Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Thome


Thome
addikt

Nem nyugtat meg hogy más is szív, de az igen, hogy ez nem user error.

Btw ha valaki rájön, ossza meg az okosságot a másikkal. :)

(#23702) pazo77 válasza tutis (#23700) üzenetére


pazo77
tag

Íme a titok :)
Amíg beállítjátok addig nem lesz internet.

192.168.1.1
admin / 1nv1tel7

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#23703) taki01 válasza pazo77 (#23702) üzenetére


taki01
őstag

Én úgy szoktam csinálni és nálam se működik rendesen. Hol bejön hol nem.

Ez a firmware van rajta:

[ Szerkesztve ]

(#23704) pazo77 válasza taki01 (#23703) üzenetére


pazo77
tag

Device Serialt kitakartad ?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#23705) tutis válasza pazo77 (#23702) üzenetére


tutis
őstag

köszi, engem így beengedett

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23706) spawn21


spawn21
veterán

Mekkora szar, lassan egy napja azt írja az HBO-ra hogy kódolt. Mi a francért fizetek?

iPhone 13p

(#23707) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Január 2-án rendeltem meg telefonon internet+tv+telefon szolgáltatást. Meg is kaptam a szerződést, amiben az áll, hogy amennyiben műszaki akadálya nincs a bekötésnek, akkor ez 15 napon belül megtörténik. Eddig eléggé egyoldalú volt a kommunikációnk: én már kb 4szer hívtam az ügyfélszolgálatot, hogy mikor szándékoznak bekötni a szolgáltatást, de annyit tudnak csak tenni, hogy az alvállalkozónak továbbítják a kérést, hogy keressenek engem időpont miatt. Ez a mai napig nem történt meg.

Tudtok valamit ajánlani, ilyenkor milyen lehetőségeim vannak a sürgetésre?

Köszönöm,
Peti

(#23708) zzola


zzola
félisten

Tegnap hívtak, hogy az internet előfizetés mellé kedvezményesen tudnak kínálni analóg tv-t. Mondtam a nőnek, hogy isten óvjon mindenkit ettől a szolgáltatótól!
Azt is hozzátettem, hogy nincsen tv-m...
Elköszönt! Kérdés nélkül...

:))

(#23709) headhunter válasza zzola (#23708) üzenetére


headhunter
addikt

Téged megjegyeztek, lejár a szerződésed, lesz

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#23710) zzola válasza headhunter (#23709) üzenetére


zzola
félisten

Lehet! De így ~2700 forintért a 30 mbites net egész jó, azt hiszem meg is tartom hosszabb távra...
Január 3-án jelentettem be sebesség problémát, azóta tart a kivizsgálás... :Y

(#23711) Prémvadász válasza Thome (#23698) üzenetére


Prémvadász
tag

[link]

Nem bűn a lustaság.

(#23712) GEPESZ66 válasza wopi (#23707) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hívd a 1443-at,s kérd meg,hogy Te tartod a vonalat,s ők hívják fel az alvállalkozót.
Amikor vártam korábban délelőtt a szerelőt,de még nem jött a megbeszélt időpontra,így tettem.

(#23713) btz


btz
addikt

FTTH azaz házig optikai illetve VDSL fejlesztés részben önerőből, részben EU pénzügyi forrásból az Invitelnél!
Írtam egy blogbejegyzést , mert az Invitel közzétette a pontos településre lebontott listát arról, hogy hol melyik technológiát fejleszti.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#23714) tutis válasza GEPESZ66 (#23712) üzenetére


tutis
őstag

Nem fog működni ez a megoldás, mivel nem tudják az alvállalkozó számát.
Én 2016.10.26.-án kötöttem szerződést, és 2017.01.16-án kötötték be végre a szolgáltatást. Igen, majdnem 3 hónap kellett nekik.. Szerinted hányszor hívtam az ügyfélszolgálatot? Szart se tudnak ezek, csak visszahívást ígérni, természetesen sose hívtak vissza..A végén meguntam a naponta hivogatást, szartam bele, megszoktam hogy nincs otthon tv adás. Netet azt meg kaptam a szomszédtól addig, szóval elvoltam. Majdnem 3 hónap után hívott a szerelő, hogy jönne bekötni. Na mondom jöjjön. Kezdett azzal hogy a reggel 8 óra az 10 óra lett..Bejött a lakásba, és kérdezte hogy hogy a csatlakozó, amibe bedugja a modemet. Mondom ember, ha szerinted lenne felszerelve csatlakozó, 3 hónapig várok hogy kigyere ide?? Egy kurva modemet meg set-top-boxot én is be tudok üzemelni, nem kell ehhez szerelő..Mondom kábelezni kell..
Természetesen előkészítettem előző nap neki mindent, kifúrtam a falat, szereztem létrát, mert szerszámok hiányában érkezett. Behúztuk a kábelt, stb, beállította a modemet majd elment. Persze moshattam fel utána, mert ugye lehúzni a cipőt az luxus, meg intelligencia is kellene hozzá..
Szóval ennyit az invitelről, csak az ár miatt kötöttem be, meg eléggé monopolhelyzetben vannak (csak 1 versenytárs van a környéken, attól jöttem el)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#23715) LucentTwo


LucentTwo
tag

Sziasztok,

Visszaolvastam pár oldalt, plusz keresőn keresztül is rákerestem a Ca-modulra.
Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, biztos volt már róla szó, ezért elnézést kérek.

Jelenleg 3 db Stb-n (Albis márkájú talán, a doboz alján legalábbis ilyesmi van írva) keresztül jön be az adás a 3 tv-re. Ebből kettő PCMCIA kompatibilis és emiatt elgondolkodtam, hogy érdemes lenne e CA-modulra cserélni a 2db stb-t. Jelenleg melyiket tartjátok jobb választásnak? (minőség és kényelem szempontjából)

Valamint, ha bele kezdenék a cserébe, mit javasolnátok, hogyan kéne kérnem őket. Olvastam itt az egységek árának különbségéről és ezért kérdem. Elsődleges tv-t honnan tudom, hogy melyik az?

Illetve a CA-modul üzembe helyezésénél is megakadtam egy kicsit, ugye az első pont, hogy:

"Csatlakoztassa az Invitel kábeltelevíziós kábelét (vevőegységeknek továbbítják a digitális jelet." class="tool-tip" data-toggle="tooltip" data-placement="top">koaxiális) tévékészülékének Antenna vagy Cable IN bemenetéhez!"

Ilyen koax kábel nincs sehová bekötve vagy nem találkoztam vele. Az stb-ken is és a főmodemen is minden utp kábelen keresztül van csatlakoztatva.

Előre is köszi a válaszotokat!

(#23716) Gubek-Einste válasza LucentTwo (#23715) üzenetére

IPTV esetén nincsen lehetőség kártya használatára, csak box-on keresztül vehető igénybe a szolgáltatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23717) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok!

Régóta meglévő (14éve) Invitelesként 30/6 megás netért fizetek 2 év hűséggel 6700 körül, miközben most nézem a honlapon 3190Ft-ot ír erre a díjcsomagra a címünkre, de máshova is...

Ekkora különbség lenne az új előfizetők javára a meglévőkkel szemben, több mint a kétszerese?
Mik a normális árak az invitelnél?

[ Szerkesztve ]

(#23718) zzola válasza atenza (#23717) üzenetére


zzola
félisten

Nekem ugyanezt tavasszal 2990-ért adták, most 2800 lett...

(#23719) Lauda válasza atenza (#23717) üzenetére


Lauda
félisten

Elofordulhat, akcioznak. En a 60/7.5-ert fizetek 3900-at afacsokkentes utan, elotte 4190 volt.

Megneztem a cimemen a csomagodat, nalam is 3190-ert ajanlja. Jotanacs a kesobbiekre, ha lejar a huseged, felmondas, majd ugyfelmegtartoval kitarto targyalas a 3190-es dijert. Meg fogjak adni valoszinuleg.

Kivancsi leszek ebbe mikor nyulnak bele torveny szinten, a kotelezo biztositasnal mar nem engedik, hogy az uj elofizeto olcsobban kapja, mint a regi, azert szunt meg az ujrakotes ugyanannal a biztositonal, ami regen bevett gyakorlat volt.

[ Szerkesztve ]

(#23720) atenza válasza Lauda (#23719) üzenetére


atenza
senior tag

Nagyon szépen köszönöm az infókat zzola és Lauda, már decemberben lejárt, csak sajnos nincs más opció itt, ezért nem tudom eljátszani a lemondást majd várni 3 hónapot és új előfizetőként megkötni.

A jótanácsot is köszönöm, megpróbálom ezt a lehetőséget. Ebben az esetben kell számolni internet kimaradással? (felmondás után az ügyfélmegtartó tárgyalás ideje alatt?)

Esetleg van még egy opció, ha másik szolgáltató ami az invitel hálózatát használja, mert ilyen lenne, csak nem ismert cégek, ha velük kötnék szerződést 3 hónapig és utána visszatérnék az Invitelhez akkor újnak számítanék?

(#23721) Lauda válasza atenza (#23720) üzenetére


Lauda
félisten

El tudod jatszani barhol, persze a te dolgod mit csinalsz. Az ugyfelmegtarto meg a felmondas elott keresni fog, ha szemelyesen mesz be, akkor ott a helyszinen felhivjak es atadjak a telefont. Maskent nem fogsz sok mindent elerni az invitelnel.

[ Szerkesztve ]

(#23722) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Én egy kicsit le vagyok döbbenve. Most az ÁFA csökkentés után fizetek a 10 megás netért ~4800 Ft-ot. (Van hozzá analóg TV is... :W )Hűségem nincs rá (csak a TV-re). Ha újrakötném, akkor 2 éves hűséggel 5200 lenne a jelenlegi net (TV nélkül). Tehát az új előfizető drágábban kapná, mint a meglévő, bár lehet, hogy a TV miatt van rá kedvezmény. Lehetne nagyobb net is, a 15 megás 6800 lenne.

DE! A szomszéd címen megnéztem csak 5 és 10 megás netet enged, nagyobbat nem! Az áruk jóval kedvezőbb, hiszen csak 3400/3700 Ft/hó, ha rendelkezem telekomos előfizetéssel (+5000Ft bekötési díj) Ha nem rendelkezem telekomos előfizetéssel, akkor viszont már 5100/5400 Ft/hó (+5000Ft bekötési díj).

Miért nem enged új előfizetőnek magasabb netet, amikor az a szomszédban elérhető lenne? Vagy akkor az már ADSL lenne, azért szeretne telekom előfizetéshez kötni?

(#23723) atenza válasza Lauda (#23721) üzenetére


atenza
senior tag

Rendben, "a felmondás előtt keresni fog ezt hogy érted", ha online felületen mondom le, mert ott láttam olyan lehetőséget az ügyfélmenüben, akkor véglegesítés előtt megkeresnek? Személyesen is lehet de ha nem kapcsolják az ügyfélmegtartót akkor hoppon maradok.
Csak attól tartok hogy net nélkül maradok.

[ Szerkesztve ]

(#23724) atenza válasza zzola (#23718) üzenetére


atenza
senior tag

Egyébként ebben a 2800 csak internet vagy benne van a telefon is?

Lauda szintén tőled is megkérdezném, neked a 3900 csak az internet önmagában vagy telefonnal?

(#23725) Lauda válasza atenza (#23723) üzenetére


Lauda
félisten

En szemelyesen voltam bent, ott egybol mondtak is, hogy hivjak az ugyfelmegtartot. Online felmondasnal nem tudom mi a menete, esetleg megprobalhatod telefonon is, felhivod az ugyfeles szamot es ott felmondas opcio. Ha nem ajanlanak fel semmit, max nem mondod fel, ne ijedj meg ez nem ugy megy hogy ranyomsz a felmondas gombra es azonnal megszunik a neted.

Nekem csak internet elofizetesem van.

(#23726) Intruder2k5 válasza atenza (#23723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is a telefonos megoldást javaslom, és első körben add elő, hogy kinéztél más szolgáltatást, és érdekelne, hogy mennyi idővel korábban, kinek, milyen tartalommal kell benyújtani a felmondást, eszközöket kinek és hova kell leadni, stb... Ha akarnak marasztalni, erre is tehetnek jobb ajánlatot, ha pedig nem, megköszönöd a tájékoztatást, és kész.

(#23727) atenza


atenza
senior tag

Rendben köszönöm Nektek!! :R

(#23728) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A tévé bekapcsolásakor kiírja,hogy a CA hitelesítés sikeres,majd,hogy nincs CA modul.Ezután bejönnek a csatornák.
Cseréltessem ki az ügyfélszolgálaton?

(#23729) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom ez-e a megfelelő topic, ahová írok, előre is elnézést, az esetleges botlásomért.

Invitel (Annex B) területre vettem egy Tenda D301 modem/router combót, és sajnos sehol nem találtam infót, hogy Annex A vagy B a készülék. Ma hoztam el, azonban szüleimhez szánom vidékre és előre láthatólag nem tudom egyenlőre levinni és beüzemelni. Hogy ki ne csússzak a 14 napos visszavásárlási határidőből, meg szeretném kérdezni, hogy megtudja-e állapítani valaki ezt az alábbi screenshot-okból.

Előre is köszönöm a segítséget!

u.i. Digi 500/200-al ennyit tudott:

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#23730) taki01 válasza korren (#23729) üzenetére


taki01
őstag

A cseh hivatalos oldalszerint annex b-s.

Azért csak ennyit bír mert 100 Mbps-es LAN portok vannak rajta. Gondolom ahova viszed majd ott ennek a tizedét vagy kevesebbet kell majd kiszolgálja. :)

[ Szerkesztve ]

(#23731) korren válasza taki01 (#23730) üzenetére


korren
aktív tag

Igen, én is csak a cseh oldalon találtam erről infót.

A sebességgel nincs gondom, a speedtest eredményt csak érdekesség kép raktam fel. Korrekt eredmény szerintem.

Köszi a választ!

-I like the misery. -I like this world!

(#23732) M@Db0Y válasza korren (#23729) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Elvileg mind2-t tudja . De nem vagyok adsl szakértő szóval nem 100% , várd meg hogy más is megerősítse.

(#23733) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok, a következő, a probléma, inviteles körzet 24. A környező szomszédoknak 30M es netvan, nálunk meg azt mondja a szolgáltató, hogy 15 megát tud garantálni..... a 15 mega kb 5-6 megával jön, folyamatosan szakadozik a net, a feltöltési sebesség, az 1 megát sem éri el. Csomoszor voltak kint, de semmi sem változik.... ez így nem szolgáltatás... Mit lehet ilyenkor tenni?

(#23734) wopi válasza tutis (#23714) üzenetére


wopi
aktív tag

Eljött a nagy nap! Január 2-án rendeltem a szolgáltatást, és ma bekötötték. Mondjuk hozzád képest egész jó időt futottunk. :)

Feleségem volt otthon, de azt mondja, hogy működik minden. Elmondtam a szerelőnek, hogy mivel saját routerem van, szeretném az ő eszközüket bridge módban használni. Azt mondta, hogy az egyik portot úgy állította be. Várom, hogy menjek haza a munkából, és kipróbáljam, vajon tényleg megy-e.

ZTE ZXHN H168N v3. Gondolom a saját routerem wan csatlakozójába kell dugnom a ZTE-ből jövő kábelt. Kérdésem az, hogy a ZTE-ből ki kell törölnöm a PPPOE adatokat, hogy ezekkel a a saját routerem tudjon csatlakozni?

És akkor valóban a pár HSZ-al feljebb lévő módszert kell alkalmaznom, hogy tudjam konfigolni a ZTE-t?

Köszönöm! :)

(#23735) Beldar


Beldar
tag

Sziasztok! Szerintetek, ha lemondjuk az előfizetést és a családban ugyanezen a címen valaki újra akar szerződni velük, az új előfizetőnek számít? Ugyanis fele annyiba kerül ezeknél a g*ciknél minden az újaknak.
Valamint nincs semmi infó neten az IP-TV-ről, ez miképp működik, ha mondjuk 30 megás netem lenne, akkor abból foglalna le magának sávszélt a tv is?

(#23736) #41133696 válasza Beldar (#23735) üzenetére


#41133696
törölt tag

Abból fogja le masszívan.

(#23737) Gubek-Einste válasza Beldar (#23735) üzenetére

3 hónapig nem számítasz új előfizetőnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23738) Lauda válasza Beldar (#23735) üzenetére


Lauda
félisten

ASZF szerint siman meg lehet jatszani:

(2) A jelen ÁSZF hatálya alatt nyújtott szolgáltatásokat az Előfizető csak végfelhasználóként veheti igénybe.
Végfelhasználó az olyan felhasználó, aki az adott hálózati hozzáférési pontot saját érdekkörében használja,

(7) A jelen ÁSZF alapján nyújtott szolgáltatások tekintetében új előfizető az ÁSZF 2.3.2. pontjában meghatározott
olyan előfizető, aki szerződéskötést megelőző 90 napon belül bármilyen időtartamban a Szolgáltatóval megkötött
hatályos előfizetői szerződéssel nem rendelkezett.

https://www.invitel.hu/lakossagi/ASZF/ASZFTorzsszoveg20170201.pdf

Amugy felmondaskor altalaban adnak jo ajanlatokat.

(#23739) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Ahogyan pár hozzászólással feljebb írtam, tegnap bekötötték az Invitel VDSL szolgáltatását. Kaptam egy ZTE ZXHN H168N VDSL eszközt. A kérésem az volt a szerelőhöz, hogy állítsa be úgy, hogy bridge módban használható legyen, ami meg is történt. Mivel kaptam kérdést ennek mikéntjével kapcsolat, ezért beteszek pár screenshot-ot, hogy ez hogy is néz ki a gyakorlatban.

A pontos típusa, sw verziója:

Emlékeim szerint a WAN menüpont alatt jelenleg nekem így néz ki a beállítás (bocsássatok meg, csak pár képet csináltam, hogy fel tudjam tenni az infót, megnézni most nem tudom pontosan):

És a port binding résznél látszik, hogy az egyes beállítások mely porthoz vannak érvényesítve:

Mivel az én igényem az volt, hogy a ZTE ne használja a PPPOE kapcsolatot, így ki is töröltem ennek a lehetőségét a WAN menüpontnál. A saját routeremet a megfelelő portba csatlakoztattam, majd beállítottam rajta a szolgáltatótól kapott IP login és jelszó párost, és már csatlakozott is.

Remélem tudtam valakinek segíteni.
Peti

(#23740) Beldar


Beldar
tag

Köszi a válaszokat! Megpróbálom, milyen ajánlatokat adnak, ha lejár a mostani előfizu.
Az IPTV mekkora sávszélt tud lefogni? Vagy netezek vagy tévézek? :F

(#23741) wopi válasza Beldar (#23740) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

30 mbites csomagom van. Egy napos tapasztalatom szerint ha nem megy az IPTV STB, akkor 32 mbit a letöltésem, ha megy SD adás, akkor 30 körüli, ha HD, akkor 28-29.

Tehát szvsz annyira nem rossz a helyzet. Persze lehet, hogy másoknál nem ennyire kulturált a dolog. :(

Üdv,
Peti

[ Szerkesztve ]

(#23742) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A modem és a router egy hosszabbítóba van bedugva,amin lévő billenőkapcsolóval este áramtalanítom.
Reggel mikor áram alá helyezzük őket,többször előfordul,hogy nem akar bejönni a net,csak egy áramtalanítás,majd bekapcsolás követően.
Ez Invitel gond lehet,vagy esetleg az ASUS routeren kell valamit állítani,ha találkoztatok ilyennel?

(#23743) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#23742) üzenetére

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz és a saját router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23744) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#23743) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Cisco modem,ASUS RT-N18U modem.

(#23745) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#23744) üzenetére

Miért kapcsolgatod folyamatosan ki-be őket?
Kicsit pontosabb típusszám jobb lenne a modemre.
Úgy kellene bekapcsolni, hogy előbb a modemet, majd ha az teljesen felállt akkor a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23746) M@Db0Y válasza GEPESZ66 (#23744) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Először router utána modem. Nálam is ugyanez a 2 eszköz van és csak így működik ha sokáig van áramtalanítva.

(#23747) GEPESZ66 válasza M@Db0Y (#23746) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm nektek a tanácsot,holnap így csinálom!
Egyébként a modemen hol látom,hogy létrejött a kapcsolat?

(#23748) kabelmania27 válasza GEPESZ66 (#23747) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Online led világít ha megtörtént a szinkronizálás.

(#23749) GEPESZ66 válasza kabelmania27 (#23748) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Reggel először csak a modemet kapcsoltam be,s legalább másfél percbe telt,míg ez a led folyamatosan kezdett világítani.
Nem sok ez egy kicsit?
Egyébként azért szoktam áramtalanítani,mert csak általában 15-23 óra között használjuk a netet,s minek működjön közben.

(#23750) Lauda válasza GEPESZ66 (#23749) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem vdsl netem van h168 modemmel es itt is eltelik kb ennyi ido, persze sosem mertem le pontosan. Nincs vele gond szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.