Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2501) fatal1ty1984 válasza KAMELOT (#2500) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

állitsd be kézzel mindent.ha nemtudod az idözitéseket akkor elvileg a ramok cimkéjén rajta van+a gyári fesz is,azt lödd be és menni fog szépen.én ugyanigy jártam a 2000-es dominatorokkal és xmp-vel még szarabb volt mint 1333-on igy kézzel mindent beállitottam és 2400-on vigan szaladgál kis plusz fesszel.procit meg kapásbol tedd fel a blck-t 125-re és utánna állits szorzot,nekemis 3820-van és 5.4ig birja 4magon szoval valoszinü ,hogy a tied is elmegx ha kell 5ghz-en :)

(#2502) KAMELOT válasza fatal1ty1984 (#2501) üzenetére


KAMELOT
titán

OK! És a ramok feszét mennyire tegyem. Jelenleg 1,5V megy. Tegyem át 1,65V-ra. Időzítést tudom.
44x szorzóval indult a gép csak nem volt kép!
BCLK piszkálása nem teszi tönkre a procit?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2503) WaterWawe válasza KAMELOT (#2502) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem se indul 40-es szorzó felett, ellenben 128-as BCLK-val hibátlanul megy. :)

(#2504) KAMELOT válasza WaterWawe (#2503) üzenetére


KAMELOT
titán

Aha, akkor itt lesz a kutya elásva. Emelni kell a BCLK-t. Ok megpróbálom!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2505) _SPD_


_SPD_
tag

Most tudatosult bennem hogy jön az X99... sztm kivárok, még kicsit spórolok és 5820k lesz inkább. Addig még kibírom valahogy :D

Tudja valaki mennyivel lesz drágább a ddr4 memória?

(#2506) KAMELOT válasza _SPD_ (#2505) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze! Jó drága lesz!!!!
CPU: 300euro
Alaplap: 250euro
Ramok: 200euro
...és akkor még a hűtő meg a többi! Szóval ha van közel 300K akkor hajrá megveheted! Nekem X79-re a váltás 45K-ba került!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2507) _SPD_ válasza KAMELOT (#2506) üzenetére


_SPD_
tag

Nem para. Hűtésem van, cpu kb. 320 körül lesz amúgy, a lap az amúgyis ilyen árban kerestem a ramot meg tudok szerzni majd mindegy mennyiért mert van egy rakat ddr3-as ramom, max eladok belölle.

Van ritkaságnak számító AMD R9 ramom, azt majd veszik az APUsok.
Kivárok. Addig megveszem az új házat meg a tápot hozzá :D Meg lehet valami nagyobb SSD-t mint ami most van.

[ Szerkesztve ]

(#2508) _SPD_


_SPD_
tag

Megmondom őszintén hogy az ASrock x99-es extreme6 bemutató lapja nagyon megfogott. (kék-fekete buzi vagyok) nagyon tetszik a szine, meg az M.2 csatoló. Találtam is hozzá m.2-es ssd-t.

Végre egy letisztult konfigot tudok csinálni kábelrengeteg nélkül, még sata kábel se kell majd hozzá. És az erő sem lesz gond jó pár évig. Kivárom.

[ Szerkesztve ]

(#2509) KAMELOT válasza _SPD_ (#2508) üzenetére


KAMELOT
titán

Helyes döntés!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2510) fatal1ty1984 válasza KAMELOT (#2504) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

én kapásbol 125-re toltam és ottis hagytam azán csak szorzo és fesz emelés

(#2511) KAMELOT válasza fatal1ty1984 (#2510) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor leírom a dolgokat!
szorzó 44x nincs kép
szorzó 37x BCLK 125 nincs kép
szorzó 37x BCLK 110 nincs kép
szorzó 43x van kép, de IBT alatt Blue screen

Jelenleg 4,2GHz 1,15V amit automatikusan állít!

Mit kéne állítani és mennyire?

Ja és a másik érdekes dolog....XMP ram settings azaz 1600Mhz szintn nincs kép!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2512) WaterWawe válasza KAMELOT (#2511) üzenetére


WaterWawe
őstag

Processzor feszt manuálisan állítsd be, akkor az utolsó 3 felsoroltnak jónak kéne lennie. Én úgy csináltam hogy belőttet 1.35V-ra és megnéztem úgy mit megy. 4.7GHz lett a vége.

(#2513) KAMELOT válasza WaterWawe (#2512) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontossan ott melyiket állítsam? Mert van ott Offset Voltage, PLL voltage stb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2514) WaterWawe válasza KAMELOT (#2513) üzenetére


WaterWawe
őstag

CPU (VCore) Voltage.

(#2515) KAMELOT válasza WaterWawe (#2514) üzenetére


KAMELOT
titán

AUTO-ról áttettem fixed-re.....1,3V 4,6GHz...win-be belépett majd lefagyott! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2516) Asbee válasza KAMELOT (#2515) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor emelj még vagy órajelből vegyél vissza.

(#2517) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2516) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

+1,én személy szerint 1.5v-rol inditok és utánna emelem a szorzot amig birja :) viszont nállam full vizhütés van igy melegedés még 1.6v-nál is kizárva

(#2518) KAMELOT válasza Asbee (#2516) üzenetére


KAMELOT
titán

BCLK 100 és 46x 1,3V kikapcsol
BCLA hagyam így vagy emeljem és a szorzót vegyem vissza?
Nem lesz gond ha emelem a BCLK-t?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2519) WaterWawe válasza KAMELOT (#2518) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem lesz gond, én alapon hagytam, ami nálam 37x 127-es BCLK-n vagyok.

(#2520) KAMELOT válasza WaterWawe (#2519) üzenetére


KAMELOT
titán

OK! Alaplap bírni fogja remélem!? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2521) KAMELOT


KAMELOT
titán

Már vagy 4x előfordult, hogy reggel felkeltem és ez fogadott a képernyőn.

Windows has recovered......
reason: blue screen

Ez mitől lehet?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2522) Asbee válasza KAMELOT (#2521) üzenetére


Asbee
veterán

Kódja?

(#2523) 04ahgy válasza KAMELOT (#2521) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Túltuningoltál, vagy alulfeszeltél valamit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2524) KAMELOT válasza 04ahgy (#2523) üzenetére


KAMELOT
titán

42x szorzón van mást nem állítottam. Fesz auton van CPUZ 1,15V mutat. Játék közben nem csinálta simán bírta a 3-4 óra BF3-at.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2525) 04ahgy válasza KAMELOT (#2524) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy az az AUTO fesz nem az igazi, no meg az 1,15V sem valami magas.

A BF3-4 elég könnyen kimutatja az instabilitást. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2526) KAMELOT válasza 04ahgy (#2525) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó csak nekem azért volt fura a kék képernyő mivel simán csak neteztem semmi más nem ment és egyszer csak befagyott! Megvárom ezt a vizet aztán fogok tuningolni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2527) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Az imént kaptam egy BSOD-ot renderelés közben, 0x101 CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT.
Ha jól tudom, akkor ez CPU, és fesz ingadozás miatt, a render végén jött elő, minden bizonnyal leesett a fesz valamennyit, mikor 100%-ról 5%-ra esett hirtelen a CPU használat.

Most emeltem +0,030V-ot. Ez megteszi szerintetek? Vagy esetleg mással is lehetne még babrálni?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2528) 04ahgy válasza BlackSoft (#2527) üzenetére


04ahgy
nagyúr

+0,03V bőven elég egyelőre. Egyébként nálam 2500K-nál volt ilyen, ment a prime, leállítottam, megszűnt a terhelés, BSOD... :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2529) BlackSoft válasza 04ahgy (#2528) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, ez a 3930K-nál volt :D Renderelés ott ment gond nélkül, de a Prime95 megette reggelire a CPU-t :DDD
Ha most jó lesz a renderelés, akkor ki sem próbálom a Prime-ot :N

VTT-kkel nem kell babrálnom?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2530) 04ahgy válasza BlackSoft (#2529) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Először ki kell kísérletezned, a VCore volt-e kevés (hogy az LLC-t átállítottad, másként reagál a terhelt - terheletlen állapot változásaira egy picit). Ha nem akar javulni, akkor a VCore-t visszaveszed, ahonnan indultál, és másnak (pl. VTT, VCCSA) adsz egy picit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2531) BlackSoft válasza 04ahgy (#2530) üzenetére


BlackSoft
addikt

És mit jelent az, hogy picit? Mivel Auto-n van a VTT, VTT2, VCCSA is...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2532) 04ahgy válasza BlackSoft (#2531) üzenetére


04ahgy
nagyúr

AUTO-n nem hagyunk semmit!

VTT 1,15V körül, VTT2 1,1V körül, VCCSA 1,2V körül szokott 4,8GHz-es tuninghoz kelleni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2533) BlackSoft válasza 04ahgy (#2532) üzenetére


BlackSoft
addikt

AUTO-n az alábbi feszeket adja. Akkor ezek szerint elég alacsonyakat ad az auto beállítás...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2534) BlackSoft válasza 04ahgy (#2532) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az általad javasolt értékekkel az alábbit mutatja most az AIDA. Érdekes, kerek értéket a VTT-kkel nem lehet beállítani, olyan a létéke, hogy nem lesz egész szám.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2535) 04ahgy válasza BlackSoft (#2534) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az nem baj, ha nem kerek a beállítási lehetőség. Most kikísérletezheted, hogy csökkentve őket, hogy reagál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2536) KAMELOT


KAMELOT
titán

Időközben rájöttem mi is volt a gond a ramokkal miért nem mentek 1600Mhz.
Azért mert az egyik KIT volt a másik meg külön külön vásárolt ugyan oylan ram csak hát még is más.
Így XMP nem tette be. Most hogy megvettem a 2400Mhz ramokat Biosban automatikusan 1333Mhz állította.
XMP-re tettem és indul is a gép. Azóta érdekes módon Bluescreent sem kaptam!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2537) BlackSoft válasza KAMELOT (#2536) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem 2db Dual-Channel KIT-em van. Van egy hangyányi különbség, ha nagyon nagyon belemászunk, de alapvetően ugyan azok. Simán megy Quad-Channel-ben, XMP-vel meg nem szórakozok, beállítok mindent, úgy ahogy én akarok, manuálisan.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2538) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Másik topicból (#16352) helkis:

Kevesebb fesz hogy lenne elég? Ha kell a stabil 4,7Ghz-hez mondjuk 1.350V, akkor az energiagazdálkodásos beállításokkal hiába megy a proci, mert kevesebb az órajele, ha meg felmegy 100%-ra a CPU használat, akkor kelleni fog neki az 1.350V, nem lesz elég 1.200V, amivel alapon megy a CPU... Vagy ezt most hogy gondoltad?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2539) Tirexi válasza BlackSoft (#2538) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát nem tudom, de nálam ha be volt kapcsolva az energiagazdálkodásos hülyeség (C1.stb) a BIOS-ban akkor folyamat BSOD-okkal dobált ki az asztalról IDLE állapotban. Nem tudom ez mi miatt, de idegesítő volt szal inkább kikapcsoltam. :)

Elvileg a lényege ennek hogy a CPU szorzót és a feszt egyszerre veszi vissza. Na de ez lehet nem működött rendesen és előbb jött a terhelés meg a szorzó váltás mint a fesz adás és hirtelen kevésnek bizonyult a fesz. Én ennek tudtam be ezt az anomáliát.

Csak úgy mondom Blekk. :D

[ Szerkesztve ]

(#2540) BlackSoft válasza Tirexi (#2539) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem is ez olyasmit eredményezhet, hogy előbb emel órajelet, mint feszt, ami nem jó :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2541) helkis válasza BlackSoft (#2538) üzenetére


helkis
addikt

úgy gondoltam, hogy ha biosból van tuningolva, akkor jóval több fesz kell magához a boothoz, levéve software-el a feszt elég lehet kevesebb is az adott órajelhez.. (ne tized voltokra gondolj pl.: 1.35v-helyett pl 1.33v) (talán pont ezért került be a post vcore is a biosba)
egyébként mindegy, korábban én is úgy tuningoltam, ahogy te, de utóbbi időbe rászoktam erre.. de akkora jelentősége nincs talán, viszont az sem állja meg a helyét, hogy feltétlenül ki kell kapcsolni mindent energia-vackot..
elég a teljesítménycentrikus profilra átváltani, akkor már a maxot fogja kijeletni a cpuz..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2542) BlackSoft válasza helkis (#2541) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát nem tudom. Nálam, ha 1,325-t állítok biosban 4,7Ghz mellé, akkor bizonyos számításoknál BSOD. 1,340-nél meg minden oké... Szóval ez szerintem cáfolja a boot-os dolgot, amit említesz, mivel boot-nál nincs kékhalál, csak cpu terhelésnél, fix fesszel...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2543) KAMELOT válasza BlackSoft (#2537) üzenetére


KAMELOT
titán

Időközben kaptam egy BS-t. Lehet akkor a fesz a hibás. AUTO-n van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2544) Tirexi válasza KAMELOT (#2543) üzenetére


Tirexi
addikt

Micsoda? Tuningolsz és AUTO-n van a fesz? :Y
Na ilyet még nem hallottam. :DDD

Az az AUTO funkció annyira jó, hogy megölje a CPU-t. Nekem annó 3960x-nél amikor kipróbáltam az AUTO funkciót akkor 1.47V-ot adott 4.2Ghz-re.
Manuálisan meg 1.36V-on vitte a 4.6-ot.

(#2545) KAMELOT válasza Tirexi (#2544) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálam nem ennyire vészes a dolog. Inkább talán alacsony fesz lehet a gond, demindig csak reggelre írja a reportot, amikor IDLE-ben megy a gép.
1,17V @ 4,2Ghz így néz ki nálam.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2546) Tirexi válasza KAMELOT (#2545) üzenetére


Tirexi
addikt

De várjál mert elvileg AUTO módban megadhatod neki, hogy amit kap feszt az adott Ghz-hez ahhoz még tegyen vagy elvegyen belőle. Van ott valami +/- dolog asszem.

(#2547) BlackSoft válasza KAMELOT (#2543) üzenetére


BlackSoft
addikt

Idéznék kicsit feljebbről egy kollégától :D

"AUTO-n nem hagyunk semmit!"

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2548) 04ahgy válasza helkis (#2541) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A BootUp VCore és a BootUp frekvencia a nitrózás miatt van benne: így nem 1,6-1,8V-tal bootol...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2549) helkis válasza 04ahgy (#2548) üzenetére


helkis
addikt

tapasztalatból mondom, hogy pl stabilra belövök egy órajel, fesz kombót winben, pl 1.3v 4.5ghz, restart, vagy off/on után nem akart bebootolni a vas, pedig ennyire lett minden állítva biosban is.. ha emeltem a fesz-en akkor minden további nélkül bootolt és ment is minden, nem kellett állítanom semmit, de érdekes mód kb 2tized voltal alacsonyabb feszen is ok volt a proci, (próbáltam a bootup-vcore/vccsa-t is (emelve 2tizedet)) akkor is rendben volt minden.. energiatündérek nélkül ezt a kb 2tizedet nem tudtam megspórolni, tapasztalataim alapján..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2550) 04ahgy válasza helkis (#2549) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem nincs ilyen tapasztalatom, mindig stabil volt a win alatti beállítás boot közben is, ASUS, MSi és GIGABYTE lapokkal is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.