Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) zzola válasza Scholes9 (#23150) üzenetére


zzola
félisten

Telefonon bemondja az automata, hogy valahol teljes kiesés van. Gondolom téptek egy optikai gerincet....

(#23152) Mart1n válasza Scholes9 (#23150) üzenetére


Mart1n
csendes tag

Nálam is ilyen szuper gyors. :(

Szerk: Megjavult :))

[ Szerkesztve ]

(#23153) headhunter válasza zzola (#23143) üzenetére


headhunter
addikt

Csomagvesztés?

[link]

[link]

(#23154) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ilyen komolyan mondom, hogy nincs. Mire visszajöttem a géphez pedig csak 3 percet voltam távol... :C :DDD :U Nem tudom mi történt, pedig 1 órán keresztül olyan volt, mint, amit lentebb linkeltem, most megjavult. Persze nehogy elkiabáljam, ilyennek kell lennie amúgy :U

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23155) Pittu1986


Pittu1986
tag

Sziasztok. Esztergom szerda óta. :C :W

[ Szerkesztve ]

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#23156) AttyVin válasza Pittu1986 (#23155) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem valószínű, hogy most - talán kivételesen - az Invitel a hunyó.
Nálunk a telekomos "telefonos-vezetékes" internet is minimális sebességen döcögött, csak ma délutánra jött vissza a sávszélesség...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#23157) zzola


zzola
félisten

Itt elment a net, csak villog a modem. Szombat este...

(#23158) #41133696 válasza #41133696 (#23142) üzenetére


#41133696
törölt tag

No, mivel csak fejből tippeltem mennyi volt az utolsó havi számlám amit befizettem nekik, illetve amit túl is fizettem, így a díjneten előkerestem, és ha már ott voltam akkor kilistáztattam, a majdnem 1,5 évnyi Invitelnek befizetett összeset:

Utolsónak ezt fizettem be 12784 Ft

és akkor a többi, időrendben visszafelé:

Összesen:

Ilyen ügyfelet vesztettek a műsordíj miatt, és adtak volna 900 Ft kedvezményt - amiből ha levonom az 590 Ft-os STB díjat, akkor csak 310 Ft - és amint olvasom a friss kommenteket, most még lassú is lenne. Igaz mielőtt váltottam volna, már voltak arra mutató jelek, hogy gond lesz velük. Tavaly már a sávszélességemből időközönként 40+ Mbps-ot vesztettem.

(#23159) Gubek-Einste válasza #41133696 (#23158) üzenetére

Még időben elhagytad a süllyedő hajót :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23160) lazac_ válasza Gubek-Einste (#23159) üzenetére


lazac_
tag

Nem is hagyta el, amíg nincs meg a 2e huf, addig velünk fullad... :D
Jómagam két helyre fizetek internet+TV+telefon triót, ide ~12e havonta, szüleimhez ~5,5 nagyjából ugyanaz, csak náluk kristálytiszta kép van, meg belealkudott kvázi ingyen HBO Pak, csak mert belengettem az utcájukban lévő Digit. Persze így nekem is jut Horizon Go-n keresztül HBO (csak gondolom ez a kutyát nem érdekel egy Invitel topicban...)

Ez Invitel fejlesztés lehet? (eddig ez volt itt taki01 infoja alapján.

(#23161) #41133696


#41133696
törölt tag

HBO GO & OD Topic

Azért, hogy az HBO-val kapcsolatos hozzászólások, egy helyre kerüljenek :K

(#23159) Gubek-Einste : Jó kis kooperáció volt a UPC-vel :) Már szégyenlem magam, hogy anno a másik topicban olyanokat írtam, hogy a konkurens szolgáltató ügynökeit udvariasan elhajtjuk. Mentségemre azóta megvilágosodtam, és már Náluk vagyok ügyfél :D

(#23160) lazac_ : Az már nálam ilyen mellékszál, majd csak a CIB mobilbank applikáció jelez, hogy megjött a pénzmag :D

(#23162) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Másnak sincs net Szigethalom/Szigetszentmiklós körzetèben? IPTV bezzeg megy...

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#23163) lazac_ válasza bbdzyx (#23162) üzenetére


lazac_
tag

2 perce ment el itt, modem restart után visszajött. SzSzM Dujmó

[ Szerkesztve ]

(#23164) zzola válasza zzola (#23157) üzenetére


zzola
félisten

Vasárnap délelőtt "visszajött" a netkapcsolat.
Ma kint voltak a szerelők, állítólag egy elosztó hibás volt + átraktak engem egy különálló kábelre-meglátjuk mi sül ki belőle....

(#23165) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Kecskemét belvárosban is használhatatlan az internet sokszor, napszaktól függetlenül, kb 2hete, egyszer volt egy napos kimaradás is, de azóta is gyalázatos.

Speedtesten kb 30-35 másodpercig meg a ping mérés, és van amikor képes kihozni 20ms-t és 60/5-ös mérést, miközben egy youtube-videó ami 3perces 9x akad meg 5-10 másodpercre. Most is elsőre félperces ping mérés után kiíírta hogy 22ms, és hogy a fel/le töltés rendben van, majd nyomtam egy re-test-et és hozta a következő 220ms-es pinget.

De mértem én is 400-900 között random.

(#23166) loki11


loki11
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy szerződésfelmondás esetén a modemleadás hogy működik. Csak az előfizető adhatja le, vagy bárki beviheti, ha igen kell valami felhatalmazás stb. ?

(#23167) #41133696 válasza loki11 (#23166) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, mivel Neked kell ott aláírni a hivatalos okmányokat, így főként személyesen kell megtenned.

(#23168) loki11 válasza #41133696 (#23167) üzenetére


loki11
csendes tag

Köszi, én is ettől tartottam...
Eurosport nélkül számomra értéktelen a tv-csomagjuk, így maradt a lemondás. Mondjuk, ha tudtam volna, hogy ilyen brutál kedvezményekkel próbálnak megtartani lemondás esetén, évente belengetem :) Most viszont nem árengedmény, hanem az elvett csatornák kellettek volna.

(#23169) #41133696 válasza loki11 (#23168) üzenetére


#41133696
törölt tag

Érdekes, hogy ezek szerint kaptál ügyfélmegtartót, tehát nem kell kötbért sem fizetned. Pedig önmagában a csatornakínálattal való machinálás nem ok a kötbérmentes felmondásra.

(#23170) loki11 válasza #41133696 (#23169) üzenetére


loki11
csendes tag

Mindig csak egy éves hűséget kötöttem - jellemzőleg jobb kondikkal mint amit eredetileg a kétévesre ajánlottak, mert ha valamit megtanultam az invitelnél, az az hogy sokat és keményen kell alkudni - és olyan mákom van, hogy szombaton járt le :) Reménykedtem azért, hogy talán ők is visszakoznak mint a telekom, de nincs jele... Akkor üt meg a majd a guta, ha netán mégis visszakerülnek a váltásom után a sportadók...

[ Szerkesztve ]

(#23171) #41133696 válasza loki11 (#23170) üzenetére


#41133696
törölt tag

Így már értem a dolgot. Tényleg szerencséd van, szerintem még visszakozhatnak, de ha nem, akkor meg megmarad egy csomó pénzed. Esetleg valamelyik műholdasra váltasz.

(#23172) loki11 válasza #41133696 (#23171) üzenetére


loki11
csendes tag

Igen, még itt a világvégi falunkban sem gond a tv, korábban digisek voltuk, sportrajongóként nem is jöhetne más szóba, mert csak nekik teljes a választékuk.
A gond a net, a legolcsóbbak is 2-3x annyiba kerülnek - és lassabbak - mint amit most "pánikban" ajánlottak, elég fejvakarós is a dolog, hogy mégis megtartsam.
De hogy jobban ON legyek talán hasznos infó a lemondás menete: a felmondás napja is beleszámít a 8 napba, ugyanis ma mondtam fel és hétfőn kapcsolják le, de csütörtök estig, azaz a 4. napig még elfogadhatom valamelyik ajánlatukat és akkor törlik a lemondást. A modem leadási határideje a lekapcsolástól - és nem a felmondástól - számított 30 nap.

[ Szerkesztve ]

(#23173) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok,

(Végre) Lejár az Invilág M NET5 Start TV előfizetése a tulajnak (albérletben lakunk), már kaptunk levelet, hogy december 4-től már nem az akciós 10122Ft-ot(!) fogjuk fizetni, hanem többet.
Jól gondolom, hogyha bemegy a tulaj hozzájuk és újra köt mondjuk egy Tripla L csomagot, akkor rá nem vonatkoznak az új előfizetőknek szóló kedvezmények? A féléves 50%-os akción kívül van még valami, amit vesztenénk így?
Sajnos más alternatíva csak a Tarr kft. van... cseberből vederbe érzésem van a váltással kapcsolatban.
Gondolom az lenne a helyes taktika, hogy bemegy lemondási szándékkal a kirendeltségre és megpróbál kialkudni valami kedvezményt a Tripla L-re. Valami egyéb ötlet? Az működne hogy lemondja és pár nap múlva újrakötteti, mint új ügyfél? Jól sejtem, hogy lenne valami türelmi idő a lemondásra, amíg net és tv nélkül maradnánk?
Az működne esetleg, hogy ő lemondja és a nevemre kötünk egy új előfizut? Vagy van olyan kitétel, hogy adott címen x időn belül nem lehet újra beköttetni?

D-s területről költöztünk ide, és kicsit szíven ütött a sebességkülönbség :( egy 30megás (több itt nem is lehet) nettel már vidámabb lennék, pláne ha olcsóbb is lenne. A HD adásokról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#23174) Gubek-Einste válasza tzimash (#23173) üzenetére

3 hónapig nem lehet azonos személynek vagy családtagjának újra kötni.
Csak adás-vételivel tudsz te újra kötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23175) tzimash válasza Gubek-Einste (#23174) üzenetére


tzimash
őstag

Az nem hiszem hogy lesz. Akkor marad a másik szolgáltató. Esetleg a lemondással meg lehet próbálkozni, ajánlhatnak valami értelmes csomagot?

(#23176) Gubek-Einste válasza tzimash (#23175) üzenetére

Próbálkozhatsz hátha összejön valami.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23177) -ZeeZee- válasza tzimash (#23175) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Vagy megpróbálsz 3 hónapot kibekkelni mobilinternettel, MindigTV-vel. Akkor új ügyfélként tud kötni.

Nálunk ez sajnos nem játszik, mert a lányomon elvonási tünetek jelentkeztek, amikor egyik hétvégén péntek estétől szombat délutánig nem volt net...

(#23178) tzimash válasza -ZeeZee- (#23177) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, azt (a 3 hónapot) mi sem bírnánk ki :D

Ha nem tesznek valami ügyfélmegtartó ajánlatot, akkor váltás lesz. Semmi kedvem 5Mbit-ért (amiből 2,7-nél több sosem volt) + HD mentes tv csomagért 11k+-t fizetni 2017-ben...

[ Szerkesztve ]

(#23179) AttyVin válasza loki11 (#23168) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nekem is ez a fő bajom (Eurosport).

A Eurosport Player mennyire alternatíva? Érdemes-e rááldozni vagy 1500 Ft-ot havonta?
Nem láttam még "élőben"...

Üdv, Vino

(#23180) guftabi96


guftabi96
addikt

Most ment el a szerelő, hétfő óta újra van net...
Ha jól számolom, akkor ez volt az 5. ilyen alkalom október eleje óta, hogy szerelő volt itt.
Ez a mostani teljesen normálisnak tűnt, szóval megkérdeztem tőle, hogy mit tehetünk abban az esetben, ha még van kb 10 hónap a hűségből, de már nagyon elegünk van ebből az egészből.
Azt mondta, hogy ő annyit tud mondani, hogy ha sok ilyen hiba van, és hiába jönnek a szerelők, állandóan van valami, akkor egy idő után erre hivatkozva fel lehet mondani a szerződést, mindenféle következmény nélkül.
Van valakinek erről valami infója, hogy pontosan mikortól jön el az a pont, amikor már ezzel lehet próbálkozni?
Gondolom ez az 5 alkalom még édeskevés.

#KeepFightingMichael

(#23181) S e t h válasza guftabi96 (#23180) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én is ebben a cipőben járok.
Már nem számolom hányszor voltak itt idén nálam, havonta, kéthavonta itt vannak, kábeleznek, routert cserélnek, aztán egy hónapon belül folyamatosan szakad a net, iptv meg diavetítés.
Most kedd reggel szóltam be nekik, három nap alatt sem tudtak kijönni. Rájuk csörögtem, kérdeztem mennyi idő alatt kéne kifáradniuk, aztán mondták törvényileg 72 óra, de azt látják, hogy nekem az van írva a hibajegyre, hogy kábel beszerzés alatt.
Aha, honnan tudják, hogy kábel kell? Csak mert általában elviszik a moslék routert, adnak helyette másikat és 1-2 hónapig megy, utána game ower.
Nekem is van hűségidőm, de most jutottam el odáig, hogy nem érdekel, kezdem nézni a többi szolgáltatót, mert ez agyrém amit művelnek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23182) guftabi96 válasza S e t h (#23181) üzenetére


guftabi96
addikt

Mi most délután megyünk be.
Itt felejtett múltkor a szerelő egy új routert (ugyan az a hulladék zte, mint ami most van). Behozta, hogy hátha kell azt is cserélni, lerakta az asztalra, és elfelejtette elvinni.
Egyúttal akkor megpróbáljuk felmondani a szerződést (nyilván úgy, hogy ne fosszanak ki).
Ha nem sikerül, akkor 2017 szeptemberéig van hűségünk, és utána váltunk.
Ennél rosszabb nem lehet, szóval nyugodtan válthatunk.
Mint megtudtam, a másik szolgáltatónál voltak fejlesztések, 5000-ért hűségidő nélkül(!) 50-es netet adnak..
Itt meg fizetünk 6k-t havonta 15 megáért. (annyi, hogy ott ki kell fizetni a bekötést, ami 7-8 ezer körül van)

#KeepFightingMichael

(#23183) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nálam megint fos, nem tudom mi lehet :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23184) kabelmania27 válasza Scholes9 (#23183) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem/router újraindítás segít?
Nézd meg, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#23185) Scholes9 válasza kabelmania27 (#23184) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Megvolt igen, érdekes, nem lett jó, most rá 1 órára megint jó lett magától :U :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23186) zzola válasza Scholes9 (#23185) üzenetére


zzola
félisten

Az "átszerelés" óta (hétfő) nálam még nem volt probléma a sebességgel...

(#23187) Scholes9 válasza zzola (#23186) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem ma délután 3-5-ig nagyon gyenge volt, de most úgy néz ki, hogy megint jó :U Na csak maradjon is ilyen.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23188) kabelmania27 válasza Scholes9 (#23185) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet csökkenne vagy megszűnne az akadás ha az osztót kicserélnéd kettes splitter+hfp-re.
zzola: Itt kedden volt karbantartás azóta több a ds/us freki, azóta nem volt jelentős lassulás.

[ Szerkesztve ]

(#23189) Baldrick


Baldrick
csendes tag

hali, nálatok megy a https://real-debrid.com/ oldal?
nálam csak az oldal szöveges része jön be, viszont proxy-ról nem invitelen keresztül az oldal megjeleni helyesen, szöveg+grafika

(#23190) M@Db0Y válasza Baldrick (#23189) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Megy, invitel kábelnet.

Szerk: bár én google dns-t használok: 8.8.8.8

[ Szerkesztve ]

(#23191) r0by válasza Baldrick (#23189) üzenetére


r0by
addikt

Nálam is ok, vdsl. Invitel dns.

[ Szerkesztve ]

(#23192) pkornel


pkornel
aktív tag

Sziasztok Inviteles netem van és azzal lenne a problémám hogy eddig nap szinten elmenet 1-2 alkalommal de most már kb 20 percenként és online játék közben igen csak szét b@sz az ideg. Esetleg valakinél volt ilyen már és sikerült megoldani? jövőhétre ígértek valakit aki utánanéz de halvány fingjuk sem volt hogy hol lehet a hiba -.-"

(#23193) kabelmania27 válasza pkornel (#23192) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyen jellegű (ADSL/VDSL/kábelnet/optika) internetkapcsolattal rendelkezel?

(#23194) M@Db0Y válasza pkornel (#23192) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Milyen netről van szó?

(#23195) Baldrick válasza M@Db0Y (#23190) üzenetére


Baldrick
csendes tag

köszi szépen
akkor a hiba nálam

(#23196) Baldrick válasza r0by (#23191) üzenetére


Baldrick
csendes tag

és tényleg google dns-el nálam is működik

köszi!!

(#23197) kabelmania27 válasza Baldrick (#23189) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nálam is megy kábelneten, szolgáltató dns-el.

(#23199) S e t h válasza guftabi96 (#23182) üzenetére


S e t h
nagyúr

Volt megint feléjük egy telefon, megjegyeztem,hogy 75 óra alatt nem értek ki, aztán jött a vicces rész, azt mondták egy hét múlva jönnek, akkora jön a kábeles, mondom az szép, szóval 10 nap a bejelentéstől számítva. Igen, de kapunk kompenzációt, addig nem kell majd fizetni időarányosan, lol. Na jó, akkor ennyi, lemondanánk a szerződést, nem tartunk rá igényt a továbbiakban.
Azt mondta utána néz, hogy mennyi kötbért kell fizetni, mondom vicces, viszhall.
Fél óra múlva csöngettek, jött a szerelő, mondom azta, ez gyors volt, hihetetlen, hogy nem egy hét múlva jött ki.
A kollégája által 2 hónapja kicserélt kábel konkrétan xarrá volt korrodálódva, kérdezte ezt ki csinálta, mondom ti, kell név szerint is?
Most van kapcsolat, de februárig van hűségem, azt hiszem váltani fogok, mert felém 10 mega a max és bővíteni sem tervezik.
Meg kicsit már sok a balfaxkodás, de legalább most konstans 3-4 megás kapcsolatom van, hurrá.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23200) pkornel válasza kabelmania27 (#23193) üzenetére


pkornel
aktív tag

Kábeles net amin a telefon is jön és egy 5Mb net. Szégyen hogy ennél nagyobb net nem kérhető nálunk 2016-ban, de három kilométerre arrébb van másik szolgálattó meg 30mb net... :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.