Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) GPT válasza Sheepczx (#5347) üzenetére


GPT
csendes tag

Ez így igaz. Az SLI teszi különlegessé. A kérdés, hogy mire kell a gép. "non-stop" játékhoz SLI kell. Ha olyan gép kell, amin jó gépelni, gyors, hatalmas tárhely van benne, de emellett az is opció, hogy minden játék fusson - de nem kritérium, hogy csúcs maxon fusson a játék, akkor nem kell az sli - és lehet használni másra is.

A csúcs multi-purpose gép címre persze a gusztustalan tapipad és a közepes akku miatt azért akad alternatíva, de az más tészta.

(#5352) taboros válasza Rundll32 (#5309) üzenetére


taboros
tag

Szia,

ha visszaolvasnál (legalább az én posztjaimat) :(((, akkor látnád, hogy az Amazonon rendeltem, USA címre és ismerős küldte el levélben. Mielőtt megkérdeznéd: nem fogadnak el európai szállítási címet. Egyébként nem hogy Mo-n, de még Európában sem találtam olyan céget, amelyik árulná. Persze ez egyik napról a másikra megváltozhat.

(#5353) Oceanus válasza taboros (#5352) üzenetére


Oceanus
tag

HAt nem tudom en szeretem az SLI-t a gepben, nekem emg bajom nem volt vele. a Microstuttering sajna idegesito viszont tudom azt, hogy ez a gep gpu es szerintem cpu ugyileg is evekre gep marad, nem fogok fel-1 ev mulva szentsegelni ha egy ujabb FPS-t akarok jatszani hogy a loveselnel beakad a gyatra GPU miatt. Ok nem egy alienware/Razor stb, de szerintem ar/ertek aranyban verhetetlen es a minosege is megfelelo. A tapipadja szerintem kozel sem olyan borzalmas mint sokan mondjak, teny h lehetne jobb, de azert valahol meg kellett fogni a centeket. A tapipad pont aldozatul esett. szerintem az emberek nagy resze ugyis egerrelhasznalja a tapipad csak masodlagos hasznalatu. De mondom en is szoktam hasznalni szerintem jo.

Ami vicces az a hardveres kiepites, de most mar en is azon az allasponton vagyok hogy annak ellenere hogy 755m-el vettem es az is van rairva de a valosagban csak 750m van benne, hogy szinte semmi kulonbseg nincs igy halal mindegy melyikkel veszed.

A RAM kerdesre en azt tudom mondani, hogy pont tegnap nezegettem a Lenovo UK weboldalan es ott a ketfele konfig kozul az egyik DDR3L a masik meg sima DDR3-al szerelt szoval nyugodt lehetsz szerintem :)) Raadasul az SLI-s van sima rammal szerelve: [link]

Ember tervez, Isten perverz!

(#5354) marilllyo


marilllyo
veterán

Egy komolyabb angol IT-s teszt konklúzja volt, hogy ez NEM gamer laptop...hanem egy high-end multimédiás laptop...igazából ez az SLI téma ötletnek jó volt...de a gyakorlatban egy kis fejtörést még megért volna a fejlesztőktől. Azzal viszont egyet értek, hogy ennek a laptopnak ez az extrája...Nem SLI változatból hasonló felszereltséggel jóval olcsóbban is ki lehet jönni...eleve egy vga-s megoldáshoz i5- is bőven elég...ahogy ezt többen is megerősítették.

Én valahol a szívem mélyén abban bízom, hogy a lenovo szoftveresen még küld valamit a segítségünkre....egy okosabb biost...ami jobban pörgeti az ultrabayt fan-t...vagy valami...ha azt a 95-öt leszorítaná 85-re senkinek egy szava nem lenne...

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5355) #72172032


#72172032
törölt tag

Az SLI-nél én is a napokba döbbentem rá, hogy hézagos a támogatottsága (számomra érthetetlen okból).
Viszont ami támogatja ott 30-50% FPS növekedés van az egy kártyához képest.
Azért az nem mindegy. :)

(#5356) GPT válasza Oceanus (#5353) üzenetére


GPT
csendes tag

Köszi a linket - végre egy kis valódi megnyugtató info. (az hogy a legtöbb boltban fogalmuk se volt, hogy mit kérdezek, csak annyit tudtak, hogy ők belerakják a simát nem volt megnyugtató)

Amúgy logikus, hogy egy erődemonstráló gépbe ne low voltage RAM legyen...

--------------

Amúgy lehet, hogy nem SLI-s verzióból lehetett volna olcsóbb modelt választani - Nálam ami döntött, hogy az Y510p-nek szerintem nagyon jó a billentyűzete. A legtöbb gépnek, ha megnyomod a F vagy G gombját, akkor bedomborodik az egész. (a mostani Dell gépek kifejezetten ilyenek (kivéve az xps), a toshiba is elég furák voltak) és amúgy a piros megvilágítás is nagyon szimpatikus volt, szebb és praktikusabb mint a fehér. A zsanér is elég jó, meg úgy alapból az összeszerelés/összhatás.

[ Szerkesztve ]

(#5357) marilllyo


marilllyo
veterán

2 slot van ramnak benne igaz?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5358) gygalilei válasza marilllyo (#5357) üzenetére


gygalilei
tag

igen

(#5359) Rundll32


Rundll32
tag

Az Ultrabayen kivül milyen lehetőség van SSD-t rakni a gépbe ? Esata ?

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#5360) GPT válasza Rundll32 (#5359) üzenetére


GPT
csendes tag

3 opció van:

1. berakod a hdd (shdd) helyére
2. Berakod az ulrabay-be, ha szerzel hozzá keretet
3. mSata, vagy ngff attól függ mi rejtőzik a fedlap alatt

(#5361) Rundll32 válasza GPT (#5360) üzenetére


Rundll32
tag

Köszi ! NGFF-et hol lehet kapni ?

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#5362) marilllyo válasza GPT (#5360) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt hogy ngff-et támogat azt hol tudom megnézni? Azt leszámítva ha felnyitom a hasát...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5363) GPT válasza Rundll32 (#5361) üzenetére


GPT
csendes tag

Nos ez elég új dolog, még itthon szerintem nem lehet kapni. Ebay-ről tudsz mondjuk rendelni. Persze lehet, hogy levámolják, de ha majd lehet itthon kapni, az is drágább lesz, mint a külföldi árak.

(#5364) GPT válasza marilllyo (#5362) üzenetére


GPT
csendes tag

2,5 perc lecsavarozni az alját. (amúgy is néha nem árt kiporolni a rácsot, meg a belsejét is...)

(#5365) marilllyo


marilllyo
veterán

Egyelőre nálam nincs probléma...kopp kopp...alaplapi intel hd vga is felment szépen és működik is.
Sli-vel Far Cry 3 -alatt minden megállt 85 fokon és még nem is üvöltött a venti. Az szerintem teljesen jó...bár lehet még csak bejáratós és azért viselkedik okosan:D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5366) marilllyo


marilllyo
veterán

Csak akkor kapcsol be ez az alaplapi vga ha eltávolítom az ultrabay vga-t vagy elég ha nvidia beállításoknál letiltom az sli-t?!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5367) #72172032


#72172032
törölt tag

Mivel tudom a videokártya hőmérsékletet folyamatosan csekkolni?
AIDA-ban nem találtam meg, Speccy ezt az egyet nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#5368) taboros válasza marilllyo (#5362) üzenetére


taboros
tag

Ahogy a kolléga írta alább, csak úgy mehetsz biztosra, ha lecsavarozod az alját. A hely mindegyikben ott van, de vannak olyan példányok, amibe a Lenovo nem tette bele az NGFF M.2 SC2 csatlakozót. Állítólag Mo-n mostanában árult példányokban már benne van (az enyémben is megvolt, egy másik, mostanában vásárolt Y510p gépben is volt). De régebben Mo-n nem volt többen, kifoghatsz egy elfekvő ilyen darabot és pl. Bulgáriában most is vannak db-ok a csatlakozó nélkül. Tehát: meg kell nézni! Ha lehet, még vásárlás előtt.

Én nem láttam még, hogy az eBay-en árulnák (ebben a méretben, ilyen illesztéssel (mindkettő fontos)), csak Amazonon, ill. annak a gyártónak a saját Webshopjában, aki az Amazonon is árulja (link lejjebb). De még egyszer leírom, többször nem: nem szállít Mo-ra, sem Európába, csak USA-ba (lehet, hogy Kanadába is). Tehát akkor juthatsz hozzá (ahogy én is tettem), ha van vki ismerős/haver/rokon ott, akinek a címére megrendeled, ő meg elküldi neked levélben. Vámra kicsi az esély, mert akkora kb. mint egy gyufaskatulya (26 x 42 mm), csak harmad annyira vastag. Én dec 18-án rendeltem meg, továbbküldéssel együtt itt volt jan 4-én (benne a karácsonyi ünnepek). Ha nincs ilyen USA-beli ismerősöd, akkor egyelőre várj, vagy marad (a) utlrabay (b) 1TB SSHD ki (esetleg külső USB3-as házba teszed) és a SSHD helyére megy az SSD.

(#5369) #72172032


#72172032
törölt tag

Azt jól látom, hogy 1600Mhz-es memóriáknak kellene benne lenni?
Mert az enyémben 2 db 800Mhz-es Samsung van...

[ Szerkesztve ]

(#5370) Because válasza #72172032 (#5369) üzenetére


Because
őstag

az 2db 1600mhz-s lesz :)

(#5371) #72172032


#72172032
törölt tag

Biztos? :B
http://www.kepfeltoltes.hu/view/140117/img_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#5372) Danex


Danex
addikt

Memória órajeleket máshogy szokták használni.

Videokártyánál is 2000Mhz-et ír, de az valójában 4000Mhz (effektíven)

(#5373) Dicker válasza taboros (#5368) üzenetére


Dicker
őstag

Az angol amazonon is van. Lehet rendelni, csak drágább valamivel. :))

(#5374) Sheepczx válasza kzolee216 (#5348) üzenetére


Sheepczx
tag

AC3nál sem tapasztaltam, viszont bf3-4 tényleg játszhatatlan :(
de ezen kivül én nem szaladtam bele semmibe...

A csodás billentyüzetre (amit valaki feljebb emlitett) meg annyit hogy másnak is kopik a festék róla? :(

szerk:
(#5366) marilllyo: ki kell szedni

(#5367) Ca3sar: MSI afterburner

[ Szerkesztve ]

(#5375) marilllyo válasza Sheepczx (#5374) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát amin festék van az egyértelműen kopik egy idő után. Most, hogy így írtad jobban megnéztem...láthatóan nem egy időtálló festék van rajta...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5376) kaizenme


kaizenme
újonc

Sziasztok!

Melyik operációs rendszert érdemes telepíteni egy új Y500-as laptopra? (650m SLI, i7-3630qm, 16gb RAM)
Főbb szempont, hogy a játékok jól fussanak.

(#5377) Cyber_Bird válasza kaizenme (#5376) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

En windows 8-at hasznalok rajta. (8.1 is jo lehet)

(#5378) kacsip


kacsip
tag

Megtudja mondani nekem valaki, hogy mennyire lehet "szétszedni" egy y500as laptopot takarítás céljából? Az nem érdekel, hogy vigyem szervizbe, ott megcsinálják, stb, mert nincs erre időm. Az érdekelne, hogy mitől számít már a gari elvesztésének már
A válaszokat előre is köszönöm!

(#5379) taboros válasza Dicker (#5373) üzenetére


taboros
tag

Igen, lehet, szállítanak is Mo-ra, de én csak 64GB-osat találtam. Oprendszernek elég, de sok más komolyabb programot már nem tudsz akkor rátenni, a 80%-os szabályt is figyelembe véve.

(#5380) taboros válasza kacsip (#5378) üzenetére


taboros
tag

Mivel nincs rajta matrica, a hátlapot leveheted. Annyi szétszedés elég a takarításhoz.

(#5381) marilllyo


marilllyo
veterán

Na most elkezdtem izomból játszani a géppel és ...
AKIKET ZAVAR A MELEGEDÉS....(ahogy engem is) azoknak üzenném, hogy nem kell sem moddolt bios...semmi...egyszerűen nem kell maxra húzni a grafikai beállításokat. Battlefield 4...1080-ban medium beálltásokkal (élsimítás ki) stabil 80-90 fps.

Ennyire melegedett fel
Ez szerintem még bőven az egészséges kategória. Jó a gép váza így is meleg...
Természetesen High-ultra beállításokkal nekem is 90 fok.

Szerintem egy bf4 mediumon stabil 80 fps-el nagyon szép teljesítmény egy laptoptól.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5382) Because válasza marilllyo (#5381) üzenetére


Because
őstag

csak az a gond, hogy azért vettetek ilyen gépet, hogy ne kelljen kompromisszumokat kötni.... :U

(#5383) marilllyo válasza Because (#5382) üzenetére


marilllyo
veterán

Lehet venni Alienware-t 1.2M HUF-ért...na ott nem kell kompromisszumot kötni. Itt sem feltétlenül kell... Direkt nagybetűvel írtam , hogy azokat akiket zavar a melegedés. Ezeket az erőgépzabáló játékokat ez sem viszi ultrán...se a bf-et...se a far cry-t..ippen 30 fps az nekem kevés...pláne ha multiról van szó. Ez persze az én véleményem...de akkor inkább legyen medium ( olyan nagy különbség amúgy sincs) és plusz 30 fps meg 10 fokkal hűvösebb vga.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5384) kanilac válasza Rundll32 (#5361) üzenetére


kanilac
csendes tag

Mivel többeket is érdekel az NGFF ezért rákerestem és találtam is. ebay.com/itm/221355403647?cmd=VIDESC

(#5385) Jocii


Jocii
csendes tag

Üdv

Itt figyel a corsair ssd úton hozzá az ultrabayes foglalat de ez az msata beépítési mód mit takar ? ha lehet megtartanám azért a dvd olvasót.

(#5386) gygalilei válasza marilllyo (#5381) üzenetére


gygalilei
tag

Nekem maxra húzva is megáll kb. 80 foknál. Mikrolagot tapasztaltál a játék során ?

(#5387) marilllyo


marilllyo
veterán

Maxra húzva volt mikrolag. Aztán állítgattam a grafikai beállításokat. Hol volt...hol nem volt. Most egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5388) Because válasza marilllyo (#5383) üzenetére


Because
őstag

engem sikerült elég hamar lebeszélni egy ilyen gamer laptop vételéről... és inkább mjd jön egy 11,6"-os laptop és egy erősebb asztali gép, így nem kell aggódnom semmi végett

az utódok ennek ellenére tetszenek bárcsak lehetne itthon is kapni a 14"-osat

(#5389) marilllyo válasza Because (#5388) üzenetére


marilllyo
veterán

Jogos...teljesen érthető. Nyilván az vesz ilyen laptopot...aki valami oknál fogva nem akar asztali gépet ( méret, fogyasztás,stb...) Ennek az árából simán kijön egy erősebb asztali gép meg egy facebookozós noti.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5390) Rundll32 válasza kanilac (#5384) üzenetére


Rundll32
tag

Köszönöm ! Egész jó árban is van ! :C

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#5391) Danex válasza marilllyo (#5389) üzenetére


Danex
addikt

Vagy olyannak aki mint pl én, hogy 4 nap koliban, 3 itthon. Ide nem megoldás sajnos egy net only gép.

(#5392) Because válasza marilllyo (#5389) üzenetére


Because
őstag

még szerencse hogy facebook reggem sincs, de viszont a PH-t szeretem az ágyból olvasni :) egy I5 3570 és gtx660 az asztali talán hozza ennek a notinak a szintjét

(#5391) Danex : jaja mivel én nem hordoznám így született meg ez a megoldás, én gépelni és játszani csak asztalnál tudok rendesen

[ Szerkesztve ]

(#5393) kzolee216 válasza marilllyo (#5381) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Jó értékek. Én hiába nyomom a battlefield 3-at mediumon a 97 fok így is meg van az ultrabay-es kártyának.

(#5394) Ghoula válasza marilllyo (#5381) üzenetére


Ghoula
senior tag

Arra azert kivancsi lennek, hogy lehet neked olyan keves a max fesz. :) 7es szerianak inkabb 1.1V kozeleben van. De ha neked olyan keves a 3d fesz akkor orulhetsz, tied a 2 legjobb 750 amit eddig lattam :)

(#5395) marilllyo válasza Ghoula (#5394) üzenetére


marilllyo
veterán

Ez a gép nincs 2 hónapos sem( gyártási idő szerint) . Szerintem észrevették a lenovonál és kicsit igazítottak ezeken az újabb modelleken.

(#5393) kzolee216 : Az új nvidia driverrel lett nekem is ilyen 80 fok körüli a hőmérséklet. Addig elvolt 75-el is.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5396) taboros válasza kanilac (#5384) üzenetére


taboros
tag

Nagyszerű, akkor szabad a vásár :). Azért mondjuk így szállítással 35e Ft a bekerülési ára. :(

[ Szerkesztve ]

(#5397) kzolee216 válasza marilllyo (#5381) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Gépem értékei egy 10 perc crysis 3 után :)

[ Szerkesztve ]

(#5398) marilllyo válasza kzolee216 (#5397) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt mondjuk nem próbáltam mert nem gyere be a crysis.. Most Far Cry 3 volt egy órát... Full hd médium. Az 75-77 fokosak voltak. Ultrán nekem is felfűti az ultrabayt 90-re.

Megnéztem.. Ngff nek nekem is csak a helye van meg :-( csatlakozó nincs

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5399) marilllyo


marilllyo
veterán

Ez a gyári ramaxel ez egyértelműen ddr3l ugye ? Mondjuk rendesek hogy a 2 slotból csak egyet foglal.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5400) Ghoula válasza marilllyo (#5395) üzenetére


Ghoula
senior tag

Hmm, azért ez elég drasztikus csökkentés. A régi gépekhez is adhatnának ki bios frissítést, mert felforrnak.
Azért tudnál nézni nekem egy gpuz-s screenshot-ot is mindkét gpu-ról terhelés alatt? Illetve megkérnélek, egy ASIC quality-t is nézz nekem. Köszönöm előre is.

Igen, haswell ddr3l-t kezel csak elvileg. Mondjuk az egy modul igazából hátrány, mert a sávszél így feleakkora neked.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.