Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) beloadjoker válasza orosmet (#13199) üzenetére


beloadjoker
őstag

igen ezeket cserélték,
felső alaplap elvileg mindenestül ami procit is jelent szóval nem értem miért van még egyszer felírva tételként, 2. hdd, 3. proci, 5. passz, 6. billentyűzet

egyébként ezt neten hol látod?

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#13202) orosmet válasza beloadjoker (#13201) üzenetére


orosmet
tag

Akkor elvileg egy félig új gépet kapok vissza, örülök, ha ezeket tényleg kicserélték. Ha alaplapot is cseréltek, remélem megmaradt az ngff csatlakozóm, mert itt vár az ssd, hogy visszategyem, szét kell majd a gépet szednem, akkor kiderül minden.
Itt nézem az infókat [link], a keresésénél a munkalapszám és imei alapján tudtam nyomon követni. Rosszul mondtam, tegnap este egy állásfoglalás jelent meg, majd ma még egy másik dokumentum is, ami a munkalap. Ebből szedtem ki ezeket a tételeket.
Az utolsó előtti szerintem a dvd író, gondolom az ODD erre utal.

(#13203) beloadjoker


beloadjoker
őstag

azért van még egy pozitívum is ngff csatis alaplapot kaptam, eddig az enyémben nem volt ngff csati felforrasztva csak a helye volt ott, most viszont ott van

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#13204) glspeter1


glspeter1
őstag

Nv driverből hova lett az adaptív v-sync ?
Vagy csak én nem találom ? :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13205) marilllyo


marilllyo
veterán

Y50-70 -ben lévő gyári (hitachi talán) hdd az 5400 vagy 7200?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13206) ->Raizen<- válasza marilllyo (#13205) üzenetére


->Raizen<-
veterán

5400 rpm.

(#13207) Tibe válasza marilllyo (#13205) üzenetére


Tibe
aktív tag

Azt a notit bűn egy ilyen winyóval kiadni.... én még első bekapcsolás előtt kicseréltem egy ssd-re :D

(#13208) marilllyo válasza Tibe (#13207) üzenetére


marilllyo
veterán

Detto. Csak most nem tudom, hogy a PS4-be tegyem be azt a vinyót vagy külsőként használjam tovább. :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13209) glspeter1


glspeter1
őstag

Ahhoz képest, hogy a BF4 elfut High-on 50-60fps-el, a DL The Following elég pocsékul megy.
Full lowon alig van meg a 60. :((

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13210) marilllyo válasza glspeter1 (#13209) üzenetére


marilllyo
veterán

Szedd le a felbontást 1366x768-ra. De még úgy sem lesz megváltás.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13211) glspeter1 válasza marilllyo (#13210) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszi nem. :DDD
Az már a játszhatatlan kategória és nem az fps miatt.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13212) L4mie


L4mie
veterán

Iponban most egész jó áron vannak az y700 akit esetleg érdekelne.
[link]

jó lenne pár írás valós tapasztalatról :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13213) Balázzs


Balázzs
senior tag

y510p-re újrahúztam a win 10-et, tiszta telepítés, hagytam had keressen magának drivereket, meg is talált mindent szépen, feltettem a lenovo solution center-t és az alábbi képen láthatóakat tapasztaltam. A gép többször is újraindul kék halállal, utána reboot és mintha nem lenne hdd a gépben, ekkor restart és megy minden. Voltam korábban szervizbe (LSZ mivel ott vettem) de nem tudják mitől lehet, náluk nem produkálta, itt is linkeltem korábban. Most elkezdte újra, szerintem valami driver gond lehet, na de mi?

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#13214) beloadjoker válasza Balázzs (#13213) üzenetére


beloadjoker
őstag

Win10nek még az is gondot okoz hogy hubon csatlakoztasson egy billentyűzetet és egeret! Linuxon ez persze tökéletesen működik /ugyanezen a gépen nekem is y510p van/, itt viszont kb hússzor húztam ki majd nyomtam vissza a hub kábeltét, szóval első körben ajánlom hogy tegyél fel egy olyan rendszert ami nem egy optimalizálatlan kémkedő s*ar bughalmaz, ha ezután sem jó akkor kérj lapcserét, ha nem tudják megoldani akkor javítaniuk kell.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#13215) Balázzs válasza beloadjoker (#13214) üzenetére


Balázzs
senior tag

Amikor vettem a gépet 2 éve win 8.1-el akkor néha előjött, kinyomtattam nekik, hogy mit ír ki bios után, úgy vittem be, de nem tudtak vele mit kezdeni én pedig nem akartam leadni hetekre. Utána meg is szűnt, kb. 2-3 havonta egyszer csinálta. Jött a win 10 update, ment is minden szépen rendesen, csak utána szerettem volna egy tiszta install-t, de már megbántam.

Aida eddig látta a cpu hőfokot, most meg nullát mutat, azért az is fura.

(#13216) L4mie válasza Balázzs (#13215) üzenetére


L4mie
veterán

tedd vissza a 8.1-et 10-en nekünk se talált drivert, 2 percig indult SSD-ről...
8.1 nél nincs ilyen gondunk.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13217) glspeter1 válasza L4mie (#13212) üzenetére


glspeter1
őstag

Mit szeretnél tudni ? :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13218) Hurkaleves válasza glspeter1 (#13217) üzenetére


Hurkaleves
őstag

írhatnál róla egy logout-ot... sok embert izgat a dolog! ;)
tesztek, hőfokok (különböző progikkal, játékokkal), hangzás, anyaghasználat, kijelző, stb...
neked melyik procival szerelt van?

[ Szerkesztve ]

(#13219) glspeter1 válasza Hurkaleves (#13218) üzenetére


glspeter1
őstag

Ha annyi szabadidőm lenne mint régen, akkor ez nem is lenne kérdés.
De mire elkészülnék vele már a következő széria is itt kopogtatna. :DDD

Amúgy számomra pozitív csalódás ez a masina.
i5-el szerelt változat van, i7-et csak egy G751-ben mertem volna bevállalni vagy hasonlóan robosztus gépben.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13220) Dhampir válasza beloadjoker (#13214) üzenetére


Dhampir
félisten

Rossz lehet a driver. Szintén Lenovón, de ThinkPad T510-en minden alap dolog működik Windows 10 Pro alatt. Ubuntun viszont már jócskán szívtam a fényerőszabályzással. Hardver- és driverfüggő dolgok ezek.

(#13221) pokers válasza orosmet (#13199) üzenetére


pokers
senior tag

Hát, valószínűleg mégse fog olyan hamar megérkezni az enyém.
Rákérdeztem, és még mindig alkatrészre várnak, egyelőre meg se tudják mondani mikor kapnak a gyártótól.
Holnap lesz 3 hete, hogy elvitte a futár, de mivel céges a noti, így már nagyon kellene vissza :(
Viszont megkaptam a munkalap számom, így az online felületen tudom követni a státuszt.

(#13222) Dhampir válasza pokers (#13221) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem a Lenovo a kedvenc gyártóm, szeretem a gépeiket, de pont emiatt nem mernék belevágni egy újabb gépükbe (IdeaPad vonalon).

(#13223) pokers válasza Dhampir (#13222) üzenetére


pokers
senior tag

Lassan elkezdem forszírozni a cserét, mert már a cég kezdi látni kárát, hogy 3 hete nélkülözni kell.
Számítottam rá, hogy sok időt vesz majd igénybe, ezért is próbáltam egy olyan időszakot választani a gariztatásra, mikor kis pihi van. De letelt a pihi..

(#13224) glspeter1 válasza pokers (#13223) üzenetére


glspeter1
őstag

Volt már egy majd 2 hónapig húzódó garanciális ügyintézésem az Asus-al, akkor arra mit lehet mondani ?
És az csak egy szaros alaplap volt. :U

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13225) Balázzs válasza L4mie (#13216) üzenetére


Balázzs
senior tag

Srácok, nem megoldás, hogy tedd vissza a win korábbi verzióját, bármelyik számítástechnikában érdekelt gyártó adjon már annyit magára, hogy a kompatibilisnek hirdetett hardvereit normálisan lehessen használni. Fontos, hogy korábban nálam ment minden szépen, játékok is, de most a clean install óta napi 4-5 restart megőrjít. Nem lehet netezni sem, nemhogy dolgozni a gépen.

Szerviz lesz ebből az tuti, Pokers érdekelne hogyan akarsz cserét forszírozni?

(#13226) Dhampir válasza glspeter1 (#13224) üzenetére


Dhampir
félisten

No igen, például itt írják az Asus-szal kapcsolatban, hogy a szerviz is sokszor kifejezetten döcögősnek bizonyul az ügyfélszolgálattal együtt. Ezen meglepődtem, mert eddig mindenki főleg a Lenovo magyar szervizét szidalmazta.

(#13227) orosmet


orosmet
tag

Délelőtt kaptam sms-t a tmx-től, hogy a gép elkészült és átvehető az ügyfélszolgálatukon. Nagyot néztem hirtelen, mert arról volt szó, a futár hozza. Státusznál a nyomkövetés azt írja, hogy elhagyta a szervizközpontot. Na most akkor hol van a gép? Az átvételi elismervényt direkt otthon hagytam, hogy a futártól át tudják venni. Mindegy, be lett szkennelve és ki fogom nyomtatni, holnap pedig kimegyek hozzájuk, máskor nem lesz időm foglalkozni vele.

(#13228) Balázzs válasza orosmet (#13227) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem semmi csavar, majd írd meg, hogy mi lett a vége kérlek.

(#13229) kzolee216 válasza Balázzs (#13225) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nem tudom mi a bajotok a Win10+el. Nekem minden tokeletesen mukodik rajta. Jobban is csipem mint a 8-ast. Boot idom se sok. Kb 5 masodperc. A rendszerem kb. fel eves.

(#13230) beloadjoker válasza kzolee216 (#13229) üzenetére


beloadjoker
őstag

Esetleg majd leírnád a telepítésed mentetét? /igen tudom hosszú leírni meg nagy kérés de ha egyszer leírnád címszavakban akkor annak szerintem én és még páran nagyon örülnének, lehet hogy hihetetlen de nekem win10el ez a gép még nem volt jó de leeht én rontok el valamit, rossz sorrend akármi/

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#13231) orosmet


orosmet
tag

Voltam kint a TMX-nél, végre lezáródott a történet. Szerencsére náluk volt, az ügyintéző is furcsállta, hogy miért van ott, amikor kiszállítás lett kérve. A gépen semmi karc nem keletkezett, vadi új fóliás billentyűzete van, úgyhogy amit odaírtak az valószínűleg cserélve is lett. Majd pénteken szétszedem és belerakom az ssd-t. Így a történet kereken 1 hónapos lett. Leginkább ez a lassúság volt a zavaró, meg a nehézkes és problémás információáramlás. Ha már újra kell raknom szerettem volna kipróbálni a win10-et rajta, de olvasva a negatív tapasztalatokat, egyelőre marad a 8.1, majd talán nyáron.

(#13232) L4mie


L4mie
veterán

[Y700 AMD-s config teszt] háááát annyira nem hiszem, hogy órákig pörgették maxon és nem lépte túl a 65 C-t a GPU ....szóval sztem eflogult, főleg az itt hallottak alapján...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13233) Dhampir válasza L4mie (#13232) üzenetére


Dhampir
félisten

Hallani sok mindent lehet, de hús-vér tulajtól még semmit sem tudunk, pedig az lenne a legmeggyőzőbb. :)

Illetve de, amit korábban linkeltem RedHead Vapes felhasználótól, játéktesztekkel, videók alatti hozzászólásokkal a YouTube-on és ez a külföldi fórum, ám sajnos nem magyar nyelvűek.

Az a pár darab, amit "elcsöpögtetve" árulnak, látszólag szépen fogyogat.

[ Szerkesztve ]

(#13234) L4mie válasza Dhampir (#13233) üzenetére


L4mie
veterán

Hát lehet nekem csak a fél-frissített modell lesz majd, ha lesz ilyen, nyár végére tervezem a vételt....tudom....picit rákészülök :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13235) Hurkaleves válasza L4mie (#13232) üzenetére


Hurkaleves
őstag

de még azt sem tudják, hogy a 8800P-ben 512 shader van...
és milyen "jó látni" a gpu-z "hiteles" és sokatmondó adatait...
és a cpu-z-ben is tök jól mutat az a 15W max tdp...
WTF?

(#13236) Hurkaleves válasza Dhampir (#13233) üzenetére


Hurkaleves
őstag

redhead a farcry3 videónál a videó beállításoknál belép a video quality-be és optimal-on van és minden low-on.
aztán átállítja high-ra és nem "aplizza" hanem "back"-el.. :DDD
de azért odaírja, hogy a leírásba, hogy 1080p high quality.. jahajj...

(#13237) Dhampir válasza Hurkaleves (#13236) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerinted "lefizu"? Mondjuk a 15 Watt TDP-t vállalja a hozzászólásokban. :D

(#13238) Furkoo

Jaja, de az előző hsz-ben redhead-re reagáltam, lehet, hogy ő is "megvezetett" figura?

[ Szerkesztve ]

(#13238) L4mie válasza Dhampir (#13237) üzenetére


L4mie
veterán

SZERINTEM nem elfogulatlan cikk,
Inkább a boltba éppen ez a típus jött, jó lenne eladni gyorsan párat.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13239) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Bármennyire is szeretem az AMD-t, de az utóbbi időkben (években) folyamatosan nem tudnak meggyőzni, hogy a termékeiket vegyem. Valamivel mindig elcseszik a dolgokat... vagy az, aki a termékeiket beülteti.

Azt is olvastam a cikkekben, hogy cTDP-s és állítható a proci és 15 watton is tudja tartani a 3.4GHz-et mind a 4 magon. Akkor meg mire való a 35W TDP?

(#13240) LucentTwo


LucentTwo
tag

Sziasztok,

Szerintetek egy Y560-as mennyit ér.

Specifikációi:
I7-720QM 1.6GHz (2.8GHz turbo)
Ati HD5730 1GB
Seagate 1terrás winchester
8GB RAM (1333MHz)

Sztem ezen kívül mást nem kell írnom mert sokan ismerhetitek ezt a gépet. Max annyit, hogy ventilátor, akksi csere volt benne, de sztem ez nem sokat jelent. :)

Szóval mi lehet aza maximum ár amennyit érhet még ez a gép?!
(Nem a gép eladásával szeretnék "meggazdagodni", de mivel csak áll itthon hátha vkinek tudok örömet okozni, hogy olcsón kaphat egy "jó" gépet!)

[ Szerkesztve ]

(#13241) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Lenovo y900. :K [link]

(#13242) Dhampir válasza LucentTwo (#13240) üzenetére


Dhampir
félisten

(#13243) Hurkaleves válasza ->Raizen<- (#13241) üzenetére


Hurkaleves
őstag

uhh.. ezt én is néztem! mondjuk egy 970M-el szerelt verzió, olcsóbban, érdekes lehet...
mert ez usában 550k-tól indul, akkor abba bele se merek gondolni, hogy itthon honnan fog...

[ Szerkesztve ]

(#13244) Dhampir


Dhampir
félisten

Úgy láttam, hogy a Hardveraprón valaki máris szabadulni kíván egy Inteles Y700-tól. :DD

Megfigyelésem szerint a jó gépek sokáig nem kerülnek hirdetésre, persze kivételek akadhatnak.

(#13245) glspeter1 válasza ->Raizen<- (#13241) üzenetére


glspeter1
őstag

Egész jól néz ki. :)
Ahogy elnézem a hűtést is máshogy oldották meg és talán nem csak kívülről nézve.
Az ára az már nem valami baráti. :(((

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13246) Hurkaleves válasza glspeter1 (#13245) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igazából a tuti az lenne ha az Y700-ba már 965M-et tennének ugyanezen az áron!
én nem tudom, "hova tűntek" a GTX965M-ek, de szerintem sok embernek az lenne a tuti befutó ár/teljesítmény terén. én akár hajlandó lennék mondjuk egy deákkal többet is kiadni érte...

(#13247) glspeter1 válasza Hurkaleves (#13246) üzenetére


glspeter1
őstag

Nekem a 960 is bőven elég. cs:go, l4d2, bf4 (mediumon) fut, több nem is kell. :K
Másik meg az, hogy ilyen áron ez se rossz. 965m-el biztos drágább lett volna.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#13248) marilllyo válasza ->Raizen<- (#13241) üzenetére


marilllyo
veterán

Az a billentyűzet...váo. Jól néz ki. :C

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#13249) Dhampir válasza Hurkaleves (#13246) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt van ilyen GTX 965M-el. :D

(#13250) Hurkaleves válasza Dhampir (#13249) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem rossz bolt... ezek ilyen saját "márkás" gépek? jó hogy lehet konfigurálni.
azt írja a végén, hogy olcsóbb mint más termékek, de ahogy számolgattam, nem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.