Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32201) philoxenia válasza Vesa (#32199) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bóti hús... Tejipar... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32202) Vesa válasza philoxenia (#32201) üzenetére


Vesa
veterán

Egy kvázi balesetet hasonlítasz össze -kínai ótvar gyártástech. miatti szennyeződés- egy általános érvényű jelenséggel (a nyers tejben rengeteg potenciálisan veszélyes kórokozó van jelen, nem szökőévente egyszer, hanem gyakorlatilag állandóan fennáll a veszély a fertőzésre). Alma/körte! ;)
Na mindegy, végülis mindenki azt csinál amit akar, és ez még mindig jobb mint az oltásellenesek, mert azok másokra is veszélyesek, itt meg csak az szívja meg, aki issza a nyers tejet! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#32203) philoxenia válasza Vesa (#32202) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

B.ki tizenévig ittam nyers tejet. Pasteur előtt meg ezer évekig ittak. Annyi a titka, hogy a tehén egészségére kell vigyázni. Ennyi erővel a farkasok betegek, a kutyák meg az egészség mintaképei. Mondtam már, hogy ereszd el a témát. Nem tudom kit akarsz meggyőzni az ilyen szponzorált linkekkel. Nyilván a tejipar nem fogja azt írni, hogy igyál nyers tejet. Veszélyei mindennek vannak. /Az ipari táplálkozásnak például rengeteg allergizáló hatása van. Na meg frankón élhetetlenné teszi a földet. Az evolúció része lehet persze ez is. Azok maradnak életben hosszú távon, akik képesek műanyagokkal a szervezetükben élni./ Azt azért remélem tudod, hogy messze nem az van egy tejüzemben, amit a reklámfilmekben látsz... Nem véletlen, hogy a kórházakban tenyésznek a legellenállóbb baktériumok. Az ipari körülmények pont alkalmasak arra, hogy rengeteg embert fertőzzenek meg, míg egy tehén alig párat.

a nyers tejben rengeteg potenciálisan veszélyes kórokozó van jelen

Állítasz valamit, amit először bizonyíts, aztán használd érvként. Jelen minden élelmiszerben vannak potenciális körokozók. Gyakorlatilag minden étel képes elromlani zárt csomagolásban... ;) Magyarországon hányan betegedtek meg nyers tejtől az utóbbi húsz évben?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32204) Predator2 válasza Predator2 (#32200) üzenetére


Predator2
addikt

erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32205) philoxenia válasza Predator2 (#32204) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kevés sóval főzve rövid lében. Ne legyen fűszeres.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32206) Predator2 válasza philoxenia (#32205) üzenetére


Predator2
addikt

Főként az érdekelne, hogy milyen húsokat vehetek/vegyek neki. Mind1 milyen állat? Disznó, szarvas, csirke, stb...

Nem akarom benézni mint a tápot, így inkább kérdezek.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#32207) philoxenia válasza Predator2 (#32206) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ha egészséges a hús, akkor mindegy. Akkora darabokra vágd, hogy meg tudja enni és csak annyira főzd meg, hogy az esetleges kártevők elpusztuljanak... Emberi fogyasztásra alkalmas húsokból én gyakran adok a kutyuknak nyersen is húscafatokat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32208) jézusom válasza Predator2 (#32206) üzenetére


jézusom
addikt

Én főleg pulyka daráltat, csirkebőrt, fejet, lábat, farhátat. Ezeket nem főzöm, ha esetleg vadhúst veszek azt főzöm. A farhátat azért össze szoktam vágni bárddal. Vadat, sertést főzni kell! Nem árt néha belsőség is.

[ Szerkesztve ]

(#32209) Vesa válasza philoxenia (#32203) üzenetére


Vesa
veterán

Nem az iparról van szó, bár én jobban bízom egy modern üzemben, ahol minden egészségügyi és szakmai protokollt betartanak, mint egy koszos kezű vénasszonyban aki otthon permetez szakszerűtlenül és kotyvaszt össze-vissza mindenfélét, az előírásokat be sem tartva, mert "jóvanazúgy", aztán ezt a katyvaszt árulja a piacon. Én csak a tudományos tényekkel tudok mit kezdeni! A psztőrözést nem az ipari lobbi találta ki, ez egy tisztán tudományos felfedezés volt, természetesen nem ok nélkül és ennek kapcsán már az 1860-as években bizonyítást nyert az is, hogy az erjedést okozó baktériumok komoly betegségek forrásai lehetnek! Kiterjedt tudományos irodalma van a témának!
Na mindegy, nem fogunk egyetérteni, tehát lapozzunk!

A tudomány a valóság költészete!

(#32210) jézusom válasza Predator2 (#32206) üzenetére


jézusom
addikt

Még annyi, hogy vannak állateledelesek ott ami van tuti jó. Van ilyen párizsi szerű rúd csomagban "darálék" na az pont hulladék, de rá van írva. Még akkor lehet szívás, ha csirkeallergias a kutya, akkor vehetsz vadat, vagy nyulat.

(#32211) zolynet válasza Predator2 (#32204) üzenetére


zolynet
addikt

Én egy leveskockát dobtam be anno amikor jobban főzőcskéztem és még ehetett csontot.
Farhát, máj, szív, nyak .... rizzsel pont jó! ;)
A gátsérve óta sajnos csontot már nem. :(

Life is too short to stay stock!

(#32212) philoxenia válasza Vesa (#32209) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem piacon vásárolt tejről beszéltem, azt én is felforralnám. Az a friss tej, ami még nem hűlt el, természetesen egészséges tehéntől származva sokkal könnyebben emészthető, mert tartalmaz sok olyan enzimet, ami gyorsan elbomlik. Az anyatej is frissen az igazi a csecsemőnek. A bocinak is úgy jó. Nekünk embereknek ha tejjel szeretnénk táplálkozni, szintén minél frissebben jó. A veszélyei megvannak, de elkerülhetők. Persze manapság kevés ember teheti meg, hogy tőgymeleg fűízű tejet fogyasszon, mivel a tehenek nagy része nagy gazdaságokban él. A boltban tejként árusított fehér folyadék azonban gyakran már annyira kizsigerelt, hogy inkább tejalapú üdítőnek lehetne nevezni. Kutyának kár ilyet adni. Emberi fogyasztásban is inkább csak ital, mint étel. A teljes tejet kenyérrel fogyasztva jól lehet lakni fél liter tejjel és egy darab kenyérrel. zacskós és dobozos verziókban ez eléggé esélytelen, max. mondjuk fórumozáshoz ad elég energiát, sporthoz és fizikai munkához kevés. egy adalék még zárszóként: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32213) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani "kutya típust"? Egy szuka belga malink volt. Egyedül a túl sok mozgás igénye miatt keresnék más fajtát.
Ami fontos, hogy
- szuka
- közepes méret
- okos-jól tanítható
- ne legyen mindent megrágó rágás ingere (mali megtanulta, hogy csak a saját játékait rágja, egy csavarhúzót se vett fel az udvarról
- ne legyen önfejű
- kinti kutya lenne, (rövid?)-közepes szőr
- jó házőrző
- "betegségektől mentesebb", tudom... keverék szívósabb, de kerülném a fajta jelleg-beli kötelező műtétekre hajlamos fajtákat
- kevesebb mozgás igény, mint egy mali

Köszönöm a tippet!

(#32214) philoxenia válasza (Bundás) (#32213) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Labrador?
Árat nem írtál, így "egzotikusabb" ritkább fajtákat nem merek javasolni.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32215) j.bravo válasza philoxenia (#32214) üzenetére


j.bravo
addikt

Az igazi labrador szerintem arcon nyalja a betörőt is, illetve hanyatt vágja magá hogy vakarja meg a hasát :D bár lehet hogy ez csak oktatás kérdése.

A betegségeket nem tudom, a többi paraméternek valóban megfelel.

Whatever.

(#32216) (Bundás) válasza philoxenia (#32214) üzenetére


(Bundás)
addikt

Szia!

Mit jelent árban az egzotikum? :) Vagyis inkább milyen fajtákra gondoltál?

(#32217) jézusom válasza j.bravo (#32215) üzenetére


jézusom
addikt

A házőrzést nem kell tanítani, örző-védő tanítás teljesen más.

(#32218) jézusom válasza (Bundás) (#32213) üzenetére


jézusom
addikt

Menj el menhelyre, ha nem lesz olyan kutya ami tetszik meg mindig vehetsz, bár én nem javaslom. Azt meg felejtsd el, hogy nem fog rágni! Kiskutyának igénye van a rágásra, erre fel kell készülni, biztosítani kell rágni valót. A nagy pásztoroknak nincs mozgásigénye, és jó házörzők, de ezek önfejűk :D

(#32219) philoxenia válasza (Bundás) (#32216) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Argentin dog?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32220) jézusom válasza philoxenia (#32219) üzenetére


jézusom
addikt

Kicsit jobban van táplálva gyerekkorában, aztán izületes lesz :(

(#32221) philoxenia válasza jézusom (#32220) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a rövid szőr és a kinn tartás a gond. Német juhászt is javasolnám, csak abból sok a hosszabb szőrű, meg kicsit nagyobb a közepesnél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32222) zolynet válasza (Bundás) (#32213) üzenetére


zolynet
addikt

Ha ez a pont nem lenne
- kinti kutya lenne, (rövid?)-közepes szőr
akkor a német vizsla is szóba jöhetne.

Life is too short to stay stock!

(#32223) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Briard?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32224) jézusom


jézusom
addikt

Amúgy a rövid szőr miért jó? Nekem pont a hosszúval nincs gond, mert nem hullik, igaz nyírni kell, de a kicsinek rövid szőre rohadtul hullott tavasszal.

(#32225) Mika1227 válasza (Bundás) (#32213) üzenetére


Mika1227
őstag

Én ajánlanám ezeket a kutyusokat! Vizsla valószínű labrador keverék.Nagyon megbízható hely, mi holnap hozzuk el az egyik kutyust. Nem tudom, hogy van-e még szabad meg kell kérdezni.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32226) j.bravo válasza Mika1227 (#32225) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem nagyon tetszenének :) de a vizsla vér miatt mozgásigényük, aaaz lesz, nem kicsi, ami miatt a kérdezőnek hogy nem annyira jó...

Whatever.

(#32227) Mika1227 válasza j.bravo (#32226) üzenetére


Mika1227
őstag

Valóban, bocsánat! :B

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#32228) philoxenia válasza j.bravo (#32226) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vadászkutyák és terrierek nemigen jönnek szóba. A kinti tartás kizárja a(z) (számomra) egyik legrokonszenvesebb fajtát, a Rhodesian Ridgebacket.... Annak a mi telünk fűtetlen helyen nagyon hideg.... :(
Juhászkutyák közül a terelők sok mozgást igényelnek, az őrzők meg nagyok. Hobbikutyák meg általában rossz házőrzők.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32229) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Akkor nincs jó alternatíva? Maradjak ismét a pörgős mali-nál? :)
Esetleg ha a rövid-közép szőrből leadok?

(#32230) jézusom válasza philoxenia (#32228) üzenetére


jézusom
addikt

A ridgebacknél nincs nagyobb mozgasigényű az tuti :D

A pontosság kedvéért a terelők a juhászok, az őrzők a pásztorok :)
Ennek ellent mond pl a kaukázusi juhász...

(#32231) j.bravo válasza (Bundás) (#32229) üzenetére


j.bravo
addikt

A malinál (valószínűleg, de nem garantálhatóan) azért nyugisabb lesz a vizsla-labrador mix :)
Nem erőltetem másra a gondolkodásmódom, de én is (ahogy már más is említette lentebb/fentebb) menhelyről választanék. Fajtamentő alapítványokat már ide sorolom. Többen nem csak a nevükben szereplő fajtát mentik, hanem keverékeket is.
Persze egyeztetve, ottaniakkal egyeztetve, elvinni sétálni a kutyát, ismerkedni vele, stb.

Whatever.

(#32232) philoxenia válasza jézusom (#32230) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen nyugodt kutya. A mozgásigényét az udvaron simán kielégítette. Nyilván nem feküdt egész nap, de ez a mostani két kis keverék egy nap ugrál annyit, mint Kimba egy héten... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32233) philoxenia válasza jézusom (#32230) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg az anatóliai például...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32234) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Hol tudok és milyet kell vennem 2 hónapos tacskó kiskutyára pórázt, hámot?

(#32235) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

A pofátlan drága ortopéd fekhelyek érnek valamit öreg kutyánál vagy csak lehúzkodás az egész?

(#32236) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!!!

Kutya táp téren mik vélemények a kölyök kutyához, melyiket érdemes venni?

Most került hozzám egy Német juhász kölyök, 7 hetes
Táp téren a Darling junior vagy Chappi? mennyire lenne jó megoldás?
Brit Premium by Nature Sport esetleg? igaz ez húzósabb árban...

:R

WOT: kissio

(#32237) jézusom válasza Dr.Én (#32236) üzenetére


jézusom
addikt

7 hetes? Azt hogyan?

Szerintem tejpótló táp!

Később jó lesz a Brit, a csepit és társait max a pontyoknak dobálnám.

[ Szerkesztve ]

(#32238) Dr.Én válasza jézusom (#32237) üzenetére


Dr.Én
veterán

rendes, hivatalos úton mielőtt arra gondolsz :P ...tesóméktól hoztam, ott lett 5 kis kutyuli
minden eddigi oltást megkapott, amit meg kellett ...többi majd ez után...

A Brit-ből berendelek egy zacsekkal, ha már rendelek...
Ennek a tejpótlónak utána járok ... :R

WOT: kissio

(#32239) Dorian válasza Dr.Én (#32238) üzenetére


Dorian
félisten

8 hetes kor előtt tilos elválasztani!!
De minél később, annál jobb a későbbi személyiségének. Erősen javaslom, h vidd visza 2-3 hétre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32240) Dr.Én válasza Dorian (#32239) üzenetére


Dr.Én
veterán

Én legalább is úgy tudom és olvastam hogy általában 6-8 hetes korban lehet , szokták leválasztani az anyjáról

WOT: kissio

(#32241) jézusom válasza Dr.Én (#32240) üzenetére


jézusom
addikt

8 hetes kor előtt kegyetlenség, és törvénysértő!

Most nem azért már mindegy, de aki ennyire nem ért hozzá, miért szaporít? Tele a menhely kutyákkal...

[ Szerkesztve ]

(#32242) Vesa válasza jézusom (#32241) üzenetére


Vesa
veterán

Jó, azért nem kell szegényre így rárontani! Nem ő tenyésztette, és gyanítom, hogy senki sem tenyésztette, hanem csak lett pár kislutya. Persze lehet, hogy tévedek, erről nem írt a kedves hozzászóló.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#32243) jézusom válasza Vesa (#32242) üzenetére


jézusom
addikt

Jó, dicséretes, hogy a gazdi legalább benézett ide :) itt megkapja a tanácsot, de azért az irgum-burgom akkor is jár nevelő célzattal. Kiskutyák nem születnek csak úgy.

Hiába nekem is így lett kutyám 2 is, de ha nem születik így, akkor most a menhelyen kettővel kevesebb sínylődne.

(#32244) #89309696 válasza #89309696 (#32235) üzenetére


#89309696
törölt tag

[link]
[link]

Ezekre gondoltam.

(#32245) jézusom válasza #89309696 (#32244) üzenetére


jézusom
addikt

Ha nehezére esik kényelmesen feküdni, fáj neki, akkor biztosan beruhsznék egyre. Én mondjuk csináltam szivacsból egy 1mx1m négyzetet azon egy nagypárna van. De ez csak olyan sima fekvőhely, a kövön ugyan úgy alszanak mert az a hűvös.

(#32246) #89309696 válasza jézusom (#32245) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem esik nehezére, csak kicsit sántikál felkelés után aztán abbahagyja. Járólapon fekszenek egész nyáron, nem tudok vele mit kezdeni.
Csak ha hűvösebb van fekszenek a fekhelyükre, szőnyeg és arra van terítve hasonló [link], Anione fekhely, csak a Fress oldalán nincs fent.
Nem tudom van-e értelme kiváltani olyan ortopéd fekhelyre. A vékonyabbik az szimpatikusabb, a vastagba belesüllyed a kutya érzésem van és az sem jó.

(#32247) #89309696 válasza #89309696 (#32244) üzenetére


#89309696
törölt tag

Megnéztem a vékonyabbikat, hát azt mindennek lehet hívni csak ortopédnak nem, sima egyszerű puha fekhely, egyszerű szivacs a belseje.
Úgyhogy a vastagabb verziót vettem meg az viszont frankó, megnyomom és mintha sok apró támaszték tartaná a kezem és visszafele nyomja. Na az már közelít az ortopéd cucchoz. Szerencsére szinte ingyen van. :U
Az őszig meg a kutya rá se fog feküdni úgy se, mert melege van.

(#32248) Humbucker


Humbucker
senior tag

azon gondolkodtam, hogy ma a kis blökimet megsétáltatom , elvégre két hétig nem láttam, de aztán eszembe jutott, hogy utána megint nem leszek két hétig, így aztán csak vágyakozna a kutya ki mindig, lehet meg is szökne , azt meg nem akarom, na mindegy el labdázok vele holnap is egész nap, nem megyünk az utcára.

(#32249) zolynet válasza Humbucker (#32248) üzenetére


zolynet
addikt

Ne képzeld előre azt ami még meg sem történt. Ne szugeráld a kutyába a félelmeidet, azzal lehet a legjobban elrontani egy kutyát.

Life is too short to stay stock!

(#32250) galervin93


galervin93
őstag

Üdv!
Múlthéten nagyon boldog gazdája lettem (illetve lettünk párommal) egy törpetacsinak. 10 hetes a picurka. Jelenleg a szobatisztaságra való nevelést érzem a legfontosabb feladatnak, és bár sok tanácsot, ötlet olvastam a neten és hallgattam meg ismerősöktől, boltosoktól stb., nem érzem, hogy sikerült volna haladást elérnem, bár tudom, egy hét nem nagy idő.
Szóval főváros, panel, sokadik emelet, így a felkapom és kirakom az ajtó elé mozzanat nem működik. (Vidéken, szüleimnél mindig is volt, most is van kutyus, ott azért könnyebben meg tudtuk oldani.) Nos ebből kifolyólag arra gondoltam, hogy alomra szoktatjuk a kislányt. 5-ös rekesz, bele törcsik, közepébe egy, a kutyus méretének megfelelő méretű alom. A kaki még csak-csak, mert a napi három, menetrendszerű etetés a "hátsó fertályon" is rendszerességet szül, tudom mikor számíthatok rá, felismerem ha akar, ilyenkor gyorsan behelyezem az alomba. Ha éppen nem sikerül "elkapnom", akkor is megtanulta már valamelyest, hogy az alom közelében végezze dolgát. A pisivel viszont bajban vagyok. Egyszerűen annyira gyors és kiszámíthatatlan, hogy nem tudok rá felkészülni. Egyszer-egyszer sikerül persze elkapnom mint a kakinál, illetve néha sikerül magától odatalálnia, de összességében inkább nem, mint igen.
A kérdésem, továbbra is csináljam az eddigi metódust, vagy hibázok és változtatnom kellene valamiben?
(levinni egyelőre az oltások miatt sem tudom, két-három hét legalább, amíg biztonságosan levihetem zöld környezetbe).

Szerk.: ha már ennyit meséltem, egy kép a hercegnőről, ő Szeder:

:)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.