Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9851) tr00p3r válasza xcbiker (#9849) üzenetére


tr00p3r
őstag

Így is nagyon f@sza.
Fent vagyok min2n. De Te régóta benne is vagy az MSN-emben.....

becuszabi: azért használódik is. Igyekszem megtartani az állagát a bringának. Mindenképpen megnézném a képet róla.

[ Szerkesztve ]

(#9852) Ariadne válasza xcbiker (#9843) üzenetére


Ariadne
őstag

Kinek mi a gond... Nekem pont fordítva, a vázzal elégedett vagyok, de egy fehér teló nagyon kellene, ez a 2,5 kilós rugós Recon azért mégiscsak túlzás súlyban. Halkan drukkolok, hogy legyen fehér Reba jövőre. Meg fehér Hayes Stroker Trail, Hope piros agyak esetleg, fehér Syncros felnik... Mmmmm, na most akkor felébredek és készülök a tapétavakarásra az új lakásban. :DDD

Apropó, most találtam Santa Cruz Nomad 2009 Vááááúúúú... Még szerencse, hogy nincsenek igazán nekivaló hegyeink, így nem is kell. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9853) rétisün válasza rétisün (#9841) üzenetére


rétisün
veterán

na, akkor válaszolok magamnak :C kitaláltam, hogy a bikemag aprón nézegetek eladó országúti képeket, és úgy tűnik, hogy a fékváltókar alól kivezetve, a bandázs alá van továbbfűzve a fékbovden. a stucni előtt, ahol vége a bandázsnak, onnan megy tovább.

belinkelem, hadd okuljanak a hozzám hasonló tudatlanok :D (magamtól rá nem jöttem volna :B )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9854) xcbiker válasza becuszabi (#9850) üzenetére


xcbiker
addikt

igen ott.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9855) szatocs


szatocs
őstag

Hogyan lehet megállapítani, hogy milyen vázméret a megfelelő?

=== Szatocs ===

(#9856) xcbiker válasza szatocs (#9855) üzenetére


xcbiker
addikt

milyen magas vagy?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9857) szatocs válasza xcbiker (#9856) üzenetére


szatocs
őstag

182-3 :)

=== Szatocs ===

(#9858) Jorus válasza szatocs (#9855) üzenetére


Jorus
nagyúr

A váz teljes geometriáját célszerű vizsgálni a felhasználási terület függvényében, ehhez viszont több adatra van szükség a testmagasságnál. Itt egy kalkulátor a sok közül.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9859) Ariadne válasza szatocs (#9855) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy módszer: üzletbe bemegy, kerékpárra rábök, vázon átlép, első kereket megemel ízlés szerint legalább 5-10 centire, és ha ezt különösebb sérülés nélkül megússzák az érintett szervek, akkor nagyon rossz nem lehet. :D Valahogy így. :) Bár végső soron úgyis használat közben derül ki, mekkora lesz az ideális.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9860) szatocs


szatocs
őstag

Na, gondoltam, hogy ez így nem fog menni:)

Akkor lényegében csak az üzletben tudom meg tutira, vagy ott sem. Városi szaladgálás, könnyű terep esetleg, kiszemelt áldozat meg Magellan Polaris Deore.

De ahol ki tudnám az adott vázat próbálni, csak 18" - os lesz (júl. 23), és az is csak addig, amíg meg nem veszi valaki.

Ez a kalkulátor mennyire lehet jó támpont? - Látom már, vásárláshoz ne ezt használd:D

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#9861) Jorus válasza szatocs (#9860) üzenetére


Jorus
nagyúr

A kalkulátor teljesen jól használható, de ugye a hazai viszonyok - kisker/nagyker tekintetében - nagyjából Kelet-Afrikával vannak egy szinten, így ilyen mélységig nem érdemes vizsgálnod a geometriát. Teljesen személyre szabott vázat nem fogsz találni a hazai szegényes kínálatban, így mindenképpen kénytelen leszel kompromisszumokat kötni, amit vagy tudsz kompenzálni néhány alkatrész megfelelő módosításával, vagy nem. Ha bemész egy boltba, ugye max a nyeregvázcső hosszát fogják tudni megadni, és ennek megfelelően fognak vázat ajánlani. Az átlépési magasság szerinti váz választás is ezen alapul, plusz az még azért is rossz, mert nagyban függ a felsőcsőhossz és a vízszintes felsőcsőhossz különbségétől, vagyis a felcsőcső szögétől.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9862) Kephamos válasza szatocs (#9860) üzenetére


Kephamos
addikt

Én kb 185 centi lehetek és megvettem a 21.5-ös Kellys Salamandert. Mások mondták már, hogy jó nagy. Szerintem semmivel sem rosszabb, mintha kissebbet vettem volna. Nemhinném +/- 1 méret sok at számít. Nomeg tudsz variálni a stucnival, a nyeregcsőhosszal, a nyereggel, stb. Nagyon nem lehet melléfogni, úgy gondolom.

(#9863) dunc válasza Kephamos (#9862) üzenetére


dunc
nagyúr

Érdekeség ezzel kapcsolatban,eddig egy 19" kelly's cangám volt cross széria,most vettem egy 21'-os szintén cross bringát ,és érdekes modón az utobbi kénylmesebb,pedig csak 172 cm vagyok.

Csinálhatnánk egy Kell's fan clubot.... :C

[ Szerkesztve ]

(#9864) Ariadne válasza dunc (#9863) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdekes. A cross Kelly's-em 173 centihez 17,5" és kicsit kicsi, 19,5" nagy lenne. Ellenpontként párom meg 185 centijéhez 21,5" Wandallal nyomult, ami elvileg nagy, de neki pont kényelmes volt. Szóval ízlések és pofonok, meg kéz-lábhossz kérdése is a dolog... :)

mod: Már rég létezik Kelly's (Fan) Klub, sok szeretettel várunk. :D
Épp most számoltam össze, eddig 26-an megyünk a klubból a 24 órás versenyre, 4+2 fél csapat van eddig. Huhh...:)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9865) becuszabi válasza tr00p3r (#9851) üzenetére


becuszabi
aktív tag

email ment

"Aki szívből él, az élből szív"

(#9866) becuszabi válasza emre (#9836) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Na, csak jól emlékeztem én, hogy láttam valamelyik online boltban. Csak az a kérdés, hogy tudnak-e szerezni.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#9867) xcbiker válasza Ariadne (#9864) üzenetére


xcbiker
addikt

a vázméret függ a tekerési stílustól is.
Én pl a 185cm-hez sosem vennék 21,5 colos bringát, de még 19-est sem.
Mivel CrossCountry-s beállítottságú vagyok a nagy váz eléggé előnytelen lenne egy technikás lefelén, de mászás közben sem érezném biztonságban magam rajta.
18" az aranyközépút.
Nem beszélve arról, hogy a kisebb, ejtettebb váz nem is néz ki rosszul bár vázméret esetében nem ez az első szempont.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9868) xcbiker válasza Kephamos (#9862) üzenetére


xcbiker
addikt

Ha túrázgatsz és városban közlekedsz lehet nem fogod érezni a nagy váz hátrányát, terepen azért más a helyzet.
Fontos azért a megfelelő hosszúságú stucni és a nyereg beállítása.
Pl: nagy váznál felsőcső hossza miatt már egy rövidebb stucni kell, hogy kényelmes legyen, viszont mászásnál szerintem nagyon előnytelen lenne.

Anno a magellanom 18"-os volt és pont jó volt a 110-es stucnivel.
A mostani specializedet (18") először 100-as, majd 90-es kormányszárral raktam össze, mert alapból hosszabb a speci felsőcsöve.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9869) szatocs


szatocs
őstag

Teló

Ismeri valaki ezt a teleszkópot? Mennyire lehet jó. Állítólag 3300g, ami azért kb 1 kilóval több, mint az ebben az árkategóriában lévők, viszont egykerekezgetni, meg ugratgatni biztosan nem fogok vele. Számíthat akkor ez? Meg a 40ezres kategóriában látok Magnézium meg más anyagokat is. Számíthat valamit ennek az anyagával szemben? Mert általában jót olvasok erről, a súlyát leszámítva, és állítólag levegő kiengedésekor egy kis olaj is jön - ez megint nem mérvadó, mert nem nagyon piszkálgatnám.

És az lenne még a kérdésem, hogy egy RST Gila - hoz képest megérheti-e komfortban, és úgy egyébként is (tartósságra pl.) ha egy ilyenrecserélem? Városi út és néha könnyű terep. A Gila hamar tönkremegy gondolom.
Ki mit gondol erről?

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#9870) emre válasza becuszabi (#9866) üzenetére


emre
veterán

és tudja és tudja :C :Y :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#9871) Dirtyz válasza tr00p3r (#9839) üzenetére


Dirtyz
őstag

Vegyél Fox-ot, ahhoz egyátalán nincs kormányról vezérelhető poplock opció :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#9872) xcbiker válasza Dirtyz (#9871) üzenetére


xcbiker
addikt

:D
nekem tesszik. :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9873) becuszabi válasza szatocs (#9869) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Pedig arra való, hogy ugrálgassanak vele (ott van: Ajánlott felhasználás: Dirt Jump/Street). Ha nem erre akarod használni, akkor felejtsd el.
Az RST Gila-nál jobb, de 40k-ért könnyebb villákat is lehet kapni. Persze ebben az árkategóriában acélrugósokat kapsz, úgyhogy 2-2,5 kg alá nem nagyon fogsz tudni menni. Egy RockShox Tora, vagy valamelyik normálisabb Suntour villa lényegesen alkalmasabb arra, amit írtál.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#9874) Jorus válasza szatocs (#9869) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az én villám 2.900 gramm, 200 mm-t mozog, és jóval erősebb. 3300 gramm nagyon soknak számít. Hallgass Szabira, ha nem dirtölsz, ne vegyél, dirt villát. :) Túrázni nagyon nehéz, endurózni meg kevés az útja.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9875) szatocs válasza becuszabi (#9873) üzenetére


szatocs
őstag

Tora 302 - t néztem ugyanilyen árban, de annál jobbnak gondolom ezt. Elvileg kevesebbet is mozog annál valamivel. Ez a 40 - es kategória az, amit még el bírnék esetleg képzelni, a Tora 2.4kg, 1kg - on most nem fogok kiakadni:)
De tanácstalan vagyok.
Lehet, hogy ez lesz belőle, nem akarom, hogy ha véletlenül arra kerül a sor, hogy egy padkáról lehajtás alkalmával nyaktörés legyen a vége.:)

(#9874) Jorus - No, csak megkapom. Akkor már tényleg nem tudom. Pedig már úgy megbarátkoztam vele:D

Még nézelődök bőszen, így is 75 volt eddig az egész kerékpárra költés lélektani határa, utána megugrott ez 100 - ra, most meg....:D

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#9876) Ariadne válasza szatocs (#9875) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy kiló sokat számít. És a szakik írták fent, hogy az a teló nem arra való, amire használnád. A Tora sokkal inkább.
Nyaktörés azért még a Gilánál sem esélyes szerintem, annyira azért nem gáz az RST sem. Max nem rugózik igazán jól.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9877) Azazello- válasza Dirtyz (#9871) üzenetére


Azazello-
senior tag

[link] :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#9878) szatocs válasza Ariadne (#9876) üzenetére


szatocs
őstag

Csak az ilyenek akasztanak kicsit ki, hogy műanyag tekerő, meg ilyenek, és ezeket szeretném elkerülni, Tora - ra meg azt írják. Az ilyen földutas, aszfaltos meneteknek mi a besorolása? Vannak ilyenek, hogy CC, XC, Dirt, Street meg hasonlól, aztán ilyenek, hogy Poplock, Pushlock, U-Turn (ez gondolom a tekergethetőségre vonatkozik, de a másik kettőt nem tudom, hogy mit takar).

Az ugrálás milyen magasságnál, és milyen stílusban kezdődik? (hol, min, mekkorát)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#9879) knifemaster válasza xcbiker (#9868) üzenetére


knifemaster
tag

"nagy váznál felsőcső hossza miatt már egy rövidebb stucni kell, hogy kényelmes legyen, viszont mászásnál szerintem nagyon előnytelen lenne"

A rövid stucni vagy a hosszú váz az előnytelen?S miért?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#9880) xcbiker válasza knifemaster (#9879) üzenetére


xcbiker
addikt

Mindkettőt hanyagolnám.
Mászásnál előrébb kerül a testsúly. Hosszabb stucninél nem kell "átlendülnöd" a kormány felett, hogy a súlyeloszlás megfelelő legyen.
Pl a kormányszarv mászásnál ellensúlyozhatja a rövid stucnit a fölfeléken. Ami még lényeges a fölfelénél az a láncvilla hossza. 425mm az ideális vagy picivel rövidebb.

A hosszú váz nem előnyös pl teknikás lefeléknél, gyors fordítóknál, meredek letöréseknél. Bár itt is közbeszól a váz egyéb tulajdonsága: fejcső szöge, egyebek...

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9881) szatocs válasza szatocs (#9878) üzenetére


szatocs
őstag

Erről valami?:)

=== Szatocs ===

(#9882) Kephamos válasza xcbiker (#9868) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem terepen is bejött, bár nincs nagy tapasztalatom. Mászásnál pont kényényelmesen előre-hátra tudtam dőlögetni, hogy pont jó legyen. Se ne essek hátra, se ne pörögjön ki a hátsó kerék. Ereszkedésnél is pont jól hátra tudom tenni magam. Bár nekem elég hosszú végtagjaim vannak.
Hosszútávú sík tekerésnél meg kifejezetten bejön a nagy váz. Valamiért úgy érzem, hogy ennek aztán nagyon oda bírok lépni, míg a kisebb vázú Gepida, amit próbáltam kalimpált alattam.

Mod.: a másik, hogy nem tervezem, hogy a közöljövőben megint 100+ K-t adok ki bicajra. Meg én az élvezetért tolom. tekerek, meg röhögök egy jót a hvaerokkal. Aztán a sókristáylokat dörzsölöm a homlokomról és kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#9883) becuszabi válasza Azazello- (#9877) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A 15 mm-es átütőtengely igen jó húzás volt a Fox részéről.
Engem egyedül a PM-es felfogatás "zavar". Még mielőtt jönne a kőzápor, hogy hogy mondhatok ilyet, amikor az sokkal könyebb, merevebb, mint az IS-es, meg ilyesmi...az a bajom vele, hogy ha a menet megszakad a felfogatásban, akkor jó eséllyel kukázható a teló. Valami acélperselyes okosságot kitalálhatnának rá.

szatocs: ez már sokkal jobb választás az aszfaltos-földutas bringázásra

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#9884) xcbiker válasza Kephamos (#9882) üzenetére


xcbiker
addikt

Ezért mondtam: ki mire használja...

Én a rövidebb, de annál meredekebb mászásokat és a meredek köves, technikai felkészültséget és tapasztalatot igénylő lefeléket szeretem.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9885) szatocs válasza becuszabi (#9883) üzenetére


szatocs
őstag

És ez is masszívabbnak tűnik, lehet, hogy akkor ezt fogom keresni, ha kell:)

Csak ez ' 07 - es, nem hiába ennyi most gondolom. Remélem lesz még, amikor vennék.

=== Szatocs ===

(#9886) Ariadne válasza Ariadne (#9815) üzenetére


Ariadne
őstag

Elfelejtettem a 24 órásra csapattoborzó üzenetbe beleírni, hogy aki hallja, kérem, adja át. :) Nagyon szeretnénk összehozni egy jó kis csapatot, és minél hamarabb nevezni. :DD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9887) tr00p3r válasza szatocs (#9875) üzenetére


tr00p3r
őstag

Nekem van egy tökéletes műszaki állapotú 2002-es Rock Shox SID SL-em eladó. 35-ért viheted, frissen lett átnézetve, olaj- és szimmering csere. A Tora-nal 1 kilóval könnyebb.

becuszabi:Köszi a képeket, megkaptam. Mit kérnél a karért?

[ Szerkesztve ]

(#9888) Jorus válasza becuszabi (#9883) üzenetére


Jorus
nagyúr

Miért, ha az IS konzolban szakad meg a menet, nem ugyanolyan szívás?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9889) szatocs válasza tr00p3r (#9887) üzenetére


szatocs
őstag

Áh, köszönöm, de most csak újat:) Újan kár, hogy nem ennyi az a teló:D

=== Szatocs ===

(#9890) tr00p3r válasza szatocs (#9889) üzenetére


tr00p3r
őstag

Rendben, bár nem biztos, hogy jobban jársz egy újjal. ;) :B

(#9891) Kephamos


Kephamos
addikt

Az RST Gila-mal mit lehetne kezedeni, hogy mozogjon? Elvileg 100 mm-t kellene mozogni, de jó, ha olyan 40-et mozdul a közel 80 kilóm alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9892) Jorus válasza Kephamos (#9891) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szétszedni, kipucolni, a műanyag alkatrészeket átnézni, az egészet átkenni, bezsírozni, és mindezt havonta megismételni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9893) Kephamos válasza Jorus (#9892) üzenetére


Kephamos
addikt

Wtf??? Teljesen atomjaira szedni? Akkor nem folyik ki az olaj?
mod.: Biztosan a kosszal van a baj? Újkora óta nemnagyon akar mozogni.

[ Szerkesztve ]

(#9894) Jorus válasza Kephamos (#9893) üzenetére


Jorus
nagyúr

De, kifolyik, ha kitekered a zárócsavart, célszerű felfogni, és azonos mennyiségű tiszta olajjal feltölteni. Sajnos az ilyen egyszerűbb telókban nem igazán tartják kint a szimmeringek a koszt, ezért elég hamar el tudnak koszolódni. Az egyszerűbb, gyengébb anyagminőségű perselyek, a szorosabb szimmeringek, a kosz, és a kelleténél keményebb rugó együttesen okozhatják a hasznos rugóút csökkenését.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9895) Kephamos válasza Jorus (#9894) üzenetére


Kephamos
addikt

Nade ennyivel rövidebb az út??? :Y
-------------
Lehet a legjobb lenne cserélni valami levegősre. Mit ajánlasz? A lényeg: olcsó legyen és jó, amennyiben ez a két kritérium nem zárja ki egymást. :U

(#9896) Jorus válasza Kephamos (#9895) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igazából látni kellene, leginkább szétszedve, lehet, hogy csak vmi gányul lett összeszerelve benne, nem egy iet láttam már neves gyártók neves termékei között is.

Mit jelent az olcsó?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9897) tr00p3r válasza Kephamos (#9895) üzenetére


tr00p3r
őstag

(#9887) ? :B

[ Szerkesztve ]

(#9898) Ariadne válasza Kephamos (#9895) üzenetére


Ariadne
őstag

A világért nem rontanám tr00p3r kolléga üzletét, de nekünk is van egy eladó, XC-re egy évet használt levegős telónk, "távirányítós". :) Szerette nagyon a párom, de az új vázának a geója nagyobb rugóutat igényelt, így megválunk tőle. ő itt az alany

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9899) Kephamos válasza tr00p3r (#9897) üzenetére


Kephamos
addikt

Nézelődök, fel is keltette a figyelmem, csak az a baj, hogy egyelőre tényleg csak nézelőni tudok, mert van kb. 45 forintom. :)

(#9900) szatocs válasza Ariadne (#9898) üzenetére


szatocs
őstag

Beszállok mindjárt én is a 7 éve összesen 20 - ért vett "kerékpár" merev villájával:D

=== Szatocs ===

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.