Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Henk válasza jolti05 (#5649) üzenetére


Henk
veterán

Ja még annyit az oldalsó ventiről,hogy érdekes módon ha az én gépembe berakok oda egyet akkor a vga 2 fokkal melegebb. :U

(#5652) canniball válasza jolti05 (#5649) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nincsen elöl-hátul egyetlen ventilátorom sem"
Akkor inkább ebben gondolkozz...a rendszer többi elemének sem árt a hűtés...

"Oldalra szeretnék egy hűtőt, mert anélkül ott egy "hatalmas" lyuk tátong"
Na és? Nekem kettő is "tátong", ki nem sz*rja le. :)

"Egyrészt kipróbálnám, hogy az új táp bír-e ennyit..."
Próbáld ki aztán vedd ki a vinyókat... :D

"De adatmentésre vagy bármire még jó lehet, eladni nemigazán tudom."
Nem kell eladni. Adatamentésre meg jó úgy is, hogy csak akkor kötöd be amikor kell... Vagy rakd be USB-s rackbe, így még egyszerűbb a "hadrendbe állítás".

"...500 gigát is hip-hop be lehet teríteni."
Ez tény (nekem is sikerült két nap alatt), de feltalálták már a DVD-írót (meg a már említett racket). :DDD

VGA-hűtőkhöz nem értek, de Henk kolléga amúgy is válaszolt már.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5653) Thusor


Thusor
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Lenne még egy kérdésem: A házba szeretnék venni egy 9 cm-es ventit... milyet javasoltok, ami viszonylag halk, de nem túl drága?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#5654) G@ß! válasza Henk (#5650) üzenetére


G@ß!
őstag

Jaja, csak január óta nem lehet kapni...
Én az Alienben láttam potom 6000 Ft-ért!

u.i.: Ha a bolt cseréli le a hűtést, akkor is ugrik a gari? Egyáltalán csinálnak ilyet? :F

(#5655) jolti05 válasza Henk (#5650) üzenetére


jolti05
őstag

2 fokkal barátibb :DDD
Csak ezt olvastad: A hűtőből egyelőre hiány van. Január óta nem tudunk rendelni belőle. A lehetséges okokról itt[link] olvashatsz!
Írok nekik nemsokára egy mail, hogy mi a helyzet ezzel a termékkel, de árban ez már teljesen rendben van és amit eddig olvastam róla az is rendkívül meggyőző. S1 nyert :) Hűtő mindenképpen szükséges rá szerinted?
Azt hiszem a VGA akkor letudva, megvan a termék, apró részletek hiányoznak.

Második nekifutásra nem fog belekerülni a 20as, de a 80 giga azért nem hiszem, hogy árt :)
Úgy gondolom, ha megoldom most a gép csendességét, akkor egy időre megint leállok a költekezéssel, inkább nem leszek lusta, ha kell majd a 20as, kiveszem a gépet a helyéről, és berakom a gépbe :)

Pont ezért akarok venni egy nagy vinyót, mert elegem van, hogy állandóan csak írom a dvd-ket :P

Összegezve: 4k lenne a vga hűtő, ha kap egy 1500forintos hűtőt, az 5500 fitying. De most jut eszembe, miért nem jó az, hogyha veszek egy hűtőt az oldalára, és fentre egy 12centiset? Muszály elöl meg hátul lenniük? :)
Okézs, tehát 8-9e forint lesz a hűtés. Hm, ahhoz képest, hogy 4-5-re gondoltam :D

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5656) jolti05 válasza G@ß! (#5654) üzenetére


jolti05
őstag

Naggyon király... :W

Szerintem cserélnek boltban hűtőt és nem ugrik a gari, csak miután ők csinálják, kifizeted a terméküket (valószínűleg nem ott a legolcsóbb), majd beszerelik neked újabb pénzekért.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5657) Henk válasza G@ß! (#5654) üzenetére


Henk
veterán

Nem hallottam róla,hogy boltban lecserélnék a hűtőt,de meg kell kérdezni tőlük mert lehet megcsinálják.A gari nem attól ugrik,hogy te veszed le le hanem,hogy eleve ellett távolítva.De ha sérülésmentesen cseréled ki és probléma esetén visszateszed a gyárit szerintem azt sem veszik észre és a gari él.

(#5658) Henk válasza jolti05 (#5655) üzenetére


Henk
veterán

A hiányról nem olvastam bocs,csak a listában pillantottam meg.Venti szerintem mindenképpen kéne rá,főleg nyáron sokat számít ha nem passzív.
Azért javasolják az elöl-hátul ventit mert az egész házban egy kereszt huzatot csinál és így minden alkatrésznek jobb a hűtése:Ezt szokták esetleg kiegészíteni az oldalsó vagy felső ventivel.

(#5659) jolti05 válasza Henk (#5657) üzenetére


jolti05
őstag

"De ha sérülésmentesen cseréled ki és probléma esetén visszateszed a gyárit szerintem azt sem veszik észre és a gari él."
Ez így van, rengetegen élnek is vele, csak kicsit oda kell figyelni :)

Hmhm. Rendben. Lesz rá venti is, ha eljutok odáig, hogy megvegyem. Csak nem lenne rossz, ha nem 5+venti, hanem 4+venti lenne. Mit ajánlasz rá hűtésnek?

Értem, hogy átszellőzteti a gépet, csak olyan idegennek tűnik, hogy üresen marad a gép oldalán a venti helye. A mostanimmal meg nem tudom mit kezdjek, kidobni nem akarom, de a gépben használni sem.

Ebben az esetben melyik kettő legyen elöl és hátul? Sharkoon jónak tűnik a golflabda lapátokkal, de a két ventire nem szeretnék 3e-nél többet költeni, ez meg a dB rovására mehet.

Nem szeretném, hogy az legyen, hogy megveszem a vga hűtőt, rárakok valami überhalk hűtőt, végre cseng lenne, aztán a két házhűtő meg benyomja a volume up-ot :P

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5660) G@ß! válasza jolti05 (#5656) üzenetére


G@ß!
őstag

Jaja, én is gondoltam.

Henk: Sajna nem cseréltem még hűtőt, ezért nem tudom, hogy mire kell odafigyelnem...
Segítessz nekem ebben egy picit? :U

(#5661) canniball válasza jolti05 (#5659) üzenetére


canniball
nagyúr

"...idegennek tűnik, hogy üresen marad a gép oldalán a venti helye."
Hidd el, hogy többen használják a gépet oldalsó venti nélkül, mint amennyien azzal. :)

"A mostanimmal meg nem tudom mit kezdjek, kidobni nem akarom, de a gépben használni sem."
Hagyd ott kikötve, így a "luk" sem zavar és csendben is lesz. :D

"Sharkoon jónak tűnik a golflabda lapátokkal..."
Ha jól emlékszem épp erre írták itt nemrég, hogy hangos.
Mekkora ventik kellenek (elől/hátul)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5662) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Hali ! Valahol láttam már egy képet, de már nemtudom hol.. a Lényeg hogy hogyan lehet megcsinálni hogy a ventillátorom ne 12 V-ot kapjon hanem 5-öt ? ( van 1 hosszabito és azt akarom ugy átkötni hogy lehetőleg 5 V-ot kapjon ) .. Thx előre is a helpet ..

ui.: a ventillátor csak a Freezer 7 Pro-nak segit be, de teljesen felesleges mert akárhogy terhelem a gépem 33-34 fok a procim :)

(#5663) Skizz válasza gergobaby (#5662) üzenetére


Skizz
addikt

Sárga és piros vezetéket megfordítod a molexen.

[ Szerkesztve ]

(#5664) forceberg válasza Skizz (#5663) üzenetére


forceberg
veterán

Azt ne cserélje meg! Mert mi van, ha később rádug egy vinyót? Nem biztos, hogy az elektronika örülne a 12V-nak.
És hol írta, hogy Molex HDD csatis hosszabítója van?
Ha az van, akkor: A csati venti felőli oldalán csináld az átkötést!
A fekete drót maradjon a helyén. S a másik a sárga helyett a pirossal legyen szemben.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5665) Skizz válasza forceberg (#5664) üzenetére


Skizz
addikt

Nem kell a táp molexének megcserélni a két vezetékét, ráköt egy Y elosztót, aztán ha nem kell 5V a ventinek akkor kidobja az elosztót...

(#5666) sgergi válasza forceberg (#5664) üzenetére


sgergi
veterán

Nem a tápon kell megcserélni, hanem a venti csatiján. Egyébként meg meg kell jelölni, és akkor tudni fogja.

(#5667) forceberg válasza Skizz (#5665) üzenetére


forceberg
veterán

Én értem, csak ha már megkérdezte, akkor nyilván nem minden teljesen egyértelmű neki, mint nekünk.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5668) Skizz válasza forceberg (#5667) üzenetére


Skizz
addikt

:R

(#5669) mob_zzz válasza nesa (#5636) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Nem ott van?

(#5670) mob_zzz válasza #96302336 (#5637) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Kár, hogy csak most mondod. Már megvettem sajnos ezt a Zalmant és nem akarok bohóckodni eladással. Amúgy a Termalright megoldása nagyon jónak néz ki, de majdnem annyiba kerül mint amennyit az alaplapom ér...

(#5671) nesa válasza mob_zzz (#5669) üzenetére


nesa
veterán

Nagy a valoszinusege hogy nem ott van, altalaban a tapcsati kozelebe szokott lenni ill a PWM-ek kozott.

(#5672) Henk válasza jolti05 (#5659) üzenetére


Henk
veterán

A venti nehéz kérdés főleg,hogy olcsó legyen meg halk is.Hát ilyen szinte nem létezik.Szerintem ezzel járnál a legjobban,olcsó és halk is:120mm Arctic-Cooling Fan AF12025L 990 Ft

Itt ph-n is betudod szerezni:[link]
Aztán ha mégis hangosnak találod esetleg leszabályozod a fordulatot.(nem lesz az)
Az a golflabda Sharkoon egyáltalán nem halk.Azt a régi ventit meg tedd bele egy dobozba.Akkor nem dobtad ki és nem hangos. :D Vagy maradjon a gép oldalában csak ne használd ahogy canniball kolléga javasolta.De ebből ha veszel 1-1db-ot előre és hátra meg a vga-ra 1-et az még csak 3k,teljesen jó.De ha mindenképpen akarsz oldalra is 1-et ami üzemel akkor is 4k-ból megvan.
Ennél olcsóbbat nem tudsz vagy ha igen annak olyan hangja lesz,hogy feleslegesen költöttél rá mert olyan hangja lesz mint most.

(#5673) Henk válasza Henk (#5672) üzenetére


Henk
veterán

Most jut eszembe beajánlottam neked a 12cm-es ventiket aztán nem is tudom mekkora kell a házadba. :W
Mérd meg,hogy mekkorák építhetők be a házba és annak tudatában kell választani valamilyet.

(#5674) Henk válasza G@ß! (#5660) üzenetére


Henk
veterán

Priviben. :K

(#5675) mob_zzz válasza nesa (#5671) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Nem tudtam. Úgy rémlett pedig, hogy az Asus saját programja NB címkével illette az alaplapi hőmérsékletet, bár lehet, hogy erre is rosszul emlékszem.

(#5676) G@ß! válasza Henk (#5674) üzenetére


G@ß!
őstag

Privi ment! :DDD

(#5677) Thusor


Thusor
őstag

Felszereltem a számítógépház elejére egy 9 cm ventit... az lenne a kérdésem, hogy melyik a jobb megoldás, ha az alaplapra, vagy ha a tápra csatlakoztatom a ventit?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#5678) Skizz válasza Thusor (#5677) üzenetére


Skizz
addikt

Ha az alaplap nem pwm-es, akkor hót mindegy.

(#5679) jolti05 válasza canniball (#5661) üzenetére


jolti05
őstag

Ebben biztos voltam, csak rettentő makacs és földhözragadt vagyok, de legalább helyén van az önkritikám :B
Az otthagyom lógva módszer egészen bejövős :D

Pedig a Sharkoon-okról sokat olvastam régen, és nagyon dícsérték. Szemetek :DDD

MOD:
Henk:

Előbb inkább megnézem mi való előre meg hátra. De szerintem 8 vagy 9-es.
A helyzet a következő:
Elöl-hátul 2-2 8centis venti fér el, oldalt még egy 8centis, és felül egy 12-es.
A 990 Forintos 12cm-es venti elég jól hangzik, csak ha kereszthűtést szeretnék, akkor bizony nem jó :(

Az S1-re jó lesz az Arctic, tetszetős, az ára is igencsak rendben van, de hiányzik még 2 nyolcas :)
Arctic-Cooling Arctic Fan 8 ?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5680) Thusor válasza Skizz (#5678) üzenetére


Thusor
őstag

megnéztem, pwm-es az alaplapom... egyébként az mire jó?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#5681) canniball válasza Thusor (#5680) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól tévedek hőmérsékletfüggő fordulatszám (és zaj). De ahhoz olyan venti is kell... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5682) Henk válasza Thusor (#5680) üzenetére


Henk
veterán

Tudja a venti sebességét automatikusan vezérelni hőmérséklet függvényében.Így nem pörög mindig max fordulaton csak ha szükség van rá.

(#5683) Henk válasza canniball (#5681) üzenetére


Henk
veterán

Lekéstem. :D

(#5684) canniball válasza jolti05 (#5679) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az otthagyom lógva módszer egészen bejövős :D"
Örülök, hogy végre olyat is tudtam javasolni, ami neked is elnyerte a tetszésedet. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5685) canniball válasza Henk (#5683) üzenetére


canniball
nagyúr

Á, dehogy: nem lekéstél, hanem megerősítettél. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5686) Thusor válasza canniball (#5681) üzenetére


Thusor
őstag

De gondolom az se baj, ha maxon megy állandóan... csak nem olyan hangos a 2000rpm?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#5687) Henk válasza Thusor (#5686) üzenetére


Henk
veterán

Az attól függ milyen ventilátor.Meg a hangos is relatív.

(#5688) Thusor válasza Henk (#5687) üzenetére


Thusor
őstag

Ez egy Thermaltake A1911-es venti és a gyártó szerint 21db hangos.... számomra, ahogy most használom max fordulatszámon, nem hangos, elviselhető.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#5689) Henk válasza jolti05 (#5679) üzenetére


Henk
veterán

A 8cm-es AC-t nem ismerem,de gondolom hasonló kaliber lehet mint a 12-es.Árban az is jó tehát én a helyedben valószínű azt választanám.Bár a kissebb ventik mindig hangosabbak picivel nagyobb társainál.
Most már a gép tetejébe is akarsz tenni? :DDD :DDD
Így már tényleg nem jön ki 3k-ból.Meg lassan olyan lesz mint egy szélerőmű.Azzal azért kalkulálj,hogy akármilyen halk is egy venti 4-5 db esetén már megjöhet a hangjuk.
Szerintem csináld úgy,hogy az S1-re egy 12-es a gépbe előre,hátra,oldalra meg 8-as AC-t.Ennek tökéletesnek kell lenni.

(#5690) canniball válasza Thusor (#5686) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy jobban pörög az bajnak nem baj. A zaj meg mint Henk kolléga írta relatív, füle válogatja. Nekem a NoiseBlocker SX2 Pro ventim ~1500-as fordulata is sok, ezért inkább ~800-on járatom.
Ha gondolod kösd rá a tápra, aztán ha jó jó, ha nem lehúzod és rákötöd a lapra. Cca. 10 perc az egész. :)

Mod.
"...számomra, ahogy most használom max fordulatszámon, nem hangos, elviselhető."
Akkor semmi probléma, használd így. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5691) Henk válasza Thusor (#5688) üzenetére


Henk
veterán

Ha téged most sem zavar akkor mindegy,hogy van szabályozva vagy nincs.Mehet 12v-ról legalább több levegőt szállít.
Amúgy amit megadnak dBA értéket a gyártók azt nem tudom hogyan mérik.Múltkor leellenőríztünk párat kiváncsiságból,de az értékek köszönő viszonyban sem voltak a gyárilag megadottal. :U

(#5692) jolti05 válasza Henk (#5689) üzenetére


jolti05
őstag

Igen, valószínűnek tartom, hogy a két AC elég hasonló lehet, mivel [link] itt pl halálugyanúgy néznek ki.
Szerintem jó lehet...
Sajna ez van, nem tudok 12-eset rakni 8-es helyre :(

"Most már a gép tetejébe is akarsz tenni?"
Az eredeti 5letem az volt, hogy oldalra egyet, plusz felülre egy 12-eset :D

Pontosan. Ettől félek én is, hogy a sok halk hűtő pont olyan lesz, mint most ez a néhány. Ha tudnám tartani a táp+cpu cooler hangeffektjét, akkor nagyon meg lennék elégedve.

Na várjunk. Jól értem, hogy most azt tanácsoltad, hogy vegyek egy 12cm-es hűtőt az S1-re(ezzel még semmi bajom, rendben van), és 3x8cm-est előre-oldalra-hátra? :D Ez így már elég durván hangzik, ennyire talán nem kell "túlbiztosítani" a szellőzést. Nekem előre-hátra, vagy oldalra-felülre bővel elég lenne venti :B
Akkor hogyisvanez? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5693) Henk válasza jolti05 (#5692) üzenetére


Henk
veterán

Nagyon elbeszélünk egymás mellett.
Az S1-re kell egy 12cm-es a vga-t hűteni asszem eddig ok.
Nekem az magától értetődő volt,hogy a pc ház elejébe és hátuljába kell 1-1db venti.Azt hittem ezt letisztáztuk,hogy ez így működik jól.Mivel erőltetted,hogy oldalt ne legyen az a nyomorult lyuk a gép oldalán azért mondtam,hogy akkor oda is tegyél 1db 8-ast.Így jött ki a 3db.
Az oldalsó már nem indokolt,de mivel ragaszkodtál a lyuk elfedéséhez ezért mondtam,hogy ám legyen.Ugyanígy gondolom a felső ventilátor sorsát is.
Szerintem előre és hátra 1-1db elég.Ha még fokozni akarod a hatást akkor jöhet oldalra és felülre.De ez már csak pénztárca és fül kérdése.
Így világos? :D

[ Szerkesztve ]

(#5694) tukko1


tukko1
aktív tag

Valaki használ itt SilenX iXtrema ventit? A 12centisből van olyan ami 25cmf-el több levegőt szállít 3dBA-val kevessebb zajjal, mint a NF-S12 Noctua! Létezik ez? Mondjuk az ára is borsos!

(#5695) Noi88 válasza tukko1 (#5694) üzenetére


Noi88
tag

Miért ne létezhetne? :) Gúglizz egyet, lehet hogy van teszt valahol róla.

(#5696) jolti05 válasza Henk (#5693) üzenetére


jolti05
őstag

Az "otthagyom lógva" módszer szimpatikus lett, fentebb :) Így nincs lyuk, csak éppen nem forog.
S1 teljesen rendben, 1előre, 1 hátra és pont :) Minden AC.
Már ez is kicsit sok, de úgy gondolom, egye fene, ha tényleg halk lesz :)

Világos, Michael Jackson :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#5697) canniball válasza tukko1 (#5694) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra figyelj, hogy az NF-S12-ből van két fajta (-800/-1200), a 120-as SilenX iXtrema Pro-ból pedig öt verzió, köztük két 38mm vastag; ráadásul a Noctua m³/h-ban adja meg a teljesítményt, míg a SilenX CFM-ben.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5698) tukko1 válasza canniball (#5697) üzenetére


tukko1
aktív tag

A 12cm-es 1200rpms noctuára gondoltam, ami 81m³/h (47.67CFM) levegőt szállít és 17dBA zajszitje, és erre [link] ami 72 cfm-et szállít, 1400rmp és 14dBA! Szóval az Xstrema másfélszer jobb a hatásfoka és szinte nem is hallani!

(#5699) canniball válasza tukko1 (#5698) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy Gorneck23 kolléga szavaival éljek: számolj a szélzajjal is.
Egyébként csak azért szóltam nehogy elkeveredj a sok szám között, de látom képben vagy. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5700) jenei92


jenei92
senior tag

Az AC ventikkel megvagytok elégedve?Nxugdíjas kollegánál be jelentkeztem 2db-ra.. :D egy radira szeretném tenni valaki használja arra? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.