Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) RMZ250 válasza SoulReaver (#8896) üzenetére


RMZ250
senior tag

Szerintem nem jó így. Előnyösebb lenne ha a blokkon lévő csövek felül lennének. Bár lehet nem számít.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#8902) SoulReaver válasza RMZ250 (#8901) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem tudom, h számít-e..

[ Szerkesztve ]

(#8903) SoulReaver válasza SoulReaver (#8902) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jah de, jól raktam, így írja a kézikönyv is. Az újabbakon már a logo-t is megfordították. Alul kell lennie a két csőnek.

Egyébként megfordítottam és lényegesen szarabbak a hőfokok.

[ Szerkesztve ]

(#8904) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Bocsi a tripláért, csak az eddigi tapasztalataimat szeretném megosztani a saját konfigommal és méréseimmel.

A mérésekben annyi a difi, hogy a noctuán több mint fél éves Cooler Master master gel nano volt, míg az LF-en friss kenés volt, ugyan ebből.

Lehet még azt meg fogom próbálni, hogy ne a gép belsejéből a bordákra szívjon levegőt, hanem kintről.
A minimum hőfokok is jobbak a noctuánál.

IBT, 4.7 ghz @ 1.270v Noctua D-14 + 1db akasa viper (DFL142512l) 1db akasa viper (DFS122512l)

IBT, 4.7 ghz @ 1.270v A LF 240 + 2 db NoiseBlocker eloop b12-ps

[ Szerkesztve ]

(#8905) Speed® válasza SoulReaver (#8904) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen fordulatszámon megy a pumpa/ventik? Egyébként várható volt, szóltunk is, hogy nem kell csodára számítani..top lég az top lég..

(#8906) SoulReaver válasza Speed® (#8905) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azt nem tudom mivel kellene néznem.

(#8907) Speed® válasza SoulReaver (#8906) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ott van HWinfoban..5500/1500..gondolom van hangja így. 3000/1000 körül valszeg nem lenne sokkal rosszabb, de jóval halkabban dolgozna.
Az mindenesetre biztos, hogy delidre érett a proci..ilyen hűtővel is ennyire meleg.

(#8908) SoulReaver válasza Speed® (#8907) üzenetére


SoulReaver
veterán

Meglehet, de játékok alatt 60-65 fok kb.

(#8909) Grózi válasza SoulReaver (#8908) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És az eLoop-k hogy tetszenek a Viperekhez képest?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8910) SoulReaver válasza Grózi (#8909) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azok nem visítanak annyira full fordulaton, megérte :)

Alapjáraton halkabb lett a gép sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8911) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, kicsiben kezdeném a vízhűtéses pályámat, és kellene pár fogódzkodó.
nincs túlhajtás, sem 3d renderelés, normál használat, néha játék.
CPU-ra keresnék első körben egy moduláris hűtőt.

nagytorony (corsair 750d) tetejére tenném, gondolom 3 venti is befér. lényeg hogy halk legyen és talán jó lenne ha bővíthető lenne később. nem mennék a top árkategóriába, 20 alatt tervezném.

milyen márkákat nézegessek, miket kerüljek? mik az alapszabályok?
nagyon köszönöm

- no es importante -

(#8912) SoulReaver válasza Sixkiller6 (#8911) üzenetére


SoulReaver
veterán

Összefoglalóban elég sok mindenre választ kapsz.

(#8913) Sixkiller6 válasza SoulReaver (#8912) üzenetére


Sixkiller6
őstag

ah, bocs, nem vettem észre a lenyílót

- no es importante -

(#8914) Grózi válasza Sixkiller6 (#8911) üzenetére


Grózi
Topikgazda

20K alatt értelmes nem lesz újonnan és felesleges 360-s.22-27K között rengeteg 240-s alternatíva van,véleményem szerint az ár/érték bajnok továbbra is az Arctic LF240.Az Enermax/Lepa jó még nagyon,de alig olcsóbban kisebb hűtési teljesítménnyel bír.És a gyári venti mindegyiken cserés,ha szereted a csendet-ezzel még számolj.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8915) Stanchore


Stanchore
senior tag

Sziasztok

Kis segítségre lenne szükségem. Volt egy X99-es rendszerem, amit egy Corsair H75 hűtött. Egy Rampage 5 Extreme lap volt, aminek a proci hűtő felfogatója, rá volt építve az alaplapra, csak a 4 közcsavart kellett beletekerni és a lefogató anyát rá, imádtam.

Viszont most váltanék 1151-re, ahol a lapokon nincs beleépítve az ajzat, hanem csak sima furat van, amihez azt a műanyag keretet kéne használni a hűtőhöz, ami már korábban szétment. Van valamilyen megoldás rá, hogy egy 1151-es lapra valahogy tegyek ilyen aljzatot, amibe bele lehet tekerni lefogatót?

Itt egy kép, amin próbáltam szemléltetni, a bal oldali, amilyen volt, a jobb amilyen lesz, ebbe kéne megoldanom valahogy a lefogatást a műanyag keret nélkül:

Köszi előre is

Origin / Steam: Stanchore

(#8916) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok, megint én lennék a problémás lf 240el.
A mai nap még egyszer utoljára szétszedtem ismét az egész gépet és próbálgattam a kompakt vizet. Ha a kompakt vizet akarom használni, bárhogy fogatom fel, bármilyen erősen egész egyszerűen nem megy a pumpa. Bárhova is dugom, bárhogy is állítom biosban, a pumpa nem megy. Ha viszont egy hagyományos léghűtést teszek a procira, és utána bárhova is dugom a pumpát, akkor meg lehet hallani hogy beindul és megy folyamatosan, bios is felismeri, mutatja az rpm-et is stb. Nem értem mi lehet. A lényeg hogy úgy ugye nem működik hogy a kompaktot akarom használni, úgy bármit csinálok nem megy a pumpa. Ez a helyzet, már tényleg nincs több ötletem, összeszedem a dolgait és megy vissza garanciáztatni. :/

(#8917) SoulReaver válasza balazska92 (#8916) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ha most jól értelmezem amit írsz, akkor ez user error...

Hova dugod a hagyományos léghűtést?

A pumpát bedugod az alaplapon megjelölt csatira és a ventiket is bedugod ahova kell. HA működik a kompakt, akkor feleslegesen küldöd vissza gariba..

(#8918) Graphics válasza Stanchore (#8915) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A műanyag keret nélkül nem fogod tudni megoldani, az mindenképp kelleni fog az alaplap hátsó felére.

-

(#8919) SoulReaver válasza balazska92 (#8916) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem egyébként a cpu_opt -ra írja a pumpát. Azon próbáltad?

(#8920) balazska92 válasza SoulReaver (#8919) üzenetére


balazska92
senior tag

Bárhova dugom a pumpát, meg se nyikkan. Próbáltam molexről is, amirő ugye fixen menne, azzal se nyikkan meg. Mindegyik aljzat működik, a ventikkel teszteltem őket.

(#8921) SoulReaver válasza balazska92 (#8920) üzenetére


SoulReaver
veterán

De azt mondtad beindul... Akkor?

(#8922) balazska92 válasza SoulReaver (#8921) üzenetére


balazska92
senior tag

Ha a pumpa nincs felfogatva, és a léghűtés van a procira rakva, akkor működik a pumpa, lehet hallani ahogy megy. Ha viszont konkrétan a a kompakt vízzel akarom hűteni a procit, az istenért se tudom beinditani a pumpat, barhogy is fogatom fel, barmennyire is huzom meg, barhova is dugom.

(#8923) SoulReaver válasza balazska92 (#8922) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem lehet, hogy csak nem hallod?

(#8924) bombibmw válasza balazska92 (#8922) üzenetére


bombibmw
veterán

Túlságosan meghúztad a lefogató csavarokat.
Engedj rajtuk egy kicsit és menni fog a pumpa!
Ez LF240 betegség(user error khmmm :D ).

(#8925) balazska92:
Akkor a tiéd extra érzékeny erre.
Vidd vissza!
Nem lehet más a baja, csak ez.
Hiszen gondolj bele!
Ha nincs felfogatva, akkor működik, ha pedig felvan, akkor nem.
Nekem is ez volt régebben.
Vissza is vittem gariba, de ott működött levéve, aztán otthon is, de nem tekertem be nagyon a felfogatókat.

[ Szerkesztve ]

(#8925) balazska92 válasza bombibmw (#8924) üzenetére


balazska92
senior tag

próbáltam lazábban meg annyira lazán is hogy már csak ujjal nyomtam kb a procira.

(#8926) balazska92


balazska92
senior tag

Ugyanilyen alaplap van nekem is.: https://www.youtube.com/watch?v=r7CKMJZBUL4&t=2s

De még egyszer mondom ha nem a léghűtő hűti a procit, hanem bárhova dugva is de a kompakt, a pumpa meg nem nyikkan, a proci meg 88 fokos.

(#8927) #57527808


#57527808
törölt tag

sziasztok!

került hozzám egy seidon 120 ver2 játékvíz, és ha nem szabályzom a pumpát 1650-es fordulatra, akkor iszonyú csörgős-zörgős hangja van. az eladó visszavásárolja, de azért kíváncsi volnék, hogy ez a levegősödésnek köszönhető vagy sem?
ez az első ilyen szerkezet nálam, és még az intel gyűri hűtője is különb ennél, pedig nem sokra tartottam idáig. arra biztosan jó volt, hogy csak újonnan vegyek ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#8928) Graphics válasza #57527808 (#8927) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem a hűtés gondja.

Alaplapban kell beállítani azt, hogy ne engedje fel magas fordulatszámra a pumpát.

Ha le van szabályozza, akkor semmi gondja nem lesz.

Ez olyan, mint hogy a léghűtés is hangos lesz, ha nem szabályozod le, nem? :)

Egy zárt rendszer mitől levegősödne? :) Semmitől.

[ Szerkesztve ]

-

(#8929) Speed® válasza Graphics (#8928) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~2300rpm a max fordulatszáma, ha jól emlékszem, attól függetlenül, hogy ott már hallhatóan pörög, nem lenne szabad mást hallania. Zárt rendszerben is van valamennyi levegő, a hőtágulás miatt szükséges. Lehet persze az is, hogy a pozícionálásnak köszönhetően csinálja (így kerülhet levegő a pumpához), ezt lenne érdemes még firtatni maximum.

(#8930) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom én vagyok a béna, de h100i-nél hol lehet állítani a pumpa fordulatszámát? Nézegettem a csicsa programját de a színeken kívül állítani nem sikerült semmit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8931) bandika0626 válasza Speed® (#8929) üzenetére


bandika0626
senior tag

Az én hűtőmnél is van egy kis csobogás induláskor de 1-2perc után megszűnik. Amikor beszereltem nem csinálta de egyszer oldalra fordítottam a gépet szerelés miatt aztán azóta csinálja.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#8932) #57527808 válasza Graphics (#8928) üzenetére


#57527808
törölt tag

1650-ről csak 50 fordulatot emelek, és zörög az egész nagyon irritáló módon. nincs viszonyítási alapom, de szerintem ez nincs rendeben.

(#8933) pucz


pucz
senior tag

Szevasztok!

i7 8700K alá lenne valami ajánlásotok? Nem húzott, nem kupakolt, és míg garis, nem is lesz.

Amiket néztem:

Arctic Liquid Freezer 240
Enermax Liqmax II

..vagy, ha nagyobb kategóriát nézünk:

Corsair Hydro Series H115i
NZXT Kraken X62

Árban az első kettő inkább jobban tetszik. De dizájn alapján a szívem az NZXT felé húz. De ha szar, akkor lemondok róla.

Persze az se elhanyagolható, hogy mibe kerülne a kompakt. NZXT S340 Elite

Meghallgatok mást is, és elfogadok minden féle segítséget, és útbaigazítást. Nem akarom benyalni ezt is, mint a Pure Rockot, és ez a proci megérdemel valami jobbat, én úgy vélem.

(#8934) Stanchore válasza pucz (#8933) üzenetére


Stanchore
senior tag

Ugyanilyen proci alá veszek a héten X62-t, nézz szét itt aprón, jóval barátibb árban vannak, mint a webshopokban, ott kicsit elszálltak vele. ;)

Rozsomáknak van 3db, abból egyet viszek a héten, kb netes ár feléért :)

[ Szerkesztve ]

Origin / Steam: Stanchore

(#8935) juliensorel válasza Stanchore (#8934) üzenetére


juliensorel
senior tag

Pucz: sztem djstan ajanlata nagyon jonak tunik neked, ha meg marad vigyel te is x62-t, jol fog mutatni s340ben, csak tenyleg krva draga boltban. Annyi, h abba a hazba csak elore tudod tenni a 240es radit igy a vga-d kicsit melegebb lesz valszeg. Nekek is volt elitem, liqmaxII 240el es a vga hofok 8-10 fokot nott, na persze egy asus turborol beszelek aminek kaki a gyari hutese.

(#8936) IO.sys


IO.sys
őstag

Megjött az LF240. A gépem belseje az asztalon fekszik tuning céljából. A radit tehetem élére állítva az asztalra?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#8937) pucz válasza juliensorel (#8935) üzenetére


pucz
senior tag

Nyilván nem hagyom ki. Már fel vettem az illetekessel a kapcsolatot. Aztán bízok benne hogy nem veszi kedvem az első kompakt.

Amúgy Windforce huteses 1080 van. Majd valamit mokolok a ventrikkel.

Apropo ventrik:

Mi a legoptimalisabb elrendezes? Felső-hátsó szivjon? Vagy valamelyik toljon be levegot? Illetve a radiator hogy jobb? Merre dolgozzon?

(#8938) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Szerintetek mi változhatott a két mérés között?

Másik kérdés: Fent van a radiátorom, belülről kifele szívja a levegőt a két venti a radiátorra. Ha megfordítom a ventiket, hogy azok legyenek felül és kintről befele szívjanak, jobb lesz valamennyivel?

Lehet hülyén fogalmaztam... ;]

Tegnap előtti mérés:

Mostani mérés:

[ Szerkesztve ]

(#8939) Graphics válasza SoulReaver (#8938) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Belülről tolja kifelé a radin át.

Elszívni nem fogja tudni hatékonyan, ha a külső oldalra teszed, nem lesz jobb.

Mi változhatott? Semmi, szobahőmérséklet, jobban sütött a nap, mérési hibahatár. Mert az az 1-2 fok, az semmi különbség, vagy mire gondolsz?

Ez nem különbség.

[ Szerkesztve ]

-

(#8940) SoulReaver válasza Graphics (#8939) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem elszívni, hanem, hogy kintről szívja befelé a radiátorra.

Igen amúgy, azt az 2 fokot csodáltam..

(#8941) Graphics válasza SoulReaver (#8940) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kintről be akarod tolni a házba a meleg levegőt?

Nem túl ideális szerintem, felfűteni a házat.

Levegő a ház elején bemegy, az végig a gép elemein, majd felül a radiátoron kiáramlik. Én legalábbis így tartom logikusnak

2 fok semmi eltérés..

[ Szerkesztve ]

-

(#8942) SoulReaver válasza Graphics (#8941) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mert bentről nem meleget szív a radira?

(#8943) Graphics válasza SoulReaver (#8942) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De meleget szív, és pont az a cél, hogy kividd onnan a meleg levegőt, ne pedig befelé told.

Ne a proci alacsony hőfokát tűzd ki célnak, hanem hogy a gépben hatékonyan cserélődjön a levegő.

Ez a hőfok számottevően nem fog változni, viszont ha megcseréled a dolgokat ,akkor a házból hol viszed ki a meleg levegőt?

( felesleges szerintem cserélgetni, a meleg levegő alapvetően felfelé száll )

[ Szerkesztve ]

-

(#8944) Grózi válasza SoulReaver (#8942) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha jó a házad szellőzése,akkor az az optimális amit Duliee írt-legalább is hagyományos toronyház esetén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8945) Stanchore válasza SoulReaver (#8938) üzenetére


Stanchore
senior tag

Megcserélheted a ventiket, csak az áramlási kört ne változtasd meg. Tehát ha a fölső radiátor fölé mennének a ventik, ugyanúgy legyen beállítva, hogy a házban lévő levegőt kifelé vigye a házból, ahogy Duliee képén is van. Az kb mindegy, hogy a radiból szívja a venti ha fölötte van, vagy tolja ki, ha alatta, minimális eltérés lehet köztük hőfokban.

Origin / Steam: Stanchore

(#8946) Graphics válasza Stanchore (#8945) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Általában a ventiknek statikus nyomásértéket szoktak megadni, gondolom nem véletlen, tehát push-ba nagyobb levegőt mozgosítanak, mint pull-ba.

-

(#8947) Stanchore válasza Graphics (#8946) üzenetére


Stanchore
senior tag

Jaja, úgy biztos nagyobb a hatásfoka valamivel, bár nálam volt H75 bekötve így is, úgy is és kb azonos hőfokokat mértem a procin. Igaz, lehet jobban dolgozott hozzá a venti.. :)

Origin / Steam: Stanchore

(#8948) Grózi válasza Stanchore (#8947) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy 240-s radinál,a ház tetejébe építve mindig jobb lesz a fújó,mint a szívó.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#8949) IO.sys


IO.sys
őstag

Most elmesélek valamit, amire nem vagyok büszke.
Megjött az LF240. Be is üzemeltem, minden rendben volt. Észre vettem, hogy az egyik magom 10 fokkal melegebb a többinél. Leszedtem a pumpát, raktam még egy kis pasztát és vissza. Felraktam a VRM hűtésem is, mert a hűtéscsere miatt nem volt fent. Bekapcsoltam a gépet, ami lassan bootolt a szokásoshoz képest, majd újraindult. Ez megtörtént párszor, de az OC számlájára írtam az egészet. Elég sok időbe telt, mire komolyan vettem a post screenen a CPU over temperature error hibát, majd megnéztem biosban és valóban ott volt pirosan, hogy 94 fok, és nőtt. Nem tudom, hogy én voltam-e olyan hülye, hogy nem raktam vissza a pumpa csatlakozóját, vagy a babrálás közben jött le, de nem volt csatlakoztatva. Még a gumitömlő is forró volt, a pumpa meg átélhetett mindent, amit nem akart. Csatlakoztattam, de jópár újraindítás után se indult a pumpa. Lazítottam a felfogatáson, akkor se. Ekkor elgondolkoztam, mit meséljek a boltnak az 1 napos hűtésről a gari reményében. Végül is az lett a vége, hogy gyors safe defaults reset után a pwr_fan az eredeti 50% helyett 100% kakaót kapott, amitől elindult a pumpa és megnyugtató 30 °C-ra hűtötte a procit. Azóta nincs gond.
Szóval vigyázzatok. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#8950) #86952448


#86952448
törölt tag

Üdv!

Elnézést, de röviden kérdezek: 7700K-t akarok hűteni egy silencio 352 házban. Van olyan kompakt vízhűtés, amivel még egyáltalán senkinek sem volt gondja, és elég hatékony? (Delid nem lesz.)

Előre is kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.