

Otthon hagytam a gépet...gyorsan felhúztam rá egy wint...gondoltam majd munkahelyről teamviewerrel kedvem szerint beállítgatom, hogy mire hazaérjek készen várjon....elfelejtettem kikapcsolni, hogy alvó állapotba lépjen....és nincs senki aki felélessze egy rohadt gombnyomással... :W :W :W :))

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5339) marilllyo válasza kanilac (#5337) üzenetére


marilllyo
veterán

Kérdezd meg iponékat egy emailben, hogy miért is van ez?! Engem is érdekelne...elég hamar szoktak válaszolni és ha olyanjuk van akkor készségesek...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5340) gygalilei válasza kisako (#5334) üzenetére


gygalilei
tag

Elméletileg igen.Bár nekem win7-em van. Win 7-nél is ugyanezek a hibák ? Azért az elég gáz, ha az nvidia drivere sem megy fel normálisan és nem tudod elindítani sem. Biosban nem állítottál semmit ? Ha sehogy sem boldogulsz, akkor nem marad más, mint a szervíz.

(#5341) kisako válasza marilllyo (#5339) üzenetére


kisako
újonc

én most vettem az olcsóbbikat. nekem azt mondták, hogy ez egy kifutó termék. sokan viszik most. 1-1 napra el is fogy a készletről.
viszont én most ezzel bajlódok nem akarja felismerni a 755 videókarit
szerencsére még a 3 napban benne vagyok viszem vissza remélem cserélik.
Nem indul zökkenőmentesen a Lenovos életem :)

(#5342) dragoners


dragoners
tag

Lenne egy kérdésem. Napokkal ezelőtt figyeltem fel rá, de most jutottunk oda, hogy már a windows is kékhalálba ment át. Szóval, sima netezés közben a GPU teljesen felfut, nem csinálok semmit, csak netezek, mégis 65-70fokig felszökik a hőmérséklet. Most belőttem, hogy 60foknál nem lehet magasabb a hőmérséklete, de ez hosszútávon nem állapot.

Valakinek volt hasonló tapasztalata? Vagy van valakinek valami ötlete a megoldásra? Lehet, hogy az új driverek húzzák fel ennyire, vagy megérné nekifutni vbios frissítésnek mégegyszer?
Win 8.1 / GT750M SLI

[ Szerkesztve ]

(#5343) kisako válasza gygalilei (#5340) üzenetére


kisako
újonc

köszi az eddigi segítségeidet.
Kíváncsi leszek, hogy mit mondanak az ipon szervizében.
természetesen bioszban nem állítottam semmit. próbálkoztam a videókarit leállítani benne de csak az intel hd kártyát lehet így az se járt sikerrel

(#5344) GPT válasza kanilac (#5333) üzenetére


GPT
csendes tag

A drágább SLI-is (legalábbis máshol ez a sorszámú az - szerintem csak lemaradt ez a "lényegtelen " info az adatlapjukról)
Szerintem 8 Gb kell,
az SLI szerintem felesleges minden játék lefut anélkül is tisztességesen, amúgy így csak a gép egyik fele melegszik, és lehet venni hdd caddy-t a sli helyére ahová be lehet tenni a hdd-t és lehet installálni egy ssd a hdd helyére. Az sshd a maga 8gbjával nem sok mindenre jó - egy ilyen gép ssd nélkül nem teljes értékű.

(#5345) GPT válasza marilllyo (#5331) üzenetére


GPT
csendes tag

Köszönöm a választ!

Ezt én is olvastam, meg azt is, hogy ez nem laptopra vonatkozik. Ilyen support fail nagyon durva - nincs egyértelmű erre.

Töltöm, telepítem a BF4-et. Mit várjak tőle? Ha nem fagy le akkor minden rendben?!

Amúgy akinek 4 Gb rammal van a gépe, vagy csak simán az eredeti gyári (vásárláskor nem felturbozott) rammal megy a gépe, nem nézné egy AIDA val legyen kedves, hogy hány V-ot ír memoria feszültségnek.

(#5346) marilllyo válasza GPT (#5345) üzenetére


marilllyo
veterán

Aham...béeffez picit aztán ha semmi problémája nincs akkor nincs... Hirtelen az jutott eszembe...játék ami biztosan eszi a ramot....bár ennnyi erővel mondhattam volna, hogy indíts valami 3dmark szerű cuccot...de gondoltam bf úgyis van a gépeden:D

755 és 750 között semmi érdemleges különbség...de ha lehet SLI-set venni...hát nem tudom, én azért döntöttem mellette...mert lehet, hogy lesz majd olyan amikor kelleni fog...teszemazt 3-4 év múlva (amikor már sz@rok rá ha szétsül az ultrabay de még vigye a battlefield 8-at :DDD )

Amúgy olvastam valahol, hogy ez az ultrabay hűtő ez nem csak holmi "urbanlegend"..valaki látott már...sőt valaki ki is próbálta....de az eredménye az volt, hogy nagyjából ugyanaz mintha szabadon hagynád azt a rést..

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5347) Sheepczx válasza GPT (#5344) üzenetére


Sheepczx
tag

Szerintem meg épp az sli a legnagyobb extrája a gépnek.
10 játékbol 7(-8) értékeli a plusz kártyát. Sima 650m-750m-755m-mel találsz olcsobb gépet is, de slisböl nem!
De izlések és pofonok

(#5348) kzolee216 válasza Sheepczx (#5347) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Támogatni támogatja, a 10-ből 8-at. Viszont a 8-ból csak kb. 3 játszható normálisan, a többi 5 (pl.: Bf3, AC, Farcry 3... microstutteringel az SLI miatt....

[ Szerkesztve ]

(#5349) BomiBoogie válasza Anubris (#5335) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, köszönöm, én is arra gondoltam, hogy az egy erősebb GPU jobb lehet, főleg, hogy nem játszom olyan AAA címekkel, amikhez akkora erő kéne.

(#5350) marilllyo válasza kzolee216 (#5348) üzenetére


marilllyo
veterán

Far Cry 3 nál csak maximális felbontás esetén van nem?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.