Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) Hurkaleves válasza Sheld (#12100) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen, figyeltem.
nos, az egyik és egyben tán legkönnyebb módja, hogy hozzájuss, hogy bereggelsz és tolsz legalább 5 posztot (ha jól olvastam)
hajrá. ;)

(#12102) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Van egy ilyen (örökös) téma, hogy asztali vs, laptop.

Kíváncsiságból összeállítottam egy asztali pc konfigot kb. olyan tudással mint az Y50 vagy az Y510P, íme:

Próbáltam olcsóbb termékekre törekedni! Nyilván lehetne még "cifrázni". A laptop méret felára kb. 40-50 Ft, cserébe ezt az egész konfigot hónod alá csapod és viszed.
Szóval részemről van létjogosultsága ennek a szegmensnek és ennek az árkategóriának és egyáltalán a közép kategóriás "gémer" szegmensnek.
Mit gondoltok?

(#12103) Sheld válasza Hurkaleves (#12101) üzenetére


Sheld
senior tag

Nem ilyen egyszerű a dolog. Mert az Off topic-os postokat nem számolja a rendszer, a többi poszt meg csak akkor kerül ki, ha azokat az az admin, vagy egy moderátor jóváhagyta. Szerencsére megtaláltam más oldalakon is, szóval no problémó! Működik is. Az Nvidia gt750m-re is rakott egy kevés módosítást. Undervolt + OC. Hőmérsékleteket még nem tudok mondani, azt majd estére, mikor játszottam is egy keveset.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12104) Hurkaleves válasza Sheld (#12103) üzenetére


Hurkaleves
őstag

neked milyen gyári bios volt fent? nekem 3.08-as.
hogy csináltad a műveletet? ha jó olvastam az egyik progi módosítja a gyári bios-t és azt kell visszatölteni?

(#12105) CHaooSS válasza Hurkaleves (#12102) üzenetére


CHaooSS
őstag

Azt a V300-as Kingston hanyagoljuk, nagyon rossz SSD. kicsivel drágább a 850-es Samu ami sokkal jobb, vagy a HyperX

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#12106) Hurkaleves válasza CHaooSS (#12105) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Figyu, most csak beleraktam valamit a "csomagba" és ahogy írtam törekedtem az olcsóságra.
Egyébként azért annyira nem rossza az! Több gépben is használom és ár/teljesítményben kifogástalan. Mondjuk nekem szimplán teljesítményben is kielégítő.

(#12107) Sheld válasza Hurkaleves (#12104) üzenetére


Sheld
senior tag

Nekem is 3.08-as volt fent. Az downgradeltem 3.05-re, és a program a meglévő biosban ír át pár dolgot. Ezután downgrade 2.07-re, és ipgrade a 3.05 modified-ra.

Eddig nem kerek minden, emrt a Firestrike testben valamiért végig throttlingol a gép...

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12108) Hurkaleves válasza Sheld (#12107) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aha... tuti, hogy bele sem fogok! :N

(#12109) Sheld válasza Hurkaleves (#12108) üzenetére


Sheld
senior tag

A throttling megoldódott, én nyestem el a biosban valamit.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12110) CHaooSS válasza Hurkaleves (#12106) üzenetére


CHaooSS
őstag

Értem, de + 3-5 ezer és jóval gyorsabb egy Samsung v másik Kingston

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#12111) Hurkaleves válasza CHaooSS (#12110) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ezen "nem veszünk össze" tudod, hogy jelen esetben nem ezen volt a hangsúly... ;)

Sheld: milyennek találod egyébként? lehet valami "értelmeset" kihozni belőle?

[ Szerkesztve ]

(#12112) Sheld válasza Hurkaleves (#12111) üzenetére


Sheld
senior tag

Sokat kell buherálni és lehet belőle valami. Én egyelőre hagyom, mert most zűrös a hétvégém... De jövőhétvégén majd nyüstölöm egy picit. Ha kell, a mai nap feltöltök hozzá mindent, amit meg kell csinálni, magyarra fordítva az utasításokat is.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12113) Hurkaleves válasza Sheld (#12112) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hááát.. nem is tudom, hogy bele merjek e vágni. anno b@sztattam az asztali gépeim bioszát ezerrel, de most nem biztos, hogy ehhez hozzányúlkálnék... igazából semmi bajom vele akkor meg minek.
teljesítmény jó, hőfok annyi amennyi, de elfogadható... több nem kell. szoftveresen alulfeszelve minden a vga meg alul klokkolva is. hibátlan.

btw: néztem a Heaven bencsmark progival, hogy van e különbség 3.2GHz és 2.4 GHz között FPS-ben, de semmi. szóval lesz@rom ha játék közben throttlingol 2.4-re mert ugyanolyan jól teljesít. vga limit van már erősen, nem cpu. multizni meg nem multizok, hogy kéne a magas cpu freki. annyi. :)

(#12114) Sheld válasza Hurkaleves (#12113) üzenetére


Sheld
senior tag

Az ultrabay-es VGA-t kéne valahogy lehűteni és jó lenne. Most néztem, nekem az alapból is throttlingol egy kicsit. Nem ártana alulfeszelni, vagy újrapasztázni, vagy nem is tudom.

MEGVAN A MEGOLDÁÁÁS!!!!

HA flasheled a modósított ultrabay vbios-t tudod alulfeszelni azt az nvidia inspectorban! :D Remek!
20 percnyi stress teszt és 85fok fölé még nem ment!! :D

[ Szerkesztve ]

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12115) marilllyo válasza Hurkaleves (#12113) üzenetére


marilllyo
veterán

CPU sokat nem számít. (Jelen esetben)
Én Alien isolation-nál próbálgattam. CPU emeléssel 0 fps különbség. Viszont melegedett a gép mint állat. Ellenben a GPU-t megrántottam és huss már ment is FHD-HIGH-on 60+ fps-sel. Amúgy meg 50 körül döcögött.
Simán meg lehet húzni egy picit nvidia inspectorral. Még minimálisabb lesz a határ a 860M és a 960M között.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12116) kisza25 válasza Hurkaleves (#12102) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez így ok, de ez jobb, mint a laposod minden téren és bővíthető, hordozásra meg 40-50ből vehetsz egy tabletet, mondjuk akkor van előnye egy ilyen laptopnak, ha kollégista valaki, vagy egyetemista és otthon-kolesz/albérlet között ingázik

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12117) kzolee216 válasza Sheld (#12114) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Sima biossal is lehet alulfesszelni. Kell egy kis mokolas hozza.

(#12118) kzolee216 válasza Sheld (#12112) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Varom :)

(#12119) Sheld válasza kzolee216 (#12117) üzenetére


Sheld
senior tag

Az alulfeszeléses mókolást te is megoszthatnád nekem majd. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12120) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok!

2014 januárjában vásároltam egy Y510p-t a laptopszalon.hu-ról, szeretném megkérdezni tőletek hogy mennyi garancia van a laptopomra? Ha jól emlékszek 3 év, de biztosra szeretnék menni. Valamint szerintetek érdemes olyan hibákkal visszaküldeni, hogy a HDMI csatlakozóm, Ethernet csatlakozóm teljesen kontaktos már a kezdetektől fogva. Soha nem kábelesen használtam a netet rajta, hanem wifin keresztül. A HDMI-t is tegnap próbáltam ki először rajta...

Plusz a nagyobb hibája még mindig fenn áll, és egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a probléma. Ha nem használom a laptopot kb. 2-3 óráig (bekapcsolva hagyom), majd újra használni szeretném, egyszerűen lefagy minden fokozatosan, és ezután a bekapcsológomb folyamatos nyomásával tudom csak kikapcsolni, majd újraindítani. Ezzel kapcsolatban már írtam ide, de nem volt rá megoldás. Ha folyamatosan használom nem fagy le.

Bár nem preferálom hogy szervízbe kéne küldeni, ott csak még jobban tönkreteszik a dolgokat.

Szerintetek? :F :F

Üdv.: Bendi

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#12121) CHaooSS válasza bendikeee11 (#12120) üzenetére


CHaooSS
őstag

Szia

Garancia 2+1 év.

"Ha nem használom a laptopot kb. 2-3 óráig (bekapcsolva hagyom), majd újra használni szeretném, egyszerűen lefagy minden fokozatosan, és ezután a bekapcsológomb folyamatos nyomásával tudom csak kikapcsolni"
ilyen hibával már találkoztam, de ott nem a géppel volt baj hanem a rendszeren belül.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#12122) bendikeee11 válasza CHaooSS (#12121) üzenetére


bendikeee11
tag

Köszi a választ!

A rendszer újratelepítése lehet hogy megoldaná? Akkor nekiállok most újratenni.. :Y

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#12123) CHaooSS válasza bendikeee11 (#12122) üzenetére


CHaooSS
őstag

Nagy valószínűséggel igen.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#12124) barnam_ válasza CHaooSS (#12110) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem is V300 120GB van november óta, tökéletesen működik, eddig 3 típusú Thinkpad gépben használtam.
Lehet, hogy van 5 ezerrel drágábban olyan, aminek esetleg 50-100 MB/s-val nagyobb az írási/olvasási sebessége benchmarkokban, de ennek a gyakorlati haszna közelít a nullához.

(#12125) CHaooSS válasza barnam_ (#12124) üzenetére


CHaooSS
őstag

Az első széria még jó volt, utána a Kingston cserélte a ram chipeket aztán borzalmas lett. azért a lassú írási sebesség eléggé megmutatkozik a hétköznapi használatban.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#12126) ->Raizen<- válasza Hurkaleves (#12102) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Főleg hogy a ph-n lehet kapni i7-es y50-70-est 240-ért 2 év garival. :K

(#12127) Hurkaleves válasza ->Raizen<- (#12126) üzenetére


Hurkaleves
őstag

de most új árakat nézünk... használtan nyilván össze lehetne ollózni az asztalit is olcsóbban.

(#12128) kisza25 válasza Hurkaleves (#12127) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem amúgy nem sok értelme van összehasonlítani egy asztalit lapossal, mert asztaliból mindig erősebbet lehet építeni olcsóbban, a lapos meg hordozható akár milyen nagy is.
Nekem van egy 100eFt laposom hurcolni, meg egy 200eFt asztali gép játszani és ez is 300eFt szóval van több variációs lehetőség
ja most kicsit többe van a gép már mert fejlesztettem rajta (VGA és SSD)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12129) Hurkaleves válasza kisza25 (#12128) üzenetére


Hurkaleves
őstag

ezelőtt nekem is így volt. volt egy asztalim meg egy "olcsóbb" laptopom. aztán azon vettem észre magam, hogy állandóan az ágyban penészkedve játszom a laptoppal az asztali meg "nincs kihasználva" csak a háttérbe ment róla valami film, sorozat, rajzfilm... mondom akkor inkább kell egy combosabb laptop a monitor helyett egy nagy kijelző azaz egy TV (régebbi modell olcsóért) meg kell egy olcsó subnotebook amit rákötök a gépre filmnézésre. letöltésre, zenélésre illetve kell egy NAS. ez a felállás most hibátlan. mondjuk a szobám jelenlegi felállása miatt nem is tudnék asztali gépet berakni mert nincs neki hely.. :)

(#12130) marilllyo válasza Hurkaleves (#12129) üzenetére


marilllyo
veterán

Y50-70+PS4 :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12131) Hurkaleves válasza marilllyo (#12130) üzenetére


Hurkaleves
őstag

konzolom sosem volt és nem is tervezem, hogy lesz... :N
a jelenlegi "konfigurációval" teljesen elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#12132) ->Raizen<- válasza Hurkaleves (#12127) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azok uj gepek voltak csak mar elfogytak ugy latom. :)

(#12133) Hurkaleves válasza ->Raizen<- (#12132) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát akkor nem csoda... 240-ért újonnan? bestbuy!

(#12134) marilllyo válasza Hurkaleves (#12131) üzenetére


marilllyo
veterán

Amúgy hasonló okból van notim. Untam hogy egy szaros torrent film letöltése meg seedelése miatt ment az über pc.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12135) kisza25 válasza marilllyo (#12134) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nálam arra ott a párom és a laptopja:P
full automata, nekem csak meg kell néznem a filmeket és hallgatnom a kocsiban a pendrive-ra rakott zenéket, még jó, hogy mindenben ugyanaz az ízlésünk:D
amúgy 3 gép van itthon kettőnknek :B
ja és szerencsére a TV mindent lejátszik pendriveról, így nem kell erre is külön gép:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12136) Sheld


Sheld
senior tag

Szerintetek az új Star Wars Battlefront fog menni a gépeinken? (y510p/y50-70)

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12137) marilllyo válasza Sheld (#12136) üzenetére


marilllyo
veterán

Hááát. Fene tudja. Én már azt PS-re veszem. Szerintem nagyon nagyon nagy kompromisszumokkal. Doom 4 detto. :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12138) CHaooSS válasza Sheld (#12136) üzenetére


CHaooSS
őstag

Nem hiszem, hogy úgy lesz optimalizálva, hogy élvezetesen tudd játszani ilyen gépen.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#12139) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Október óta van egy Y50-es nálam. Ma vettem észre hogy az eddigiekhez képest mintha csak töredék FPS-em lenne minden játékban. Tegnap semmi gond nem volt, kikapcsoltam. Ma bekapcsoltam délelőtt és azóta megy a dráma. Mozgatva fizikailag nem volt a gép, semmi programot nem raktam fel. CS:GO-ban eddig 2-300 FPS körül voltak az értékek most jó esetben 60-70. WoT eddig 70-80 volt, most 14 fps. EVE online a harmadik játék, ott is szaggatok, pedig az aztán eddig meg sem röccent. Kicsit olyan érzés mintha akksiról menne a gép.

AIDA szerint 57-60 fok körül melegszik a proci. GPU-t nem látom sajnos.

Valakinek valami ötlet?

Köszi!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12140) marilllyo válasza nmy1212 (#12139) üzenetére


marilllyo
veterán

Nem raktad energiatakarékos módra?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12141) nmy1212 válasza marilllyo (#12140) üzenetére


nmy1212
tag

Nincs. Teljesítménycentrikus van beállítva.

(#12142) marilllyo válasza nmy1212 (#12141) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt írtad, hogy "a GPU -t nem látom sajnos ".
Ebből arra következtetnék, hogy nem bőg fel valamiért a GTX860M és csak az alaplapi kínlódik vele. Driverhiba lehet. Telepítsd újra.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12143) nmy1212 válasza marilllyo (#12142) üzenetére


nmy1212
tag

405 MHz-re beállt a GTX860, 51 fokos de b*szik dolgozni. Anno ilyen MHz lock-ot az asztalim játszott sokáig, ott húzni kellett rajta 10MHz-et kb és minden jó lett.

Megpróbálom a driver reinstallt.

Köszi!

(#12144) Sheld válasza nmy1212 (#12143) üzenetére


Sheld
senior tag

Az nvidia vezérlőpultban állítsd át, hoyg melyik grafikus provessor-t használja az alkalmazás.

Én ellenőrizném a BIOS-t is a VGA-rész keresve, hogy nem-e az UMA van kiválasztva. Ha igen, akkor állítsd át.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#12145) nmy1212 válasza Sheld (#12144) üzenetére


nmy1212
tag

Az nvidia vezérlőpultban már a legelején beállítottam mindent, most is az volt az első amit megnéztem és ott stimmel is minden.
BIOS-t lecsekkolom.

Köszi!

(#12146) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nagyon könnyen szerelhető a gép. :) [link]

(#12147) Hurkaleves válasza nmy1212 (#12139) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nálam akkor csinál ilyet mikor aksi maxra töltés van beállítva (amit magától átállít néha) feltölti 100% majd visszaállítom aksi kímélő üzemmódra (ugyanis 95%-ban hálózatról használom a gépet) és amíg nem áll be 60%-ra addig hiába vagyok hálózaton a teljesítményt leveszi. amint eléri a 60%-os töltöttségi szintet újra "beindul" a póver.

(#12148) ->Raizen<- válasza Hurkaleves (#12147) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Akksi nélkül mi a helyzet? :D

(#12149) nmy1212 válasza Hurkaleves (#12147) üzenetére


nmy1212
tag

Az nekem állandóan 60%-on áll a takarékosság mód miatt.

Amúgy ma reggel bekapcsoltam és minden jó.

(#12150) Hurkaleves válasza ->Raizen<- (#12148) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jókérdés! :) de nem foglalkozom vele, hogy kivegyem. és valszeg tudjuk a választ is, elméletileg úgy maxon dolgozik (ha kell).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.