Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33951) Vesa válasza szotyika77 (#33946) üzenetére


Vesa
veterán

Egyértelmű! :K
Minden karácsonykor kapnak ajándékot, persze arról fogalmuk sincs,hogy ez ajándék, de örülni azt szoktak... Nem mintha egy random jutalomfalatnak nem örülnének. :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33952) #89309696 válasza szotyika77 (#33946) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én megvettem nekik november végén. Egyrészt rühellem a karácsonyi agyhalált, tömegnyomort, se autóba, se boltba olyankor nem megyek járványtól függetlenül. Másrészt nem lehetett tudni előre miket fognak bezárni, mekkora szigor lesz.
A járdára kaptak egy kültéri padlószőnyeget, ha kimennek és kicsit később jönnek be akkor ne a földön feküdjenek. A malamut kapott egy új ruhát, megkapta a discover hámot, nyakörvet, pórázt közepes méretre. A kau a teraszra kapott egy melegebb fekhelyet. Meg két új játék.
Magamnak meg egy új Ikeás ágyat, mert lerendezte a kölyök a régit. Mondjuk amúgy is dobni akartam a régit, mert 20 éves bonellrugós szar volt, utáltam, csak nem akartam sose költeni rá, a kutya segített benne.
Nem tartok karácsonyt már vagy 10 éve, előtte se vittem túlzásba, se dísz, se fa, se semmi, nekem a pihenés kell, nem az idióta rokonlátogatások, erőltetett sztorik, rántotthúsolajszagban döglés a pulóverben, meg a görcsölés az ajándékcsomagolásokkal.

(#33953) szotyika77 válasza jézusom (#33950) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Gödrök nálunk is vannak, most épp a kerítés mellett csinálja az esővízgyűjtőket. :D
A fákat pedig hegesztett háló darabok összehegesztésével fogom távoltartani a kutyától. :D

+Vesa:
Imádom őket, annyira aranyosak, hogy mindennek örülnek. :D Ha 123 ezredjére lát egy nap akkor is kiugrik a bőréből. :DD

(#33954) szotyika77 válasza #89309696 (#33952) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Én a rendelés híve vagyok, kb majdnem mindent hazarendelek. Egyemmeg, nekik jó gazdag karácsonyuk lesz. :)
Hétvégén nézek neki valami jó kis cupákot, meg egy új nyakörvet is kap. :) :))

(#33955) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy husky ,belga juhász mix kan kutyusom. Lett a jobb első lába alsò részén egy pici körömnyi seb. Mennyire problémás dolog hogy néha nyalogatja a sebét ? Azt olvastam hogy nem túl jò a baktériumok miatt. Vegyek a kutyának gallért hogy gyorsabban begyògyuljon a sebe ? Amúgy napi szinten fertőtlenítem a sebét neki.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33956) Dorian válasza Directors (#33955) üzenetére


Dorian
félisten

Kèk Lukács krèm csodát tesz

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33957) Directors válasza Dorian (#33956) üzenetére


Directors
senior tag

Jól látom hogy csak online beszerezhető ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33958) Dorian válasza Directors (#33957) üzenetére


Dorian
félisten

Èn offline állatpatikában vettem

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33959) Directors válasza Dorian (#33958) üzenetére


Directors
senior tag

Akkor megnézem én is az állatpatikában. Hátha lesz. Köszi!
Kutya amúgy nem nyalogatta le a krémet ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33960) notika77 válasza Directors (#33959) üzenetére


notika77
senior tag

Mindent is lenyalogat, de ha pár (10-20-30) percig nem engeded akkor
1. megtanulja, hogy nem szabad
2. már hat is.
Nem hiszem, hogy egy ilyen kis seb ne gyógyulna be 2-3 nap alatt. Kis nyalakodás nem árt (már rég kihaltak volna, ha ártana), sőt mivel puhítja is a bőrt könnyebben gyógyul. A nyalakodás szerintem már a kényszeres szinten árt, mikor mást sem csinál mint nyalja a lábát, majd már harapdálja is. Ekkor kell a gallér.
A Kék Lukács krém pedig tényleg csodaszer :).

(#33961) jézusom válasza Directors (#33955) üzenetére


jézusom
addikt

+1 a kék lukácsnak. De én vettem az aldiban valami cink tartalmú seb-sprét, elvileg a lukácsban is az van. Nálam csak az a baj, hogy a nagynak kellett volna de a spré sziszegésre elszalad :D viszont betadint bÍrja csak hát ahoz kötözni kell mert lenyalja.
Ilyenekből érdemes betárazni, doki is ezt használja és önmagára rá tapad, jó cucc.

(#33962) Directors válasza jézusom (#33961) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm srácok.

jézusom
Gondolkoztam amúgy én is hogy bekötözöm a lábát ilyennel. Akkor viszont az a kérdés jutott eszembe hogy azt meg majd lerágja. Képes rá amilyen dilinyó a kutya. :DD

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33963) szotyika77 válasza Directors (#33962) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Én zoknit szoktam a lábára húzni, és a végét körbetekerem szigszalaggal. Persze nem szorosan, de úgy hogy ne tudjon lejönni. Eddig még nem szedte le. :)

(#33964) Directors válasza szotyika77 (#33963) üzenetére


Directors
senior tag

Ha nem gyógyul be pár napon belül akkor kipróbálom ezt is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33965) jézusom válasza Directors (#33962) üzenetére


jézusom
addikt

Persze hogy leszedi. Nem is lehet ott hagyni mÍg elmész melózni. Vagy otthon vagy vele és figyelsz, vagy gallér.

(#33966) Narxis


Narxis
nagyúr

Nincs kutyám csak terjesztem ezt az infót, elég durva....

Sorra zuhannak le a kutyák egy budavári kutyafuttatóból [link]

Thanos was right.

(#33967) gyulank válasza Directors (#33955) üzenetére


gyulank
addikt

Ó, én meg beleléptem 2 hónapja a kökénybe, és beletört a lábujjamba, és nem csináltam vele semmit, ki se szedtem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33968) gyulank válasza Narxis (#33966) üzenetére


gyulank
addikt

Kié a lapos tető? Valakinél egyszer fel akartam menni, azt mondta ő nem mehet fel. Gondolom fizettek azért, hogy leugorjon a kutyájuk. Kérdés, hogy csak az eszükön múlik, hogy ott futtatják, vagy a zsebükön is? [link]

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33969) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! Kerti golden keverék kutyusom van, de ma bent éjszakázik. Nyáron a kozmetikus azt mondta, hogy ilyen hosszú bundában meg fog fulladni, így bőrig vágta. A probléma, hogy azóta egyáltalán nem nő vissza. Ezzel voltunk orvosnál, aki írt fel gyógyszert, amik hatnak is, de ez most nem elég gyors. A fő probléma, hogy elkezdett öklendezni, napi 1-2 alkalommal majdnem hányt. Az orvos szerint csak ennyire izgul (tényleg nagyon fel tud pörögni 11 évesen is), viszont egyre rosszabb lett. Tegnap este egy félperces jelenetet láttam tőle, ma pedig hajnalban többször is hallottam. Kimentem hozzá, hogy mi lehet a baja, és reszketett. Eddig kicsit se fázott soha, most viszont valami nagyon elkapta, szóval azonnal bepakoltam az ágyát és a vizet a nappaliba. Kutyaháza nincs, mert menhelyi, ezért klausztrofóbiás. Amíg nem oldódik meg a probléma, addig a lakásban lesz és WC-szüneteket iktatok be, ha az ajtót nézi. Mennyire jó ötlet úgy visszaszoktatni az udvarra, hogy kiteszek neki egy elektromos fűtőtestet, vagy ráadom egy régi pulcsim?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33970) jézusom válasza VoidXs (#33969) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem nyáron kéne kiszoktatni, a ruha persze jó ötlet, meg egy megfelelő fekhely. Ha nem is ház, de egy raklap ilyen 10-20 centis peremmel aminek az alja szigetelt, beteszed egy szélvédett helyre és akkor be tud vackolni. Az elektromos fűtés felsleges szerintem, fŰti magát, ha szigetelve van.
De most tényleg, milyen gyógyszertől nő ki a bundája? Szegényt nagyon sajnálom, goldit nem láttam még csontra lenyÍrva...

(#33971) gyulank válasza VoidXs (#33969) üzenetére


gyulank
addikt

A bunda hőszigetel, nem melegít. Ha tudod, hogy szarul van ne add neki! Ha lenyírtad, ne tedd ki a fagyba! Szerintem nem örülne egy pulcsinak. Szerintem próbálj ki meztelenül kint egy elektromos fűtőtesttel egy éjszakát, és ha beválik, biztos jó lesz neki is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33972) mrmft válasza jézusom (#33970) üzenetére


mrmft
senior tag

Pl.: Biotin. De eltart majd egy ideig.

@33969VoidXs
Azt a kozmetikust kerulnem messzire.

(#33973) VoidXs válasza jézusom (#33970) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szerencsére nem csupasz, kb. 1-2 centis szőre van, de szerintem nagyon kevés, sokkal több volt neki. Most épp a garázst fűtöm be, ahová csinálok egy kutyaajtót, ez a megoldás szerintem kitart egész télen, nem tudom, miért nem erre gondoltam először. Bent meleg van, szabadon járkál, és ha véletlenül bepiszkítana (amit kétlek), akkor könnyű takarítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33974) Dorian válasza VoidXs (#33973) üzenetére


Dorian
félisten

Ez jò ötlet

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33975) gyulank válasza VoidXs (#33973) üzenetére


gyulank
addikt

De nem mondtad, hogy hány fok van bent. Fontos, hogy minél kisebb legyen a hőkülönbség. Szerintem 11-15 fok közt lenne a legjobb, de ha bent 30 fok van, akkor azért szerintem mondjuk naponta esténként mondjuk 5 fokonként kéne lejjebb tekerni, hogy legyen valamennyi ideje átállni. A kijárással meg az a baj, hogy egy természetes üregben azért van egy átmenet a hőmérsékletben, mondjuk, ha 10 fok van bent, és -15 kint, akkor nem egyből vált 25 fokkal hidegebbé a környezet, ami gondolom kutyánál is szempont, hogy először szűküljenek az erei, aztán menjen a hidegbe. Én azt javaslom inkább, hogy próbálj meg a földbe csinálni neki hőtechnikailag megfelelő méretezésű üreget, mondjuk fél m3-t. Az télen melegebb, nyáron hidegebb. De úgy kéne csinálni, hogy a kijárat V-alakban legyen, elvileg az állatok így szokták, és így az aljában a hideg levegő valamit szigetel. Ezt az infót még valami igluk nézegetése közt találtam.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33976) VoidXs válasza gyulank (#33975) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bent kb. 15 fokos helyen volt (17 van a fűtőtestek mellett, ő pedig a nappali másik oldalán aludt), szóval ez jó neki. A szélfogó egy jó köztes állapot, ott át tud szokni a hidegre, és mindig megáll amúgy is szagolgatni, ha menne ki. A szélvédett helyek mind csempézettek vagy betonozottak, oda nem tudok ásni. Egy majdnem minden oldalról, még felülről is zárt teraszon van az ágya és a táljai, ott egy 15 centi oldalfalú ágyban szokott aludni, amibe ma reggel dupla annyi pokrócot tettem. Egyébként ez segített a legtöbbet, bár lehet, hogy a bent alvás is nagyon jót tett, mert teljesen jól van azóta. Ettől még folytatom, hogy bent aludjon, amíg nem javul az idő vagy nő elég hosszúra a bundája.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33977) gyulank válasza VoidXs (#33976) üzenetére


gyulank
addikt

De úgy értettem, hogy van teteje, egy üreg, nem egy árok. Mint ezek az igluk, csak a föld alatt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33978) gyulank válasza VoidXs (#33976) üzenetére


gyulank
addikt

Valahogy így.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33979) jézusom válasza mrmft (#33972) üzenetére


jézusom
addikt

Jó de ő gyógyszuert mondott, a biotin vitamin. Természetesen adnék neki rendes multi vitamint, nem ilyen monovitamint. Semmi értelme a mononak, a vitaminok szinergizmusban működnek és drága is az ilyen specializált hülyeség.

(#33980) Vesa válasza VoidXs (#33969) üzenetére


Vesa
veterán

"Nyáron a kozmetikus azt mondta, hogy ilyen hosszú bundában meg fog fulladni, így bőrig vágta."

Az ilyet végleg eltiltanám ettől a munkától. Ez is csak úgy lehetett "kozmetikus", hogy nem ért semmihez, ollót meg már látott valahol szóval hajrá, meg lehet élni belőle. Hosszú szőrű kutyát SOHA nem vágunk bőrig! Maximum műtét előtt, kizárólag a műtét helyén, lokálisan.

A tudomány a valóság költészete!

(#33981) #89309696 válasza jézusom (#33979) üzenetére


#89309696
törölt tag

A Pfizer csinálja a VMP tablettát ami erre van, meg a Dermafit dog folyadék is. De ez már ilyenkor késő, vackot kell készíteni.

(#33982) jézusom válasza #89309696 (#33981) üzenetére


jézusom
addikt

Egyik se szőr növesztő szer, csak vitamin. De ezek már legalább multik. Igaz, hogy a nagy kutyámnak elég lennne 12 napig 5ezeré'
Köszönöm, adok neki rendes multit ennyi pénzért hónapokig :D

(#33983) mrmft válasza jézusom (#33979) üzenetére


mrmft
senior tag

Ezek altalaban komplexek, mashogy nem is tudod megvenni (pl.: Luposan Biotin, stb).
Ha normalis minosegu tapot kapot a kutya, sok erteleme nincs vitaminnal tomni meg pluszban mellette. Izuletvedovel maximum.

(#33984) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv!
Pár hónapja Debrecenből Budapest III. ker. Bécsi út környékére költöztünk.
Keresnék a környéken normális állatorvost, és kutyakozmetikust.
Havenese az eb.
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#33985) jézusom válasza mrmft (#33983) üzenetére


jézusom
addikt

Azért ezzel vitatkoznék. De nekem tápot is rég ettek :D izületvédő pont nem kell, mert napi szinten eszik a porcokat, jó kis aszpikos kocsonyás leveseket :) De azért azt is szoktam adni, ha van itthon. Enyémből most nem kapnak mert édesÍtős port iszom.

(#33986) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Valaki próbált már hasonló DNS tesztet fajtameghatározásra? Kicsit sokallom, majd még beszélek a dokival is ő tud-e mást. Az 1 hónap feldolgozási időn kikerekedett a szemem, mi a picsa tart ennyi ideig 2020-ban egy ilyen teszten? :F

(#33987) jézusom válasza #89309696 (#33986) üzenetére


jézusom
addikt

nekem régebben sokkal drágábbat ajánlottak!

(#33988) XaraX


XaraX
addikt

Boldog Karácsonyt!

(#33989) Zsocy155 válasza XaraX (#33988) üzenetére


Zsocy155
őstag

Neked is és a többi fórumtagnak Boldog Karácsonyt! alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#33990) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánunk! :R

(#33991) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok, kellemes ünnepeket!

A "lakodalmas kutya" dolgot hogy kezelitek? Sajnos nem figyeltek eléggé páromék, és így karácsony alkalmával sikerült nagyon bekajálnia a kutyának tegnap, 7x hányt tegnap este óta.
A kedve egyébként jó, itatják hogy ki ne száradjon, iszik is rendesen. Étvágya is lenne, de nem mernek még neki kaját adni...
Szálkásszőrű tacskó.

[ Szerkesztve ]

(#33992) jézusom válasza Fitzgerald (#33991) üzenetére


jézusom
addikt

egy napig nem adnék neki kaját. Amúgy is sokan kihagynak egy-egy napot, most tényleg jól jönne. Jót tenne egy kis koplalás.

(#33993) cappa72 válasza szotyika77 (#33990) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Nálunk is hasonló ágy lett az ajándék.

Boldog Karácsonyt Fórumtársak!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#33994) j.bravo válasza cappa72 (#33993) üzenetére


j.bravo
addikt

Így képen nagyon hasonlít a mi nagyobbik kutyánkra :) ő német/dán dog, vagy (mint a mi Negro-nk) ilyen ősökkel (is) rendelkező keverék?
Nagyon szép :R

Whatever.

(#33995) cappa72 válasza j.bravo (#33994) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez olyan vizsla-féle kutya, talán vizsla-pointer keverék, de lehet benne agár is (amikor nyulat kerget, akkor... akkor valami eszméletlen... egy fejjel kisebb, lapos-futásban közlekedik, és iszonyatos sebességgel.
:R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#33996) gyulank


gyulank
addikt

Mi van, ha napok óta kinyitotta a szemét, de nem lát? Fog?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33997) #89309696 válasza gyulank (#33996) üzenetére


#89309696
törölt tag

Persze. Kiskutyák vakon és süketen születnek ez 0-2 hetes korig tart, 2-4 hetes kor között fokozatosan fejlődik ki a látás a szem kinyílása után.

(#33998) gyulank


gyulank
addikt

Mi van, ha az egyik kutya feleakkora, és Mikuláskor születtek? Sose nő meg?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#33999) #89309696 válasza cappa72 (#33993) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link]
Én egy ilyet vettem. Igaz Pawz & Pepper név alatt is megkapni ugyanezt majdnem feléért (ugyanattól a gyártótól veszik gondolom), de hülye szokásom elcsábulni a márkák felé.
Le kéne szoknom róla, mert a Fressnapfos fekhely vásárlásaimmal igencsak rácsesztem. Mármint a termékek minősége nagyon jó, csak az áruknak a felét érik vagy annyit se. Csak én olyan hülye vagyok, hogy ha egy üzletet megkedvelek akkor mindent onnan veszek.

[ Szerkesztve ]

(#34000) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok
Szeretnek venni valami premium szaraz kajat a kutyusunknak,a kerdesem az volna,hogy mik a premium kutyatapok a piacon?
Koszi elore is :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.