Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) ANOka válasza Flowtation (#17700) üzenetére


ANOka
őstag

:R Van 60W-os változatban is, amit linkeltem.

Egyébként ezt az összeállítást gondoltam:
- 60W-os táp
- SP901E LED Signal Amplifier
- 17 keys Mini RF Wireless Led Dimmer
- DC Power Connector Wire Female Cable (a hosszát majd kitalálom)
- 4 pin RGB Connector Cable Female (hosszabbat 1-2m körülit sajnos nem találtam, tüském van otthon)
- Extension Cable cord Wire with 4pin (az előbbi rövid kábel miatt, sztem ebből is van otthon)
- (esetleg) egy megfelelő méretű műanyag doboz a fenti cuccok beszereléséhez, hogy nézzen is ki vhogy

Van amit kihagytam, vagy más alkatrészekkel jobb?

(Az olcsóság már kevésbé érdekel, már annyiféle megoldással próbálkoztam, mert az előző sosem volt jó. Ez volt a "tanulópénz".)

[ Szerkesztve ]

(#17702) Flowtation válasza ANOka (#17701) üzenetére


Flowtation
őstag

Anno nézegettem én is egy ilyen összeállítást, de már régebben. Nem vagyok benne biztos, de az sp901 az nem kell. 3 méteren nem hiszem, hogy kellene erősíteni a jelet. Van egy logout-os cikk, ilyen DIY ambilight, igaz régebbi, de szerintem nézz utána, sok okosság van ott is leírva. Mi fogja vezérleni a szalagot? Csak azt szeretnéd, hogy világítson a tv mögött különböző színekkel vagy azt, hogy a tv-n futó tartalom alapján változzon?

szerk: megtaláltam a cikket.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17703) ANOka válasza Flowtation (#17702) üzenetére


ANOka
őstag

Csak azt szeretném hogy világítson a TV mögött (ált. fehér színnel).
Nem akarom, hogy a tartalom alapján változzon.

Viszont azt sem akarom, hogy a LED szalag végén már "kékesedést" tapasztaljak azért, mert nem jut el odáig megfelelő mennyiségű szufla. :F

[ Szerkesztve ]

(#17704) Flowtation válasza ANOka (#17703) üzenetére


Flowtation
őstag

A konyhában nekem 3528-as van 120l/m, ahhoz 3m-re 60W-.os táp van. Most, hogy számolom, eléggé határon van járatva, de eddig még nem volt gond és kékesedést sem láttam.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17705) macilaci78 válasza ANOka (#17697) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Összesen 3 méter 5050/60 RGB szalagod van, ami kb 45 W. Csatornánként 1,2 A max, nagyjából a leghitványabb RGB vezérlő is 3×2 A-t elbírja.
Egy 60 W-os tápegység elég erre.

Vezérlőből 12 egy tucat, válaszd, amelyik szimpatikus. Tápegységből márkásak, FSP, MeanWell, stb.

USB tápellátás 5 V-tal dolgozik, 9 ampert kéne kitolnia, hogy meglegyen a 45 W a szalaghoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17706) macilaci78 válasza germinator66 (#17695) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én itt vásároltam be magamnak. 2835/120 WW, 225 cm az előszobafal kalaptartóján 6 W tápegységgel kb 60%-ra leszabályozva a vezérlővel, világít rendesen, nem is melegszik.
Van hideg, meleg, természetes fehérben is. Ha vagány vagy, ragassz fel 1-1 csíkot egymás mellé, RGB vezérlő, hogy a 3 színhőmérsékletet tudd keverni neked tetszően és fényerőt is állíthatsz.

A led egy relatív szűk spektrumban sugároz, tehát a hideget a meleggel összeöntve nem lesz langyos. Inkább ahhoz hasonlítanám, mintha az egyik lábad egy lavór hideg vízben, a másik lábad egy lavór forró vízben lenne. Átlagosan jól esne? :P

Anroéktól is vásároltam szalagot és tápot is, nem volt vele gondom, V-Tac táp is jó még, de a nem Samsung chipes ledégők elhullottak, Samsung chipessel még nem foglalkoztam. A kínai forrásból származó szalagok, ledek kikoptak rég.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17707) macilaci78 válasza Flowtation (#17702) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Be is raktam a cikket az összefoglalóba. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17708) Flowtation válasza macilaci78 (#17707) üzenetére


Flowtation
őstag

:R :K

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17709) germinator66 válasza macilaci78 (#17706) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszönöm neked is és Flowtation-nek is! A budapesti cég szimpatikus, jó lenne élőben látni a termékeket.

Gondoltam én is arra, hogy eleve több csíkot rakok fel, eltérő színhővel, és ha nem is feltétlen keverem őket, de legalább tudok választani utólag is, mikor melyik az előnyösebb.

Ezek a dimmelők gondolom PWM-mel működnek. Nem tapasztaltok esetleg vibrálást? Az említett minta lámpatest hálózati (230V) betápos (nagyon egyszerű áramkörrel), kb. 5 perc alatt le is fárasztja a szemem. :(

[ Szerkesztve ]

(#17710) macilaci78 válasza germinator66 (#17709) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha gondolod, gyere át, nézd meg a kalaptartóba rakott szqlagod az Allee-nál.
Amúgy nekem az üzletben egy szavamra összeraktak egy próbaáramkört, nem boldogultam a vezérlő beállításával és megmutatták. Szerintem kipróbálhatsz az üzletben több dolgot is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17711) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Családi ház külső homlokzatára szeretnék LED füzért (ezt a függönyszerűt).
Milyen ebay-es, vagy alis beszerzési forrást javasoltok? Hány led-est érdemes, milyen fényerővel, milyen táppal?
Köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#17712) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok,

Konyha LED világítás témában írnék, led szalag ki van válaszva az ANRO-nál, most épp a tápot válogatom. És megakadt a szemem a dimmelhető variánsokon.
Vajon ha veszek egy dimmelhető Valena Life inmatic kapcsolótestet, akkor az működni fog?
A kérdésem arra vonatkozik, hogy általában a tápegység után van kötve a dimmer, itt viszont előtte lenne.
A konyhafalon direkt van egy kapcsoló (persze sorolt... így külön fali dimmer vacak nem jöhet szóba) amivel a LED-tápot kívántuk kapcsolni.
Így viszont ha sima 101 kapcsoló helyett beraknám a Valenás dimmert akkor az a tápnak adna kevesebb áramot?

(#17713) macilaci78 válasza Fr3eWar (#17712) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 12 V-os ledszalagot a 12 V-os ággal tudol dimmelni. Ha egy 230 V-os dimmert teszel a rendszerbe, akkor a tápegységbe menő áramot mókolod, a tápegység viszont igyekszik a 12 V-os ágra stabilizált áramod adni, szóval igyekszik kompenzálni azt, amit a 230 V-os dimmerrel elkövetsz...
Nem látok az Inmatic termékvonalon olyan szerelvényt, ami ne 230 V-ot mókolna. Ha a kapcsoló a lényeg, nézzél hozzá 230 V-os szalagot.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17714) Fr3eWar válasza macilaci78 (#17713) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Valami ilyesmit sejtettem, köszi! :R
Marad a sima kapcsoló, majd az aluprofilba rakok max egy dimmelőt.

(#17715) macilaci78 válasza Fr3eWar (#17714) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a személyes tapasztalatom, hogy a dimmelés csak addig fontos, amíg beállítasz rajta egy kényelmes fényerőt, amin utána használod. Én a kalaptartóba már nem nem is távirányítós vezérlőt kerestem, hanem sima "analógot". Rögtön a tápegységnél van a vezérlő eldugva.

De komolyan, mik lehetnek azok a dolgok egy konyhapulton, ami miatt a fényerőt állítgatnád? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17716) Flowtation


Flowtation
őstag

Nekem azért a konyhában jól jött a dimmeles. Igaz csak annyiban, hogy ha reggel lejövök és felkapcsolom, nem üti ki a szememet. 2835-ös van fent, 120/m-es, reggel a vak sötétben igen erősen tud "ébreszteni". :-)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17717) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

A Philips használ egy kifejezést, EyeComfort vagy Eye Comfort.
[link] Ez alatt írják, Non-visible flickering
for any ambience.

Szerintem ezzel teljesen összezavarják az embert. Nincs ember aki ránéz egy LED-re és megmondja vibrál vagy nem. 50Hz a hálózat frekvenciája. Azon a frekvencián senki nem látja a vibrálást.
(Eldönteni, vibrál vagy nem, én azt a módszert ismerem, hogy a telefon kameráját manuális módba kell tenni, beállítani mondjuk 1/250 záridőt, és így kell ránézni a LED-re mert akkor a telefon kijelzőjén látszik vibrál a LED vagy nem vibrál.)

Most akkor a nem vibráló E27 menetes Philips LED az EyeComfort?

(Még az árukereső.hu se segít, nincs olyan opciója, hogy csak nem vibráló E27 menetes LED-ekre szűkítsem a keresést. Ezekkel a szűrőkkel ad 24 találatot: LED izzó, fénycső + E27 + Fényáram: 1 521 lm + philips.
EU kitalálhatna erre egy szabályozást, valami egyértelmű jelzést a csomagoláson hogy folyamatosan világít vagy vibrál. Olyan elterjedt lett az E27 LED, már a kisebb élelmiszerboltokban is ott vannak.)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#17718) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok!. Vettem 5050-es ledet. Szalag. 4000K. 10.8W/méter. Ilyen nagy teljesítményűvel még nem dolgoztam, az U alumínium profil úton van rá a fedél is, hűtés megolva, de csak halkan kérdezem meg...., minek kaptam mellé egy tubus szilikon pasztát? Sejtem, de mégsem áll össze, ott a 3M az álljan. Vagy nem elég?

[ Szerkesztve ]

(#17719) Fr3eWar válasza macilaci78 (#17715) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Egyszeri beállítás lenne itt is, de inkább vettem az 1000lux/m ledszalagot, erősebben gondolkoztam, és azt visszadimmelni megfelelő fényerőre.

(#17720) pjen válasza tknof1871 (#17717) üzenetére


pjen
félisten

A LED egyenáramú eszköz,nem sok köze van a hálózati frekihez,legalábbis normális táp esetén.

(#17721) tknof1871 válasza pjen (#17720) üzenetére


tknof1871
őstag

Nekem van több régi (kb 10 éves) E27 menetes LED-em és egy újabb (néhány éves A60AP-E27) és ha a telefon kameráján keresztül nézem 1/250 záridővel akkor a régi vibrál az újabb meg nem.

Tápegység hogy jön ide? Nekem E27 menetes fali és mennyezeti lámpába kell LED. Amikben régen wolfram szálas izzó volt.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#17722) macilaci78 válasza tknof1871 (#17721) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy, hogy maga a led nem kapja meg a 230 V-ot. Van egy elektronika a ledégőben is, kvázi egy tápegység.

Az ember egy bonyolult dolog. Vannak olyan dolgok, amiket nem érzékelsz, de fiziológiai hatást gyakorolnak rá. Ilyen lehet például a különféle sugárzások széles választéka, vagy a "vibráló led". Van, aki érzékenyebb rá és fáj a feje, fárad a szeme, stb. Maga a hatás a neoncsöves időkből is ismerős.
A Philips-nek van egy olyan technológiája, ami garantáltan kiküszöböli ezt a hatást, ennyi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17723) farkas-j válasza macilaci78 (#17722) üzenetére


farkas-j
őstag

Bocsáss meg, de ez nem a Philips technológiája. Vagy nagyfrekvencián vagy egyenfeszültségen kell táplálni a LED-et és akkor nem fog vibrálni. Ennyi. Szerintem erre bármelyik gyártó képes vagy képes lenne, csak van amelyik tojik erre ill. inkább spórol néhány Eurocentet.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17724) macilaci78 válasza farkas-j (#17723) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó, akkor a Philips használ egy olyan technológiát, ami garantáltan kiküszöböli ezt a hatást, ennyi. A többiek vagy nem használják, vagy nem verik ilyen nagy dobra. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17725) pjen válasza farkas-j (#17723) üzenetére


pjen
félisten

Végül is akkor mi a Philips teknologiája.Maci jól írta,valamilyen táp van a fényforrásban,hiszen nem kaphat hálózati váltót.Hogy ezt,hogy hívjuk,és milyen minőség az változó.

(#17726) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az előszobában a plafonon ufo lámpatest van hagyományos izzóval. Azon gondolkodtam, hogy lecserélném ilyen utólagos led világítással. A kérdés, hogy mennyire lenne hatásos, mivel ha ez lesz, akkor marad a kék búra, tehát veszítek a fényerőből. Vagy legyen inkább falon kívüli led panel? Ez utóbbi sem rossz, viszont nem a legelegánsabb, a szebbek meg húzosabbak, legalábbis a többihez képest. Ez még tetszene is, igaz süllyeszthető, de megjelenésében falon kívülinek írják, illetve samsung technológia. A beépítési lehetőségek még nem derültek ki, nekem sima plafonra kell, nem álmennyezetbe, szóval a legutolsó lehet, hogy felejtős?

Na a nagy kérdés, hogy melyik javasolt szerintetek? A következő kérdés a majd a teljesítmény lesz, ezeket most 18 wattal néztem.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#17727) macilaci78 válasza Flowtation (#17726) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az összefoglalóban van táblázat, a meglévő lámpatestedbe elvileg max 60 W hagyományos izzó rakható, ami kb 700 lumen fényerő. Még a legkisebb ledes megoldás is hozza ugyanezt. A búra a fényből vesz le valamennyit, ez független attól, hogy mi a fényforrás.
Ha a meglévő lámpád tetszik, akkor vegyél bele egy tetszőleges led fényforrást (akár a benne lévő e27 foglalatba).
A tányér esetén mérd le előtte, hogy mi fér be, illetve nézd meg azt is, hogy a lámpatesten belül hogy mennek a kábelek. A tányérokat tarthatja mágnes és csavar is. Ha a lámpa alapja nem fém, vagy a kábelek eltartják a tányért, a mágneses rögzítést buktad is.
Amit linkeltél, az olyan, mint egy felni: a kerületén és sugárirányba, középről indulva is vannak ledek, középen a trafóval. Van olyan is, ami csak egy ráma, középen üres, a trafó külön van külön rögzítéssel és egy pici csatlakozóval kapcsolódik a kerethez. Lehet, ilyen fazon előnyösebb a lámpatesten belüli kábelek miatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17728) BullZeye


BullZeye
veterán

Vettem 12V 12,5A-es tápot kintről, az mennyire normális, hogy semmi nincs rákötve, és 16-17W-t eszik?

Van egy 12V 8A kockatápom, az 0W-t eszik amikor nincs rajta semmi...

10méter WS2815 led van rákötve, és megeszik 60Wattot, picit soknak érzem, lehet szar a táp, vagy ezek a tápok alapjáraton égetik a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#17729) BullZeye válasza BullZeye (#17728) üzenetére


BullZeye
veterán

Semmi, én voltam a hülye, rajta maradt egy LED szalag ami ugyan nem világított mert kikapcsoltam, de áramot azért evett így is.

(#17730) pjen válasza BullZeye (#17729) üzenetére


pjen
félisten

Ha kikapcsoltad,hogy evett áramot?

(#17731) Kicsirics77 válasza pjen (#17730) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Paks II meddőterhelésen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17732) BullZeye válasza pjen (#17730) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez kérlek egy nagyon jó kérdés, most teszteltem picit.

Weemos D1 = 1W

5m WS2815 12V-os 60led/m, 300 led = 7 Watt ha jelet nem kap, csak áramot, szóval nem világít (kocka táppal, és az újjal is néztem, Weemos a közelében se volt mikor áramot kapott).

12V 12,5A táp = 4W - amit linkeltem ha nincs rákötve semmit akkor 4Wattot, vettem 3at, megnéztem 2-t mindkettő 4W

Nálam lesz 3x5 méter led azaz 21W, 2 táp azaz 8W, és 1 vezérlő, szóval ha nem csinálok semmit vele és "ki van kapcsolva" akkor laza 30 wattot eszik.

Úgyhogy minden elé bekerül egy Sonoff Basic, és arra a heti 2 alkalomra bekapcsolom azzal.

Kiszámoltam, évi 10.500 Ft-ba lenne fenntartani, ha nem veszem észre, hogy ez ennyit zabál. :\

szerk.: Ja és 5 méter lednél legtöbb 32Wattot láttam, azaz 15 méternél 100 Wattot is megehet ez a csodacucc, úgyhogy annyira mégsem olcsó használni ezeket :)

[ Szerkesztve ]

(#17733) macilaci78 válasza BullZeye (#17732) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezért írom mindog, hogy a ledszalagot a tápegység előtt kapcsoljuk ki...

És igen, a 10-15-20 W/m fogyasztású ledszalagok nem olcsón üzemeltethetőek. Baromi faintos 3×3=9 métert körbetekerni egy álmennyezeten fővilágításnak, de az kb 100-200 W. Egy kis szobába. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17734) BullZeye válasza macilaci78 (#17733) üzenetére


BullZeye
veterán

Ledszalagot kikapcsolja WLED, üresjáratban fogyaszt 7 wattot, nem világít semennyit, úgyhogy itt tényleg az a megoldás, hogy 1 konnektorrol fog menni és mindenek előtt lesz egy sonof basic ami lelövi a tápokat és ledeket és vezérlőket egyaránt.

(#17736) BullZeye válasza #46372352 (#17735) üzenetére


BullZeye
veterán

Simán állítható a fényerő telefonról, és a maximum 2200, picit túlgondolod a dolgokat.

(#17738) farkas-j válasza #46372352 (#17737) üzenetére


farkas-j
őstag

Igen, általában 2 (egy hideg és egy meleg) színhőmérsékletű LED csoport van az állítható színhőmérsékletű lámpákban. Ezen csoportok fényerejének változtatásával változtatható s színhőmérséklet érzet.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#17740) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Átverve érzem magam erősen. 5050-es LED és nem hozza a ráirt wattot. Mértem. Szakszerűen szereltem, minőségi táp, de a felét sem tudja a dobozra írtnak. Fény van, de fele sincs a watt. Hol a hiba? Amúgy: [kép]
:(
Papíron 108W lenne. Valójában 53 kerekítve. AC oldalon bezzeg zabál.

[ Szerkesztve ]

(#17741) macilaci78 válasza Kolondrum (#17740) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne érezd így. A névleges fogyasztását csak öreg korában fogja elérni. Majd mérd meg egy év múlva is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17742) Kolondrum


Kolondrum
félisten

11.74V - 4.53A-el. hát jó. Még döntve lesz egy 5m-es darab, az udvar felé. Nem rossz csak többet vártam, még úgy is, hogy a matt fedél van rajta.

(#17743) macilaci78 válasza Kolondrum (#17742) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lényeg, hogy az adott fényerőt minél alacsonyabb fogyasztéssal adja le. Ahogy öregszik, csökken a fényerő és növekszik a fogyasztás.
Amúgy nem írtad, hogy hány led van méterenként.
5050/60 szalag névlegesen 14,4 W/m-t fogyaszt, egy 5050/30 szalag pedig 7,2 W/m-t.
A névleges feszültsége 12 V, munkahelyen van kb 60 méter 5050/60 ledszalag 4-5 éve, 5 db 240 W tápegységre elosztva. Eddig 3 tápegységet cserültünk, ledszalagot nem. 11,5 V körülre állítottuk a tápokat, hogy kíméljük a szalagokat. Üzléetheléyiség éjszakai világítása, nem fővilágítás, de a dekortól több, IP-kamera például tiszta, éles felvételt készít színesben éjszaka is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17744) Kolondrum válasza macilaci78 (#17743) üzenetére


Kolondrum
félisten

[kép]
Minden a képen.
Ez addig megy még beállunk meg bepakolunk, esetleg a kukát kihúzom.

[ Szerkesztve ]

(#17745) macilaci78 válasza Kolondrum (#17744) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs ezzel baj. A fény elég?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17746) Kolondrum válasza macilaci78 (#17745) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dehogy elég, magára a kocsi környékére igen, de direkt (mert azt hittem a 10.000lm sok lesz) nem rendeltem még 5m-t ami kifelé az udvar felé döntve néz a többi elvén telepítve. Hát megrendelem és felrakom. Kb 45 fokban döntve néz, ahogy a léc adja, mert egy döntött profil ami fogadja ezt a leded egy vagyon, annyit nem adok érte és maradt sima alu profil abból megoldom. Meg lesz egy reflektor is ami utat világít a ház felé. Minden fasza csak sokkal több fényt vártam.
Minden távolról megy már a kapuba érve fel lesz kapcsolva, de lesz fizikai kapcsoló is a beállón ha nincs net.

[ Szerkesztve ]

(#17747) macilaci78 válasza Kolondrum (#17746) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szalaggal az udvar nem lesz hatékonyan világítva. A szalag 120°-ot szór, az oldalra 60°, ez a kép szerint meg is van. Ha csak 30°-ban megdöntöd a szalagot, a szénycsóva széle akkor lesz vízszintes és neked már pazarlás.
Udvarra a reflektor való. Ha már ott a kapcsolt 12 V a tető alatt, akkor GU4, vagy MR16 foglalatos foncsoros lámpát nézz, vagy 12 V reflektort.

Sevroland-nál barátságosabb áron vannak profilok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17748) Kolondrum válasza macilaci78 (#17747) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem lett igazam írtam a cégnek. Most épp szerelek de leírom mit mondtak. Később. Nem tartom korrektnek sem az alap esetet sem amit mondtak rá hiába van igazam.

(#17749) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Érdekelne a sztori töviről hegyire. Illetve ha nem tartod korrektnek, akkor akár a jogi vonatkozások is. Szerintem megéne legalább egy blogot, vagy egy összeszedett hozzászólást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17750) Kolondrum válasza macilaci78 (#17749) üzenetére


Kolondrum
félisten

Írok neked pü-t, nem hiszem, hogy ide be kéne másolni a válaszukat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.