Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#137) tbs válasza brownus (#135) üzenetére


tbs
addikt

Ha nekiugrasz a Gyűrűk Urának, akkor csak az egészet vállald be. Egyben értelmezhető és értékelhető. A 3 könyv jószerével 3 fejezet. Az első könyv eleje, meg kb. a 200. oldalig olyan lassú, mint az Anduin a tenger előtt... Naplementével, meg pipázó hobbitokkal... :DDD Oszt az Öregerdő után elmúlnak a vélt "sallangok"...

Eeeegen. Olvastam pár könyvet a nevezett alkotótól. :U Szerintem a "novella" jobban áll neki...

Nem tudsz meggyőzni. :D Tolkiet olvastam először a fantasy-k közül, utána évekig hajszoltam (keresek most is, de egyre kevésbé lelkesen) vele összevethető művet/műveket, de nem találtam. Tad Williams is csak kullog utána, Ursula K. LeGuin szintúgy (ők tán még jókat alkottak/alkotnak), a magyar epigonok meg labdába sem rúgnak... Nem érezni mögöttük a komoly, durva mondanivalót. Nem sarkallnak gondolkodásra. Bevallom magyar "fantasy"-t még soha nem olvastam újra...

Illetve Szepes Mária, "A Vörös Oroszlán"-ját igen. Ha fantasynek skatulyázzuk. Az a könyv is gondolkodtat. :B

Amit most olvasok: Bálint Ágnes, "Mi Újság a Futrinka Utcában?" című zseniális mesekönyve.

Rozsomák: mindig is gyors voltál... :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.