Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2401) fatal1ty1984 válasza TrnokT (#2400) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

mikor huztad,a pcie bus-t 100mhz-re állitottad?mert blck-nál a lapok töbsége emeli a vga bus sebességet is

(#2402) TrnokT válasza fatal1ty1984 (#2401) üzenetére


TrnokT
csendes tag

Azt hiszem az auto-n volt és amikor felviszed a BCLK-t 125-re ott a PCI bus visszaugrik 100-ra . Gigabyte X79 UP4 alaplap.

[ Szerkesztve ]

„Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.” Smaragdtábla

(#2403) WaterWawe válasza TrnokT (#2402) üzenetére


WaterWawe
őstag

Az enyém sem emeli, nem is találtam erre vonatkozómbeállítást a biosban. (Asus Sabertooth X79)

(#2404) fatal1ty1984 válasza TrnokT (#2402) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

akokr szerintem nincs ott semmi baj,de azért egy uj biost tolj a lapra és ugy probáld meg auto beállitásokkal

(#2405) MastR válasza TrnokT (#2402) üzenetére


MastR
tag

A BCLK emelésével történő tuning az több odafigyelést kíván, én azt ajánlom maradj simán csak a szorzó változtatásánál... szóval ha megcélzod a 4.4 - 4.5 GHz-et akkor beállítod a szorzót 44-re vagy 45-re és minden busz sebesség maradjon 100-on. Aztán ha kiismerted akkor majd lehet próbálkozni az FSB Strap és társaival.

Ráadásul az is lehet, hogy beállítottál mondjuk egy 44-es szorzót hozzá meg egy 125 FSB-t (44*125=5500MHz) és és így már érthető miért nem akart menni a proci :)

(#2406) WaterWawe válasza MastR (#2405) üzenetére


WaterWawe
őstag

Érdekes, én alap szorzóval toltam neki egy 127-es BCLK-t, meg egy kis feszt és azóta úgy megy gond nélkül. :)

(#2407) MastR válasza WaterWawe (#2406) üzenetére


MastR
tag

Nem nagyon hátráltat a szorzózár ahogy látom :) Nekem pl 4.5 GHz környékén ha 100-ról 101-re növelem a busz sebességet akkor már instabil a windows is és egy 3DMark az le sem fut. :C

(#2408) TrnokT


TrnokT
csendes tag

Amikor felvettem 125-re a BCLK-t akkor természetesen a szorzót visszavettem 36-ra az ha jól számolom 4.5 Ghz. Tegnap meggugliztam a kérdést és nagyon úgy tűnik hogy a Windows szarakodik nemsokára kap egy repair-t. :P

„Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.” Smaragdtábla

(#2409) fatal1ty1984 válasza MastR (#2407) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

akkor valamit nagyon benéztél,mert nállam 150-blckig nincs gond

(#2410) Mexildos


Mexildos
aktív tag

sziasztok!

Szeretnék kapni egy kis segítséget tőletek.

Van egy Gigabyte alaplapom (GA-X79S-UP5-Wfi). CPU hozzá 4930K és 32GB kingston ram. Táp egy FSP 850 W darab.

Az a bajom, hogy mikor bekapcsolom kb. 1 másodpercre felpörög minden majd kikapcsol. Majd újra be és megint kikapcsol és ez így ismétlődik újra és újra.
Próbáltam kevesebb rammal és és videokártya nélkül is! és ram nélkül is. De semmi csipogás vagy figyelmeztető jel. Csak ki és be kapcsol a deszka. Ez miért van?

Nem ismeri az alaplap a CPU mikrokódot?

(#2411) fatal1ty1984 válasza Mexildos (#2410) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ha most vettedd akkor bios csere mert még nemtámogatja a rajta lévö az uj cpukat

(#2412) Mexildos válasza fatal1ty1984 (#2411) üzenetére


Mexildos
aktív tag

okés, de hogyan cseréljek BIOS-t ha nem is indul el? :)

(#2413) MastR válasza Mexildos (#2412) üzenetére


MastR
tag

Be kell vinni egy számtech boltba ahol szervíz is van! Amikor én vettem az alaplapomat akkor tudtam, hogy ez lesz így ott helyben ki lett bontva a lap és felfrissítették a bios-t! Így már felismerte a 4930K-t! Nekem ezt a hardverker szervizében csinálták meg kérdezd meg őket esetleg.

fatal1ty1984: Jelentem sikerült előcsalni egy 34X130-at a prociból, de komolyan mondom, hogy vicc amit művel velem ez a lap és proci, vagy én nem tudok valamit a BCLK tuningról amit nagyon kéne ;]

(#2414) fatal1ty1984 válasza MastR (#2413) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

vagy-vagy :)

(#2415) TrnokT válasza Mexildos (#2412) üzenetére


TrnokT
csendes tag

Így jártam én is egy Giga X79UP4 4930K kombóval és a szerviz segített egy BIOS frissítéssel.

„Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.” Smaragdtábla

(#2416) fatal1ty1984 válasza Mexildos (#2412) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

max legrosszabb esetben énis megtudom csinálni,met van 3820-as procim,de csak ha nagyon muszáj,mert nemsok kedvem van a blokkot levenni a procirol :)

(#2417) Mexildos


Mexildos
aktív tag

MA körbetelefonáltam a nagyobb boltokat. Lesújtó az eredmény. Hardverker, Aqua, PCX egyik sem tudja megcsinálni a frissítést mert nincs ilyen CPU nekik a szervizben. Utolsó esélyem holnap az Ipon lesz, ott azt mondták, hogy a szerviz rendelkezik ilyen cpu-val és !!! elvileg!!!! meg tudják csinálni. Ezt csak azért hangsúlyoztam ki mert ez nem ad nagy bizakodásra jelet.
Lehet hogy aztán még procijuk sem lesz. Ez a 2011 nagyon mostohagyerek, pedig nagyon jó is egyben :)

Más:

Van egy Asus alaplap ami szintén 2011 foglalatú. Asus P9X79-E WS lapról lenne szó. Folyamatosan mikor bekapcsolom akkor azért pittyeg hogy CPU fan error. Viszont a cooler megy? Van ebben tapasztalata valakinek?

(#2418) fatal1ty1984 válasza Mexildos (#2417) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

lehet tul alacson a cpu venti fordulata és ezért jelez hibát.biosban vagy kapcsold ki vagy kézzel a riasztási szintet állitsd át ésd jolesz

(#2419) Geza60


Geza60
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem hozzáértőktől. Vettem egy Sandy Bridge-E alapú 8 magos 16 szálas Engineering Sample procit. Gyári kódja: Q19D
Az alaplapom MSI X79A-GD45. Végigpróbálgattam az összes biost, de nem indul. A neten keresgélve láttam, hogy sokaknál nem postol ez a processzor, viszont pl MSI X79A-GD65-ben van egy bios (1.4) amivel elindul.

A kérdésem az lenne, hogy valahogy ki lehetne-e szedni abból a megfelelő mikrokódot és beletenni az én biosomba, hátha ez megoldást jelent? Esetleg mással is meg lehetne oldani?

Bármi építő kritikát szivesen vennék!

Előre is köszönöm :R

Geza60

(#2420) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Corsair Dominator Platinum 2x4Gb 2400MHzC10 ramokat raktam ma a gépbe.
Alaplap R4E.
Processor i7 3820.

Legújabb bios van a lapon,
bios reset is volt.
XMP profile-t akartam volna elsőként indítani,semmi OC.

Majd manuálisan próbálkoztam a gyári értékeket beállítani.

Sehogy sem akar elindulni 2400MHz-en.
2133MHz azonnal indul.

A proci nem tudja kezelni a 2400MHz-et ?
Mióta ez a konfigom van,nem járattam 2133MHz-nél nagyobb órajelen memóriát.
GSkill 2133MHzC9 ramokkal ment eddig.

Egyébként halkan megjegyzem,hogy mennek együtt quad channelben gond nélkül.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2421) BlackSoft válasza Geza60 (#2419) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az egy XEON... A lapod i7 Sandy/Ivy Bridge-E procikat támogat csak... 99,99% Felejtős a dolog. Még az én lapomban sem menne.
Ha nagyon xeonozni akarsz, szerezz egy P9X79 WS lapot, abban szerintem menne.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2422) Geza60 válasza BlackSoft (#2421) üzenetére


Geza60
tag

Egy Xeon E5 1650-nel használom ami hibátlanul megy benne.

Geza60

(#2423) BlackSoft válasza Geza60 (#2422) üzenetére


BlackSoft
addikt

Érdekes, mert XEON nem mehet bele...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2424) Geza60 válasza BlackSoft (#2423) üzenetére


Geza60
tag

Nem a Xeonságával van a baj, mert az E5 1650-et támogatja az összes bios és minden hibátlanul megy vele.
Viszont ez egy ES proci, korai Sandy-E alapokkal, A1 steppinggel, Turbo nélkül és igazából nincs is sorozatgyártásban levő megfelelője. Ez lehet itt inkább a baj :(

Geza60

(#2425) BlackSoft válasza Geza60 (#2424) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem meg a Xeonsággal is baj van, mert attól, hogy egy 1650-es megy vele (bár a gyártó oldalán kizárólag i7 támogatás szerepel... kevés lapnál van e5 is) nem valószínű, hogy másik procik is mennek... E5-ből van még 1001 féle s2011-be.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2426) BL@CK válasza akoska07 (#2420) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Van amelyik proci nem tudja meghajtani a 2400-as ramokat. Az 1600 mhz a garantált minden procinál, ami ezen érték felett van az már nem tuti. Nálam pl vígan viszi 2666-ot is.

Shatter your limits!

(#2427) BlackSoft válasza BL@CK (#2426) üzenetére


BlackSoft
addikt

+1 Egyik proci csak 1600-at fog bírni, amit az Intel is mond, a másik lehet viszi a 3Ghz-es modulokat is...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2428) Geza60 válasza BlackSoft (#2425) üzenetére


Geza60
tag

MSI X79A-GD65-ben az 1.4-es biossal megy, képek is vannak meg leírás is. De ott is csak ezzel az egy biossal. Az enyém GD45 ebbe kellene valahogy átpakolni a GD65 biosából a microcode-ot a procihoz.

Geza60

(#2429) 04ahgy válasza akoska07 (#2420) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2430) gegefox


gegefox
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kéni.
A kérdésem hogy melyik procit vegyem?
4930k vagy 3930k? Mert most ugye 1-2ezer Ft különbséggel egy árban vannak.
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy melyik alaplap? GIGABYTE GA-X79-UD3
Vagy ASROCK X79 Extreme4? Sajnos komolyabbra nem futja.
Köszi, szépen!

(#2431) 04ahgy válasza gegefox (#2430) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az újabb procit vedd. Ugyan léggel nem fog 5GHz-en menni a 4930K, mint a 3930K (az könnyedén), de cserébe újabb architektúra, ezért kb. ugyanott vagy.
Léggel a 4,5GHz reális vele.

A GIGABYTE X79-UD3-at vedd, vagy akár az UP4-et, ha találsz. X79-ben nincs amúgy olyan, hogy nem komoly lap.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2432) WaterWawe válasza gegefox (#2430) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hali!

Az Asrock X79 Extreme 4-et semmiképp nem ajánlom. Azzal a lappal kezdtem az X79-es pályafutásom és estig írhatnám a negatív tapasztalatokat. Gigával nincs tapasztalatom, de kolléga jókat mondott róla szóval inkább az. :R

(#2433) gegefox


gegefox
csendes tag

Köszi, szépen a gyors választ :R akkor lesz a 4930K Giga komo jövőhéten valószínű támadok olyan... tuningolási kérdésekkel :)

(#2434) 04ahgy válasza gegefox (#2433) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A lapon a BIOS verzióról győződj meg, vagy kérd a boltot, hogy frissítsen! Sok lap X időt állt a raktárban, és arra kelleni fog egy BIOS frissítés, anélkül nem fog elindulni a 4930K-val.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2435) gegefox


gegefox
csendes tag

Sziasztok!
Végre én is beléptem a klubba :)
Így szeretnék kérni egy kis tuningolási segítséget.
Asrock extreme9 i7 4930k Kingston 4x4GB DDR3 1600MHz (amit nem kezel quadba nem tudom miért. pedig ha minden igaz kéne.)
Köszi.
Szép napot!

(#2436) tomic


tomic
addikt

Érdelkődnék,hogy az 1156 proci lefogatója passzol e a 2011laphoz? Lyukméret ugyan az lehet? Sajna meghalt a vîzpumpàm és jelenleg csak ilyet tudok azonnal beszerezni.

(#2437) helkis válasza tomic (#2436) üzenetére


helkis
addikt

nem stimmel, a 1156 a 1155-el és a 1150-el egyezik meg, a 2011 az a 1366-al...

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2438) gegefox


gegefox
csendes tag

srácok ez így jó?

(#2439) MastR válasza gegefox (#2438) üzenetére


MastR
tag

Ez a feszültségszint rendben van ehhez az órajelhez, az enyém is ennyit kér, talán még többet is. :D

(#2440) 04ahgy válasza gegefox (#2438) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez a CPU-Z X79 esetén ezen egyetlen laphoz illik kizárólagosan: X79-UD7, nincs más OC termékcsaládba tartozó GIGABYTE X79-es lap.

Egyébként korrekt CPU!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2441) helkis válasza gegefox (#2438) üzenetére


helkis
addikt

az aida64 szvsz nem terhel extrém mértékben, ergo tudsz mezei programokkal, játékkal is olyan helyzetet teremteni, amelyik ehhez képest jobban fog terhelni, ha épp nem fogja bírni, akkor BSOD lesz a vége.
szvsz nézd meg XTU-val is.. :K (ha ezt bírja hosszútávon akkor ez egy jó proci!)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2442) gegefox


gegefox
csendes tag

Oké értem köszi :R
Akkor majd lecsekkolom azzal is egyébként mit takar a hosszú távon?

(#2443) helkis válasza gegefox (#2442) üzenetére


helkis
addikt

egy idő után be fog állni minden hőfok egy bizonyos szintre, amit a hűtés még elbír, ezt fogja tartani..
ha nem tudja, akkor ugye vagy visszaveszi az órajelet/feszt vagy lekapcsol/lefagy.. érdemes egy kicsit ráhagyni, ne legyen kimaxolva, ha jön egy 40 fok körüli időjárás, legyen tartalék a rendszerben..

tehát azt érdemes kitesztelni, hogy "addig tuningolj, amíg a hűtésed ér" ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2444) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Illetlen dolgot követek el, előre elnézést! Dec. legvége óta rendelkezem 4820K procival, mert akkor "csak" arra volt pénzem. Most már lenne 4930K-ra is, ha eladnám a "régi" 4820K-t. Szerintetek mennyi: a 3év - 5hónap bolti garanciás , nem box (hűtő nélküli) 4820K reális kínálati ára a különböző hirdetési helyeken? És szerintetek milyen ár alatt ne adjam oda?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2445) 04ahgy válasza VGYke (#2444) üzenetére


04ahgy
nagyúr

4820K-ból (és minden LGA2011-es foglalatú CPU-ból) a BOX is hűtő nélküli. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2446) VGYke válasza 04ahgy (#2445) üzenetére


VGYke
addikt

:R Ezt sem tudtam. :N Azért élne még az off kérdésem...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2447) BlackSoft válasza VGYke (#2444) üzenetére


BlackSoft
addikt

70-ért tedd fel, és 65-ért add oda. 60, vagy az alatt ne add.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2448) KAMELOT


KAMELOT
titán

Csatlakozom egy ASRock Fatal1ty X79 Professional + i7-4820K kombóval a topikba! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2449) BlackSoft válasza KAMELOT (#2448) üzenetére


BlackSoft
addikt

Üdv a klubban :C

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2450) 04ahgy válasza KAMELOT (#2448) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen az X79 grandiózus fílingje? :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.