Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) DUB Inc. válasza DUB Inc. (#23547) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Az van, hogy kijönnek megnézni, mert szerintük minden oké központilag. Tegnap még azt mondták, hogy ott volt a baj... :DD Kíváncsi leszek, mert neten több helyen olvasok hasonló problémákról.

(#23552) spiritex


spiritex
veterán

Amúgy tényleg senki sem hallott még arról, hogy esetleg tervben lenne valami TVGO-hoz hasonló szolgáltatás?
Csak mert qvára hiányzik, és nagyon jó lenne néha a gépen (vagy tableten) nézni a tv-t böngészőben (vagy applikációval), mint ahogy a TVGO-nál vagy a Horizon GO-nál is van...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23553) Martin Eden válasza spiritex (#23552) üzenetére


Martin Eden
tag

Diginél is van Digi Online, Tarrnál is van Mobil TV (Mindig tv ingyenest mondjuk ne vegyük ide) vagyis minden nagyobb szolgáltatónál, de fölösleges ezeket példaként előcitálni, mert ezeknél a szolgáltatóknál Eurosport és Discovery is van...

(#23554) Linem


Linem
senior tag

Az Invitelnek volt erről tavaly egy online és telefonos közvélemény kutatása, amivel nyerni is lehetett, ha jól emlékszem. Én az összes kérdésükre azt válaszoltam, hogy jó lenne egy online stream applikáció. Szóval lehet, hogy tervben van. Jelenleg csak ezt a béna teletékát erőltetik az oldalukon. Legalábbis a megrendelhető szolgáltatásaim közé mindig beteszik.

(#23555) spiritex válasza Linem (#23554) üzenetére


spiritex
veterán

Micsoda kérdés, úristen... Minek erről közvéleménykutatás, egyértelmű, hogy haladni kéne a korral!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23556) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok, ma délután hazajöttem a melóból, bekapcsoltam a beltérit, és nincs jel.. próbáltam mindent.. ujraindittottam stb. A másik szobában meg minden jó... Ilyenkor mit lehet csinálni? próbáljak még meg valamit? Vagy menjen a telefon?

(#23557) Lauda válasza süttyő (#23556) üzenetére


Lauda
félisten

1445

(#23558) Linem válasza spiritex (#23555) üzenetére


Linem
senior tag

Részemről attól függ, hogy ingyenes-e. Plusz díjat nem akarok fizetni ilyen szolgáltatásért, mert annyit nem ér.
Gondolom azért kérdezték, hogy felmérjék az igényt. Például olyan kérdések voltak, hogy megrendelném-e a szolgáltatást, és ha igen milyen eszközökön követném.

[ Szerkesztve ]

(#23559) spiritex válasza Linem (#23558) üzenetére


spiritex
veterán

Ez teljesen egyértelmű, hiszen minden más szolgáltató is ingyen adja!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23560) Linem válasza spiritex (#23559) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, egyértelmű lenne.. de akkor miért érdekelte őket az igény, ha úgyis bármelyik előfizető használhatja. Főleg, hogy látják a többi szolgáltatónál az irányt. Építsék ki a szolgáltatást, és kész. Nem kell ezt túlspilázni.

(#23561) spiritex válasza Linem (#23560) üzenetére


spiritex
veterán

Nem hát, csak időhúzás az egész, mert lemaradásban vannak, és már kezd eléggé ciki lenni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23562) AttyVin válasza DUB Inc. (#23536) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Na, sikerült kideríteni, hogy én vagyok a hülye (amúgy mást nem is vártam).
Az ügyfélszolgálat szépen elmondta, hogy a csomagom már régi, a benne lévő HD-kiegészítés semmire sem jó, váltsak csomagot.
Egyébként meg a szokásos bla-bla, január elsejétől váltás történt, a Discovery és Eurosport kikerült a kínálatból, stb, stb.

Mondjuk konkrét "ajánlatot" nem tettek a váltásra...

Most már csak az nem tiszta, hogy akkor a HD-k fele miért működik, a másik fele miért nem?

Menjenek a francba.

Lehet, hogy a végén mégis a T-betűs lesz az irány...

Üdv, Vino

(#23563) DUB Inc. válasza AttyVin (#23562) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

[moderálva] Én kérdeztem a csajtól, hogy nekem színvilág L-es csomagom van/volt és ahhoz jár-e a 27HD csatorna. Igent mondott. [moderálva] Ha ők mindent kivehetnek a szerződött csomagomból, akkor alap, hogy ezeket adják, hisz minden családi csomaghoz jár.

https://www.facebook.com/groups/703733393117743/704364346387981/?notif_t=group_activity¬if_id=1483455245760663

A stílusodon finomíts kérlek!

[ Módosította: radi8tor ]

(#23564) Linem válasza DUB Inc. (#23563) üzenetére


Linem
senior tag

Nekem is váltanom kellett, amikor a családi csomagba kerültek a HD csatornák, addig kódolt volt az összes. Hiába volt előtte a HD csomagban, amiért külön fizettem. Másik csomag, újabb előfizetés. :((( Ez az üzletpolitika nem annyira tetszik, hogy így kényszerítik mindig újabb 2 év hűségre az előfizetőket. Már írtam, hogy nálam jelenleg ugyanez a helyzet, a HD Prémium megszűnik, és várják, hogy váltsak át a HD Prizma csomagra, amivel muszáj lenne újabb 24 hónapot hosszabbítanom a módosítás miatt. Pedig nem fogok, marad a családi csomag.

Egyébként a telefonos ügyfélszolgálatosok össze-vissza beszélnek. Ahányszor felhívod őket, mindig mást mondanak. Bár ez minden szolgáltatónál igaz, tapasztaltam a többinél is.

[ Szerkesztve ]

(#23565) DUB Inc. válasza Linem (#23564) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Hát én nem fogok váltani csomagot az tuti. Az utcán találják meg a kacatjaikat és perelhetnek nyugodtan...

(#23566) #41133696 válasza Linem (#23554) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nincs itt ilyesmire keret...

(#23567) Linem válasza #41133696 (#23566) üzenetére


Linem
senior tag

Most főleg, hogy az előfizetők minimum 1 %-át elveszítik a discovery csatornák miatt. Lehetséges, hogy amikor kitalálták a váltást ezt a veszteséget belekalkulálták, de attól még ez hatalmas összeg. Ők tudják..

(#23568) AttyVin válasza DUB Inc. (#23563) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nálam meg XL...

Üdv, Vino

(#23569) AttyVin válasza Linem (#23567) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem nagyon kedvelem az összeesküvés-elméleteket, de lehet, hogy nagyobb játék megy itt a háttérben, min 1 %...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#23570) #41133696 válasza Linem (#23567) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ráadásul a tévé az egy olyan ága a kommunikációs szolgáltatásoknak, ahol az előfizető sokkal szabadabb, hiszen a hacsak nincs a ház műemlék védelem alatt, vagy nem olyan lakótelepi lakás, amely véletlen sem lát rá a műholdra - bár pont az egyik szerelő mondta, hogy ezt is megoldják 40 000 Ft-ért, felteszik a lapos tetőre -, akkor az országon belül bármelyik műholdas szolgáltatóra át lehet nyergelni. Internetnél van igazából csak gond. Még a telefon is olyan, hogy szinte bárhol bárki lehet Telekom előfizető.

(#23571) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Érdekes módon az RTL és a TV2 is azután lett fizetős, hogy Vajna bácsi megvette. Azt is. Politika ez az egész.

(#23572) Linem válasza #41133696 (#23570) üzenetére


Linem
senior tag

Igaz, lehetne külön is előfizetni, de a szolgáltatók megoldják, hogy csak együtt legyen érdemes a kedvezmények miatt. Ezért többségben tv-internet-telefon csomagban fizetik elő. Ha így veszed, akkor már nem annyira egyszerű és szabad a váltás, mert a többi szolgáltatással kötve van az előfizető.

(#23569) AttyVin: Pontosan nem tudom, csak saccoltam a nézettségi adatok alapján. Az utóbbi felmérések szerint a discovery csatornákat 0,9% nézte. Sajnos a Vajna csatornáknak (tv2, supertv2, mozi+) 10% feletti a nézettségük. Ebből vontam le következtetést, de bármi lehet.

(#23571) DUB Inc. Az invitel face oldalán írta pár előfizető, hogy az invitel éppen felméri az elégedetlen előfizetői számokat és rögzítik az adatokat. Ha elegen lesznek, talán még módosítanak.

(#23573) DUB Inc. válasza Linem (#23572) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Azon nem csodálkozom, mert igen nagy a felháborodás. Jó lenne, ha más miatt is felébrednének néha az emberek, de az már nem ebbe a topikba való...

(#23574) #41133696 válasza Linem (#23572) üzenetére


#41133696
törölt tag

Általában így van, de én pl most 4062 Ft-ot fizetek a UPC-nél a 240-es Internetért (ÁFA csökkentés miatt), és pont akkor járnék rosszabbul, ha váltanék felfele :D

Az Invitelnél persze valóban az volt a helyzet, hogy vagy mind onnan, vagy semmi sem. Előbb minden onnan volt, most meg semmi sincs.

(#23575) Dredd79 válasza Gubek-Einste (#23539) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Telon mar megy is a tenisz, de hogy tudom tv-re varazsolni az meg nem megy... Samsung smart tv

(#23576) AttyVin válasza Linem (#23572) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Utólag majd őket igazolja, hogy a többség elégedett, így jó döntés volt minden váltás.
Persze futball, sorozat, főzés, celeb, stb. most is lesz elég, ahogy eddig is. Akkor minek "lázadozni".
(Ugye, mostanában volt valami hasonló, amit "népszavazásnak" hívtak...)

Olyasmi ez, mint a kvázi teljeskörű autósmatrica. A második hónapban már "győzelmi jelentések" jöttek, hogy lám-lám mennyire sokan választják ezt a formát.
Ja, mert gyakorlatilag kötelező, enélkül sehova se jutnánk el normálisan (lásd M0-ás).

Komoly módosításban nem reménykednék, de azért már a ES-tal rövid távon kiegyeznék.

P.S.: Az már csak az én mérgelődésem, hogy az Arte német nyelvű lett és ha franciára váltok az néma marad...

Üdv, Vino

(#23577) Linem válasza AttyVin (#23562) üzenetére


Linem
senior tag

Végre nálam is lekapcsolták a csatornákat. A HD adásokból már nem jön a nat geo és társai, szóval valószínű, hogy sikerült felmondani a csomagot. Viszont a Paramount HD még mindig jön, ami ennek éppen ellentmond, mert az nincs a családi csomagban. Pár napig még biztos szórakoznak a csomagokkal, utána majd kiderül nálad is, hogy mi a végleges.

(#23578) TheCloWn25 válasza Martin Eden (#23550) üzenetére


TheCloWn25
csendes tag

HD-t kapsz, csak nem full HD-t. FHD-t csak optikán ad az invitel, vdsl-nél 720p-s a hd.
ZTE H168N-ből már 3 féle is van, tudni kellene a tiéd milyen.

(#23579) spiritex válasza TheCloWn25 (#23578) üzenetére


spiritex
veterán

Mert melyek a FullHD adók? Vannak egyáltalán?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23580) Martin Eden válasza TheCloWn25 (#23578) üzenetére


Martin Eden
tag

A verziót majd csak otthon tudom lenézni az eszközről, külső tulajdonságait tekintve a szögletes verzió. A dinamikus dns (működő és ingyenes) hiányzik leginkább, esetleg vpn meg wakeonlan, amiket a saját routerem tudna, amit az előző szolgáltatónál használtam. Próbáltam törölni az "Internet" portot a zte-n, ami be is tárcsázna és helyette bridge módra állítani és adott portra kötve a saját routeremet azzal tárcsázni, de egyszer sem sikerült felépíteni a kapcsolatot.
Azt kell mondjam hogy felbontást tekintve "sajnos" full hd (1920*1080) a sport 1 például nálam, amihez tartozik egy 4-5 mbit/s-es bitráta, aminek a végeredménye valami nagyon zavaró blokkosodás, főleg képváltásokkor. Ha csak 1280*720 lenne ugyanilyen bitrátával, valószínű élvezhetőbb lenne. De volt szerencsém találkozni szintén inviteles IPTV-s Sport 1 streammel, felbontást tekintve szintén full hd az is, de 7-8 mbites bitráta tartozik hozzá, ami ha nem is tökéletes, de nagyságrendekkel szebb, mint amit most kapok a boxomból. Örülnék, ha a 35 megás sávszélből maradna mondjuk 27 és mellette menne a 8 megás stream. (Az SD sport1-2 meg talán a két legrosszabb minőségű csatorna az egész kínálatban, gyakorlatilag számomra nézhetetlen, ráadásul még a képarány is hibádzik ennél a két csatornánál.)
Upc-nél anno, persze dvb-c-n az sd sport 1-2 jött fix 8 mbit/s-el, a hd adások pedig 12 mbit/s-el voltak kódolva...

(#23581) zzola


zzola
félisten

Nem kicsit vicc ez a cég! A kálvária folytatódik tovább! Szinte minden este1/3-2/3-ra csökken a letöltési sebesség a vonalamon, egy FHD videót nem lehet megnézni, mert leveszi a yt magától a felbontást!
A szerelő tegnap hívott, hogy látja a lassulást, de fizikailag nincs mit csinálni!
A levelezés így néz ki:

01.03: "A vizsgálat eredménye:
Invitel oldali vizsgálat utáni helyszíni ellenőrzés szükséges"

01.04: "A vizsgálat eredménye:
Invitel oldalon hálózati vizsgálat szükséges. Helyszíni kiszállás esetén további értesítés várható."

01.05: "A vizsgálat eredménye:
Invitel oldali vizsgálat utáni helyszíni ellenőrzés szükséges"

Hát nem gyönyőrű?

A szerelő azt mondta amikor itt volt (12.31.), hogy a területünkön kicsit túlvállalta magát a szolgáltató, nincsen meg a megfelelő sávszélesség. Persze azt is mondta, hogy ez nem publikus és ezt nem lehetne elmondani....

:W

(#23582) DUB Inc. válasza AttyVin (#23562) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ma felhívott a szerelő és ugyanezt a dumát tolták nekem is. Mivel anno én a Színvilág L csomagra szerződtem, nekem nem jár a 27HD csatorna. Oké mondom, ezt még meg is értem, de én meg abban a szerződében az ES és Discovery csatornákra szerződtem és azok most nincsenek. Tehát hogy is van ez????

(#23583) spiritex


spiritex
veterán

Fenn van ugye a net áfacsökkentés miatti ár részletező az online ügyfélszolgálaton. Ennyire lehet bízni az online felületben, és ezáltal magában a cégben is. A két kép 1 hét különbséggel készült. Mi alapján változtatgatják kérdem én???

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23584) #41133696 válasza spiritex (#23552) üzenetére


#41133696
törölt tag

+ 1 dolog.

Az Invitel - ahogyan arról már sokszor volt szó a topicban - az ország legnagyobb olyan szolgáltatójának tekinthető, amely olyan felhasználói táborral rendelkezik, ahol még az ADSL2+ maximális sebessége sem érhető el.

Kivételes településeken - ahol van ED3 -, vagy kivételes helyzetekben - például valaki elmegy valami rokonhoz ahol rendelkezésre áll a szükséges sávszélesség - ott jó lenne, mert működhetne zökkenőmentesen a Telekom féle példa, hogy anyuka, apuka bent tévézik a lurkók meg a kertben a fára szerelt sátorban WiFi-s táblagépen nézik a Stream-et. De ugye kicsit sok a feltétel.

Az Invitel szolgáltatási területén sok helyen még a 15 Mbps sincs meg, maradva az iménti családi példánál, megfejelve azzal, hogy Invitel ADSL van, 1-3 STB-szal, na ott minden lenne csak zavartalan Streamelés nem igen :D

Innentől meg felesleges, és ahogy korábban írtam, egyébként sem igen van rá fedezet. Arról nem is beszélve, ha még töltenek is lefele mondjuk Steam-ről :D

(#23585) #41133696 válasza #41133696 (#23584) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amiből szintén látszik, hogy eljárt felettük az idő, az olyan szolgáltatások hiánya mint a konkurenseknél a UPC Wi-Free, vagy a Telekomnál Wi-Fi Fon. Persze ez is ugyanazon okból nincs az Invitelnél mint az előbb emlegetett Stream szolgáltatás.

(#23586) zzola válasza #41133696 (#23585) üzenetére


zzola
félisten

Felénk sincsen digitális TV, csak a retro analóg! Még egy 30mbites netet sem tudnak stabilan tartani...
Én csak az ár miatt vagyok itt, 3000-ért nem adnak csupasz dsl-t.
Hála az égnek a tv nem innen van, a full upc/digi csatornákat nem szívesen cserélném le! :))

(#23587) zzola válasza zzola (#23581) üzenetére


zzola
félisten

Update!

01.05.: "A vizsgálat eredménye:
Invitel oldalon hálózati vizsgálat szükséges. Helyszíni kiszállás esetén további értesítés várható."

xD!

[ Szerkesztve ]

(#23588) spiritex válasza zzola (#23587) üzenetére


spiritex
veterán

:))

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23589) Laci779095 válasza DUB Inc. (#23582) üzenetére


Laci779095
csendes tag

Nekem is ez a problémám. Ha nincs családi csomag, amire leszerződtünk, csak Alap vagy Családi HD. Olyan nincs, hogy családi csomag HD csatornák nélkül! Logikus lenne, hogy Családi HD- ba kerüljünk. Ha az megoldható volt, hogy a TV2 és az RTL adóját ránk terheljék hűségidős ügyfelekre, akkor az miért nem megoldható, hogy jöjjenek a HD csatornák is.

[ Szerkesztve ]

(#23590) TheCloWn25 válasza Martin Eden (#23580) üzenetére


TheCloWn25
csendes tag

Az a legújabb modem, bridge-be állításba tudok segíteni.
Invitel csak az optikán ad full HD-t.

(#23591) spiritex válasza TheCloWn25 (#23590) üzenetére


spiritex
veterán

Még egyszer megkérdezem: milyen FullHD-ről beszélsz? Mely adók adnak FullHD-ben? Hol van ez feltüntetve?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#23592) DUB Inc. válasza Laci779095 (#23589) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Én nem hagyom, ma kb 1 órányit telefonáltam ezügyben. Abban maradtunk, hogy kivizsgálják az ügyet és x napon belül választ adnak. Én azt mondtam, hogy mivel a családi csomag része a 27HD csatorna - és én annak az árát meg is fizetem - igényt tartok rá, vagy ha ez nem megy, akkor adják olcsóbban a csomagot. A másik verzió, hogyha ők ennyire ragaszkodnak a régi csomagomhoz, akkor én is ragaszkodom a kivett csatornákhoz...

(#23593) DUB Inc. válasza spiritex (#23591) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Szerintem az 1080i-t nézik annak, de sajna az nem az. Rosszabb, mint a 720p.

(#23594) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Khhmm... http://www.tozsdeforum.hu/uzlet/gazdasag/milliok-miatt-fajhat-a-upc-es-az-invitel-feje-56145.html

(#23595) Intruder2k5 válasza DUB Inc. (#23594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2015. augusztus 03.

(#23596) DUB Inc. válasza Intruder2k5 (#23595) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Igen, de van 2016-os is és szerintem lesz 2017-es is....Aljas banda, folyamatosan bűnöznek.

[ Szerkesztve ]

(#23597) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Pilisvörösvár: Eurosport RIP! :(
Ma este kapcsolták le.

Kár hogy nincs normális konkurencia itt. Amint lesz lépek a [moderálva]. /Az ADSL [moderálva], arról váltottam annó/

[ Módosította: Intruder2k5 ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#23598) Gubek-Einste válasza Drótszamár (#23597) üzenetére

Műhold?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23599) GEPESZ66 válasza DUB Inc. (#23592) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem digitális extra csomagom van,de csak néhány csatorna van HD-ban a kb. 99-ből,s nem 27.
Ez mitől függ,velem így szerződtek?

(#23600) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok. Van egy ZyXel P-660HN-T3A routerem, vettem mellé egy asus n18u-t. Azt szeretném megoldani hogy az asus legyen a fő router, róla menjen a kábeles net + wifi, a zyxelről csak az iptv. Nem találtam az user manuáljában pppoe passtrough lehetőséget. Másképp hogy tudom megoldani legegyszerűbben a dolgot? Bridge mód nem játszik? Bocsi, nagyon nem értek hozzá, most kezdtem csak olvasgatni a témában. Otthoni hálózatok topicban javasolták a dupla NAT-ot de ezzel lehetnek gondok ahogy olvasgattam?! Illetve lehetne AP-ként is használni az asust de akkor meg semmi értelme nem volt megvennem ezt a "komolyabb" routert:(

Más használ ilyen zyxel routert csak modemként? Van olyan routere az invitelnek amelyik tudja a passtrough-t? Akkor megpróbálnám lecseréltetni....

előre is köszi a segítséget.

Már a jövő sem a régi...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.