Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8949) IO.sys


IO.sys
őstag

Most elmesélek valamit, amire nem vagyok büszke.
Megjött az LF240. Be is üzemeltem, minden rendben volt. Észre vettem, hogy az egyik magom 10 fokkal melegebb a többinél. Leszedtem a pumpát, raktam még egy kis pasztát és vissza. Felraktam a VRM hűtésem is, mert a hűtéscsere miatt nem volt fent. Bekapcsoltam a gépet, ami lassan bootolt a szokásoshoz képest, majd újraindult. Ez megtörtént párszor, de az OC számlájára írtam az egészet. Elég sok időbe telt, mire komolyan vettem a post screenen a CPU over temperature error hibát, majd megnéztem biosban és valóban ott volt pirosan, hogy 94 fok, és nőtt. Nem tudom, hogy én voltam-e olyan hülye, hogy nem raktam vissza a pumpa csatlakozóját, vagy a babrálás közben jött le, de nem volt csatlakoztatva. Még a gumitömlő is forró volt, a pumpa meg átélhetett mindent, amit nem akart. Csatlakoztattam, de jópár újraindítás után se indult a pumpa. Lazítottam a felfogatáson, akkor se. Ekkor elgondolkoztam, mit meséljek a boltnak az 1 napos hűtésről a gari reményében. Végül is az lett a vége, hogy gyors safe defaults reset után a pwr_fan az eredeti 50% helyett 100% kakaót kapott, amitől elindult a pumpa és megnyugtató 30 °C-ra hűtötte a procit. Azóta nincs gond.
Szóval vigyázzatok. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.