Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#908) Spec válasza fireman123 (#907) üzenetére


Spec
őstag

"pl. idén (vagy korábban) vettél 1 btc-t és azt eladod ezév decemberben, akkor a vételi ft értéket kell szembe állítanod az eladáskori ft értékkel és ha keletkezett jövedelmed akkor azután adózol"
Na erre kíváncsi lennék ki mondja meg, hogy melyikből mit vettem, és azóta miből mennyit adok el. Az hogy anno mennyi fiat valutát tettem be az adott exchangre, az egy dolog, sőt még az is egy dolog, hogy abból elsőre mit vettem, bár ezt az adóhatóság elvileg már nem látja, és nincs is sok köze hozzá.
De azután hogy mennyit pakolásztam ide oda, egyik kriptóból a másikba, és aztán vissza, azt már kb. én se tudom követni, nem hogy egy NAV :)
Nyilván az eredtileg megvett kripto tétel meg sincs már, azt már azóta több százszor adtam el, és vettem helyette másikat, majd azt is eladtam, és így tovább. És ezekből menet közben se keletkezett adóköteles jövedelmem, hiszen kriptó párokkal kereskedtem, és nem váltogattam vissza mindig fiat valutára.
Még akár az is lehet hogy beszálltam btc-ben, és eth-ban szállok ki a végén fiatba, és ehhez sincs semmi közük.
Úgyhogy ők igazából csak azt látják, hogy én a magyar folyószámlámról mennyit utaltam ki és mikor az adott exchangre, és után onnan mennyi jött vissza és mikor. Azt hogy az éppen melyik kripto eladásából keletkezett éppen azt ők nem látják, és közük sincs hozzá.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.