Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#37301) Hege1234 válasza Hege1234 (#37300) üzenetére


Hege1234
addikt

ugyan így telepítettem a shield-re is és a tv-re is ott minden lejátszás működik
csak a feliratra ír hibát
(hiba a sorozatfájl kiírásakor)
shield log

+ezt még az előző hsz-hoz akartam írni, hogy igen, működött a böngészőbe mindig

[ Szerkesztve ]

(#37302) vargalex válasza #01993216 (#37299) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor viszont sikertelen volt a netmozi bejelenkezés. Ennek a log-ban is benne kellett lennie...

Alex

(#37303) vargalex válasza Hege1234 (#37300) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A képen a resolveURL repo verziója látszik, nem a resolveURL verziója...

Alex

(#37304) vargalex válasza Hege1234 (#37301) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Érdekes, hogy a profil mappába nincs joga írni? A keresés megy? Tárolja a keresési előzményeket?

Alex

(#37305) #01993216 válasza vargalex (#37302) üzenetére


#01993216
törölt tag

Lehet, azt nem néztem. Nem kizárt, hogy elbénáztam. Mostmár nincs jelentősége, így, hogy kiiktattad.

(#37306) Hege1234 válasza vargalex (#37304) üzenetére


Hege1234
addikt

tárolja a keresést, de csak úgy, ha újra megnyitom a keresés mappát

először a dexterre kerestem rá
betöltötte a sorozatot visszaléptem egyet, a dexter keresés nem látszódott
újra megnyitottam a kerseés mappát akkor már látszódott a dexter
(ez lehet egyébként, hogy így normális a működés)
átnézem a beállításokat kodin és a shield-en is hátha ott találok ilyet, hogy esetleg nincs joga írni (bár, ha egy mappát létrehozhatott...)

--------------
pc:
telepítés zipből
[link]

ezt feltéve sikerült minden (felirat is van és indulnak a frisebb filmek/sorozatok is)
de a saját kiegészítők> mind>
itt továbbra is csak a resolveURL repo látszik az 1.0.0 -ás verzióval

[ Szerkesztve ]

(#37307) vargalex válasza Hege1234 (#37306) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A resolveurl repo-t te külön felraktad valamikor? Írtam, hogy semmit nem kell külön felrakni, mert a Movieshark repo része.

Egyébként az itt linkelt android-os logodból látszik, hogy ott a legújabb resolveurl van fenn:

2021-12-02 11:56:31.266 T:25882 INFO <general>: CAddonMgr::FindAddons: script.module.resolveurl v5.1.52 installed

Alex

(#37308) Hege1234 válasza vargalex (#37307) üzenetére


Hege1234
addikt

próbáltam úgy is, hogy töröltem a resolveurl repo-t
csak az volt amit a 2.7.2 tartalmazott de akkor se látszódott sehol a v5.1.52

ugye androidnál mikor a filmpapa függőségei vannak látszódik, hogy van egy
5.1.50 (talán, már nem emlékszem pontosan) => v5.1.52
vagy valami hasonló rész ott, nahh ilyen pc-n nincsen kiírva

userdata alól gyomláljak ki mindent ami resolveurl-re vonatkozhat?
az ok, hogy most működik de szeretném, hogy mindig frissítsen
és ne kelljen manuálisan vacakolni vele

(#37309) brazos válasza Hege1234 (#37308) üzenetére


brazos
senior tag

Mert nem jó helyen nézed, amit te nézel, ott csak azt a repository számot látod, amiből telepítetted az addont. A két resolve addon verziószámát itt tudod megnézni:
Beállítások-Rendszer-Kiegészítők-függőségek kezelése

[ Szerkesztve ]

(#37310) fatjoe89 válasza vargalex (#37283) üzenetére


fatjoe89
friss újonc

Köszönöm szépen Uram!!!!

(#37311) vargalex válasza Hege1234 (#37308) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én leszedném a resolveURL repo-t is és csak a Movieshark-ot hagynám. Majd frissítések keresése...

Alex

(#37312) brazos válasza vargalex (#37311) üzenetére


brazos
senior tag

Teljesen mindegy, honnan telepíti, mindenhol az van fenn, és mindegyikből frissül is. Nemcsak a Movieshark repoóból.

[ Szerkesztve ]

(#37313) brazos


brazos
senior tag

Az Ms is ugyanazt teszi fel.

[ Szerkesztve ]

(#37314) vargalex válasza brazos (#37312) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem azt írtam, hanem azt, hogy felesleges az a repo. De többször már nem írom le, aki akar, visszaolvas...

Alex

(#37315) Hege1234 válasza vargalex (#37311) üzenetére


Hege1234
addikt

így sikerült, köszi!

mindent letöröltem
movieshark repo, url resolver/repo, filmpapa

rákerestem appdata>roaming>kodi
amit itt még talált filmpapa és urlresolver azokat is töröltem

ms repo install
forrásként megadtam a repo-t
https://repo.mvshrk.xyz/plugins/repository.movieshark/

tárolóból telepítettem a 2.7.2 -őt, majd a filmpapa-t

brazos:
köszi, életemben nem jártam még abba a függőségek menübe...

(#37316) brazos válasza Hege1234 (#37315) üzenetére


brazos
senior tag

A régebbi verzióknál is ott van, csak kissé más a formai kinézete az eltérő skin miatt.(Pl.18-a verzió)

(#37317) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Hogyan célszerű a kodival naprakészen tartani a könyvtárakat?
Magától nem frissíti be az oda kerülő filmeket, ha nyomok neki egy updatet akkor meg a meglévőket duplikálja (legalábbis a movies meg tv shows fülön, ha videos fülön nézem a könyvtár struktúrát ott nem).

(#37318) gyuri81 válasza TeebyKay (#37317) üzenetére


gyuri81
veterán

Ezt én a Plex-el oldottam meg.

(#37319) consono válasza TeebyKay (#37317) üzenetére


consono
nagyúr

Van erre is addon, ha jól emlékszem watchdog a neve, de nem próbáltam.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37320) blakey válasza TeebyKay (#37317) üzenetére


blakey
titán

Be lehet állítani, hogy minden bekapcsolás után frissítse a médiatárat, ha menet közben is változik akkor arra vannak kiegészítők, pl. watchdog, illetve központi adatbázisként használhatsz Plexet, Embyt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#37321) East69


East69
friss újonc

Uraim!

Miben jobb a Plex mint a Kodi?

(#37322) Gombinyó válasza East69 (#37321) üzenetére


Gombinyó
őstag

Interneten keresztül is tudsz streamelni vele.
Synology nas-on futtatom a szervert és a francia országban élő haver néz róla filmeket.
Kodival sztem ezt nem tudnád megoldani (vagy csak én nem tudok róla).

(#37323) TeebyKay válasza Gombinyó (#37322) üzenetére


TeebyKay
őstag

Vagy nyitsz a NAS-ra egy Webdav elérést és bármilyen webdav képes lejátszóval (pl potplayer) tudsz róla nézni bármit.

(#37324) TeebyKay válasza blakey (#37320) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ezt a bekapcsolásos dolgot majd megnézem, de mintha azért nem használtam volna mert
1, elég sokáig tart mire minden indulásnál lefuttatja (20 perces sorozat epizód kedvéért nem akarok 10 perc frissítésre várni)
2, ez is csak a videos fülön lévő könyvtár struktúrát frissítette, a movies meg tv shows fülek továbbra is duplikált meg már rég törölt elemeket tartalmaznak

[ Szerkesztve ]

(#37325) Hege1234 válasza TeebyKay (#37324) üzenetére


Hege1234
addikt

ott elég nagy gebasz lehet...
kifejtenéd ezt a duplikált részt, egy képet tudsz betenni?
alapból nem is kellene duplikálva lennie semminek..
a videos fül- ről is tegyél be egy képet inkább

rég törölt elemeket tartalmaznak
ezt úgy kell érteni, hogy gépről törölted, de kodi alól már nem?

(#37326) divan válasza TeebyKay (#37324) üzenetére


divan
senior tag

A Videos fül alatt mindig az aktuális mappákat mutatja, hiszen innen tudod az új anyagokat két kattintással beimportálni a saját adatbázisodba, amik majd a Movies, és a TV Shows alatt fognak megjelenni.

(#37327) TeebyKay válasza Hege1234 (#37325) üzenetére


TeebyKay
őstag

Drive-ra felraktam néhány képet.

Az 1. képen látszanak a már kétszer duplikált epizódik.
A 2. képen látszik, hogy a könyvtárakat nem duplikálja, illetve az update library gomb amit nyomogatni szoktam.
A 3. képen látszik, hogy melyik sorozatokat látja a TV Shows fül, és egy másik érdekes jelenség, nem tudom honnan szedi a kodi a neveket, de nincs boruto letöltve csak sima naruto (egy másik képen erre élesebb példa is lesz)
A 4. képen már a videos fül van, látszik, hogy sokkal több sorozat van letöltve és nincs boruto.
Az 5. képen látszik, hogy a videos fülön nincsenek duplikálva az epizódok.
A 6. képen látszik egy csupasz pisztoly film, ez a movies fülön van. Na, ez a harry potter 7/2 rész, nem tudom a kodi honnan szedi a neveket.
A 7. képen még egy hiba, ami nagy felbontású filmeknél szokott előjönni (source too slow). Lehet, hogy a média box wifin nem bírja betölteni a 4k filmeket?

(#37328) Hege1234 válasza TeebyKay (#37327) üzenetére


Hege1234
addikt

IMG_20211203_133211.jpg
erről a képről csoda, hogy egyáltalán bármit is fel tud ismerni
és nem csak elvétve hibázik..

kodinak ez az alap mappázása
filmekre:
[link]
sorozatokra:
[link]

ha a mappázást rendbeteszed a többi pont magától rendbejön egy
tisztítástól
(rendszer>média>médiatár>médiatár tisztítása)

a 7. pont 4K film
dual band-es wifin próbálod vagy a régebbin (2,4GHz -s)?
a box is tudja az 5GHz -t?

(#37329) TeebyKay válasza Hege1234 (#37328) üzenetére


TeebyKay
őstag

A példának fotózott csillagkapu sorozatnak egyezik a struktúrája az általad küldöttel (főkönyvtár Stargate, alatta S01, S02, S03 mappák, alatta epizódok), mégis duplikálódnak. Mivel kéne a movies meg tv shows füleket befrissítenem? Az update library ami a képen is szerepel jó erre a célra?

Egy régi 2.4ghz-es média boxról (Beelink M18).

[ Szerkesztve ]

(#37330) divan válasza TeebyKay (#37329) üzenetére


divan
senior tag

Ez a duplikálódás akkor jöhet létre, ha valami megváltozik az elérési útban. Vagy a könyvtár, vagy fájl neve, és újra beolvassa. A régit nem törli, arra a beállításokban a média menüpontban a médiatár tisztítása menüpont szolgál.

(#37331) TeebyKay válasza divan (#37330) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm ez valóban megoldotta a duplikációt. Így a korábbi hozzászólásom is érvénytelen, update library szépen befrissíti a dolgok java részét. Ami sorozatot nem talál meg, ott gondolom a könyvtár struktúrával lesz a gond.

A cím tévesztésnél közben rájöttem, hogy az ncore-ról letöltött fájl-nak a neve van rövidítéssel megadva és ezért nem tudja beazonosítani, hiába van a könyvtárának jó neve (példa: S:\Movies\The.Amazing.Spider.Man.2012.720p.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY\tasm.720p-trinity.mkv -> amazing spiderman helyett tasmanian devils lett).
Kérdés ha a fájl nevét módosítom az vajon megszakítja-e az ncore seedelést, vagy mi a legjobb eljárás arra, hogy a letöltött filmek fájlneve megfelelő legyen és a kodi azonosítani tudja?

[ Szerkesztve ]

(#37332) Hege1234 válasza TeebyKay (#37329) üzenetére


Hege1234
addikt

amit nem talál meg pl a naruto, potter...
ezek mind vagy a mappa vagy a releaser-ek által elb@szott nevekből adódnak
megesik néha ilyenkor jobb klikk vagy c betű > információ > frissítés > info a netről
itt ha nagyon tévúton jár a találattal akkor kézzel beírod a nevét és letölti az adatokat hozzá

igen az a gomb való arra,

missing movies addon ez való sorozatra és filmre is
megkeresi, ha valami nincs beolvastatva
(ez ha jól gondolom ez nem fog működni a potternél mert ott már valamiért felimerte a csupasz pisztolynak..)

edit:
az kevés lesz a 4K filmekhez (csak a wifi miatt ehhez a boxhoz nem értek...)

[ Szerkesztve ]

(#37333) TeebyKay válasza Hege1234 (#37332) üzenetére


TeebyKay
őstag

Megpróbáltam most átírni a fájlok nevét, így már valamiért be se töltötte őket a movies fülre, de legalább a hibás betöltéseket kivette, ezzel még próbálkozom.

Missing movies addon-t azt mire írtad? Bocsi már a saját válaszaimba is belekavarodok lassan.

Van egy Mi Box is, az is hasonlóan küzd ezzel a problémával, csak annak ezer más gondja is van, hang elcsúszik, kép beakad, egy sorozat részt nem lehet rajta gondtalanul végignézni, de ez nem ebbe a topikba való.

(#37334) Hege1234 válasza TeebyKay (#37333) üzenetére


Hege1234
addikt

úgyis angol címmel próbálkozol?

rendszer> kiegészítők> keresés missing movies

(#37335) TeebyKay válasza Hege1234 (#37334) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen.

Oké, de mi a funkciója ennek az addonnak?

(#37336) divan válasza TeebyKay (#37331) üzenetére


divan
senior tag

A legegyszerűbb a torrent kliensben átírni, akkor nem szakítja meg a seedet, ha csak simán átírod, akkor igen.
Ha módosítottad, akkor újra update library a könyvtáron, akkor feldobja az ablakot, hogy szerinte mit talált, vagy ha semmit, akkor feldobja, hogy módosítsd a címet, akkor kézzel is tudod olyanra módosítani, amit már elfogad.

(#37337) TeebyKay válasza divan (#37336) üzenetére


TeebyKay
őstag

Kézzel írtam át, de synology DS-nek nem okozott problémát, sőt az áthelyezés se, legalábbis nem írja, hogy gondja lenne.

Nyomtam updatet, de nem dob fel semmit olyankor, automatikusan csinál mindent, végigpörgeti a könyvtárakat, ha újat talál ahhoz databaseből letölti az adatokat és kész. Hege javaslatára ha rámegyek az információkra és ott frissítek, ott ad lehetőséget, hogy kézzel kiválasszam a helyes találatot, de vannak olyan filmek amik egyáltalán meg se jelennek pedig ott vannak a movies könyvtárban.

(#37338) brazos válasza TeebyKay (#37337) üzenetére


brazos
senior tag

Ilyenkor célszerű azt meglépni, hogy megkeresi az ember a film igazi angol címét, majd felmegy az imdb, vagy a tmdb oldalra, és ott is megnézi, hogy ott milyen névvel vannak (ha fenn vannak egyáltalán) fenn a kérdéses filmek és azt a nevet adjuk meg a saját Movie vagy Tv shows könyvtárban, és ekkor már könnyebben meg fogja találni azokat a Kodi is.

(#37339) TeebyKay válasza brazos (#37338) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen csak egyrészt, tv-ről beszélünk és nincs hozzá billentyűzetem mert nincs rá szükség, távirányítóval meg nevet bepötyögni nem túl kényelmes, másrészt szeretek mindent a lehető legjobban automatizálni.
Itt is az lenne a célom, hogy egyszer mindent beállítok, és onnantól ncore-on már csak rábökök, hogy könyvjelzőkhöz adás és 20 percen belül már látom a kodiban a cuccot bármi más tevékenység nélkül, és nézhetem is, és ez javarészt működik is most már, egy-két szar névvel ellátott torrent kivételével, illetve a sorozatoknál mikor külön töltöm le az évadokat.

[ Szerkesztve ]

(#37340) gyuri81 válasza TeebyKay (#37339) üzenetére


gyuri81
veterán

Dettó én is így használom, ahogy leírtad. Könyvjelzőhöz adás, majd megjelenik Plex-ben, amit a Kodi szépen lekövet. Ergo az ég világon semmi dolgom sincs vele :)

(#37341) TeebyKay válasza gyuri81 (#37340) üzenetére


TeebyKay
őstag

A plex-el pedig annyi a probléma, hogy thecus nasom van synology firmware-vel, viszont az előző tulaj szerint nem lehet tovább upgradelni 6-os verzióra, így a plex szerver is megragadt egy régi kompatibilis verzión, és nem biztos hogy működne, de lehet megérne egy próbát egy kis segítséggel.

(#37342) Hege1234 válasza TeebyKay (#37337) üzenetére


Hege1234
addikt

vannak olyan filmek amik egyáltalán meg se jelennek pedig ott vannak a movies könyvtárban.
pontosan erre való a missing movies
(ezeket keresi meg..)

(#37343) TeebyKay válasza Hege1234 (#37342) üzenetére


TeebyKay
őstag

Oké kipróbálom, köszönöm.

(#37344) salem007


salem007
tag

Szép estét mindenkinek!
A TV2 play a müsorok-nál hibát dob,a Farm Vip meg üres kodi 18-nál ,és 19-nél is.
Másnál működik rendesen?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#37345) Zsadi válasza salem007 (#37344) üzenetére


Zsadi
őstag

Igen, működik. Épp nézik most nálunk.

(#37346) norbszt válasza salem007 (#37344) üzenetére


norbszt
tag

Helló

Nálam se megy. Hibát dob.

(#37347) nfsu17 válasza salem007 (#37344) üzenetére


nfsu17
veterán

Nálam sem ok.
De logot nem tudok most betenni mobilról, és nem is vágom az alapján, hogy mi baja...mivel nem értek hozzá :DDD

Mégis?

File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.tv2play/default.py", line 256, in <module> musorok()
File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.tv2play/default.py", line 45, in musorok result = json.loads(matches.group(2))
File "/usr/lib/python3.8/json/__init__.py", line 357, in loads
File "/usr/lib/python3.8/json/decoder.py", line 337, in decode
File "/usr/lib/python3.8/json/decoder.py", line 353, in raw_decode
File "/usr/lib/python3.8/json/decoder.py", line 35, in __init__
NameError: name 'ValueError' is not defined
-->End of Python script error report<--

2021-12-03 19:40:50.262 T:6848     INFO <general>: Python interpreter stopped
2021-12-03 19:40:50.265 T:6847    ERROR <general>: GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.tv2play/?action=musorok
2021-12-03 19:40:50.268 T:4986    ERROR <general>: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.tv2play/?action=musorok) failed

[ Szerkesztve ]

(#37348) vargalex válasza salem007 (#37344) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Köszi a jelzést!

Javítottam a hibát, a repo-ba felkerült a TV2 Play 1.0.13-as verzió.

Alex

(#37349) salem007 válasza vargalex (#37348) üzenetére


salem007
tag

Nagyon szépen köszönöm!
Örök hálám! :R

(#37350) Hege1234


Hege1234
addikt

andoridos tévén, boxon vagy esetleg shield tv-n tudná valaki tesztelni, hogy a Filmpapa addonban
a feliratos sorozatokhoz felirattal együtt indul a lejátszás?
vagy hibára fut mint nálam és nem tölti be a feliratot?
köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.