Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76311) Azie válasza beg (#76310) üzenetére


Azie
őstag

Hát én csak lefordítottam.

Szombati eset, nem csomagos.
2 hete vettem marks and spencerben 3 inges pakkot, blokkra jár 1500 kedvezmény 2 hétig, ha kitöltöd a vásárlásos kérdőívet online.

most szombaton bementem, gondoltam veszek még egy pakkot, mert 10k-ért 3 jó ing az occsó és úgyis fogyóeszköz. elmentem, levettem a cuccot, odamentem kasszához 2 eladó épp fémpénzt számolt meg papírra írogatott kasszánál. urasan leteszem az inget pultra, rá a korábbi blokkot... várok jó 3-4 percet, még mindig molyolnak... befejezik rám néz a nő: -Visszáru?

(Na itt azt kellett volna ugye mondani a szemfüles unkorrekt vásárlónak, hogy igen)

-Nem, a kedvezményt szeretném használni a vásárláshoz.
-Nem visszáru?
-Nem, meg szeretném vásárolni, kitöltöttem a kérdőívet.
-jaaa. *becsippantja inget* *csipogtatja a blokkos kedvezmény vonalkódot* biztos kitöltötte?
*felhúzom a szemöldököm*
-biztos nem használta már a kedvezményt?
(itt kellett volna azt mondanom: b+, mégis visszáru, kérem a pénzt!)
-igen kitöltöttem, nem nem használtam, haladhatnánk?
-mikor töltötte ki?
-ma
-háááát kell ám 24 óra mire aktiválódik
-akkor ezt talán jelezni kéne a honlapon. további szép napot (te hülye picsa)

Na az ilyenek után pár napig nincs lelkiismeretfurdalásom a vámnemfizet+dispute dolgok miatt, hidd el.
Főleg a nemtörődömség és flegmaság miatt, amit eladók megengednek maguknak. +a vásárló hülyének nézése.

Szerk: lehet magyar supportost fogott ki. :)

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.