Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) fpeter07


fpeter07
veterán

Körbenéztem kesztyű ügyben. Decathlonos bejövős, csak hát 8700 elég kemény pénz érte. Gyakorlatilag alig került többe a nyári mezgyűjteményem. :Y Még bringaboltba hétfőn meg kell néznem majd, hátha ők kecsegtetnek valami barátibb árral. Néztem az olcsóbbakat a boltokban, de igen kispórolták az anyagot belőlük. (amit aztán az árhoz adtak hozzá)

(#12902) lorcsi válasza Teasüti (#12867) üzenetére


lorcsi
veterán

ez nem megy nekem sem :(
annyit próbáltam már, mert sajnálom nagyon szegény hátszó kerekem hogy ütődik a legkisebb emelkedőn is és megy bele a 8as :(
leszállni meg oylan gáz (de akkor is így szoktam :D)..bár hasznosabb mint a felnit ütni

[ Szerkesztve ]

(#12903) Manitou válasza lorcsi (#12902) üzenetére


Manitou
addikt

Padkánál, ha nem megy a hátsó kerék felemelés, akkor le kell lassítani és súlyt levenni hátulról (inkább előrehelyezni ) és úgy hagyni hogy felguruljon a padkán a hátsó kerék, ettől nem szabadna 8-asnak lenni a kerékbe.

Fékes módszer is járható út. Felteszed az első kereket, apró ráfékezés, bicaj hátúlja megemelkedik, fék kienged és lenduletből már fennt is találod magad a padkán.

A pedálra rá kell markolni cipővel, mintha meg akarnád fogni, meg kicsit be iss kell feszíteni magad, nem tudom ezt leírni, és úgy kell megemelni a hátulját. SPD-vel persze más téma, ott csak felrántod és kész, abban nincs nagy kunszt :D

[ Szerkesztve ]

(#12904) venember83 válasza fpeter07 (#12901) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem fognak. A téli cuccok drágák.

Kész a légtelenítés, a Shimano rendszere viszonylag egyszerű, nem is kell más, mint két fecskendő, egy kis rugalmas cső plusz egy 7-es kulcs. Meg fékolaj, persze. Ideje összerakni a gépet. :))

(#12905) Manitou válasza venember83 (#12904) üzenetére


Manitou
addikt

Neked nem avid féked van? :))

(#12906) venember83 válasza Manitou (#12905) üzenetére


venember83
nagyúr

De, megvan még az is. De remélhetőleg már nem sokáig. Megy szervizbe légtelenítésre meg pucolásra, aztán keresek új gazdát neki, némi anyagiakért cserébe kiadom az útját. :)

(#12907) Manitou válasza venember83 (#12906) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor le vagyok maradva.....Milyen símanót vettél ?

(#12908) runner 125 válasza venember83 (#12904) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amúgy milyen időközönként kell cserélni bringánál a fékolajat? Motornál én kb. 12.000km-enként szoktam, itt miként van?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12909) rétisün


rétisün
veterán

ez a hetem sajnos bicajozás nélkül telt (dolgozóbajárás nem igazán tekinthető annak), jó lesz végre délután menni valamerre...

(#12901) fpeter07: én úgy vettem észre, hogy nem kell féltétlenül téli kesztyű a hosszabb bringázásokhoz. legalábbis nekem elég egy amolyan tavaszi/őszi, szélálló kesztyű, úgyis kimelegedek tekerés közben, és akkor már a kezem sem fázik, hiába nem téli kesztyű van rajtam.

tipp outisoknak: kompakt hajlítású kormány postázásához tökéletes egy régi 17"-os laptop doboza, remekül méretre szabható :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12910) Manitou válasza runner 125 (#12908) üzenetére


Manitou
addikt

Ha veszel egy mechanikus Avid BB7-et, akkor sose ;]
Jó kérdés, szerintem itt időben is lehet gondolkozni, nem csak km-ben

(#12911) runner 125 válasza rétisün (#12909) üzenetére


runner 125
nagyúr

..most megyünk mi is egyet tekerni. Kőszeg - Írottkő az úticél, plusz lent a főtéren is van valami vásár, kellemesnek ígérkezik.

Mani

Haha. :))

Hjah, ok, 4-5 évente?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12912) lorcsi válasza Manitou (#12903) üzenetére


lorcsi
veterán

megpróbálom ezt a módszert is, mert már nagyon zavar hogy nem emelkedik a hátsó :(

le szoktam lassítani..de nem tudom már pontosan mitől megy bele az a kis 8as, valami rossza technikámon :(

rétisün: miylen őszi kesztyűt használsz ?

[ Szerkesztve ]

(#12913) runner 125 válasza lorcsi (#12912) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kesztyűtéma; ezen gondolkodtam. :U

venember83

Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12914) venember83 válasza runner 125 (#12908) üzenetére


venember83
nagyúr

Mivel öregszik az olaj, ezért a szakik szerint évente egyszer, de kétévente legalább. Kb. fél deci olaj kell egy szett fékbe, szóval nem nagy olajmennyiségről beszélünk. Vettem 2,5 deci olajat, hamarabb megöregszik tán az olaj, minthogy elhasználjam. :)

Manitou: M785-öst. Akik vettek ebből a generációból SLX-et és XT-t, azok szerint nagyon-nagyon jól sikerült fékek. Meglátjuk. :)

12913: Az ujjak végén hálós anyagból van, sok meleget nem fog tartani télen. Határozottan jobb, mint az ujjnélküli, de sokat nem kell tőle várni.

[ Szerkesztve ]

(#12915) venember83 válasza rétisün (#12909) üzenetére


venember83
nagyúr

Attól is függ, milyen az ember keringése. A fázósabbaknak általában gyengébb, nekik meg elég hamar "le tudnak fagyni" a végtagjaik, ezért nekik mindenképpen kell a téli kesztyű és SPD-cipő.

(#12916) rétisün válasza lorcsi (#12912) üzenetére


rétisün
veterán

van egy régebbi author, az is jó volt, de nem találok róla képet a neten sehol, ma meg kipróbálok egy hasonló pro-t.

(#12915) venember83: én fázós vagyok, de a kezem nem szokott fázni, inkább csak a lábam (lábfejem) ezért kell a nortwavecelsius mellé is kamásli, ha 5 foknál hidegebbb van, meg egy-másfél óránál többet megyek

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12917) fpeter07 válasza rétisün (#12909) üzenetére


fpeter07
veterán

Csak kötött és síkesztyűm van. Előbbi gyalogláshoz tökély, utóbbi meg mínuszban kényelmes a viselete. [link] Most már csak a kezem gyenge pont. Majd hétfőn meglátjuk még, hol fogok venni.

(#12918) lorcsi válasza runner 125 (#12913) üzenetére


lorcsi
veterán

ez rohadt jól néz ki !
és az ára sem vészes

venember: miylet javasolnál inkább ?

egyik évben az aldiból vettem egyet..de az nagyon béna :(

[ Szerkesztve ]

(#12919) venember83 válasza lorcsi (#12918) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem javasolok semmit, nincs tapasztalatom, nekem is jelenleg csak kínai síkesztyűm van meg pár ujjnélküli példány. Volt olyasmi hálós kialakítású, mint a linkelt Fox, de elkopott már kb. olyan, mintha ujjatlan lenne. Semmi átmeneti vagy téli kesztyűm nincs, a síkesztyű messze nem az igazi, semmi tapadás, és vastag is.

(#12920) runner 125 válasza lorcsi (#12918) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, szerintem is frankó.
..először a fehér-feketét néztem, de rájöttem, h az nagyon hamar piszkolódik, úgyhogy a feketét fogom választani.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12921) lorcsi válasza runner 125 (#12920) üzenetére


lorcsi
veterán

a piros még ami nagy zsír, manitounak van hasonló (más márkából) és állati jól néz ki :K

(#12922) Manitou válasza lorcsi (#12921) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem egy ősrégi Answer Edge kesztyűm van :K De jól bírja a kiképzést.
Ilyen, csak pirosban
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12923) szki


szki
őstag

Irtó gáz ez a ruha vétel. Én még kesztyűt se veszek próba nélkül, mert elég széles a tenyerem. Most egy klasszikus bőrkesztyűt használok, de a csuklómnál rövid :( Most jut eszembe, hogy van egy jó hőszigetelésű, hosszú szárú hegesztő kesztyűm! Azt kellene megpróbálnom bicajozáshoz!
Ma is tekertem már egy órát, és nem fáztam -3C fokban se. Hozzászokott a szervezetem már a hideghez:)

rétisün: húzzál bele, mert utolérlek ;]
Megvan az idei 9000. kilométerem bicajjal országúton:C Ez az október lesz a 2. legtöbb kilométeres hónapom a sok futás, és a montizások ellenére. Picit túl is edzettem magam :B

[ Szerkesztve ]

(#12924) Manitou válasza venember83 (#12914) üzenetére


Manitou
addikt

érdekesen néz ki :D De biztos jó :K Ez a 2012-es XT?

Az ujjak végén hálós anyagból van, sok meleget nem fog tartani télen. Határozottan jobb, mint az ujjnélküli, de sokat nem kell tőle várni.
Vékony 5 ujjas cérnakesztyűt ha alávesz az ember, akkor viszonylag jól használhatók ezek a nyári kesztyűk is, persze csak egy bizonyos hőmérsékletig. Én régen így csináltam.

(#12925) Cathfaern válasza Bici (#12898) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy ilyen biciklin gyakorlatilag mindegy milyen, csak valamilyen zár legyen. Feltörni, átvágni egy ilyen biciklin lévő zárat senki se fog, de ha csak felpattanhat rá, és eltekerhet, akkor meg is fogja tenni.

(#12926) venember83 válasza Manitou (#12924) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen.

(#12927) feka007


feka007
nagyúr

Ha valakit érdekel: eladó Caprine Epik 50

:))

(#12928) rétisün


rétisün
veterán

meg is jöttem. felvettem a téli cuccokat, bele is izzadtam, mire feltekertem a kandikóhoz.

(#12923) szki: mondtam én neked valamikor nyáron, hogy simán utolérsz, akkor se értettem, miért tiltakozol, hogy á, úgyse......
a dolgozóbajárás is számít? :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12929) dqdb válasza venember83 (#12919) üzenetére


dqdb
nagyúr

síkesztyű messze nem az igazi, semmi tapadás, és vastag
Van egy ősrégi 20+ éves síkesztyűm, sima orkán kívül, belül bélelt, csak mínuszokban tudom használni, mert 1-2 fokban már izzad benne a kezem.

Ma tekertem egy hosszabbat téli kesztyűben, és igencsak meglepődtem ... A markolatom eléggé vastag, de a nyári kesztyű úgy tapad hozzá, mintha tépőzáras lenne. Az átmeneti thermokesztyűvel is tökéletes, de a BBB téli kesztyűmben alig értem körbe a markolatot, nagyon rossz a tapadás. Tavaly másik kormányon másik markolattal tökéletes volt ebben a kesztyűben, egy évvel azelőtt megint másik kormányon másik markolattal szintén, ezzel a markolattal nem az igazi.

73 km-esnek indult ma reggel a kör, 45 km lett végül mert odafelé a táv egy részén vonattal csaltam, ugyanis két réteg ellenére annyira fázott a combom, hogy gyorsan felszálltam egy állomás mellett elgurulva az éppen beérkező személyre. Hazafelé abszolút meglepetés volt, hogy milyen sok láthatóan sportcéllal bringázó lány jött szembe (tehát nem kis kosaras bringa és nyugdíjas tempó, hanem rendes mez-dzseki, tudom, sztereotípia rulez :D), ez tetszett :C

runner 125:ahogyan venember83 is írta, évente illik cserélni. Az olaj nem csak a használattól öregszik (én ezt várnám, hogy a sok összenyomás-felmelegedés-lehűlés ciklus átalakítja az összetételt), hanem az állásban is (ezt nem gondoltam volna korábban). Még tavaly egy aszfaltos túrán egy LX fékben úgy beállt az olaj (előtte 2,5 évig nem volt használatban a bringa ...), hogy 2 km után a szervizelni lusta gazdájának vissza kellett fordulnia, mert konstans fogott a fék.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12930) rétisün válasza dqdb (#12929) üzenetére


rétisün
veterán

én ma 3 outissal meg egy montissal találkoztam, ami szintén sok, ahhoz képest legalábis, hogy volt, hogy nyáron nem találkoztam ennyi bringással.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12931) venember83


venember83
nagyúr

Érdekes fordulat: [link].

(#12932) szki válasza rétisün (#12928) üzenetére


szki
őstag

Persze, számít a bicajos munkábajárás is!

(#12929) dqdb: akkor az franko tekerés volt! Délutánra itt nyugaton eltűnt a nap, és nem éppen túrázni való az idő.
Holnap kipróbálom a hegesztőkesztyűt bicajon. Szerintem -30 C fokig megfelelő lesz.

(#12931) venember83: ezmiez?

[ Szerkesztve ]

(#12933) runner 125 válasza dqdb (#12929) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem, köszi.
_

Ma jót tekertünk megint. Egyre jobban mennek az emelkedők és a lefelé való terelgetés.
Megmásztuk a Kálváriát, bár a felfelé valami brutál volt, az út 60%-án tolni kellett, mert olyan vízmosta, sziklás út volt, h esélytelen volt felmenni, viszont lefelé nem erre jöttünk - megkerültünk egy jó nagy szőlőhegyet, állat volt.

21km összesen.

Kép.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12934) dqdb válasza szki (#12932) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bikemag osztódik, vagy valami hasonló. Kicsit furcsa, hogy ma is került ki a Bikemagra olyan cikk, amit az egyik elbocsátott szerző írt.

Nekem hazafelé végig szembesütött a nap, több helyen már zavaróan. Megdöbbentő, hogy délután 1 órakor milyen alacsonyan van a nap az égen, de legalább jó idő volt. Odafelé reggel 9-kor az enyhe, de állandó szembeszél gyorsan átfújt a nadrágomon, ahol nem takart a térdmelegítő, ott 3 fokban az aláöltözet és a tréningnadrág kevés volt. Pozitívum, hogy egy vékony és egy vastagabb zokni elég volt a lábamra, nem fáztak sem az ujjaim, sem a talpam az SPD-nél. A téli bringás dzseki ismét jól vizsgázott, aláöltözet + hosszú ujjú mez + dzseki trió több mint elég volt rám.

runner 125: vízmosta, sziklás út volt
A bringád lefelé szereti az ilyen terepet, itt jön ki igazából a tudása, szóval legközelebb ne legyél nyuszi :P

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12935) venember83 válasza szki (#12932) üzenetére


venember83
nagyúr

A régi bikemagesek új oldalt indítottak. Ahogy nézem, a nemrég kivonult bikemag alapítótagok (zOrg, Atom) is részei ennek az új oldalnak. Valószínűleg pár napon belül on-line magazin is lesz normális tesztekkel, mindennel, ami kell, ami eddig nem volt. Remélhetőleg.

(#12936) runner 125 válasza dqdb (#12934) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hat igen, viszont nulla vedofelszerelessel és muanyagbetes spd pedallal nem akartam kockáztatni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#12937) Jorus válasza venember83 (#12935) üzenetére


Jorus
nagyúr

Atom nem, zOrg is csak (web)technikailag. A többi név hozzávetőlegesen változatlan, HBalage még kérdéses, de szerintem jönni fog.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12938) venember83 válasza Jorus (#12937) üzenetére


venember83
nagyúr

Kár, valamiért azt hittem, hogy ha egybeesett Atom és zOrg lelépése, akkor visszatérésük is egybeesik.

Várhatóan lesz jól működő, megfelelő sávszélességgel és vassal rendelkező apró is?

[ Szerkesztve ]

(#12939) Jorus válasza venember83 (#12938) üzenetére


Jorus
nagyúr

Atom visszatérése nem kizárt, de személy szerint nem tartom valószínűnek.

Apró is lesz, természetesen, picit más üzletpolitikával, és ténylegesen karbantartott háttérrel (szoftver, adatbázis tekintetében), ami a BM-en sajnos nem volt jellemző. Egyelőre a Revo szervere harmatos, de vhonnan el kell indulni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12940) rétisün válasza szki (#12932) üzenetére


rétisün
veterán

"számít a bicajos munkábajárás is"

akkor 11898 km... :U :B

és (remélem) holnap is jön hozzá valamennyi...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12941) szki válasza rétisün (#12940) üzenetére


szki
őstag

Az elég szép mennyiség! :C Nem érlek utol, de nem is bánom:) Novembertől lassítok.

Holnap a bicaj pihen nálam. Egy órás laza futás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12942) rétisün válasza szki (#12941) üzenetére


rétisün
veterán

"míg délután valamint az esti órákban inkább már a nyugati, délnyugati országrészben készülhetünk esőre, záporokra"

lehet, hogy nálam is pihen a bicaj :O

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12943) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lassan összeáll az új bringám, már csak az első+hátsó agy, illetve középrész hiányzik.

Munkábajárós + túrázós trekking bringáról van szó (négyszöges hajtómű). Túl nagy terhelést nem fog kapni, viszont minden más körülményt ki kell bírnia.
Olyan alkatrészeket szeretnék, ami minél tovább bírják, illetve évente egynél többször nem igényelnek karbantartást (nincs kedvem pár havonta kónuszt állítgatni).
A hosszú élettartam pedig az átfűzés költségei miatt fontos, bár lehet, hogy a felni sem bírja tovább... :U

Ti milyen alkatrészeket javasoltok e célra? Iparis, Kónuszos agyak? Illetve milyen négyszöges monoblokk, ami sokáig bírja? A súly nem számít.
A jelenlegi bringámon a Joytek agyakat atom nehéz beállítani, ráadásul pár havonta utána kell állítani, ami macerás a racsni levétele miatt. A régi '98-as Acerát sokkal könnyebb volt állítani és az bírta 2 évig nálam egy állítással.

Pl. a Miche Monolithic-ről mi a véleményetek? Vagy maradjak valami Shimano-nál?

Más téma: A Shimano agydinamókról mit érdemes tudni? Dícsérik őket sokan, de engem az érdekelne, hogy terheletlen állapotban mennyire fogja a bringát?
A legolcsóbbak közül szeretnék választani, ha végül emellett döntök.

Bici

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12944) szki válasza Bici (#12943) üzenetére


szki
őstag

Akkor felni, és küllők megvannak? Ki füzi újra a kerekeket?
Csak menetes hátsóagy lehet, vagy esetleg kazettás? (kazettásnál másik fogaskoszorút is venned kell)
Nekem is trekking van. Agyam elöl is használódott már el, meg hátul is (MX-1 talán). Az első kerékben nem rég cseréltem agyat (köszi rétisün az agyat!), azaz újrafűztem a kereket.
Aztán volt/van hátulra egy vastagküllős, duplafalú felnis Csepel kerekem (4300 Ft volt kb). Ezen menetes Joytech agy van, mellyel nem volt problémám 4000 km alatt. Kb 2000 kilométerenként szétszedtem, és teljesen rendben volt a kónusza, csapágyfészek, és a tengely. Pedig 92+15 kg volt a súlyom + a bicaj súlya. Ez a tartalék hátsó kerekem, illetve nagy lánckerekek vannak rajta, és jó lesz majd terepezni télen egy ballonos gumival.
Most kazettás hátsó kerekem van Shimano FH-RM30 aggyal (kb 6300 Ft a komplett kerék). Ezt mostanában terveztem szétszedni/megnézi, mert van benne már 2000 km. De nagyon jól teszi a dolgát.
Monoblokknak jók a Shimanok. A mérete stimmeljen, és nem lesz vele gond.

Agydinamó alig vesz vissza a teljesítményből, hisz pár wattot termel csak. A kérdés az, hogy biztos szükség van-e rá? Nem 2-3 eFt, hanem 8-9 eFt, és nem is szép :D

(#12942) rétisün: attól tartok muszáj lesz reggel letudnom a mai kinti tevékenységet :(

[ Szerkesztve ]

(#12945) Bici válasza szki (#12944) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Bringaboltos fogja összefűzni a kereket 1500 Ft./kerék áron. A felnik már megvannak, a küllők+anyák ki vannak fizetve (DT mindkettő) csak a méretre és az agyra vár a szerelő.
Az agy lehet kazettás is, ha megéri, akkor benyelem annak plusz költségét.

Nekem kb. évi 6000 kilcsi van a bringáimban (napi munkába járás + néha nagyobb túra), és azt szeretném, ha ennyit kibírna szétszedés és utána állítás nélkül az agy.
Ez reális lehet?

Az agydinamóra azért gondoltam, hogy ne kelljen töltögetni folyton az akksikat, vagy cserélgetni az elemet, illetve egy hosszabb túránál is jól jön, ha pl. tudok róla nappal telefont tölteni, este meg világítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12946) rétisün válasza Bici (#12945) üzenetére


rétisün
veterán

(elvileg) az iparicsapágyas agyak kevesebb karbantartást igényelnek. másfelől egy megfelelően karbantartott (jó minőségű) kónuszos agy örök élet+ 1 nap....

nem tudom, agydinamós agyat milyent néztél, ha shimano, akkor az tuti kónuszos.

hátsó agynak mindenképpen érdemesebb kazettásat venni, a(z olcsóbb) menetes agyak hajlamosak a tengely görbülésre.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#12947) Bici válasza rétisün (#12946) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a tippeket!

Shimano agydinamót néztem, és nem probléma a kónusz állítás, csak ne kelljen gyakran.

A kónuszos agyak közül létezik olyan, ami 6000km-t kibír szétszedés nélkül úgy, hogy nem roncsolódik közben? Vagy ez sok lenne bármelyiknek?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12948) gery03 válasza Bici (#12947) üzenetére


gery03
senior tag

Xt,xtr / ultegra, dura ace sztem kibírják gond nélkül (ha eredeti golyókon fut...). A többi vagy igen, vagy nem.. :D Csak persze megkérik az árát is, de most itt használtan a régebbiekre gondolok, még a 8 sebességes korszakból. Xtr-t lehet néha kifogni 12-14e ft/párért. Nem tudom mennyit szánsz rá.

(#12949) Bici válasza gery03 (#12948) üzenetére


Bici
félisten

Azta... 12-14e két agyért nekem most sok.
Ha XT/XTR kell ehhez, akkor át kell gondolnom ezt a 6000km-t... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#12950) rétisün válasza Bici (#12947) üzenetére


rétisün
veterán

ha kónuszos agya(ka)t veszel, érdemes kicsit többet áldozni rá, ha tényleg tartós(abb) darabokat akarsz. természetesen a rendszeres szétszedés/zsírozás/kónuszállítás azoknál sem maradhat el, de "meghálálják"

közben megeredt az eső, ezzel megoldva a menjek-ne menjek problémámat..... :(((

ráadásul jövő hétvégén óra-állítás, még korábban sötétedik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.