Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) marilllyo válasza insyde5 (#12600) üzenetére


marilllyo
veterán

Huhh hát ezt kamerával felvenni necces. De a "pwm flickering" szóra ha rákeresel yt-n dobhat ki ezt azt. Telóról vok. Így körülményes. :)
70-80%-os fényerőn vibrált csak. Pont ahol kényelmes lenne a szemnek. Állítólag ez "feature". Itt a fórumon anno sokat tárgyaltunk róla. Keress rá a "pwm" szóra.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12602) insyde5 válasza marilllyo (#12601) üzenetére


insyde5
aktív tag

Ők, rakeresek.

arctic cooling mx4 et kentem nem olyan rég. Valami 8 evet irnak rà, addig nem szarad ki. Jo cucc, a hp laptopom kb 30 fokkkal lett hűvösebb :DD

(#12603) marilllyo válasza insyde5 (#12602) üzenetére


marilllyo
veterán

Á köszi! Milyen technikával kened rá?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12604) insyde5 válasza marilllyo (#12603) üzenetére


insyde5
aktív tag

Bocs, most néztem meg, MX-2. Tesztek alapján ár/értékeket viszonyítva maradtam az MX-2 nél.

Borsónyit a csippre, majd elhúzod a csippen széltébe hosszába. Bármilyen "kéziszerszám" megfelel, ami 1 cm től nem szélesebb, én kivágtam egy kis műanyagcsíkot az MX-2 dobozából :) egy ollóval.

(#12605) marilllyo válasza insyde5 (#12604) üzenetére


marilllyo
veterán

Már megrendeltem az MX4-et. Mindegy. Egy ősrégi asus-t kéne újrapasztáznom mert ez amit most használok ez gázos.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12606) g0ly02 válasza insyde5 (#12597) üzenetére


g0ly02
csendes tag

Nekem y50-em van,és abban cserélném a jelenlegi LCD-t,IPS-re.

(#12607) acura13 válasza g0ly02 (#12606) üzenetére


acura13
aktív tag

szia

mennyibe kerül az Y50-re egy IPS panel?? nehéz cserélni??

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#12608) pmheros válasza acura13 (#12607) üzenetére


pmheros
senior tag

(#12609) g0ly02 válasza acura13 (#12607) üzenetére


g0ly02
csendes tag

Üdv!

Én ebayen találtam hozzá kijelzőt eddig, ott nagyjából 25000 körül van az ára, de inkább itthon venném meg ha lehetne valahol kapni, csak még nem találtam. A cserét video alapján nem nehéz megcsinálni.

(#12610) makimakom


makimakom
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Lenovo Y50-70 et amin jelenleg Windows 8.1 van és az gond nélkül fel is ment rá, de a Windows 7-et sehogysem tudom rá telepiteni. Miért?
Telepítéskor CD/DVD drivereket hiányol. Neten néztem már erről videókat, hogy a biosba átkell állítani az USB módot 3.0-rol 2.0ra de ilyen nincs a biosban. A másik meg valami Sata Driverek voltak amiket még ajánlottak a videóban, azokat is letoltottem be tallozgattam a telepítésnél, de egyiket sem fogadta el. Valaki esetleg valami megoldást? Több órán keresztül ezzel szórakoztam tegnap, de semmi. :( előre is köszönöm!

(#12611) ->Raizen<- válasza makimakom (#12610) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Felejtős a win7. Használj win10-et az jobb!

(#12612) makimakom válasza ->Raizen<- (#12611) üzenetére


makimakom
aktív tag

Miért felejtős? :(
Windows 10 eredetiben van neked?

(#12613) depe95 válasza makimakom (#12612) üzenetére


depe95
tag

8.1-ről ingyen frissítesz windows 10-re.
win 8-ra és 10-re van optimalizálva a géphez való driverek, így megéri ezeket használni.

(#12614) makimakom válasza depe95 (#12613) üzenetére


makimakom
aktív tag

Hogyan tudok róla frissíteni 10-re? És akkor az teljes verziós lenne? Mert ez tört 8.1

[ Szerkesztve ]

(#12615) beloadjoker válasza makimakom (#12614) üzenetére


beloadjoker
őstag

virágbolti 8.1ről is tudsz frissíteni kivéve ha enterprise 8.1 van fent, jobb alul kis zászlócskának kéne lennie ha minden frissítést felengedtél a gépre

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#12616) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Y510P-n működik nektek a három ujjas fel-le oldalról behúzás a touchpad-on? Régebben még ment, ritkán használom de ezt egy hasznos funkciónak tartom. win 10 ugyebár:) Valaki tud vmi okosságot rá?

(#12617) insyde5 válasza beholder00 (#12616) üzenetére


insyde5
aktív tag

Üdv

Nekem két ujjas fel-le, jobbra-balra működök. Hogy érted a 3 ujjas OLDALRÓL behúzást?

(#12618) beholder00 válasza insyde5 (#12617) üzenetére


beholder00
tag

(#12619) vtommy


vtommy
aktív tag

Az létezik, hogy tönkrement a videókártya a gépemben? (Y50) Sorra kaptam a directx errorokat, ha játszani akartam, erre most nézem se a HWINFO nem látja rendesen a kártyát, se választani nem lehet, hogy mit mivel indítson.. Az integrált intellel meg megy minden. Van valami diagnosztika erre? Újrarakni a rendszert nem sok kedvem van.. Ja, és a legfrissebb driver van fent mindenből. :U

(#12620) vtommy válasza vtommy (#12619) üzenetére


vtommy
aktív tag

Visszaállítottam eszközkezelőben az előző drivereket és így tökéletes... mi van, ezek nem tesztelik le, amit csinálnak? Vagy esetleg user error nálam? :U :U

(#12621) ppetike1 válasza vtommy (#12620) üzenetére


ppetike1
csendes tag

A legutolsó driverrel szinte minden kifagyott... Visszaraktam az eggyel régebbit és a probléma megszűnt. :DD
Pedig pont a Battlefront béta miatt raktam fel a frisset, úgy felbosszantott, hogy le is töröltem kipróbálás előtt a játékot.

(#12622) kzolee216 válasza ppetike1 (#12621) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem meg epp forditva. A legujabb drive lett a tokeletes. Az elozo ketto idonkent hibat dobott.

(#12623) FіkuszKukіsz válasza ppetike1 (#12621) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A legutolsó Nvidia driver egy kalap kaki. Ugyan ez volt nálam is. Állítólag Battlefrontra optimalizálták, de nálam is directx-es hibával elszállt. A gép indulásnál meg fél perces sötét képernyő fogadott.Ment vissza az eggyel előtti. Azzal meg tökéletesen futott még Battlefront is.

Romanes eunt domus

(#12624) marilllyo válasza FіkuszKukіsz (#12623) üzenetére


marilllyo
veterán

Jah..., hogy Ti fel tudtátok rakni a legutolsót? :DDD Nekem telepítés közben fullra kifagyasztotta a gépet. Engem is megijesztett, hogy vihetem a TMX-be. :B :U

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12625) Monyos válasza marilllyo (#12624) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nálam is bohóckodik az új driver. Most volt Windows telepítés, gondoltam a legújabbat teszem fel, hát rosszul döntöttem. :(((
Van kimondottan ajánlott verzió vagy mehet fel az utolsó előtti?

(#12626) vtommy válasza Monyos (#12625) üzenetére


vtommy
aktív tag

Utolsó előtti az teljesen korrekt!

(#12627) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok!
1.Amint olvasom nem egyedi eset, ha törik a burkolat a laptop alján. A csuklópántok mellet a két kis csavarnál. Elvileg ezt szó nélkül javítják. Mi a tapasztalat? A javítás után megoldódig a probléma vagy várható a következő törés?
2.Aida64 azt írja az akkumulátorra, hogy: elhasználódás mértéke 23%. Fél éve 11% volt. Még egy év és 46% ami már elég problémás lesz. Mind ez úgy, hogy lakásba – töltőről megy általában a gép. Ha nem is drasztikusan, de érezhetően csökkent az üzemidő is. Nektek milyen az akku? Mit lehet kezdeni vele?
Y50-70 i7

[ Szerkesztve ]

(#12628) insyde5 válasza maci25 (#12627) üzenetére


insyde5
aktív tag

Üdv

1. Nekem nem jelentkezett még a pànt problema. Nem lóg , es nem is találom túl feszesnek.

2. Nalam az akku 100% os. Igaz, én a korabban szerzett tapasztalatokból tanulva, ha tudom, hogy hálózaton fog üzemelni , az akksit kiveszem a notibol. Előző akksim (HP) 7 évet birt.

[ Szerkesztve ]

(#12629) Tibe válasza insyde5 (#12628) üzenetére


Tibe
aktív tag

Az se jó ha kiveszed az akksit mert állásában is lemerül és a li-ionnak ez ugye nem jó.

(#12630) marilllyo


marilllyo
veterán

Direkt erre van ez az akksi kímélő mód? Nem?! Hogy 50-60% között tartja a töltöttségi szintet.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12631) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok, van egy y560 vasam most raktam rá egy szűz win10et és nem működik a wiffi ha frissíteni akarom azt írja ki, hogy a legfrissebb van fent... de nem megy...

Valaki már találkozott ilyen problémával ha igen akkor, hogy sikerült megoldani?

Válaszotok előre is köszönöm!

üdv: Maarki :R

(#12632) vtommy válasza marilllyo (#12630) üzenetére


vtommy
aktív tag

Ja, régen voltak problémák vele, de nálam egy ideje tökéletesen működik, mindig be van kapcsolva a 60%-os dolog, ha meg viszem a gépet rányomok a gyors töltésre és 15 perc alatt fullon van.. :)

(#12633) sanis77


sanis77
csendes tag

Sziasztok.

Van egy y510p gépem, azonban az utóbbi időben eléggé lelassult. Főként be- és kikapcsoláskor érezhető, de a böngésző megnyitása is elgondolkodtatja.

Merevlemezre gyanakszom, már többen is jelezték, hogy viszonylag hamar megadja magát. SSHD van benne, szerintem a flash tárolja nem is működik rendesen vagy valami olyan fájlok vannak benne, amiket nem is használ vagy nem tudom, mert régen érezhetően gyorsabb volt a gép.

Egyébként tavaly augusztusi a gépe, azóta van rajta fent a windows, BIOS-ban semmihez nem nyúltam.
HDD sentinel- el megnéztem, hogy mit ír, de szerinte 100%-os a merevlemez és tökéletesen működik.

Esetleg valami ötlet vagy program, ami tudna segíteni?

(#12634) maci25 válasza vtommy (#12632) üzenetére


maci25
aktív tag

Nekem is mindig be van kapcsolva ez a kímélő mód az akkumulátornál. Nektek mit mond akkumulátor elhasználódásra pl az aida64?

(#12635) insyde5 válasza Tibe (#12629) üzenetére


insyde5
aktív tag

Arra azert odaffigyelek, h honapokig ne alljon a fiokban. Azert is szoktam kivenni, mert jatek kozben rendesen betarolja a hőt, ami ugye nem kedvez semminek. Nalam a kivetele bejott, az 60% on tartassal nem probalkozok, mert igy

(#12636) insyde5 válasza insyde5 (#12635) üzenetére


insyde5
aktív tag

Is tokeletesen működik , nameg nem melegiti a notit.

(#12637) insyde5 válasza sanis77 (#12633) üzenetére


insyde5
aktív tag

A seagate ssdh nekem is meghalt 7 honap utan, latszolag semmi baja nem volt. Lassulni nekem is lassult mar a vegen. Aztan egyik inditasnal bedoglott, ugy h meg a bios ba sem volt lathato. Ssd re csereltem, legjobb dontesem volt.

(#12638) fota


fota
csendes tag

Sziasztok!

Takarítottam az Y510P laposomat és nem foglalkoztam a garancia matricával. Tudok ilyet vhol venni? Neten keresgettem, de nem találtam sehol:( Nincs baj a gépemmel, de ha beüt a krach ne maradjak hoppon. 1 éves múlt a gép és elv 3 év gari van rá:)

(#12639) marilllyo válasza fota (#12638) üzenetére


marilllyo
veterán

Milyen típusú gari matrica volt rajta és hol?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12640) Taky07


Taky07
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Y500-ba vettem egy Samsung PM871 512GB mSatás ssd-t látja a bios de nem kezeli, nem tudok róla rendszert indítani. fogalmam sincs mit kezdjek vele, hogy win-t tudjam róla indítani.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12641) fota válasza marilllyo (#12639) üzenetére


fota
csendes tag

1 csavaron volt, ovális fehér alapon kék Lenovo felirat alatta 2 kínai (?) karakter, elég egyszerű matricának tűnik. A gép jobb felén kb billentyűzet alatt.

(#12642) marilllyo válasza fota (#12641) üzenetére


marilllyo
veterán

Ja hogy Te annyira szétszedted? :F Mit kellett takarítani rajta amiért ennyire szét kellett kapni.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#12643) Maarki válasza Maarki (#12631) üzenetére


Maarki
aktív tag

Mivel senki nem írt :D :F :C

Ezért próbálkoztam és úgy sikerült megoldani, hogy előtte felraktam a win7 (eredeti) és onnan le frissítem 10re és így működöt minden driver :C

Ha esetleg valakinek ilyen problémája van akkor így meg lehet oldani.... Igaz időigényesebb de így megy... legalább is nekem :DDD

(#12644) bendikeee11


bendikeee11
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, mi a véleményetek a tmx/telemax szervízeléséről valaki küldte már vissza a laptopját ide? Milyen a javítás? Megbízhatóak? Mennyi idő alatt készültek el vele? Esetleg valakinek kicserélték egy újra a gépét?

Lenovo Y510p-m van, sajnos a bal oldali Ethernet, HDMI, két USB csatlakozóm kontaktosak...eléggé zavaró..szinte már nem is használom őket...netet mindig wifiről használom. USB-t megoldottam a jobb oldali egyel, de gondolkozok a javításán...leginkább annak örülnék ha inkább nem piszkálnának vele, és kicserélnék egy újra, vagy levásárolhatnám az árát...mivel ezt a típust már nem forgalmazza a laptopszalon.

Üdv. :R

Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

(#12645) vtommy válasza bendikeee11 (#12644) üzenetére


vtommy
aktív tag

Erről kb. minden oldalon van szó, keress rá a TMX, vagy telemax kifejezésekre, találsz hideget-meleget, én simán visszamerném vinni a gépet, persze, hogy megbízhatók, ellopni, tönkretenni nem fogják.. egy esetleges csavar túlhúzás vagy ilyesmi meg mindenhol megesik, ezzel nem tudsz mit csinálni. A lenovonak szokása ülni az alkatrészeken, és általában ezért csúsznak a javítások, ahogy többnyire olvastam. A samsung prémium szervizét is ők intézik, amivel már többször volt dolgom, és soha semmilyen bosszúságot nem okoztak még.. sőt.

Azért azt ne várd szerintem, hogy 3 mezei csatlakozóért majd visszaadják a vételárat, vagy kapsz egy új gépet, főleg egy régebbi széria esetében, ezek azért nem valami kemény hibák.. de persze minden esetben lehet szerencséje az embernek.. :)

[ Szerkesztve ]

(#12646) d34f


d34f
csendes tag

Sziasztok,

8 év boldog házasság együttélés után szeretném lecserélni az asztali gépem egy olyan, igény esetén mobilizálható eszközre, amely közel hasonló időtávon kiszolgálná a mára már nulla felé konvergáló játék iránti igényemet, ugyanakkor azt magabiztosan tenné, FHD felbontásban, meghajtva a 27" monitoromat. Az Y50-70 széria ár/érték aránya miatt számomra nagyon jó választásnak tűnik, ezért szeretném megkérdezni tőletek az ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat.

A típust is kiszemeltem már: Lenovo Y50-70 59-444802

Mit lehet tudni erről a típusról? A műanyagpántoknál jelentkező burkolatrepedésekről már olvastam. Az IPS-es kijelző mennyire jó? Ez a videokártya már újabb típus, mint az első Y50-70 szériában? Mennyivel jobb a 444802 mint pl. a 444784? Csak a Win8.1 és a 16GB memória?

Köszönöm.

(#12647) ->Raizen<- válasza d34f (#12646) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Heló, ez a gép nem fogja bírni 8 évig. :) Úgy van kitalálva sajnos... Gari időn belül használgatja az ember hordozgatja aztán nem árt váltani másikra. Dícsértem itt eleget ezt a gépet de ez sem üzleti szériás noti ki van találva neki a gyenge pontja. Én használom, örülök neki hogy ezt vettem, de 8 évre nem lehet egy konzumer notival tervezni.

(#12648) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok
Erről mi a véleményetek, megér 130k-t?

Laptop Lenovo IdeaPad Y510 cu procesor Intel® Core™ i7-4700MQ 2.40GHz, Haswell, 8GB, 1TB + SSD 8GB, nVidia GeForce GT 755M 2GB, Free DOS, Dusk Black

[link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12649) bbubby00 válasza D@reeo (#12648) üzenetére


bbubby00
őstag

Emag... :( :W

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#12650) marilllyo válasza D@reeo (#12648) üzenetére


marilllyo
veterán

Ez itt nem is elérhető ahogy nézem. Bár nekem nincs bajom emag-gal. Ingyen postáz és másnap jön.
Inkább vegyél egy y50-70-et.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.