Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46401) tekeyagd


tekeyagd
tag

(#46402) tekeyagd válasza Ariadne (#46397) üzenetére


tekeyagd
tag

mennyiért vetted?
18-22K körül sokfelé nyomják kifelé a Shimano 2 tépőzár 1 csatos cipőket.
bár lehet abból még méret sem lenne.

bocsi,h külön írom,nem akartam a gyászhíresbe...

(#46403) KaraDani válasza venember83 (#46399) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez az ember nem ember, a Racemachine tényleg tökéletes név. Annyira röhögtem amikor tavaly olvastam vele interjút, hogy Magyarországon lesz dupla ironman vb (asszem a dupla iron man tuti), és mindenképp indul mert elvárják tőle, de nem ígér semmit, mert neki ez úgynevezett rövid táv :D

(#46404) rétisün válasza Ariadne (#46400) üzenetére


rétisün
veterán

én még csak egyszer láttam élőben, szembejött velem egy lámpánál, nem is igazán tudtam megnézni :( sajnos ilyen bicajokat nem igazán tartanak mifelénk a boltok raktáron. ahol több outi is van, ott meg pont kelly's-el nem foglalkoznak (trek persze van :) ).....egyébként ez a bicaj "zökkentett ki" a fehér váz/fekete alkatrészek mániám(?)ból. igaz, későn, mert addigra már megvolt a kis fehérkém :))

tekeyagd: az ilyent a helyszínen kéne agyonlőni, főleg, hogy visszaeső.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46405) Ariadne válasza tekeyagd (#46402) üzenetére


Ariadne
őstag

Shimanóból is próbáltam azt hiszem W50-eset, az is három tépőzáras volt és szintén 24k mint ez. 25k alatt nem láttam még csatosat eddig, de a legnagyobb gondom az volt mindig is, hogy 38-39-es méretben és keskeny lábfejjel azért nincs nagy választék. :D

A gázolót meg remélem a helyszínen meglincselték, borzasztó... Az idióták ellen semmi sem véd sajnos. :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#46406) venember83 válasza Ariadne (#46405) üzenetére


venember83
nagyúr

A gázolót meg remélem a helyszínen meglincselték, borzasztó.

Furcsa ezt egy jogásztól olvasni.

(#46407) amargo válasza venember83 (#46406) üzenetére


amargo
addikt

Amikor a sebész is azt mondja magára, hogy: "valaha én is ember voltam".
Tény, hogy van benne valami ellentmondás, de még egy klasszikust tudnék idézni: "otthon nem kell sapka."

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46408) Ariadne válasza venember83 (#46406) üzenetére


Ariadne
őstag

Vannak dolgok, amikre a jog nem ad megoldást. Békéscsabán pl. volt egy fickó, aki jogsi nélkül, részegen halálra gázolt valakit. Majd pár évvel később megint, egy fiatal lányt, aki egy zebrán ment át. Az ilyeneknél mit ér pár év börtön meg hogy nem kaphat jogsit? Semmit az égvilágon, ugyanúgy megteszi ugyanezt újra... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#46409) venember83 válasza Ariadne (#46408) üzenetére


venember83
nagyúr

Sajnos ez nem lehet hivatalos álláspont.

(#46410) fpeter07 válasza KaraDani (#46403) üzenetére


fpeter07
veterán

El fogom olvasni a blogját. :R

(#46411) Ariadne válasza venember83 (#46409) üzenetére


Ariadne
őstag

Én nem is mondok olyat, csak a véleményemet. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#46412) rétisün


rétisün
veterán

ha valakinek esetleg kell egy bbb szemüveg, zaklasson nyugodtan :K
kissé lekopott róla az ezüst a felső felén, meg sikerült pár karcot elhelyeznem a lencsén a nem egészen belevaló dioptriás betét miatt, szóval viseltes szegényem....
ha kell, az eredeti optikai betétje is megvan, persze az én vaksi szememhez való üveggel.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46413) Dirtyz válasza KaraDani (#46396) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi!
Az előző napi havazások és minuszok kicsit elbizonytalanítottak az indulást illetően, de már nem volt visszaút... A reggeli jégkaparás a szélvédőről már csak hab volt a tortán. Induláskor a kocsi hőmérője -4°C-ot mutatott, ami -7°C lett mire leértünk Balassagyarmatra. Az egyre olajozottabban működő teendők (kipakolás, sátorállítás, bicajösszerakás) után a versenyközpontnak helyetadó iskolába rohantunk kicsit felenegedni és nevezni. A hideg versenyeket megelőző dilemma, hogy " mit is vegyek fel" gyorsan megválaszolásra került; mindent!
Indultunk gyors melegítésre, pályabejárásra. Itt az egyik csapattársam sikeresen eltörte a hátsóváltóját. A következő kérdés, már csak neki szólt, mi legyen? Induljon egysebességessé alakított crossbicajjal, esetleg kölcsönbringával, vagy hagyja az egészet.
Indult: kölcsönbringával, az enyémmel (nem egy futamban voltunk), de mivel hogy én puhapöcs voltam és montit vittem crossbicaj helyett, így Ő is kénytelen volt montizni :)
A rajt előtt 5 percel jutott eszembe, hogy azért a téli cipő (Northwave celsius) kicsit sok ide, így el a kocsihoz cipőt cserélni, igen, persze, hogy lekéstem a rajtot. Innen legalább 1 kör volt, mire a gyengébb versenyzőkön sikerült átverekednem magam. Aztán fentakadtam egy szlovák lányon, aki a technikás részeken jó lassan ment, de ahol lehetett volna előzni, ott rakta neki rendesen (nyélen :) ). Egy jeges, mélyhavas szakaszon végül sikerült kikerülni. Innentől fokozatosan távoldtam tőle. Sajnos a cél előtt 300m-el a versenyben vezető szlovák gyerekek úgy elmentek mellettem és adtak egy kört, hogy csak néztem. Végül kategória negyedik lettem, sajnos, akivel az összetett második helyéért vagyok (voltam) versenyben, bejött másodiknak, így már vagy 15 pont az előnye. Az utolsó futam neki hazai pálya lesz, így azt hiszem állhatok neki woodoobabát csinálni, esetleg a feketemágiában bízhatok még. :DDD
A csapatból bejött Zerge a Master1 dobogó legfelső fokára és a második legjobb magyar lett!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#46414) dqdb válasza Dirtyz (#46413) üzenetére


dqdb
nagyúr

Gratulálok én is. Kora reggel a nagyon mínuszban nem lehetett egyszerű elindulni, nekem egyik nap sem sikerült ez a művelet :B Szép idő volt, ráértem volna, de arra sem bírtam rávenni magam, hogy legalább a boltig elguruljak.

Azt nem értem, hogy sem a beharangozóban, sem a futam összefoglalójában nem említettek meg a kategóriádban, pedig te is az esélyesek között vagy :F

Az utolsó futam neki hazai pálya lesz, így azt hiszem állhatok neki woodoobabát csinálni, esetleg a feketemágiában bízhatok még.
Vagy egy számára hülye fában :D

A szerda délelőtti hóesés, majd a késő délután hazafelé szakadó havas eső megtette a hatását: most hétvégén mindenki azt kérdezte tőlem, hogy lemostam-e a bringát, mert olyan szép tiszta. Ja, lemostam az alulról-felülről érkező esővel :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46415) KaraDani válasza Dirtyz (#46413) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja 15 pont a difi, viszont neked 50 pontos leggyengébb futamod neki 55, szóval ha elől végeztek megint, és az a két futam megy a levesbe, akkor az a hátrány igazából csak 10 pont. Ha legjobb helyezés számít pontegyenlőség esetén, akkor csak nyerned kell, és mindegy ő mit csinál, még számolgatni se kell, hogy hányadiknak jön be :D

Ja épp Harry Potter sorozatot olvasom újra, ha gondolod nézek valami frankó varázsigét a feketemágiához ;]

dqdb: "Azt nem értem, hogy sem a beharangozóban, sem a futam összefoglalójában nem említettek meg a kategóriádban, pedig te is az esélyesek között vagy"
ezen én is morfondíroztam már a beharangozónál is

[ Szerkesztve ]

(#46416) Ariadne válasza dqdb (#46414) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja, lemostam az alulról-felülről érkező esővel

Ez egy abszolút energiatakarékos és környezetbarát megoldás. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#46417) dqdb válasza Ariadne (#46416) üzenetére


dqdb
nagyúr

És rendkívül kényelmes :D Csak azok a kis rozsdafoltok le lennének a láncon :(((

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46418) rétisün válasza dqdb (#46417) üzenetére


rétisün
veterán

én a héten mindennap bicajjal mentem melóba....meg se merem nézni :( de mivel holnapra terveztem egy kis karbantartást, kénytelen leszek (mármint megnézni) mert becsukott szemmel nem sokra megyek :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46419) Ariadne válasza dqdb (#46417) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, az van az enyémen is. 24h óta a montin is... De tisztítás meg újrakenés után eltűnnek. :)

Gondolkodom, hogy megint bicóra kellene kapnom hétközben munkába, csak ahhoz első körben vissza kellene cserélnem a Schwalbe Advancereket a jó öreg Land Cruiserekre, amihez le kellene mennem a pincébe, és lusta vagyok. :B De hét közepére meglesznek a multi-release stoplijaim az új csukára, akkorra mindenképp megoldom, mert ki akarom próbálni. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#46420) rétisün válasza Ariadne (#46419) üzenetére


rétisün
veterán

"multi-release stopli" ezmiez? :F úgy tűnik, hiányos a bicajos műveltségem :B

kimentem sörért, közben a mezőny meg elment nélkülem :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46421) venember83 válasza rétisün (#46420) üzenetére


venember83
nagyúr

Mindkét oldalra nyit, akár jobbra, akár balra fordítod a lábad.

(#46422) Ariadne válasza rétisün (#46420) üzenetére


Ariadne
őstag

A normál SH-51-es stoplihoz képest külön lehet venni SH-56-osat, ebből elvileg könnyebb kilépni, mert mindkét oldalra és megfelelő szögben felfelé húzva is old. Nem biztos, hogy szükségem van már rá, de ha már a másik cipőn ilyen van, legyen ezen is. Rossz tapasztalatom nem volt még vele, nem old akkor, ha nem kellene, szóval jó dolog.

Mezőny meg lesz újabb, ha vársz kicsit, nem? No meg sört inni és vezetni egyszerre, ejnye. :P

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#46423) rétisün válasza Ariadne (#46422) üzenetére


rétisün
veterán

értem, nem tudtam, hogy ilyen is van. :B (gyorsan megnéztem, nem ilyen van-e a cipőimen, mert akkor meg főleg ciki, ha nem tudtam róla :DDD de nem, sh-51-es, meg egy pár bbb stopli) google szerint (ránézésre) tök egyformák...

nem vártak meg (a szemetek :((( ) úgyhogy kénytelen voltam új rajtot elrendelni :D csak meg ne szondázzanak :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46424) venember83 válasza rétisün (#46423) üzenetére


venember83
nagyúr

Egy kis jó gyomorszonda... ;]

(#46425) rétisün válasza venember83 (#46424) üzenetére


rétisün
veterán

gonosz... :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46426) gery03 válasza venember83 (#46421) üzenetére


gery03
senior tag

Húha erről én is először hallok. Gyorsan én is ránéztem, hogy milyen van nekem. Szintén Sh-51. Csak azért tartom furcsának, hogy ez nem működik jobbra-balra elvileg, mivel full szimmetrikus, akárcsak a pedál, így nem értem, mért ne lehetne ezt is mind2 irányba nyitni. Meg ez nem azt jelentené, hogy megvan határozva, hogy melyiket kell a jobb talpra és melyiket a balra tenni (adott irányú nyitáshoz)? Valaki világosítson fel pls.

Mindenkinek:
Továbbá egy kis segítséget szeretnék téli alapozáshoz is.
Mennyit illene tekerni 1 héten. Hányszor hány órát?
A pulzust milyen(melyik) tartományban kellene tartani?
Edzésintenzitás jó ha bemelegítés - konstans szint - levezetés szakaszokból áll, vagy érdemes valami hullámosságot belevinni?
Érdekel az alapozás eleje is, illetve a későbbi szakaszban is, hogy mi változik.

Köszi a segítséget!

(#46427) Flow


Flow
senior tag

Hi!
Öcsémnek veszek klick pedált karácsonyra, már csak az a kérdés, milyet.
Ezt a kettőt néztem ki, Úgy gondolom, elsőre nem kell több tízezret rákölteni, ha majd lesz igénye, fejleszthet. Mi a véleményetek? Esetleg mást ajánlanátok?
Köszi!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#46428) dqdb válasza Flow (#46427) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bár nekem ilyen téren 0 tapasztalatom van, de 100%, hogy a többiek az M520-at ajánlanák neked. Vagyis a második linkeden találhatót, vagy ezt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46429) amargo válasza venember83 (#46421) üzenetére


amargo
addikt

Nálam már kopott a stopli, de eddig balra/jobbra fordítva is kitudtam szedni. 1x felfelé is, de utána majdnem elhagytam egy csavart - értsd: kitéptem - és szerintem a cipő talpa sem örült neki :B

Dirtyz: Szokták mondani, aki tud menni az nem nézeget hátra felé, ezt most kilehet egészíteni azzal is, hogy előnyt is ad a többieknek :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46430) venember83 válasza dqdb (#46428) üzenetére


venember83
nagyúr

Én a másikra szavaznék, annak a tengelye hasonlít az XTR tengelyére, továbbá nincs rajta az a műanyag dugó, fém csavar zárja el a csapágyakat a külvilágtól, ez talán valamivel biztosabb megoldás.

(#46431) Flow válasza venember83 (#46430) üzenetére


Flow
senior tag

Más típus is szóbajöhet ám... Csak hirtelen ezt a kettőt találtam meg. :B

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#46432) Tamoo válasza gery03 (#46426) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Még épphogy abbahagyta az ember, de már alapozás? :D pihentetni kell a megfáradt végtagokat. Na jó nem. Én nem értek hozzá, különböző szisztéma nélkül heti 2x 3x 40km tekerek szobában. Remélem azért majd sikerül "fittebben" kezdenem a szezont mint tavaly.

(#46433) feka007


feka007
nagyúr

Hi, Abus Sinus 46 nincsen 10k alatt vhol? Én annál többet nem költök lakatra.. Nincs vmi hasonló biztonsági szintű 10k alatt?

(#46434) KaraDani válasza amargo (#46429) üzenetére


KaraDani
addikt

Én is tudok oldani mindkét irányba (és sh-51 es stopliaim vannak), bár értelmét nem látom :D Csavart is hagytam már el, fasza volt a maradék 40km-t stopli nélkül megtenni, folyton ugrált csúszkált a jobb lábam a pedálon, azóta tartalék stoplicsavart is hordok általában magamnál.

Amúgy valami olyan hülyeséget álmodtam, hogy olyan gyorsan eljött a július, hogy nem bírtuk rendesen megszervezni a 24h csapatot, és mi ketten voltunk csak ott a vasútállomáson az indulásnál. :DD Vajon ez mit jelent, lehet duóznunk kellene idén? :P

(#46435) dqdb válasza KaraDani (#46434) üzenetére


dqdb
nagyúr

mi ketten voltunk csak ott a vasútállomáson az indulásnál. Vajon ez mit jelent, lehet duóznunk kellene idén?
Vagy szimplán kevesebbet vacsorázni ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46436) KaraDani válasza dqdb (#46435) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát az hozzá tartozik, hogy reggelig olvastam. Majd rájöttem, hogy majd kilukad a gyomrom, de nem találtam semmi értelmes kaját, csak mirelit hortobágyi palacsintát, amit bevágtam a mikroba, és úgy toltam be ötöt, majd lefeküdtem :D Ja meg éjszaka felfaltam az összes mikulástól kapott csokit is, mint valami 5 éves, lehet sok volt a jóból :DD

[ Szerkesztve ]

(#46437) hoffman_ válasza venember83 (#46368) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez teljesen jogos :D Jó az a htk nagyon! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46438) fpeter07 válasza KaraDani (#46436) üzenetére


fpeter07
veterán

Kaptál mikulás csokit? Én csak milkát kaptam, pedig mennyire örültem volna egy mikulás formájú csokinak. :O :O

(#46439) dqdb válasza fpeter07 (#46438) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én csak milkát kaptam, pedig mennyire örültem volna egy mikulás formájú csokinak.
A Milka biztosan csoki, míg a Mikulás formájú entitás sajnos a legritkább esetben nevezhető annak :N

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46440) fpeter07 válasza dqdb (#46439) üzenetére


fpeter07
veterán

A hagyomány az hagyomány. :D
szerk: Már nem haragszom, megjött a szaloncukor karácsonyra. :K

[ Szerkesztve ]

(#46441) rétisün


rétisün
veterán

nekiláttam a bringakarbantartásnak.....bizony a láncot megviselte a múlt heti eső/hó :((( most brigéciolban ázik, aztán kap is mindjárt jó kis friss rolhoffot :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46442) KaraDani válasza dqdb (#46439) üzenetére


KaraDani
addikt

Hála istennek akiktől kapok csokit, azok tudják nagyon jól, hogy nem igazán szeretem a tejcsokit(vannak kivételek), a hagyományos "csoki"mikulást meg mindig is gyűlöltem. Úgyhogy mindig valami nívós mikulást kapok, vagy étcsokisat, vagy ha már tejcsoki akkor valami márkásat ami finom is, pl. a kedvencek voltak az elmúlt években az étcsokisak mellett: Kit katt, smarties, after eight mikulás :D

(#46443) venember83 válasza KaraDani (#46434) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor én szólóztam? Álmaidban, esetleg. :DDD

(#46444) Dirtyz válasza KaraDani (#46415) üzenetére


Dirtyz
őstag

Rajta leszek, meglátjuk.
Most vasárnap Szekszárd, utána 3 hét "pihi" (edzés hegyek a két ünnep között), majd jan. 2. Ózd és Jan. 16.OB még nem tudom hol...

Tegnap olyan gyönyörű idő volt felénk, hogy nem bírtam magammal és kimentem tekerni egyet, remélem Ti sem punnyadtatok otthon...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#46445) amargo válasza Dirtyz (#46444) üzenetére


amargo
addikt

Noha nem két keréken, de kint jártam :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46446) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Holnap jó idő várható. :) Talán az utolsó az évben, érdemes kihasználni!

Lehet megkockáztok egy tekerést suliba. Bár ha holnap is hőemelkedésem lesz meggondolom. :D

[ Szerkesztve ]

(#46447) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

erre a bringára lehetne tenni valamilyen téli köpenyt? mert ezzel a mostanival igazi suicide mission eljutni A-ból B-be.

Aurea mediocritas

(#46448) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]

BMX, ja :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46449) dqdb válasza dqdb (#46448) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben már javították a szöveget.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46450) carrot


carrot
tag

süt a nap, 10 fok van, menjetek, bűn nem kimenni, nagy kár, h munka van. Tegnap meg az esőben kint voltam/pofám is sáros volt... van még 1,2 nap tartalék ebben a hónapban a helyi időjárást elnézve.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.