Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12301) ->Raizen<- válasza marilllyo (#12298) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Eddig jó, project cars-ban több az fps-em, megingás egyelőre abszolút nincs. Gyors az edge böngésző nagyon. Majd nézek tutorialt, sok apró újítás lehet a win10-ben amit még nem használok ki. Az energia gazdálkodásos progi nem indul el.

(#12302) ->Raizen<- válasza marilllyo (#12298) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tiszta telepítést csináltam, benyalam valami vírust win 8.1-re megint, 100% on pörgette a hdd-t folyamatosan valami. Az update meg nem frissített fel addig hogy megjelenjen a win10 upgrade ikon, elakadt amúgy is. Mindenhez van win10 driver a notihoz úgy hogy megy minden, kivéve az energiagazdálkodásos progi, hang akadás sincs.

(#12303) karandip


karandip
tag

A ips fullhd-s, gtx 960m-es változat kapható már Magyarországon?

(#12304) acura13


acura13
aktív tag

sziasztok..

Volna egy kis problémám a Tmaxxal....
Van egy 6 honapos laptopom(Lenovo, amire nem tudok installálni..hibákkal kilép minden progiból, jogtiszta nem jogtizta mindegy) Tmax 3x visszaküldte gariba hogy nincs baj, csak használjak jogtiszta programot..
( leirtam nekik jogtisztán is kiprobálva, de ugyanazt hajtogatják...
.
Elvittem 2 másik független szervizbe tesztelni, mindkettő adott szakvéleményt hogy alaplapos v.szinü a gép, mivel HDD és RAM csere után is ugyanígy hibázik.

Forglmazó széttárja a kezét mivel a szerviz szerint jo a gép....
Fogyasztovédelem lepasszolt hogy nincs jogköre,
Mit tehetnék????? 6 honapja gyakorlatilag nincs gépem, kénytelen voltam venni egy másikat.....Azon természetesen ugyanazok a progik, ugyanarrol az adathordozokról- DVS, USB, online, külsö HDD tökéletesen installálodnak....

köszi ha valaki tudna tippeket adni

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#12305) dragoners válasza acura13 (#12304) üzenetére


dragoners
tag

Hol vetted a gépet? Oda érdemes visszamenni, általában minden informatikai boltnak van olyan szolgáltatása, hogy X programot felrak a gépre (felárért persze). Megkéred őket, hogy rakjanak rá jogtiszta programokat. Elmeséled a sztorit, és a garanciajegyet is mutatod, hogy járt már náluk háromszor de nem tudtak semmit se csinálni. Ebben az esetben a bolt intézkedik (őket már komolyabban veszik), vagy bedobják a saját szervizükbe, ahol megkérik, hogy bütyköljenek valamit az alaplappal, hogy alaplaphibával visszaküldjék.

Ha meg véletlen Laptopszalonnál vetted, akkor érthetetlen, hogy miért nem oda mentél először... :D

(#12306) acura13 válasza dragoners (#12305) üzenetére


acura13
aktív tag

szia

sajna a boltnak a Tmax az egyetlen szervize (amugy Euronics-ben vettem)..megy az ide-oda tologatás, és már k...ra unom!!!! Az a gáz hogy hiába cserélnék ki, amig a szerviz azt mondja jo( hiába két másik szerviz véleménye hogy hibás) addig ök sem cserélhetik ki!

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#12307) FіkuszKukіsz válasza acura13 (#12306) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem azért de elég valószínűtlenül hangzik, hogy alaplap hiba miatt nem tudsz installálni... Milyen hibaüzenetet ír ki az op. rendszer? Milyen bejegyzések vannak az eseménynaplóban? Op. rendszert próbáltad újra húzni?

Romanes eunt domus

(#12308) Georgie1224 válasza acura13 (#12306) üzenetére


Georgie1224
tag

Az euronics-nak szerintem elég határozottan mondhatod, hogy azonnali cserét kérsz.
Nyugodtan fenyegesd meg őket a fogyasztóvédelemmel, azt nem kell tudniuk, hogy mit mondtak a fogyasztóvédelemnél neked.
Követeld, hogy cseréljék ki azonnal.
A többit majd ők lejátszák a TMX-el. Ha nem tudják az ő bajuk.

Én edigital-nál vettem az y50 70-em, most volt hdd cserén.
33 napig volt náluk, és kicserélték a hdd-t.
Nekem csak a hosszú időtartam a durva, hogy 33 nap volt.

[ Szerkesztve ]

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#12309) barnam_ válasza acura13 (#12304) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megmondom őszintén amióta számítógépet használok, nem találkoztam olyan hibával, hogy egy adott gépre ne lehessen programokat telepíteni - persze ettől függetlenül még nem zárom ki, hogy lehet ilyen.

Az viszont tuti, hogy a szerviznek sem érdeke szívatni az ügyfelet, ha nem cserélnek alkatrészt, az azért van, mert nem tudják reprodukálni a hibát. Teszt HDD-vel, teszt rendszerrel tesztelnek, ha nem sikerül reprodukálni a hibát, akkor nem tudnak javítani rajta. A gyártó pedig nem vállal garanciát az OS működéséért.

(#12310) marilllyo


marilllyo
veterán

Tegnap visszavittem a Laptopszalonba a gépet...

(Egy éves karbantartás során az újrapasztázás nem sikerült és a gép BF4 alatt 10 perc után megütötte a 95 fokot!)

Kapott egy jobb pasztát (állításuk szerint). Egyelőre nem lépte túl még a 75 fokot sem a CPU. A GPU is 68-on megállt.

y50-70

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12311) karandip


karandip
tag

még így lenne egy két kérdésem vásárlás előtt (y50)
a hangszórókról nagyon jókat hallani. valaki tudna egy személyes élményt írni róla? mennyivel jobb mondjuk az acer nitrónál?
a trackpad támogat 3 ujjas gesztusokat, vagy csak a 2 ujjas scrolling és zoom van?

(#12312) acura13 válasza FіkuszKukіsz (#12307) üzenetére


acura13
aktív tag

Szia

probáltam Win7-8-8.1 et is..(többféle verziot).Ha hiszed ha nem volt hogy naponta 3x is!!!!! .mindig ugyanugy hibázik..source file hiba, CRC error, változo miket ir ki..van amikor 15%-nál leáll, van amikor 30%-ig is elmegy...
Ugyanazt a progit, ugyanarrol az adathordozorol ráteszem az Y50-esemre, gond nélkül felmegy...(megjegyzem ua. a W8.1 van azon is!!)
Még a WOT sem jo...Letölti magának a 8-9GB-ot, aztán mikor irja hogy kicsomagolás, telepités , ott is kb 40-60%nál hibát ir ki...Vannak normális legális prgramjaim, CD-n, gyári oldalrol letöltöttet, köddal, mindennel, nem müködik ill fel sem települ.

Nem az a gond hogy el sem indul az install, hanem közben megáll..
Op rendszer is néha 2-3 napot jo, aztán egyszer csak kékhalál..Ezt a szervizben is eljátszotta..
Azért tippelnek alaplapra mert cseréltek HDD-t, memóriát...mi más marad?? proci vagy alaplap....
vagy mi lehet még????
van a családban 3 asztali gép 2 laptop, soha nem volt ilyen gondom, bármelyikkel probálom ki a programokat...

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#12313) acura13 válasza Georgie1224 (#12308) üzenetére


acura13
aktív tag

nem cserél az Euronics mig a szerviz nem irja hogy tényleg rossz..Viszont teszprogikkal valoban nincs hiba...De 2 szervizben használat során elöjött.......
Volt egy barátom, vett egy laptopot...márkát nem irok....néha megfagott a bongészöje vagy ha pl a file kezelöt nyitottuk meg, néha 1 percig is leállt a gép..sehol nem hitték el hogy rossz....
Olyanokat mondtak hogy biztos rosszul telepitettük az Oprendszert meg hasonlok..persze 4e Ft-ért ök felrakták, ......... akkor is rossz volt..
a lényeg, a DVD meghajto gázos volt, tönkrevágott vmit az alaplapon, végül csere ota jo a gép.....

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#12314) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo y50 korulbelul negyed oraja igy all bios frissitesnel. Szerintetek mit csinaljak?

(#12315) marilllyo válasza ratam23 (#12314) üzenetére


marilllyo
veterán

Jéé jött új BIOS. Szerintem várj. Tovább megy majd.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12316) ratam23 válasza marilllyo (#12315) üzenetére


ratam23
aktív tag

Nem tudom h uj e en ma vettem a gepet es egybol ezt dobta fel. De azota sem tortent elorelepes. Meg kikapcsolni sem tudom sehogy, nem resgal semmire... :( :(

(#12317) marilllyo válasza ratam23 (#12316) üzenetére


marilllyo
veterán

Hát notin a "reset" gomb ugye a bekapcsológomb hosszú megnyomása.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12318) ratam23 válasza marilllyo (#12317) üzenetére


ratam23
aktív tag

Probaltam mar ezt is meg mindent de semmi ki se kapcsol csak ez a kepernyo...

[ Szerkesztve ]

(#12319) marilllyo válasza ratam23 (#12318) üzenetére


marilllyo
veterán

Mennyire nyomtad hosszan? Baromi hosszan kell.

Hát én most ezen két üzenetem között felfrissítettem ezt a BIOS-t amit mutattál. Nekem végigfutott az egész 1 perc alatt. :(

Bár én a 2-es verziószámú BIOS-ról frissítettem.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12320) ratam23 válasza marilllyo (#12319) üzenetére


ratam23
aktív tag

Korulbelul 2 perce nyomom de semmi.. Ez az en szerencsem

[ Szerkesztve ]

(#12321) marilllyo válasza ratam23 (#12320) üzenetére


marilllyo
veterán

:F Nem lennék a helyedben.

Hát hívd fel először is az üzletet ahol vetted. Ha laptopszalon-os akkor nagy gond nem lehet. Ki tudod venni az akksit is de ahhoz csavarozni kell. Az alját leszeded és akkor ki tudod húzni az akksi-t. Nem tudom, hogy milyen hatással lesz ez a készülékre. Elvileg a flash végbement csak valamiért nem indítja újra a gépedet. :( De nem tudom milyen következményekkel járhat egy áramtalanítás. :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12322) ratam23 válasza marilllyo (#12321) üzenetére


ratam23
aktív tag

Köszi a tippeket és h próbáltál segíteni. Ez végül össze is jött. :R Hátlap leszed akksi lehúz. Utána elindult rendesen. És azt írja, hogy a legfrissebb BIOS van rajta. Nagy volt az ijedtség.. :)

(#12323) marilllyo válasza ratam23 (#12322) üzenetére


marilllyo
veterán

Én tutira becsokiztam volna. Egyébként amilyen szerencsétlen vagyon...én is mindig kifogom az ilyeneket. :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12324) marilllyo


marilllyo
veterán

Btw.nem tetszik ez az új lenovo logo. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12325) voyi


voyi
aktív tag

sziasztok!

Főleg y510p tulajoktól szeretnék kérdezni:
Másnál is elcseszi a windows 10 a többujjas görgetést és a többi funkciót is touchpadnál (synaptics) vagy csak engem szivat ezzel? Kb minden 3.-4. bekapcsolásnál belebarmol a windows a drivernél ,és felülírja azt egy másikkal. Ami kompatibilitási hibát eredményez,és csak az alapfunkciókat engedi a touchpaddal :W

Ilyenkor driver törlése + újraindítás,majd driver újrafeltelepítése(win 8.1) + újraindítás után újra feltepül rendesen a driver,ami jól működik. De konkrétan már az idegbaj kerülget,hogy mindig elkell ezt játszanom. Nemtudom,hogy ez a hibajelenség az update miatt van,vagy esetleg valami más bug... 8.1 alatt tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#12326) pmheros válasza voyi (#12325) üzenetére


pmheros
senior tag

A win10 topikban le van írva hogy kell kikapcsolni hogy win update-nél a drivereket ne frissítse.

nem vagyok tökéletes

(#12327) karandip


karandip
tag

[12311]

[ Szerkesztve ]

(#12328) marilllyo válasza karandip (#12327) üzenetére


marilllyo
veterán

Laptophoz képest szépen szól..és bitang hangos. Panelban biztos nem fogod csutka hangerőn nyomatni, mert átdörömböl a szomszéd. Hozzáteszem, hogy az y510p még ennél is hangosabb. Szerintem ezzel nincs gond. Valamennyi mélyet is ki lehet csavarni belőle. Volt, hogy elfelejtettem rádugni a hangfalakat és a film 3/4-énél vettem észre, hogy a hangszórókon szólt. :)

Úgy emlékszem csak 2 ujj.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12329) imike79 válasza voyi (#12325) üzenetére


imike79
tag

Szia! Nekem is elcseszte az először, próbáltam ráerőltetni a Lenovo oldaláról leszedett driver-t. Aztán ssd-re csere miatt újraraktam, és amit az update leszedett Elan driver már működik f@szán, nem kellett piszkálnom. Szerintem szedd le ami most fent van, és hagyd hogy az update telepítse amit akar, Te ne rakj fel semmit.

[ Szerkesztve ]

(#12330) vtommy válasza marilllyo (#12321) üzenetére


vtommy
aktív tag

Nem lesz baja a direkt-áramtalanítástól, normális körülmények között. Egy ssd csere után rosszul dugtam vissza az akksi kábelt, hol kikapcsolt, hol nem, de akkor is normálisan leállította magát, valamilyen probléma címszóval, szóval jót nem tesz neki, de végső esetben elrontani nem fogja. :) Az már más kérdés, hogy a bios frissítésnél, ha beakad valami ès az epROM ott marad félig írott állapotban mik lesznek a következmények.. én ezért nem is mertem ráfrissíteni még a gyárira.. pedig jó vón' .. :D

(#12331) Danex


Danex
addikt

Üdv, valaki frissített Y500- 650m SLI-vel a legújabb nvidia driverre?

Frissítés után tűnt fel, hogy a 2. GPU nincs az nvidia vezérlőben, az eszközkezelőben pedig hiba miatt leállt...

(#12332) Cyber_Bird válasza Danex (#12331) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Win 8.1 alatt most frissitettem 355.60-ra, ha ezt erted legujabb alatt, nekem nincs vele problema, bar egy rebootot tolok meg neki.

Szerk.: Reboot utan is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#12333) piroszil


piroszil
csendes tag

Sziasztok.Geforce experience-be az összes game nincs optimalizálva és ha optimalizálni szeretném bármelyiket, akkor kiírja h nem lehet alkalmazni.Ezt hogy lehet orvosolni?

(#12334) nmy1212 válasza marilllyo (#12310) üzenetére


nmy1212
tag

Szia!

Ragasztottak valami matricát a gépedre? HDD csere miatt még mindig parázok kicsit, hogy emiatt ugrik e gari :S.

(#12335) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Itt már lehet kapni az új GT960-as Y50-et. A kérdésem hogy kinek van tapasztalalta a bolttal?
Köszi!

http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-ideapad-y50-ar/lenovo-ideapad-y50-70-20852-elado

(#12336) marilllyo válasza nmy1212 (#12334) üzenetére


marilllyo
veterán

Hivatalos lenovo garancia matrica az valahol az alaplapon van. Cseréltek benne nekem ramot, raktak bele hdd-t. Nem kaptam matricát. Most a takarítás alkalmával kaptam LSZ-es matricát.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12337) maci25 válasza Tibe (#12335) üzenetére


maci25
aktív tag

A homáron valaki azt irta az oldalról, hogy nem magyar piacra szánt gépeket árulnak. A garancia macerás lehet ilyen boltok esetén. google= digiprim homár kulcsszóra megtalálod te is a hszt

(#12338) marilllyo válasza Tibe (#12335) üzenetére


marilllyo
veterán

Egy szörnyeteg. :)

Btw. Ez is csak egy átnevezett emelt órajelű GTX860M.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12339) Tibe válasza maci25 (#12337) üzenetére


Tibe
aktív tag

Hmm akkor azt hiszem még várok a vétellel, köszi! :R

(#12340) Danex válasza Cyber_Bird (#12332) üzenetére


Danex
addikt

Ops, az kimaradt, hogy Windows 10. de visszaraktam az előzőt most már jó. :U

(#12341) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Eljött a pillanat amitől rettegtem. Tegnap este leöntöttem a gépemet :( kb fél deci sört kapott a billentyűzet jobb felső sarkánál. Rögtön kikapcsoltam, azóta nem kapcsoltam be, de akksit nem tudtam kiszedni. Bekapcsolni nem próbáltam. Ma elvittem szervizbe, az ott dolgozó sráccal megnéztük, de ő még nem szedett szét Y50-est így mondta hogy ő nem barmolná szét most. Ami feltűnt ott, hogy a gépben lévő SSD meleg volt. Nem forró, de egyértelműen olyan hőmérsékletű mint ami megy folyamat.

Valakinek van valami tapasztalata, tanácsa, akármi??

Eddig úgy vigyáztam rá mint a hímestojásra erre csak megszívtam...

Üdv!

(#12342) marilllyo válasza nmy1212 (#12341) üzenetére


marilllyo
veterán

Őszintén szólva, fél deci sörtől nem hiszem, hogy kinyiffanna. Legalábbis remélem....

Szerintem visszakapcsolhatod. Az a fél deci már kiszáradt belőle. Most már nem rontasz vele ha visszakapcsolod. Meg ugye a beépített akksi miatt eddig is áram alatt volt a gép. (Hülyeségnek tartom a beépített akksit.) Ha hazavágta akkor így is úgyis szerviz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12343) vtommy válasza nmy1212 (#12341) üzenetére


vtommy
aktív tag

Szia! Mutasd meg neki ezt a videót, ha gyakorlott ez alapján simán szét kell szednie.. Nem irigyellek, mondogatják ugye, hogy az y50-et könnyű szerelni, de a billentyűzethez, ahogy néztem kb. mindent ki kell belezni belőle.

A hátsó házat te is le tudod szedni, 12 csavarral kell megküzdened, meg egy magabiztos toló-húzó mozdulattal, de ez is benne van a videóban. Az akksit a helyedben mindenképp kikötném, tényleg nem nehéz.(szintén a videóban)

Ha mázlid van, nem lesz semmi baja egy kis ragacsos-poros szennyeződésen kívül, ha nincs mázlid, egy vagy több billentyű bedöglik + kitudja, hogy a paneleken mit zárt rövidre a sör, de legtöbbször csak a billentyűzet sínyli meg ezt.

Szvsz nem használnám addig, amíg ki nem lett takarítva, valamilyen szinten, belülről is, mert a gombokat le lehet pattintgatni, de azzal úgy is megsérted a felületet, és csak felülről tudod kitörölgetni..

Tököm se érti ezt az unibody kialakítást, ha már így belerohasztották a billentyűzetet, legalább megoldhatták volna, azt a vízálló szabványt, ami a ThinkPad-ekben van.. Akksi szintén, mikor én teát borítottam az előző gépembe, azzal a mozdulattal kaptam is ki, és nem paráztam úgy rá.. de itt csak vigyorogva anyázhatod a tervezőket :D

[ Szerkesztve ]

(#12344) nmy1212 válasza marilllyo (#12342) üzenetére


nmy1212
tag

Holnap kiderül... Remélem nem vágtam haza. Kicsit kocsmaszaga van a gépnek :/ :D

(#12345) nmy1212 válasza vtommy (#12343) üzenetére


nmy1212
tag

Igazából holnap már mindenképpen szervizes fog hozzányúlni. Amúgy az éves kitakarítás miatt is esedékes neki egy takarítás.

Köszi a tippeket! Van egy régi asztalim amin el tudok pötyögni, úgy hogy nem kapcsolom még vissza a lapost.

(#12346) vtommy válasza nmy1212 (#12345) üzenetére


vtommy
aktív tag

Áhh, azt az éves takarítást nem kell ám komolyan venni :)) Lekapják a hátulját, kis sűrített levegő a 2 ventibe, némi ecsetelés és kész is.. + elvileg néha újra is pasztázzák, de ki tudja.

Ha van valami ismerős, inkább azzal kapatnám szét előbb, mert az biztos, hogy fülig érő mosollyal tépik ketté a garanciapapírt, ha kiderül mi is történt. (Mondjuk az én szavamra sem kell adni, nem tudom az összes garanciafeltételt fejből, ezeket csak személyes tapasztalat alapján írom, szóval jobb tájékozódni máshol is :) )

[ Szerkesztve ]

(#12347) nmy1212 válasza vtommy (#12346) üzenetére


nmy1212
tag

Az a baj, hogy nem tudom hol van még garimatrica gépen belül. 1-et találtam az egyik alaplap csavaron de az kb olyan módon van felragasztva, hogy fel lehet hajtani és simán kicsavarni.

(#12348) vtommy válasza nmy1212 (#12347) üzenetére


vtommy
aktív tag

Ilyen nagyon elrejtett matricák biztos nincsenek, főleg nem sok, kívülről nem tudom raktak e rá neked a LSZ-ban, de ha csak belül van, akkor hajszárító + penge vagy éles kés kombó működni szokott, meg amit te is írtál, hogy már eleve fel van válva, amit sztem. vagy az elkapkodott felrakás idézett elő, vagy pedig a gép belsejében létrejövő hő..
Elég nehéz jó döntést hozni ilyen esetben, mert ha ti piszkáltok bele, azt vehetik észre, ha meg nem, akkor a sört. Valamit próbáljatok okoskodni vele, ha meg nagyon nem megy, akkor lsz. takarítás előtt mondd meg mi történt, és hogy takarítsák ki azt is. Más ötletem nincs :U

[ Szerkesztve ]

(#12349) nmy1212 válasza vtommy (#12348) üzenetére


nmy1212
tag

Laptopszalonos nincs rajta. egy lenovo-s kis oválist találtam eddig.

Köszi a tippeket! Valamit muszáj leszek kitalálni hogy mindenki jól járjon...

(#12350) M.T. válasza Danex (#12331) üzenetére


M.T.
senior tag

Win 10 és legújabb NV driver jelentem nálam nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.