Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#6601) P41N válasza jokeph (#6592) üzenetére


P41N
senior tag

Nem tudom hogy az már korrózió volt e, de igen, ott dzsuvás volt rendesen. Ezt le is lett takarítva, de semmi. :O

#6594 envagyok: Sajna nem a ram szólt el, próbáltam másikkal és azzal is ugyanaz. Proci foglalatot meg már akkor tisztítottam, amikor észrevettem a bajt, meg ma is átmentem rajta egyszer. Tovább meg nem merem már piszkálni, hátha csinálok elb*szok rajta valamit még pluszba. Szerelőhöz nem biztos hogy elviszem, pluszba rákölteni nem szeretnék. :DDD

#6595 rup1u5: Maga a loop le volt tesztelve külön, nem az alaplap mellet, semmi probléma nem volt, meg még az elején sem amikor rákerült minden a lapra. Pár óra illetve stresszelés után kezdte el ereszteni. Így jártam sajnos, legalább nem a main konfigomat b*asztam el! :C Másik X79-re nem hiszem hogy be fogok ruházni, inkább akkor ugrok egyet (X99) vagy esetleg még egyet (X299), bár akkor meg majdnem felesleges az AM4-es konfigom... :F

[ Szerkesztve ]

(#6602) P41N válasza P41N (#6601) üzenetére


P41N
senior tag

CPU-Z szerint megy a dual channel. Betöltöttem a 4,50GHz-es profilomat is, az is megy eddig. CF is működik, szóval úgy néz ki csak 4 ram slot bánta!:C Jelenleg a cpu és egy gpu van vizezve (ezuttal nem ereszt sehol ;]), a másik egyenlőre gyári hűtéses. Majd holnap dobok be róla egy képet.:D

(#6603) rup1u5 válasza P41N (#6601) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Érdekes. Vajon mi történhetett? Eleresztette magát egy O gyűrű? Részvétem! :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6604) P41N válasza rup1u5 (#6603) üzenetére


P41N
senior tag

AIO pumpa+cpu blokk kombó (nem tudom hogy leírni) cső csatlakozónál kezdett el engedni, eredetinél nagyobb cső van rajta (eredeti cső rajta plusz arra húztam egy egyel nagyobbat :DDD), és nem raktam rá bilincset. Mint írtam fentebb, tényleg kókány az egész, nem csak poénból írtam. Az egyetlen márkás cucc ebben a loopban maga a gpu blokk, a többi elromlott AIO-ból van, a pumpa meg csak egy szimpla akvárium pumpa ;] Nyugi, most tele van bilinccsel az egész, plusz fél óráig járattam, azóta semmi leak (remélem így is marad!:DD

(#6605) rup1u5 válasza P41N (#6604) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Ja hogy henkölt AIO :DDD bátor vagy! :D

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6606) P41N válasza rup1u5 (#6605) üzenetére


P41N
senior tag

Van baj, ugye ? ;] Egy ilyen kis szutyok a "pumpa" :DDD:C

(#6607) P41N


P41N
senior tag

Kicsit elcsúsztam a képekkel, tudom, de itt van a csodálatos remekmű ;]



Nem sok mindennel teszteltem, DiRT 3-at nyomattam full csutkán 1080p-ben, cpu és a gpu is 60 fok alatt volt, mással nem igen próbáltam, de szerintem ott sem lett volna gond.

Van itt egy 3x HD 5870 CF képe is (itt még nincs semmi víz, meg még a Xeon van benne), kicsit CPU limites volt a dolog :DDD i7-vel mondjuk ezt nem próbáltam, de már nem is fogom. Úgy döntöttem, hogy gpu bench meg ph-s rekord döntögetésre jó lesz a main rig-em is, amúgy is tervezek egy proci cserét 5600-ról. Szóval szép és jó volt a kaland ezzel a platformmal, de sajna mennie kell.

(#6608) jonas1246


jonas1246
újonc

Sziasztok ojan kérdésem hogy ez a Processzor E5-2670 V2 10mag 20szálas Müködne eben az alaplapban? Gigabyte G1 Assassin 2

06707373435

(#6609) rup1u5 válasza jonas1246 (#6608) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Tessék!
Használtam a guglit helyetted.
V2-eseket nem támogat az a lap.
Mondjuk attól még megpróbálhatod, hátha megy benne.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6610) MasterDeeJay válasza rup1u5 (#6609) üzenetére

Ivy i7 megy benne akkor Ivy xeon meg nem? Logikátlan. Szerintem csak a legfrisebb bios kell. Annyira csak nem gyökerek a gigánál hogy nem rakják bele az ivy xeon kódot ha már az i7-eseké benne van.
Legrosszabb esetben kézzel belerakható, ránézek a biosba mi van benne.

Megvan, a legfrissebb biosban benne van az ivy kódja amivel szerintem mennie kellene a xeonoknak is. Legegyszerűbb kipróbálni valami faék procival mittomén 2620v2 ami később jó foglalatvédőnek. x79 és x99-nél mindegy csak a mikrokód támogatás kell, pontosabban chipset is mindegy lásd kínai lapok is mennek Q65 B85 meg isten tudja milyen chipsettel csak az számít hogy a kód legyen benne. Kivéve azt az egy esetet ha valamiért a Gigánál szándékosan nem kötöttek be valamit ami a xeonoknak kell de az furcsa lenne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6611) rup1u5 válasza MasterDeeJay (#6610) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Én csak azt mondom amit a linken látok. Ott az áll, hogy N/A. Szerintem is mennie kéne benne ha az i7 tesója megy.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6612) jonas1246 válasza rup1u5 (#6611) üzenetére


jonas1246
újonc

Nagyon szépen kösszönöm A gyors válaszokat Meg próbálom! :)

06707373435

(#6613) P41N


P41N
senior tag

Látom kicsit kihalt a topik, de én még nem adtam fel ezt a platformot! :D A WS alaplap helyett szereztem egy rendes tuning lapot (Rampage IV EXTREME), mondván ebben biztos többet tud majd a 4930K, de sajna ugyan annyit megy (5GHz gatya, max 1-2 magon sikerül, 4-6 magon 4,7-8 a vége), viszont a laphoz megkaptam az elődjét (3930K), ami viszont megy 5GHz felett is, csak még nem tapasztaltam ki hol stabil, hol nem! :C Ehhez még hozzáraktam 4x4GB Corsair Vengeance Pro 2133MHz-es ramokat és mehet is a móka! ;]

(#6614) envagyok válasza P41N (#6613) üzenetére


envagyok
veterán

Jó cucc ez.
Igaz nekem 'retro' célra van összerakva 2012 végére 2012-2013 játékokra 2db GTX690-el egy ugyanilyen lap i7-3970x extreme edition procival.
Imádom :))

Szerintem nagyon ne centizd ki, kíméld a lapot, 10 éves múlt, és kizárt hogy 4.5GHz és 5GHz között észreveszel bármi különbséget, benchmark és monitorozó programok segítsége nélkül.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6615) P41N válasza envagyok (#6614) üzenetére


P41N
senior tag

Nekem is bejön, tetszik ez a fekete-piros ami a design része. :D Próbálok is rá vigyázni, lehetőleg nem levizezni vagy valami. Pont benchmarkok miatt akarom húzni a procit, főleg 3DMark miatt. Talán nem szarik be, elvégre nem 0-24-be fog menni, van olyan hogy napokig nem is foglalkozok ezzel vagy idő vagy kedv hiánya miatt. :DDD

Mondjuk én is beépíteném házba, csak használva mondjuk játékra nem igen lenne (rendeset se használom már arra, egyszerűen nem köt le semmi).

(#6616) kicsipapucs válasza P41N (#6615) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A fele VRM a lap hátulján van, ugyanannyit fűt arra, mint felfelé. A tetején van egy nagy borda, lamellákkal, stb, hátul meg egy sík lap. Ajánlom, hogy tegyél a sík lapra RAM süniket, vagy valamit, amivel tömeget és felületet növelsz, mert szeretnek felrobbanni. Van nálam 5 db ilyen-olyan okból döglött.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#6617) P41N válasza kicsipapucs (#6616) üzenetére


P41N
senior tag

Köszi a tippet! :R

(#6618) P41N válasza P41N (#6617) üzenetére


P41N
senior tag

Közben megadta magát a 3930K, pedig csak 4c/4t 4.90GHz 1.425V-on ment végig... :DDD A lap végig Q-Code 00-át dob vele, 4930K viszont megy gond nélkül (WS lapban mondjuk még nem próbáltam). Jelenleg a 4930K, egy HD 5970 illetve két HD 5870 van CF-ben a konfigban. Lehet én is inkább építek ebből egy teljes gépet, tuning téren nem sokat hozott a WS-hez képest. Már csak egy gépházat illetve valami értelmes pumpa+tartly kombót kell szereznem. :C

(#6619) MasterDeeJay válasza P41N (#6618) üzenetére

X99-ben volt igen rossz híre asus lapoknak (nálam is gyilkolt le kettő 2697v3-ast) de x79-ben nem volt ilyen bug. Viszont ilyen idős lapokon simán el tudom képzelni hogy megfáradtak a kondik és valami fesz száll el hírtelen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6620) P41N válasza MasterDeeJay (#6619) üzenetére


P41N
senior tag

Hát ez sajna gatya, WS lapban sem megy. :DDD Na mindegy, jó lesz kulcstartóra! ;]

(#6621) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Kis ellentmondásba futottam bele: az Intel gyári (netes)adatlapon az E5-2680v2 CPU tudja az AVX utasításkészletet, a CPU-Z, a HWiNFO szerint nem. :F

Vagyis?

[ Szerkesztve ]

(#6622) Czmorek válasza 5leteseN (#6621) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Tudja.

(#6623) 5leteseN válasza Czmorek (#6622) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:R

A GPU-Z és a HWiNFO is kiesett a ("Tévedhetelenek" cimkés) pixisből! Én meg : :Y

[ Szerkesztve ]

(#6624) MasterDeeJay

Legnagyobb all core 12 magos az ahogy nézem 2696v2. Vagy van gyorsabb?
2696v2 3100
2697v2 olyanom volt de az csak 3000 all core
Csak egy fun projektre lesz aztán megy netezős gépnek.
v3 ból is a 2696 a leggyorsabb gondolom v2-nél is ez lehet

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6625) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Lenne itt egy X79 lap amin volt egy kis fizikai sérülés. Emiatt a memória slot-ok felé volt egy szálszakadás, de meg lett csinálva.
Ha telepakolom memóriával mind a 8 slot-ot akkor a bios-ban a dimm-post alatt látom az összes modult, de ezekből 2db-ot nem számol be a fizikai memóriába.
Aida64-el ugyanez. SPD-nél látom az összes modult, de elérhető memória a 64Gb-ból csak 48.
A lapot teszteltem 2db i7 és 2db xeon procival is. Ugyanez a helyzet.
Mikor javítva volt a lap akkor leszereltem a cpu lefogatót és a széleinél piros kiszáradt hűtőfolyadék nyomok voltak. Gondolom elázott valamikor.
Milyen irányba kellene elindulni, hogy használja a lap a memóriákat ha már egyszer látja őket?
Ez az X58-nál bevált pakolgatom így-úgy dolog nem jött be. Próbáltam 4 és 8Gb-os modulokkal is.

(#6626) envagyok válasza Czmorek (#6625) üzenetére


envagyok
veterán

Ellenőrizni:
Mem foglalat lábak
Proci foglalat lábak
Memória érintkezősor
Nincs e fizikai sérülés, rossz kontakt.
Ha minden oké akkor van még valahol szakadt szálad, vagy gond van memslot tápellátásával, stb.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#6627) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#6624) üzenetére

Na szereztem 2696v2-est. Valóban a legnagyobb ebben a foglalatban all core órajelen 12 maggal.
3.1ghz all core turbo.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6628) Czmorek válasza MasterDeeJay (#6627) üzenetére


Czmorek
aktív tag

(#6629) MasterDeeJay válasza Czmorek (#6628) üzenetére

A 2696v2-esen 31 az all core, a 2697v2-esen pedig 30.
Bclk-t nem tudok húzni.
Pici kínai lapban van.

5 perc prociteszt után 80 fok, vrm is tűzforró. Ez a legolcsóbb gamma archer hűtő de más ventivel. (Széttörtem a gyárit)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6630) Czmorek válasza MasterDeeJay (#6629) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Aham.
Amúgy vicces, hogy allcore ugyanannyit megy a 2690v2 mint a 2697v2
A +2 mag, de alacsonyabb órajel ugyanannyit megy.

(#6631) MasterDeeJay válasza Czmorek (#6630) üzenetére

Cpu qeen nagyobb órajelre jobban reagál.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6632) rup1u5 válasza Czmorek (#6625) üzenetére


rup1u5
Topikgazda

Ezt a jelenséget nem biztos, hogy sérülés okozza. Milyen ramokról van szó?
Én jártam így 4db mezei 8 gigás modullal. CPU-Z-ben látszott de task managerben csak a fele volt meg.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6633) Czmorek válasza rup1u5 (#6632) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Mondjuk bármit rakok bele ez van.
G.Skill TridentX 4Gb, 8Gb, RipjawsZ 8Gb ( ugyanezek vannak a másik két gépben is).
Raktam be most régebbi 2oldalas Corsair Vengeance 4Gb modulokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.