Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3101) totya1980


totya1980
tag

Hát nekem ott nincs semmi.Melyik aida64?Vagy nekem nincs szenzor rajta vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#3102) dime27 válasza totya1980 (#3100) üzenetére


dime27
őstag

:R

Ez most félre csavart ventikkel méri kb 22 fokos szobában!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3103) totya1980 válasza dime27 (#3102) üzenetére


totya1980
tag

nincs ott.A biosom a leújabb.De ez asus lap.Majd megnézem öcsémnél mert neki asrock van.DE akkor se értem.

[ Szerkesztve ]

(#3104) dime27 válasza totya1980 (#3101) üzenetére


dime27
őstag

AIDA 64 Extreme 5.50.3600

lehet kell hozzá a legfrisebb BIOS is nem tudom.Nekem abbol a 3.70-es legutolsó volt fennt alapbol a lapon mikor megvettem! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3105) helkis válasza dime27 (#3097) üzenetére


helkis
addikt

esetleg ezek közül valami? [link]

rendszergazdaként futtatod?

(#3092) totya1980 - az XTU pont a prime95 alapjaira épült.. ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3106) rup1u5 válasza dime27 (#3102) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Köszi! Jó tudni! Figyelni fogom és össze is akarom majd hasonlítani hogy hogyan változik a VRM hőmérséklete terhelés alatt 4-ről, 6 magra váltás után.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3107) dime27 válasza helkis (#3105) üzenetére


dime27
őstag

Bekapcsoltam a rendszergazdaként való futtatást de ugyis ugyanaz lett az eredmény... :(((

Majd megnézem holnapi napon, amit linkeltél előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3108) korion válasza totya1980 (#3103) üzenetére


korion
senior tag

ami nálam volt Extreme 4 lap annak az üzemi hőfoka 60-70C volt,ha játszottam 75!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3109) totya1980 válasza korion (#3108) üzenetére


totya1980
tag

Majd kipróbálom.Csak az asus-on nem tudom monitorozni.Kb ez is annyi lehet.Mondjuk hűtve van.

(#3110) dime27 válasza helkis (#3105) üzenetére


dime27
őstag

No az 5.2-es verzió jó köszi a linket azzal simán lefutott a benchmark is! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3111) korion válasza totya1980 (#3109) üzenetére


korion
senior tag

hogy-hogy nem tudod?

AI Suite II mindent letudtam szabályozni(ha akartam) plusz annak is vannak szenzorai..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3112) totya1980 válasza korion (#3111) üzenetére


totya1980
tag

Na szóval.Megnéztem a tesó asrock extreme4-ét.Ott lehet monitorozni a vrm-et.Az asus p9x79-be nem tudom.Se az aida64 se az asus suite II nem látja.Úgyhogy vagy a biosba van elállítva valami vagy nincs sensor vagy rossz vagy csak béna vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3113) dime27


dime27
őstag

No 4.2Ghz stabil 1.2V cpu fesszel egész délután nyuztam igy a gépet csináltam csomó realbench kört is meg xtu stress test is volt egy óra :K Nagyjábol léggel ez nálam a vége amit még hűteni lehet, próbáltam feljebb is tornászni az órajelet de oda már sokkal több fesz kell ez számomra bőségesen elegendő így is!Legmelegebb maghőmérsékletem 70 fok volt leghidegebb meg 63 asszem :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3114) lotTóni válasza dime27 (#3113) üzenetére


lotTóni
tag

Azt azért tegyük hozzá,hogy nem 0-24-ben izzasztod a procit.Nyugodtan mehetsz még feljebb,és stresstest után játékokban (vagy amire használod ténylegesen a gépet) fogod tudni finomhangolni.
Nekem a 3930k aidában/ibtvel nyaggatva 1.28V-n egy Noctua NH-D14 alatt belenyalt a 72 fokba.Játék alatt sosem ment 62 fok fölé.
Tehát az alatt teszteld a gépet,amire használod.Nyilván a stabilitás ellenőrzése után.

....two beer or not to be....

(#3115) dime27 válasza lotTóni (#3114) üzenetére


dime27
őstag

Még finomitgatok rajta itt ott de most sikerült ugy beállitani h 4.2-ről mikor leveszi az órajelet IDLE-be tehát 1200mhz-re akkor a cpu feszt is levegye kb 0.784V így az alapfesz,jóféle ez a procikaaa :C

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3116) lotTóni válasza dime27 (#3115) üzenetére


lotTóni
tag

Az a lényeg,hogy örömöd leld benne.Gratula egyébként hozzá! :)

....two beer or not to be....

(#3117) dime27 válasza lotTóni (#3116) üzenetére


dime27
őstag

Köszi! :B :R Bár 2 héten belül megint mozgatni kell a rendszert mert uj kuckóba költöztetem :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3118) dime27


dime27
őstag

Vki vett már olyat észre hogy ha indít egy böngészőt és meg van nyitva kettőnél több ablak hirtelen elkezd emelkedni a vrm1 hőmérséklet aida64ben?! Erre lettem figyelmes eddig chrome és maxthon böngészőnél is :F :(

Ja és ilyenkor fixen tartja a procifeszt az alaplap 1.25V-on és 4200mhz-en speciel amig ki nem lövöm a böngészőt utánna visszaállt a mhz is 1200-ra ill a procifesz is 0.774V-ra...nem értem ez mitől lehet....

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3119) rup1u5


rup1u5
Topikgazda

Barátkoztam kicsit a tuningal és hát nagyon hülye vagyok még ehhez.
Kezdetnek Meg akartam nézni a VRM-ek hőmérsékletét egy szolid tuningal. Eléggé elkeseredtem mikor láttam hogy a VRM1 elszalad könnyedén 90 fokig stress test alatt.

Valaki meg tudná mondani, hogy pontosan melyik a VRM1 és a VRM2 a lapon? Tudnom kéne, hogy pontosan hova kéne tennem az extra ventit.
És akkor még be sem tettem a 6 magost.... :(

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3120) totya1980 válasza rup1u5 (#3119) üzenetére


totya1980
tag

Hali.egy órája nézem a google-t de nem találok semmi infót.Szerintem próbáld hűteni a bordát amelyik leljebb megy akkor tudod hogy melyik melyik.Ha lehetne rá venni vizes blokkot már egy kompakt hűtené.De nincs rá csak a nagyon komoly lapokra.De azon is gondolkozok hogy vörösrézből kéne egyet csináltatni hozzá amire normálisan rá lehet rakni egy ventit.Mondjuk most az asus-t használom de amikor nyúztam az asrockot 4.6-on küldtem a 3930k-t 1.45v-on.És akkor még nem is figyeltem hogy milyen meleg.Aztán kezdtem el hűteni hogy figyelmeztettetek.De nem reccsent meg.De az asus is forró tuningnál mint az állat pedig hűtöm rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3121) dime27


dime27
őstag

Hát igen elkél a hűtés én a procifoglalat felettit hűtöm egy 12essel ideiglenesen aztán majd uj kuckomba megnézem h elkell-e még...vhol olvastam h egy csávó 4.6-on linxelgetett ezzel a lappal 7-8 napig és már 100 fok felett volt a vrm hőmérséklete mégsem halt meg a lap illetve ő irta, hogy ez a lap alapbol melegebb picit a többinél el kell fogadni ez ilyen...

Más:a böngészőbeli lentebbi problémám megoldodni látszik ugyanis gyanus vrm melegedési problémám operával nem jelentkezik szal most 4.2-őn igy fasza a cucc könnyen lehet ebben a lapban tuningolni :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3122) rup1u5 válasza totya1980 (#3120) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Köszi. Én sem találtam semmit neten. Betettem a 6 magos Xeont de egyelőre a memóriák sem akarnak menni 2400-on. Megpróbálok valami alap kis tuningot nézni rajta.
Betettem még egy 12-es ventit de nem nagyon látom hasznát. Így néz ki most:

Egy 12-es meg egy 8-as az oldallapon.
Bent meg a másik 12-es:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3123) totya1980 válasza rup1u5 (#3122) üzenetére


totya1980
tag

Kíváncsi vagyok a procira.1650?A memoknak vedd lasabra az időzítését próbáld ki úgy.Bár amikor vetem még két 4Gbyte-os memot hogy négy csatornán menjen az istennek nem akart beindulni a gép.Aztán megnéztem az alaplapot és volt rajta egy memtest gomb.Rányomtam és utána beindult.Na majd írj ha van teszt.Amúgy a 1620-as nem eladó?

(#3124) rup1u5 válasza totya1980 (#3123) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Eladó lesz a 1620-as. :K
Nem sokat ment nálam, csupán pár napot. Így használtam alapfeszen.

A 1650 szerencsére ugyan ezt tudja. Még a fesz is hajszál pontosra ugyan az. 1.264v :)

Az 5 perces stress test bőven elég. Nem akarom hosszabb ideig kínozni a VRM hőfokok miatt. Látszik a képen is hogy 98 fokig jutott az 5 perc végére. És hát 3 venti van odaállítva. Majd kieszelek valami megoldást.
Egyelőre GTA5 órákig ment stabilan úgyhogy marad így. Játékok alatt amúgy sem ilyen forró a VRM.

A memóriákkal még játszanom kell mert nem akarja a 2400-at.
1866-ig jutottam. Még szoknom kell az UEFI-t is.

Csinálok egy GTA 5 bench-et, hogy legyen összehasonlítás azonos órajelen +2 maggal, aztán felteszek a W8.1 helyett egy W10-et és elkezdek barátkozni vele.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3125) totya1980 válasza rup1u5 (#3124) üzenetére


totya1980
tag

Fasza kis proci.Biztos van még benne tartalék.Ha aktuális a 1620 írj privit.Öcsémnek kéne majd.Most néztem hogy van fent egy Rampage IV Black Edition Tuningolt!Nézd meg.Mi a véleményed?Megérné valahogy el bizniszelni?Bár nem tudom az extreme tuning milyen hatással van az alaplapra.

(#3126) rup1u5 válasza totya1980 (#3125) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Megmondom őszintén, nem tudom. :( Száraz jeges tuning. Talán valamelyik OC szakit kéne megkérdezni, hogy megéri e megvenni. Mondjuk az ára is olyan....40ért egy ilyen lap... :U

Kíváncsi vagyok hol a vége alapfeszen a 1650-nek. :K

Megy privi a 1620 ügyében. :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3127) totya1980 válasza rup1u5 (#3126) üzenetére


totya1980
tag

Ok.Nekem alapfeszen 4.4 volt.De érdekes mert volt hogy teszteket futattam órákig és minden rendbe.Aztán egyszer csak a windows dobott egy hátast.Ezért adttam neki magasabb feszt.De ha alapfeszen stabil akkor jó példánynak tűnik.

(#3128) korion


korion
senior tag

sziasztok!

lecseréltem az X79! :(((
helyette lett X99 ;] ;] ,de itt nem tudom a szorzót állítani!(5820K van!)
MSI Mpower S lappal!

mit kapcsoljak ki-be?

Állítottam a BCLK,de úgy tudom,h az mindent húz és veszélyes!

előre is köszönöm!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3129) rup1u5 válasza korion (#3128) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Erre legyen szíves! ;)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3130) dime27


dime27
őstag

Tuningprofilom melett eddig be volt kapcsolva pár energiaspórolós fícsör ma reggel indítottam egy teljes viruskeresést a gépen kb a felénél kékhalál...miután kikapcsolatm ezeket profilomban és ujbol elinditottam a viruskeresést minden gond nélkül lefutott, szóval egyenlőre kikapcsolva tartom őket csak az intel speed test marad bekapcsolva! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3131) rup1u5 válasza dime27 (#3130) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Én meg azon töröm a fejem, hogy ugyan azok a beállítások a 1650-en mint a 1620-on. 43*100, ramok időzítése is ugyan az és míg a 1620-al gond nélkül szaladtak a ramok 2400-on, most a 1650-el csak 1866-on hajlandó bootolni. Gondolom a +2 mag miatt kéne még egy kis plusz fesz a memvezérlőnek. Melyik a memvezérlő? MCH?

A másik meg hogy hiába van körberakva 3 ventivel a VRM most GTA5 menü alatt VRM1 88 fok, VRM2 70fok.
Nem tudom, hogy mire kéne még jobban ráirányítanom a ventit.
A VRM1 és a VRM2 is a jobb oldali borda alatt lenne?

Nem létezik, hogy 3 venti sem tudja 70 fok körül tartani játékok alatt! Arra gyanakszom már, hogy talán a borda alatt nem feküdhet fel rendesen. :F Le kellett volna szednem alánézni de most már nem fogom. Berakok egy brutál-hangos, hajszárító ventit és megnézem az hoz e valami látható különbséget. Ha az sem akkor vagy rossz helyre tolom a levegőt, vagy a borda alatt nem megy a hőátadás rendesen.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3132) totya1980 válasza rup1u5 (#3131) üzenetére


totya1980
tag

Nem is tudom hogy azalatt paszta van vagy gpad.Ha paszta lehet egy kis mx4 segítene.Én idáig amit újra pasztáztam videokari stb. 5-10 fokot segített.

(#3133) korion válasza rup1u5 (#3131) üzenetére


korion
senior tag

sajnos ilyen az Asrock! :(

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3134) rup1u5 válasza korion (#3133) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Hát ezzel túl sokat nem segítettél. :(

Ha tudnám pontosan, hogy a lapon melyik kis bisz-baszt kéne hűteni akkor hatékonyabban meg tudnám oldani.
Most hogy közelebb raktam a bordához egy ventit mintha pár fokkal jobb lenne de így is 90 fok jelenleg a VRM1 és 20 fokkal kevesebb a VRM2, miközben fut az AIDA stability test. Na most ha mindkét VRM az alatt az egy borda alatt van (ezt feltételezem) akkor a 20 fok differencia egyértelműen érintkezési problémára utal. Be kéne nézni a borda alá és esetleg le kéne venni a tetejéről azt a dizájn takaró lapot ami csak a légmozgást gátolja.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3135) rup1u5


rup1u5
Topikgazda

Na találtam valamit.
Igaz, hogy ez az xtreme4-m de a VRM rész ugyan az. Mindkettő a kis nyeszlett borda alatt van.
Úgy néz ki kénytelen leszek szétszedni az egész gépet, most mikor már végre elkészült. :O
Le kéne szedni azt a bordát és megnézni mi az oka a ~20 fok különbségnek, esetleg javítani rajta...ha lehetséges. IDLE-ben 52 és 49 fok a két VRM.
De annyira nincs kedvem most ehhez, hogy egyelőre beteszem a tetejére a leghangosabb, leggyorsabb ventimet.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3136) korion válasza rup1u5 (#3134) üzenetére


korion
senior tag

bocsi igazad van!

vram1és 2 között általában 10C különbség volt nálam!(de én mindig azt hittem,h az a vga ramjai,mert egyből alatta mutatta!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3137) rup1u5


rup1u5
Topikgazda

Fogtam és leszedtem a VRM bordát. Thermal tape volt az alján amit leszedtem és helyette inkább végigpöttyöztem pasztával a kis feketéket. Valamint leszedtem még a borda tetejéről ezt a dísz fémlapot, mert csak a légáramlást blokkolta. Kétoldali ragasztóval van rátéve és egy csavar rögzíti. Azt vettem észre, hogy a VRM2 hőmérséklete így jobb lett, még úgy is, hogy elvettem a ventit amit közvetlenül rá tettem. Játékok alatt már megáll 65-66 fok körül. Aida stress test alatt ugyan úgy felkúszik 70-ig igaz lassabban kúszik fölfelé és gyorsabban is hűl le teszt végeztével.
A VRM1 hőmérséklete nem változott és ez csak erősítette a gyanúm, hogy az az érzékelő nem a borda alatt lehet. Az alaplap mögé/alá a CPU foglalat mögött lévő helyre betettem egy 80-as ventit és rögtön elkezdett csökkenni a VRM1 hőmérséklete is. Ezért arra jutottam, hogy a VRM1 az alaplap hátulján a CPU foglalat feletti 8db POScaps lehet. Ezzel a kis ventivel megtámogatva 86 fokra áll be GTA5 alatt. Stress test alatt megállt 90-91 foknál ami azért jobb mint a 98-99 fok ami korábban volt.
Nem tudom ezek a VRM1 hőfokok mennyire ártalmasak vagy normálisak hosszabb távon. Valamiért a tervezők úgy gondolták, hogy ez így jó lesz. Minden esetre úgy tűnik, hogy hűtőborda nélkül a VRM1 ennél lejjebb nem szorítható. A VRM2-vel viszont elégedett vagyok. 70 fok fölé már nem megy.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3138) rup1u5 válasza rup1u5 (#3137) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Rosszul írtam. GTA5 alatt a VRM1 most 75, VRM2 60 fok.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3139) totya1980 válasza rup1u5 (#3138) üzenetére


totya1980
tag

Hali.Lehet én is megcsinálom ha javít rajta.Van még itthon SEKISUI japán kétoldalas hővezető ragasztóm.Még az r9 290x-hez vettem amikor cseréltem a hűtést rajta.A memóriára a hűtőbordákat raktam fel rá vele és iszonyat jó.De kipróbálom a pasztákat is.

(#3140) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Egy kis helpet kérnék szakiktól ha lehetne.
Van egy I7-4930K, ami megsült (hosszú és szerintem tanulságos, érdekes sztori, ha valakit érdekel, majd leírhatom, de most ezt nem részletezném, ha nem muszáj hogy hogyan és miért, lényeg hogy megfőtt)...

Az Intel hivatalos szervíz vagy disztribúció vagy nem tudom mi, bevizsgálta, és azt mondták, hogy ők nem tudnak mit csinálni vele (nem javítható, cserélni nem tudják, közben ki is derült hogy az alaplap volt a hibás, amivel ősszesült, az ki is cserélte már az Asus garanciába szó nélkül...), azaz de, 10 000 ft ellenében, elküldik a gyárnak vagy nem tudom, központi disztribúciónak és azok szerintük elvileg nagy valószínűséggel kicserélik egy jóra... De most ha egyszer nem az én hibámból pukkant el, akkor mégis miért fizessek még tízezret? Ezért elkértem tőlük, hogy majd én akkor elintézem. Aztán ahogy azt Móriczka elképzelte. Itt próbálgatom.

http://www.intel.com/p/en_US/support/warranty

Nem megy az ám olyan simán. Regisztrált Intel partnerként lehet könnyen intézni úgy látom, de az egyszeri halandót szivatják... Beregeltem tehát erre az Intel garancia oldalra, azonosítottam a procit és a garanciát is, eddig oké volt,

Product:BOXED INTEL® CORE™ I7-4930K PROCESSOR (12M CACHE, UP TO 3.90 GHZ) FC-LGA12A
FPO Number : 3350B384
ATPO Number : 2W343087A1643
Estimated Warranty Expiration*: Jan 11,2018

aztán a legtöbb menüpontnál egy bizonyos ORDER NUMBER-t kér, itt elakadok mert az nem tudom mi, ráírva nincs se a cpu-ra se a dobozra, hiába nézegettem helpeket kerestem keresőkben, semmi.... nem tudom mi ez és honnan akasszam le nekik.
http://www.intel.com/support/wrtysvcs/wrtyprgs/sb/CS-034463.htm#19

Olvasgattam a gájdokat (van beküldési útmutató, még az is le van rajzolva hogy tegyem be egy dobozba, ha postázom, de order number-ről egy büdös szó sem sehol) és chat with agent-hez dobál, csak éppen az meg folyton offline... Aztán egy másik menüponton, sikerült valami garancia intézést kezdeményeznem, kitöltöttem egy űrlapot, de nem tudom, hogy ez így jó-e... de szerintem ez nem a cserélős-beküldős szekciójuk, hanem egyéb másféle garanciális ügyek.

A labda most náluk van, várok egy válasz levelet, de már jobb lenne nem bénáznom tovább, mert még így a végén az egészet elszúrom.
Akinek esetleg van ilyen tapasztalata hogy besült proci beküldés Intel gyárnak cserére, nem cégként, viszonteladóként, hanem egyszeri munkásparaszt emberként... az plz hlp.. thx :R

(#3141) totya1980 válasza Lapajbacsi (#3140) üzenetére


totya1980
tag

Szia.Nem vagyok szaki ez ügyben de ha az asus hibájából ment tönkre a proci akkor az intel miért cserélné ki?Az asus-nak kéne kártérítést fizetni ha az ő termékük miatt ment tönkre.Legalábbis a logika így diktálja.Sok szerencsét de nekem volt részem videokártya gariztatásba ahol mindenki csak hárított hogy ők nem a hibásak meg hogy nem nekik kéne kicserélni holott ott se én voltam a hibás hanem a kártya volt selejtes.Aztán amikor a fogyasztóvédelemmel fenyegettem meg őket másnap jött a hívás hogy levásárolhatom az árát.Szerintem jobban jársz ha kifizeted a 10000FT.-ot ha tutira kicserélik mert bár te abszolút nem tehetsz róla de sok macerától megkíméled magad.Amúgy egy helyen vásároltad a procit meg a lapot?Lehet hogy írtad csak nem figyeltem.Amúgy kíváncsi lennék erre a megsülésre ha megosztanád velünk.Előre is köszi és kivánom hogy valaki tudjon segíteni mert tutira idegesítő dolog.

(#3142) helkis válasza Lapajbacsi (#3140) üzenetére


helkis
addikt

ez érdekes lehet, kíváncsi vagyok hogy sikerült.. látható rajta fizikai elváltozás? mert akkor sajna bukta..

az order number, az a rendelési szám..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3143) Lapajbacsi válasza totya1980 (#3141) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

ha az asus hibájából ment tönkre a proci akkor az intel miért cserélné ki?

Én is ezt kérdezem. Én az Asus-hoz akartam fordulni kártérítésért, hogy fizessék ki a procit, de a gariztató cég azt mondta, hogy nem nem, előbb Intel-hez kell küldeni, mert 99% hogy kicserélik.. igen van fizikai kvázi sérülés... tehát a megsülés nyomai ott vannak, bár nem annyira durva, tehát nem kinyílt a proci, mint a popcorn (szerintem amúgy maga a proci nem hinném hogy sérült, tehát, ha nem lenne az a besült tüske, akkor gondolom működne elektronikailag), a slot-on két helyen van kis folt, de az van hogy egy két tüske, kb belehegesztődött a történetbe szóval a meg sem próbálom így a procit betenni a lapba, szerintem be se menne, azaz nyilván nem... szóval nem a kisujjamból szoptam, hanem a garancia intézésnél a cég ahol vettem, egybehangzóan az Intel szervízzel, ahová ők is küldték, és akik visszaküldték, ezt állítják, hogy nyugodtan küldjem csak az Intelhez, mert lényegében tuti hogy cserélik szó nélkül (99% ugyebár az lényegében biztos).. én sem értem, de csinálom ahogy mondták... az a B terv, hogyha az Intel mégsem cseréli, akkor megyek rá nyilván az Asus-ra, akár fogyasztóvédelemmel is, hiszen ez egy drága proci, és a deszka hibája volt, hiszen az Asus, mint írtam, csont nélkül cserélte azt vadi újra... az Intelék viszont ezt 10 000 ft-ért intézik, mert ugye nem garanciális csere (hiszen tudjuk az alaplap volt hibás) hanem nem tudom mi... ilyen valami Intel jófejségi csere? Amúgy arról tudok hogy Intelék olyat jófej módon tényleg vállalnak, hogy tuning miatti megsülés csere...(most ilyen hülyén írom, de a lényege ez) tehát te főzöd-sütöd, robbantod szét az Intel procit a túlhajtással (ami azért ugye ma már nem könnyű) és barátilag cserélik egy újra.. talán eme akció keretén belül számíthatok a cserére vagy nem tudom, nem fejtették ki ennyire....
(igen egy helyen vettem az alaplapot és a procit!)

[ Szerkesztve ]

(#3144) totya1980 válasza Lapajbacsi (#3143) üzenetére


totya1980
tag

Nem is tudtam hogy az intel-nél van ilyen.Gondolom az asus tud valamit ha ennyire biztos benne hogy kicserélik az intel-nél.Lehet hogy nem egyedi eset.De ezt sosem értettem hogy ekkora cégek ahol több milliárd dollár az éves bevételük miért szarakodnak ilyen dolgokkal.Mennyiböl tartott volna kicserélni aztán majd ők legariztatták volna maguknak.De tuti hogy ez is csak Magyarországon megy így.Mindegy azért sok sikert aztán írjál ha van fejlemény.Nem tudom hogy van e ilyen de kéne egy ilyen károsultak foruma is biztos teli lenne.

(#3145) Lapajbacsi válasza totya1980 (#3144) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

De nem nem... nem az Asus javasolta a cserét az Intelnél, hanem maga a bolt, ahol vettem és az Intel szervíz..! Az Asus, csak cserélte a besült lapot, mást nem csináltak, lehet nem is tudják hogy főzte a procit is magával....

Amúgy végülis a sztorit nagyjából már apránként leírtam, itt van nagyjából.. annyi még csak, hogy egyszer csak bekapcsoltam egy szép napon, még csak tuning sem volt.. alap órajelen, normál felhasználás semmi extra és PAKK... bekapcs és már le is állt.... nem is durrant végül is csak leállt.... se villámlás nem volt (olyankor mindent kihúzok a konnektorból) semmi más oka, nem ugráltam rajta, nem öntöttem kávét bele... mint minden épeszű, én is nagyon vigyázok ilyen értékes motyóra, mint a hímes tojásra... ne viccelj, hát a szemem fénye volt, ott figyelt a Gtx 980 OC is benne... stb (mázli hogy más nem szállt el.. a vga, a vinyó, a táp, a ram és a hűtés hibátlanok maradtak hálisten, most is azokat használom)... nyilván fél millás cuccra az ember már vigyáz nagyon hacsak nem milliomos (de még értelmes milliomos is), és én nem vagyok az...

Annyit kell még tudni, hogy kétszer futottam neki.. Elsőre, amikor mentem a céghez ahol vettem (nevüket direkt nem irom, ha érdekel, legfeljebb priviben), és elhajtottak a sunyiba vele.. hogy sajnálják, nyeljem be, ez van, fizikai sérülés, nem tudnak mit csinálni.... azt hittem, ott kapok szívszélhűdést... 220 ezer forintos motyó bele a levesbe, azért az nekem fáj... siránkoztam nekik, kérleltem őket, komolyan majdnem sírtam... aztán elkullogtam leforrázva, hogy buktam a cuccot... azonnal összekotortam lóvét és vettem egy másik deszkát procit (valamivel gyengébbet, 4 magost, de amúgy játékban tán még jobb is, mert 4,9-en stabil a proci és újabb, amúgy azt a konfigot most árulom, azaz árultam, mert úgy néz ki van rá komoly vevőm http://hardverapro.hu/apro/core_i7_4790k_felkonfig.. szóval nem reklám)... ezt a főttojást meg elraktam a szerkénybe, látni sem bírtam...

Aztán hónapokkal később láttam/olvastam valami riportot a fogyasztóvédelemről és békéltető testületről, hogy milyen jogaim vannak... kicsit még utána néztem, okosodtam, és újult erővel indítottam attakkot a cég ellen... Előkukáztam a motyót a szekrény aljából, azóta érintetlenül ott vártak szegények... Megráztam magam és atomkemény pofával összeszorított szájjal, szilaj, hajthatatlan módon mentem és próbáltam újra... Szerencsére mások voltak ott, nem emlékeztek rám, a lúzerre, aki benyelt egy két kilós cuccot mert megfőzte... megnézték, egy jófej gyerek volt, ámult bámult ájuldozott, lefotózta, mondta ilyet életében még nem látott (mondjuk 25 év körül nem csodálom, sok mindent nem látott még nyilván), de aztán betolta ugyanazt a sablon lerázó dumát, hogy sorry, fizikai sérülés mindkét eszközön sajnálja nincs mit tenni... erre nem vonatkozik a garancia... én viszont kemény voltam már és kiokosodott, azt mondtam, oké, akkor kérek szépen egy jegyőzkönyvet.. mert ehhez jogom van akárhogyis áll a dolog, aztán megyek a fogyasztóvédelemhez, békéltető testülethez, meg bárhová, akár Hágába és Genfbe, meg Strassburgba, Áder János hoz is, de annyiban ezt nem hagyom 220 ezer forintos cucc... erre már megszeppent a srác.. hívta a górét, meg ő is megenyhült azonnal és mondta, hogy jó jó akkor végülis bevizsgálásra beveszik és kiküldik a márkaszervízeknek, nem kell itt semmi békéltető meg fogyasztóvédők, nyugi, ígérni nem tudnak semmit, de próbáljuk meg..
Bevették azonnal mindkettőt... boldog voltam hogy legalább történik valami az ügyben... hátha mázlim lesz...
Aztán 2-3 hónappal később kaptam a telefont/emilt, hogy mehetek a becserélt, vadiúj alaplapomért, a garancia is újra indult..... hát kb ennyi a sztori... a többit már tudjátok, amit az Intel és ez a cég javasolt és ami miatt itt most kérdezgetek és dilemmázok... :R

(#3146) helkis válasza Lapajbacsi (#3143) üzenetére


helkis
addikt

az OC garanciát külön kell megvenni (egyszeri cserére jogosít), és csak dobozos unlockolt procikhoz tudsz venni: [link]
itt pedig az árak: [link]

remélem kicserélik! :K

(#3147) Lapajbacsi - ezt a "jófej garira" írtam..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3147) Lapajbacsi válasza helkis (#3146) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ez dobozos és unlockolt, de külön nem vettem oc garit, de nem is oc miatt nyekkent meg...

(#3148) helkis válasza Lapajbacsi (#3147) üzenetére


helkis
addikt

ha ez az út sem jönne be, de van lakásbiztosításod, akkor lehet úgy is meg lehetne oldani..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3149) Lapajbacsi válasza helkis (#3148) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nem hallottam ilyenről, de ezzel az a baj, hogy ahol akkor laktam, átmenetileg a barátnőmnél, nem tudom milyen biztosítás van, de ha van is biztosítása nem tudom bizonyítani hogy ott éltem akkoriban, mivel nem jelentkeztem be... ahol meg most lakom, itt nincs biztosítás... de nem értem amúgy ilyet hogy lehet... a lakás elektromos áram hálózati ellátási rendszere aligha okozta ezt (mit tudom én, valami extrém impulzussal, túlfesszel?), hanem ismerten, Asus által elismerten, az alaplap a hunyó.... szóval nem értem miért vállalna ezért kártalanítást egy lakásbiztosító...

(#3150) helkis válasza Lapajbacsi (#3149) üzenetére


helkis
addikt

megy pü..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.