Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2601) Asbee


Asbee
veterán

UP4 nálam is gondolkodik indulásnál. Sőt, leállításnál, leállnak a vinyók, a vga, majd hallom hogy újra indulnak a vinyók, a vga is és utána kapcsol le azonnal...

(#2602) 04ahgy válasza FrozenThrone (#2599) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az UD7 nálam sem indul el azonnal, végigpörgeti kb. a teljes lehetséges kódsort a POST kijelzőn, csak utána ad képet. Habár ez X58-nál sem volt másként, de itt mégis egy szerverplatform desktopra költöztetéséről beszélünk. Szervereknél szokásos a bekapcsolás utáni 3perc malmozás, mínem ad képet. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2603) proci985 válasza 04ahgy (#2602) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi, akkor lehet ranezek a hibakodokra kov indulasnal

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2604) 04ahgy válasza proci985 (#2603) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezt most nem teljesen értem, hogy logikailag hogy kapcsolódik... :(

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2605) FrozenThrone válasza 04ahgy (#2602) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

És ezt esetleg nem lehet kikapcsolni?

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2606) 04ahgy válasza FrozenThrone (#2605) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem nem, ez ilyen. Ellenőriz egy csomó mindent.

A Z87X-OC, Z97X-SOC esetén van memory fastboot meg single BIOS switch (nem ellenőriz dual BIOS konzisztenciát), ezek használatával értékes másodpercek nyerhetők.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2607) FrozenThrone válasza 04ahgy (#2606) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Nálam is van memória fast boot, de kb semmit se használ :( Hát akkor kénytelen leszek hozzá szokni úgy néz ki :)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2608) proci985 válasza 04ahgy (#2604) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, szerintem ki van kapcsolva a post, szoval csak a fekete kepernyot latom, ill nem latom.

ill ranezek, hogy valamit le lehetne tiltani

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2609) lotTóni válasza FrozenThrone (#2597) üzenetére


lotTóni
tag

Nálam is ugyanúgy megvan a végigellenőrzés,de már megszoktam.Nincs bajom a 25 sec boot idővel.A végén úgy is az AA felirat jelenik meg a debug leden.Kevésbé lennék nyugodt,ha nem :DDD

"Hát azért más 4 magról, 12 szálra ugrani."

És Én mit szóljak?FX8350 volt előtte.... :DDD

....two beer or not to be....

(#2610) FrozenThrone válasza lotTóni (#2609) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Hát igen, azért ez egy kicsit más kategória. Tuningba hogy megy nektek a proci? Nálam I7 3930K alapfeszen 1,33V -on vígan elmegy 4,5Ghz -en. 4790K akartam venni, de mivel ugyan annyiért megkaptam ezt a procit, így inkább ennél a platformnál maradtam.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2611) lotTóni válasza FrozenThrone (#2610) üzenetére


lotTóni
tag

Én csak "véletlenül" kerültem erre a platformra.Eredetileg egy átlagos játékos gép lebegett a szemem előtt 3770K alapokon.A forrófejűsége volt az egyetlen eltántorító ok.

....two beer or not to be....

(#2612) 04ahgy válasza lotTóni (#2609) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor úgy néz ki jól tippeltem, és a platform miatt van (hogy szerverből költözött desktopra), és azért ez a sok induláskori ellenőrzés, nem a GIGABYTE lapokra jellemző.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2613) lotTóni válasza 04ahgy (#2612) üzenetére


lotTóni
tag

Szerény kutatásaim is ezt támasztják alá.Mondjuk Én csak a RoG fórumon olvasgattam.Eleinte zavaró volt,de mára megszokottá vált.

....two beer or not to be....

(#2614) KAMELOT válasza FrozenThrone (#2595) üzenetére


KAMELOT
titán

Helyes döntés volt váltani! Más csak egy jobb VGA és 2x8GB ram kell! Mindjárt jobban fognak menni a gamek a monitorodon! :)

(#2611) lotTóni: Maxon járatva a procidat 4,5GHz milyen hőfokokat produkál D14 hűtővel?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2615) lotTóni válasza KAMELOT (#2614) üzenetére


lotTóni
tag

LinX alatt járatva 72-76 fok körül volt a nyári melegben 900-as ventifordulat mellett.Játék közben 66-68 fok a max,szintén nyáron.

....two beer or not to be....

(#2616) KAMELOT válasza lotTóni (#2615) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan jól hűt az a D14? Mert ha igen akkor veszek én is egyet!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2617) lotTóni válasza KAMELOT (#2616) üzenetére


lotTóni
tag

Az egyik legjobb cooler a piacon szvsz.Nyilván lehet találni olcsóbban is jót,de a hűtő kiválasztáskor elsőként gondoltam a Noctuara.A jól bevált MX4 pasztával kiegészítik egymást.

....two beer or not to be....

(#2618) proci985 válasza lotTóni (#2617) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra ugyeljetek, hogy 2011en kettornyos hutok ralognak a ramokra es az elso pcislotra is.

az IFX14nek nekem tobbek kozott emiatt kellett mennie, mert ha be is fert volna, kb milimetereken mulott volna a dolog.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2619) KAMELOT válasza proci985 (#2618) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha belélóg a PCI slotba nem gond van másik PCI 16x slot! :) Ramoknál már gond van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2620) lotTóni válasza proci985 (#2618) üzenetére


lotTóni
tag

Nos,csak a venti rögzítő lóg rá a felső PCI-E slotban a VGA-ra.Ezt egy egyszerű kis fogóval picit meghajlítottam és problem solved.A hozzáférhetőség más kérdés,mert ki kell venni a videókarit előtte.Mondjuk Én hetente takarítom a gépet és 2 hetente a vidikari is kap egy kis luftot,ergo megszoktam.A lowprofile ram pedig befér a borda alá,azért van nekem az,ami.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#2621) proci985 válasza KAMELOT (#2619) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

multigpubol indulok ki, ahol ez nem feltetlenul mukodo megoldas :B

lotTóni: ja az a periodusom nekem is megvolt par eve, de jelenleg parhetente egyszer kimosom a porszuroket es annyi.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2622) KAMELOT válasza proci985 (#2621) üzenetére


KAMELOT
titán

Multi GPU-nál jobb ha már a proci víz alatt van! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2623) lotTóni válasza proci985 (#2621) üzenetére


lotTóni
tag

Multi GPU-nál sem volt gondom. (280X/7970)

Nekem minden gépem átesett a heti takarításon,ezután sem lesz másképp szerintem.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#2624) proci985 válasza KAMELOT (#2622) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, kapott egy EK hutest, nem jobb mint az IFX14, cserebe kevesbe blokkolja be a levegot.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2625) KAMELOT válasza proci985 (#2624) üzenetére


KAMELOT
titán

És nem húzza az alaplapot sem 1,2kg monstrum! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2626) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok
Érdeklődnék, hogy 3970x proci-t érdemes e használtan venni, gondolom ezeket elég keményen hatják, azért is kérdem, hogy mi a véleményetek? :)

(#2627) proci985 válasza oneak7 (#2626) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

5820k jelenleg olyan 120k ujonnan es gyorsabb: tehat a 3970nek hasznaltan csak akkor van ertelme, ha ennel szignifikansan olcsobban megkapod.

ha mondjuk ilyen 95-100k korul megkapod akkor talan erdekes lehet, de csak ha mar van lapod es memoriad. mondjuk ennyiert valszeg nem akarjak majd odaadni valszeg "mert csucskategoria*", de kb 120ert egyik boltban a napokban ujat is lehetett kapni.

ugy nez ki ddr4 arak kezdenek normalizalodni, 16gb kb 30%al dragabban elerheto tehat kb 15ezret dob platformszinten ami nem a vilag, lapok kb egyforma aron mennek (es x99 azert jobban felszerelt hasonlo arban, szoval ezt nyered amit vesztesz a ramon). ha 4way kell akkor a 5820nak nem lesz eleg pciE savja, de akkor az 5930 nem dragit szignifikansan (a GPUk arahoz kepest persze).

*ja volt ket eve, meg akkoriban 300ezer, de jelenleg mar csak egy kifutott modell ami lassabb az aktualis generacios belepo Haswell-Enel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2628) oneak7 válasza proci985 (#2627) üzenetére


oneak7
tag

Huu köszön a hasznos infót :R

(#2629) BlackSoft válasza proci985 (#2627) üzenetére


BlackSoft
addikt

5820K jóval kevesebbet tud. Az 5930K-val lehet első sorban összehasonlítani...

Amúgy még mindig az a gond, hogy a Dominator Platinum ramokból a 16GB DDR4, értelmes órajellel, és időzítéssel 200k körül van. Meg 100k egy jó alaplap is X99-hez.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2630) proci985 válasza BlackSoft (#2629) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jó, az igaz, hogy ha kell a sok pciE (multigpu / tárolóeszközök miatt pl), akkor a 4960k (és valszeg a 3970k) is jobb már 3waynél is, 4waynél pedig biztosan, viszont ha csak a prociero szamit, akkor az 5820 elmegy (grafikonok látszanak, egyébként megbízható az oldal). egyébként meg az 5930 is megáll kb 160ból erre.

jó, de minek dominator platinium? a pontosan egyező időzítésű vengeance LPXhez képest pont másfélszer annyiba kerül (2800cl16 100 vs 160k), de egyébként se tudom ki az, aki 160ezerért venne belépéskor 16 giga ramot, ami kb a negyedét nem fogja érni jövő decemberre ahogy terjed a technika a ddr2 / ddr3ból kiindulva. crucial 2400xl16 4x8gb megáll 140ből, több ram meg ezen a platformon szerintem evidens. plusz arról nem igazán vannak még tapasztalatok, hogy 8x8gb rammal mi a helyzet, mennyire bírja a proci memvezérlője a tuningot. jó, a platinium eléggé swag (meg értelmetlenül túlárazott szvsz ddr3 óta, a ddr2 2gigás 1066cl5 bankok viszont 500as FSB felett tényleg szuperek voltak), de jellemzően x79en nem a memória sávszélessége az, ami limitál (hacsak nem valaki IOintenzív webszervert futtat, de oda senki nem fog tuningramot venni aki ebből pénzt is akar látni)

lapok kb hasonló árkategóriában vannak, ugyanannyiért az x99 sokkal jobban fel van szerelve. pl nem muszáj a szörnyűséges marvell vezérlőt használni ha az embernek kettőnél több sata3mas eszköze van. hasonló felszereltséget kb az R4EB tud ha mondjuk sata3/usb3 mennyiség számít, nade az meg 150k még mindig.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2631) BlackSoft válasza proci985 (#2630) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ami a DP-t illeti, tapasztalataim alapján ennél jobb ramok nincsenek. Én 3D-vel, és 2D VFX-el foglalkozom. Nekem a legjobb lenne egy quad xeon rendszer. Viszont arra nem telik... A DP ramok az ECC-vel felszereltek előtt a legstabilabb, legmegbízhatóbb ramok, ezért a DP :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2632) proci985 válasza BlackSoft (#2631) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, nalunk munkacsoporton belul a workstation a maga 2x6 magjaval es 48gb eccjevel anno egy csaladi egyteru araba kerult ahogy neztem.

a DP megbizhatosagban sajnos sehol nincs egy ECChez kepest a tobbi non ecchez hasonloan (mukodesi mechanikabol adodoan).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2633) BlackSoft válasza proci985 (#2632) üzenetére


BlackSoft
addikt

De szerintem ez van a legközelebb a non-ecc ramok közül...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2634) proci985 válasza BlackSoft (#2633) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az ECC hibaturest jelent. van a Corsair platinan extra memmodul a hibak szuresere? nincs. hibaturo? nem. (meg az architektura eleve nem tamogatna, de ebbe most ne menjunk bele). megbizhato alaporajelen: mire alapozva? (vannak erre is meresi technikak, ld MTBF)

megbizhatosag teljesen mast jelent workstation/szerver korulmenyek kozott. pl latom tulhajtott gepen dolgozol, na ez egy komolyabb munkagepnel elkepzelhetetlen. mert mi van, ha valami megse teljesen koser kozben, es nem omlik ossze a rendszer, csak mondjuk egy szimulacio eredmenyeben lesz egy pici hiba, ami mondjuk mar eleg nagy ahhoz, hogy a vegeredmenyt ki lehessen dobni. vagy mondjuk egy negyhetes work process kozepen omlik ossze a cucc. (nekem is evekig tul volt hajtva a rendszer, a regi q6600am OC beallitasokkal lett berakva HTPCnek, viszont miota neha hazahordok melot azota a stabilitas fontosabb)

---

viszont: workstationok celpiaca is teljesen mas. otthoni userkent nincs szukseg olyan szintu tulbiztositasra. es penz se lenne ra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2635) BlackSoft válasza proci985 (#2634) üzenetére


BlackSoft
addikt

Tudom mi az ECC :K Én dolgozom a géppel, de amíg stabilan megy egy 2-3 napos render is, addig nem veszem vissza az órajelet még 5ghz-ről sem, mert kapásból emelkedne a renderelési idő... Alapórajelen (mintha egy Xeon lenne) ugyan azt a feladatot lehet 1 hét alatt csinálná meg 72 óra helyett...

Majd akkor veszek Xeon-t, és egyéb WS alkatrészt, ha a magok 4,5-5Ghz-en fognak menni gyárilag, addig semmi értelmét nem látom (nyilván van, de arra amit én csinálok erre full nincs szükség), hogy 512 core legyen 4,77mhz-en.... Stabil, csak kb 3 program profitál belőle, semmi másra nem lehet használni, ezen az alapon meg mindenre kellene külön gép, amiből kifolyólag végtelen millió dollárra, és egy hangárra lenne szükségem :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2636) KAMELOT válasza BlackSoft (#2635) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges itt témázni erről. ECC ramok csak a szerverekbe kellenek ahol a hibatűrés 0%. Tehát nem lehet hibázni. NON-ECC ramoknál ez 0,83%, de mint átlah júzer ebből semmit nem vesz észre.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2637) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok
3960x ről érdeklődnék, hogy alapállapotban mennyire melegszik esetleg tuning estén, fogyasztás....?

(#2638) KAMELOT válasza oneak7 (#2637) üzenetére


KAMELOT
titán

Az attól függ milyen példányt veszel! Fogyasztást meg felesleges nézni mert úgysem megy egész nap 100% mint a 12 mag!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2639) ZetorGumi válasza KAMELOT (#2638) üzenetére


ZetorGumi
addikt

12 szál, 6 mag maximum. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#2640) KAMELOT válasza ZetorGumi (#2639) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudom azt te! Csak nem akartam ilyen sokat írni! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2641) oneak7 válasza KAMELOT (#2638) üzenetére


oneak7
tag

Sokban különbözik a 4930k-tól?

(#2642) KAMELOT válasza oneak7 (#2641) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem inkább azt döntsd el mennyit szánsz rá! Ha nem kicsi a difi akkor inkább 4930K vegyed! Természetesen vegyél alá rendes lapot is!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2643) oneak7 válasza KAMELOT (#2642) üzenetére


oneak7
tag

Lapot már szereztem be! Az x-es csak 15k drágább, jobban bírja a tuningot?

(#2644) KAMELOT válasza oneak7 (#2643) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha van jó vízhűtésed és a tuninpotenciálja is jó az adott procinak akkor 4,5-5Ghz környékén tudod járatni!
De elég a 4,5Ghz mindenhova. 4930K vegyed!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2645) oneak7 válasza KAMELOT (#2644) üzenetére


oneak7
tag

Ennyire nem éri meg a 3960x??

(#2646) KAMELOT válasza oneak7 (#2645) üzenetére


KAMELOT
titán

4930K újabb! Azért vedd azt! Felesleges az X mert ugyan annyit megy mind a kettő proci!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2647) oneak7 válasza KAMELOT (#2646) üzenetére


oneak7
tag

Értem, oksa köszi az infókat!!! :R

(#2648) oneak7


oneak7
tag

Sziasztok
Olyan problémám van, hogy 16gb csak 8gb memóriát ismer fel a rendszer!
Alaplapot cseréltem, ramokat cseréltem cpu rendesen van a helyén az alaplapon a cpu foglalatban nincs elhajlás, biost frissitettem és még mindig ez a hiba. :W
A cpu-m lehet akkor a szar?

(#2649) 04ahgy válasza oneak7 (#2648) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sajnos megeshet! Találkoztam már ilyen hibával, ott egy i7-3930K volt a hibás. Több alaplapban is előjött, neked is le kellene tesztelned több alaplapban. Budapesten tudok benne segíteni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2650) ZetorGumi válasza oneak7 (#2648) üzenetére


ZetorGumi
addikt

RAM-mal nem lehet gond?
Ha megcseréled őket, akkor működik, vagy akkor is abnormal lesz a status?

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.