Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) tibbike01 válasza pohár (#15399) üzenetére


tibbike01
őstag

Azért a Herod nyáron elég súlyos lenne :U

(#15402) szaki04 válasza tibbike01 (#15397) üzenetére


szaki04
senior tag

+1

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15403) kk831228 válasza freelanced (#15396) üzenetére


kk831228
addikt

GIT , MI , Mephisto, Royal Oud, ADP -ből nagy része, TF- Venetian bergamote és a neroli kollekció (costa Azzura pl. , Le labo B22, Geo F. Trumper -Sandalwood...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15404) Azie válasza freelanced (#15396) üzenetére


Azie
őstag

amiket tavaly :)

más:
nem tavaszi, de ajánlom kipróbálásra:
estée lauder amber mystique
https://www.notino.hu/spirit/onespirit-eau-de-parfum-unisex/ . meglepően kellemes, erős és tartós is

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#15405) pohár válasza tibbike01 (#15401) üzenetére


pohár
félisten

hát nem a 40 fokba szánom én se, tavaszra kellemes lehet még :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15406) Mukucs válasza pohár (#15399) üzenetére


Mukucs
senior tag

Elysium Colognet szagoltad már? :)

(#15407) Petyke77 válasza Mukucs (#15406) üzenetére


Petyke77
tag

Na erre régen kíváncsi vagyok! Jó?
Más. Vettem YSL Kouros cologne sportot. Kocsit durván indul de 5-10 perc után nagyon nagyon jó. Nem az a klasszikus freshie, nagyon megfogott benne valami. Lehet hogy a kis retro érzés 😀 (Nem ismertem eddig semelyik flankert sem az eredetit)

(#15408) mufi válasza niof (#15395) üzenetére


mufi
senior tag

En nem pesti vagyok ;-) az a rossz h ortoek nem kuldenek mintakat meg penzert sem...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15409) mufi válasza freelanced (#15396) üzenetére


mufi
senior tag

Creed SMW, esetleg Red vetiver tavaszra, nyarra meg...ami jon...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#15410) niof válasza niof (#15395) üzenetére


niof
addikt

Annyit már most érzek, hogy ez az Opus III sehol nincs az Interlude-hoz képest. :U Érzem-érzem, néha. Gyengén... Pedig ugyanúgy, egy fél Neroli-s mintát tettem magamra, mint tegnap amabból. Azt még este is éreztem. Igaz, az első pár órában a tömjénes füstösség eltűnt szép lassan, és maradt ez a balzsamos, mélyen, de nem émelyítően édes alapillat. Az összkép mindenesetre igen kellemes volt. Kb. ezt a tartósságot várnám minden, hasonló kategóriájú niche parfümtől, de sajnos ezt (eddigi ismereteim alapján) relatíve kevés tudja...
Holnap jön az Amber Wood.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15411) pohár válasza Mukucs (#15406) üzenetére


pohár
félisten

nem, de jónak tűnik nagyon :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15412) tibbike01 válasza Mukucs (#15406) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez amolyan Aventus - Cedrat Boise vonal lehet. Jónak tűnik.

(#15413) freelanced válasza pohár (#15399) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek! :R

Megszaglászom őket...

Valami olyan kellene végre ami tartós, sok illat csak úgy elillan a bőrömről valamiért. :(

Most kíváncsi vagyok erre a Mancera Cedrat Boise-ra.

Amúgy múltkor olvastam itt a topikban, hogy valakinek problémája volt néhány Notino-s illattal, miszerint nem voltak tartósak. Most hirtelen nem találom de nekem is volt hasonló gondom velük...

A Creedek biztos jók de 30-nál többet most nem szánnék rá. Ha valakinek van otthon felesleges, eladó üveg a felsoroltak közül, ne tartsa magában

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15414) niof válasza freelanced (#15413) üzenetére


niof
addikt

Nekem volt gondom velük. 5-ből 5 volt gyenge, ami nonszensz. Ráadásul köztük olyan is, mint a Black Afgano, ami elvileg baromi tartós kéne legyen.

Amúgy így 11h környékére az Opus alig-alig érezhető.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15415) tibbike01 válasza niof (#15414) üzenetére


tibbike01
őstag

Én kaptam egy notinos Cedrat Boise mintát (egy másik parfümhöz ajándékba) és brutál tartós, pedig sokan emlegetik, hogy nem igazán tartós illat...de én kellemesen csalódtam. Az egész napomat végigkísérte.

Többi notinos mintám nincs és nem is volt.

[ Szerkesztve ]

(#15416) freelanced válasza niof (#15414) üzenetére


freelanced
addikt

Jelenleg akkor te honnan szerzed be őket? Én néhány csalódás után leálltam a Notino-s cuccokkal, de lehet, hogy pont nem volt szerencsém.

Köztük volt az Interlude ami egyik nagy kedvencem, ráadásul nagyon tartós, ez meg elillant percek alatt.

Ha tudom ma kipróbálom a Cedrat Boise-t meg még néhány ajánlást, ha van bárkinek még tavaszi / nyári illat ami nagyon bevált, írja meg legalább többet szaglászhatok.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15417) niof válasza freelanced (#15416) üzenetére


niof
addikt

A Neroli mintáival eddig nem volt problémám, de mostanában inkább a gyártók weboldaláról rendelek (ahonnan lehet), még ha többe is kerül. Az legalább 100%, hogy az, aminek lennie kell. Az MFK APOM is tökéletesen az, mint a minta volt, valamint a Montale Dark Aoud is.
Az Interlude mintám is Nerolis, és brutálisan tartós. Kb. amiket írnak róla, az igaz nálam is.

tibbike01
A Cedrat Boise-ból milyet kaptál? Gyári mintát, vagy abba a fekete szórósba fújtat? Én utóbbit, és nagyon gyenge illata volt, talán egy órát, ha kitartott. Utána már közelről szagolva is alig lehetett a csuklómon érezni valamit. Nemhogy az egész napot nem kísérte végig, de még a délelőttöt sem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15418) tibbike01 válasza niof (#15417) üzenetére


tibbike01
őstag

A notnios fekete fújósba kaptam a mintát. Furcsa, nekem meg nagyon tartós, intenziv. Nap végén is jól lehet érezni.

(#15419) freelanced


freelanced
addikt

Sajnálatos ez a szórás.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15420) niof válasza tibbike01 (#15418) üzenetére


niof
addikt

Lehet az is, hogy nem mindegy, hogy ki adja ki a rendelt mintát. Lehet, hogy van egy spórolós kolléga náluk, aki felüti egy kis tiszta alkohollal őket, a többiek meg nem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15421) freelanced válasza niof (#15420) üzenetére


freelanced
addikt

Egyébként elgondolkodtam azon is, hogy a bőrömmel van gond, de aztán összehasonlítottam a Nerolis Interlude-ot a Notino-ban vásárolt parfümmel és ég és föld...

De sokan megelégedéssel használják a Notino-s dolgokat.

Egyszerűen lehet, hogy változó helyekről szerzik be ők is, ezért nem azonos a minőségük.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15422) niof válasza freelanced (#15421) üzenetére


niof
addikt

Hát, nyilván az üzletpolitikájukba nem látunk bele, de én továbbra is a Black Afgano-t hozom fel. Ha a Fragrantica-n megnézi az ember az értékeléseket, és nem az van, hogy egy általános szórást mutat a tartóssága egy illatnak, hanem kiemelkedő többség azt mondja, hogy nagyon tartós, erős illat, akkor az már egy elég jó kiindulási alap kell legyen. A Black Afgano-ról 448-an nyilatkozták, hogy nagyon tartós, 125-en, hogy tartós. Az Interlude 731-141, a Baccarat extrait 102-28, és még lehetne sorolni...
Tehát, ha közülünk többen, többféle illattal jártak már így náluk, akkor vagy mi vagyunk teljesen dilettánsak, vagy valami nem stimmel ott, ez tiszta sor.

Még ha több gyártója is van egy-egy parfümnek (gondolok itt az előállítás helyére, amit amúgy kétlek), és más-más LOT-ból kapunk, ezek a cégek annyit adnak magukra akkor is, hogy az eltérő helyekről származó termékek ennyire nem térhetnek el! Náluk is kell legyen minőségbiztosítás, mivel kozmetikai ipar, meg sem kerülhetik azt. Legalábbis elviekben. Nagyon rosszat tenne a hírnevüknek, ha ilyen rosszul működnének, és az emberek hamar elfordulnának tőlük. Persze vannak reformulated illatok, de ezt a közösség általában nagyon hamar kideríti, mert össze lehet hasonlítani a régebbivel. De itt nem erről van szó.

Ha magad is össze tudod hasonlítani a két tételt, és azt mondod, hogy az eredeti termék (gondolom ez a Nerolis minta), és a vélten eredeti (Notino-ban vásárolt, ha jól értelmezem, amit leírtál) parfüm jelentősen eltér egymástól, az már a csalás, és a vásárló megtévesztése kategória. Lehet érdemes lenne valamiféle hatósági vizsgálatot indíttatni. Gondolom, ezek úgy vélik, ki fog parfümöket ellenőrizgetni, meg főleg hogyan? Hígítsuk fel a francba, aki kiszúrja, úgysem tudja bizonyítani, és egy 1000Ft-os minta esetében senki nem fordul mondjuk a fogyasztóvédőkhöz.
Mindenesetre eztán én valószínűleg egy nylonzacskót sem fogok venni náluk...

Egyébként, ha már webáruházakról van szó, régebben sok parfümöt rendeltem a mára jócskán megdrágult parfümcentertől, és egy az egyben ugyanazokat az illatokat kaptam, amit kimértek a Müllerben, vagy más parfümériában, vagy amik a gyári mintákban voltak. Pedig arról mindenki azt mondta, hogy sok náluk a hamis termék... Azért ez is érdekes!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15423) szaki04


szaki04
senior tag

Nekem 60 ml-es kiszerelés van a Cedrat-ból, brutális a tartóssága. De a 2 ml-es minta is durván bírta a napot. Az alapján rendeltem meg a hatvan milliset. Notinos rendelés az enyém.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15424) freelanced válasza niof (#15422) üzenetére


freelanced
addikt

Igen, én is így látom...

Más:

Amit most kipróbálnék az még a Mancera Aoud Lemon vagy a Lemond Line, nem tudom ezt próbálta-e valaki...

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15425) freelanced válasza freelanced (#15424) üzenetére


freelanced
addikt

Ha érdekel valakit jelezze, szívesen feleznék egyébként valamelyikből a kettő közül. Ha jól tudom ezeknek úgy is csavaros a szórófejük.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15426) tibbike01 válasza freelanced (#15425) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem az Aoud Lemon tetszene, de irreálisan drága. 50e + egy Mancera parfümért...

(#15427) jocoka75 válasza freelanced (#15424) üzenetére


jocoka75
tag

A Mancera lemon Line-t próbáltam ,hát nem estem hanyadt , és tényleg ireálisan drága .
Szerintem túlságosan sok benne a levendula ,vagy lehet ,hogy csak nyáron müködik? pedig szeretem a citrusos illatokat, de pl a Chanel Allure homme cologne és a Dior homme cologne kellemesebb illat .
Nekem a Dior kifejezetten tetszik hiába cologne rajtam meglepően tartós .

(#15428) Mercutio_ válasza jocoka75 (#15427) üzenetére


Mercutio_
félisten

Levendula nyáron más az tuti, ilyenkor télen bizonyos jegyei szinte eltűnnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15429) jocoka75 válasza Mercutio_ (#15428) üzenetére


jocoka75
tag

Egyébként kíváncsi vagyok a Creed Neroli Sauvage és a Virgin Island Water milyen citrusos illat? Ezeket ki fogom próbálni minta formában.
Esetleg tudsz vagy tudtok kellemes citrusos nyári illatot ajánlani ,olyat aminek az illata nem megy át fűszeresbe ?pl olyan mint a Dior cologne.

(#15430) niof


niof
addikt

Szóval, az Opus III egy kellemes illat, nálam olyan 3-4 órán át. Ez után bőrközelibe vált, majd +1-2 óra múlva teljesen eltűnik. Mindaddig igen kellemes, virágos illat.
Kíváncsi vagyok holnap az Amber Wood-ra!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15431) Sped


Sped
aktív tag

Egyes helyeken tesztert is árulnak és jóval olcsóbbak, mint a normál termékek. Pedig állítólag ugyanaz, csak kartondoboz a csomagolásuk. Vett már valaki ilyet? Vagy ez a vonal hanyagolandó?

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#15432) Jhonny06 válasza Sped (#15431) üzenetére


Jhonny06
veterán

Teljesen jó, csak megbízható helyről vedd (pl. Notino). Meg nem mindig adnak a teszterekhez kupakot se.

(#15433) niof válasza niof (#15430) üzenetére


niof
addikt

Érdekes "állat" ez az Amber Wood. Reggel fújtam ki, aztán elég csalódott lettem, mert olyan hamar elillant az illata. Ja. A fejillat, ami egész kellemes volt. Tettem-vettem délelőtt, és néha megszagoltam a csuklómat, de nem igazán éreztem semmit. De! Azt vettem észre, hogy néha egy meleg, édes illatú ámbrafelhő van körülöttem. Finom, elegáns aurával leng körül, amerre járok. Ha olyan mozdulatot tettem, az illat máris ott volt az orromban. Még most is érzem sokszor, de ha direkt szagolom, ahová fújtam, ott semmi.
Kár a kellemes, de hamar elillanó fejillatért, lehetne tartósabb. Viszont aki egy ilyen diszkrét, néha elemi erővel előtörő ámbraillatot keres, az ezzel az illattal boldog lesz! :K

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15434) szaki04


szaki04
senior tag

Tom Ford Extreme

Ez milyen illat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15435) freelanced


freelanced
addikt

Kipróbáltam néhányat, a Mancera Cedrat Boise tényleg nem rossz, illetve a Layton egész, érdekes, de nekem túlzottan édes, valahogy szilvára hajaz. De lehet, hogy tényleg beszerzek egy 60 milit az előbbiből.

szaki04

Tom Ford Extreme Cologne :DDD

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15436) szaki04 válasza freelanced (#15435) üzenetére


szaki04
senior tag

Ez most jót jelent, vagy rosszat?!

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15437) freelanced válasza szaki04 (#15436) üzenetére


freelanced
addikt

Most látom a smiley indokolatlan, nem ilyet terveztem. Az illatáról nem tudok bővebben nyilatkozni, próbáltam már, nem rossz egyébként, a netes források alapján sokan kedvelik. Mi a konkrét kérdés? Mire vagy kíváncsi?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15438) szaki04 válasza freelanced (#15437) üzenetére


szaki04
senior tag

Tom Ford Noire-om van, ahhoz képest milyen? Meg most az Emag-on va0n jó áron. Gondolkodom rajta...

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15439) freelanced válasza szaki04 (#15438) üzenetére


freelanced
addikt

A férfi Noir-ról nem tudok nyilatkozni, viszont sokan ajánlották itt a topicban is a női változatát az Extreme helyett, nagyon hasonló, de elvileg tartósabb. Rajtam nem maradt meg sokáig az Extreme, de ez emberfüggő.

De biztos van itt olyan aki többet tud segíteni, én csak futólag találkoztam ezekkel. :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15440) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

https://www.notino.hu/hugo-boss/hugo-man-extreme-eau-de-parfum-ferfiaknak/
Ez csak nevében változott vagy más, mint a régebben ugyanígy kinéző parfümjük? 5 évvel ezelőtt használtam ilyet utoljára.

Másik kérdésem az lenne, hogy ilyen kis hordozható permetező cuccot honnét tudnék rendelni? Amibe átpumpálnám a nagy üvegből és zsebben elfér. Gondolom ez létező dolog. :B

[ Szerkesztve ]

(#15441) Mercutio_ válasza szaki04 (#15438) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek az eMAG-os Tom Fordok milyenek/mennyire viselhetőek a hétköznapokon, illetve mennyire bestbuy-ok?

Noir EdT 50ml 14,9k
For Men EdT 100ml 22k
Grey Vetiver EdT 100ml 22k
Extreme EdT 50ml 18,4k

HM, utolsó 2 olcsóbb volt tegnap 2-3k-val

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15442) Sanyi.il válasza Mercutio_ (#15441) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

A Grey Vetiver-ből van 100ml EDP változatom, ha megszagolnád mielőtt megrendelnéd :)) ;)

(#15443) kk831228 válasza Mercutio_ (#15441) üzenetére


kk831228
addikt

szerintem nagytöbbségük viselhető simán... 👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15444) Mercutio_ válasza Sanyi.il (#15442) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a hét sűrű picit, jövő héten valamelyik napot kitaláljuk:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15445) Mukucs


Mukucs
senior tag

Vett valaki mostanában Allure Extreme-t?

Teljesítményére lennék kiváncsi elsőkörben..:)

(#15446) szaki04 válasza Mercutio_ (#15441) üzenetére


szaki04
senior tag

Noir van itthon. Egész jó. Teljes napot kibír rajtam.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#15447) Jhonny06 válasza Mercutio_ (#15441) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én For Men-t vettem egy fél éve, iszonyatosan bejön, talán ez a "leg Tom Fordosabb" illat, amit próbáltam. Elegáns, kicsit old-school, de modern vonal is van benne és könnyen viselhető a hétköznapokban is. A Grey Vetiver nekem eléggé szappanos, a Noir-ból pedig a Pour Femme jön be inkább. Igazából mindegyik nagyon jó illat, bár látatlanba nem tudom, hogy berendelném-e őket.

(#15449) niof


niof
addikt

Foglalkozott már valaki itt a topikban pafüm összetevők (olajok) beszerzésével? Ha igen, van rá megbízható cég/forrás? Konkrétan ámbra olajat/kivonatot vennék, kísérleti jelleggel, 5ml érdekelne. Szintetikus is jó lenne. Ha tud valaki ilyet, írjon légyszi.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#15450) Mercutio_ válasza niof (#15449) üzenetére


Mercutio_
félisten

slick-adam :K a másik fórum adminja

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.