Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26751) gyáliSanyi válasza Watt25 (#26744) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

PCMCIA CARD SLOT van rajta. Ebbe belemenne a mediacard?
Felőlem lehetne box is de a gyári TV távirányítóhoz ragaszkodnék.

Live poor, die ritch.

(#26752) Watt25 válasza gyáliSanyi (#26751) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, arra való. Az a kérdés, hogy CI+ -os -e? (Tévé doksijában nézd meg.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26753) gyáliSanyi válasza Watt25 (#26752) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

TV linkje
Fogalmam sincs hol nézzem.

Live poor, die ritch.

(#26754) BBéci válasza gyáliSanyi (#26753) üzenetére


BBéci
titán

A használati útmutatóban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26755) Watt25 válasza gyáliSanyi (#26753) üzenetére


Watt25
veterán

Nem értem. Megtaláltad a tévéd doksiját a neten. Mi a kérdés? Olvassam el én helyetted? Ha nem találsz benne CI+ -ra vonatkozó részt, akkor nem tudja a tévéd. (Ez egyébként valószínű sajnos.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26756) gyáliSanyi válasza Watt25 (#26755) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ott nem volt, akkor talán nincs is.

Live poor, die ritch.

(#26757) khorvat válasza gyáliSanyi (#26756) üzenetére


khorvat
senior tag

99% menni fog mivel egy LD420-al tulaj elmondása szerint ment, nézz meg te is UPC kábel TV topik 0. hozzászólását a nem hivatalos TV lista linket!

(#26758) scabi78


scabi78
senior tag

Na, két modell között vacillálok. A smart és a 3D nem kell, de a 200 Hz miatt választanám a 3d-s tévét. Csak tévézésnél vagy filmezésnél számít, hogy 100 vagy 200 Hz-es a tévé, ha szeretném, hogy azért ne legyen darabos?

[42LA620S]

[42LN5400]

A másik gondom a fejhallgató kimenet hiánya lenne. Az olcsóbbik tévén nincs ilyen, pedig kellene. Este a gyerek miatt fejhallgatót használnék. Filmet HTPC-ről néznék és az úgy megoldható-e, hogy a hang a pc-ből jön? Tehát, ha a pc hangkártyájába dugom a fülest, akkor lesz hangom? Azért kérdezem, mert ha jól tudom a hdmi a pc-ből a hangot és képet is viszi a tévé felé.

köszi :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#26759) gyáliSanyi válasza khorvat (#26757) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi!

Igen néztem ott van. Bár a UPC-s oldalon nem volt kiírva. Mindegy majd kihívom őket, hogy jöjjenek ki dobják rá, ha nem sikerülne hagy szívjanak ők is egy kicsit.

Live poor, die ritch.

(#26760) khorvat válasza scabi78 (#26758) üzenetére


khorvat
senior tag

Simán a PC aktuális hang kimenetét a HDMI-ről átváltod az integrált hangkártyára így a kép megy csak HDMI-n a TV-hez, a hang pedig a PC-ről a zöld jack csatlakozón a fülesbe! Ez így működhet!

(#26761) gyáliSanyi válasza Watt25 (#26755) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Nem találtam a leírásban, de megy mediacarddal!

Live poor, die ritch.

(#26762) gyáliSanyi válasza khorvat (#26757) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ma kijöttek beletenni a kártyát és tökéletesen működik a UPC mediacard-al!
Tegnap még kapott egy szoftverfrissítést a TV.
Nincs a támogatott TV-k listáján a UPC szerint ezért kicsit füllentenem kellett a típust illetően.

Live poor, die ritch.

(#26763) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Használtan keresek valami 50-60"-as LCD/LED/PLAZMA TV-t, a lényeg nem kell bele 3D, és legyen benne DVB-C, más nem lényeges. Árat nem írok mert ezek a szempontok szerint keresem a legjobb ár/érték arányút...

Válaszokat előre is köszönöm!

(#26764) khorvat válasza gyáliSanyi (#26762) üzenetére


khorvat
senior tag

Grat és sok jó mediacardos TV-s percet vele!:)

Ha TV-s hibám van én is mindig befüllentem, hogy a UPC listán rajta a TV hiszen megy vele hiába 2009-es!

U.I.: A nem hivatalos listába be is írhatod, másnek se legyen kérdés ezek után!

[ Szerkesztve ]

(#26765) DanielK


DanielK
addikt

Mit ajánlotok ehhez?
- 94cm a amx ami befér a nappali szekrénybe
- 2-3m a nézési távolság
- sorozatok (SD-ben)
- filmek (HD-720-ban)
- PlayStation 4
És nem lenne rossz, ha már a 3D-t is tudná, mondjuk pendrive-ról. :B
Köszönöm! :R

(#26766) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Milyen tévét érdemes manapság venni, ha a:

- keret 150k
- képátló 40-42"
- WiFi kell
- MKV-t tudja kezelni
- 3D nem fontos?

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#26767) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Anyumnak szeretnénk vásárolni egy tv-t a konyhába.

A kérdésem az lenne, hogy most azzal, hogy megtörtént a digitális átállás lehet olyan tv-t venni amivel fogni lehet vagy mindenféleképpen kell venni egy set top box-ot?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26768) Watt25 válasza Predator2 (#26767) üzenetére


Watt25
veterán

Többek között az is a lényege az új tévéknek, hogy nem kell hozzájuk box. Már amelyik tudja a DVB-T -t és az MPEG4-et, de ma már minden új tévé tudja.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26769) Predator2 válasza Watt25 (#26768) üzenetére


Predator2
addikt

Nézd el a tudatlanságom nem vagyok jártas a témában.

Magyarán ha bemegyek egy boltba veszek egy olyan tv-t amiben van DVB-T tuner azzal már bármilyen mókolás nélkül tévézhetünk is?

"kis" tv-ben van ajánlott vétel? Ránézésre ez a tv tetszett neki:[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26770) MrCsiT válasza Predator2 (#26769) üzenetére


MrCsiT
addikt

azért egy antenna, lehet, hogy kelleni fog még hozzá ;) :DDD

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26771) nightshadow válasza Dark Archon (#26766) üzenetére


nightshadow
veterán

40F6400 [link]

(#26772) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok :)

TV vásárlás előtt/küszöbén állok - mivel az új Digitális kábeltv szolgáltatóm HD-ben adogatja az eddig "simában" egy 4:3-as Sony Wega TV-n élvezett csatornák egy részét - és így próbálok rájönni, mi kell, és mi nem kell nekem.

Nézegetem a TV-s topic-okat, és ha már szét van szedve LCD TV vs és Plazma TV topic -ra, hát olvasgatom mindkettőt..

Miután a plazma topicban sikeresen felbosszantotta magát pár T. fórumtárs... azon, hogy visszaolvastam kicsit, és rákérdeztem, miért nyomja mindenki a plazmát közben mélyen elhallgatva, hogy még márciusban is azt írták többen is (több = 2) ,. hogy pl. RTL logó beégett a TVjükbe , gondoltam, itt is kérdezek, hátha , kedvesebb reakciót váltok ki az LCD-fanatikusoknál -s fórumtársaknál. :DDD

Tehát.. a plazma LCD-hez képest mélyebb feketéje elvitathatatlan, és már a fogyasztása sem annyira sok, mint a régi modelleknél, viszont ez a beégősdi, na ez gáz.
Tegyük fel , nagyon szerencsém lesz, és nálam nem ég be valamiért, akkor a kb. 3,5 méterről nézendő készülék - a műsor főleg TV filmek, mesék, Forma 1 lesz - lehetséges alanyainak körét 2-re szűkíthetem :

1. Plazma -alany
Panasonic TX-P50ST60

2. LCD - alany
Panasonic TX-L47ET60E 3D SMART LED

Szerintetek, melyik a jobb választás ? :F (árban kb. egál kivéve, hogy a plazma +24k a +3" -ért cserébe :P , az nem szempont így most. )

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26773) BBéci válasza MrCsiT (#26772) üzenetére


BBéci
titán

Ne terjessz valótlanságokat! Senki nem titkolja, hogy a plazmák beéghetnek. Ez mindenki számára ismert és nyilvánvaló. Viszont az előidézéséhez több feltételnek, körülménynek kell fennállnia, ami ritkaság. Ezért én egyáltalán nem foglalkozom a beégéssel, inkább élvezem a kiváló képminőséget.
A kérdésedre válaszolva: az LCD-t javaslom megvásárlásra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26774) satyi1


satyi1
csendes tag

Sziasztok, szeretném lecserélni a tévémet, de gőzöm sincs, hogy a jelenlegit mennyiért tegyem fel a netre és hová lenne érdemes?
A tévé egy 46"-os XL1-es Sharp.
Nagyságrendileg tudnátok javaslatot adni? A tévé egyébként tök jó állapotban van, a panel is hibátlan, stb., csak szeretnék modernebbet.
Előre is köszi a véleményeket.

(#26775) Zigi válasza BBéci (#26773) üzenetére


Zigi
senior tag

LCD-t ? Ilyet sem olvastam tőled még, a kissebb isp paneles lcd-t a nagyobb plazma helyett?
Mondjuk ha egész nap a retekklub megy az asszony meg a konyhába főz akkor tényleg lcd...

(#26776) krx21 válasza Zigi (#26775) üzenetére


krx21
nagyúr

Stratégiai váltás! Hogy aki jobban értékeli a plazmát, annak nagyobb eséllyel jusson, mert ugye a Panasonic kiszáll... :K Még én is szívesen bespájzolnék egy 65VT60-at, csak nincs rá lecsó...

[ Szerkesztve ]

(#26777) Tegla80 válasza krx21 (#26776) üzenetére


Tegla80
addikt

Az LG bejelentette,h Ők még 2014 ben gyártanak ,abból jut majd neked is :D ;]

Sony® & PlayStation®

(#26778) krx21 válasza Tegla80 (#26777) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt megveszed Te, ha alacsony az input lag-ja! :D

(#26779) Zigi válasza krx21 (#26776) üzenetére


Zigi
senior tag

Áhá :C Kapis

(#26780) Watt25 válasza Predator2 (#26769) üzenetére


Watt25
veterán

Na igen, mondjuk antenna is kell hozzá, bár jó lehet az is, amivel a régi tévét néztétek. (Feltéve, hogy nem olyan tévéről volt szó, amiben volt antenna... Mert ugye ilyen az újakban nincs.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26781) Predator2 válasza Watt25 (#26780) üzenetére


Predator2
addikt

Olyan volt amibe bele volt építve az antenna is.

Hol lehet azt megnézni, hogy ahol én lakom milyen antenna kell? Nógrád megye Borsosberény.

Kisebb tévében (konyhába való) van ajánlott vétel?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26782) Watt25 válasza Predator2 (#26781) üzenetére


Watt25
veterán

Tudom, hogy tök meglepő, de a MindigTV honlapján. Nem számítottál rá, igaz?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26783) gOldie


gOldie
tag

sziasztok,
a kerdesem a kovetkezo lenne: melyik samsung led tv-ben van olyan funkcio, hogy egy halozati meghajtorol le tud jatszani filemket jo minosegben? WLAN nem szukseges egy sima ethernet kabellel kotnem be az otthoni routerbe.
koszonom

Boldi

(#26784) Watt25 válasza gOldie (#26783) üzenetére


Watt25
veterán

DLNA

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26785) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Még mindig keresgélek, van most az Euronics-nál Philips 39PFL3008 99eFt-ért. Megér ennyit, milyen tv? Milyen panel van benne?

(#26786) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok .
Ezek közül melyiknek van jobb képminősége?
Panasonic VIERA TX-L55ET60E
Lg 55LA690
Lg 55LA740
Köszönöm.

(#26787) gOldie válasza Watt25 (#26784) üzenetére


gOldie
tag

kosznom, csak ezzel lehet? samba vagy nfs megosztas nem mukodik?

Boldi

(#26788) Watt25 válasza gOldie (#26787) üzenetére


Watt25
veterán

Csak DLNA-t tudnak a tévék.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26789) gOldie válasza Watt25 (#26788) üzenetére


gOldie
tag

koszonom, ez nagyon szomoru :(( miert nincs meg google TV..

Boldi

(#26790) pjen válasza gOldie (#26789) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen mi bajod a DLNA val?Egy serviióval közösen müködik minden.

[ Szerkesztve ]

(#26791) gOldie válasza pjen (#26790) üzenetére


gOldie
tag

hat foleg az, hogy egyreszt csak a dragabb TV-k tamogatjak, masreszt az nfs/samba megosztasokhoz nem kell meg egy szoftver, de hat ezzel meg egyutt tudok elni, ha stabilan es jok mukodnek.
koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

Boldi

(#26792) pjen válasza gOldie (#26791) üzenetére


pjen
félisten

Média lejátszóval nem tudod megoldani,bár az sem olcsó. :((

(#26793) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!

Elnézést ha nagyon off a kérdés, de szerintetek mennyit érhet egy JVC LT-42R90BU használtan, gari nélkül? Kb 5 éves a készülék, hibátlan. Bármi irányadó ár jól jönne. :R

Nagyon köszönöm!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#26794) zsoltee10 válasza Genji (#26793) üzenetére


zsoltee10
addikt

60eFt. Ennyiért mennek az A sorozatú (2008) Samsungok hasonló méretben.

(#26795) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

két versenyző között őrlődök...

Az LG PH-s cikkét olvastam, tetszik is, de lehet érdemes lenne már 50-colos tv-t venni, ha már vesz az ember... mondjuk nem sok a 3 col különbség, de 15 ezer a különbség, ami már nem számítana...

Mik az általános vélemények a Philipsel kapcsolatban....?

egy 32-s JVC-LCD tv-t váltani, T-home-s IP tv-vel használnám....

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#26796) Defoe válasza krx21 (#26749) üzenetére


Defoe
tag

Szia,
Kb 1 hete beszélgettünk egy konzolosra játékra alkalmas tévéről és akkor ajánlottad a Samu F6400-at. Közben az euronics-ben nagyon dicsérték az LG LA660S típusú készülékét. Egy kérdés merült még fel, gondoltam Te biztos tudsz segíteni :) Ugye mind a két tv tudja a valós 100Hz-t, viszont nem tudom hogyan állnak az input laggal - ha jól írom :) - Nem tudom ez pontosan mit jelent, csak azt, hogy számít :) Esetleg erről van valami információd?
A méret közben eldőlt, 40 vagy 42, attól függ melyik márka lesz a befutó.
Köszi előre is
Gábor

Esetleg ő: Sony KDL42W807
Ez azért jóval drágább azonos méretben is. Azért megtennéd, hogy a kettőtől külön értékeled, hogy megfelelő lenne-e? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26797) Defoe válasza krx21 (#26776) üzenetére


Defoe
tag

Ne haragudj, hogy ennyi kérdéssel bombázlak, de találtam egy másikat. Sony KDL42W650
Ezt a két Sony-t a t-home oldalán találtam és félek, hogy egy t pontban nem tudnának érdemben hozzászólni a dologhoz ezért szeretnék felkészülni tv tantárgyból :)

Az utolsó: Samsung UE40F6670
Befejeztem :) előre is ezer köszönet

[ Szerkesztve ]

(#26798) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,

Az alábbi paraméterekkel keresek LCD tv-t:
50"
legjobb képminőség
aktív 3D
250k körül húznám meg a határt
:R

Egyelőre még nem döntöttem el, hogy plazma vagy LCD, így csak személyes tapasztalat után döntek, főleg hogy a plazmát offolja a panasonic.

(#26799) komzs


komzs
tag

Segítség!

Van egy Samsung 46es6100 Led tvm. Hiányolom a gyorsmenüjéből az energiagazdálkodás változtatását, csak a menüből elérhető...
1032 verzió van rajt.
Online letöltötte a 1040 es verziót a Tv, de nem frissítettem le még.

Érdemes az újat letölteni vagy jár valami hátránnyal az új verzió?

Hozzáértő hozzászólásokat előre is nagyon köszönöm. :R

(#26800) krx21 válasza Defoe (#26797) üzenetére


krx21
nagyúr

Az input lag az gyakorlatilag a TV képfeldolgozási gyorsasága... A bemeneti jel és a ténylegesen megjelenített kép között eltelt idő... Tehát minél kevesebb annál jobb... Jelentősége csak akkor van ha konzolt, vagy számítógépet kötsz rá... Ha magas akkor bizony érződik, hogy az egér késik a megszokotthoz képest, illetve a játékokban is zavaró lehet...
A F6400 jó kis TV input lagja olyan közepesnek mondható... Az LG-t nem ismerem...
A W805 pedig nagyon jó input lag-al rendelkezik és az említett TV-k között a legjobb képpel... A Samsung csak a fekete szinten veri meg az IPS panel miatt...
A W650 is jó kis TV viszont vigyázz mert hiába van ráírva a 200Hz-es csoda, az bizony az csak 50Hz-es panellal van szerelve... Csak led vibráltatást tud, aminél főleg a W650-nek jelentősen lecsökken a fényereje...
Ha jó áron hozzájutsz a W805-höz akkor az a legjobb TV, csak ár/értékben a F6400 is meggondolandó, ugye mert az meg jelentősen olcsóbb...
A Samsung UE40F6670 is jó lehet, mert nem sokkal drágább a 6400-től és némiképp jobb a képe, van benne kisebb képességű micro dimming is...(helyi elsötétülő technológia, de nem full led...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.