Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26901) nelawen válasza pjen (#26900) üzenetére


nelawen
csendes tag

A kül. most kb. 10000 Ft. Igazából főleg film/3d filmezésre kellene. :))

[ Szerkesztve ]

(#26902) vallas


vallas
senior tag

Srácok holnap megyek az új TV-m ért... :DD

A PH-n is tesztelt LG 47 LN5400-s lett a kiválasztott...[link]

kíváncsi leszek milyen lesz a 32 col után a 47, majd rakok fel képet előtte utána...

Az edigital-ba 169.900 HUF [link]

Akinek kell a régi 32-s JVC az szóljon privátba....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#26903) pjen válasza nelawen (#26901) üzenetére


pjen
félisten

Itt mindenki azt mondja a nagyobb jobb,de ez egy vizuális műfaj,ha főleg film nézésre kell azt vedd amelyik NEKED jobban megfelel. :)

(#26904) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv. A samu UE-46F6500-ról tudna mondani vki egy-két szót, ha vkinek van ilyen? Örülnék a nagy méretnek, lehet hogy csk a kisebb testvére lesz, a 40-es. De ki tudja, majd kiderül :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#26905) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Eljátszottam egy új generációs konzol vásárlásának gondolatával. Jelenleg egy ilyen Samsung HD ready Tv-m van.
2,5 méter távolságból észrevehetek bármilyen különbséget egy mostani FHD Tv és a jelenlegi Tv-m képminősége között? A Samsungom felett mennyire járt el az idő, ha 3D, SmartTV és egyéb funkciókat nem nézem?
Esetleg 170ezer forint környékén tudnátok jó alternatívát mondani egy (42-5?) FHD TV-re amiben semmi extra nincs, csak szép a képe?

Előre is köszi!

(#26906) vallas válasza r6man123 (#26905) üzenetére


vallas
senior tag

3 hsz.-l előrébb van egy javaslat, pont ebben a kategóriában.... :))

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#26907) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

LG vagy Samsung? :) :D

Az alábbi készülékeket néztem:
Nem 3D-s Samsung UE42F5300
LG Electronics 42LN5400

Az IPS nagyon hízelgő az LG-re nézve. Illetve a kedvezőbb ár, fogyasztás, képfrissítés (legalább is amit megosztanak a termék leírásával kapcsolatban.) Kérdés, hogy valójában ennyivel többet tud az LG és még is kedvezőbb árazású.

3D-s :

Samsung UE40F6400 , vagy 6500
LG Electronics 42LA620S

Itt is hasonlóak mint a fent leírtak. Annyiban, hogy még nagyobb az eltérés...

Érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek, javaslatotok! :)

Röviden a kívánalmaimról:

-Full HD, LED TV , min.100Hz-tól (200Hz, 400HZ)
- képméret: 42" (40")
- WIFI, internet. külső tárolóról való megjelenítés (pendrive, külső vinyó stb.)
- min. 2 Év garancia! (szuper lenne, ha ez még bővíthető lenne)
- Szép éles kép! :) Szinhűség! kis fogyasztás , kedvező ár!
nem utolsó sorban MEGBÍZHATÓSÁG!

S egy jó bolt ahol mindezt megkapom! .)

Köszönöm!!!

jambi

(#26908) nightshadow válasza Lackó86 (#26907) üzenetére


nightshadow
veterán

A felsorolt készülékek közül csak az F6400/6500, amelyek valódi 100Hz-esek.

(#26909) Lackó86 válasza nightshadow (#26908) üzenetére


Lackó86
tag

Az LG-k nem valódiak?
Illetve Az aktív és passzív 3D mennyire tér el?

jambi

(#26910) nightshadow válasza Lackó86 (#26909) üzenetére


nightshadow
veterán

Az aktív és passzív 3D mennyire tér el?

Az aktív az vibrál (valaki látja, valaki nem), ezért van, akinek megfájdul a feje tőle. A passzív 3D nyugodtabb képet ad, de a technológiából adódóan felezi a felbontást. El kell menni kipróbálni, hogy a te szemednek melyik jön be jobban.

Az LG-k nem valódiak?

Azok, amelyeket felsoroltál, azok nem.

[ Szerkesztve ]

(#26911) Sznómen válasza Lackó86 (#26909) üzenetére


Sznómen
tag

A 620 már interpolál, tehát függetlenül a teszt-mérésektől (amire a samu drukkerek bőszen hivatkoznak) te valós 100hz-es képet látsz, de ha nem hiszed menj be egy aruhazba es nézd meg. Mivel IPS, véleményem szerint már 70-75 fokos szögből is ráver egy samura, és sokkal természetesebb szinekkel dolgozik(kontrasztarány kisebb mint a samunál, viszont élénkebb színhűbb képet kapsz).
Aktiv: 2db szemüveg bluetooth kapcsolat, elemes, egyedül gyereket ne hagyd nézni(erre a samu fel is hivja a figyelmet) drágább, ja és végig egyenes fejjel szabad nézni a 3D-t mert amugy sötétedik ha oldalra forditod a fejed.
Passziv: papiron felez, valóságban pedig ha megfelelő a távolság, akkor már abszolut jó képminőséget kapsz, cserébe kényelmes, nem vibrál, olcsó, könyebb szemüveghez hozzájutni és azt használni is ja és 4 db jár hozzá. 620-ban van már S2-es müholdas tuner is ha esetleg kellhet valamire.

[ Szerkesztve ]

(#26912) BBéci válasza Sznómen (#26911) üzenetére


BBéci
titán

Miből fogja észrevenni, megállapítani, hogy interpolál, vagy sem?
Műszeres kalibrálással az xVA panel semmivel nem színhűbb, mint az IPS, anélkül mindkettő messze van a szabványostól.
Mit nevezel kellő távolságnak? A szakma egyöntetű véleménye szerint a 3D-t ajánlott még közelebbről nézni, mint a 2D-t. Tapasztalatom szerint ez helytálló, tehát ideális távolságból a felezett felbontás durván zavaró. A THX látószögre vonatkozó ajánlását is érdemes megfontolni és alkalmazni.
Az IPS feketeszintje annyira magas, hogy gyakorlatilag sötétszürke. ASony hatalmasat hibázott, amiért azzal (is) szereli a tévéit. Egyetlen oka a költségcsökkentés, nem a jobb képminőség.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26914) Z0mbi válasza GrooveHero (#26904) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szia
En masfel hete nyuzom az en ue55f6500 om :).
Es boldog vagyok. Amik szarok benne azokra szamitottam.

Kep:
F6400 as kalibralasi adatai alapjan allitottam be kis googlizas utan. (a panel ua)
Igy nekem megfelelo kepet kaptam. Mozizok rajta szinte csak kizarolag...
Feketeje jo, felhosodes csak akkor latszik ha telibe fekete a tv es a hattervilagitas be van kapcsolva.

A 400hz es cucc arra is jo hogy a motion res. 1080. Ez akkor erdekes ha focit nezel rajta. Mozizasra alkalmatlan a beallitas mert a brazil szappanopera ehez kepest starwars...

3d:
Feltem a samu active shutter technologiajatol. Eh... nem villog semmit. Piszokjo a melyseg (amit allitani is tudsz) csak hat a szemuvegekben a 2032 es elemek...haaat azok helyett lehetne aksi es toltheto szemuveg. de azert elmegy.

Hang:
Meglepoen jo a hangja a tvnek. A regi samum (a956) hanga volt ilyen, van benne basszus es meg nem kell hozza a tvnek se 10cm melynek lenni...
Persze erositon megy legtobszor :)

Smart:
hanyinger. dualcore ide-oda. lassu, nem reszponziv, akad, stb. Dehat ez van. Azt varom mikor jutunk el oda hogy nem tv kent aruljak ezeket hanem kijelzokent, egy combos API val amire mindenki olyan software t rak amilyet akar. de ez talan soha nem lesz.

Kezelhetoseg:
az uj BT tavkapcsolo a touch paddal az elejen fura en most probalom szokni. feletteb hasznos. Es azert jo hogy BT mert igy a fetrengesz a szofadon es rafekszel akkor is csatornat valt ha nincs optikai ralatasa a IR vevore :D
Egyebkent a menuje franko, sok beallitasal, service menuben is sok mindent lehet allitgatni (ami nem ajanlott)

Szoval szumma szummarum nekem bejon ennyi penzert. 8/10 :)
Probalj meg 46 osat venni...nem banod meg ;) a meret szamit..hidd el :D (csak az mondja hogy nem, akinek kicsi van ;)...)

(#26915) StLui válasza #46372352 (#26913) üzenetére


StLui
veterán

Tömegével nézi z emberek a fulHD tévén a divix filmeket, csak éppen értelme nincs, ahogy a felezett 3D-nek sem, mert kb ugyanaz mintha 2D-ben divx-et néznél, persze a 40-es tévét 3-4 méterről nézve valóban mindegy is ki milyen minőségű anyaggal eteti a tévéjét

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26916) GrooveHero válasza Z0mbi (#26914) üzenetére


GrooveHero
addikt

:R Köszönöm szépen a segítséget, hasznos olvasmány volt. Attól tartok 55"-ös méretre már nem lesz pénz, a 46-ost azért megpróbálom megszerezni. De mivel kedvezményes áron tudnék szerezni egyet és korántsem biztos, hogy ilyen modellt, lehet a végén nem lesz belőle semmi sem. Remélem nem így lesz :O

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#26917) Watt25 válasza StLui (#26915) üzenetére


Watt25
veterán

értelme nincs, ahogy a felezett 3D-nek sem
Ezt nem lehet így kijelenteni. Attól, hogy kisebb a felbontás, még 3D a 3D.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26918) StLui válasza Watt25 (#26917) üzenetére


StLui
veterán

attól még film a film, hogy divx-ben nézed, ha mindegy a képminőség, mert úgysem érzékeled a különbséget, akkor persze mehet akármi is. Én sem érzékelek sok mindent ilyen szempontból, de attól nem kérdőjelezem meg a nagyobb felbontás vagy hasonló tech paraméter előnyeit.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26920) Markizmark válasza #46372352 (#26919) üzenetére


Markizmark
addikt

Van az a bizonyos táblázat, ami eldönti helyettem mi a jó nekem. Állítólag 3 méterről mindegy, hogy sd vagy hd minőséget nézek. Hát nagyon nem. 3 méterről is ugyan úgy bőven látszik a különbség sd és hd adás valamint divx és fullHD minőség között. Tökéletesen élvezhető a FullHD 3 méterről is a 40"-es tvmen. Biztos bennem van a hiba, nem vagyunk egyformák. És igen, felezett 3Dt nézek, még nem volt pénzem külső lejátszóra. Az ösztöndíj hamar elkopik. Majd márciusban veszek egy medert aztán 8 napig tesztelem, hogy érdemes volt-e költeni rá vagy nem. Ha nem akkor megy vissza.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#26922) Markizmark válasza #46372352 (#26921) üzenetére


Markizmark
addikt

Nekem a FullHD részletes 3 mérettől is a 40es tvmen, pedig szemüveges vagyok. Úgyhogy nem minden fekete-fehér.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#26923) mayday00 válasza Markizmark (#26922) üzenetére


mayday00
őstag

Közelebb ülnél hozzá, még részletesebbnek találnád. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#26924) Markizmark válasza mayday00 (#26923) üzenetére


Markizmark
addikt

Ilyenek a szobám adottságai sajnos.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#26925) StLui válasza Markizmark (#26924) üzenetére


StLui
veterán

De ezek szerint te is félreértelmezted mire jó a táblázat

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26926) pjen válasza mayday00 (#26923) üzenetére


pjen
félisten

De nem biztos,hogy tetszene. :((

(#26927) gabaly válasza vallas (#26902) üzenetére


gabaly
tag

Szia.
Írtam 1 privát üzenetet köszönöm ha elolvasod.
Üdv, Imre.

(#26928) huhuhorgasz válasza Z0mbi (#26914) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

Ment PÜ :)

(#26929) StLui


StLui
veterán

Miért kell ide beírni ha privátot küldtök?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26930) huhuhorgasz válasza StLui (#26929) üzenetére


huhuhorgasz
csendes tag

Azért hogy biztosan észrevegye.ennyi

(#26931) Z0mbi válasza huhuhorgasz (#26930) üzenetére


Z0mbi
senior tag

eszrevette... :D

(#26932) Qlty válasza Lackó86 (#26907) üzenetére


Qlty
tag

Már vagy 1 hónapja "tanulmányozom" e 2 készülék közötti különbséget.

Samsung UE40F6400
LG Electronics 42LA620S

Hidd el nekem hogy itt fórumon nem fogsz tudni kielégítő választ kapni hogy melyik a jobb, akkora holtverseny van a kettő között hogy hihetetlen. Egyik ember ezt, a másik azt pártolja. A közeljövőben valamelyiket meg fogom venni, de én sem döntöttem még el hogy melyiket. Személyesen többször is láttam mindkettőt, képminőségben az eltérés szinte nulla (legalábbis nekem). Engem a 3D nem igazán érdekel, szóval aktív, passzív? Nem ez fog dönteni. Külsőre nekem az F6400 tetszik jobban, de "csak" 40"os és drágább is, az LA620S kevésbé de viszont 42"os és tudsz hozzá venni Magic Controllert ami nagy előny SMART nál. Fórumra bízva csak őrölni fogod magad, személyesen menj el és amelyik jobban tetszik azt vedd meg. Biztos hogy egyikkel sem fogsz befürödni, ennyi ember egyik típusnál sem tévedhet ekkorát.

(#26933) vallas


vallas
senior tag

Na meg van a drágaszág.... :D

Hát elsőre ku..va nagy a régi után, de tetszik, bár még nincs beállítva a PH-s ajánlásokra, de majd holnap.

Az ígért képek:

old:

kettő együtt:

new:

bocsi a minőségért, de csak gyorsan lekaptam telóval....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#26934) VMatteo


VMatteo
őstag

ilyen TV-t tudnék venni 1,5év garanciával 33e Ft-ért. Konyhába lenne, szóval nem is kellene fullHD, meg ilyesmik. Ennyiért jó vétel? vagy hasonló összegben van új is már ami mondjuk nagyobb, jobb?Karácsonyra vennék anyáék, de azért nem mindegy hogy 33, vagy 60egy új...
Hop: A garifüzetet elvesztettem, de a samsung oldaláról tudok letölteni....Érvényes így még a garancia?

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#26935) krx21 válasza vallas (#26933) üzenetére


krx21
nagyúr

Grat az új TV-hez... :C
Én a te helyedben a frontokat kiszedném abból a szűk lyukból és feltenném a TV magasságában jóval szélesebbre...

(#26936) #91574272


#91574272
törölt tag

Sziasztok,

Egy ideje gondolkodom TV vásárlásán, viszont nem vagyok teljesen biztos benne, melyik is lenne a megfelelő.
Szempontok:
- 46-50"
- beépített WiFi
- USB csatlakoztathatóság
- smart nem szempont
- 3D talán érdekes lehet
- nagyjából 250-300k lenne a keret

Felhasználási terület:
- filmek
- PS4 játékok

Samsungból látom az F6400-F6500 most igen népszerű. LG, Philips vonalon mik a konkurens darabok?
Azt tudom, hogy Samsung aktív 3D, LG passzív, a Philips melyik a kettő közül?
Sportot nem nézek, így nem tudom a valós 100Hz-nek lenne-e előnye vagy számomra felesleges lenne-e?

Ti mit ajánlanátok?

Ui.: most nézem, hogy MM kb outlet árakkal dolgozik most a nightshopping keretében...

A válaszokat előre is köszönöm.

(#26937) Watt25 válasza VMatteo (#26934) üzenetére


Watt25
veterán

garifüzetet elvesztettem, de a samsung oldaláról tudok letölteni....Érvényes így még a garancia?
Hát persze! Ahogy én is írok mindjárt egy dokumentumot arról, hogy elismered, hogy tartozol 13MFt-tal és máris meg van oldva a lakáshitelem végtörlesztése...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26938) BullZeye válasza Watt25 (#26937) üzenetére


BullZeye
veterán

Érvényes, Samsung széria szám alapján percre pontosan tudja hol és mikor vetted az adott készüléket

(#26939) vallas válasza krx21 (#26935) üzenetére


vallas
senior tag

Hát az oda lett tervezve annó, szóval marad, az én bot fülemhez jó ott is, de köszi a javaslatot.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#26940) mm00


mm00
aktív tag

Tegnap esti Mediamarkt-os nightshopping akcióban tudja valaki melyik tv-k voltak leárazva és mennyiért? (Elvileg ma és holnap este is folytatódik, de tegnap lemaradtam róla és érdekelne...)

(#26941) Watt25 válasza BullZeye (#26938) üzenetére


Watt25
veterán

De akkor ezzel az erővel nincs is szükség a garanciafüzetre.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#26942) StLui válasza Watt25 (#26941) üzenetére


StLui
veterán

van ahol nem is feltétlen használják, pl apple

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26943) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Sziasztok!

A samsung f6500 és feletti típusoknál a panel most mindnél 100Hz-es vagy a 6650-től (vagy a 7000-től) felfele már 200Hz-es?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#26944) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Lg la 660 vagy Samsung f6400?
köszi

(#26945) nightshadow válasza RiddleR (#26943) üzenetére


nightshadow
veterán

F7000-től 200Hz-es.

(#26946) #75912448 válasza Gergőke88 (#26944) üzenetére


#75912448
törölt tag

Bővíteném még: LA660 vagy Pana ET60 és Samu 6400 helyett 6500, mert plusz egy év gar és jobb mozgásmegjelenítés párosul a nagyobbikhoz.

(#26947) Janou


Janou
őstag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ti melyik TV-t vennétek e kettő közül:

LG
Samsung

(#26948) Gergőke88 válasza #75912448 (#26946) üzenetére


Gergőke88
addikt

köszönöm.
Panasonic azért nem játszik mer az nincs az mm webshopban, és ott ha minden igaz 300 körül megkapható az 55 colos méret.
Tehát 660 vagy 6500?

(#26949) huhuhorgasz


huhuhorgasz
csendes tag

ma írtam az egyik boltnak, hogy az f6200-ashoz nem jár ajándékba 2db aktív 3d-s szemüveg? Erre a válasz az volt, hogy az f6200-as az nem 3d-s tv. ööö most akkor mi is van? az f6100as az 3d-s, az f6400-as is 3d-s, akkor, hogy lehet hogy az f6200-as az nem az???

szerk: most nézem a gyártó oldalát, hogy ez tényleg nem 3d-s. wazz akkor én el voltam tévedve eddig!!! :@ Akkor a kérdésem az lenne, hogy miben jobb az f6200-as az f6100-nál??

[ Szerkesztve ]

(#26950) nightshadow válasza huhuhorgasz (#26949) üzenetére


nightshadow
veterán

Mert az F6200 az kakukktojás a 6-os sorozatban. Az a tévé még csak nem is valódi 100hz-es, gyakorlatilag egy 5-ös sorozatú tévé.

miben jobb az f6200-as az f6100-nál?

Semmiben, max. anyaghasználatban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.