Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10051) Kephamos válasza emre (#10048) üzenetére


Kephamos
addikt

A kínai az már=jó minőség. mindent a távol keleten gyártanak. A kínaiak jó miőséget gyártanak, csak nemnagyon van gyártáskultúrájuk.

(#10052) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Balaton Régió Bringa Fesztiválra jön valaki innen? Én 70 km-es távra neveztem, 600 as rajtszámmal indulok!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#10053) Dirtyz válasza Pinya007 (#10052) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az elmúlt 2 évben mentem, sajna most nem tudok, bár nem is bánom annyira, jó nagy sár lesz... :(( Sok sikert, majd írj, hogy milyen volt.

De jövő hétvégén Bükkmaraton!!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10054) becuszabi válasza Dirtyz (#10053) üzenetére


becuszabi
aktív tag

...és az bükk sara mennyivel jobb ízű? :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#10055) Dirtyz válasza becuszabi (#10054) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az nem annyira saras verseny és csak egy hét múlva lesz, fel fog az száradni... :P

Védd a fákat, egyél hódot!

(#10056) becuszabi válasza Dirtyz (#10055) üzenetére


becuszabi
aktív tag

:) remélem...és a legjobbakat kívánom...de leginkább a jó időt.
(már én is eléggé unom az aszfaltozást)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#10057) rétisün válasza becuszabi (#10056) üzenetére


rétisün
veterán

csak nem útépítésen dolgozol? :DD

"(már én is eléggé unom az aszfaltozást)"

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10058) becuszabi válasza rétisün (#10057) üzenetére


becuszabi
aktív tag

:DDD ...ott a pont

"Aki szívből él, az élből szív"

(#10059) _Kimi_


_Kimi_
csendes tag

Én még új vagyok itt de egyszer el kell kezdeni :D
Most tervezek országúti kerót venni, van egy ösztelós de valahogy nem az igazi :(
Valaki tud javaslatot tenni (használt is érdekel na persze nem agyon használt csak mértékkel és megfizethető áron... érdekelne olyan oldal ahol lehet is venni :) )
Most az ösztelóssal tekergetek 30-kmeket de hát ez van most meg nyaralok...
Amugy kinek milyen országútija van?

(#10060) becuszabi válasza _Kimi_ (#10059) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Én itt próbálnék venni.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#10061) rétisün válasza _Kimi_ (#10059) üzenetére


rétisün
veterán

én mostanság tervezek egy amolyan cyclo cross bicajt összerakni, javarészt az elfekvő alkatrészeimből, felelevenítendő azokat az időket, amikor még országúti (kormányos :D ) bicajom volt....én is kiváncsi vagyok, hogy tetszik majd ismét az országúti bicaj, főleg a tetsthelyzet.
szerk: ha belegondolok, a tervezésnél azért már előbbre jár a dolog, majdnem minden megvan hozzá... :K

amúgy itt a fórumon (ahogy a hsz-ekből kivettem) a legtöbb az össztelóst hajtó bicajos, országútist most hirtelen nem tudnék mondani.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10062) emre válasza rétisün (#10061) üzenetére


emre
veterán

Egy az egybe ezt rakod össze? :F :B
Valami hasonlón gondolkodok (már pakolom össze) én is, egyenes kormánnyal.
Még a hátó váltóval vacillálok. (Sora>Tiagra>105)
Ha kész lesz ugye teszel fel képeket... :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10063) Pinya007 válasza Dirtyz (#10053) üzenetére


Pinya007
tag

Ma jó idő volt, holnapra is napsütést mondanak, remélem nem lesz nagyon gáz a pálya. A héten két nap esett mondjuk az tény, hogy elég vizes a föld, meglátjuk! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#10064) rétisün válasza emre (#10062) üzenetére


rétisün
veterán

nem, csak hasonlót. gondolkodtam egyébként egy ilyen merida cyclo cross vázon, de amolyan "kipróbálásra" nem akarok ennyit rákölteni, inkább felhasználom az elfekvő alkatrészeket. inkább amolyan országúti kormányos trekking lesz, mivel v-fékes vázra épül a bicaj. annyi fura hibrid bicaj van már (fitness, cyclo cross, stb) ez is belefér :D aztán ha megtetszik az "országúti-feeling" legfeljebb kicsit felfejlesztem valami hozzáillőbb vázzal.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10065) rétisün válasza emre (#10062) üzenetére


rétisün
veterán

egyenes kormánnyal valami ilyesmi bicajod lesz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10066) Kephamos válasza rétisün (#10061) üzenetére


Kephamos
addikt

És ha én a full cc bicajomra rakok egy keskeny abroncsot, akkor az is cyclo cross? Mert engem meg olyan érdekelne, hogy aszfalton szaggathatok, de enyhe terepen is elboldogulok. És ez még rímel is. :)

(#10067) venember83 válasza rétisün (#10061) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát, városban jó is lenne egy országúti vagy egy cyclo-cross, de sajnos egy bringának is nehéz helyet találni a panelban. :(

(#10068) emre válasza rétisün (#10065) üzenetére


emre
veterán

Igen, de nem V-fékel. :O

Sajnos a váz adott volt, és egy ilyen jellegű alapanyagra nincs pénzem.
Ez lesz az
Hátsó agy, sor, váltókar csere.
Mint írtam hátsóváltó még visszavan. Talán a jövő hét elején aaz is összejön aztán tesztüzem.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10069) becuszabi válasza emre (#10068) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ezeknek a vékony külsőknek a V-fék kicsit már sok is. Ha nem vagy 100 fölött, vagy nem túrázol 20 kilónyi csomaggal, akkor az országúti fékek is elegendőek lesznek.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#10070) emre válasza becuszabi (#10069) üzenetére


emre
veterán

Akkor nem ilyen külső lenne rajta, ez még a régi töredezett Michelin amivel anno vettem a vasat.
De így is szeretnék majd nézni rá valamit. (persze csak ha már minden más megvan.
Talán Maxxis Worm drive-hoz hasonló köpenyt, 25-28/622 körüli méretben. :U
A bánatom igazából az, hogy az eredetileg V-fékkel szerelt vázba biztos beleférnek ezek a gumik, míg egy kimondottan országuti váz-fék kialakítás mellé valamivel macerásabb találni.
Meg a sárra is kevésbé lenne érzékeny V-fékkel.

mod: közben körülnézetm az outi max 23/622, a trekking min 37/622 a kettő között semmit sem találtam.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10071) _Kimi_ válasza becuszabi (#10060) üzenetére


_Kimi_
csendes tag

Én is itt nézelődtem :D meg ha hazaértem a nyaralásról megnézem az első boltot a városban :D

(#10072) emre válasza emre (#10070) üzenetére


emre
veterán

Találtam, de ezért a pénzért asszem nem kell Specko cyclo cross

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10073) becuszabi válasza emre (#10070) üzenetére


becuszabi
aktív tag

No igen, a szélesebb külső és a dagonyatűrés miatt tényleg jobb a V-fék.
Nekem is 28/622 van (Semperit), igaz, teljesen sima, úgyhogy döngölt talajon még éppen el lehet vele menni, de durvábbra már nem vállalkoznék.

Régebben én is kerestem volna keskeny, terepre szánt külsőt, de sajnos csak a spéci cyclocross felhasználásra szánt cuccokat találtam ...annyit viszont már szántam rá.
Drótosban sokkal olcsóbb lenne, kár, hogy nincs

"Aki szívből él, az élből szív"

(#10074) dunc


dunc
nagyúr

Hello mindenkinek,múltkor írtam a kesztyüről,hogy a géles parasztvakítás meg minden,de tegnap tekertem rosszabb minöségű úton és elfelejtettem kesztyüt vinni,hát mit mondjak amikor lefelé mentem hegyről betonon rossz,rázos úton nagyon rossz volt a karomnak a rázkodás ott ahol eddig kesztyüvel mentem.Tehát mindenképpen érdemes beszerezni valamilyen kesztyüt!!!! PL sokan lecserélik a kényelmetlennek tünő markolatott mondván,hogy kemény pedig egy kemény markolat sokkal biztosabb fogás add ,mint egy puha kényelmes szivacs,mert a kemény markolat egy jó kesztyüvel kényelesebb.

(#10075) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Mi a különbség az alul és felülhúzós frontváltok között a működésen kívül? Van valami, amiben az egyik jobb vagy rosszabb? Vagy ti melyiket ajánljátok?
Ezek között vacilálok:
-Shimano Deore XT '08 (FD-M770) TopSwing (31,8/34,9mm kompatibilis)
-Shimano Deore XT '08 (FD-M771)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10076) Jancsi válasza dunc (#10074) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Ekkora különbségnek szeritnem nem kellene lennie kesztyűvel és nélküle. A városi gépemen nincs markolat és kesztyűt sem húzok még sem fáj a kezem. Meg kellene nézni hogy áll a kormányod és a fékkarjaid. Ha az alkarod fáj akkor valószínűleg a fékek vannak tul közel a vízszinteshez, ha felülsz a nyeregre akkor ha fogod a kormányt egyenes csuklóval és kinyujtod a mutatóujjad pont fékkarra kellene esnie ( az utolsó előti ujjperc kb 1/3-nál kellene lenni a karnak ). A kormány ha hajlított akkor addig forgasd amíg nem áll kényelmesen a tenyeredbe. Ha a felkarod fáj akkor a stucni szögével és hosszával lehet gond.

BMW001

Olyat kell venni ami rámegy a vázadra, a váz ahtároza meg hogy a váltót alulrol vagy fölülröl húzza a bowden. Vannak már olyan típusok is amiket lehet mind a két féle módon használni.

[ Szerkesztve ]

(#10077) Kephamos válasza MPowerPH (#10075) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgy tudom semmi. Csak arra kell figyelni, hogy egyfajtát használj mindig, mert ha pl. top swinges volt és felraksze egy simát, akkor a vázon látszani fog a top swinges nyomat. Ha minden igaz ennyi a különbség, majd a nagytudásúak megmondják, hogy hülye vagyok, mert nem csak ennyi. :)

(#10078) Jancsi válasza MPowerPH (#10075) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Az előbb hülyeséget magyaráztam :B
Itt jól leírják mi a különbség.

Amúgy Sram-ot ajánlok ;]

(#10079) Kephamos válasza Kephamos (#10077) üzenetére


Kephamos
addikt

Ezek szerint valóban hülye vagyok. :o

(#10080) dunc válasza Jancsi (#10076) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem a fájdalomról írtam,fájni nem fáj csak mennyivel kényelmetlenebb,ez sima úton nem érzehető csak tökig felpumpált gumival rázosabb aszfalton.

(#10081) Kephamos válasza Jancsi (#10076) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor csak simán a vasat fogod? Nem csúszik le a kezed, ha megizzad?

(#10082) MPowerPH válasza Jancsi (#10078) üzenetére


MPowerPH
félisten

Köszi szépen, akkor már világos. Most is topswing van fent, akkor marad ez a típus.
Sram -ot nem ismerem jól, de nekem kicsit drága lenne, mivel csak hobbi szinten dagasztom a sarat. :DDD

Don't Tread On Me

(#10083) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Belinkelem azért ide, hátha valakit érdekelne.[link]

Don't Tread On Me

(#10084) MPowerPH


MPowerPH
félisten

És tudnátok nekem olyan oldalt linkelni, ahol az ebike áraihoz képest kicsit olcsóbb minden?
Nézegettem ezt a Bikemag piacteret, arról van valami tapasztalat? :U

Don't Tread On Me

(#10085) emre válasza MPowerPH (#10084) üzenetére


emre
veterán

Bikediscount
Bikemarket talán, de nagyjából egyforma árak vannak, van ami itt olcsóbb, van ami máshol

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10086) Jancsi válasza Kephamos (#10081) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Igen, próbáltam kesztyűben az jobban csúszott mint a sima vas. Nagyon nagy melegben izzad kicsit a kezem, de nem vészes, egy levágott országúti kormány van rajta elég sok fogási lehetőséggel, ha valahol megizazd a kezem átfogok máshová pár perc alatt elpárolog az izzatság és visszafoghatok. Télen viszont már kellemetlenül hideg, de ha fagyok vannak akkor inkább nem fixizek :D

dunc
Értem, én nem pumpálom tökig a gumikat, had legyen benne egy kis "rugóút", 23-as gumiba is csak 5 bar-t fújok, plusz picit lazák a küllőim így nem ráznak a csodás városi utak, igaz a patkázásrol le kell mondanom, de azt egy fixivel nem is nagyon lehet.

BMW001
Én is hobbi szinten tekerek, de mióta megvan már csak egy Rohloff-ra váltanék ;]

(#10087) MPowerPH válasza Jancsi (#10086) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pl. a Shimano XTR hátso válto miért drágább 20k -val mint az XT? :U

És ha már XT hátso válto, akkor az M770, M771, vagy M772 -est javasoljátok?
Ugye az M772 -es a Shadow, elvileg jobb, de alig drágább.. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10088) emre válasza MPowerPH (#10087) üzenetére


emre
veterán

Én nem értek ezekhez, de talán itt találsz választ. ;)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#10089) becuszabi válasza MPowerPH (#10087) üzenetére


becuszabi
aktív tag

770: fordított állású (alaphelyzetben a legnagyobb fogaskerékre tolja a láncot a váltó)
771: normál állású (alaphelyzetben a legkisebb fogaskerékre tolja a láncot a váltó)
772: normál állású, de 'shadow' kivitelű (kevésbé lóg ki a váz síkjából)

az XTR meg mindig nagyon drága: versenyzők számára készítik (alacsonyabb tömeg, olyan extra anyagokat használnak fel, mint pl. karbon, titán)
az XT a megfizethető árú, de technológiai színvonalban alig gyengébb szett

"Aki szívből él, az élből szív"

(#10090) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Köszönöm szépen a segítségeket. :R Asszem már tiszta minden.
Akkor felrakok egy 08 -as XT szettet a bringára, az talán pár évig megint kiszolgál majd. :K

Don't Tread On Me

(#10091) szatocs


szatocs
őstag

Néztem most egy "ellenfelet" a Magellan Polaris Deore - nak.

Genesis Impact - Hallott már róla valaki? Arra lennék kíváncsi, hogy melyik lenne jobb vétel, küllemre a Magellan jobban bejön, az ülés is kényelmesebbnek látszik, na de nem is ez a legnagyobb kérdés.

A Magellan - on nem tudom, hogy pontosan milyen a váltó (Deore), a Genesis - re meg azt írja a katalógus, amit kaptam, hogy Shimano XT Shadow.

Teleszkóp pedig: RST Gila T8 80mm vs. Rock Shox Dart 2 100mm
Teleszkópot kb ugyanolyannak tekintem, úgy is le szeretném cserélni (remélem anyagilag úgy állok majd) vásárláskor egyből.

Azt viszont nem tudom, hogy mennyiben különbözik, mennyivel lehet jobb egyik váltó a másiknál, mert ha szinte észrevehetetlen, Magellan - t választom. :)

Ja igen, feltehetőleg a Genesis-en nem a legújabb váltó van, ellentétben a Polarison szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#10092) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A nyaralás után ma este tudtam másodszor elmenni haverokkal bringázni a Magellan Draco-val és egy laza 50 km után a Margitszigeten olyan lapos lett a hátsó kerék mint egy üres fogkrémes tubus...
Nem tudom elképzelni hogy hogy és merre? :W Mármint egyáltalán milyen defekt volt ez? Folyamatosan eresztett vagy azonnal? Szinte végig csak aszfalton mentünk, egyszer elmentünk egy buszmegálló mellett az Árpád-hídon ahol be volt törve egy buszmegálló üvege.. Talán az volt? (Azért próbáltam kikerülni minél jobban, sikerrel)
Kb 40 perc volt míg hazatoliztam a bringát, még jó hogy a haverok elkísértek.
Áhh, még csak mostanában kezdtem el bringázni és máris ez van... :(

Szerencsére nincs messze a bolt ahol vettem, mert még egyedül nem tudom szétszedni...

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10093) Mewryck válasza MPowerPH (#10090) üzenetére


Mewryck
tag

ha xt szettet veszel,akkor váltobol a 772 shadow(nem fog csattogni a válto :D ),továbbá ha karbantartod a bringád(rendszeresen!),esetleg több láncot is használsz forgásban,akkor még tovább tudod növelni a rendszer élettartamát

testbike-ot meg hamar el kell felejteni véleményolvasás szempontjábol,mert marha sok hülyeséggel van tele

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#10094) Ariadne válasza Apollyon (#10092) üzenetére


Ariadne
őstag

Ne aggódj, ez előfordul a legjobb családban is, városban üvegtől vagy szögtől, erdőben-mezőn meg királydinnye vagy akácos a menő. ;) Nekem anno úgy emlékszem egy hónap használat után a hátsó külsőm szakadt szét csak úgy spontán még aszfaltos részen, persze március 15-én, amikor nincs nyitva semmi. Azóta hordok magamnál mindig defektjavítót meg pótbelsőt (bár akkor az sem segített volna). Defektjavítóból a Decathlonos szett jött be leginkább, egy kis műanyag dobozban van minden, ami kellhet a javításhoz, de persze első a pótbelső. A legjobb, ha valaki megmutatja, hogy kell, aztán már csak gyakorlás kérdése az egész, menni fog. :K

Jut eszembe, van valahol egy képem egy Gerecse túrától, amelyiken a tízfős társaságból épp négyen szereltek defektet vagy javították a korábban defektet szenvedett belsőt. Az egyik srác épp elkészült a belsőcserével, visszafordította a bringát, letette, és már hallotta is, hogy sssz... Akácos volt az út kicsikét. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10095) Apollyon válasza Ariadne (#10094) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ok, csak kicsit bosszant h rögtön az elején ilyen történik.. Mondjuk inkább örülök h viszonylag egész közel a belvároshoz történt, és nem 25 km-re innen ahová eltekertünk..
Legközelebb már nálam is lesznek ezek a dolgok is, múltkor a kormány lazult ki és venni kellett kulcsot – valami mindig történik.. :)
Vajon mi lesz a következő? Talán a hátsó kerék kap majd egy nyolcast a padkázások miatt :D
Szal valami hátsó felnit is kéne vennem mert nem fogja bírni sokáig. Tudtok valamit ajánlani?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10096) Xantomas


Xantomas
őstag

SS építésre adtam a fejem, ócón, munkába/sulibajárós gépnek, amiért nem szakad meg a szívem ha elviszik, de mégis könnyű.
Hallottam olyanról, hogy van blokkolás gátlós kontra fék, erről ki mit tud?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#10097) knifemaster


knifemaster
tag

[link] :)

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#10098) Kephamos válasza Apollyon (#10095) üzenetére


Kephamos
addikt

Ami elromolhat, az el is fog szépen romlani. Ez a világ rendje. :)
Felni? Valami duplafalút.

(#10099) szatocs válasza szatocs (#10091) üzenetére


szatocs
őstag

Kiderítettem, állítólag a Genesis - en is a legújabbak vannak.

Még amit néztem, Genesis - en nem írja, hogy duplafalú lenne a felni, a Magellan WTB DX 23 - asa az?

=== Szatocs ===

(#10100) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sajnos az XT Shadow -ból csak hosszú kanalas verzio van. :(
Elvileg a rövid kanalas sokkal stabilabban tartja a láncot, nem? A Shadow hosszú kanalsat, vagy a sima XT rövidkanalast ajánljátok? :U

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.