Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3751) VGYke válasza rup1u5 (#3749) üzenetére


VGYke
addikt

Persze hogy megéri, ha ez igaz. De igaz-e?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3752) rup1u5 válasza Kbhont (#3750) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Egyáltalán nem baráti, mikor 40-ért kapsz 3930K-t itt a hardveraprón és 25K-ért Xeon 1650-et ebay-en ami gyakorlatilag ugyan az. Én 45-nél többet biztos nem adnék egy 4930k-ért. Túlárazottak ezek a procik, a beárazók sincsenek képben és a vevők meg kicsengetik érte a magas árat azt meg senki nem nézi, hogy 4-6 éves CPU amiket a valós teljesítményük alapján kéne beárazni. És akkor a RYZEN-ről még nem is beszéltünk! Itt vannak az olcsó 8 magos procik és valaki még komolyan jó árnak tartja a 70K-t egy 4 éve debütált 4930K-ért? :U

(#3751) VGYke:
A beárazós topikban is el vannak tévedve! 70K-ra áraztak be pár napja egy 3930k-t :DDD
Volt itt az aprón 4 hónapja egy eladó E5-1650 (3930k) 20K-ért! :Y El is ment pillanatok alatt. Nem azt mondom, hogy reális ár volt mert valahol a duplája körül lett volna a korrekt ára de még mindig közelebb járt az az eladó a realitáshoz mint akik 70-80K-ért hirdetik a 3930K-4930K procikat. Nem olyan régóta kezdtek megjelenni itt az aprón 40-50K körül hírdetett 3930-ak. Azt mondom, hogy lassan kezdünk közelíteni a realitás talajához és ezen majd a Ryzen is fog segíteni kicsit. Szerintem az ebay-en érdemes szétnézni árak tekintetében és bevonni a körbe a Xeon-okat is. A hardverapró egy katasztrófa és a beárazós topikból sem szabad messzemenő következtetéseket levonni!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3753) tom_tol válasza rup1u5 (#3752) üzenetére


tom_tol
addikt

A fene tudja. Ezt a beállítást simán tudom használni, megerőltetés nélkül.

(#3754) BlackSoft válasza rup1u5 (#3749) üzenetére


BlackSoft
addikt

93K-ra árazták be nekem az árazós topicba :U Az meg elég túlzás.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3755) rup1u5 válasza tom_tol (#3753) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Nálam meg így néz ki most egy 24/7-es beállítással:

És az én procimat 30K-ért már megkapod. De mint írtam volt itt aprón 4 hónapja 20K-ért is.

Mennyi a különbség a kettőnk eredménye között? 10%? Kötve hiszem, hogy +40-50K-t érne ennyi difi. :N És akkor még cibálhatnám 4.6-ra, 4.7-re de nem akarom, hogy sokat egyen. A tiéd reálisan 40-45K max szerintem, mert nagyon jól megy. De nyugodtan hirdessétek 70-80K-ért, mert lesz rá vevő......és ez a vicc az egész X79 platformban. :DDD

(#3756) VGYke:
Szerintem igen, mikor 30-ért 6 magot kapsz.(lásd ebay-es linkem) De ez csak az én véleményem. Amíg 80-ért tesznek föl ide 4820-akat is addig jó eséllyel fogod tudni te is eladni a tiédet 40-ért. Én nem fogom megmondani ki mit, mennyiért hirdessen csak azt, hogy szerintem mi a reális ára!

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3756) VGYke válasza rup1u5 (#3752) üzenetére


VGYke
addikt

i7-4820K kínálva 40e, az túlzás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3757) tom_tol válasza rup1u5 (#3755) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem árulom, nekem a 990X is megvan. :DDD
Van amikor pont az a 10% kell vagy nem ;]

[ Szerkesztve ]

(#3758) rup1u5 válasza tom_tol (#3757) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

"Van amikor pont az a 10% kell vagy nem"
A kérdés jelen esetben, hogy forintban mennyit ér 10% előny? ;)

(#3754) BlackSoft:
:DDD vicc ami ott megy. Kíváncsi lennék hogyan jutottak erre az árra. Benéztek az itteni túlárazott hirdetések közé, oszt'jónapot....ez így jó lesz. :DDD Ennyi erővel a sarki zöldséges is lehetne itt beárazó.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3759) Kbhont válasza rup1u5 (#3752) üzenetére


Kbhont
senior tag

Most nem osztom a véleményed, mert mindennek annyi az ára, amennyit adnak érte...
Relatív, hogy mennyit ér!
Én ha jól emlékszek mintha 90 ért vettem volna egy éve a 4930k itt a PH-n és örültem neki mint majom a farkának, mert akkor 100 körül mentek!
Szóval 70 -et örömmel adnék érte most is, ha vennem kellene...

(#3760) rup1u5 válasza Kbhont (#3759) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Ezt nem is vitatom. :N Mindenki arra b@ssza el a pénzét amire akarja.
Részemről amíg 25K-ért is lehet venni Xeon E5-1650-et addig bolond lennék majdnem 3szorosát fizetni egy alig 15%-al gyorsabb 4930k-ért.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3761) rup1u5


rup1u5
Topikgazda

Csak mondom, hogy 23K-ért van most az aprón egy ugyan olyan proci mint az enyém! :C

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3762) akoska07 válasza rup1u5 (#3761) üzenetére


akoska07
nagyúr

A te procid 3930K-nak felelne meg ha jól emlékszem.

Memóriát bírja hajtani ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3763) rup1u5 válasza akoska07 (#3762) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Memóriával nagyon nem foglalkoztam. Jelenleg így megy:

Biztos lehetne még szórakozni időzítésekkel meg frek-el de sokat nem oszt/szoroz.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3764) proci985 válasza rup1u5 (#3761) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezek tuningolhatoak meg mennek rendesen ugye?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3765) rup1u5 válasza proci985 (#3764) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Igen. Én az enyémet most épp 4444MHz-en használom. :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3766) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Sikerült szereznem egy E5 2630-as cpu-t. Kérdésem, hogy pl. ez a lap jó lenne e hozzá? E
Egy i5 3450S gépet cserélnék a fenti cpu-ra.

üdv. A.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3767) rup1u5 válasza Drag77 (#3766) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

A képeken két féle lap látható. Ez valami no-name lenne? Írj az eladónak, hátha ő tudja milyen procikat támogat.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3768) Motion_Blur válasza tom_tol (#3707) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szia!

Leírnád hogy a BIOS-ban milyen feszeket lőttél be ehhez az eredményhez?

Ugyanilyen procim van, mióta megvan 4.2-n megy, 1.25V-on.
Szeretném most 4.4-4.5-re felhúzni, de már nincs időm rendesen kitesztelni a feszeket, ezért jó lenne egy kb. érték mindenre.

Lapom ASRock X79 Fatal1ty Professional

Előre is köszönöm.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3769) tom_tol válasza Motion_Blur (#3768) üzenetére


tom_tol
addikt

Szia!
Szerintem nem "úszod" meg a tesztelést. Én túl sok mindent nem állítottam, XMP, szorzó, vcore és LLC, a többi auton.

Üdv

(#3770) JackeL válasza rup1u5 (#3752) üzenetére


JackeL
tag

Igen-igen, annyi volt 4 hónapja, mert én vettem meg :DD

(#3771) rup1u5 válasza JackeL (#3770) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Volt pár hete még egy 1650 ugyan attól az eladótól.
Szóltam is akkor! ;)

És te milyen eredményekre jutottál a tiéddel? Lássunk valamit! :)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3772) JackeL válasza rup1u5 (#3771) üzenetére


JackeL
tag

Sajnos 1600km-re vagyok a konfigomtól, amit még össze kell raknom és majd húsvétkor posztolok hiánypótló képeket.
Így fog kinézni a rendszer:
Gigabyte GA-X79-UD5
E5-1650 - Brocken 2 hűtéssel
2x8Gb 1600mhz Klevv memória
R9 285 2Gb
120Gb Kingston SSD.

Remélem a klevv ramokkal nem lesz bajom és majd sikerül kipréselni némi teljesítményt a prociból :DDD

(#3773) rup1u5 válasza JackeL (#3772) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Kíváncsi vagyok, hogy megy majd! :) Ha jól emlékszem az is SR0KZ.
Még +2 modul kéne bele quad channel miatt.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3774) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Dell T3600-as gép E5-1650 Xeonnal. Van valakinek tapasztala a turbo órajelekkel kapcsolatban? Speckó szerint 6 maggal 3.6-ig kellene felmennie, viszont nálam csak 3.5-ig jut szintetikus terheléssel is. A hűtés érzésem szerint rendben van, energiagazdálkodásban 100% a maximális állapot.
Nem mintha sokat számítani az a 100MHz, de azért érdekel mi lehet a gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#3775) rup1u5 válasza b0rZ (#3774) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Az "érzésed szerint" mit jelent? :) Mérted valamivel terhelve?
Pont egy olyan gépből guberáltam az előző procim, egy 1620-at a hűtővel együtt és emlékszem, hogy eléggé hurka az a borda már egy 1620-hoz is. Először azzal próbáltam ki mert nem volt normális hűtőm hozzá és ilyet produkált:

Ebből kiindulva nagyon kevés lehet már az a kis borda egy 1650-hez abban a zárt házban. Pláne ha a paszta is öreg alatta.

Tedd át azt a 1650-et egy normális lapba, rendes hűtéssel és rendben lesz! :K
Az én 1650-em most így megy:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3776) JackeL


JackeL
tag

Az enyém jelenleg így megy:

Lehet kellene még próbálgatnom, hogy mi a vége, de jó ez így is, lehet kicsit kevesebb fesszel is elfutna, de ma nem volt hangulatom próbálgatni.

(#3777) b0rZ válasza rup1u5 (#3775) üzenetére


b0rZ
aktív tag

IBT-t futtattam, 91 fok volt a legmelegebb mag. A pasztával szerintem nincs baj, újonnan kent Arctic Silver 5 van alatta. Talán mégis karcsú a hűtés. Mondjuk arra amire kell így is bőven túlzás, úgyhogy szerintem ennyiben hagyom. Köszi.

(#3778) Drag77 válasza b0rZ (#3777) üzenetére


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy megérné lecserélnem egy I5 2,8 egy E5-2630 as cpu-ra? Nézegettem a össze hasonlításokat a neten az alapján nem biztos. Ezért kérdezlek titeket, hogy mi a tapasztalatotok.
köszönöm Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3779) aty-73 válasza Drag77 (#3778) üzenetére


aty-73
aktív tag

Szia!

...és mi ez az "I5 2,8" CPU???
ill. megtudhatjuk, hogy mire is használnád???

:F

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3780) Drag77 válasza aty-73 (#3779) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,

Jé az elöző elment pedig nem is akartam:-)
Szóval:

A jelenlegi CPU : link I5 3470S

A gépen néha játék fut, és Hyper-v, ha tesztelni kell valamit de általában napi internetezés film nézés. (othon próbálok nem dolgozni:-)
A CPU megvan egy elhalt szerverből maradt, ezért gondolkodtam el, hogy mi legyen a sorsa, használjam vagy sem.

THX

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#3781) Daywalker


Daywalker
addikt

Üdv urak!

Az egyik PH-s prociteszthez szükségünk lenne 3960X és 4960X procikra. Mondanom sem kell, hogy ilyet ma boltból, nagykerből és egyéb helyekről lehetetlen szerezni, és amióta az Intel leépítette a PR-t itthon és jó néhány környező országban, még annyi esély sincs, mint korábban.
A kérdésem az lenne, hogy akinek esetleg itt van ilyenje, az egyetlen napra kölcsön tudná-e adni a sajátját. A részleteket megbeszéljük privátban, az esetleges kompenzációt is :) :R Előre is köszi, ha tud valaki segíteni!

üdv!
g.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#3782) b0rZ válasza rup1u5 (#3775) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Tedd át azt a 1650-et egy normális lapba, rendes hűtéssel és rendben lesz!

Tenném basszus, de az istennek nem találok X79-es lapot az aprón.. :D

(#3783) aty-73 válasza b0rZ (#3782) üzenetére


aty-73
aktív tag

van olyan, hogy ebay vagy annyiért csere X99-re.

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3784) rup1u5 válasza b0rZ (#3782) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Látok most itt az aprón vagy 2db-ot nagy-hirtelen.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3785) Silencer83


Silencer83
addikt

Sziasztok!

Nem nagyon ismerem a 2011-vonalat, mennyire életképes ma egy olyan konfig, otthoni felhasznalasra /photoshop, kis jatek neha stb/ amiben Xeon E5 - 1620 van egy jo lappal es sok memorival fuszerezve?

köszönettel :R

(#3786) rup1u5 válasza Silencer83 (#3785) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Ha normális áron hozzá tudsz jutni akkor teljesen rendben van azokra a feladatokra! Az E5-1620 gyakorlatilag egy I7 3820-nak felel meg. Állítható szorzóval. :K Volt nekem is anno, én 4.3GHz-en használtam:

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3787) totyino77


totyino77
tag

hello rampage iv extreme 00 hiba kód no post probléma
mi lehet ez?

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3788) Pubszon


Pubszon
veterán

Úgy tűnik, hétvégén csatlakozom egy 4930K-val közétek. :)
Alaplap egy ASrock X79 Extreme6, RAM az 48GB 1600MHz, CPU hűtő pedig egy be quiet! Dark Rock Pro.
Remélem el leszek vele egy darabig és minden oké lesz vele. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3789) rup1u5 válasza Pubszon (#3788) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Welcome! :)
Az a 48GB hogy jön össze?
VRM hőfokokra majd érdemes lesz odafigyelni azon a lapon, pláne ha tuningot is tervezel! Nekem Asrock X79 Extreme4 van levizezve:

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3790) Kbhont válasza Pubszon (#3788) üzenetére


Kbhont
senior tag

Üdv a topikban!
Sok sikert hozzá!
Majd számolj be a fejleményekről...

(#3791) Pubszon válasza rup1u5 (#3789) üzenetére


Pubszon
veterán

Először is, köszi srácok!
4x4 és 4x8GB, 1600MHz crucial, ennyit tudok róla. :D
De a 4x4-et eladom, feleslegesen sok.
Lesz tuning, oda figyelek a VRM-re, de ahogy nézem nekem 12+2-es, neked pedig csak 6+2-es a fázisok száma. Vízet nem tervezek. Esetleg egy 8-as halk ventit ráirányítok.
A chipset gyári ventije milyen gyakran indul el?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3792) rup1u5 válasza Pubszon (#3791) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

4x8 bőven elég lesz, tuning is könnyebb 4 modullal.
8-as venti mindenképp jól fog jönni a VRM fölé! Nekem most is van fölötte egy 12-es slim hiába van levizezve.
Chipset ventit úgy is beállíthatod biosban hogy soha nem fog elindulni. Nekem úgy volt víz elött. Nem igazán melegednek ezek. A VRM a húzós ezeken a lapokon. Pikk-pakk 90-100 fok körül lesz akár játékok alatt is azzal a fosch gyári aludarabbal.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3793) Pubszon válasza rup1u5 (#3792) üzenetére


Pubszon
veterán

Bőven elég, eddig a 16GB-ból is valós használat mellett 12.5GB volt használatban. De a QC miatt had legyen 4 modul.
A VRM hőmérsékletet tudja monitorozni a lap?
A VRM felett van egyébként ventinek hely, rakok oda egy 8-asat leszabályozva. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3794) rup1u5 válasza Pubszon (#3793) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Szerencsére mutat a lap VRM1 és VRM2 hőfokokat AIDA-ban. Ezt Afterburnerrel íratom ki játékok közben is, mert jobb szeretem állandóan szemmel tartani. A VRM1 szenzorra még mindig nem jöttem rá, hogy hol van a lapon mert az nem lett hűvösebb a vizezés után sem, ezért aztán úgy gondolom, hogy az nem a borda alatt lehet. Talány... :F Ezért is maradt a venti közvetlenűl a VRM rész fölött. Most ebben a pillanatban: VRM1: 78C°, VRM2: 62C° úgy hogy órák óta IDLE van a gép.

Pár perc Sniper Elite 4 közben meg így néz ki:

És ezt úgy hozza, hogy buktatott ablak mellett van a gép a földön és kint 17 fok van. Csukott ablaknál nem ritka a 90 fok sem nálam VRM1-nél. Ha nem lenne venti fölötte akkor simán elérné a 100-at is amit azért már nem szeretnék látni hosszú távon. 90 még belefér.

Nagyon kíváncsi vagyok hogy neked milyen VRM hőfokaid lesznek! :) Örülök, hogy végre van még egy Asrock lap a topikban! :)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3795) Pubszon válasza rup1u5 (#3794) üzenetére


Pubszon
veterán

Már én is várom, természetesen beszámolok.
Alaposabban tesztelni csak 2 hét múlva tudom csak. Úgy néz ki, hogy 4x8gb 2400mhz c11 ram lesz mellette. A többi ami az adatlapomon van.

Szombaton hozom el ha minden jól megy. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3796) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Erre esetleg tud vki választ adnii?

(#3797) rup1u5 válasza syC (#3796) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Nagyjából felsoroltál mindent a hszben:

"összességében olcsóbbak, hivatalosan nem árulhatóak, bizonyos alaplap + bios párosokakkal nem biztos, hogy kompatibilesek / bootolnak."

"Arra nem találtam választ, hogy azonos típusú QS / ES proci lassabb-e mint a 'rendes' verziójú, illetve valami szolgáltatás le van-e tiltva bennük pl (vt)?"

Már miért lenne lassabb? Ha a magszám, architektúra és az órajel is megegyezzik akkor egy az egyben ugyan azt a teljesítményt kell hoznia!

Én azt javasolnám, hogy döntéskor ne a típus-nevet nézd hanem az adott ES/QS proci specifikációit!
Láttam én már olyan XEON procit ahol megegyezett a típus, viszont az ES-ben kettővel kevesebb mag volt mint a non-ES-ben! Megeshet az is, hogy az órajel (is) alacsonyabb és/vagy funkciók hiányoznak.
Szóval olyan ebay-estől vegyed aki lehetőleg minden részletet közöl: magok száma, órajel, utasításkészlet és az sem hátrány ha tudod előre, hogy működni fog a te lapodban is.

(#3795) Pubszon:
2400-as ramok jobban illenek hozzá! :K Nekem is az van!
Hajrá! Várom a beszámolódat! :C

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3798) syC válasza rup1u5 (#3797) üzenetére


syC
addikt

Aha, tehát azonos prociból a sima és az ES nem biztos hogy teljesen azonos felépítésű, paraméterű, oda kell figyelnem. :R

És ezek tunningban mennyire lehetnek jók? Igazából annyira nem akarnám húzni, csak mégis egy kicsit, olyan 10-15%-kal már boldog lennék, bár tudom, hogy alapból a xeonok nem annyira híresek a tuningról. Ki kell fogni gondolom ...

PH-ról elég nehéz vásárolni tuningos procit, divat lett az, hogy mindenki "K" -s proci vesz, de a hirdetésben mindenki odaírja hogy "Húzva sohasem volt" ... :U

Ja és ha rákérdezek priviben, vissza sem írnak, vagy ismt a pofámban hazudnak. Vagy ennyire user error van mostanság. Nemtom, régebben büszkék voltunk a jó tuningos procikra, mostmeg sumákolunk, vagy lámulunk.

[ Szerkesztve ]

(#3799) rup1u5 válasza syC (#3798) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Ha tuningolni akasz akkor felejtsd el az E5-2xxx, E5-4xxx sorozatokat és én igazából az ES/QS-eket is elfelejteném ebben az esetben.
Nem mindegyik Xeon antituningos. Itt van pl az enyém:

V3-ak esetében is E5-1650 - 1660 - 1680 lockmentes.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3800) Pubszon


Pubszon
veterán

Quad Channelhez milyen sorba kell rakni a 4 modult 8 slotos lapban?

Mod: Megvan. :B

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.