Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3151) dime27


dime27
őstag

Foxconn Quantumian1 board test ON! :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3152) totya1980 válasza dime27 (#3151) üzenetére


totya1980
tag

Szia.Milyen az az alaplap?Egyszer szemeztem vele. ;)

(#3153) dime27 válasza totya1980 (#3152) üzenetére


dime27
őstag

Idáig tetszik a vrm közel sem olyan meleg kézre mint Asrocknál (max ilyen kézmeleg) viszont eddig amit használtam aida-t sajnos nem irja ki hogy mennyi sőt az érzékelő fülre kattintva semmit se ir ki ezt mondjuk nem vágom h miért....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3154) totya1980 válasza dime27 (#3153) üzenetére


totya1980
tag

Nekem az asus p9x79 se írja ki.Csak az asrock x79 extreme4 írta ki idáig.Gondolom nincs szenzor vagy nem tudom.Én se tudom monitorozni.Ettől függetlenül hűtöm.Tuning?

[ Szerkesztve ]

(#3155) dime27 válasza totya1980 (#3154) üzenetére


dime27
őstag

Még azzal nem próbálkoztam max 4.2-ig rántom meg azt bírnia kell ha lesz időm estefele kipróbálom itt úgyis megírom majd!Azt furcsálom h érzékelő fülnél semmi sem jelenik meg aidaban azért procihőfok meg gpu ilyeneknek meg kellene jelennie nem?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3156) totya1980 válasza dime27 (#3155) üzenetére


totya1980
tag

Nekem így van.

(#3159) rup1u5


rup1u5
Topikgazda

Közben én is utána mentem a VRM1 hőmérsékletével kapcsolatos elképzelésemnek. Vagyis annak, hogy az alaplap hátulját kellene hűteni. Vettem egy 12-es Scythe slim házventit és vágtam egy hozzá passzoló lyukat a CM690 alaplap tálcáján.

Szerencsétlen ház már rommá van vagdosva. :DDD

A műanyag burkolaton is vágtam helyet a radiátornak meg a ventiknek.

Egész pofás lett. A két pull venti tetejére teszek még két rácsot és kész.
Sajnos miután az egész project végére értem bebizonyosodott, hogy tévedtem. Nem igazán hozott észrevehető javulást a hátulra beapplikált 12-es scythe venti. :( Tehát nem ott kell hűteni és valóban a kis fekete borda alatt található a VRM1 és VRM2 is. A 20 fok körüli hőmérséklet különbség továbbra is meg van terhelés alatt. Idle-ben ez lecsökken pár foknyira. Ezért aztán fogtam egy 8centis ventit és kábelkötegelővel felfogattam a ház tetejére. Nagyon jól sikerült! Pont a borda fölött van, fél centire stabilan.

Leszabályoztam 5500rpm-ről 2200-ra így hangja sincs. A oldallapi 12-essel kombinálva már egész jó.
Így 10-15 fokot esett végre játék alatt a VRM1 is de stress test alatt továbbra is eléri a 90-et.
Azt hiszem kénytelen leszek legyártatni egy robusztusabb bordát a VRM-re amire akár venti is fogatható.
Jelenleg így néznek ki a hőfokok miközben GTA 5 fut.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3160) totya1980 válasza rup1u5 (#3159) üzenetére


totya1980
tag

Én is úgy látom hogy vagy egy nagyobb vörösréz borda kisebb ventivel ami rá van szerelve vagy egy vízhűtő blokk a megoldás.

(#3161) dime27 válasza totya1980 (#3154) üzenetére


dime27
őstag

Mai nap kezdtem összebarátkozni a lappal ill kitapasztalni, elsőre nagyon fura az Asrockhoz képest viszont sokkal de sokkal hűvösebb a bordára simán rá tudom tenni a kezem még terhelés alatt is! Ma estére 4.4ghz-ig jutottam el még stabillá kell tennem és a cpu feszt is finomítani kell de jó mókának fog tűnni! Volt régebben Bloodrage lapom ezek olyanok mint a versenylovak, rá kell hosszú munkával jönni h hogyan törhetők be aztán száguldanak :D :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3162) rup1u5 válasza dime27 (#3161) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Pofás kis lap. :)
AIDA nem ír VRM hőfokokat? Arra odafigyelnék, mert nagyon hasonló a VRM borda ahhoz ami az Asrock-on van. Nekem ez nagyon tetszik az Asrocknál, hogy írja a VRM-eket is.

(#3160) totya1980:
Létezik vízhűtő blokk az Asrock X79 extreme4 VRM részére? Keresgélek neten de nem találok semmit. Nem fogok épített vízre kiönteni egy raklapnyi pénzt de a méretek jól jönnének. Sajnos nem jutott eszembe mikor a 12 cm-es lyukat vágtam az alaplap tálcán, hogy fúrjak kettőt a VRM borda csavarjai alá is. :( Milyen jól jött volna ha most le tudnám venni anélkül, hogy újra szét kéne bontani az egész konfigot. Pedig valószínűleg az lesz. Most már nem nyugszom amíg 75 fok alá nem szorítom a legdurvább burn test alatt. Elviszem a VRM bordát ékszerész barátomhoz aki mintát vesz róla, esetleg megtoldja a hátsó részét magasabbra, hogy ráférjen egy 80-as venti és leönteti rézből. (vagy ha nagyon elborul az agyam leöntetem ezüstből) :DDD Néztem, hátha találok egy döglött extreme4-et ebay-en amit megvehetek csak a borda miatt de semmi. Amíg ez nincs megoldva addig nem állok neki komolyabb tuningnak. Márpedig úgy néz ki szeretne szaladni a kis 1650. 4.6-on gond nélkül tesztelgettem, csak némi finomhangolást igényelne. 4.8-at is néztem de ott rögtön összeroskadt a win. Van egy olyan érzésem, hogy meg lenne ezzel akár egy 5.0 is csak bírjam hűteni a VRM-eket.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3163) dime27 válasza rup1u5 (#3162) üzenetére


dime27
őstag

Sajna sem a vrmeket sem az alaplap hőmérsékletét nem tudom AIDA-val monitorozni sőtt ugy látom load line calibráció sincs esetlef vmi más monitorozó programot ismertek amivel tudnám?!HWINFO meg ilyen standardokon kívül?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3164) totya1980 válasza rup1u5 (#3162) üzenetére


totya1980
tag

Hali.Nem nagyon van rá csak a komolyabb alaplapokhoz.De most néztem a merlinhardver oldalán van egy blokk:ASUS Sabertooth X79 Mosfet.Ránézésre jó lenne az asus-hoz.De le kéne mérnem ami ma meg történik.Én se akarok sok pénzt költeni csak cm eisbergem van és két csati meg némi csövet kéne vennem na meg persze a blokkot ami 5ropi.Amúgy vízhűtő fórumokon kérdeztem az asrockot meg az asus-t is de azt írták hogy nincs hozzá.Vagy valami esztergályost kéne keríteni akinek marógépe is van.Vörösrézből csináltatni valami szép nagy bordát.Biztos hogy meg lehet csinálni.De én még monitorozni se tudom.

(#3165) dime27


dime27
őstag

Mennyi a max fesz ami adható egy 3930k-nak 24/7-be?! 1.35V még belefér?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3166) totya1980 válasza dime27 (#3165) üzenetére


totya1980
tag

Hali.Szerintem simán.Jó hűtéssel elmehetsz 1.4v-ig.De olvasgass vissza.

(#3167) lotTóni válasza dime27 (#3165) üzenetére


lotTóni
tag

Határeset.A magam részéről nem mentem 1.3V fölé sosem.Sokat bírnak ezek a procik,de a kisördög nem alszik.

....two beer or not to be....

(#3168) rup1u5 válasza dime27 (#3165) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Én ezt a leírást olvasgatom. A PDF guide-ot le is töltöttem. Ebben azt írják, hogy 1.5v-tól már degradálódhat a proci. Én is azt mondom, hogy 1.4 amit maximum adnék neki 24/7-re.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3169) totya1980 válasza rup1u5 (#3168) üzenetére


totya1980
tag

Érdekes kis anyag átfutom én is.12 órás prim95 teszt után jelenthető ki hogy stabil.

[ Szerkesztve ]

(#3170) dime27 válasza rup1u5 (#3168) üzenetére


dime27
őstag

Okés csak azért mert ebben a foxconn alaplapban teljesen más a tuning nem tud az ember megadni benne cpu feszt a lap maga adagolja még rá kell jöjjek h mi módon viszont tegnap este sikerült 4.8Ghzen is bebootoltatnom benne a windowst és lefuttatni pár tesztet akkor ilyen 1.371-1.39V-ot adott a cpunak! :B :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3171) rup1u5 válasza totya1980 (#3169) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Igen. Az a tuti. De én nem csinálnék olyat. Fél óra prime CPU-ra memóriákra és ha az stabil akkor játékok vagy programok amivel amúgy is használnád. Ha így nem fagy akkor én jónak tekintem..
Most kíváncsiságból prime-oltam kicsit és brutálisan terhel! Intel burn testhez képest +50W-al többet eszik a CPU és +40A-al több folyik át a VRM-eken azonos beállítások mellett.

210W CPU fogyasztás, 153A a VRM-en úgy hogy semmilyen feszültséget nem emeltem! :Y
Hétköznapi körülmények között a büdös életben soha nem fogja ennyire leterhelni semmi. Kicsit nem figyeltem oda 1-2 percig miután elindítottam és rögtön 81 fokon volt az egyik mag és 99-en a VRM. Ezt biztos nem hagynám 12 óráig így menni. Ha föltekerem csutkára a ventiket akkor bírná de 5 perc után fáj a fejem mert olyan hangja van mint egy szerverteremnek. Szerintem már az is sokat javítana a VRM hőfokon ha tiszta réz bordára cserélném ezt a feketére "festett" alu bordát.

Addig nem is állnék neki komolyabb tuningnak, meg még amúgy is tök hülye vagyok X79-hez. Először azt kéne kitanulnom. VTT és egyéb feszültségek....még azt sem tudom miért nem hajlandóak a 2400-as RAMjaim 1866 fölé menni. :U Fogalmam sincs mit kéne buherálni hozzá UEFI-ben. CPU feszültségének emelésén kívül máshoz nem értek itt :DDD

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3172) totya1980 válasza rup1u5 (#3171) üzenetére


totya1980
tag

Hát igen.Én is most akarok fizukor egy 360-as radiátort venni .mert ami van gyengusz.Ha 4.6-on járatom akkor prime95 alatt 88-89 fokos.Csak fél óráig nyúztam így prime95-el nem mertem tovább.A vrm borda így érintés alapján kb 85-90 fokos.Ha le tudnám vizezni a vrm-et akkor a cél 5Ghz lenne.Majd a héten megrendelem és ha van valami teszt akkor írok.Te pasztáztad a vrm borda alatt?Nem baj hogy nem azt a thermal pad-ot rakom vissza nem zár rövidre semmit?Hasonló mint a tied.Meg van kétoldalas hővezető ragasztóm még azt is ki lehetne próbálni.Csak nem tudom hogy mennyire fekszik fel rá a borda ha pasztázom.És én még ellenőrizni se tudom hogy hány fokos.

(#3173) rup1u5 válasza totya1980 (#3172) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Igen, pasztáztam. Csak előtte meggyőződtem róla, hogy thermal pad nélkül is érintkeznek a bordához. Conradban vettem még sima hővezető pasztát. Nem zár rövidre, nem fém alapú. De ezt a 20-30 fok különbséget VRM1 és VRM2 között még mindig nem értem. :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3174) totya1980 válasza rup1u5 (#3173) üzenetére


totya1980
tag

Azt tudom hogy nem vezet a a paszta legalábbis amit én használok.Tudom hogy van fém alapú de én artic mx2-est használok.Csak arra gondoltam hogy nem e lóg ki a síkból valami kütyü hogy rövidre zárjon és hogy a gpad nak nem e volt szigetelő funkciója.A vrm-re visszatérve lehet hogy más a teljesítménye a vrm1 és vrm2-nek.Úgy mint a videó kártyákon.Igaz ott nem egy borda alatt van a kettő.Holnap felhívom haveromat hogy a műhelybe tudnak e gyártani ilyen vörösréz bordát.Majd skiccelek egy műszaki rajzot róla igaz már elfelejtettem hogy kell.Én meg egyszerűen nem tudom 4.8Ghz-en stabillá tenni.Valami mást kéne állítgatnom.Ma kipróbáltam kinyitottam az ablakot.Kb 10fok volt a szobába.Adtam neki 1.5v-ot 48*100.Windows megy de a prime95 fél perc múlva behal.És nem a hőfokok miatt.A 4.6 az stabil.Úgyhogy vagy a procinak ez a vége vagy csak valamit kéne állítani ami a szemem előtt van.

[ Szerkesztve ]

(#3175) rup1u5 válasza totya1980 (#3174) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

4.6 szerintem tökéletes. Azt még kényelmesen be lehet lőni 24/7-re normális vcore-al.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3176) totya1980 válasza rup1u5 (#3175) üzenetére


totya1980
tag

Tudom de ez nàlam betegség.Raktam fel hirdetést hogy cserélném tuningos példànyra értékegyeztetéssel.Hàtha.

(#3177) dime27 válasza totya1980 (#3176) üzenetére


dime27
őstag

Szerintem is bőven jó a 4.6 ghz én most 4.4-nél tartok ebben az uj Foxconn lapban de a lap magának adagolja a feszt sajnos még nem jöttem rá h ebből hogyan lehetne faragni mert most 1.36V-ot ad neki de igy 90%-ék stabil elmult napokban igy használtam!A memóriákat próbáltam 2400-ra tenni de egyenlőre instabilitáshoz vezetett igy hagytam 2133-on cl9-ben őket igy is 60e-es irás olvasás másolás értékeket ad aida a 2400-al kb 5%-ot ha gyorsulna semmi értelme...Én ugy gondolom h tuningos proci helyett inkább meg kéne próbálni a saját procidat egy másik picit jobb alaplapban mert az enyém is köhögött Asrockban de ebben ha picit jobban vágnám ennek a lapnak a tuningját menne mint a barom illetve kellene hozzá egy 100e-es viz h le birjam hűteni mondjuk 4.8-on! :DDD :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3178) rup1u5 válasza dime27 (#3177) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem nagyon érte meg lecserélni az Asrock-ot erre a lapra ha ennyire kevés dolgot állíthatsz. Milyen egyéb beállításokat eszközöltél a ramokon?
Nekem most így néz ki.

2133-ig jó lenne legalább felmenni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3179) dime27 válasza rup1u5 (#3178) üzenetére


dime27
őstag

No ezaz hogy semmit se kellett állítanom csak betettem 2133-ra őket meg beállítottam azokra az értékekre amik a memóriámra rá voltak irva és már szaladtak is 2133mhzen.Nemrossz ez a lap öszességében és a borda sokkal hűvösebb mint az Asrockon lehet hűteni se fogom ha nem stressztesztelgetek éppen mert azokat a teszteket leszámitva nem hiszem h más anynira felmelegítené én speciel játszani se játszom a géppel majd megnézem h processorerőt igénylő dolgoknál pl videovágás, szerkesztés kódolás mennyir fog melegedni a borda! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3180) totya1980


totya1980
tag

Az alaplap progijával(AIsuite II) ezt hozta ki autómatán.Úgy hogy így marad nem szórakozok vele.Csak a feszen kellett állítani mert alapból keveset ad neki és akkor fagy.De így faxa.

[ Szerkesztve ]

(#3181) dime27 válasza totya1980 (#3180) üzenetére


dime27
őstag

Hát én ilyen autotuningos dolgokkal nem igazán tuningolnék sőt!Legtöbb forumban kimondottan ellenzik h igy tuningoljon az ember mert automatán a lap sok feszt adagol!Pl cpu fesszel én nem nagyon mennék 1.4V-tol feljebb...Nálam most 4.4Ghz 1.36V-al terhelve megvan 24/7-re sztem bőven elegendő :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3182) totya1980 válasza dime27 (#3181) üzenetére


totya1980
tag

Tudom csak kíváncsi voltam rá.De nekem gyengébb példányom lehet mert olyan feszen 4.4-et nem megy.Vagyis megy de anomáliák voltak.Igazából majd februárba tudok venni majd egy combos videokártyát mert akkor kapok végkielégítést.És 1-2 évig nem tudok majd rá költeni.Majd ott megnézem mit hoz a játékok alatt.Mert ha nem sok változás van jó nekem 4Ghz-en is.De a tapasztalat az hogy a játékok szeretik a magas órajelet.A magok számát nem annyira.De majd a dx12-nél kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#3183) dime27 válasza totya1980 (#3182) üzenetére


dime27
őstag

Szerintem 4 ghzen röhögve kihajt ez a cucc neked bármilyen SLI-is videokaris rendszert is! :K

No most 4.4-en egész délelőtt nyuztam XTU-val mind memóriára mind cpu-ra is futattam teszteket ill real benchel is lenyomattam 15kört ez memóriákra különösen jó de minden teszt lefutott rendben.Igaz multkor még Asrockban ugyanigy megcsináltam mindent 4.2-őn is aztán elinditottam egy teljeskörű viruskeresést MSE virusirtóval és kékhalál lett az eredmény az még hátravan! :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3184) rup1u5


rup1u5
Topikgazda

Na végre valami előrelépés! :C

CosmO_O kolléga említette, hogy nem nagyon bírják a magas szorzót és inkább 125-ös bclk-val kísérletezzek. És íme itt az eredmény. Ramok végre 2333-on, proci 4500-on. Vcore-on még próbálok majd csiszolni. 5 percnél többet primeolni nem tudok ezekkel a beállításokkal, mert VRM 104 fok és az egyik CPU mag is átlépte a 90-et. 10 perces intel burn test lefutott. Még nem vagyok biztos benne, hogy így stabil.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3185) dime27 válasza rup1u5 (#3184) üzenetére


dime27
őstag

Mennyi Vcoret kapott így?! Lehet este szórakozok én is magasabb bclkval hátha a lap kevesebb feszt adagol ugy a cpunak?! Kérdés h memóriáim mennek-e magasabb feszen 2300Mhz-nél...annyit kéne vinniük kérdés h mekkora Dram fesszel?! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3186) rup1u5 válasza dime27 (#3185) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

1.28-at de ahogy elindítottam GTA5-öt rögtön eldobta magát. Emeltem 1,32-re és így játszottam most majdnem egy órát aztán elszállt gtav.exe (legalább nem az egész rendszer). Most emeltem 1,33-ra és megmászom újra mount chiliad-ot. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3187) dime27 válasza rup1u5 (#3186) üzenetére


dime27
őstag

Én beállítottam 36x122.3-ra ez most 1.291-1.301 Vcorral ugy néz ki stabil a tegnapi 1.36-1.37Vcorehoz képest jobb! Sokkal jobbak a hőfokok ugy 5-6 fokkal minimum és még rá sem raktam a silver arrowt a lapra! :B :U :R

A memóriákat még egyenlőre visszaosztottam 1900Mhz környékén mennek ha az alapszorzójukat feljebb tolom egyel lehet már tul sok memófeszt kell majd nekik adnom az a gyanum és nem biztos h 24/7-re megéri! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3188) totya1980


totya1980
tag

Hogy ennyire ne legyen eladó alaplap.Egy darab sincs.Fehér holló.

(#3189) rup1u5 válasza dime27 (#3187) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Kiderült, hogy nem a CPU-val volt gond nálam. A memóriákat visszavettem 2000-re és megszűntek a fagyások. Holnap innen tesztelek tovább. CPU órajeleket nézek majd aztán megpróbálom szűkebbre venni a ram időzítéseket és faragni a vcoreból. Valszeg nem is kell ennyi fesz neki.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3190) dime27 válasza rup1u5 (#3189) üzenetére


dime27
őstag

Helyes!Tuningnál mindig is ez a jó irány hogy túlfeszelés nélkül mindig a lehető legkisebb feszültségekkel a legnagyobb órajelekre törekedjünk!Memóriaidőzítések szűkebbre vételével azért ne szaladj tul cl9 max, attól szűkebbre venni felesleges mert nem fog hozni jobb eredményt!Nézegess teszteket neten memóriáddal hogy azokban milyen időzítésekkel néztek tuningot! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3191) rup1u5 válasza dime27 (#3190) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Igen. cl9-re gondoltam én is. :K Arra kéne beállni. Jelenleg így hagytam autón.

Procin néztem most egy 4625MHz-et de fagyott a Win, 1.330v fölé meg nincs kedvem menni vele. Maradok inkább 4500-on és lejjebb viszem a feszt ameddig csak engedi. Most 1.315v-nál vagyok és megnézem mit szól. Remélem beenged a proci ezekkel a frekvenciákkal 1.3v alá. Az már egy kellemes 24/7-es beállítás lenne nekem amihez hozzá tudnám lőni a ramjaimat. Kipróbálom ezeket a ram időzítéseket.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3192) dime27 válasza rup1u5 (#3189) üzenetére


dime27
őstag

VTT feszt emeltél mikor a magasabb 2300 körüli mhz-en járatattad a memókat?! Próbáld meg ezt a feszt megemelni kb a vcore fesz szintjére tehát ha pl a vcore 1.33 volt akkor ezt is annyira!Max 1.4-et kaphat a VTT ha jol emlékszem!Ezekután teszteld akkor játékkal ill futtass vele jó sok realbench stress testet annak ki kéne hoznia ramhibát elég gyorsan!Próbáld ilyen időzítésen 11-11-11-28 2T ill trfc 128-ra ha igy hibát dob akkor ezt emelni 150-160 esetleg 180 magasságáig! Memóriafesz max 1.65V-ra tenni!Ha igy stabil esetleg későbbiekben visszábbvenni a memóriafeszt és ismét tesztelni egészen addig amig stabillá nem válik de azért némi fesztöbletet hagyj rajta nyári melegekben másképp viselkednek a hardverelemek a gépben hamarabb fáradnak főleg ha erős nyuzásnak vannak kitéve!Majd irj h mire jutottál most én is igy tesztelgetem a memóriáimat! :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3193) dime27


dime27
őstag

Lehet h kell memóriaidőzítéseken is lazítani mert realbenchel nyúztam vagy egy órát ott lefutott minden teszt de sima böngészőből való facebookozás meg kifagyasztotta a rendszert :(((

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3194) dime27


dime27
őstag

Talán ezzel már nem lesz vrm melegedési problémám :))

:K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3195) rup1u5 válasza dime27 (#3194) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Grat! :C
Ha abban van VRM sensor akkor majd tolhatnál ide eredményeket.
Én már nem tervezek lap cserét, mert a W10 már aktiválva van a jelenlegire.

Már nem emlékszem. Neked volt AsRock extreme4-ed?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3196) lotTóni válasza dime27 (#3194) üzenetére


lotTóni
tag

Gratula hozzá! :C

Azért kísérd figyelemmel a hőmérsékleteket. :K
Megkérdezhetem honnan/mennyiért szerváltad?Jöhet privibe...

....two beer or not to be....

(#3197) dime27 válasza rup1u5 (#3195) üzenetére


dime27
őstag

Köszi-köszi! :R

rup1u5:elméletileg nincs benne de ha elkezdem összedobni a rendszert két ünnep között majd lecsekkolom és megirom! :K Igen még megvan az AsRock is de sztem hamarosan eladó lesz!

Eredményeket úgyis rakok majd ide fel szerintem 4.5ghz röhögve meglesz! :B :U

lotTóni: itt vettem apróba :

[link]

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3198) ffodi válasza dime27 (#3194) üzenetére


ffodi
veterán

Szép darab. :D :C

2 évig ment benne 4,6 GHz-en egy 4930k, úgyhogy nem kell aggódni.

Ez a VRM hőmérsékletes mizéria szerintem kicsit túl van lihegve. Ha kompakt vized/épített vized van, vagyis nincs a közelben venti, akkor érdemes figyelni a VRM környékén a légáramlásra (mint ahogy ez tulajdonképp bármilyen konfignál elmondható), de egy normális léghűtésnél ez nem lehet probléma. (max egyes olcsóbb/ alacsonyabb kateg. lapnál, de ez nem az :) )

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3199) totya1980


totya1980
tag

BUÉK. mindenkinek.Lenne egy olyan kérdésem hogyha az asus p9x79-es lap 2650v2 meg 2650L v2-es procit támogat akkor menne benne egy 2650v1-es proci?Köszi a válaszokat előre is.

(#3200) dime27 válasza totya1980 (#3199) üzenetére


dime27
őstag

BUÉK oda is! Hamarosan összeáll a rendszer teljes mértékben és belekezdhetek a tuningba!Alapon ketyeg most egyenlőre de az új Formula lap max 26-27 fokos az előzőek jobb légszállítású házban anno 34-36 fokosak voltak szóval le a kalappal a lap hűtése előtt! :K :U :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.