Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kivel érdemes üzletelni topic... Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1851) Speed® válasza Calibos (#1850) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miért nem kérdezett rá ő? Én teljesen egyértelműen leírtam, hogy milyen feltétel mellett van 31km a kártyára :U Fejlődünk, idővel én fizetek mindenkinek mindent :o
Nekem miért van annyi eszem, hogy ha valamit el akarok adni, az eladási árba beleszámolom a postát is :F Biztos rossz korban születtem.Vagy rossz bolygóra.
Alszok rá egyet, majd a kártya állapota és a tartozékok megléte/nem léte eldönti.

[Szerkesztve]

(#1852) apóka válasza Speed® (#1849) üzenetére


apóka
aktív tag

Abból a szempontból tanuságos a dolog, hogy minden részletet tisztázni kell......a postázás mehet nem szabvány levélként ajánlottan (gyors, olcsó, a feladási ár 14x-ese az elkallódás esetén) de lehet csomagként, értékbiztosítással (ez drága, de biztosítva van a feladó a teljes értékre)
Szal mindent leírni és telefonon pontosítani....sok bosszúságtól megkímélheti így magát mindenki....tapasztalat mondatja ezt velem (közel félszáz problémamentes biznisz után)

Még valami...ha biztos az üzlet megér 1 telefonálást is, nem attól a 150Ft-tól rokkan meg a vevő-eladó

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#1853) Calibos válasza Speed® (#1851) üzenetére


Calibos
addikt

Ha jól látom több alkalommal előfordult, hogy mások figyelmetlensége inkorrektsége(?!) miatt kisebb-nagyobb anyagi kár ért? Azért 1,5K miatt nem kellene ennyire felhúznod magadat! Legközelebb vagy nem postázol, vagy olyantól rendelsz, akit már ismersz…



(#1854) Speed® válasza apóka (#1852) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Számomra evidens dolgok ezek, nem Én hibáztam. Kompromisszumkészség...
Te mit tennél ha az előre megbeszélt áron felül kérne valaki az akármilyen árúért?
Én konkrétan ''köszöntem szépen, további szép napot'' mondanivalóval odébbálnék.
Ha ezt most megtenném, egyrészt ő bebukná a 3k postaköltséget, hiszen behajtanák rajta, másrészt továbbra is vevőre várhatna, aki az általam kifejtett árakat figyelembevéve, biztosan az énáltalam ajánlott árnál kevesebbért vinné el ki tudja mikor a kártyát. Nem mellesleg meg egy patkány lennék az egész itt lebzselő bagázs szemében :) Nem érzem, hogy hibás lennék, maximum azt, hogy mások szemében jelenleg túlságosan is makacs. Pedig nem. Csak most borult ki a bili. :(


#1853 Calibos
Pontosan, nagyon sokX. És már nagyon unom. Nem vagyok birka (bika vagyok :) )


[Szerkesztve]

(#1855) Ősember válasza Speed® (#1854) üzenetére


Ősember
őstag

szerintem nem a te hibád, ha már a végösszegben megegyeztetek, akkor a másik fél is tartsa magát ehhez. nem értem a többiek mit magyaráznak tisztázatlan pk-rol, amikor már a végösszegben egyeztetek meg :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1856) Calibos válasza Speed® (#1854) üzenetére


Calibos
addikt

Ne mérgelődj, mert a meghirdetett árt divatba jött, olyan példálózással menet közben megemelni, hogy valaki priviben többet kínált! Nem csak veled fordul elő és nem csak újoncok teszik ezt…

(#1857) Speed® válasza Ősember (#1855) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na ja, ezt magyarázom, csak bonyolultabban ;) Mindegy. Az eredetileg megbeszélt összeghez képest, ő bukik 1kt a ''hasznából'', én meg zsebből. :o

#1856 Calibos
Nem mérgelődöm (annyit :) ), most nem erről volt szó szerencsére.

Egyébként tényleg elszomorít,ha nem egy újonc az, aki zsiványkodik.
Legutóbb bratyóm DVDlejátszóját vitte volna valaki, megegyeztünk beszámítás+3k KPban. találkozunk, a srác hozotrt két lemezt, mondván próba. Berakja a sima DVDt, hiba semmi, faszán játssza ahogy kell. Berakja a 4 DiVXes (állítása szerint AC3mas) videót tatrtalmazó DVDt, kép van, hang nincs. Tanakodás, hümmögés, szerinte AC3mas, szerintem meg lejátszik AC3mat, szóval nem ez a gond. Ő nagylelkűen felajánlja KP nélkül a cserét, én határozottan elutasítom, viszlát. Hazaérek, keresek egy AC3mas filmet, belököm, hibátlan..tanulság: be akartak palizni.Nem jött össze :)


[Szerkesztve]

(#1858) apóka válasza Speed® (#1854) üzenetére


apóka
aktív tag

ha egyértelműen tisztáztátok, hogy mennyi a költség, akkor meg annyit kell utalni, ami az egyezségben volt....akkor ehez tartsd magad
Neked evidens, hogy mint írtál, de ez nem azt jelenti, hogy a másiknak is :U
Tehát van 2 lehetőség:
1 utalod a kialkudott összeget---->a másik szentségelni fog
2 átvállalod egy részét------> szarul jársz, de kétség sem merül fel, hogy úriember vagy ...nem röhögni, sokan vannak akik még becsülik ezt a tulajdonságot

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#1859) deedee


deedee
őstag

tottiboy:lebeszéltünk mindent priviben,gyorsan és egyszerűen,póstai küldemény pontosan érkezett....Szóval korrekt partner :)
Részemről bátran ajánlom mindenkinek :)

[Szerkesztve]

(#1860) Speed® válasza apóka (#1858) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én úriember vagyok és becsülöm is magam érte :DDD 100 szónak is egy a vége: ha a kari pöpec állapotban érkezik, a hűtője pörög és nem csapágyasan zörög, emellett az összes tartozék maradéktalanul megvan, akkor az általad felvázolt 2.es variáns történik.

(#1861) -zolee-


-zolee-
tag

Hali. Már elég sok mindent vettem itt a Prohardveren és mindíg meg voltam elégedve de most egy negatív tapasztalatról is be kell számolnom. Akivel gond adódott az Z0ty.
Múlt héten (február 28.) rendeltem tőle alaplap+ram kombót 80k értékben és azt mondta, hogy következő hét kedden kap visszajelzést arról, hogy mit tudott beszerezni. Mondom OK akkor kedden kiderül. Most kedden várom a visszajelzést... nem jön. Írtam egy e-mail -t de nem válaszolt. Írtam a topicba, hogy érdeklődjek... semmi, majd írtam egy privit is. Ekkor visszaírt, hogy alaplap sajna nincs.... a ramot meg majd holnap (szerda) tudja megmondani. Mondom OK bár úgy volt, hogy kedden már megtudom, hogy lesz-e ram mert sürgős lenne.
Na mindegy várom a szerdát... már délután van még mindíg semmi visszajelzés. Ismét írtam a topicba, hogy mi a helyzet a rammal. 23.00 --> Semmi válasz. Mondom jólvan lefekszek fáradt vagyok. Ma reggel nézem (március 8). 23.59 -kor írt a topicba, hogy majd ma délelőtt küld egy privit, hogy mi a helyzet. Most 20.15 és még mindíg semmi. Ehhez képest ma vagy holnap kellett volna átvennem a cuccot.
Szóval erről ennyit. Talán nem vagyok szemét ha elállok az üzlettől. Nem is azért haragszom mert nem tudott szerezni semmit mert ez benne van a pakliban, ha jól emlékszem Hammon -nál is ki van rakva egy hozzászólás ahol elmondja, hogy hogyan is megy a beszerzés. Sokkal inkáb azért szomorít el, mert mindet harapófogóval kellett kihúzni belőle... mostmeg már semmi hír. Szóval sajnálom, hogy ez van.

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1862) germanh


germanh
senior tag

Helló!

Akiktől vásároltam:
Gianni (ati 9500, x800pro, x800xl, asrock k8nf4g) semmivel semmi gond, bár néha érdekes árakat szabott...
PePe G (zalman theatre) :R
Kinky_007 (sb audigy) :R
x.geo (nv6600) :R
tomoty - powerman (nv7800gtx) :R
pegazus (c2d e6300) :R
nakos (zalman 9500led) :R
hmhm (nv6800 16/6 (meme-s) :R
Elydan (x1950pro (mikádó-s)) :R
Garmacor (neon) :R
SzlobiG (gigabyte 965p-ds4 (gianni-s), wd raptor 36gb (pegazus-os)) :R
Bundi (6600gt) :R
Winner_hun (plexi) :R
Bagoly (hama noti egér) :R

akiknek eladtam:
Gianni, SzlobiG, x.geo, Elydan, pegazus, tomoty - powerman, ráczkölke, samprass, hmhm, Seth

akikkel még nem üzleteltem (csak beszéltem/ajánlatot kértem), de korrektnek tűnnek:
Stike (5@$), Zotya, Bandit, Brekk, xcbiker, radamsky, overclocker, schenker88, Hammon Serrano, TTS, Alvin_ti4200, maross, Achill3uS, ősember, rolko, gayer, Vigneau, g@bo, kecsege666, Sárpac, mexel, denniss, deicide, dare2live, FlasH-BacK, Vangelis, udi, LeC, csigi

tuti, hogy vannak még páran, de perpill sajna nem jutnak eszembe, sajnálom, ha kihagytam valakit, jelezze és ha beugrik, akkor bővítem a listám :B

remélem tudtam segíteni :))

[Szerkesztve]

Enjoy the pain!

(#1863) vazimódó


vazimódó
senior tag

OC: :R Rendes srác. Odaadtam neki 14K-t és hozott nekem egy radit Pestről.Itt igazándiból a megbízhatóságról és segítőkészségről van szó.

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1864) Sanyi2007 válasza Shkiz0 (#1846) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Köszönöm! :))
Te meg mint korrekt Vevö voltál Shkiz0!!!

(#1865) Sanyi2007 válasza Speed® (#1860) üzenetére


Sanyi2007
aktív tag

Én is azt gondolom, ha letisztáztad hogy mennyit utalsz, akkor nincs miröl beszélni.
Nagyfiúk vagyunk, azt hiszem, ilyen esetben nem kell túl nagy intelligencia hogy kiszámoljam, vagy ha nem vagyok biztos a dolgomban, mint eladó, akkor nem fogadom el az ajánlatot! De amint igent mondtam, gerinctelen dolog változtatni, még akkor is, ha fasz voltam, és figyelmetlenségemben nem kalkuláltam bele a postai dijakat. Arról nem a vevö tehet, nem tartom etikusnak vele kifizettetni ilyen módon.
És nem azért irom ezt, mert Speed tényleg Úriember módjára viselkedik (sokan azt hiszem, tanulhatnának (tanulhatnánk) töle, hanem azért, mert a korrekt üzletelés ezt kivánja meg!

(#1866) Speed® válasza Sanyi2007 (#1865) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:B :) :R

(#1867) diablo1984


diablo1984
veterán

lorcsi egy nagyon megbízható partner, csak ajánlani tudom mindenkinek! :R

(#1868) aginor


aginor
addikt

Sziaaztok!

Én most vásároltam MIKÁDÓTÓL egy Sapphire x1950xt kártyát beszámítással, és sajna otthon hagytam a kiskergarlevelet, de nem csinált belőle problémát, postán küldöm neki.
Nagyon meglepődtem a korrekt, és bizalommal teli hozzáálásán, ezekután nem kétklem, hogyha valami garis ügyintézésre kerülne sor(bár ne adja isten) akkor ott sem lessz gond.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#1869) zsolesz86


zsolesz86
csendes tag

Krissz22 ! egy chieftech 450es táp!
rendben ment minden! :) :R

[Szerkesztve]

(#1870) Krissz22 válasza zsolesz86 (#1869) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Chieftec -nek kell írni. :)

Köszi! :R

zsolesz86 kolléga is korrekt vevő!

(#1871) maross


maross
veterán

utobbi ket ''aluljarosnak tuno uzletem'' kapcsan elore bejelntettem hogy szemelyit kerek, mindket ember / s|aws, atosz89 ujoncok telszam nelkul/ mereven elzarkozott tole. namarmost tegyuk fel hogy derek becsuletes allampolgarok. mi a fenet veszithetnek azzal ha en felirom a szemelyi szamukat? egy adasvetelin is ertelemszeruen rajta lenne. segitsetek megvilagosodni :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1872) marsu válasza maross (#1871) üzenetére


marsu
addikt

Szia maross!

Ennyire óvatos lettél, vagy csak bizalomvesztett?

Talán érthető, hogy miért ...


:) :) ;)

Press any key to continue ...

(#1873) maross válasza marsu (#1872) üzenetére


maross
veterán

megprobaltam az uzleteles alapelveit betartani, mar csak embert kell talalnom aki hajlando megmutatni a szemelyijet :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1874) -zolee- válasza maross (#1873) üzenetére


-zolee-
tag

Hali. Nekem is volt egy olyan üzletem amikor VGA -t adtam el Pesten de a vevő nem tudta kipróbálni (mindketten vidékiek vagyunk) és már a kártya sem volt garis. Az átvétel előtti estén ÉN ajánlottam fel, hogy ha nem tudja kipróbálni a kártyát akkor lefénymásolhatja a Lakcímkártyámat/Személyimet és ha valami gond lenne akkor ő így be van biztosítva. Szóval ha valaki tisztességesen jár el akkor szerintem ilyen esetben semmi félnivalója nincsen. Persze elszomorító, hogy már ilyen ''eszközökhöz'' kell folyamodni, de szerintem érthető a vásárlók bizalmatlansága mert ugye rengeteg átverésről lehet hallani mostanában és senki nem szeretne pórul járni.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1876) Mr.Skynet válasza Speed® (#1860) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Szerintem te is és az eladó is hibás bizonyos szempontból. Ez persze evidens, de kíváncsi leszek ki fog engedni :)
Én még csak 15-20 üzletet kötöttem itt a PH-n de azt biztosra veszem, hogy akikkel bizniszelek attól másznak a falra, hogy minden árat, postát, apróságot pl. hűtőn egy kis karcot akár, mindent +kérdezek / megbeszélek ha nem kérdezik akkor is szólok, véletlenül se legyen félreérthető a dolog... :U

(#1877) csigi válasza maross (#1871) üzenetére


csigi
addikt

Mostanában sokan szenvednek ''üldözési mániában''. Ismerek embert, aki nem hajlandó megadni másoknak a számlaszámát, sose lehet tudni felkiálltással. :DDD Titkosított telefonszámok, névtelen kapuk, stb... A leszerelt rendszámtáblák meg a csukjás fejek már csak hab a torkán.

Ember ezt látva már eleve valami sumákságot tételez fel róluk, lehet sokszor alaptalanul. Hiszen miért is kellene egy ''derék becsületes állampolgár''-nak titkolóznia?
Hát, nem vagyunk egyformák, más nem jut eszembe. :U

nofene

(#1878) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Elfelejtettem +dícsérni Daveeboy kollégát, akire mindig lehet számítani, gyorsan, olcsón és minőségi vízes blokkot adott, még össze is szerelte nekem, kimerítő kérdéseimre is segítőkészen válaszolt :R Ajánlom mindnekinek :DD

(#1879) csigi


csigi
addikt

Ajánlom ktg3 fórumtársat, hibátlan cserebizniszünk volt utcán. Én messziről jöttem és vagy 10 perccel korábban odaértem, de nem kellett várnom Rá... :R

nofene

(#1880) Miami_Vice válasza Speed® (#1866) üzenetére


Miami_Vice
újonc

Komolyan mondom, ha mindenkinek itt a topikban csak ennyi problémája lenne mint neked, semmi gond nem lenne, mindenki nyugodtan üzletelhetne..

(#1881) deedee


deedee
őstag

fkaresz mint vásárló korrekt,nem alkudozott feleslegesen és nem szörszálhasogató.../mint én néha ;] / Tehát részemről pozitv az értékelés..... :R

(#1882) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy valki üzletelt-e már MDaneeL-el?
Most veszek, tőle E6400-at, nagyon Korrektnek tűnik, remélem az is:)
Egy E6600-at már aladott és ott nem votl vele gond!, H aminden rendben akkro ajánlani fogm mert kedves ügyfél:)

Továbbra is ajánlom Hülyegyerek-et! Újabb üzlet 100%-osan!

Samsung S23 Ultra 5G

(#1883) -zolee-


-zolee-
tag

Hali. Ismét két pozitív vélemény:
-konrad
-Brekk
Őket bátran ajánlom korrekt vevők/eladók. Mindeketten megérdemelnek egy-egy mezei pirospontot. :DDD :R

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1884) Djuree


Djuree
félisten

Hello.

Mikádóval (Mikádó és Laci06 bazárja) nyugodtan lehet üzletelni, korrekt srác :R

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1885) Speed® válasza Mr.Skynet (#1876) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban, két emberen múlik mindig, de néha mégsem..
A dolog vége az lett, hogy elutaltam 29kt, ezután pedig rögtön megnyílvánult, hogy ismét tévedtem, egy kis gerinceskedő takonypóccal állok szemben. A nyílvánvaló tények ellenére is védte a saját igazát és engem okolt, többször sértegetésbe torkolló mondatokat eszközölt, majd vidáman közölte velem, hogy legközelebb nyissam ki a csipám, mert volt máshol olcsóbban olyan kari, mint az övé.Fasza csávó..
sid.: Rc211v :(
(a névben a : után nincs szóköz, ha úgy írom, ez lesz: sid.:Rc211v...)


#1880 Miami_Vice
Ha mindenki úgy építené fel az üzleteit mint én, csak ilyen problémák lennének. :P



[Szerkesztve]

(#1886) Badb0y


Badb0y
addikt

Nos!
Az egész story úgy kezdődött, hogy az ebay tapasztalatok topikba láttam, hogy attika80 Floridában él. Felvettem vele msn-en a kapcsolatot 2006 szeptember előtt, mert akartam laptopot venni, amikor összejön rá a pénzem, mivel az előzőt ellopták. 2006 novemberében találtunk egy korrekt gépet, amit ő linkelt nekem, hogy nézzem meg milyen jó. Előtte persze megpróbáltunk www.dell.com-ról is rendelni, de nem jött össze, mert VÁM-ot kellett fizetni. Érdekes módon egyszer már tudott rendelni onnan, most amikor nekem kellett, kiderült, hogy vámot kell fizetni rá. Furcsa, hogy ezt nem tudta, mikor már „rendelt”…Nem? Na mind1!

Tehát erről a gépről van szó, és erről az eladóról: [link] Én bíztam attikában, ezért átutaltam neki a pénzt, minden költségével együtt (posta, paypal fogadás, minden ami létezik) közel 360.000 ft-ot. A csomag meg is érkezett hozzájuk [link] 22-én ott volt már a gép, 24-én írta attika, hogy hívjam, mert szar hírei vannak. Mit ad isten ellopták a gépet. De a legviccesebb az, hogyan. Képzeljétek a FEDEX-es futár letette egy autó mellé, hogy ne kelljen szegény attikának bemenni a postára érte, és még alá is írta attika helyett az átvételi elismervényt. Mik vannak mi emberek? De én hiszek neki, mert nincs mit tennem. (Szívem szerint itt elküldtem volna más égtájakra már, ki vesz be ilyen faszságot, de legyen, hiszek a faszságába.)

Na innentől kezdődött a hülyítés, egészen január 17-ig, mert akkor feladott egy gépet, ami nem az volt, amiről szó volt. Tudom sokan azt mondják örüljek, hogy kaptam vmit, de senkinek nem kívánom ezt az érzést, ami nekem volt ez a 2 hónap alatt. Ráadásul 2.-szor lopnak el tőlem laptopot. Persze mesélte a történeteket, veszekedtek a fedexel meg minden, meg ők a mártírok, meg mit meg nem tettek már (az összes beszélgetés meg van, ha vkit érekel elküldöm, bár nagyon hosszú, de amiket mond benne már szánalmas)… 2006 Novembertől 2007 Januárig ők ugye „mindent” megtettek, hogy legyen vmi a gépemmel. Érdekes csak az, hogy mindig akkor hívták a fedexet, amikor feljött attika msnre, és mondtam neki. Ráadásul neki állt feljebb, amikor már bunkóra vettem a hangnemet, mert azt hiszi a marhája, hogy ilyen helyzetbe az embernek totál nyugisnak kellene lenni, és természetesnek venni 1 hónap után, hogy se gép se pénz, és még csak hír sem. Vagyis hírek voltak bocsánat, elküldte a mailokat, amit az eladó küldött neki :) de mind1, bevettem, hogy az eladó küldte, és hozzá sem nyúlt a mailokhoz :D
Ugye ő a rendőrségre nem ment el, mert nem úgy volt kinnt, ahogy kellene, de ezt nem részletezem. És teljesen be volt szarva, mi lesz ha újlenyomatot vesznek tőle, meg hogy el kell menni írásszakértőhöz, és ki fogják vágni az országból. Szar ügy az biztos, de engem hogy kivágják vagy nem, félelmetes mennyire nem izgat, nekem a gép kell, nem a bánata. Ugye FEDEX-nél elindítottak claimet, vagyis az eladó. Megkérdezte tőlem attika, hogy pénz kell vagy gép. Már úgy voltam az egésszel nekem nem kell gép, hanem pénz kell, mert az hamarabb itthon van, veszek vmi szarabbat, csak legyen már pénz. De a legjobb, ha bármi költség lett volna, vagy bármi felmerül, ezek után is nekem kellett fizetni. Ha visszautalta volna, akkor is nekem kellett volna a visszautalás költségét kifizetnem (Persze ilyenkor nincs is utalási költség, de attika ilyenekkel nincs tisztába) Azért beszélek egyébként róluk többes számban, mert attika 2 szót nem tud angolul (pedig pár éve kint van, és szvsz ehhez azért tudás kell valljuk be őszintén, hogy ha megkérem fordítson le egy sima mondatot, nem tudja) és a testvére intézte az egészet. Tehát megegyeztünk, hogy pénz kell. Kérdeztem tőle, jövőhéten lesz pénz? Erre mondta, hogy lehet még a héten, de ez az eladótól függ, és ha van pénze akkor biztos átutalja. A következő beszélgetésünkkor pedig mondta attika, hogy gépet fog küldeni. Na itt megint kiakadtam, mikor már letettem a gépről, és megbeszéltük, hogy pénz kell, nem gép, és erre azt válaszolja attika, hogy ő kérdezte meg 7 nappal ezelőtt tőlem, hogy legyen ha visszajön a pénz. Mert ő abban a tudatban volt, ha van az eladónak ugyanolyan, akkor a gép kell. Szerintetek????? Kicsit sem vicces nem :D ? (Ráadásul nem is ugyanolyan)

Most jöjjenek az érdekes dolgok, amik már a hülyének nézés határán túl mennek:
Attika december környékén elkezdett vásárolgatni. Nézzétek csak miket:
[link]
[link]
[link]
[link]

És tudjátok mi a poén? Amikor finoman rákérdeztem ezekre miért is kell neki. Mondtam neki, hogy egyik ismerősömnek mennyi feedbackje van ebayen, és erre mondta, hogy az ő ismerősének mennyi van. És mondtam neki, hogy neked is gyarapodott az elmúlt időben, pedig sokáig stagnált (ugye ezekkel a termékekkel, amiket feljebb felsoroltam). És tudjátok mi volt a válasz :D ? Kajára alig van pénze, nem hogy vásárolni, és hogy ő is laptopot akart venni, de semmi nem jön össze neki, még a táskát is megvette, meg az egeret is, ráadásul 2-őt, mert az egyik rossz volt :DDD, és nagy bután megkérdezem milyet akart venni, amire ugye mondja a 17-est, de hát még a munkájukat sem fizették ki. De azért vett 4 terméket egy olyan géphez, amit nekem vettünk elvileg. Kicsit sem vicces nem :D

Feedbacket azóta sem hagytak az eladónak,mert attika tudja, hogy 2 hónap után elévül. Ami 3 hónap, és ha hagynak feedbacket, akkor a másik félnek van még 30 vagy 60 napja feedbackelni.

És mit látok most ph-n? Jééééé
[link]

Ja, Csaba az ő Mo-i barátja egyébként.

Tehát várom a hozzászólásokat, ki mennyire látja a dolgokat valószínűnek, és valószínűtlennek. Csak én látom drasztikusan a dolgokat, vagy szerintetek is faszság ez az egész ?

Szerk:

Kis újdonság:
Attika bevallotta, hogy a testvérének a barátja rakta el a gépet, amikor megkapták, és sem ő, sem a nővére nem tudott róla, addig amíg nekem el kellett küldeni a másikat :DDD (kamu szagu) És hogy ők is mérgesek voltak rá. Testvére barátja mondta atusnak, hogy ad érte $750-t neki, és nem fogja szervízbe vinni úgysem :DDD
Közben beszélt egy ismerősöm az eBay-es eladóval, és ez FedEx-es sztori úgy volt, kifizették neki az árát. Ő meg visszaküldte a pénzt, és attika fizetett neki egyből egy másik notiért.
Úgyhogy a ''lopott noti'' :) ott pihen ezeknél a nem is tudom kiknél.

Jelenleg ki vannak tiltva, csaba fel van háborodva, hogy ő jogász, és folt esett a becsületén.
Meg lett neki mondva, akkor kellett volna gondolkodnia, amikor kiadta a jelszavát, mert egymás nevében irogattak. Csaba bevallotta, hogy barátja és megengedte, hogy feltegye a gépet, mert ő nem volt otthon :D Állítólag ő erről a lopott ügyről nem tudott. De arról tudott, hogy a noti javítva volt, alaplap, VGA-csere, billcsere memória upgrade [link]. És most ellehetetlenítettük nekik az eladást. Csaba... jött a jogi szöveggel, hogy nem köteles garanciális javítást leírnia, csak ha rejtett hibája van. attika is meghragudott, azt mondta ebből a pénzből akart hazamenni. Ez a kijelentés nem kicsit gázos sztem.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1887) Dtomi válasza Badb0y (#1886) üzenetére


Dtomi
őstag

Szövevényes de világos, ez inkább a kivel nem érdemes kategória. Azt hiszem kicsit egyszerűbbnek gondolta a lelécelést a laptoppal ez a félremagyarázás másramutagatás viszont elég szánalmas. Érdemes lenne valamit tenni, hogy eszébe se jusson máskor ilyet csinálni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1888) Vigneau


Vigneau
félisten

04ahgy Barátommal ismét egy sikeres üzlet megkötést tudhatjuk magunk után. Mindenkinek hasonló vevőt kívánok a jövőben. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1889) God Vazzeg válasza Badb0y (#1886) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Vazze, végigolvastam :( Hihetetlen story, nem akarlak bántani, de ennyi pénzt a világ másik felére utalni balgaság volt, de ezt már te is tudod :R (Nehéz behajtani :B ;] :D)

(#1890) -zolee- válasza Badb0y (#1886) üzenetére


-zolee-
tag

Hát erre csak azt tudom mondani, hogy részvétem. Tényleg nagy kár, hogy az emberek ennyire kihasználják a jóhiszeműséget. Nem ártana azt a srácot egyszer-kétszer jól szájb@b@szni.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1891) tiv83us válasza Badb0y (#1886) üzenetére


tiv83us
veterán

''Képzeljétek a FEDEX-es futár letette egy autó mellé, hogy ne kelljen szegény attikának bemenni a postára érte, és még alá is írta attika helyett az átvételi elismervényt.''

Torvenybe utkozo, amit itt kib*szott komolyan vesznek. Ha jol tevedek, Magyarorszagon sem hagyjak ott az ajanlott levelet a lepcsohaz aljan.
/Helyesbitek, a FedEx otthagyhatja a csomagot az ajtod elott, de ahhoz a cimzett irasos engedelye kell. Aki pedig egy laptop otthagyasara engedelyt ad, annak annyi esze van.../

''Ugye ő a rendőrségre nem ment el, mert nem úgy volt kinnt, ahogy kellene, de ezt nem részletezem. És teljesen be volt szarva, mi lesz ha újlenyomatot vesznek tőle, meg hogy el kell menni írásszakértőhöz, és ki fogják vágni az országból.''

Ebbol is latszik, hogy fingja sincs az illetonek az amerikai torveny rendszerrol. A rendornek, rendorsegnek kb annyi koze van a/z illegalis/ bevandorlashoz, mint nekem az ugandai ultetveny ontozeshez. /Egyaltalan mifele irasszakertorol beszelunk, minek kene ide irasszakerto, ne farasszuk mar egymast. Amerikaban kicsit komolyabb dolgoknal szoktak irasszakertoket bevonni, mert nem olcso - mondhatnam kurva draga - mulatsag.

A tobbihez nem kivanok kommentet fuzni, az egesz buzlik a kamutol. Maskor kerj meg egy rokont akiben meg lehet bizni, vagy inkabb vedd meg Mo-n. Sajnalom, de ez az igazsag.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1892) #96302336 válasza tiv83us (#1891) üzenetére


#96302336
törölt tag

Akkor te locsolsz itt Ugandában az ültetvényeimre :DDD :DDD :DDD
Ez a sztori egy tipikus átveréses dolog sajna, ahol az áldozat túlságosan is hiszékeny.
De a Fedex Mo-ra is hoz árut, akkor miért nem lett ideküldve :F
Mindegy......

(#1893) tiv83us válasza #96302336 (#1892) üzenetére


tiv83us
veterán

Eskuszom meglocsolom az ultetvenyeidet, ha elmagyarazod, hogy az amerikai rendorsegnek mennyi koze van a bevandorlasi ugyekhez.
Valoszinu azert, most sok gyarto USA-ban csak US cimre szallit, gondolom ugy volt a terv, hogy eloszor kikuldik a gyereknek, aztan majd o tovabbitja Magyarorszagra, csak USA-n belul ''elloptak''.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1894) Vigneau válasza Badb0y (#1886) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha nem gond, beteszem ide is a másik topikból való postom. Eléggé fellángoltak az érzelmek. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nem célom flémelni, csupán a véleményem szeretném megosztani Veletek az üggyel kapcsolatban:

Részemről nem óhajtok flémelni, de ezen a sztorin meghökkentem.
Tudtommal ehhez Csaba....-nak semmi köze nincs. Véleményem szerint Csaba.... semmit sem tudott a dologról, ő is csak egy újabb áldozat a többiek mellett.
Tapasztalataim szerint korrekt üzletember - nincs semmi okom rá, hogy ellene forduljak. Ismerem annyira, hogy igen csak lelkiismeretes ember, aki ilyet nem enged meg magának.
Jó párszor kötöttünk úgy üzletet, hogy Ő küldte el nekem előre az általa a részemre eladott alkatrészeket és türelmesen várt, míg fizetek átutalással. Le a kalappal előtte.
Szomorú vagyok, mert értetlenül állok az egész előtt...

További eseménymentes üzletelést kivánok Mindnyájatoknak.

Vigneau

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1895) #96302336 válasza tiv83us (#1893) üzenetére


#96302336
törölt tag

A rendőrségnek? foggggalmam sincs :)
Így már érthető, hogy csak USA-n belül van szállítás egyes cégektől.......

(#1896) Dtomi válasza Vigneau (#1894) üzenetére


Dtomi
őstag

Tisztán láccik milyen korrekt!!! Jól jönnek az ilyen barátok Attika biztos kamatozatja is Csaba segítségét. Ugyan már. Ha valakinek egy ilyen átbaszáshoz köze van márpedig nagyon úgy látszik nem a korrektség az első szó ami eszembe jut bár nézőpont kérdése, amint már írtam Attikának korrektül segített. Csatlakozom Zolee [link] postjához mi hiányzik az ilyen embereknek. Az meg hogy Magyar-Magyart basszon át még odakintről is már magába még egy verést megérdemel. Ki lehet tiltani egy hétre is a hozzászólásomért de az ilyen ember elmehet a faszba csak ne jöjjön többet haza.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1897) Vigneau válasza Dtomi (#1896) üzenetére


Vigneau
félisten

Csupán a véleményem és az általam tapasztaltakat osztottam meg Veletek. Nem célom senkit sem befolyásolni, szive-joga, ki mit gondol az üggyel kapcsolatban. Pont.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1898) darkarthur


darkarthur
senior tag

Bakker, ez megdöbbentő! Komolyan, mondom, ha már annyi pénz ugrott, valhogyan felkellett volna akasztani az attikát....Hihetetlen egy Sztori, és k**va durva! Ebből látszik, hogy nem jó utalgatni! :( De főleg ilyen távolságra, hát nekem specc eszembe nem jutott volna :W
Szóval akkor milett a 360E Forintodból pontosan??? Elég gáz egy ügy, az tuti!
ezek az attika szövegek meg annyira szánalmasak, hoyg körül, kiszökött a kis cigáyn ygerek amerikába, aztán olyan buta, mint a tök!
Nagyon durva! :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#1899) Badb0y válasza darkarthur (#1898) üzenetére


Badb0y
addikt

Írtam egy ilyen részt:
''Na innentől kezdődött a hülyítés, egészen január 17-ig, mert akkor feladott egy gépet, ami nem az volt, amiről szó volt. Tudom sokan azt mondják örüljek, hogy kaptam vmit, de senkinek nem kívánom ezt az érzést, ami nekem volt ez a 2 hónap alatt.''

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1900) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Végig olvastam itten a kommenteket, meg beszéltem az illetékessel, aki csak felháborodva atta nekem ezt a linket, hogy olvassam el, és mondjak véleményt. Sajnos itt az a gond, hogy Csabinak az ég világon semmi része nincs ebben a dologban. Ez a csávó ott kintt ez előtt a dolog előtt annyit üzletel csabival, hogy könyveket vett tőle. ennyi, tehát innen ismeri. aztán őnekik a kapcsolatuk itt meg is szakadt, csaba részéről leglábbis, de közben a csávóka átb*szta az illetőt (akivel mély együttérzésemet most át ia adom), és elküldte csabinak a szóvan forgó laptotpot, hogy itt Mo-n adja el, és küldje neki vissza a pénzt. Tehát csabi abszolut semmiről nem tehet, még inkább jó szívű sztem, hogy megpróbált segíteni ennek az embernek azzal, hogy eladja, mivel ő nem tudta, hogy az a g*ci honnan szerezte...

ennyi a véleményem, és én is ugy ismerem csabát, mint becsületes embert, mert nekem is rengeteget segített...
remélem senkit sem bántottam meg, és mégegyszer mondom, hogy tényleg sajnálom az illetőt, aki az egészet megszenvette, attikát, meg közösen megb*sszuk... :DDD

peace

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kivel érdemes üzletelni topic... Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.