Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Freezee válasza Graphics (#9016) üzenetére


Freezee
senior tag

Kintről honnan rendelted a pasztát? Tudsz adni egy linket?
Köszi

(#9052) Graphics válasza Freezee (#9051) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

(#9053) DroiDMester válasza Graphics (#9052) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Halnziye HY880 5,15. W/m-K 30.gramm 3,5 dolcsi jobb és fele annyiba kerül! :)

[ Szerkesztve ]

(#9054) Graphics válasza DroiDMester (#9053) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

PH-n tesztelte egy srác, 1,5 fok előnye volt a GD900-nak :) , és a tuningot is jól bírja

[ Szerkesztve ]

-

(#9055) DroiDMester válasza Graphics (#9054) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ezek az 1-2.fokos eltérések simán mérési pontatlanság határai!

amúgy meg Flakonba csak 3,26. ba kerül 30.g GD900 de akad 4,09.ér fecskendőbe is

[ Szerkesztve ]

(#9056) Speed® válasza DroiDMester (#9055) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sok szempontból jobbnak találom a GD kencéket. Pl. jobban terül egy MXhez képest is, könnyű vele dolgozni. Nomeg filléres, ez is egy szempont az állandó buherátoroknak. Saját felhasználásra persze Kryonaut, bármennyire is drága, évente kell max. rászánni, megéri.

(#9057) Wanax


Wanax
csendes tag

Sziasztok!

Egy Be quiet! Silent loop 240-et akarok lecserélni, mert sajnos ez hűtő nem egy sikertörténet nálam. Egy Dark Rock 3-at cseréltem le rá, házhűtőm meg a tápom is tőlük van.
Egyszer már le kellett RMA-ztatni, mert zavaróan zakatolós hangja lett pár hét után, de most már a lecserélt is nekiállt ugyanezt csinálni, sőt sokkal durvább hangok is kijönnek belőle, csodálkozom hogy egyáltalán még működik.
Ez a 4 van versenyben:
NZXT kraken x52
Corsair H100 v2
Fractal Design Celsius S24
Alphacool Eisbaer 240

Ahogy néztem teszteket, meg forumot, a Fractal Design lesz a nyerő. Egy i7 7700K-t kell hűtenie, nincs túlhúzva, sima alap 4,5GHz-en megy. A lényeg hogy halk legyen, led meg hasonló csicsa nem kell.
Mit gondoltok az S24-ről?
Köszi!

ASUS P5B Deluxe - Core 2 Quad Q9550 - MSI 4890XT - GEIL 4GB RAM - OCZ Vertex 3 120GB SSD - SB Live! 5.1 Digital - ICON7 Z500 - Samsung 710T

(#9058) Grózi válasza Wanax (#9057) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az LF240-t miért ejtetted ki?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#9059) Wanax


Wanax
csendes tag

Igazából elkerülte a figyelmemet, észre se vettem mint opció. Most hogy utána néztem, szerintem nem férne be a házba (CM 690 II).

ASUS P5B Deluxe - Core 2 Quad Q9550 - MSI 4890XT - GEIL 4GB RAM - OCZ Vertex 3 120GB SSD - SB Live! 5.1 Digital - ICON7 Z500 - Samsung 710T

(#9060) fogtunder válasza Wanax (#9059) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elég, ha egy ventivel számolod a mélységét, az a gyári push-pull kiépítés egy baromság, nekem két Lepa bol.Quiet simán elég volt rá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#9061) Dr. Gonzο válasza Wanax (#9059) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Sajna abba a házba semmi értelmes kompakt hűtő nem fér be. :(

[ Szerkesztve ]

(#9062) Sub-ZeRo válasza Dr. Gonzο (#9061) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Cm 240 lite simán bemegy abba a házba. :K Nekem is benne van. :)
Látom, olyan hűtőt nem akar berakni... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9063) Dr. Gonzο válasza Sub-ZeRo (#9062) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Anno pont ezért cseréltem le, mert nem fért be faragás nélkül. Talán H105, vagy H110 volt akkor.

(#9064) Wanax


Wanax
csendes tag

A Silent Loop belement csont nélkül. Ha meg mégse megy bele valami más, akkor házat is cserélek. (szegény 980ti is vagy 2-3mm-el hosszabb mint a házba maximum berakható vidkari...)

ASUS P5B Deluxe - Core 2 Quad Q9550 - MSI 4890XT - GEIL 4GB RAM - OCZ Vertex 3 120GB SSD - SB Live! 5.1 Digital - ICON7 Z500 - Samsung 710T

(#9065) #04669952


#04669952
törölt tag

Sziasztok!
Olyan kompakt vízhűtést szeretnék vásárolni, ami egy már meglévő vízhűtő blokkal rendelkező vga-ra rácsatlakoztatható. A vízhűtés topikban ezt a két típust ajánlották:
Az Alphacool Eiswolf sorozat,de az EK új MLC szériája is ilyen.
Azt szeretném ezzel kapcsolatban kérdezni hogy ezek hogy működnek?
Egyből rálehet csatlakozni vele a vga blokkra, vagy kell hozzá valami kiegészítő mikkentyű?

(#9066) Tessai


Tessai
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Olyan problémám lenne, hogy kb két hétig nem volt használva a gépem és mikor elindítottam rövid időn belöl felment a procim hőmérséklete 70 fokra. Előtte kb 40 körül mozgott. Hibrid hűtés van a procin. Az egyik cső meleg a másik hideg. Le tud levegősödni, vagy a pumpa nem indul? Szerintetek mi lehet a baj?

(#9067) Graphics válasza #04669952 (#9065) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez szerintem kompaktból nem megoldható, ez már épített víz kategória.

Max otthon házilag belerakhatod egy kompakt procihűtő körébe, viszont nem látom sok értelmét.

Keresel olcsón vmi kis kompaktot, szétszeded, kísérletezel.

[ Szerkesztve ]

-

(#9068) juliensorel válasza Tessai (#9066) üzenetére


juliensorel
senior tag

Pumpa hiba lesz... :(

(#9069) seven7


seven7
aktív tag

Sziasztok a segítségeteket kérném, ez az első vízhűtésem és felmerült egy kérdés.
Tegnap összeraktam ezt a kombót: ASUS PRIME x370 PRO + CM MasterLiquid PRO 240 + NZXT Source 340 ház

A vízhűtő radiátoron levő két nagy fant összekötöttem a hozzá kapott kábellel és azt a CPU FAN-ra kötöttem, a pumpa kábelét (ami a CPU-n rajta fekvő egységből jön) pedig a CPU_OPT-ra.
Miután megláttam, hogy van az alaplapon AIO_PUMP csatlakozó is, elbizonytalanodtam. Oda kellene kötnöm a pumpa kábelét CPU_OPT helyett?

A másik kérdésem, hogy most 3. induláskor hallom ahogy megy a víz a blokkban, mintha buborékok lennének benne. Ez normális, majd megszűnik, vagy hibás amit kaptam?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#9070) juliensorel válasza seven7 (#9069) üzenetére


juliensorel
senior tag

Mindegy hova kotod a pumpat, csak DC modban uzemeljen az aljzat, ezt bios-ban tudod beallitani, szoval ne PWM-en menjen.
A hang sztem normalis, majd elmulik, picit levegos talan de majd helyre kerulnek a buborekok a keringessel. A radit gondolom allitva, elore raktad az s340ben, a radiatorba erkezo csovek magasabban vannak mint a cpu blokk ugye?

(#9071) seven7 válasza juliensorel (#9070) üzenetére


seven7
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Ha hazaértem megnézem mire van beállítva. Csak a pumpáé legyen DC-ben? Itt azt hiszem fordulatot is lehet állítani, az legyen maximális?
Állítva előre került, a csövekben nem vagyok 100%-ig biztos, ha hazaértem megnézem.

(#9072) juliensorel válasza seven7 (#9071) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ha a ventik 3 pinesek akkor azoknak is dc kell, de ha 4pinesek akkor ertelemeszeruen pwm (gondolom pwm-esek..)
A pumpa fordulat mehet maxon ha nem hangos, amugy vehetsz vissza egy kicsit belole (10-20%-ot)nem sokat szamit a hofokoknak.

(#9073) GFerr56 válasza seven7 (#9069) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Jobb, ha az AIO aljzatra kötöd, az OPT változtatja a fordulatszámot, a CPU aljzattal szinkronban (egy kicsit magasabban is). Azon kívül az AIO (és egyéb vízzel kapcsolatos aljzatok ASUS-nál- is - pl. W PUMP) induláskor ( bios alapból) max fordulaton indítja. Egy pumpánál nem jó, ha ventilátorként kezeli a lap. Egyébként az újabb lapokon rákötheted a 3 pin-est is, csak tényleg DC (vagy auto) módra állítsd át, ha valamennyire szabályozni akarod, egyébként maximális fordulaton fog járni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#9074) seven7 válasza GFerr56 (#9073) üzenetére


seven7
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Azért kötném az AIO-ra inkább, mert odaáig elér a kábel :) a w. pump-ig esélytelen.

Tehát akkor a radiátorokon levő ventik maradnak a CPU_FAN-on, a pumpa meg megy AIO-ra.
Ha jól emlékszem az a két venti úgy van, hogy az egyik csatija 3 pin a másiké 4 és ehhez adtak egy összekötő kábelt és at kötöttem rá a CPU_FAN-ra.

[ Szerkesztve ]

(#9075) VTom


VTom
veterán

ID cooling frostflow 120L mennyire ajánlott? Volt it már valakinek?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9076) VTom


VTom
veterán

Id coolong hunter duetről van valakinek tapasztalata? I7 + 1080Ti kombóval megbírkózna?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9077) juliensorel válasza VTom (#9076) üzenetére


juliensorel
senior tag

Volt itt valakinek, Milka78-nak asszem, de nem tudom mire kepes a cucc

(#9078) VTom válasza juliensorel (#9077) üzenetére


VTom
veterán

Neki frostflow 240g volt.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9079) VTom


VTom
veterán

Nem nagyon pörög a topik :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9080) Roku


Roku
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék procit fejleszteni a gépemben és ki is néztem a jelöltet egy i5 7600k-t. Mivel ehhez nem tartozik gyári hűtés, így azt is néznem kell. Kitaláltam, hogy ki kéne próbálni egy vízhűtést hozzá, de a büdzsé meglehetősen szűkös. Kinéztem egy COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240L RGB-t de nem tudom, mennyire éri meg ezt megvenni vagy válasszak inkább léghűtést ebben az árkategóriában?

Vannak tapasztalatok ezzel vagy az RGB nélküli változatával kapcsolatban?

Előre is köszi, Roku

[ Szerkesztve ]

(#9081) bombibmw válasza VTom (#9079) üzenetére


bombibmw
veterán

Vedd meg apróról az ID Frostflow-t a GPU-ra, a procira majd később raksz egy másikat, vagy egy bordát, ha nem fér el két kompakt.
Vagy házcsere. :)

[ Szerkesztve ]

(#9082) VTom válasza bombibmw (#9081) üzenetére


VTom
veterán

Az egy CPU hűtő, csak a srác vagy elírta, vagy azt használta a GPU-n. GPU-ra a 240G a jó.
Az a baj, hogy a mostani hűtő mellé nem fér be a 240-es radi, így az mindenképpen cserés lenne.
A megoldások:
a) Léghűtés csere kisebre + 120-as AIO a GPU-ra
b) Léghűtás csere Alpenföhn Atlas-ra + Frostflow 240G a GPU-ra
c) 120-as AIO a CPU-ra s a GPU-ra is
d) hagyom az egészet a pics@ba, és marad a lower 72-75 fokon 2000MHz-en. Jelenleg effelé tendálok :) Le is mondtam az atlast a PCX-nél.

Házcsere szóba sem jöhet, rohadt sok munkám van benne, hogy ilyen házam lett, és szeretem is :)

Ja, e) Hunter Duet CPU+GPU-ra, ez is jó megoldás lenne, csak nem tudom menyire bírna el a húzott i7 + 1080Ti kombóval.. Elvileg 400W-ig ajánlják, abba TDP alapján éppen beleférnék.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9083) bombibmw válasza VTom (#9082) üzenetére


bombibmw
veterán

Én a "b"-t mondanám, mint megoldás.
Ha szeretnél kísérletezni és van rá keret, akkor Duet.

(#9084) VTom válasza bombibmw (#9083) üzenetére


VTom
veterán

Pont ez a bajom a duet-tel, hogy budget megoldásnak jó lenne, de ha nem válik be, szerintem nem fogom tudni eladni..

A CPU hűtő AIO-k furattávolsága egyébként megegyezik a VGA-éval? Bármilyen AIO-t rá lehet pakolni?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9085) fogtunder válasza VTom (#9084) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, többnyire kellenek felfogatók, mert a furattávok erősen eltérnek. illetve van egy olyan gond, hogy hiába hűtőd le a GPU-t, ott a VRAM és a VRM, mindkettő hajlamos melegedni nem kicsit, azokat is hűteni kell, kellene egy full cover blokk arra a VGA-ra.

de én azt tanácsolom neked, hogy erre a konfigra nem kompaktokat nézz, vagy ha mégis, akkor irány az EKWB, egy 360-as radiátor, egy full cover blokk és a CPU blokk kb. 120K, előre fel van töltve csak össze kell dugdosni folyásmentes gyorscsatikkal.

viszont ennyiért már építeni is lehet vizet és akkor inkább azt csinálnám.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#9086) VTom válasza fogtunder (#9085) üzenetére


VTom
veterán

VRM-re, VRAM-ra tennék süniket a frostflow alá, természetesen.

Épített víz nem opció, nem fogok erre 100 ezret elkölteni, annyit nem ér az egész.
Radiból meg elég szűkösek a lehetőségek, 1db 240mm vagy 2db 120mm.

Ezt nem írtam a korábi hsz-ben, de ezért gondolkodom mindenképpen kompakt megoldásban.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9087) fogtunder válasza VTom (#9086) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha ez fér be a házba, akkor szerintem azt döntsd el, hogy a CPU-t, vagy a VGA-t akarod vízzel hűteni.

én többek között garanciális okokból maradnék a CPU-nál. egy 240-es Radi nem lesz elég egy 6700 és egy 1080Ti hatékony hűtéséhez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#9088) VTom válasza fogtunder (#9087) üzenetére


VTom
veterán

A kettő közül a GPU-t szeretném.

Na mindegy, alszom még rá párat, meg kiolvasom az internetet a témában, hátha találok valami megoldást.
Ha nem, akkor meg hagyom a fenébe az egészet, és marad, ahogy van :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9089) juliensorel válasza VTom (#9088) üzenetére


juliensorel
senior tag

Akkor tegyel vizet a vga-ra, a cpu-ra pedig vmi top leghutest.
Nekem is ARCTIC COOLING Accelero Hybrid III-120 van a gtx1060-on, nagyon meg vagyok elegedve vele, adnak ram sünit es egy kis ventit is a ramokhoz, amit en mondjuk nem hasznalok mert a haz elejebol kap eleg levegot a kartya.
Nalam mondjuk elfer a cpu-hoz is egy 240es kompakt, de most a vga a lenyeg, az arctic 120as radival van, az elferne neked is

(#9090) Speed® válasza juliensorel (#9089) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A venti inkább a VRM miatt kell szvsz, oda kevés lehet az indirekt ájer.

(#9091) VTom válasza juliensorel (#9089) üzenetére


VTom
veterán

Igen, vagy ez lesz, agy a Hunter Duet.. Csak jó lenne valaki, aki már kipróbálta :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9092) Speed® válasza fogtunder (#9087) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~350Wról beszélünk, dualradival, miközben komoly VGAk vannak single radival a piacon. Szvsz simán elvinné, csak nem szabad <50°Cokra számítani. Ellenben a hő házon kívül kerül, adott esetben ez már elég érvnek mellette.

Vtom
Azért a gugli neked is ott van, ha a kis fórumunkon nem találsz valamit ;p

[ Szerkesztve ]

(#9093) fogtunder válasza Speed® (#9092) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nyilván nem főne meg, de szerintem vizezni akkor van értelme, ha csendes és hűvös lesz tőle a gép, egy vékony 240-es radival valamelyik bukó.

az amúgy jogos, hogy így könnyebb direktben eltávolítani a meleget a házból, de ha 1*240 és 2*120 helye van, akkor az front-mount radiátor lesz és úgy pont, hogy beszívja a meleget. vagy megfordítja a légáramot, de akkor meg a por megy be.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#9094) VTom válasza fogtunder (#9093) üzenetére


VTom
veterán

Nálam a cél, hogy csendesebb legyen, mint a blower 1080Ti, és a GPU és CPU 60-65 fok fölé ne menjen.
Ha ezt hozza a Hinter duet egy 240-es radival, és a pumpák nem zümmögnek idegesítően, akkor boldog leszek vele.
A radi a ház oldalára megy, és kifele fúj, elölről egy 20-as venti táplálja. A házam Bravotec defy B40.

Speed(R) gondolod, hogy nem olvastam még ki az egész internetet? :) a hunter duetről összesen három teszt van, és kettő privát vélemény, egyik sem ilyen erős konfiggal sajnos. Viszont azokban nem teljesített rosszul.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9095) Speed® válasza VTom (#9094) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez simán teljesülhet, a single AIOs 1070-80Tik lazán elvannak hasonló értéken, ezen nem fog változtatni duplázott radi mellett egy jóval moderáltabb fogyasztású proci. Ellenben a proci szvsz nem lesz ilyen hűvös, hacsak nem delidelt.
Maga a pumpa a Frostflownál is használt, sok panasz nem volt rá eddig. Ventiket biztosan cserélném valami értelmesre, a tervezett elhelyezés miatt nem mindegy, mi generálja a zajt, abban nem erős ez a gyártó sem sajnos.

(#9096) VTom válasza Speed® (#9095) üzenetére


VTom
veterán

Volt ID cooling sf ventim, igaz 14-es. Nem volt a legcsendesebb, az tény, viszont olyan statikus nyomása volt, hogy hihetetlen. Csak a Viper volt nála erősebb, de az zajban az is ugyanott volt.
Papír szerint ezek a 12-esek is ugyanezt hozzák, így én első körben nem cserélném, meglátjuk mennyire leszünk barátok :)
Szerintem adok neki egy próbát. Pont az ilyen házakba tervezték, mint az enyém, hol válna be ha nem itt? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9097) Speed® válasza VTom (#9096) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igazából a legjobb helyen akkor van, ha tetőn dolgozik kifelé és mindenhol máshol intake van..de nyilván ez nálad nem fog menni. Az oldallapi elhelyezést lehet meggondolnám..nem biztos, hogy hangban tetszeni fog (persze kérdés, hol tartod a gépet).

(#9098) VTom válasza Speed® (#9097) üzenetére


VTom
veterán

Az asztal mellett van kb. 60-70cm-re a lábamtól, és másfél méterre a fejemtől.
Rosszul emlékeztem, NO-14025K-m volt.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9099) TrueBlue


TrueBlue
újonc

Sziasztok!
Nekem van egy Corsair H100i GTX-em és az a helyzet állt elő, hogy az egyik bekapcsolásnál a ventik elkezdtek pörögni max fordulaton, viszont a pumpa meg nem megy. A Corsair saját szoftverében is azt mutatja, hogy a pumpa nem megy a processzor hőmérséklete pedig 45-50 között ingadozik. A biosba bementem és ott 75 fokot mutatott a procira. Valaki vélemény, ötlet, hogy mi lehet a baja, fél éve használom csupán.
Előre is köszönöm!

(#9100) VTom válasza TrueBlue (#9099) üzenetére


VTom
veterán

Valószínűleg meghalt a pumpa. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.