Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32051) jézusom válasza Anubris (#32050) üzenetére


jézusom
addikt

Én innen glukozamint msn-el keverve adok a kajájukba. Szárított darált tojáshéjjal együtt.

(#32052) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ez a táp mennyire ajánlott avagy kerülendő? [link]

A Chappi és társaitól előre lépés vagy még ez is méreg?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32053) omfgk válasza Predator2 (#32052) üzenetére


omfgk
addikt

Ez azért lényegesen jobb mint a nagyáruházi szemét.

(#32054) jézusom válasza Predator2 (#32052) üzenetére


jézusom
addikt

Párszor vettem ilyet, jó táp, de azért egy bárányrízs mindig jobb :)

(#32055) Predator2 válasza jézusom (#32054) üzenetére


Predator2
addikt

Ettől a gyártótól? Egy linket kérhetek?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32056) Anubris válasza Predator2 (#32055) üzenetére


Anubris
őstag

Lehet erre gondolt.

(#32057) Predator2 válasza Anubris (#32056) üzenetére


Predator2
addikt

Nem tűnik rossznak. THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32058) zolynet válasza Predator2 (#32052) üzenetére


zolynet
addikt

Utóbbi pár évben csak Brit szárazat veszek (15kg), bevállt. :K

Life is too short to stay stock!

(#32059) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

A 4 éves Belga juhász husky mix kutyám mostanában eszi a füvet és hány. Nem a kaját hányja ki hanem a füvet. Ég a gyomra szerintem. Régebben is volt neki ilyen, de most mint ha sűrűbb lenne.
Lehet másfajta tápot kellene néznem ? Eddig nem láttam hogy gond lenne ezzel a táppal. Most Bosch Active tápot kap.
Szerintetek ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32060) jézusom válasza Directors (#32059) üzenetére


jézusom
addikt

Valami biztos, hogy nem jó a kajával. Vizet adsz a tápra? Vehetsz sárgarépát, vagy valami zöldséget, amit leforrázol, vagy főzöl, és keverheted a táphoz. Az is segít, ha kihagysz egy nap kaját.

(#32061) Directors válasza jézusom (#32060) üzenetére


Directors
senior tag

Megpròbálom amit ajánlottál. Köszi! :)
Vizet nem szoktam adni a táphoz. Kellene ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32062) jézusom válasza Directors (#32061) üzenetére


jézusom
addikt

Jobb úgy, mert ha utólag isznak, márpedig isznak, akkor kb. szétfeszíti a gyomrát. Nagyon sok vizet felszív a száraztáp!

(#32063) Directors válasza jézusom (#32062) üzenetére


Directors
senior tag

Megpròbálom akkor vízzel először.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32064) zolynet válasza Directors (#32061) üzenetére


zolynet
addikt

Én bővízzel adom, talán sok is, de úgy vettem észre nap közben alig iszik a kutya.

Life is too short to stay stock!

(#32065) Vesa válasza Directors (#32059) üzenetére


Vesa
veterán

Miért nem viszed el orvoshoz? Lehet, hogy valami baja van.

A tudomány a valóság költészete!

(#32066) Directors


Directors
senior tag

Köszönöm nektek!

Ma már vízzel adtam neki. Mondjuk pont ma még a füvet se szagolta meg. :DDD

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32067) #89309696 válasza Directors (#32059) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mennyi időközönként hány? Milyen színűt és állagút?

(#32068) #89309696


#89309696
törölt tag

Valaki használ közületek Furminatort? Hogyan működik, van benne valami penge vagy sima fésű? És milyen szőrt szed ki ez pontosan? Sose nyírtam szőrt a kutyákon, mindig levedlették és azt segítettem nekik fésüléssel, meg amúgy is gyakran fésülöm őket. Aztán mondta a doki, hogy le lehetne őket nyírni akár, de azt nem akarom mert hülyén néznének ki úgy, ezért gondoltam esetleg Furminatorra. Ha egyáltalán egy levedlett kutyából az szed ki még valamit.

(#32069) Directors válasza #89309696 (#32067) üzenetére


Directors
senior tag

2-3 naponta egyszer kb. Teljesen áttetszőt, amiben fű volt. Elég gusztustalan, olyan mint a t@kony úgy nyúlt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32070) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok! van egy öreg szuka német juhász kutyusom ami most a melegben nagyon szenved. Jó ötlet valami vékonyabb vizes ruhával letakarni, hogy hűtse le kicsit? A víztől alapból fél szegény.

(#32071) jézusom válasza #89309696 (#32068) üzenetére


jézusom
addikt

A furminator egy márka igazábol. Nekem is van egy, az éppen egy fém fogú fésű, aminek hengeres fogai vannak és forognak.

(#32072) #89309696 válasza jézusom (#32071) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link]
Erre gondoltam, de írja, hogy aljszőrkefe vedléshez. Ha már levedlettek akkor nem csinál semmit ezek szerint. A többi termékük meg sima kefe/fésű, az van most is. Akkor marad minden, lenyírni nem fogom őket.

(#32073) jézusom válasza #89309696 (#32072) üzenetére


jézusom
addikt

Aha, ilyen nincs nekem. Kellene venni. Olyan mint valami bolhafésű.

(#32074) #89309696


#89309696
törölt tag

Jár valaki Fressbe?
[link]
Ilyet szoktam venni jutalomfalatnak, csak egyre nehezebben dolgozom fel az árát. És ez még az olcsóbb, mert van 1999-ért is. [link]

Le akarnám cserélni olcsóbbra, vajon erre [link] vagy erre [link] lenne érdemesebb? A Premiere középkategória, a Multifit már alja, de 100% halon el lehet rontani vajon valamit?

(#32075) jézusom válasza #89309696 (#32074) üzenetére


jézusom
addikt

Aldiban láttam szárított hús jutifalatot, igaz nem hal, de elég prémium, a méretét sem tudom de valami 700 Ft.

(#32076) bajnokpityu válasza #89309696 (#32074) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Virsli volt az elején jutinak, de 2 évesen inkább laszti, hurka lett a juti.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#32077) #89309696 válasza jézusom (#32075) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem hal kell, csak halat esznek.

(#32078) #89309696


#89309696
törölt tag

Ízületvédőket mennyi időközös kúrában kell adni? Nem fáj nekik, csak megelőzés miatt kapják. Egy hónapra volt elég amit vettem, két hete fogyott el. A doboz is azt írja, hogy 30 napig kell adni vagy ha a tünetek nem múlnak akkor tovább. Arra viszont nem tér ki, hogy mikor kell újra elkezdeni, ha kúraszerűen szeretném adni.

(#32079) Daffni2 válasza #89309696 (#32078) üzenetére


Daffni2
addikt

Minimum 3 hónap kell a beépüléshez.
Persze sem mindegy melyik készítményt adtad.

"Aki ad,az nyer"

(#32080) jézusom válasza #89309696 (#32078) üzenetére


jézusom
addikt

Izületvédők nagyon lassan szívódnak fel. Szvsz felesleges szünetet tartani. Nem szteroid kúra, nem gyógyszer csak izületi tàpanyag.

(#32081) Nordbert


Nordbert
újonc

Sziasztok!

A kutyammal utobbi idoben elegge eldurvult a helyzet.
Pontosabban a nevelesevel es ebben szeretnek segitseget kerni. Az etetessel vannak problemak. Ugyanis odaig fajult a dolog hogy csunyan meghaparapott a kutyam miutan elkezdte enni a kajajat amit adtam neki. Nem nyultam a taljahoz, kb 2 meterre alltam tole. Hogyan tudnam elerni hogy ne tekintsem ram veszelyforraskent ilyen esetben?
Napkozben semmi problema nincs vele, de azt hozza kell tennem hogy altalaban nem en etetem, viszont en szoktam a legjobban fegyelmezni, a csalad tobbi tagja tulsagosan engedekeny vele, es ugy gondolom hogy bennem emiatt lat veszelyt.Fegyelmezesben azt ertem hogy raszolok, es en toszogatom ki, ha olyan helyre megy be ahova nem szabad.

(#32082) jézusom válasza Nordbert (#32081) üzenetére


jézusom
addikt

Hát igen, mindenkinek egyformán kell nevelni. Egyetértés kell, senki nem fog más lehetőséget ajánlani.

(#32083) Siriusb


Siriusb
veterán

Szia!
Ez nagyon nem jó jel, sürgősen újra kell osztani a szerepeket, helyretenni a rangsort, mert nagyon nincs a helyén. Célszerű lenne egy normális kutyaiskolába elmenni, hogy szakszerű segítséget kapj, mert egy keményebb kutyánál ebből baj is lehet.
Amit én tennék addig is: azonnal elkezdeni mindennap pórázon sétáltatni, s a helyes módon sétáltatni. Nem előz meg a kutya, lábad mellett megy nyugodtan, laza pórázon. Azonnal korrigálni, ha át akarja venni a vezetést, ha feszültté válik stb. Ez rengeteget segíthet abban, hogy rájöjjön hol a helye: azaz nem ő dirigál.
Etetés: nincs napközbeni, csak az előre megszabott időpontban este (illetve esetleg reggel). Nem teszed elé az ételt, falatonként adod, de csak akkor, ha láthatóan lenyugodott és elfogadta, hogy te vagy a főnök.
Mindemellett legfőként neked kell nyugodtnak és határozottnak lenned. Testbeszéded, hangulatod egyből leveszik a kutyák, ha ideges vagy, kapkodsz, nem fog működni.

(#32084) Vesa válasza Nordbert (#32081) üzenetére


Vesa
veterán

Ahogy már előttem is írták, ez már a baj kategória! Egy kutya soha, semmilyen körülmények között még csak rá sem moroghat a gazdára, ha mégis, azt azonnal és határozottan meg kell büntetni! Jelen helyzet egyébként tipikus, nem vagy vele egyedül, alapvetően a rossz, elhibázott nevelés (vagy inkább annak teljes hiánya) miatt állhat elő. Az történik, hogy egyetlen gazda sincs falkavezéri szerepkörben, vagyis a kutya az úr a háznál.
Legjobb lenne iskolába vinni. Ha ez valamilyen okból nem megoldható, akkor számos írott és video anyag is elérhető a neten ha rákeresel, amiben leírják, mit, hogyan, miért, mikor kell csinálni, hogy átvedd a falkavezér szerepet. Nem bonyolult egyébként, inkább kitartás és türelem szükséges, mert 2 nap alatt nem fog megváltozni. Legfontosabb ahogy már írták is előttem, a határozottság (ami nem keverendő össze az erőszakkal)!

A tudomány a valóság költészete!

(#32085) Dorian válasza Vesa (#32084) üzenetére


Dorian
félisten

Semmi erőszak, de ha a kutya ránk morog, legelső, azonnali lépés minimum reflexből orrba bszni, aztán a nyakánál fogva lenyomni a földre, ott tartani a teljes megadásig.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32086) zolynet válasza Dorian (#32085) üzenetére


zolynet
addikt

+1 :K

Life is too short to stay stock!

(#32087) jézusom válasza Dorian (#32085) üzenetére


jézusom
addikt

Ja, de ezt kölyökkorban kellett volna. Egy felnőtt nagy kutyával nem egyszerű.

(#32088) Siriusb válasza Dorian (#32085) üzenetére


Siriusb
veterán

Látatlanban én nem tanácsolnám ezt, lehet egy ilyen fellépés miatt még neki is támad, de ez csak az én véleményem.

(#32089) Vesa válasza Dorian (#32085) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosan! :K Ez így működik, eleinte, és akkor ki sem alakul egy ilyen helyzet. Itt viszont már kérdéses lenne.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32090) Nordbert válasza Siriusb (#32083) üzenetére


Nordbert
újonc

Köszönöm a válaszokat!

Az etetés hogy nézne ki a gyakorlatban?
Kézből, úgy hogy a kutya a kezemből egye ki a kaját, vagy pedig dobáljam le neki adagonként?
Ha jó értem, akkor ezzel a módszerrel egyértelműen falkavezérként viselkednék, hiszen ténylegesen tőlem kapja meg így a kaját, nem pedig a tányérjából venné ki.
Egyébként ételt elvenni tőlem sosem akart(bár eddig megharapni sem), szóval azt gondolom hogy nem lesz vele így probléma.

Kutyaiskolába mindenképpen fogom vinni, sajnos addig várnom kell másfélhetet.
Addig pedig utánna olvasgatok a dolgoknak és amivel tutira nem ártok, azt alkalmazni fogom.
Ha valaki tud esetleg küldeni egy jó oldalt, ami átfogó, azt megköszönöm!

Az eset utáni napon, a kutya egy ideig másképp viselkedett szinte mindenkivel.
Lassan közeledett és letupott fejjel, mint aki nagyon óvatos. Azt nem tudtam eldönteni hogy szégyelli magát, vagy fél.
Én mindenestere pár napig nem mentem oda hozzá, nem simogattam, nem hívtam magamhoz stb. Viszont párszor megengedtem neki hogy megnyalja a kezem, de ezt is csak kerítsen keresztül merte csinálni. Ha találkoztunk az udvaron, inkább elkerült, illetve nem jött hozzám.Aztán ez feloldódott mostanra, illetve azt vettem észre hogy utóbbi időben többször van olyan hogy követ engem. Ez alatt azt értem hogy ha az udvaron megyek valahova, nem szalad előre, hanem mögöttem, vagy mellettem sétál.

Amúgy 2 éves keverék kutya,(az anyja tacskókeverék, az apja husky) az apjára ütött inkább, 20kg körül van.

(#32091) Dorian válasza Nordbert (#32090) üzenetére


Dorian
félisten

A kutya eset utáni viselkedése sztem nagyon jó jel, valószínűleg rájött, hogy elfogadhatatlanul viselkedett. Már csak stabilizálni kell a vezetői pozíciódat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32092) jézusom válasza Nordbert (#32090) üzenetére


jézusom
addikt

Úgy csinálnám, hogy a letett tálból Csak akkor ehet ha kimondod a vezényszót. Egyszerűen elhúzod előle ha egyből ugrik a tálba. Ehhez nem art ha tudod ültetni, meg esetleg előre hozzákapcsolni az evéshez a tied vezényszót.

(#32093) Daffni2 válasza Nordbert (#32090) üzenetére


Daffni2
addikt

Azt azért tudod ugye,hogy nem az a főnök akitől az ennivalót kapja?

Az,hogy kitől kap enni a kutya semmit sem jelent.

"Aki ad,az nyer"

(#32094) Siriusb válasza Nordbert (#32090) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez jó hír, valahogy - öntudatlanul is akár - jól reagáltatok, ha ilyen viselkedést váltottatok ki a négylábúból.

Az etetést én úgy csinálnám, hogy fognám a kezemben a tálját, amiben falatokra van vágva a kaja, vagy tápot kapna. Mindig engednék egy falatot enni a tálból, amikor látod rajta, hogy nyugodt, majd elhúzod előle és csak akkor eheti a tálból a következő adagot, amikor ismét nagy bociszemekkel néz rád.
Ha nem látod rajta a beletörődést, a megadást, akkor ne adj neki. Sok kutya rendkívül jól motiválható kajával, éppúgy, mint férfitársaink. :D

Azonban ez csak egy terület, ahol megbukott a kutya, s amin dolgozni kell. Sétáltatáskor, póráz segítségével lehet jól rendezni a dolgokat, amennyiben határozottságot, türelmet tanúsítasz. Kisebb gyakorlatok is mehetnek, 5-10 perc erejéig, pl. alapdolgok, hogy ül, fekszik, helyben marad. Ilyenekkel legalább az agyát is fárasztod. Egyrészt erősíted a kötődéseteket, másrészt dolgoztatod az agyát, mert figyelnie kell, de még azt is erősíted benne, hogy engedelmeskedjen az utasításaidnak.
Persze ne arra gondolj, hogy papagájként mondogatod, hogy ül, ül, ül, ülj már le te nyavalyás bolhafészek. Finoman az érintéseddel is eleinte tudathatod vele, mit szeretnél.

(#32095) philoxenia válasza Daffni2 (#32093) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt. Anno munkahelyen volt egy hamis kutya, aki sok betévedőt próbált megharapni, volt akit meg is harapott. Egyszer jött a főnök, remélték, hogy na most... A kutya meg sem merte közelíteni. Egyszerűen csak figyelte a többiek viselkedését...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32096) Vesa válasza philoxenia (#32095) üzenetére


Vesa
veterán

A kutya nem érti mit zagyválnak az emberek, a kutya azt érzi meg, hogy ki, mennyire határozott vagy félénk. Persze egy eleve őrző-védő nevelést kapott kutyával hiába akarna bárki határozott lenni, ő másra van tanítva. De a legtöbb kutyánál a határozott viselkedés már fél siker.

A tudomány a valóság költészete!

(#32097) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok
Mopszot szeretnénk tartani (akár tenyésztőtől akár menhelyről).
Viszont lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni :B
Ugye szegények szeme eléggé "kiáll", valahol azt írták egy kis ütés is elég a bajhoz, más pedig hogy simogatni és nagyon óvatosan kell (a szeme ugye).
Most ebből mi az igazság?
Néztem hogy naponta párszor (főleg nyáron) ajánlatos az orránál a redőket kitisztítani, na most ahogy néztem az úgy történik hogy hátra húzzák a fején a bőrt. Viszont ezáltal megint előjön a szeme, hogy nem bukik ki?
Lehet kissé túlreagálom? (remélem)
Ugye a 8 hét után már elválasztható, ezután 4 védőoltást kap a kutya, gondolom eltérő orvosonként hogy ez mennyibe kerül, esetleg egy kb árat tudnátok mondani?
Mennyire lehet egyedül hagyni amíg kicsi?
8-9 hét és 1 év közötti korra gondolok.
Nagyjából hány havonta ajánlatos elvinni orvoshoz, hogy megnézze minden rendben van-e a szemével?

Láttam hogy a fenekénél lévő bűzmirigyeket is a gazdinak kell kezelni, ezt gondolom orvosnál kérhető?

Első kis testű kutyánk lenne (csak kaukázusink volt előtte).
Sajnálom ha butaságokat kérdezek, de mielőtt belevágunk, szeretnénk mindent tudni.

Köszönöm

:R

Press "F" to pay respects.

(#32098) jézusom válasza Imilenni (#32097) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem 20e Ft az olyan kombinált, amiben veszettség meg kennelköhögés stb. van. Ez a nagy és kis kutyára is ennyi, de a mopszot nem biztos, hogy lehet így egyben mert nálam is a kicsinél filóztak először. De amúgy csak a veszettség kötelező.

Mopsz nyilván speciális bűzmirigy szempontjából, de nálam a nagynál egyszer volt begyulladva, akkor dokihoz vittem megcsinálta, de amúgy kozmetikus is tudja. Orvos azt mondta, nincs köze a csontevéshez, de én azóta rendszeresen adok nekik fejet, lábat, vagy farhátat és így nem volt gond. Kell a kemény kaja, ha csak fosatós tápot kap, nincs ami igénybe vegye a mirigyet...

Magam részéről semilyen formában nem támogatnám a mopsz tenyésztést...

(#32099) philoxenia válasza Vesa (#32096) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden kutyát le lehet uralni, csak némelyiket nehezebb. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32100) Vesa válasza philoxenia (#32099) üzenetére


Vesa
veterán

Őrző-védő kiképzéssel nem tudod leuralni (mármint abban a formában amiről szó volt, tehát határozottsággal, mert persze egy gázspray-el biztos le lehet), mivel arra tanítják, hogy kizárólag egyetlen embertől fogadjon el parancsot, mindenki más kvázi ellenség egészen addig, amíg a vezér (gazda), meg nem engedi neki, hogy "barátságos lehessen" valakivel. Nem sokat érne a kiképzés, ha bárki uralni tudná a kutyát. :-)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.