Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2101) akoska07 válasza WaterWawe (#2100) üzenetére


akoska07
nagyúr

Lehet lecserélem Patriot 4x4b 2133MHz 1.5V C9-re.
Ezt meg eladom.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2102) akoska07 válasza WaterWawe (#2100) üzenetére


akoska07
nagyúr

Így már meg vannak a ramok is :K
PV316G213C1QK
Quad Channel Viper 3 Black Mamba 2133/C9/1.5v

Kezd egy kicsit elegem lenni már ebből a gép cserélgetésből amugy.
Szeretném végre használni is a gépemet.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2103) WaterWawe válasza akoska07 (#2101) üzenetére


WaterWawe
őstag

Jó ötlet, készülj fel rá hogy sose fog 2133-mon menni ha húzod a procit. Sajnos a szorzóval való babrálást nem szeretik a 3820-ak de BCLK tuninggal tudják a dolgukat.

(#2104) akoska07 válasza WaterWawe (#2103) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor majd az időtítést tudom lejjebb tolni.
Viszont ,ha majd procit cserélek 6c/12t még jól jöhet ez a jófajta memó. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2105) WaterWawe válasza akoska07 (#2104) üzenetére


WaterWawe
őstag

Akkor sem fogsz profitálni memória órajelből.

(#2106) #35434496 válasza WaterWawe (#2103) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ezt nem igazán értem? Miért ne menne? Nekem viszi 4.5GHz-re húzott procival is a 2400MHz-t.

[ Szerkesztve ]

(#2107) WaterWawe válasza #35434496 (#2106) üzenetére


WaterWawe
őstag

De te procid K-s, vagyis szorzó emelésével tudod húzni, ramtóp függetlenül. A 3820-nál mivel BCLK-t babrálod ezért ott a memóriád órajele is növekszik, szóval vissza kell vegyed.

(#2108) akoska07 válasza WaterWawe (#2107) üzenetére


akoska07
nagyúr

Láttam egy csomó 3820-at amit 43x szorzóval hajtottak.
Akkor az hogy van ?

Remélem este már kiderül.
A proci már itt van az alaplap várat magára,ma jönni kellene.
H100 jön ma.
4x4Gb Patriot is jönnie kell ma.
Elvileg este már össze tudom dobni a gépet.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2109) BlackSoft válasza akoska07 (#2108) üzenetére


BlackSoft
addikt

Majd ha meg lesz minden, és össze lesz rakva, akkor egy képet szeretnék róla :DD Jöhet ide is ebbe a topicba :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2110) akoska07 válasza BlackSoft (#2109) üzenetére


akoska07
nagyúr

Meg melozok,de nem erkezett csak 2 csomag. Nem tudom meg mi van benne. Ha az egyik az alaplap az mar jo. Mondjuk hutes is kell ra. Annak is ide kell erni. Ram jo lesz amig a masik megjon.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2111) akoska07 válasza akoska07 (#2110) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát csak a Corsair H100 és az sli hid jött. Alaplap nincs sajna. Remélem holnap ide ér.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2112) MiklosSaS válasza akoska07 (#2111) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szia ! Gratula a donteshez ! Melyik cegtol vasaroltad ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2113) akoska07


akoska07
nagyúr

Megérkezett az alaplap is.
Már csak a memóriára várok,lehet ma még összerakom 2x4Gb memóval.
Az a baj reggel mennem kell dolgozni (én hülye bevállaltam).
Amugy ma kaptam e-mail-t,hogy postázták a ramokat,hát nagyon f@sza,még jó hogy 2 napja megvettem. Igaz nagyon jó áron,igy érdemes rá várni,de akkoris,a mai világban ilyet...

Addigis egy kis összkép,memók nélkül :))
Sz@r a fény ugyhogy rögtönzött kép.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2114) MiklosSaS válasza akoska07 (#2113) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Milyen cpu ? Miert H100 es nem H100i ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2115) akoska07 válasza MiklosSaS (#2114) üzenetére


akoska07
nagyúr

3820

Miért kell H100i ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2116) Csavez™ válasza akoska07 (#2113) üzenetére


Csavez™
veterán

Mivel fogod hűteni azokat a karikat???

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2117) laca000


laca000
őstag

Sziasztok!

Vettem itt, prohardveren egy 3930k-t.

Beletettem az MSI-X79A- GD65-ös lapomba, előzöleg egy 3820-as ment benne, hibátlanul, jól.
A problémám az, hogy a vásárolt 3930k-t ugyan látja a bios, viszont a bios-t alaphelyzetre állítva sem tudtam újrahúzni a Win 7 64bit-et, többször próbálkoztam, állandóan kékhalállal, még a telepítés megkezdése előtt lefagy, nem jutok vele semmire.

Bevittem egy szakszervízbe, ahol azt állítják, ha a 6 magból 4 le van tiltva, telepíthető a Win, viszont a magok bekapcsolásakor azonnal meghal az oprendszer, szintén kékhalállal.
Most átvittem egy másikba, hogy másik alaplapban próbálják ki.

Az eladó arról próbál megggyőzni, hogy "alapon" nem fog menni a processzor, a bios beállításokon kell babrálni: "Be kell állítani a feszt. a BCLK-t Ramokat időzítést és a megfelelő feszt."

De én ezt nem értem, és nem hiszem, miért kellene?
És mit?
Kizárt dolognak tartom, hogy egy "load setup defaults" után ne menjen a proci.
Bios frissítés már történt, a helyzet változatlan.
Ötletek?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2118) helkis válasza laca000 (#2117) üzenetére


helkis
addikt

milyen ram van mellette? ha 1333-as v 1600-os akkor alapon is mennie kell, ha nagyobb órajelű ramot próbálsz meghajtani vele, akkor az már tuningnak minősül és állítani kell a feszeket.. ha alapon nem megy akkor garis csere..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2119) laca000 válasza helkis (#2118) üzenetére


laca000
őstag

1600-as ramok, a bios default beállítások mellett 1333mhz-esnek írja..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2120) helkis válasza laca000 (#2119) üzenetére


helkis
addikt

és úgy sem megy? auto-n mennyi VTT-t kap a ram? ill. mennyi kell neki?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2121) laca000 válasza helkis (#2120) üzenetére


laca000
őstag

..most nem tudom megnézni, szervízben van, holnap mondanak valamit..
De akkor igazam van ugye?
Kizárt dolog, hogy default beállítások mellett, 1600-as ramokkal ne lehessen feltenni a win-t.
Telepítés közben állandóan "prevent damage error", kékhalállal áll le.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2122) helkis válasza laca000 (#2121) üzenetére


helkis
addikt

a win telepítő áll le, melyik verzió? mire telepíted, ssd-hdd mindegyik 100/100%? ide/ahci üzemmód? ill. milyen lap milyen sata csatornájára (sata2 v 3)?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2123) laca000 válasza helkis (#2122) üzenetére


laca000
őstag

Próbálva lett ssd-re, hdd-re.
De nem a win-el van itt a baj.
Szerintem nem is az alaplappal, nem is a bios-al.
Tökéletesen ment a rendszer i7 3820-al!
A 3930k-val van probléma, tegnap tettem bele, méghozzá elég nagy, azzal nem megy.
A win telepítő eljut (win7 64bit) a nyelv kiválasztásáig, utána nyomsz egy tovább-ot, és annyi, kékhalál.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2124) helkis válasza laca000 (#2123) üzenetére


helkis
addikt

ja értem, tehát akkor minden maradt csak a proci nem, hát akkor garis csere vagy kompatibilítási hiba (lehet másik lapban meg megy gond nélkül) bár ez téged nem vigasztal, gariztasd le, vagy kérd vissza az árát szvsz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2125) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Volna egy laikus kerdesem. A 2011-ben lehet tuningolni a bclk-bol is? En az enyemet csak a szorzobol tuningoltam, es most szeretvem rabeszelni a haveromat egy 3820-ra (mivel az 50K az apron, a 4820K pedig 75-76K).

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2126) BlackSoft válasza MiklosSaS (#2125) üzenetére


BlackSoft
addikt

Persze hogy lehet, freestyée 3820-as procija 4,7-en ketyeg.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2127) MiklosSaS válasza BlackSoft (#2126) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tehat nem olyan mint az 1155/1150-es platformnal ? Ott ha tobbet adsz neki 103-nal akkor lehet magaval visszi a fel gepet.

Akkor kiprobalhatom en is mondjuk a 125 bclk + szorzoemelest ? Az en 4930K-on? Mire kell figyeljek ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2128) BlackSoft válasza MiklosSaS (#2127) üzenetére


BlackSoft
addikt

4930K esetében baromság felesleges szerintem BCLK-val szórakozni, mert tudod a végtelenségig emelni a szorzót. A 3820 az szorzózáras, ott nincs más választás. :N

Ha emeled a BCLK-t, akkor egyenesen arányosan emelni fogod a ram órajelét is, arra figyelj :DDD (Főleg mivel 2133-on mennek a ramjaid[ami felesleges] nehogy felszaladj vele 4ghz-re :U nem örülne neki :DDD)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2129) MiklosSaS válasza BlackSoft (#2128) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Koszonom a gyors valaszt, igen azt tudom hogy a ramokt visszi magaval (pont mint annak idejen a FSB), de masra ? Mondjuk a pci-e, vagy s-ata ?

A 3820 teljesen szorzozaras ? Soknak figyeltem hogy a szorzo az 40-en van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2130) joshua7 válasza MiklosSaS (#2129) üzenetére


joshua7
veterán

Természetesen nem szorzózáras teljesen. 43-as a maximum szorzó.

Semper Fi

(#2131) WaterWawe válasza MiklosSaS (#2129) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem 39-es szorzó felett el se indul a gép, pörögnek a ventik, de semmi kép, biosig sem jut el.
Ezért inkább hagytam alapon a szorzót és 127.5-re a BCLK-t. A Ramok meg 2032MHz-en mennek 1866 helyett, CL11-ben. A PCI-E frekvenci az alapból ki van fixálva, vagyis nekem nem problémázik a VGA 127-es BCLK mellett.

(#2132) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Ha már ennyire blck-ba mentetek bele, lenne egy érdekes kérdésem, megállapításom:
Nekem van egy Xeon E5 2690 es procim és egy Asrock Fatal1ty X79 Professional alaplapom. Ezzel a kombinációval nem tudok bclk strap-et beállítani. Költői kérdés: Más lapban vajon menne-e? ( Fórumok alapján nem.)
Ha menne, akkor asszem azonnal lapot cserélnék, de a történet itt nem zárult le, mert itt egy link:http://prohardver.hu/hir/evga_geforce_gtx_780_ti_classified_kingpin.html
Öeöúá ez egy Xeon E5 1660 v2 és ott a 125 mhz-s bclk... what the hell?
Második kérdés: Ezek szerint v2 prociknál megy a strap (Valaki nem akarja megvenni a mostani procimat? ;] ) vagy csak jó alaplapja van?

Jó szórakozást mindenkinek, várom az ötleteket. :D

[ Szerkesztve ]

(#2133) WaterWawe válasza PPatrik (#2132) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát az X79 Fatal1ty Professional egy elég jóféle alaplap szóval annak vinnie kéne a BLCK-s tuningot. Szerintem sem oldaná meg a lap csere. Esetleg BIOS frissítés?

(#2134) PPatrik válasza WaterWawe (#2133) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Az látod lehet segítene, mert gyárilag rajta van a 2.20-as bios, de már van 2.90-es is. 2.60-tól támogatja az IB-E procikat. Bár nekem egy nagy bajom van ezzel a lappal.: NH-D14 mellett nem lehet berakni semmit se a felső pci-e x16-os foglalatba. Legalábbis nem kockáztatnám meg. És normális vízre nincs pénzem ( najó ha nagyon kéne akkor lenne, de akkor már inkább veszek annyiból még egy videokarit. ), játékvízzel meg hagyjon mindenki békén. :P

[ Szerkesztve ]

(#2135) WaterWawe válasza PPatrik (#2134) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát pedig Be kellene férnie, a Rampage IV Extreme-en ugyan azok a távolságok és oda is gond nélkül bement a felső slotba a kártya NH-D14 mellé, annyi hogy azt a kis fehér pöcköt nem tudod felhajtani.

(#2136) PPatrik válasza WaterWawe (#2135) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Mondasz valamit... Hogy raktad fel az nh-d14-et? Normálisan vagy 90 fokkal elfordítva?
A ventiket mivel rögzítetted? ( Mert a gyári rögzítő biztos hogy belóg a felső pci-e x16 fölé, azt nekem ne mondja senki sem hogy nem. :D )

(#2137) lotTóni válasza PPatrik (#2136) üzenetére


lotTóni
tag

Használható az első pci-e foglalat a Noctua alatt.Lásd nálam is működik.Mivel játékvízre majdhogynem ráver az a kilós Ytong,így nem is kérdés miért választottam.A ventirögzítő épphogy bezavar,de nem túlzottan.Attól bőven elvan a vga. :K

....two beer or not to be....

(#2138) fatal1ty1984 válasza MiklosSaS (#2129) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

44ig tudod pontosan a szorzot emelni 380-nál.az enyém 125-s blck-val +szorzo emeléssel 5.28-ig stabil tovább már vizzel nemtudom hüteni.egy 5.4-es validot kitudtam csikarni belöle de mire elmentettem a képet megis állt a windows :) ház csere lesz jövö héten ésha megtalálom a lomok között a nitron blokkot akkor lehet feltotlom rá megint és megnézem száraz jéggel mit bir :DDD

(#2139) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! X58A + I7-950 platfromról váltok X79-re. Talán holnap hozom haza az Asus X79-DELUXE lapot és az I7-4820K CPU-t, 4x4GB társaságában.
Ha az új gép beüzemelésén túl leszek, jó helyen járok az I7-4820K processzorral kapcsolatos kérdéseimmel?

Nyilván el fog telni egy kis idő, mire a számomra új UFI BIOS-t kiismerem, de ezután szeretném kicsit meghúzni a processzort.
Erről a platformról nincs valami tuning útmutató pl. ennek mintájára?
Elnézést, most nem tudok utánanézni (googlizni, itt keresni) semminek, mert egy haldokló XP-s laptopról írok úgy, hogy 1 egység hasznos munka után 4-199 egység homokóra (program nem válaszol várakozás) következik... Bocsánat!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2140) fatal1ty1984 válasza VGYke (#2139) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

legelsönek örülj ha egyáltalán elfog indulni azza a procival.valoszinü,hogy biost kell frissitened elsönek

(#2141) MiklosSaS válasza fatal1ty1984 (#2140) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azok a lapok mar ivy-s bios-al jonnek, a P9X79-Deluxe az Sandy, az X79-Deluxe meg mar ivy-s.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2142) WaterWawe válasza VGYke (#2139) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, a topic neve SB-E 3xxx és IV-E 4xxx.

(#2143) fatal1ty1984 válasza MiklosSaS (#2141) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

szerinted,de ugylegyen,tegnap kellett egy giga x79s-up5-t frissitenem mert régi bioszos volt.

(#2144) MiklosSaS válasza fatal1ty1984 (#2143) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Amikor en alaplap utan neztem mindenki azt mondta hogy nem kell. Aztan az egyik haver meg is ersositette hogy nem kell, mivel neki siman belement a 4820K.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2145) fatal1ty1984 válasza MiklosSaS (#2144) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

szerencséjük volt,vagy frissitve voltak.ennek a giga lapnak tavalyi bios-a volt,helkis rampage iv extreme lapján is a legrégebbi volt még.

(#2146) MiklosSaS válasza fatal1ty1984 (#2145) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen mert azok a lapok (rampage, giga) az ivy elott jelentek meg, de az Asus X79-Deluxe az ivy-E utan jelent meg, az Asus P9X79-Deluxe (meg persze a rampage is) pedig meg a sandy-E idejen

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2147) Jmedve válasza fatal1ty1984 (#2143) üzenetére


Jmedve
tag

Igen, a Fiamé volt az a Giga lap. A boltban ahol vettük, 6 hétig semmit sem tudtak kezdeni azzal hogy az alaplap egyszerűen nem indult el az i7 4820K procival. Nem tudom eléggé megköszönni, hogy ismeretlenül is segítséget nyújtottál! Minden tiszteletem a Tiéd!

[ Szerkesztve ]

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#2148) VGYke válasza MiklosSaS (#2146) üzenetére


VGYke
addikt

Csak hogy eldöntsük kell vagy nem kell a BIOS frissítés: X79-es alaplap érkezett az Ivy Bridge-E tiszteletére...
Ma viszem haza összerakva a cuccot, természetesen eddig nem kellett a frissítés. De jó az ha a legfrisebb BIOS van rajta, így persze hogy BIOS frissítéssel indítok, feltéve hogy ha rájövök, hogyan kell...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2149) fatal1ty1984 válasza VGYke (#2148) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

az jo ha az uj biossal jön ki mert ha nem akkor szerezned kell egy 3820-ast

(#2150) helkis válasza fatal1ty1984 (#2149) üzenetére


helkis
addikt

vagy egy másik biost! utólag is köszi! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.