Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2551) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Közben én is belefutottam egy kis problémába. Megint volt BSOD-om a CPU miatt. Kevés volt neki a fesz még mindig. Most 1,360 van neki megadva. Így egyelőre jó, viszont ez már magas, emiatt pedig a H110 szenved :F
Főleg az LLC felviszi majd 1,370-re, ami nem lenne baj nyilván, ha lenne egy rendes víz rajta.

Hőfokokat tessék nézni:

84 foknál rátettem a H110-es tetejére egy 12 centis ventit, hogy húzza a hőt, akkor sikerült 74 fokra hűteni, tehát 10 fokot visszavettem sikeresen, de ez akkor is magas 100% terhelésnél. Viszont nincs BSOD, megerőltető renderelésnél. Fesz emelés előtt sajnos, ahogy elindult a render, lefagyott a gép, és BSOD. 1,345-nél is.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2552) 04ahgy válasza BlackSoft (#2551) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én 95 fokig szoktam engedni a CPU-im, vagy amelyiknél a RealTemp 90 fokot jelez T(jmax) értéknek, ott 80 fokig, szóval nem mondanám magasnak a 75 fokot.

Ha terhelés alatt nem le, hanem fel viszi az LLC, akkor még mindig magasra van belőve, még egy fokozattal visszább vehető. A terhelés alatti stabilan tartott feszültség a kívánatos, esetleg csekély (0,02-0,05V) csökkenés elfogadható.

Egyébként az a 3970X elég magas szivárgású (az azt jelenti, hogy kis feszemeléssel is nagyot ugrik a fogyasztása), de ez minden tuningos CPU-nál így szokott lenni. Habár nálam is, és az énelőttem levő tulajnál is Mo-Ra 2 hűtötte. Az enyémen pontosan 18 ventilátor van. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2553) KAMELOT válasza BlackSoft (#2547) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt értem! Akkor milyen feszeket kéne belőnöm? Mert vna ott offsett-ól kezdve minden kutyafüle.
37x 125 1,35V lefagyott bootolás közben.
Ezeket hogyan állítsam be?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2554) KAMELOT


KAMELOT
titán

Időközben a biosban beállítottam olyan profilt, hogy 4,6Ghz, de ott 1,42V átállítottam 1,37V-ra.
Be is jött a win utána nyomtan neki LINX progit és ezeket az értékeket kaptam.
CPU package 98 fok
CPU cores 91-96 fok
Aztán leállítottam. Ezzel a hűtővel nem elhet tuningolni. Majd visszatérek ha lesz rajta víz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2556) KAMELOT válasza Tirexi (#2555) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod aztán kitudja miket állított ez be magánaka profilban!? Azért kértem segítséget 1-el feljebb, hogy a képen látható dolgokat mennyire állítsam be!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2557) BlackSoft válasza 04ahgy (#2552) üzenetére


BlackSoft
addikt

Értem. Én legjobban azért paráztam, mert 85 fokra van beállítva a vészleállítás a BIOS-ban :D 84-nél ezért gyorsan betettem egy ventit, mielőtt lőttek volna a rendernek :DDD

1,360-at ír az AIDA64, és 1,368-ra szokta az LLC felvinni. Az már nem sok szerintem. +0,008V...

Ha lesz majd rendes vizem, akkor nem lesznek a hővel gondok. Csak úgy alapból nem szeretem, ha valami a gépemben 100fok körül megy, még akkor sem, ha nem árt neki.

(#2553) KAMELOT: Na jó, azért az túlzás, hogy mindent be kell állítani.
Viszont sok mindent nem hagyunk auto-n...

LLC-t kapásból kapcsold be, adj neki valami közepes értéket. CPU fesz lehet kicsit magas, vegyél vissza.
Mennyik a VTT-k, VCCSA? Azokat is be kellene lőni...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2562) Asbee válasza Tirexi (#2561) üzenetére


Asbee
veterán

Trollkodni lehet youtubeon is. Legalább a képet nézted volna meg. Szerinted működőképes maradt az a proci? :U Megcsinálni sok mindent meg lehet...

(#2556) KAMELOT: Offset mode-ban tuningolj. Ott az adott órajelhez lesz egy feszültség érték, amit csökkenteni növelni tudsz. Szépen kis lépésekben LLC állítással tesztelgesd.

[ Szerkesztve ]

(#2568) Tirexi válasza BlackSoft (#2567) üzenetére


Tirexi
addikt

Ezt én is tudom láttam a táblázatot, de itt az is kérdés lesz, hogy mivel hűtöd le ha minimum 4.6Ghz a cél. A 6 mag még oké H100i megbirkózik vele.
Azért 8 magot venni, hogy utána meg a hűtésével szenvedjek?

Meg a 8 mag Blekk. Hova kö neked a nyóc mag? :D
Mit csinálsz te a szabadidődben hogy nyóc mag kö? :D
Valami titkos Nasa szervezet tag vagy aki bolygó képeket renderel éjjel nappal mi? :D
Mert hát ugye senki nem tudja miért kell neked 6 vagy több meg meg Titan SLI.
Számítási sebesség kell erre már rájöttünk de hogy miért.. Azt nem tudjuk. :D

Na de majd a teszteken úgy is látni, hogy a 8 mag mennyivel melegszik jobban mint a 6.

[ Szerkesztve ]

(#2569) 04ahgy válasza Tirexi (#2559) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1 - Nincs értelme kupaktalanítani, mert forrasztott.
2 - Jó eséllyel károsodik kupaktalanításkor.
3 - Kupaktalanításhoz hevíteni kell, hogy a forraszanyag megolvadjon.
4 - Ennyi erővel kupaktalanítható a Gulftown is...

HGyu

---

Előzményt kiszedtem: Fórumtárs felvetett egy megoldást amivel a proci tönkretételén kívül mást nem lehet elérni (jobb esetben csak picit melegebb lesz korábbi tapasztalatok alapján, rosszabb esetben tönkremegy). Mivel kevésbé hozzáértőknek a stílus miatt ez nem feltétlenül volt evidens, így az előzményeket törültem, ez a hozzászólás itt viszont marad a félreértések elkerülése miatt.

[ Módosította: proci985 ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2572) Syz válasza 04ahgy (#2569) üzenetére


Syz
senior tag

Írtad nemrég hogy az LLC-t nem szabad Extreme-n hagyni,most vettem észre hogy a Digi+ Power Control fül alatt 3 helyen is Extreme van beállítva nálam,az LLC természetesen nem,az jelenleg Mediumon van.Érdemes megváltoztatni azokat az Extreme beállításokat Optimized-ra?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#2573) BlackSoft válasza Syz (#2572) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem, ha nincs problémád vele, akkor ne babrálj feleslegesen semmit. Pont az a lényeg, hogy stabil legyen, akkor kell állítgatni, ha valami nem megy rendesen.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2574) #35434496


#35434496
törölt tag

Nekem ezt sikerült ma összehoznom. (ln2 -145fok)

(#2575) BlackSoft válasza #35434496 (#2574) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szép :D 100-as BCLK-val is menne az 5,7ghz körüli érték?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2576) #35434496 válasza BlackSoft (#2575) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem.

(#2577) BlackSoft válasza #35434496 (#2576) üzenetére


BlackSoft
addikt

Úgy mennyi volt a határ? Ennyivel jobbak (tuningban, ln2) a SB-E-k?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2578) #35434496 válasza BlackSoft (#2577) üzenetére


#35434496
törölt tag

Van akinek megy a 4930k procija 58-60x100-on ez a példány nem bírta. Max 55x100 volt amit ki bírtam préselni belőle.

(#2579) fatal1ty1984 válasza BlackSoft (#2577) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

Nekem vizzel a 3820 5.3ghz

(#2580) BlackSoft válasza fatal1ty1984 (#2579) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az 3xxx SB-E... Ott minden proci jobban megy. Nekem a 3930K-m 5ghz-et vitte 1.335V-al is simán, a mostani 70X-emet még annyira nem próbálgattam 5ghz-en, mert kevés hozzá a hűtésem...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2581) KAMELOT


KAMELOT
titán

Igaz nem ide tartozik, de aki váltani fog annak tuti megéri majd! 5820K 6/12 proci csak 390eu!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2582) BlackSoft válasza KAMELOT (#2581) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szvsz érdemi előrelépés csak az 5960X lesz. Nekem az van tervben egy R5E lappal :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2583) KAMELOT válasza BlackSoft (#2582) üzenetére


KAMELOT
titán

Neked igen! Én most nem tervezek váltást. Elég ami van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2584) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

úgy néz ki így én is csatlakozok a topikhoz egy i7-3820 / X79-UP4 komboval igy az utolso leárazasokkal. remélem holnapra itt lesz:).

alap kérdés: légen mi várható? egy Thermalright IFX14em van (tudásban kb Silver Arrow körül), q6600al 180Wot még egész kellemesen meghűtött, de jellemzően inkább a halk működés a fontos, OC a néha hazahozott munka miatt nem feltétlenül pálya (jelenlegi I5 már nem volt húzva). egyelőre vadászom hozzá (Venomous BTKm van, tehát csak 1366ot tud) a socket2011 átalakítót, de ahogy kinéz lehet új fog kelleni. áthidaló megoldást nem tudom, hogy tudok-e szerezni, az átalakítóig meg venni egy gyári coolert kicsit drága lenne. átalakító jelenleg nincs az országban, szomszéd országból jövő péntekre talán megjönne, de lehet csúszna jövő hétre.

alternatíva az EK L120: az Archon SB-E sehol nem kapható és nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán elfér (170mm karcolná a zajcsillapítást a CM Cosmosban), egyébként meg a normális léghűtők az EKnál azért annyival nem olcsóbbak. plusz az EKra rá tudok tolni egy dupla 280ast még a ház tetejébe. plusz a duplatornyosokkal és nagy bordákkal az a baj, hogy nagyon megfogják a légáramlást a házban leszabályozott ventikkel, ami multiGPUnál nem feltétlenül előny.

talán egy 212 evo is elég lenne occsó megoldásnak, maga a borda nem rossz, minőségi ventim meg van elég. nézegettem a D5 + raystorm kombókat is, de az már drága, és az EK pumpára is azt mondják a topikjába, hogy oké. figyelembe véve, hogy a lap úgy néz ki 7 fázisos én meg most pár évig el szeretnék a konfiggal lenni, ezért az a pár fok amivel a D5 jobb nem tűnik számottevőnek.

aztán: látszik pár esetben 8x8gb ram problémás volt: 8x4ről van valakinek tapasztalata?

még valami, trükkök, tippek, tanácsok?

KAMELOT: az a baj, hogy az 5820 kb egy árban van / picit olcsóbb a 4930nál. amivel olcsóbb a proci, annyival drágábbak a memóriák. azt néztem, hogy a nekem abszolút minimál 16giga rammal kb 250ból jött volna ki, míg a ddr3mas memeket megtartva a 3820 megállt 120ból. utóbbi kb egy 4790k + belépő z97 árszintje. 4930 kb 200 lett volna.

tetejében csak 28pciE (nem hivatalosan az SB-E is tud pciE3.0át szóval ez nem számít), az óraejeli annyira nem magasak, szóval én abban se voltam biztos, hogy a 4930hoz képest megéri. az egyetlen előny talán az, hogy lapoknál nem megy el csomó idő találni olyat, ami még kapható, megfelelő árban van és van rajta elég sata3 port.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2585) 04ahgy válasza proci985 (#2584) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha a hűtőd felmegy 1366-ra, akkor csak 4db M4-es csavar kell, és felmegy a 2011-re is. :) A VRM hűtésére figyelj. Más buktató nincs, az UP4 nagyon kezes lap!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2586) proci985 válasza 04ahgy (#2585) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Köszi, jó látni, hogy még van élet a topikban:).

M4et megnézem, köszönöm a tippet :R Buktató még egy van, avagy egyáltalán elfér-e a hűtő, amiben egyáltalán nem vagyok biztos.

VRM fölött van szinte közvetlenül egy 140es házventi, talán az elég lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2587) 04ahgy válasza proci985 (#2586) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1366-on nagyobb a sűrűség a foglalat körül, mint 2011-en. Szerintem elfér, a hűtőd lefogatója meg istenes, azt felszereled, és kész, fenn a hűtő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2588) proci985 válasza 04ahgy (#2587) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a felso pciEtol tartok. pullpullban mondjuk talan menni fog (tehat alulrol szivo / szivo beallitasokkal), viszont ha lesz kb 5mili hely a GPU nyak es a proci kozott az nem biztos, hogy eleg.

elvileg holnapra itt is van (penteken feladtak), aztan akkor okosabb leszek:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2589) KAMELOT válasza proci985 (#2584) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja a DDR4 memók tényleg durva áron lesznek. Talán jobban jösz ki ha 4930K veszel használtan lappal együtt. Én is használtan vettem. Egész váltás 50K-ba került nekem! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2590) proci985 válasza KAMELOT (#2589) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a, itt lakok videken kulfoldon, szoval necces a hasznalt:). de szerintem teljesen jo lesz a 3820 is, alapvetoen 4+4 threadnek elegnek kene lennie az orajele meg egesz magas.

amennyit meg megsporoltam a 3820on annyibol meg jon egy EK L120, aztan ha keves lesz, kap egy 280as radit meg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2591) _SPD_


_SPD_
tag

Sziasztok!

Aki váltani akar, majd lehet tudok segíteni... most ment ki amcsiba a haver és meg tudná venni dolláros áron+posta. Szóval nállam biztos lesz egy 5820K rendelés. Ha összejön szivesen segitek :)

(#2592) joshua7 válasza _SPD_ (#2591) üzenetére


joshua7
veterán

Mennyire jönne ki? Ez amúgy itt off, mert van külön Haswell-E topik. ;)

Semper Fi

(#2593) Asbee


Asbee
veterán

Nem tudjátok, mi lehet az oka, hogy nem tudok usb penről win-t telepíteni? Eddig mindig ment minden gépen, most egyszerűen nem bootol róla. A pendrive látszik de csak betöltődik a win. Kipróbáltam már minden beállítást biosban, többféle proggal csinálni, de semmi. Giga x79 up4, win 8.1-et tenném fel.

(#2594) _SPD_ válasza joshua7 (#2592) üzenetére


_SPD_
tag

Hát majd az ebay.com-os árak + a hazaküldés. Nemtom mennyi lehet a postája, de sztm 20$-nál nem több.

(#2595) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Csatlakoztam a csapathoz én is egy I7 3930K -val. :B 4670K -ról váltottam.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2596) lotTóni válasza FrozenThrone (#2595) üzenetére


lotTóni
tag

Gratula hozzá! :C
Mik az első tapasztalatok a 4670K után?

....two beer or not to be....

(#2597) FrozenThrone válasza lotTóni (#2596) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Hát azért más 4 magról, 12 szálra ugrani. :B Egyenlőre egy bosszantó dolog van, bekapcsoláskor kell vagy 30 másodperc a gépnek mire elkezd bootolni, onnantól pikk pakk feláll a rendszer, de nem tudom miért van ez az elején. Gigabyte X79-UD3 alaplap.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2598) 04ahgy válasza FrozenThrone (#2597) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Frissítettél BIOS-t? A nem használt összes SATA vezérlőt kapcsold ki. Intel SATA driverek ugye nincsenek telepítve? :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2599) FrozenThrone válasza 04ahgy (#2598) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Legfrissebb BIOS van rajta. Marvell sata vezérlőt kikapcsolom akkor. Driverek nincsenek telepítve, bár ez estembe irreleváns, mert boot megkezdése előtt pörög a semmibe kikapcsolt monitornál 30 másodpercig.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2600) proci985 válasza FrozenThrone (#2599) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, ez nalam UP4el is megvan, kicsit idegesito.

marvel vezerlo viszont nalam kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.