Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3501) totyino77 válasza totyino77 (#3500) üzenetére


totyino77
tag

egyébként nem tudom jó ötlet volt e az bios frissités még béta verzió van valakinek tapasztalata asus biosokhoz?

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3502) rup1u5 válasza totyino77 (#3501) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Légyszives használd a szerkesztés gombot ha mód van rá! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3503) aty-73 válasza totyino77 (#3501) üzenetére


aty-73
aktív tag

Semmi komoly történés!
Csak megcsinálták, hogy 8x16 GB RAM installálható legyen a konfigba, de úgy érzem téged ez nem érint így semmi hátrányod nem származik a frissítésből!

Igazából nem értem miért kell ezt a szerencsétlen X79-et két csatornás memória modulokkal etetni, mikor négy csatornás rendszer?!
Már több user-nél is láttam illetve a az X58 platformoknál is tapsztalom ugyanezt a tévhiedelmet, igaz ott csak három csatornás a vezérlő.

Kicsit rátérve erre az IBT-re, sztem ez egy gyerekjáték. Vicc amit művel!
Bár megjegyezném, nálam nem annyira hisztizett!

"Your system was able to maintain it's stability while running intel burn test.
This is usualy an indication that your CPU is fully stable, if at least with the "standard" stress level, If you are testing with memory size below standard please re-test with "standard" or higher stress level."

Nálad...

WARNING! Linpack binary stopped unexpectedly. This could be
a result of missing executables, unstable system, or a soft
ware bug. If you have UAC enabled, please try re-running the
program with administrative privileges.

Rendszergazdaként futtatttad és az UAC ki van kapcolva az op. rendszeredben?

Installáld a 4 db modult, állítsd 1333 MHz-re, CL9 9-9-9-24 időzítés mellett és a Command Rate-et próbáld 1T-re állítani 2T helyett. Ha nem megy ezt ne erőltesd, nem biztos, hogy azok a RAM-ok kultiválják!

Így túráztasd a vasat!!!

Ajánlanám tesztre inkább a LinX 0.6.5 verzióját, ill. a RealBench v2.43 programokat.

Monitorozáshoz ThrottleStop

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3504) rup1u5 válasza aty-73 (#3503) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Nem hinném, hogy ez tévhiedelem lenne. A legtöbb embernél szerintem ez úgy néz ki, hogy már eleve van neki valamilyen dualkitje az előző rendszeréből mikor lga2011-re vált és túr mellé valahonnan egy másik párt.
A gond ott kezdődik mint kolléga esetében is mikor tök más sebességű és időzítésű kitekkel akar tuningolni. Gyanítom ezért dob neki hibákat. Nem béta bios-al kéne szarakodni hanem a lassabbik kitet kipattintani a gépből a fenébe és anélkül próbálni. És ha úgy jó akkor venni mellé egy másik azonos dualkit párt.
Egyébként meg nyilván tudod, hogy semmi különbség nincs kétcsatornás és négycsatornás memóriamodulok között azon kívül hogy hány darabot pakolnak belőlük egy dobozba a gyárban. ;)

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3505) aty-73 válasza rup1u5 (#3504) üzenetére


aty-73
aktív tag

Az a baj, hogy a kollega az alapokig sem jutott el!
Ott kezdünk, mint anno írták is itt, hogy a RAM-ok 1333 MHz, CL9, 1.5 volt és meglessük a CPU végét.
Így innentől kezdve sztem tök mindegy melyik milyen sebességű, mert mindkét kit tudja ez a kitételt, sztem!

Számilag nincs külömbség valójában. A dual-nál a két darabra összpontosítanak a Quad-nál a négy darabra koncentrálnak a gyárban, h egyforma legyen teszt alatt szvsz, persze lehet tévedek!!! Több órajelen és időzítésekkel teszteleik legalább is az én általam favorizált Dominator Platinum-ot, de lehet ez is csak tévhiedelem számomra!

Nálam semmi külömbség nincs a 0701 és a 0801 közt. Mindkettővel megy rendesen, használom mindkettőt felváltva. Manapság inkább csak tesztelgetek...
Persze az is igaz, h a RIVBE nem P9X79 Deluxe.

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3506) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok! Az volna a kérdésem hogy érdemes e még i7 3770 be feltetni vagy újabb tokozásba inkáb. Játék gép lenne de nem 4k-s monitoron. Igy még jó gép lehet valamedig? Egy gtx 970 társaságában? Köszi

(#3507) dime27 válasza Csacse (#3506) üzenetére


dime27
őstag

Szia!

Akkor miért nem a 3770 forumába irsz?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3508) aty-73 válasza Csacse (#3506) üzenetére


aty-73
aktív tag

Felhasználói igényektől függ nagyban!

Erre tessék...

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3509) Csacse válasza dime27 (#3507) üzenetére


Csacse
tag

Mert olyat nem találtam azért köszi

(#3510) totyino77 válasza aty-73 (#3505) üzenetére


totyino77
tag

most rendesen müködik az ibt, a win7 újból telepités után sikerült is 4.2ghz-ra felhuzni a procit eddig hibátlanul lemenek a tesztek, majd küldök pár teszt képet meg bios képet esetleg ha valaki észre vene valamit még szoljon . köszi a segitséget mindenkinek.

valami kompatibilisság okozta szerintem az ibt uac helytelen müködését

:R :R :R
egyébként mi az a uac?

[ Szerkesztve ]

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3511) F e Z o válasza Csacse (#3509) üzenetére


F e Z o
veterán

1155-ös ivy topik.

(#3510) totyino77 : UAC-ot (User Account Control) felhasználói fiókok felügyelete

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#3512) totyino77 válasza F e Z o (#3511) üzenetére


totyino77
tag

már megint kezdi eszt az uac problémát, tegnap este semi baj nem volt most teszt után ez van:

igaz nem rendszer gazda ként futattam de tegnap sem kellett rendszer gazdaként futattni még is jo volt

[ Szerkesztve ]

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3513) F e Z o válasza totyino77 (#3512) üzenetére


F e Z o
veterán

Kapcsold ki a felügyeleti fiók felügyeletet, s tesztelj linx 0.6.5-tel, legalább 4GB rammal.

H2O über alles!

(#3514) totyino77 válasza F e Z o (#3513) üzenetére


totyino77
tag

ok tesztelem a linx-el
adig is a bios beállitásaim:

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3515) totyino77 válasza F e Z o (#3513) üzenetére


totyino77
tag

a cpu vcore offset voltage 0.080
ez nem látszik a képen

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3516) totyino77


totyino77
tag

linx teszt , de az uac -ot hagytam ahogy volt

akkor elméletileg jo a tuningolásom csak az uac rosszalkodik?

[ Szerkesztve ]

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3517) totyino77


totyino77
tag

ki kapcsoltam az uac-ot futattam rendszergazdaként az ibt 1kört inditottam el és a végén ugyan az a uac hiba :F :R

[ Szerkesztve ]

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3518) aty-73 válasza totyino77 (#3517) üzenetére


aty-73
aktív tag

A beállitásokkak semmi gond a LinX teszt szerint. Lassan hanyagolhatnád az ősrégi Intel Burn Test-et és elfelejthetnéd a kőbalta (Windows 7) operációs rendszert! 2016-ot írunk!!!

Az, hogy nem válaszolunk azonnal nem azért van, mert nem akarunk, hanem egyszerűen nem érünk rá! Ne pánikolj, nyár van! Én a Balaton parton folyatom magamba a whisky-t és a többiek is nyaralnak!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3519) aty-73 válasza totyino77 (#3516) üzenetére


aty-73
aktív tag

Beállításai rendben vannak (CPU Vcore)! Hőfok rendben, nem throttling-ol.

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3520) totyino77 válasza aty-73 (#3519) üzenetére


totyino77
tag

höfok amin a képeken is látsz, mi ez a throttling?

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#3521) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Srácok!

Szerintetek érdemes lecserélni egy Asrock X58 Extreme + X5660 kombót P8P67+I7 2600K-ra?

Előbbi öcsémé, utóbbit vagy eladom, vagy nekiadom, és akkor a 1366-os lesz eladva.

Az X58-t nem nagyon merjük 200Mhz-en használni, mert akkor a Chipset nagyon melegszik, így 160x23-n megy. A teljesítménnyel nincs gond, elsősorban zenélésre lett véve, azért kellett a sok szál/teljesítmény, viszont komoly chipset hűtés nélkül ebben a konfigban már nincs plusz, és a 4mag/8szál 4.2/4.5-n csak hozná u.azt a teljesítményt. A sandy bridge vmivel frissebb generáció, kevesebbet fogyaszt, annyira nem is melegszik és a 1366 most még elég jó áron elmenne szerintem, így kb nullszaldóra jönne ki a csere.

Mit gondoltok? Ti cserélnétek?

Köszi

(#3522) kasza blanka válasza kasza blanka (#3521) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

bocs, benéztem a topikot :)
nem ide akartam

(#3523) aty-73 válasza kasza blanka (#3521) üzenetére


aty-73
aktív tag

Megadtad magadnak a választ!
Nem gondolkodnék rajta!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3524) aty-73 válasza totyino77 (#3520) üzenetére


aty-73
aktív tag

Ilyenkor ingadozik a CPU teljesítménye ami LinX-el jól kimutatható, de itt erről szó sincs!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3525) kasza blanka válasza aty-73 (#3523) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

De azért nem árt egy kis pozitív megerősítés egy ilyen döntés előtt :)
Szóval, szerinted is inkább a csere :) Azért köszi a választ, ha már topikot tévesztett a kérdésem.

(#3526) aty-73 válasza kasza blanka (#3525) üzenetére


aty-73
aktív tag

Mivel említetted, h csak zenélésre kell (bár ez tág fogalom), így nem sok értelmét látom az X58-as konfignak!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3527) kasza blanka válasza aty-73 (#3526) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Akkor nem voltam elég egyértelmű: zeneszerkesztés(Ableton)amihez pl sokszor kevés volt anno a phenom II x4, ezért lett lecserélve. Közben éjszaka tesztelgettük, és arra jutottunk, hogy marad a cucc, lévén 3.7en többszálon hozza a 4790k@4ghz eredményét, és a 6700k alapórajeles eredményét, és a 2600k nem annyival újabb, hogy megérje a csere. Annyi lesz, hogy megkapja a másik konfigból az alpenföhn brockent a CM hyper n520 helyett. Ha a chipsetre is találnék vmi megoldást, akkor mégjobb lenne.

Még jó, hogy a kérdésem topikot tévesztett, mert a másikban azóta sem válaszoltak :)

Köszi még1x

(#3528) aty-73 válasza kasza blanka (#3527) üzenetére


aty-73
aktív tag

Érdekes öszevetéseket írtál le! Érdekelnének a tesztek részletei/eredményei akár privát-ban is!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3529) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Ezidáig fix kézzel beállított cpu feszeken nézegettem a 4930k-mat egy már biztos h 4.5ghz-hez még az 1.3V is kevés szoval az felejtős de 35x125=4375mhz az talán vállalható lesz emberi feszültséggel!
Próbálnám offset voltage-el belőni a cpu feszt de a lap nem akar engedelmeskedni és nem értem h miért?! :F
Nos ha beállítom a cpu résznél h ne fixed legyen hanem offset ha +-ba ha --ba állitok neki mondjuk 0.005V-ot fel se akar állni a rendszer sokáig csak pörögnek a ventillátorok és a debugled 9A error-t ir ki ami nemtudom h miért lehet mert netes kutakodások alapján vmi usb hibát jelentene de én ilyet nem veszek észre!
Ha nem kézzel irok be offset üzemmodban értéket hanem auton hagyom akkor feláll a win csak éppen 1.32V-ot ad a procinak a lap ami nem tul egészséges 4.4ghzhez kézzel beállitott értékkel kb 1.27V elég lenne neki hozzá max!Viszont akkor ha igy használom akkor a fesz állandó IDLE alatt is és azt szeretném ha azt is visszavenné a lap ne csak a szorzókat ugye 16-ra ezért szeretném az offsetes tuningot belőni!
Tudna vki segiteni, hogy miért csinálja a lap ezt a huncutságot?!

@ffoddi:esetleg ha olvasod minden ugy van belőve a lapon ahogy anno privátban megirtad!

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3530) ffodi válasza dime27 (#3529) üzenetére


ffodi
veterán

Az offset +0,005V valószínű kevés az adott órajelhez. (mivel minden procinak más a VID-je, így az offset érték is mást fog jelenteni)

Állítsd be egy kellően alacsony órajelet, mondjuk 3600 MHz-et, és úgy indítsd a masinát. Ha bebootolt, akkor terheld le és nézd meg mennyi a terhelés alatti magfeszültség. Ha ez megvan, akkor a stabil órajeledhez tartozó fix feszértékből vond ki ezt a feszültségértéket, ez lesz a szükséges offset. Ehhez számolj hozzá még +0,01V-ot, majd ezt állítsd be.

Példa:

- Stabil órajelhez tartozó fix. feszérték terhelés alatt: 1,27V
- Terhelés alatti érték offset +0,005V esetén: 1,13V
- Szükséges offset: 1,27-1,13 = +0,14V
- Ez végül némi biztonsági tartalékkal 0,14 + 0,01 = +0,15V

Mindez akkor igaz, ha emellett minden beállítás marad a korábbi (pl LLC). A formula negatív offsetre is működik. :D

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3531) dime27 válasza ffodi (#3530) üzenetére


dime27
őstag

No ugy csináltam ahogy irtad
Biosba be 36x100 az orajel ill offsetre raktam és adtam neki az első lépcsőt +-ba 0.005V

winbe vissza letreheltem egy kodolóprogival ugy adott a procinak a lap 1.216V-ot az nem sok 3.6GHZ-en?! :F

Próbáltam a 34x125=4250mhz-es (manuálisan 1.22V elég neki) eredményemhez ezekután offsetet lőni de hiába irtam be biosba +0.020V-ot ugyanaz a jelenség 9A debug error és egy idő után kikapcsol a gép...
Ezekután hogyan tovább?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3532) ffodi válasza dime27 (#3531) üzenetére


ffodi
veterán

"az nem sok 3.6GHZ-en"

Ez most teljesen mindegy. Az volt a cél, hogy megnézd mennyi az offset +0,005V.

Ezek után próbálj meg +0,050V-ot adni. Ha nem megy, akkor még többet, és megnézni hol indul el és ott mennyit kap. Ha egyáltalán nem megy, akkor lehet van valami az említett hibakódban. Húzz ki az egéren és billen kívül minden USB eszközt és próbáld újra.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3533) dime27 válasza ffodi (#3532) üzenetére


dime27
őstag

Ok köszi holnap reggel megpróbálok több feszt adni, de ha emlékeim nem csalnak adtam neki már 0,1-et is és ugy
sem indult el...usb meg csak az egér és a bill van bedugva ill azoknak a kettő db vevője, logitech mindkettő.Esetleg dugjam át őket másik usb-be?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3534) aty-73 válasza dime27 (#3533) üzenetére


aty-73
aktív tag

Nekem is baszakodott így, BIOS reset lett a vége.

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3535) dime27 válasza aty-73 (#3534) üzenetére


dime27
őstag

Valszeg az lesz az első mielőtt nekikezdek újra! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3536) dime27


dime27
őstag

No offset + 0.22V-al felállt a rendszer 34x125-ön de vmiért a cpu fesz még mindig nem esik vissza idle-ben hanem fixen 1.224V-on van de miért?! :F
Intel Speed Test enabled-en van pedig vagy nem csak azt kell bekapcsolni h visszaessen IDLE-ben a cpu fesz is?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3537) rup1u5


rup1u5
Topikgazda

Kis érdekesség. MrTOOSHORT eredménye overclock.net-ről:
1680 V2 @4.75GHz -- GTX 1080 @2152MHz -- 8585

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3538) ffodi válasza dime27 (#3536) üzenetére


ffodi
veterán

Első körben érdemes a többii energiagazdálkodást is aktiválni: EIST, C1, C3.

A C6/C7 maradhat off.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3539) dime27 válasza ffodi (#3538) üzenetére


dime27
őstag

Eist-et nem találok sehol...

Ezek vannak bekapcsolva cpu power management configuration alatt:

Intel speed step: enabled
Turbo mod: disabled ( ezt ha enabledre rakom akkor is átrakja a lap kövi induláskor disabledre)
Cpu c states: enabled
Cpu c1e: enabled
Cpu c3 report: enabled
Cpu c6 report: disabled
Package c state limit: c6

Igy se veszi le a cpu feszt hiába van az offset belőve....

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3540) ffodi válasza dime27 (#3539) üzenetére


ffodi
veterán

És az órajelet visszaveszi?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3541) dime27 válasza ffodi (#3540) üzenetére


dime27
őstag

Igen azt visszaveszi 1500mhz-re de a fesz nem értem miért marad fix, vártam vagy 10 percet direkt nem nyultam a géphez és még mindig 1.23V... :(((

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3542) ffodi válasza dime27 (#3541) üzenetére


ffodi
veterán

Az érdekes. Idle és terhelés alatt is 1,23V?

Mik a BIOS-ban a pontos beállítások?

Ezek ellenére érdemes ránézni a win-ben az energiagazdálkodási profilra. Azon belül amelyik aktív, ott is a CPU energiagazdálkodás opcióra.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3543) dime27 válasza ffodi (#3542) üzenetére


dime27
őstag

Terhelés alatt leugrik 1.216V-ra a cpu fesz IDLE meg 1.22-1.23V között ingadozik.
Pontos biosbeállítások leirására most sajna nincs időm mert vissza kell mennem melozni...
Esetleg txt formátumba nem lehet vhogy uefi alol kimenteni a beállításokat vagy csak a jpeg kimentegetős "móka" müxik?!

Windowbeállitásokat addig leirhatnád vagy képekkel kimenthetnéd hogy mit hova állitsak win 7 ulltimate 64 bit van fennt! :K :B :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3544) aty-73 válasza dime27 (#3543) üzenetére


aty-73
aktív tag

Ahogy ffodi kollega írta, less rá az energiagazdálkodási profilra!
Nekem akkor szórakozott így, mikor teljesítménycentrikus volt választva, de igaz az szorzót sem csökkentette 12-re (Windows 10).

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3545) dime27 válasza aty-73 (#3544) üzenetére


dime27
őstag

Ehhez én sosem nyultam egyik wintelepítés után sem, most ha jol emlékszem kiegyensulyozottnál volt a pötty :K
Én inkább arra tippelek, hogy vmi disabledre van téve a biosban vagy véletlenül ugy maradhatott aminek enableden kéne lennie! :K :B :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3546) ffodi válasza dime27 (#3545) üzenetére


ffodi
veterán

Az egy dolog, hogy nem nyúltál hozzá, de a cpu energiagazdálkodás rendszerint elszokott állítódni a winfosban, legalábbis nálam.

Nem mondom, hogy ez a gond, de érdemes ránézni. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3547) aty-73 válasza dime27 (#3545) üzenetére


aty-73
aktív tag

Nálam a Windows 10, teljesítménycentrikus-ra dobja alapból.

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#3548) dime27 válasza ffodi (#3546) üzenetére


dime27
őstag

No lehet ez a baj ha így kell lennie akkor holnap reggel ránézek!
Amugy magától hogy vagy milyen más programok hatására állítódik át, én még ilyenről nem is hallottam?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3549) ffodi válasza dime27 (#3548) üzenetére


ffodi
veterán

Jó példa erre a samsung magician. Az is előszeretettel nyúl bele a profilokba.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3550) dime27 válasza ffodi (#3549) üzenetére


dime27
őstag

Elküldtem privibe a BIOS beállításokat, köszi előre is a sok segítséget! :K :B :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.