Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6951) becuszabi válasza Pinya007 (#6948) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Engem nem zavar a hasonlóság :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6952) Jorus


Jorus
nagyúr

Egyébként a profi DH versenyzők nem nagyon fékeznek, de legalábbis igyekszenek minimalizálni. Steve Peat többszörös DH bajnok pl. Hope Mini-vel nyomja, ami ugye a Hope legkisebb tárcsaféke. :) Gracia szerint meg csak a b*zik fékeznek. :) Ő személyes kedvencem a stílusa miatt. :)

Gracia. És még a RedBullon.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6953) Tüzi válasza Jorus (#6952) üzenetére

"Gracia szerint meg csak a b*zik fékeznek."
Majd ezt mondom a rendőrnek is, ha esetleg elkapnak motorral. :DDD Ez nagy duma :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6954) rii válasza Jorus (#6952) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Gracia szerint meg csak a b*zik fékeznek. .... "

DZSÍÍÍZÁSSSSZZZZ :DDD akkor eddig látens b*zi voltam :DDD most meg már felnyitották a szemem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6955) rii válasza Pinya007 (#6947) üzenetére


rii
nagyúr

elől? egy Hayes MX4 :B

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6956) raczger válasza Jorus (#6952) üzenetére


raczger
őstag

Cedric Gracia nagyon komolyan tolja, ha jól tudom, benne is van az összes NWD-ben, és mindegyikben páratlanul szerepel!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6957) Pinya007 válasza rii (#6955) üzenetére


Pinya007
tag

Akkor hátul az erősebb olajos lesz? Végülis aszfalton mindegy. Terepre fordított felállás ésszerűbb lenne.

Más:
Cedric Gracia NWD 8-ban is nagy volt! Mondjuk én nézni szeretem csak. Ez már túl extrém nekem! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#6958) rii válasza Pinya007 (#6957) üzenetére


rii
nagyúr

én a párti vagyok, hogy elôl elég a gyengusz fék :)
persze nem szándékos választás volt

most bevittem generálra, meg mondtam, hogy tegyék belya faszányos telót, mondták, hoghy a v-fék -nek nincs kialakítva a telón hely, így tárcsás lehet csak. És akkor mondtam, hogy jóvan. Ez tették rá 10.000ért :B


de régebben is az elsô fékpofákat elég nagy távra hagytuk a versenyen.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6959) Pinya007 válasza rii (#6958) üzenetére


Pinya007
tag

Én is kb így építgettem bringám idáig, teljesen értelek.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#6960) rii


rii
nagyúr

CAPRINE HIGHLANDER (vagymi... (C)) váza van havernak

1. 20 cm-es nyakú teló belemegy?
2. elsô váltót
3. hátdó váltót
4- stücnit
5. hajtószárt
6. hajtókart
7. csapágyat

tudnátok lécci ajánlani hozzá? :)

mikor látják, hogy milyen cuccokat vakerolok a kerómhoz, asziszik, hogy értek hozzá :DDD
mondom nem-nem, csak megkérdem itt, oszt monnnyák'kérdezd már meg eszt'is

de legalább pörög a topik :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6961) Ariadne válasza rii (#6960) üzenetére


Ariadne
őstag

Obligát első kérdés: mennyiért? :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6962) rii válasza Ariadne (#6961) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon jó és jogos az elsô kérdés :K

válaszoln nem merek
mer'bár jól keres, még null pézbôl' akarja kihozni :)
úhyhogy erre most nefigyeljünk :DDD
ami ajánlotok, azt az infót adom tovább (:

az én régi telómat el is kérte már ...
ami már akkor se volt jó, mikor megvettem
valami RS racing, vagy SunTor, nemistommár

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6963) Azazello-


Azazello-
senior tag

[link] [link] :))

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#6964) Krinya válasza Azazello- (#6963) üzenetére


Krinya
tag

Óhogyaza! :C
Nagyon szép darab!

Én is fejlesztgettem kicsit a bringán, igaz nem ekkorát:D

Kapott WCS kormányszarvakat, VDO 12.6 órácskát:) Tegnap este ki is próbáltam, nem volt túl meleg az idő, de jól esett az a 25km így lefekvés előtt:)

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#6965) tr00p3r válasza Azazello- (#6963) üzenetére


tr00p3r
őstag

nénikéd ;) :P

(#6966) Ariadne válasza Azazello- (#6963) üzenetére


Ariadne
őstag

Róka, ráadásul fehér... Most nagyon utálunk páran szerintem. :D Használd egészséggel, nyűdd ezerrel!

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6967) Pinya007 válasza Azazello- (#6963) üzenetére


Pinya007
tag

Szép és jó villa! Vázat is vettél már?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#6968) becuszabi válasza Azazello- (#6963) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Minden Fox-tulajdonos monnyon le :DDD
gratula hozzá :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6969) tr00p3r válasza Jorus (#6952) üzenetére


tr00p3r
őstag

Tényleg: Ned filmet megnézted már? :B

[ Szerkesztve ]

(#6970) Patrick


Patrick
addikt

Nah így pár hét után egész jól muzsikál a gép :D

Volt egy km órám feltettem azt is, beállítottam a kerékátmérőt is, az órát is. De valahogy nem mér, igaz nem mentem ki vele, csak meghajtottam az első kereket, de nem mér. :D

Vmi ötlet?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6971) becuszabi válasza Patrick (#6970) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A küllőre szerelt kis mágnes elég közel van az érzékelőhöz? Vezetékes, vagy vezetéknélküli a kapcsolat az óra és az érzékelő között?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6972) Patrick válasza becuszabi (#6971) üzenetére


Patrick
addikt

Megvan, meg van a probléma, az érzékelőn két szenzor van, fent és lent, közeltettem az alsóhoz, mert eddig a kettő között volt és ott nem mért, most már mér, nagyon fain, holnap ki is próbálom :))

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6973) Azazello- válasza Pinya007 (#6967) üzenetére


Azazello-
senior tag

igen, talaltam az ebay-en egy curtis vazat, ami gyakorlatilag ugyan az mint a radon vaz.

ez nem az en cangam, de a vaz ilyen lesz: [link]

elvileg ez egy az egyben radon vaz: [link]

remelem par napon belul megjon ez is. :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#6974) becuszabi válasza Azazello- (#6973) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nagyon jó bicó lesz, az tuti (a képen lévő is nagyon ott van a szeren, csakhát azok a fura szinű csavarok, bowdenházak, stb :Y )

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6975) raczger válasza Azazello- (#6973) üzenetére


raczger
őstag

jónak néz ki a váz, hát még a teló:D szerintem mindenkinek az álomtelója egy szép fehér fox, csak hát pénztárcagyilkos:)
néztem azokat a vázakat ott a linken, és nagyon jó árban vannak, és tuti, hogy sokat bírhat
grat a telóhoz!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6976) Azazello- válasza becuszabi (#6974) üzenetére


Azazello-
senior tag

kicsit tulvarialta a srac a dolgot asszem :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#6977) becuszabi válasza Azazello- (#6976) üzenetére


becuszabi
aktív tag

"srác"?...ajjaj :DDD

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6978) Dirtyz válasza Azazello- (#6973) üzenetére


Dirtyz
őstag

Gratula a szép villádhoz!!!
Az a komplett Curtis kicsit chopperes, tökig kitekert Rebával, oda elég lenne egy 80mm is...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#6979) Azazello- válasza Dirtyz (#6978) üzenetére


Azazello-
senior tag

nem tudom milyen lesz a 100mm-es feher fox-xal, remelem nem lesz ugyan ilyen idetlen kinezete :D

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#6980) Ariadne válasza becuszabi (#6977) üzenetére


Ariadne
őstag

Te is lány tulajra tippeltél? :DDD Azt hiszem, ez alapján megváltoztatom a nézeteimet, és már nem akarok a bringámba piros agyat meg piros nyeregcsőbilincset. :U A váz viszont magában szép.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6981) rii


rii
nagyúr

szherintem szép az a keró, úgyahogy, jó hogy össze vannak válogatva hozzá az alkatrészek, hogy a piros, meg fekete legyen csak.

különlegessé teszi. de izlések és pofonok, egy biztos: a kosz nagyban rontani fogja az összhatást, ... jobban, mint egy olyan kerón, ami nincs így a küllemre kihegyezve

jamegizé ....

ha beüt a ménykű' akkor hogy kell leszedni a tárcsafékes kereket? ;-(

meg erre kérnék szípön egy áppot ... #6960

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6982) rii


rii
nagyúr

ha elnegedett kézzel megyek, akkor ferde a keró alattam

a szervíz előt ez még nem így volt

ferdén avn betéve a kerék? vgy fordítva az első?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6983) becuszabi válasza Ariadne (#6980) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Passz, akár lány, akár fiú a tulaj, érdekes ízlése van. A bringás lányokra általában nem jellemző a barbis ízlésvilág, még akkor sem, ha egyébként fontos az esztétikum.
Egyszer (csak úgy próbaképpen), megmutattam a barátnőmnek ezt a Merida vázat. A szine alapján egyből el lettem küldve a fenébe :D
A te fehér-piros vázadhoz jól mutatnának a piros alkatrészek (de a rendes piros, nem ez a bugyi-lila), mert nem ütne el tőle...de itt :( ...vagy velem van baj :)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6984) becuszabi válasza rii (#6982) üzenetére


becuszabi
aktív tag

A tárcsafékes kereket elég nehéz fordítva betenni (feltünés nélkül), de ha ferdén teszik vissza, az is látványos, mert a kerék nem lesz egyenlő távolságokra a villa száraitól. Lazítsd meg gyorszárat, mozgasd meg a kereket, hátha visszaugrik a helyére (de akkor abba a szervízbe ne is menj többet, ha így adták vissza a kerót).

A tárcsafékes kereket ugyanúgy kell (ugyanazokkal a mozdulatokkal) kiszedni a helyéről, maximum arra kell figyelni, hogy amíg a tárcsa ki nem kerül a fékpofák közül, addig nem szabad elfordítani a kereket ez eredeti síkjából, mert ha megszorul és erőlteted elhajlíthatod a tárcsát.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6985) ZakRob


ZakRob
senior tag

Pár kérdés:

- Teló becsúszó kenésére a műszerolaj is megfelelő?
- Stücni alá az a kb. fél centis gyűrű szükséges, anélkül is fel lehet tenni?
- A tárcsafékem nagyobb sebességnél érezhetően akadozva fog, ez mitől lehet?

(#6986) becuszabi válasza ZakRob (#6985) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ha nem bántja a tömítés anyagát, akkor jó...bár én teflonos spray-t szoktam ráfújni, mivel a sűrű olajat úgyis letúrja a becsúszóról a szimering, a könnyen terülő, hígan folyó kenőanyagnak viszont nagyobb esélye van bekerülni a szorosan érintkező felületek közé

A hézagoló alátétre gondoltál? Van abból több méret is és azért lehet rá szükség, hogy a kormányfej kupakja a villanyak vége fölé kerüljön...vagy ha a másik szemszögből nézzük, a villanyak vége kerüljön a kormányfej felső pereme alá (hiszen csak így lehet összehúzni szorosra a kormánycsapágyat). Ha a villanyak pontosan le van vágva, akkor nem kell alátét, de mivel a bringák homlokcsöve nem egyforma méretű, nem szokás pontosan levágni, mert akkor nem biztos, hogy jó lesz egy másik (pl. hosszabb homlokcsövű) vázba.

Nincs meghajolva a tárcsa? Csavarok meg vannak húzva? Egy kölcsön tárcsával is ki lehetne próbálni.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6987) Ariadne válasza becuszabi (#6983) üzenetére


Ariadne
őstag

Pedig az a Merida nem is csúnya, nekem tetszik. :D Legtöbb lányismerősöm egyébként a piros bringára bukik. Khm, én is. :DDD
Poén azért ennek fényében, hogy egy fiú ismerős a tulaja az országban lévő néhány pink speci Epic egyikének, és ő direkt vette ezt a színt - ahogy Azazello, ő is valami különlegeset szeretett volna. Hát sikerült neki egyedit venni, az biztos. :D Viszont legalább fekete rajta minden más alkatrész (kivéve egy fehér rókát elöl), és bár élőben elsőre mellbevágó a színe (echte barbi rózsaszín), de nem néz ki rosszul és nagyon feltűnő.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6988) rii válasza becuszabi (#6984) üzenetére


rii
nagyúr

szervíz előtt még nem volt tárcsafékes.... igaz, akkor még nem is ez a kerék volt benne ...
úgyis mennem kell vissza utánállítanak még 30km ha lement ....

ferde lenne a mostani kerék ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6989) becuszabi válasza rii (#6988) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Igy látatlanban nehéz megmondani, de ha a kerék nincs pontosan a villaszárak között, akkor igen, ferde.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6990) ZakRob válasza becuszabi (#6986) üzenetére


ZakRob
senior tag

Az olajra ezért is kérdeztem rá, mert úgy látom nem sok érteleme van, hiszen a szimering úgysem enged be belőle semmit, ilyen spray-t viszont nézek valahol.
Én most ezeket a hézagoló gyűrűket (2db) a kormányfej felé tettem, mert ha alatta vannak elég magasan van nekem a kormány, nem valami szép látvány így, de nem akarok már többet vágni a villanyakból.
A tárcsán a csavarok meg vannak húzva, a tárcsa még új, már néztem, hogy nem-e hajlott, de még ránézek még 1x.

(#6991) Pinya007 válasza becuszabi (#6986) üzenetére


Pinya007
tag

Ajánlatos egyáltalán kenni a becsúszókat?

Akitől én vettem telómat azt mondta, hogy használat után tisztítsam le becsúszót és nagyon vékony rétegben kenjem be valami finom zsírral. A Marzocchi használati utasítás, csak azt írja, hogy minden hasnzálat után finoman tisztítsam le a becsuszókat és ezt mondta szervizes srác is aki nemrég olajat cserélt benne.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#6992) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Sztok Kolleginák és Kollégák!

Az én bringám is 95%-ban kész van. A beállítások még hátra vannak, de amúgy egyben van. Képem még nincs róla, amint szerzek egy kölcsön gépet teszek fel.

1 kérdésem azért volna: ki mivel védi a láncvilláját? Mivel ez az igazi első, teljesen új, vázam szeretném esztétikailag is rendben tartani és nem szeretném, ha az első tekerés után össze lenne verve a láncvilla. Igazából valami vastagabb neoprén védőre vágynék. Az előző vázamon volt egy rövidebb (és elég vékony) LizardSkins védő, de az a Pyxis Team vaskosabb csövére kevés. Belsővel nem szívesen csúfítanám. Tud valaki valahol valami jó védelmet? Leginkább feketét....

[ Szerkesztve ]

(#6993) becuszabi válasza ZakRob (#6990) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Igen, akartam is írni, hogy a kormánymagasság beállítása miatt egyaránt mehet alulra és felülre is, egy a lényeg, hogy a hézagolók és a kormányfej együttes magassága több legyen, mint a villanyak kormánycsapágy fölötti része.

Lehetséges, hogy még nincs rendesen összekopva a fékpofa és a tárcsa?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6994) becuszabi válasza Pinya007 (#6991) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Bringamosás után azt tapasztaltam, hogy kicsit nyikorog a becsúszó és a szimering, én ilyenkor fújom be kenőanyaggal, egyébként csak letörlöm a koszt. A telóm becsúszói teflon bevonatúak, a kenés nem különösebben segít rajta (alapból jó csúszik).

"Aki szívből él, az élből szív"

(#6995) Ariadne válasza tr00p3r (#6992) üzenetére


Ariadne
őstag

Dombornyomásos fekete BBB? (Teljesen fekete, mint az alsó képen.) Nem tudom, ez túl egyszerű-e, nálunk két bringán három ilyen van vagy két éve, és nincs velük gond. Igaz időnként ki szoktuk mosni, hogy az esetleg alá kerülő por ne karcolja össze a vázat.

Várjuk a képeket. :DD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6996) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
Segítsetek hogy hol tudok én olyan adaptert találni, ami shimano m495-höz jó, és 160-ról, 203-ra alakít?Ebikeban csak 180-hoz való van, 203-as sehol nincsen, addig meg nem tudok bringázni, míg nincs fék. :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6997) djtoomi válasza tr00p3r (#6992) üzenetére


djtoomi
addikt

Én sima bikepositive láncvillavédővel védem, 999ft bármely bringaboltban, és teljesen jó. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#6998) Pinya007 válasza becuszabi (#6994) üzenetére


Pinya007
tag

Enyém is teflon bevonatú, nyikorogni nem szokott mosás után sem, úgyhogy én ezennel felhagytam becsúszó kenéssel! :)

tr00p3r: neoprén láncvillavédőt használok én is, bevállt! BBB, B+ ezeket 1k alatt megkapod. Váz azon részeire ahol bowdennel érintkezik és le tudja dörzöslni festéket dekorboltban kapható átlátszó öntapadós fóliát használok. Könnyű vele bánni, olcsó (pár 100 HUF métere) és hatékonyan véd.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#6999) Ariadne válasza Pinya007 (#6998) üzenetére


Ariadne
őstag

Kis dolog, de érdemes megtenni: közvetlenül a fólia felrakása előtt fültisztító pálcikára cseppentett tiszta alkohollal megkezelni a ragasztandó felületet, és további tapizás nélkül felrakni a foltot, akkor jobban tart.
Mármint ez tr00p3nek ment, te már túl vagy rajta. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7000) tr00p3r válasza Ariadne (#6995) üzenetére


tr00p3r
őstag

Köszi, pont jó volna, csak az ebike-ot nem szeretem, mert mire ideér postán a duplájába kerül a cucc. Amúgy nem kell, hogy csilli-villi legyen, csak jó vastak és védje a láncvillát. A Pyxis Team hátsó 3szögének az alsó-csöve elég masszív. Amúgy ez milyen vastag?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.