Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6019) #19103744


#19103744
törölt tag

Nos az utóbbi pár napban keresgéltem olvasgattam jó sokat a témával kapcsolatban, végül arra a következtetésre jutottam, h. a külső házak és a körülöttük lévő technológia egy vicc.
Mivel évtizedek óta használjuk az optikát, már réges rég ezen kellene adatokat továbbítani.
A házak sebessége gyalázatos, mégis horror árban vannak. Előbbi oka, legalábbis a keresgélésekből ez jött le, a nagyon kis áramerősség, így összességében messze elmarad a szükséges teljesítménytől, vagyis eleve nem is tud gyorsabb lenni egy külső ház, ha 900mA-ről és hasonlókról beszélünk. Valószínűleg a 20-40Gbps-ra hazudott eszközök többet tudhatnak (2800/2100 -at ígérnek), de valakinek nem megy a matek itt sem, valszeg a marketingeseknek. Mindeközben a meghajtók csúcsfogyasztása messze felülmúlja ezeket az értékeket, 1,8-3A (10W) vagy akár még több is lehet a felvett teljesítmény, egyszóval ne is várjon senki gépbe épített sebességeket, vagy, hogy ki tudja hajtani maxra a középkategóriás meghajtóját. Mindez mellé pofátlanul drágák ezek a kütyük. Egy "nagy" sebességű külső M.2 házak100€ fölött járnak bőven, miközben egy igen erős miniPC kattintásra várva 500-600€. Valakik elvesztették az értékitéletüket ez 100%. Egyszóval, ha mindenképp kell egy külső ház, vedd meg a legolcsóbb márkásat, nagy truváj itt nincs és nem is lesz, mert mire lenne, addigra a lapkák tovább gyorsulnak, ezek a "nagy" nevek meg tovább kullognak majd utánuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.