Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32401) jézusom válasza galervin93 (#32400) üzenetére


jézusom
addikt

Disznót, vadat kell főzni, csirkét nem szoktam. Én nagyobb kutyákat etetek, de csirkelábat, fejet, szerintem a tacsi is elrágcsálja :) nem kell főzni, kutyakajásnál 2 kilós csomaggal veszed biztos szeretni fogja. Farhátat is lehet, én azért bárddal megdolgozom, de nyersen adom. Ha hozzájutsz csirkebőrhöz, az olcsó jó is. Néha adok csirkemájat is. Főzhetsz rízst hozzá nem kell minden nap, akár le is fagyaszthatod, csak jól főzd meg. Most sütőtök szezon van, enyéim szeretik azt is, meg én is :)

(#32402) jézusom


jézusom
addikt

Kiskutyám nem először kihányta az "univerm total" féreghajtót, illetve mindent amit megevett. Ez 3 hatóanyagot tartalmaz. Milyen másik fégeghajtót kellene próbálni?

(#32403) Siriusb válasza jézusom (#32402) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez annak a jele lehet, hogy férges, menj vissza a dokihoz.

(#32404) jézusom válasza Siriusb (#32403) üzenetére


jézusom
addikt

Nem voltam dokinál :)

(#32405) Siriusb válasza jézusom (#32404) üzenetére


Siriusb
veterán

Azért gondoltam, mert általában a veszettség elleni oltáskor szokták csak adni. Mindenesetre a hányás is azt jelezheti a tabletta hatására, hogy férges.

(#32406) jézusom válasza Siriusb (#32405) üzenetére


jézusom
addikt

évente 3-4x adom a spotonnal együtt.

(#32407) Mika1227


Mika1227
őstag

Van egy 5 hónapos kutyusunk. Van szigetelt kutyaháza de nem megy bele most is a hideg földön fekszik. Hogyan lehetne a házba szoktatni? Már kétféle rongyot is tettünk be neki de mind a kettőt kihúzta. Rövid szőrű így a telet tuti nem bírná ki!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32408) Siriusb válasza Mika1227 (#32407) üzenetére


Siriusb
veterán

Valaki, akihez nagyon kötődik a kutya a családból, egy rosszabb ruhadarabját (póló, törölköző) - mosatlanul - áldozza be és rakjátok be a kutyaházba. Egy próbát megér.

(#32409) jézusom válasza Mika1227 (#32407) üzenetére


jézusom
addikt

Kertben? Ha nem lát rá a járókelőkre, vagy egyáltalán nem lát semmit amit látnia kell, nem fog bemenni. A kutyának dolga házőrzés, akkor jó, ha tudja művelni :) ehhez rá kell látnia a házból mondjuk a kapura. Dobálhatsz neki steaket is a házába...

(#32410) Vesa válasza Mika1227 (#32407) üzenetére


Vesa
veterán

"Jézusom" jól írja, annyival egészíteném ki, hogy ha minden feltétel adott, akkor nem szükséges erőltetni, nem kell direkt beszoktatni. Be fog menni idővel, ha fázik, vagy ázik, rá fog jönni, hogy ott jobb helye van. A kutyának viszont nem pont azt jelenti a higed, amit nekünk. Fajtától függően persze nagy a szórás (az enyém pl. -20C fokban is a jeges hóban fekszik), de ha a kutya fázik, akkor be fog húzódni. A rongy egyébként télire nem javasolt kutya alá!

A tudomány a valóság költészete!

(#32411) galervin93


galervin93
őstag

Az miért lehet, hogy a kölyökkutya, aki már nagyon jó hatékonysággal megtanulta, hogy az előtérben lefektetett kutyapelenkára pisiljen, illetve a nagy dolgát sem a szobában, hanem kint az előtérben végezze, néhány nap alatt mintha elfelejtette volna mindezt, és megint össze-vissza mennek a dolgok? Azt még hozzátenném, hogy próbáljuk szoktatni a kinti wc-zéshez is, ami lassanként kezd működni, de nem mindig tudjuk levinni, nem tudom, ennek lehet-e köze hozzá.
Miért lehet ez és mit lehetne ellene tenni? Vagy ilyen kilengések előfordulnak? (azt persze gondolom, hogy nem teljesen lineáris a tanulás, de elég kellemetlen visszalépés ez most, mert nem csak egy-két eset, hanem pár napja, szűk hete szinte folyamatos).

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32412) Dorian válasza galervin93 (#32411) üzenetére


Dorian
félisten

Ehh, ezt csak a nagy Kutyaisten tudja.
Egyik kutyám 3 éves, már rég kinőtt a kölyökkorból, de ha megsértődik, akkor hajnalban direkt a szőnyegre szarik, ha nagyon, akkor oda is hugyozik. Teljesen tisztában van vele, hogy rosszat csinált (olyankor reggel nem jön oda, csak les), de ha elönti az agyát a düh, akkor nem bírja megállni, h ne nyilvánítsa ki a véleményét.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32413) flegga92 válasza Dorian (#32412) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálunk is ugyan ezt csinálja, ha valami nem tetszett neki, megy a pelenka mellé a pisi, úgy hogy befollyon alá és lehessen kidobni.
Szerencsére a szőnyeg/kanapéra pisilést már nem csinálja.

(#32414) galervin93 válasza Dorian (#32412) üzenetére


galervin93
őstag

Hangosan felnevettem, jó hülyének néztek. :DDD Hát akkor beletörődünk a makacsságába, és folytatjuk tovább a tanítást, tanulást. :D Köszi!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32415) Vesa válasza galervin93 (#32411) üzenetére


Vesa
veterán

Kutyát nem fogsz tudni úgy egy helyre szoktatni lakáson belül, mint egy macskát! Csak a szobatisztaság a megoldás, tehát le kell vinni és rá kell szoktatni arra, hogy a szobában semmi esetre sem végezheti el. Már ha ki akartok keveredni ebből valaha!

A tudomány a valóság költészete!

(#32416) flegga92


flegga92
senior tag

Tegnap este észrevettem a kutyán egy 20 Ft-os nagyságú duzzanatot, nem fáj neki, kedve jó. 1 hete volt oltáson, lehet attól? Másik kutyánál is volt hasonló, de ott pár nap múlva előjött és pontosan tudtam hova adták, most pedig nem emlékszem.

(#32417) samujózsi válasza flegga92 (#32416) üzenetére


samujózsi
tag

Fura. Mi egy hete találtunk ugyanilyet a kutya hátán, de mi hónapokkal ezelőtt voltunk oltáson.
Doki azt mondta, valahová beüthette és hogy ami embernél egy kék folt, az a kutyánál ilyen.
Viszont vannak kétségeim is, mert állítólag két hét alatt nagyjából fel kéne szívódnia, ehelyett, bár összement picit, de keményebbé is vált.
Hát még kivárjuk azt a hetet, aztán megyünk vissza, ha nem tűnik el.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#32418) galervin93 válasza Vesa (#32415) üzenetére


galervin93
őstag

Persze, nem is akarjuk, csak amíg meg nem tanulja a lenti wc-zést. Amivel egész jól haladunk, tegnap este meló után hazaérve is sikerült már odalent elvégeznie a nagydolgot, öröm és bódottá. :) Számomra meglepő, hogy ilyen gyorsan tanul, volt-van kutyánk otthon szülői házban, igaz azok kintiek, de ott csak ül-fekszikig jutottunk... :DDD Igaz nem is erőltettünk mást. Ez a kis dög meg olyan ügyes, pacsit is ad, de olyan aranyosan, hogy megzabálom... :B

Nálunk a chip okozott egy kisebb, tartósabb duzzanatot, de 3 hét alatt elmúlt.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#32419) flegga92 válasza samujózsi (#32417) üzenetére


flegga92
senior tag

Mondjuk róla el tudom képzelni, hogy beverte, mert előszeretettel ugrál helyből 1,5 méter magasra, néha a visszaérkezés nem sikerül... Mostanában nagyon sokat játszik egymással a két kutya, persze legtöbbször fent a kanapén és előfordul, hogy leesnek, így nincs kizárva.

(#32420) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Taste of the Wild tápot cserélném le télre a zabagép kutyáimnak.

Brit premium by nature sensitive lamb ár-t vettem nekik most az elmúlt 1-2 hónapban.
Az eladó ajánlotta helyette a maximo lamb and rice premium line-t. Nagyobb kiszerelés, kedvezőbb ár.

Esetleg valakinek van tapasztalata vele?

(#32421) halapidori válasza flegga92 (#32416) üzenetére


halapidori
csendes tag

Az oltástól lehet, olyan szokott lenni, mint egy kisebb fél dió. Kicsit ijesztő, de elmúlik, kutyát általában nem zavarja, nem igazán tudsz vele mit csinálni:)

(#32422) jézusom válasza Anubris (#32420) üzenetére


jézusom
addikt

Én ilyet vettem most, nem érkezett meg de papíron nagyon jó :) és még mindig olcsóbb mint az acana :) Hüvelyes mentes, jó sok zsír van benne :) Régen ennyiért vettem a sima lambandrice brit caret.

(#32423) flegga92 válasza halapidori (#32421) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen, ezt tudom, csak fura hogy 1 héttel utána jön ki, másik kutyánál 1-2 nap múlva jelentkezett. Úgy néz ki, hogy megy össze, remélem hamar elmúlik :)

(#32424) Siriusb válasza jézusom (#32422) üzenetére


Siriusb
veterán

Van benne zöldborsó.

(#32425) jézusom válasza Siriusb (#32424) üzenetére


jézusom
addikt

Akkor átqrtak, mert amit néztem nem írták. Vagy csak nem látok.

(#32426) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Zöldségek, (zöldborsó, sárgarépa)

kukorica glutén*: A kukoricaglutén a keményítőgyártás során keletkező termék. Nevével ellentétben nem tartalmaz a gabonákra jellemző gliadint és glutenint (amelyek a glutént alkotják). Valójában a kukoricában jelen lévő egyéb fehérjékből áll, amely koncentrált fehérjét a köznyelvben kukoricagluténnek nevezzük.
Fehérjetartalma nagyjából 60%, jól emészthető és ízletes.
Innen.

Ki kóstolta már? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32427) Siriusb válasza jézusom (#32425) üzenetére


Siriusb
veterán

Ahogy tűzokádó barátunk is mondta, sajnos fel van tüntetve, én más oldalon néztem, mint ő.
Azonban ki fogom próbálni, most rendelek egyet, éppen elfogyóban van.

(#32428) jézusom válasza Siriusb (#32427) üzenetére


jézusom
addikt

Friss kacsa (40%), szárított kacsa (30%), csirkezsír (tokoferol keverékkel tartósítva), zab, köles (4%), hajdina, alma, egész cukorrépa, lazac olaj, csirkemáj, sörélesztő, lenmag, kollagén, cukkini (2%), spenót (0,4%), algák, feketeribizli, petrezselyem, rozmaring, kakukkfű (0,3%), körömvirág, gyermekláncfű, probiotikumok (Enterococcus faecium 1x109 CFU), glükózamin 1700 mg/kg, kondroitin-szulfát 1,300 mg/kg, frukto-oligoszacharidok 220 mg/kg, béta-glükán 200 mg/kg, mannán-oligoszacharidok 180 mg/kg, jukka 150 mg/kg, zöldkagyló 100 mg/kg

(#32429) philoxenia válasza jézusom (#32428) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az valami másféle táp lehet, bárány-rizsben kacsa? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32430) Siriusb válasza jézusom (#32428) üzenetére


Siriusb
veterán

Hát ez biztosan nem a Lamb&rice. :D

(#32431) Vesa válasza philoxenia (#32426) üzenetére


Vesa
veterán

"Chondroprotektív hozzátevőket tartalmaz"

Hozzátevőket? Az meg mi?
Na innen se vennék semmit. Ezt a sok süket marketing maszlagot...de legalább írná értelmesen, ha már a tartalom hülyeség.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32432) samujózsi


samujózsi
tag

Megőrjít a kutyánk... képtelen átállni a téli időszámításra. :DD
Párom ("az istennő") hét óra környékén szokott hazaérni. A nyári időszámítás szerint fél héttől a kutya a legkisebb zajra is felugrik és ugat, mert jön az Istennő. Persze nem jön... :D
Mikorra fog helyreállni benne is az óra? :O

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#32433) jézusom válasza Siriusb (#32430) üzenetére


jézusom
addikt

Azt írtam régen olyat vettem, és care verziót. Most kacsásat :N

[ Szerkesztve ]

(#32434) jézusom válasza Vesa (#32431) üzenetére


jézusom
addikt

Magyarul izületvédő, mi a baj vele?

(#32435) Siriusb válasza jézusom (#32433) üzenetére


Siriusb
veterán

Úgy tudom, a Maximo Lamb&Rice-ról folyt a szó, vagy valamit benéztem?

(#32436) jézusom válasza Siriusb (#32435) üzenetére


jézusom
addikt

Hát én nem arról de jót beszélgettünk :D

(#32437) Napfénysüti

Sziasztok!
Bolha ellen kistestű, lakásban tartott kutyára (kisgyerek is van) milyen nyakörvet ajánlotok ami bevált?

Més que un club!

(#32438) jézusom válasza Napfénysüti (#32437) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem nem váltak be a nyakörvek. Ha komoly a dolog nem is ajánlom, inkább spotont!

[ Szerkesztve ]

(#32439) flegga92 válasza Napfénysüti (#32437) üzenetére


flegga92
senior tag

Csak a Foresto. Drága, de 8 hónapig kitart, míg mást használtunk évente 1-2x előfordult, hogy bolhásak lettek, de ezzel nem volt gond, már a 3. van rajtuk. Lehet vízbe is vinni, fürdésnél mi levesszük. Ha beakadna valahova, el tudja szakítani a kutya.

(#32440) Vesa válasza flegga92 (#32439) üzenetére


Vesa
veterán

Megerősítem! Nekem nagy és kis kutyán is van, kertes házban, és egyikben sem volt kullancs évek óta, pedig megyünk velük mezőre is sétálni. Arról mondjuk nincs infüm, hogy gyerekre veszélyes-e, de nem hinném. Utána kell nézni.

A tudomány a valóság költészete!

(#32441) flegga92 válasza Vesa (#32440) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem hinném hogy veszélyes lenne. Pár éve amit használtunk az be lett tiltva mert veszélyes volt a hatóanyag, utána próbálkoztunk minden félével, de azon kívül hogy büdösek voltak semmit nem értek, kullancs, bolha ugyan úgy ment a kutyába.

(#32442) ro_bert17 válasza flegga92 (#32439) üzenetére


ro_bert17
őstag

Még csak nem is drága, mert 8 hónapig tényleg hatásos, és kistestű kutyára kell. Ráadásul most ősszel biztos akciózzák valahol. Emberre, állatra meg veszélytelen kell hogy legyen.
Az más kérdés, hogy ha lakásban tartott blökiről van szó, én lehet nem is használnék semmit. Max valami kis tingli tangli cseppeket, vagy valami természetes összetevőjű bogyót.
Bár most láttam már van elektromos fésű is. :D

(#32443) Siriusb válasza ro_bert17 (#32442) üzenetére


Siriusb
veterán

Én 6 havonta cserélem a foresto-t. A kullancsok miatt nem rizikózok, tudok olyan kutyákról, akik 7-8 hónapos övvel kapták be a babéziát.

(#32444) Napfénysüti válasza flegga92 (#32439) üzenetére

Ma vettem ilyen Foresto nyakörvet, tényleg nem olcsó de az állatos boltban is ezt ajánlotta az eladó.
Eddig nem használtunk ilyesmit mert lakásban tartott kutya de most a kozmetikus kiszedett belpőle pár bolhát és ő mondta hogy ez ellen kellene valami. Mondjuk fogalmam nincs hol szedte össze.

Més que un club!

(#32445) ro_bert17 válasza Siriusb (#32443) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nálunk rengeteg kullancs van. Nem túlzok, de van olyan, amikor a pár órás mezőn töltött idő közben, és után 25-30-at szedünk le a kutyákról. Régen voltak babéziás kutyáink, de amióta február végétől október végéig forestot használunk, nem emlékszem rá hogy rosszul lett volna nálunk. Természetesen simán lehet, hogy eddig csak szerencsénk volt.
Bolhát viszont utoljára úgy 30 éve láttam gyerekkoromban. :)

(#32446) Siriusb válasza ro_bert17 (#32445) üzenetére


Siriusb
veterán

Maradjon is így. :)
Naggggyon durva nálatok a helyzet! :(

(#32447) Vesa válasza ro_bert17 (#32445) üzenetére


Vesa
veterán

Lehet tudni, milyen tájegység ez? Nehogy egyszer odaköltözzek. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#32448) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van most esetleg táp akció amire érdemes lecsapni 1000Ft/kg ársávban?
Kezd elfogyni az utolsó általatok ajánlott és szeretnék rendelni, de most valami más ízt is, mert hát megette, de nem volt oda érte (bárány ízű) szerintem.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32449) jézusom válasza Predator2 (#32448) üzenetére


jézusom
addikt

[link] ilyet vettem, de még nem kóstolták, viszont papíron igéretes :) Nem sok fehérje sajnos, de jó zsíros :K és hüvelyes nélkül. Ja és csirke is csak a mája van benne.

[ Szerkesztve ]

(#32450) Mika1227


Mika1227
őstag

A kutyát le lehet szoktatni az ásásról? Félve kérdezem! 5 hónapos az ásógép, feltúrja a kertet. Vagy esetleg remény arra, hogy ha nő akkor alább hagy az ásókedv?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.