Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32751) Vaze válasza #89309696 (#32749) üzenetére


Vaze
őstag

Ivartalanításra is sor fog kerülni,köszönöm a segítséget :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32752) Daffni2 válasza Vaze (#32748) üzenetére


Daffni2
addikt

"Szeretnénk,hogy anya legyen,egyszer,nem többször csak egyszer!"
:W

Miért lenne az jó?

"Aki ad,az nyer"

(#32753) Vesa válasza jozsi252 (#32742) üzenetére


Vesa
veterán

Szomszédok együttes összefogása a leghatásosabb, aztán ha semmi nem hat, akkor bejelentés a jegyzőnél! Volt hasonlóban részem az utcánkban -pedig én is kutyás vagyok ezer éve-, de a neveletlen, folyton ugatós kutyák és idióta gazdáik valós problémát jelentenek.
Nálunk is tett rá az illető ha szólt neki a szomszéd, de amikor már hatan b*sztattuk, megtámogatva egy kis hatósági eljárással, akkor észhez tért. A jogi lehetőségekről pl. itt is olvashatsz.

A tudomány a valóság költészete!

(#32754) philoxenia válasza Daffni2 (#32752) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van ilyen városi legenda, hogy így jobb, persze embernél sem igazolt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32755) Vaze válasza Daffni2 (#32752) üzenetére


Vaze
őstag

Nyugodj meg,feleslegesen vered a fejed a falba.
Nem akarok kereskedni,ez nagyon is távol áll tőlem!
Egyszerűen,csak szeretnénk egy kis kutyát,a jelenlegi kutyánktól.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32756) monti0222w válasza Daffni2 (#32752) üzenetére


monti0222w
addikt

Vissza kérdeznék, miért ne lenne jó?
Mint írja nem a kereskedés a célja, gondolom, pusztán az anyaság ismeretét szeretné a kutyájának.
Amennyiben azért írtad mert rengeteg a menhelyi kutya akkor menj el Romániába, Bukarestbe, na ott bandába vannak szabadon, meg van még pár város ahol ez jellemző. Van egy ismerősöm ő szintén ebből a megfontolásból engedett egy almot a szuka kutyájának, előre keresett a baráti köréből leendő gazdikat, talált is, ők kapták meg a kölyköket. :K

[ Szerkesztve ]

(#32757) jézusom válasza Vaze (#32755) üzenetére


jézusom
addikt

És egy kiskutyát fog szülni? :U

(#32758) Vaze válasza jézusom (#32757) üzenetére


Vaze
őstag

Annyi eszem van,hogy tudjam,valószínű több lesz neki...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32759) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok. Aki használ esetleg GPS-es nyakörvet tudna ajánlani konkrét típust? Olyan kellene ami tud roamingot is. :)

(#32760) B.i.L


B.i.L
senior tag

Budaörs,Pilisborosjenő,Solymár,Üröm,Pilicsaba,Pilisvörösvár,Hidegkút
vonzáskörzetében keresek Rottweiler kan kutyát fedeztetés céljából!
5 napunk áll rendelkezésre,aki tud segítsen. :R

Horgászni mentem...B.i.L

(#32761) B.i.L válasza B.i.L (#32760) üzenetére


B.i.L
senior tag

Sziasztok,bocs,nekiestem az időhiány miatt :R

Horgászni mentem...B.i.L

(#32762) Golden9 válasza B.i.L (#32761) üzenetére


Golden9
addikt

"bocs,nekiestem az időhiány miatt"

:Y Várhattál volna még vele, így már nem lesznek fajtiszták a kölykök.:DDD Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#32763) B.i.L válasza Golden9 (#32762) üzenetére


B.i.L
senior tag

Még nem dőlt el....
szia :DD

Horgászni mentem...B.i.L

(#32764) philoxenia válasza B.i.L (#32763) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem is csoda, hogy kéreti magát... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32765) Kobe


Kobe
veterán

Valakinek van tapasztalata tavoltarto nyakorvekrol?

A kutya allandoan felmaszkalna a butorokra, de csak sunyiban csinalja amikor nem vagyunk otthon, es neha oda is csinal.
Valami nem tul helyigenyes es radikalis megoldast (terelvalaszto, szobakennel stb) szeretnek, csak nem tudom mennyire mukodik a valosagban

Nem ezekre a kulteri, antennas cuccokra gondolok, hanem amelyiknel van egy kisebb meretu vevo es eleg azt lerakni a butorra

[ Szerkesztve ]

(#32766) B.i.L válasza Kobe (#32765) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nekünk térleválasztó segített,utána csak aludni ment fel  

 Phil : rám azt mondták,hogy annyira csúnya vagyok,hogy az már szép   
:DDD

Horgászni mentem...B.i.L

(#32767) Kobe válasza B.i.L (#32766) üzenetére


Kobe
veterán

Terelvalasztot mar gyartottam, mivel nem volt akkora meret mint ami nekem kellett volna.... Igy inkabb megcsinaltam magamnak.
De sajna az egy 3 nmes fa-harmonika, eleg sok helyet foglal, valami ettol kompaktabbat szeretnek, olyat aminek a mukodeseben akkor is bizhatok ha epp nem vagyok otthon

Lovesz-sanccal korbevenni a butorokat hosszutavn nem a legjobb :D

(#32768) B.i.L válasza Kobe (#32767) üzenetére


B.i.L
senior tag

Akkor nevelés - következetesen,időt szánni rá...ha gondolod instruktállak.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#32769) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Kicsi chiwawa kutyusunknak keresnék valami kefe szerű eszközt. Nagyon rövid kb. 1 cm-es szőrét szeretnénk gondozni. Ali-n néztem kézre húzható kesztyűt,de gondolom az nem lenne jó ilyen rövid szőrhöz. Lenne valami tippetek?

Üdv: Attila

(#32770) Dorian válasza tillatrilla (#32769) üzenetére


Dorian
félisten

Rövid szőrhöz a kesztyű sokkal jobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32771) Kobe válasza tillatrilla (#32769) üzenetére


Kobe
veterán

Zooro kefe, van belole kis meret is. Kimondottan a melyszorzetet ritkitja

(#32772) tillatrilla válasza Kobe (#32771) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
Alin a nevére rákeresve megtalálom,ugye?

Üdv: Attila

(#32773) Kobe válasza tillatrilla (#32772) üzenetére


Kobe
veterán

Nem, ez magyar termek tudtommal, nem csingcsung

(#32774) philoxenia válasza tillatrilla (#32772) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32775) tillatrilla válasza philoxenia (#32774) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Köszi a válaszokat!!

Üdv: Attila

(#32776) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fb-on hirdet az egyik ismerősöm kutyának való csirke mellcsontot, nyugodtan adhatok neki?
Német juhász keverék kutyáról van szó.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32777) jézusom válasza Predator2 (#32776) üzenetére


jézusom
addikt

Nem vagyok nagy hentes, de szerintem az inkább porc, ha nem csirkeallergiás, akkor jó cucc. Viszont ez kérdéses mennyi hús van rajta, gyanítom kevés úgyhogy ez csak kiegészítőnek!

(#32778) Kobe


Kobe
veterán

Allatorvos szivfergessegre es kullancsra milprazon + advantix, vagy nexgard spectrat ajanlott
De ha jol latom ezek kozul egyiket sem lehet sehol kapni, legalabbis normalis webshopban nem
Hol lehet ezek kozul valamelyiket ertelmes aron beszerezni?

(#32779) jézusom válasza Kobe (#32778) üzenetére


jézusom
addikt

Én advantixot szoktam rendelni :U

(#32780) Kobe válasza jézusom (#32779) üzenetére


Kobe
veterán

az ok, de honnan ?
mert még véletlen sincs azokban a webshopokban ahonnan a kaját lehet rendelni, hogy ne kelljen 2x futárdíjat fizetni....illetve amellé még kéne valami szívférges motyó de azt webshopokban nem látom

(#32781) jézusom válasza Kobe (#32780) üzenetére


jézusom
addikt

Szívferegre nem talalsz semmit, azt majd a doki ad, ha pozitív a teszt, inkább ne kelljen.

Megelőzni repellenssel lehet, tököm tudja mit jelent de az kell :D szerintem az hogy ne szálljon oda a szúnyog. Ezért kell az advantix mert az repellens.
Remélem jól emlékszem, mert nekem is egy adag advantix van még.
Majd valaki kijavít.

Petissimon is van advantix.

[ Szerkesztve ]

(#32782) Kobe válasza jézusom (#32781) üzenetére


Kobe
veterán

hát nekünk a doki baromira azt mondta hogy a szívféreg elleni milprazon az nem opcionális hanem havonta 1x érdemes adni neki, mivel a teszt csak a felnőtt kifejlett férgeket tudja kimutatni és akkor már kb kampó...

(#32783) Vesa válasza Kobe (#32782) üzenetére


Vesa
veterán

Szívféregre -megelőzésre, kipucolásra- Milbemax! Nekem ezt ajánlotta több orvos is, évek óta használom. Nem olcsó, viszont hatásos.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32784) jézusom


jézusom
addikt

NAGYON FONTOS: A lárvákat elpusztító készítményeket tilos beadni előzetes szűrés nélkül, mert ha esetleg már ivarérett felnőtt féreg van az állatban, és a vérben hemzsegnek a mikrofiláriák, a beadott gyógyszer ezeket is hirtelen elpusztítja, és az állat sokkos állapotba kerülhet! Ezért mindig kövesse állatorvosa utasítását!

(#32785) flegga92 válasza Kobe (#32782) üzenetére


flegga92
senior tag

Előtte kell teszt, mert ha van már benne féreg akkor lehet a kutyát is kicsinálja. Milprazont nem tudsz rendelni, olyan mint a "vényköteles" gyógyszer, csak állatorvos adhat. Én 2 havi adagot szoktam vinni, mert az egyiknek a nagyból kell fél szem a másiknak egy kis szem. Doki mindig visszanézi, hogy mikor vittem utoljára, mert ha jóval több mint 1 hónap akkor újabb tesztig nem ad.

(#32786) omfgk válasza jézusom (#32784) üzenetére


omfgk
addikt

Tilos beadni akkor amikor már tünetei vannak a kutyának.

Amúgy a szívférgeknek van egy kifejlődési ideje, tehát ha viszonylag rendszeresen adja az ember a milprazon-t, (a szúnyogos időszakokban) akkor nem lesz ebből gond.

Semmivel nem tudod megelőzni azt ,hogy egy-egy szúnyog megcsípje néha a kutyát. Semmivel.

A gyakoriságot tudod befolyásolni, de megszüntetni aligha.

Állatpatikában adnak milprazont btw. Vagy állatorvosnál tripla áron.

[ Szerkesztve ]

(#32787) jézusom válasza omfgk (#32786) üzenetére


jézusom
addikt

Csak az érdekes, hogy fereghajtót pl. Pont hogy csak online lehet rendelni, kisállatboltban nincs.

(#32789) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

Két és fél éves németjuhász keverék kutyánknak (36kg) keresünk jó minőségű tápot.
Bosch Maxi Adult-ot szeretnénk leváltani.

Mit javasolnátok?

(#32790) omfgk válasza vmk (#32789) üzenetére


omfgk
addikt

Árban mennyit szánnál rá? (/kg)

Itt van pár amivel nem nyúlsz mellé.

Orijen (legdrágább de a legjobb)
Simpsons Premium 80/20
Purizon (zooplus)
Real Nature Wilderness (fressnapf)
Acana
Carnilove

[ Szerkesztve ]

(#32791) vmk válasza omfgk (#32790) üzenetére


vmk
tag

2000 Ft/kg lenne a keret.
Köszönöm, ezeknek utána nézek.

(#32792) jézusom válasza vmk (#32791) üzenetére


jézusom
addikt

Annyiert bőven találsz. Minden féle allergén mentes, gabona és csirke mentes legyen. Hüvelyes se legyen benne. Mondjuk rízs biztos lesz benne. De ha el tudsz menni 2k/kg-ig akkor barfozhatsz is.

(#32793) omfgk válasza jézusom (#32792) üzenetére


omfgk
addikt

Inkább hüvelyes legyen mint rizs.
Mondjuk prémium tápokba úgysem tesznek rizst (nem találkoztam még ilyennel legalábbis).
A felsoroltakban vagy hüvelyes (Orijen, Acana, Carnilove) vagy édesburgonya/burgonya van.

Valamilyen szénhidrát forrás pedig mindegyikben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32794) Dorian válasza omfgk (#32793) üzenetére


Dorian
félisten

Inkább rizs legyen, mint hüvelyes. Ill. rengeteg prémium tápban van rizs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32795) omfgk válasza Dorian (#32794) üzenetére


omfgk
addikt

Kérnék akkor neveket, mert én olyat még nem találtam.

(#32796) Dorian válasza omfgk (#32795) üzenetére


Dorian
félisten

Pl. hogy egy szuperprémiumot mondjak Platinum bárány-rizs, de pl. amivel most etetek is prem: Brit Care bárány rizs

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32797) omfgk válasza Dorian (#32796) üzenetére


omfgk
addikt

Több bennük a rizs mint a hús...

Platinum 70%. A 70% hús jól hangzik persze, az már kevésbé ,hogy ez 70% friss hús. Tehát vizes súllyal számolva... Ezért lesz benne a végén csak 23% fehérje.

Brit : Összetétel: bárányhúsliszt (38%), rizs (38%). Ebben amúgy több a hús mint a platinumban btw. De 38% rizs az durva. Glikémiás index rizs vs lencse (vagy egyéb hüvelyes).

Egyik se szuperprémium.

(#32798) jézusom válasza omfgk (#32795) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem mindegy mit neveznek szuper prémiumnak, kutyának nem adok hüvelyest. Magam sem eszem, csak ritkán. A hüvelyesben a fehérje rész ami lektin, és nem való se kutyának, se embernek.

[ Szerkesztve ]

(#32799) Kobe


Kobe
veterán

Lassan kifut a real nature tap. Rendelnek zooplusrol, taste of the wild vagy wolf of wilderness lenne a jobb valasztas?

(#32800) omfgk válasza jézusom (#32798) üzenetére


omfgk
addikt

Tehát a vegánok megszívták. ;]

A száraztáp esetében ugye ki kell vonniuk a nedvesség nagy részét, annak érdekében ,hogy elálljon. Hőkezelés. Tehát nem nyersen eszi a kutya a hüvelyest.

Ahogy mi sem, emberek.

(#32799) Kobe : Kifut? Mármint megszüntetik? Mert a Fressnapfban nyakig vannak még pakolva (RN Wilderness). Inkább azt venném mint a másik kettőt. Árban kb ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.