Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Ugocsa válasza Kazimír (#2849) üzenetére


Ugocsa
csendes tag

Maga a KRESZ egyébként egy tökéletesen működő dolog lenne, ha mindenki szó szerint betartaná.

De mivel ugye emberek vagyunk, így sosem lehet tökéletes szabályrendszert kialakítani. Max. ha már majd teleportálni tudunk. :)

Fur furem cognoscit!

(#2852) niti válasza fullextra (#2844) üzenetére


niti
aktív tag

Lehet, hogy ezt a Testarossat megveszem bevásárlós autónak, a Suzy meg megmarad a hosszú utakra, nagy autónak :DDD

(#2854) AMD Power


AMD Power
titán

Ma is toltam egy 2 órát. Ez már a 36-37-ik volt. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2856) Zewa válasza fullextra (#2847) üzenetére


Zewa
senior tag

Szerintem inkább a Porsche mint a Testrarossa.
Oké A Testarossanak a nyomában és nincs egy Ferrarid viszont jóval kölcstség hatékonyabb, és alkatrész viszonylag könnyű hozzá szerezni. :U

Bár ha megteheted akkor inkább a Ferrari.. :K

Igazán fejlödhetne a vezetési kúltura.. Ma kb 10 percet áltama zebránál hogy végre valaki átengedjen. :W Ne akarom megint felhozni Német o.-t de ott mikor megáltam a zebránál első autó megállt és átengedet..

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#2857) jerry311 válasza Zewa (#2856) üzenetére


jerry311
nagyúr

"...kölcstség..." Ezt a szót próbáld újra... :U

Ha kicsit messzebbre mész, mondjuk a franciákhoz, akkor ott még az autós fog elnézést kérni, ha benézte és nem tudott elengedni a zebránál. Persze az ilyen helyzetek esélye kb 1000:1, inkább megáll csikorgó gumikkal.

(#2858) AMD Power válasza Kalandor (#2855) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen volt? ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2859) niti


niti
aktív tag

Hová lettetek?
Ki hogy halad?
Nekem kb 2 hét múlva kellene vizsgáznom, az eüt meg szégyenszemre megvettem...
Azt mondták, nem veszítek sokat, senki nem veszi komolyan a tanfolyamot. Ettől függetlenül elmentem volna rá, de még kilátásban sincs időpont, csak annyit mondtak, hogy mindig délután tartják. Én meg mindig délután dolgozom, így kapóra jött ez a B verzió... Rermélem, nem ártok vele senkinek.

(#2860) AMD Power válasza niti (#2859) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem azt mondták anno ,hogy a tanfolyamok 2 hetente szombaton lesznek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2861) Shy válasza niti (#2859) üzenetére


Shy
tag

Ezt nem értem :O

Kell, vagy rakom el?!

(#2862) niti válasza Shy (#2861) üzenetére


niti
aktív tag

Mármint mit nem értesz? :F
AMD: nekem meg annyit mondtak, hogy majd szólnak, ez egy hónapja volt, és nem szóltak. :(((

(#2863) AMD Power


AMD Power
titán

Remélem ez a mai lesz az utolsó edzés napom. 39-40 órám kb. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2864) AMD Power


AMD Power
titán

Elméletileg már csak 1x kell mennem és utána jöhet újra a vizsga. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2865) jerry311 válasza AMD Power (#2864) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak meglesz mán.

(#2867) legiaap válasza Kalandor (#2866) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát Pesten én még sosem vezettem. Én Kanizsán tanultam vezetni. Tök érdekes, hogy mikor vizsgáztam, akkor hírtelen mindenütt akadályba ütköztem. Biciklisek mindenütt, a legrosszabb helyeken, szabálytalanul haladó járművek...fura volt, de megoldottam.
Azért ha megismerem majd Pestet a BKV-val, akkor szerintem menni fog a Pesti közlekedés, de addig míg csak túrista vagyok itt, addig nem mernék volán mögé ülni. Én nem is a forgalomtól félek, hanem attól, hogy nem ismerem Pestet.

Héj hova lett az avatarod?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2868) jerry311 válasza Kalandor (#2866) üzenetére


jerry311
nagyúr

Not baaad. :DDD
Azé' a vízátfolyás csak nem lehetett olyan nagy gond a pesti 50-es tempóval.

(#2869) AMD Power válasza jerry311 (#2865) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond. Ha meglesz tuti leiszom magamat....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2870) jerry311 válasza AMD Power (#2869) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak aztán nehogy hirtelen el is vegyék. :DDD

(#2871) AMD Power válasza jerry311 (#2870) üzenetére


AMD Power
titán

Na az látod nem én leszek az aki piáson fog autót vezetni. Akkor inkább gyalogolok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2872) concret_hp válasza niti (#2859) üzenetére


concret_hp
addikt

remélme bmeg ha egyszer bajba kerülsz majd szintén olyan ember lesz ott aki megvette az eü vizsgát :(((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2873) jerry311 válasza concret_hp (#2872) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem tudtam volna ennyire finoman és kulturáltan fogalmazni, így hát nem is reagáltam arra a postra eddig...

(#2874) I_Am válasza concret_hp (#2872) üzenetére


I_Am
veterán

Én a vöröskereszt központban voltam vizsgázni, éppen véradás is volt. Aki adott vért azonnal megkapta az eü-t. Erről ennyit. Amugy azt is elmondják a mentősök, hogy hiába tudod a stabilt ne próbáld meg, mert az esetek 85%-ában ártasz vele. Ha meg menteni kell valakit, akkor nem az eü vizsgára fogsz emlékezni, hanem ösztönösen csinálod.

Ne légy mérges és undok, hanem gondolkozz el, hogy mennyi maradt meg az eü-ből számodra. Tudnád-e azonnal a stabil oldalfektetést és a lélegeztetést rutinból. Hogy egy nyomókötést artériás és vénás vérzésre hogyan raksz fel és hol keresed a nyomási pontokat adott testrészen.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2875) Eagl3 válasza I_Am (#2874) üzenetére


Eagl3
veterán

Teljesen igazad van. Ha balesetet látnék biztos nem tudnám alkalmazni az eün tanultakat. Sőt, tudnám, hogy rosszul csinálom így inkább hozzá sem nyúlnék valüszínüleg hanem inkább hívnám a mentőt, esetleg tanácsot kérnék a telefonba, pedig nem volt olyan régen, hogy elvégeztem a vizsgát.

concret_hp: megnézném te mit csinálnál, ha egy autóbalesetbe csöppennél. Biztos odaszaladnál gyakorolni a 3x átvett oldalfekvést meg a lélegeztetést nem? :(((

Ha mentős vagy ezúton elnézkést kérek.

(#2876) Gambit válasza I_Am (#2874) üzenetére


Gambit
őstag

Én elájulok, ha vért látok b+! :(

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#2877) concret_hp válasza I_Am (#2874) üzenetére


concret_hp
addikt

nincs jogsim :DDD

de azért mégiscsak több fogalma lehet valakinek aki végighallgatja legalább amit mondanak, mint aki megveszi :U de ha szerinted az tök rendben van hogy esélye sincs hogy tudja mit kell csinláni, akkor úgysem fog senki meggyőzni. :(((

autóbalesetet viszont láttam már közelről, bár igaz komoly sérülés nem volt.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2878) Gambit válasza concret_hp (#2877) üzenetére


Gambit
őstag

Hááát, nekem több, mint 10 éve van jogsim, tavaly kellett megújítanom. Nehogy azt hidd, hogy emlékszem valamire az eü oktatásból! Pedig végignyomtam a tanfolyamot gimiben rendesen. De már az oktatáson is elmondták, hogy ha lehetséges, inkább hívjunk rohadt gyorsan rendes segítséget. Nagyon-nagyon kicsi a valószínűsége, hogy pont tudsz segíteni valakinek. Szerintem kb. annyi, mint annak, hogy kinyírod a sérültet a bénázással.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#2879) AMD Power válasza I_Am (#2874) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem én úgy be pánikolnék ,hogy nem mernék senkihez se hozzá nyúlni. Max csak azonnal hívnám a mentőket. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2880) niti válasza I_Am (#2874) üzenetére


niti
aktív tag

Köszi :R

Pont ezaz, ami miatt én sem csinálok belőle nagy ügyet. Mivelhogy mindenhonnan azt hallom, hogy nincs jelentősége, csak formalitás.
Egyébként 13 évesen az osztálytársaim nagy része megszerezte, technika órán szervezett tanfolyam keretein belül. Nem tudom, ők például tudnának-e segíteni bárkin.

Egyébként gondolkoztam rajta sokat, hogy jó lesz-e így, de mivel az oktatóm is azt mondta, hogy csak díszenk van az egész, ráadásul ő ajánlotta fel ezt a verziót, így megmaradtam ennél.

(#2881) tope válasza niti (#2880) üzenetére


tope
addikt

Egészségügyi vizsga egy nagy "k@ki", azzal az ismerettel én nem mernék senkit se kezelésbe venni, ha nem muszáj (még a végén beperel, ha valamit rosszul csinálok).
Tehát jó ha tudod, de olyan ismeretekkel ne legyen senki Mágenheim (Carter) doki.

Nem is annyira válasz akart lenni, de tényleg csak egy papír inkább.

(#2882) AMD Power válasza tope (#2881) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos az emberek 99%-nál nincsen súlya ennek a papírnak. Engem se érdekel annyira. Csak legyen meg azt kész...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2883) harylmu


harylmu
őstag

nem ide akartam :(((

[ Szerkesztve ]

(#2884) Eagl3 válasza tope (#2881) üzenetére


Eagl3
veterán

Arra jó szerintem, hogy aki annyira ostoba, hogy szájon át akar lélegeztetni akkor felvilágosuljon.
Én még a heimrich' (nemtudom, hogy jól írom e) fogást tartottam érdekesnek :)

(#2885) Sipi16 válasza tope (#2881) üzenetére


Sipi16
senior tag

Egy bőrrel többet húzak le a vizsgázókról. Egyszerűbb lenne a KRESZ kérdések közé berakni párat. A fogásokat úgyis elfelejted, ha meg ég a kocsi mindegy hogyan, de ki kell szedned az embert. (Persze ha megoldható.)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2886) harylmu


harylmu
őstag

M kategóriás (segédmotor) jogsival meddig lehet kimerészkedni az utakra? :)

(#2887) Sipi16 válasza harylmu (#2886) üzenetére


Sipi16
senior tag

Meddig??? Ezt, hogy érted?

Szerintem felesleges. Mivel elvleg az 50ccm-essel nem mehetnél 40-fölött... Maximum közút...

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2888) harylmu válasza Sipi16 (#2887) üzenetére


harylmu
őstag

Autopálya, közút.. ilyenekre gondoltam. Nyáron le szeretném tenni a jogsit, csak nem tom megéri-e, ezért kérdezem.

(#2889) Enjoy válasza harylmu (#2888) üzenetére


Enjoy
addikt

Autópályára tuti, hogy nem - ill. országútra sem

► més que un club ◄

(#2891) harylmu válasza Kalandor (#2890) üzenetére


harylmu
őstag

Az autópályán kívül minden úton lehet vele menni?

(#2892) Enjoy válasza harylmu (#2891) üzenetére


Enjoy
addikt

Szerintem országúton sem lehet vele menni. Én legalábbis még nem találkoztam mopedessel országúton...(max az út melletti lassító vagy miféle sávban...)

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#2893) L.T. válasza Enjoy (#2892) üzenetére


L.T.
aktív tag

Akkor velem még nem találkoztál :D
Autópályán illetve autóúton tilos sm kerékpárral közlekedni. A többi úton szabad.

(#2894) harylmu válasza L.T. (#2893) üzenetére


harylmu
őstag

Magyarul ahol nem zavarod a közlekedést, haladást. Logikus, köszi mindenki. :))

[ Szerkesztve ]

(#2895) Eagl3 válasza harylmu (#2888) üzenetére


Eagl3
veterán

Azt te sem gondolhattad komolyan, hogy autópályán segédmotorral szeretnél közlekedni.

(#2897) harylmu válasza Eagl3 (#2895) üzenetére


harylmu
őstag

Egyáltalán nem akartam, csak példának hoztam fel. Főleg Pesten közlekednék.

(#2898) Sipi16 válasza harylmu (#2897) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nagy bátorság Bp-en robogózni... Te tudod én nem ajánlanám...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2899) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok!

Haveromnak ma volt rutinvizsgája, és a vizsgabiztos azért megbuktatta, mert lefulladta a szlalomozás után. Lehet ezt? :U Ugyanis én néztem a feladatlapot, és sehol nem tér ki arra, hogy a lefullasztás az automatikus buktát jelent. Ja! És közben a vizsgabiztos folyamatosan beszélt hozzá meg kérdezgedte :Y
Nektek mi a véleményetek?

(#2900) Sipi16 válasza Cartman002 (#2899) üzenetére


Sipi16
senior tag

Kellett a vizsgabiztosnak a pénz vagy bal lábbal kelt fel... Sajnos ez ilyen... Mondjuk nem véletlenül van kuplung...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.