Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2151) fatal1ty1984 válasza helkis (#2150) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

:R

(#2152) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

egy kis höfök mérés volt ma moddolt trooper házban :)

(#2153) WaterWawe válasza fatal1ty1984 (#2149) üzenetére


WaterWawe
őstag

De van ezeken az alaplapokon egy úgynevezett USB Bios Flashback funkció. Ez elméletileg pont az ilyen problémák megoldására lett kitalálva. Nincs semmi a lapban csak a táp van rákötve meg egy pendrive-ot dugsz be és megnyomod a gombot és akkor elkezdi flashelni a biost.

(#2154) fatal1ty1984 válasza WaterWawe (#2153) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

a legrégebbi bios még aztsem támogatja,helkis járt igy és ugytudtuk megcsinálni,hogy az egyik frissitett bios chipet elpostáztam neki

(#2155) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Jönnének az első kérdéseim, mert teljesen zéróról ismerkedem az X79-el.
Lehet nem itt kellene kérdeznem, hanem az Asus X79 fórumban, de azért bepróbálkoznék...
A 4db 4GB-os 2400-as "4 csatornás" RAM egy oldalra lett pakolva a speckós CPU hűtő miatt.
Most ezt látom CPU-Z szerint:

Meg ezt (abszolút nem szinkronban mennek a RAM-ok):

Jól van ez így, vagy a BIOS-ban valami beállításokon kellene variálni?
Na de min?
Vagy 4+4 RAM foglalatban jobbra-balra szét kellett volna osztani a RAM-okat mint az X58-nál?
(X58-nál jobbra-balra legalább különböző színűek voltak az összatartozó foglalatok, itt meg minden fekete)
Minden kezdet nehéz :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2156) WaterWawe válasza VGYke (#2155) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem kéne egyformának lennie mindegyiknek. De úgy rakd be hogy balról jobbra:
üres-ram-üres-ram ||||| ram-üres-ram-üres.

[ Szerkesztve ]

(#2157) helkis válasza WaterWawe (#2156) üzenetére


helkis
addikt

egyszerűbben: csak a fekete slot-okba.. ;)

most nézem hogy azt írtad, hogy nálad mindegyik fekete? szvsz van ott sötétszürke is.. :B

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2158) fatal1ty1984 válasza VGYke (#2155) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

minen 2. slotba rakj ramot és akkor fog menni a quad

(#2159) VGYke válasza fatal1ty1984 (#2158) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszaitokat!
A CPU hűtő miatt, kb. most ez a hely helyzet:
Bal oldalt:

Jobb oldalt:

Ismét szét kellene szednem a cuccot és megnézni, jobb oldalra (A CPU hűtő venti alá), jobbról a 2. és 4. slotba befér-e a RAM.

Szóval jó lenne úgy, hogy balról jobbra: nincs, van, nincs, van, aztán jobb oldalon nincs, van, nincs van RAM?

Tényleg nem lehet úgy konfigurálni ezt a qrva okos X79 BIOS-t hogy egymás mellett vannak a RAM-ok :W

Ha telepített win alatt átvariálom a RAM-okat, ugye a win nem fog megsértődni és hisztizni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2160) WaterWawe válasza VGYke (#2159) üzenetére


WaterWawe
őstag

BIOS-ból persze hogy nem tudod. X58-nál se lehetett azt hogy beraksz 2 ramot a az egyik channel-be 1-et viszont a másikba és akkor tripple channel...

A Win fog menni azután is hogy átvariálod a ramokat.

(#2161) helkis válasza VGYke (#2159) üzenetére


helkis
addikt

a képek alapján pedig van színkülönbség a foglalatok között.. ;)

azért nem tudod másképp berakni, mivel ezek így vannak be-vezetékezve.. ez minden alaplapnál így van, ahogy a gyártó kitalálta, szvsz jó is így mivel nem fűtik egymást a ramok.. :K

a lapod jelöléséből egyébként az derül ki, hogy nem a feketékbe kell a ramokat pakolnod, hanem a szürkékbe! A1-B1-D1-C1 így bármelyik oldalon a proci foglalathoz közel eső ramfogalatot nem kell feltölteni!
+ arra figyelj, hogy a jobb oldalon 180fokkal meg kell fordítani a ramot a berakáshoz.. :K

szóval szétszedés nélkül is megoldható..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2162) BlackSoft válasza helkis (#2161) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen csak a szürkébe kell tennie... X79 Rulez! :DDD
Amúgy szerintem kellene, hogy legyen annak a lapnak egy szép vastag könyvecskéje is :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2163) batman777 válasza VGYke (#2159) üzenetére


batman777
aktív tag

Ha egyik oldalra rakod a ramokat, akkor csak Dual chanelben megy a 16Gb ram. A CPU-Z is ezt irta le neked. Nincs Quad chaneled igy sajnos !

Nekem TT hűtőm van, ami hasonlóan nagy méretű, én is ugyanigy jártam vele, de én az alsó lamellákat letörtem a hűtőn és már igy elfértek a közelebbi slottokban is a ram modulok. :)

Másik megoldás: egy régi Zalman full réz hűtőt raktam a procira, az elfér és a ramokat is hűti, meg a fesz. szabályozókat is és halk is.

Üdv. :)

(#2164) VGYke válasza helkis (#2161) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm mindenkinek a RAM tanácsokat! Nagy éjszaka átvariáltam. Nem tudom mi rosszat csinálhattam, azon túl hogy első körben rosszul, A2,B2, D1,C1-be tettem a RAM-okat, de bekapcsolás után csak csipog az alaplap, a BIOS-ig sem jut el. Aztán visszapakoltam egy oldalra őket, úgy ahogyan voltak, akkor is csak csipog a lap. Csak nem valamelyik RAM-ot a nagy sötétben szemüvegesként fordítva ("fejjel lefelé") tettem a slotba és kinyírtam vele a lapot? Egyáltalán ez lehetséges, mert bepattant a helyére...?
Mi a fene lehet a baj? Nagyon kétségbe vagyok esve...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2165) helkis válasza VGYke (#2164) üzenetére


helkis
addikt

az A1-ben mindenképp kell ramnak lennie különben nem indul a buli, a tuningot érdemes levenni előtte ha van..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2166) VGYke válasza helkis (#2165) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Nagy kő esett le a szívemről, hogy nem baltáztam el a család karácsonyi ajándékát....
Most úgy néz ki, működik mind a 4db RAM, az A1,B1,C1,D1 slotokban.
Van a lapon egy MemOK gomb, szerintem ez volt a titok, meg az, hogy a B1-be a nagy sötétben nem teljesen nyomtam bele a ramot...

Most jön a BIOS:
Ez a kép fogad jelenleg:

Hol a francba kell beállítani, hogy 4 csatornások vagytok és egyformák?
Tudom hogy ez itt nagyon off, de itt kapom a legtöbb tanácsot, elnézést mindenért! :R

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2167) joshua7 válasza VGYke (#2166) üzenetére


joshua7
veterán

Válts át a Memory fülre. Az mit mutat?

Semper Fi

(#2168) helkis válasza VGYke (#2166) üzenetére


helkis
addikt

ha helyes sorrendbe raktad be a ramokat akkor az mondja meg, hogy single-dual-tripple-quad chanelben mennek.. a többit a bios-ban kellene belőni, mindegyik ram ugyanazzal a sebességgel tud menni csak..
az időzítéseket variálhatod eltérően is..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2169) akoska07 válasza VGYke (#2159) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem ártana szegény hűtőt kitakarítani. ;)

Milyen géped is van neked ?
Az adatlapodból nem igazán derült ki.
Mivel itt X79-ben kérsz tanácsot és ott X58 gép van feltüntetve.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2170) VGYke válasza akoska07 (#2169) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm!
Adatlapot még nem volt időm átírni, 2 napja hoztam haza a gépet, azóta a ramokkal, új, számomra ismeretlen BIOS-al szerencsétlenkedek amikor van időm. Egyébként Asus X79 Deluxe lap, I7-4820K CPU, 4x4GB 2400MHz RAM.
Éppen most írtam privátban 04ahgy fórumlakó társunknak, aki eddig is nagyon sokat segített. A kérdésem megismétlem itt is (ami válasz is 1-2 itteni viszont kérdésetekre), ha nem fog ezért az admin fenéken billenteni:
Szóval RAMok a helyükön (A1,B1,C1,D1). Mégis csak 3 csatornás a rendszer:

A CPU-Z 16GB-ot detektál, viszont a BIOS (és win) csak 12GB-ot:

Ellenben a BIOS problémázik a D1 slottal:

Aztán nézve a RAM időzítéseket, stb. a D1 nagyon kilóg a sorból:

Kérlek nyugtassatok meg, hogy egy esetleges kapkodós mozdulattal nem csesztem el semmit (bizony egyik éjszaka volt olyan is, hogy úgy helyeztem át RAM-ot, hogy csak a PC volt kikapcsolva, a táp nem volt áramtalanítva, elfelejtettem kikapcsolni és a 230V-ot kihúzni belőle :W

A képek alapján mi a véleményetek?

Nemsokára jön a Jézuska!
Mindenkinek Boldog Békés Karácsonyt!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2171) helkis válasza VGYke (#2170) üzenetére


helkis
addikt

most jön az, hogy visszarakod fix 1333-ra a ramokat, a többit auton hagyod és meglesed mi történik..
lehet játszani a ramok mozgatásával, felcserélésével, stb.. tuning off.. a cooler csavarjain is van játszótér, hogy mennyire legyen meghúzva/megengedve úgy hogy azért még hűtsön is..
a D1 foglalat egyébként egy álló házban felülnézetből a procifoglalattól jobbra a második slot..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2172) VGYke válasza helkis (#2171) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Már ott volt a RAM, ahol lennie kell (C1,D1):

Vakuval tényleg van színkülönbség a foglalatok között, csak az olvasó szemüvegemmel gyenge fényben nincs. Ráadásul a ram hűtője is kikerüli a ventit (pont ott ahol kell, le van kerekítve).
Most jönne az amit írtál, a BIOS RAM módosítgatás, csak hogy nem értek hozzá.... Majd kisírletezem, csattogtatok ide oda, hát ha lesz eredmény.
Ha nem, akkor próbálkozzam a RAM-ok felcserélgetésével?

Azt hittem, karácsonykor már a 4820K CPU tuninggal fogok foglalkozni :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2173) batman777 válasza VGYke (#2172) üzenetére


batman777
aktív tag

Szerintem a bios igazat mond, nem erintkezik jol az egyik modulod es igy csak 12GB ramot tudsz hasznalni. Ezert is van csak tripla chaneled. Erintkezesi hiba van. Vedd ki a ramokat es pattintsd be ujra a helyukre.
Ha nem segit, akkor modulokat csereld at.
Nekem X58-nal volt pont ilyen a gepem, csak ott tripla chanel helyett dual ment, akkor az egyik modulom a 3db-bol elhalalozott. Cserelgetessel tudtam meg, hogy melyik rossz.

Üdv. :)

(#2174) WaterWawe válasza VGYke (#2172) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ilyen problémám nekem is volt, és az egyik CPU láb el volt hajolva, emiatt nem látta az utolsó 2 ram slotot. Pontosabban a bios látta meg a CPU-Z is, de a windows 12GB-ot jelzett ugyanúgy. Nézd meg hogy minden foglalat láb rendesen érintkezik-e.

(#2175) helkis válasza VGYke (#2172) üzenetére


helkis
addikt

szvsz szemmel is látszik, hogy a D1-es ramot feszíti a cpu-cooler ventije.. :F ezért valszeg nem értintkezik..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2176) VGYke válasza helkis (#2175) üzenetére


VGYke
addikt

Nem, nem feszíti, egy 50Ft-os fastagság még aléfér! Ellenben megoldottam igen sok óra alatt:

Hogy fog nekem örülni a család, ha 1 óra múlva hazaér és karácsonyfa sehol, ellenben működnek a RAM-ok :F
Cserélgettem a RAMokat, állítgattam a BIOST is (jól eltekertem, de ez már mindegy), semmi eredmény.
Aztán gyanús lett 1 RAM modul a 4-ből. Ha D1 ben volt, vele problémázott a BIOS, ha áttettem C1-be, C1-el problémázott a BIOS....
Egyszerűen a Lidle-ben kapható papír szemüvegtörlővel megtöröltem először az olvasó szemüvegemet, majd a problémás RAM lábait. Lekopogom, szerintem működik!
(Pedig a RAM-ok vadi újak, nekem meg van annyi eszem, hogy nem fogdosom össze szalonnás kézzel az érintkezőket)

Mégegyszer:
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2177) akoska07 válasza VGYke (#2176) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hogy fog nekem örülni a család, ha 1 óra múlva hazaér és karácsonyfa sehol, ellenben működnek a RAM-ok :F
:DDD

Best of kocka :C

Neked is és Mindenkinek Boldog Karácsonyt! :R

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2178) VGYke


VGYke
addikt

Nos, a leggyengébb láncszem immár az I7-4820K CPU:

A jövőbeli kérdéseim, ha önmagamtól megbukok, erre fognak vonatkozni!
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítségét!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2179) helkis válasza VGYke (#2178) üzenetére


helkis
addikt

told fel 4ghz-re és az is 7.9 lesz.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2180) WaterWawe válasza helkis (#2179) üzenetére


WaterWawe
őstag

Egyik proceszot sem kap 7.9-et. Én próbáltam: 2600k, 3770k, 3820 és 3930k mind 7.8-at kapott. :W

(#2181) fatal1ty1984 válasza WaterWawe (#2180) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

nekem 8.3mat adott a 3820-ra 5.4ghz-en :)

(#2182) WaterWawe válasza fatal1ty1984 (#2181) üzenetére


WaterWawe
őstag

De az Win8... Az nekem is annyit ad, Win7-en 7.9 a max. :)

(#2183) VGYke válasza helkis (#2179) üzenetére


VGYke
addikt

A lap UEFI BIOS-ban van olyan hogy:
1. nem emlékszem a nevére (energiatakarékos?),
2. standard (?),
3. pirossal kiemelve Asus .... (optumum, tweak? nem emlékszem).
Most a 3. lehetőség van beállítva, ami tuti húzza a rendszert.
Viszont mindenhol azt olvasom, hogy húzni "kézi értékek megadásával" szükséges, mert ha minden automatán van, agyonfeszeli magát a lap.
Nem tudom, ez a BIOS által felkínált lehetőségre is érvényes-e, ráadásul jelenleg csak CPU-Z-vel látok 1db CoreVoltage feszültséget mert még nem telepítgettem komolyabb mérőke programokat, de LinX alatt most ez a helyzet:

4200MHz-hez max. core voltage: 1,184V sok?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2184) helkis válasza VGYke (#2183) üzenetére


helkis
addikt

dehogy sok, ez nagyon baráti.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2185) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Úgy nagy általánosságban, 4820k procik mennyire húzhatóak? 3770k-ról váltanék, úgy elég volt 1155-ből 2011-be később is tudok még jobb procit tenni akár. Egy min 4,5 kihozható belőle nem? Rendes épített vízzel lenne hűtve.

(#2186) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2185) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

jobban jársz egy 3820-al azok 5-5.2ig mennek álltalában és még hüteni sem nagy feladat öket

(#2187) 04ahgy válasza Asbee (#2185) üzenetére


04ahgy
nagyúr

4,2-4,4GHz az átlagos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2188) Asbee válasza fatal1ty1984 (#2186) üzenetére


Asbee
veterán

Ezen is gondolkodtam már.

(#2187) 04ahgy: Köszi az infót, nem hangzik olyan jól. :(

(#2189) helkis válasza Asbee (#2185) üzenetére


helkis
addikt

szvsz egy normális vízzel, vastagabb tripla radival (aktívan hűtve), 4.5ghz hozható legrosszabb esetben 1.4v-al, de az még mindig hűthető, csak valakinek gyomorgörcse van, ha 70fok fölött lát hőfokot..
itt egyébként a kifejezetten brutál cpu-terhelő progikra gondolok, egy játék nem fog annyira terhelni sosem..
ha munkára kell és nem akarsz hamar megőszülni, akkor meg ugye tilos a tuning!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2190) Asbee válasza helkis (#2189) üzenetére


Asbee
veterán

Nem munkára kell, 60mm vastag tripla radi van 6 ventivel, igaz vga-val együtt de hűtéssel nem lenne gond.

(#2191) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2190) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

nekem a 60-as 280-as g-charger elvitte kényelmesen a 5.2re huott 3820-ast+egy 1325-re feltolt 7970-est 2 ventivel

(#2192) akoska07 válasza fatal1ty1984 (#2186) üzenetére


akoska07
nagyúr

Erre azért én nem általánosítanék. :)
Valamint gondolom 24/7 beállításról érdeklődött a kolléga.

Neked sikerült egy jó példányt kifogni,maradjunk ennyiben. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2193) laca000 válasza akoska07 (#2192) üzenetére


laca000
őstag

Az enyémet sem lehetett 4.3-4-5 fölé húzni, jó lapban sem.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2194) fatal1ty1984 válasza laca000 (#2193) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

a 3930k nemugyanaz mint a 3820

(#2195) laca000 válasza fatal1ty1984 (#2194) üzenetére


laca000
őstag

én is a 3820-ról beszéltem
ugyanis az volt

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2196) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Az én 3820-am:
4.6GHz - 1.32V
4.7GHz - 1.36V
4.8GHz - 1.4V

Lap: Asus X79 Sabertooth.
H100i is simán lehűti, én bátran ajánlom

(#2197) Asbee


Asbee
veterán

Úgy néz ki maradok a 4820k nál úgyis nyárig marad. FHD-ban 1 vga-val elég lesz még ha szarul is lesz húzható. Lap az valószínű Gigabyte X79-UP4 (kérdés melyik bios van rajta :) )

[ Szerkesztve ]

(#2198) MastR válasza Asbee (#2197) üzenetére


MastR
tag

Szerintem jól fog menni az a 4820K :K Majd írd meg mennyit sikerült belőle kihozni.

Témához: A 4930K procim 4.6GHz-en elboldogul a 2400MHz-es RAMokkal, de 4.7GHz-en már csak 1600-on bírom működésre bírni... a VCCSA-t és a VTT-t már az egekbe emeltem, hogy menjen, és az időzítéseket is CL13-ig rontottam, de semmi hatás! Van valami ami elkerüli a figyelmem, hogy ki tudjam hajtani belőle a 2133-as RAM órajelet 4.7GHz-en? Minden tippnek örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#2199) WaterWawe válasza MastR (#2198) üzenetére


WaterWawe
őstag

Próbáld meg BCLK-t emelni mind a proci mind a ram tuninghoz.

(#2200) akoska07 válasza WaterWawe (#2196) üzenetére


akoska07
nagyúr

Fesz beállítások érdekelnének,illetve mit állítgattál rajta.

Egy FPO is jöhetne.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.